H R Á L I   J S M E :

P o n d ě l í  1 1 . z á ř í :

Přípravka  s t a r š í : FK  D R A H E L I C E – Slovan  L Y S Á   4 : 5 (0:2)

Hráli: Procházka – Šesták, Říman Marek, Říman Daniel, Greif Václav, Greif Bohouš, Kavan, Dvořák, Ul-Haq, Ličartovský, Sosnovský

Druhé utkání naši kluci vyhráli, první poločas soupeře k ničemu nepustili a zaslouženě vedli. Po přestávce, ale jakoby usnuli a nechali hrát domácí, který během pěti minut skóre otočil na 3:2. Po důrazné domluvě opět naši žáci zapnuli, ale už to nebylo takové jako v prvním poločase, ale i tak svou bojovností zápas dotáhli do vítězného konce. Branky: Dvořák – 2, Kavan, Ličartovský a Šesták po 1.

Hodnotil Karel Tomáš, trenér

P á t e k 1 5 . z á ř í :

Přípravka  s t a r š í : Sokol  P Ř E R O V – Slovan  L Y S Á   8 : 7 (5:2)

Hráli: Procházka – Šesták, Novotný, Říman Marek, Říman Daniel, Čonka, Urbánek, Ličartovský, Zeman, Ul-Haq, Kavan, Dvořák, Greif Václav

Další utkání, které sehráli naši kluci, bylo hrané spíše bojovně, než pohledným fotbalem, skončilo těsnou porážkou. Soupeř jednoduše dokázal proměnit více šancí po našich chybách než my po jeho a tak odešel ze zápasu radostnější.  Branky : Šesták – 3, Kavan, Říman Daniel, Dvořák a Greif Václav po 1.

G a r d a : SK K O S T E L N Í  L H O T A – Slovan  L Y S Á   3 : 3 (1:2)

Sestava: Šlingr – Jareš, Poborský, Klacek, Pilný – Schneiberg, Bäumelt, Starý, Malý Jan – Ježek Láďa, Janda, střídali: Novák, Urban, Tomek

Utkání se hrálo za příjemného, i když poněkud chladnějšího počasí než by bylo žádoucí ještě na sklonku léta. Ještě ke všemu se začalo později, neboť při našem příjezdu na hřiště, jsme spatřili, že krátce před plánovaným začátkem jezdí po hřišti traktůrek a seká trávu. A měl toho ještě dost před sebou, nakonec to dopadlo tak- tak a zvládli jsme to těsně před setměním… Začali jsme aktivně a první poločas se hrál v naši režii i přesto, že soupeř na nás nastoupil s poměrně mladou sestavou a znalci okresního fotbalu tvrdili, že to bylo téměř kompletní „béčko kostelky“, která hraje IV. třídu s naším „béčkem“. Kombinačně jsme hráli velmi dobře a soupeře jsme ve středu pole často přehrávali pěknými narážečkami. Domácí nám opláceli často dlouhými, vysokými pasy ve snaze překonat naši obranu. To se jim však nedařilo, i přesto si vytvořili některé velmi slibné šance. Co prošlo obranou, zlikvidoval spolehlivý gólman Venda Šlingr. Když se soupeř nemohl gólově prosadit, udeřili jsme my. Po pěkném přechodu do útoku jsme sice ztratili míč, ale soupeř špatně rozehrál a P.Bäumelt zachytil přihrávku a nezištně ji poslal Martinovi Starému, který z hranice vápna nedal gólmanovi šanci a poslal míč k pravé tyči – 0:1. Hra pak pokračovala ve stejném duchu, jako začala. My jsme dobře kombinovali a narušovali výpady soupeře. Střelecké pokusy domácích z dálky, mířící do branky, brankář Šlingr pochytal. Udeřili jsme tedy podruhé, útok po levém křídle, kde rychlostí dělala domácím problémy dvojice J.Malý a Bäumelt,  se po hezké výměně dostal k brankové čáře a Malý, přihrál na malé vápno Urbanovi, který k přední tyči zvýšil na 0:2. Když už jsme si mysleli, že bude konec první půle a měl už být, neboť domácí rozhodčí neměl hodinky a doby hry víceméně odhadoval po dohodě s domácí „lavičkou“, soupeř se dostal do náhodné akce a vstřelil šťastnou branku a snížil na 1:2. Krátce nato rozhodčí první poločas ukončil. Po změně stran jsme poněkud zaspali začátek druhé půle. Domácí, po několika našich zbytečných ztrátách míče na půli hřiště, to využili k dvěma rychlým brejkům do naši rozhozené obrany a skóre otočil na 3:2. Nás to nezlomilo a začali jsme opět hrát svou hru z první půle a snažili jsme se výsledek vyrovnat. Hru jsme více otevřeli a hráli trochu „vabank“, ale vyplatilo se to. Soupeř měl sice ještě několik dobrých šancí, ale zachránil nás bravurními zákroky V.Šlingr, když chytil i tutovku z bezprostřední blízkosti a tak přišel trest z naší strany. Urban dostal přihrávku do středu hřiště, potáhl balón a přihrál Schneibergovi, ten křižným pasem přes celé vápno našel Malého, který se prosadil a srovnal na konečných 3:3.

