H R Á L I  J S M E :

P á t e k 1 7 . l i s t o p a d u :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á  - Sokol  V Y Š E H O Ř O V I C E  3 : 0 (1:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Novák Lukáš, Kubín, Schneiberg ml. – Hanke, (70´Růžička), Poborský Ondra, Brabec, Novák David,( 83´Zápotocký) – Sosnovský, (75´Kříž Tomáš), Ježek, (88´Švorba)

V utkání 15.kola, jsme dokázali porazit lídra soutěže a uštědřit mu teprve druhou porážku. Vítězství bylo dosaženo díky bojovnému a obětavému výkonu celého mužstva. Na poměrně těžkém povrchu hřiště se hrál zajímavý zápas. Soupeř měl sice více ze hry, ale pokud se dostal do brankové příležitosti tak mu ji zlikvidoval brankář Rathouský, který nás několikrát skvělými zákroky podržel a udržel „nulu“.  Ve vyrovnaném prvním poločase jsme v 10´ zahráli roh, brankář vyrazil míč do hřiště, 13´- útok soupeře zakončen střelou vedle, 17´- Hanke zakončil sólový náběh slabou střelou brankář ji vyrazil na roh, 19´- únik Sosnovského zastaven faulem na něho, přímý kop z 35 m likvidoval brankář, 22.min. 1:0 - Brabec proměnil penaltu, nařízenou za faul na Ježka, míč poslal po zemi k tyči, 26´-Kubín dotlačil míč do soupeřovy sítě, ale z ofsajdu, 31´- Poborský přišel na půlce hřiště o míč a sólový náběh soupeře likvidoval skvěle brankář Rathouský, 33´- další šance hostí zmařena výborným zákrokem brankáře, 40´- Lukáš Novák dostal míč do branky soupeře, ani tato branka pro signalizovaný ofsajd neuznána, 43´- přímý kop soupeře z 35 m vyrazil skvěle náš brankář a poradil si i s následnou dorážkou, 44´- brejk hostů zastaven ofsajdem. Ve druhém poločase jsme nejprve v 50´ nevyužili přímý kop z 35 m, soupeř zahrozil v následující minutě, ale slabá střela neohrozila branku, 54.min. po zahrání přímého kopu byl ve vápně stažen Ježek a nařízenou penaltu opět s klidem proměnil Brabec a zvýšil na 2:0. Po této brance získali hosté výraznou převahu, ale všechny jejich útočné akce končili na dobře hrající obraně a co prošlo, likvidoval brankář Rathouský. Za zmínku stojí jeho zákrok v 67´ po zahrání přímého kopu ze strany zmařil následně po sobě dvě „tutovky“. Naši hráči se v té době pokusili jen v 70´ o brejk , ale Ježek přebíral míč v ofsajdu. V závěru tlak soupeře ochaboval a do šancí jsme se dostávali i my. V 82´jsme měli výhodu dvou rohů, 83´- únik Davida Nováka zastaven jeho faulem při souboji s obráncem v šestnátce, 84´- Zápotocký zakončil útok jen střelou do brankáře, 85´- střelecký pokus Kříže, po sólovém úniku, míč sražen na roh, 86´- po druhé žluté kartě vyloučen soupeřův hráč Lipoti, 89.min. 3:0 – po pěkné akci, kdy Švorba od střídačky přihrál Zápotockému, ten prostrčil míč nalevo na nabíhajícího volného Brabce, jeho střelu brankář vyrazil a dobíhající Švorba, který byl na hřišti jednu minutu, doklepl míč do sítě. Tím se soupeři pomstil za zranění z přátelského utkání v letní přípravě, zlomenina v kotníku mu nedovolila hrát celý podzim! Zaskočený soupeř a hlavně jeho realizační tým i příznivci prohru těžce nesli a z porážky obviňovali rozhodčího, ale když nedali žádný gól nemohli vyhrát! Rozhodčí Trumpus udělil našim hráčům čtyři žluté karty a soupeři tři a jednu červenou.

Utkání shlédl a popsal Urban Jaroslav

Na závěr přidávám hodnocení zápasu trenérem Václavem Sosnovským v Nymburském deníku: “Podali jsme výborný bojovný výkon. Pro Vyšehořovice je výsledek příliš krutý, ale my jsme si ho za bojovnost zasloužili. Musím pochválit celý tým“, zářil spokojeností hrající trenér Lysé Václav Sosnovský. “Soupeř byl lepší na míči, v první půli nás podržel Rathouský a po faulu na Ježka proměnil penaltu Brabec. Ve druhé půli nás soupeř zatlačil před šestnáctku, ale se všemi jeho šancemi jsme si poradili. Při zahrávání přímého kopu byl stažen ve vápně Ježek a Brabec suverénně proměnil druhou penaltu. Skóre zápasu uzavřel střídající Švorba, pro kterého to bylo zadostiučinění, když mu v červenci při přátelském zápase právě s Vyšehořovicemi zlomil nadvakrát soupeř nohu“, uvedl Sosnovský.