Hodnotil Petr Tomek

S o b o t a   1 6 . z á ř í :

Ž á c i : FK  L O U Č E Ň  -  Slovan  L Y S Á   1 : 4 (1:3)

Hráli: Šemlej – Čejka, Chmelík, Le Vu Hoang Ahn, Machačný, Nič Tomáš, Povolný, Strnad, Bureš, Bízek, Durdan, Bufka, Dvořák, Lorko, Horváth Dominik

I v dalším utkání, žákovského okresního přeboru 1+7, dokázali kluci zvítězit i když v sestavě chyběli „střelci“ Horvátové. Po celé utkání jsme měli průběh utkání ve své moci a převahu vyjádřili brankami : Bureš – 2, Le Vu Hoang Ahn, Chmelík.

M u ž i   B : Slovan  L Y S Á  B – Sokol  S T A R Á  L Y S Á   3 : 3 (1:1)

Sestava: Karel – Bäumelt, Malínský, Doubek, (46´- Zápotocký), Poborský Jan, Kříž Jan, Horváth David, Červák, Šnajdr, (46´- Svatoš), Kříž Tomáš, (46´- Kodeš), Horváth Berta, (55´- Horváth Jula)

Utkání sousedů, jak územně tak i v tabulce, skončilo zaslouženou remizou, když soupeř přistoupil k utkání prestižněji a i díky větší bojovnosti, odvrátil v závěru zápasu porážku. Poprvé jsme narazili na kvalitnějšího soupeře, než s jakými jsme hráli doposud. Zápas byl herně vyrovnaný a brankové příležitosti byli na obou stranách. Hosté poprvé zahrozili ve 2´ z přímého kopu, ale míč letěl mimo branku, 11´- šance Berty Horvátha byla zmařena, 22´- přímý kop Tomáš Kříž netrefil branku, 28´- útok soupeře zastaven pro ofsajd, 30.min. 1:0 – Doubek bombou pod břevno z 30 m překvapil brankáře, 31´- Berta Horváth mířil nad branku, 36´- Doubek z přímého kopu mimo branku, 39´- střela soupeře minula cíl, 40´- náš útok zastaven pro ofsajd, 41´- Tomáš Kříž netrefil branku, 42.min. 1:1 – Veselý vyrovnal, 43´- pokus Červáka jen do náruče brankáře, 45´- soupeř z přímého kopu překopl branku, 47´- Berta Horváth netrefil mezi brankové tyče, 51´- Svatoš poslal míč nad břevno branky soupeře, 55´-střelu Berty Horvátha brankář vyrazil, 58´- samostatná akce Zápotockého míč letěl mimo, 63´ - brankář hostů likvidoval pokus Svatoše, 63.min. 2:1 – David Horváth se probil v pokutovém území a z úhlu pod břevno prostřelil brankáře, 70.min. – 3:1 – Poborský Jan po rohu protlačil míč do sítě. Mysleli jsme si, že je o výsledku rozhodnuto a začali jsme si chybami a nepřesnostmi v obraně„koledovat o gól“ a soupeř to nejen vycítil a i využil. 76.min. 3:2 – Krejčí využil zmatek před naší brankou a snížil a za deset minut bylo ještě hůře – 86.min. 3:3 – Dort potrestal další nedůslednost naši obrany, 89´- brankář hostů skvělým zákrokem vyrazil prudký míč k tyči po zemi July Horvátha z přímého kopu a udržel remizu. Nepřesný rozhodčí Karlík nám ukázal dvě žluté karty a soupeři žádnou.

Hodnotil Kříž Ladislav, vedoucí mužstva

N e d ě l e   1 7 . z á ř í :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á  - TJ  Z Á R Y B Y    2 : 2  (1:0) – 2:3 (po penaltách 5:6)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., Kubín, Helmich, Růžička, (88´- Kříž Tomáš) – Novák Lukáš -  Poborský Ondra, Brabec, Hanke, (71´Ježek) – Sosnovský, Novák David.

Průběh zápasu byl vyrovnaný a z tohoto pohledu je nerozhodný výsledek spravedlivý a výsledek penaltového rozstřelu je vždy nadstavbová loterie. Pro nás je to však další bodová ztráta na domácím hřišti, která se nepříznivě promítá na naše postavení v tabulce. V zápase jsme opět doplatili na naši herní slabinu a to jsou rychlé protiútoky soupeře, které nedokážeme ubránit a inkasujeme z nich branky a i tentokrát tomu tak bylo. V prvním poločase se hrálo od jednoho pokutového území ke druhému a brankových příležitosti měli obě mužstva minimum. Poprvé zahrozil soupeř hned v první minutě, střela šla nad branku, 6´- naše první šance zůstala nevyužita, hosté v další části trefili břevno naši branky. V 17.min. jsme se ujali vedení 1:0 Brabec zkušeně přehodil brankáře, kterému přihrál Růžička, na začátku akce úspěšně vybojoval míč Lukáš Novák, ve středu hřiště. Do konce prvního poločasu se oba soupeři snažili neudělat chybu, žádné mužstvo si tak nepřipravilo šanci, která by změnila výsledek. V druhém poločase jsme sice měli míč častěji na kopačkách, ale naše útočné pokusy končili na soupeřově obraně a pokud došlo ke střele, tak míč letěl mimo branku nebo zasáhl brankář. Obě mužstva zahrávala několik přímých kopů, ale většinou ze vzdálenosti třiceti až čtyřiceti metrů, což dokázali obrany odvracet. Stejná situace byla s rohovými kopy. Soupeř byl nebezpečný, hlavně z brejků a to do naší často otevřené obrany, když odvrátil námi zahranou standartku. Zajímavé minuty druhého poločasu : 53´- „tutovku“ Sosnovského vyrazil brankář a dorážka z hlavy Davida Nováka šla nad, 61.min. 1:1 – Vytlačil, který byl neobsazen a úspěšně  zakončil brejk,  68´- po přímém kopu Schneiberg hlavou prodloužil balón těsně nad šibenici, 70´- „loženka“ Hankeho, vybíhající brankář srazil míč na roh, 78´- brejk hostů ubráněn, 82´- po odvrácení soupeřova rohu Růžička z brejku brankáře nepřekonal, 84.min. 1:2 – Krulich, opět po nepokrytém středu naši obrany, běžel sám na branku a poslal hosty do vedení. 87.min. 2:2 – Lukáš Novák vyrovnal hlavou, po zahraném přímém kopu Sosnovského. Za tohoto stavu rozhodčí zápas ukončil a na řadu přišel penaltový rozstřel. Začínal soupeř, jehož pět hráčů postupně své pokusy proměnilo i naši hráči v pořadí: Lukáš Novák, Helmich, Brabec, Kříž Tomáš a Sosnovský byli úspěšní a následovala šestá serie: soupeř proměnil, avšak pokus Davida Nováka brankář chytil a tak bonusový bod si odvezli šťastnější Záryby. Rozhodčí Tylchert ukázal každému mužstvu tři žluté karty.