H R Á L I  J S M E :

P o n d ě l í  1 5 . k v ě t n a :

P ř í p r a v k a  starší : Slovan  L Y S Á – SK  L O U Č E Ň   4 : 8 (2:4)

Hráli : Šesták – Čejka, Bízek, Říman Daniel, Říman Marek, Srp, Votava, Lelolovicz, Ul-Haq

Vyrovnané utkání skončilo naši porážkou, když soupeř byl úspěšnější při proměňování brankových příležitostí. Naše góly vsítili Čejka -3 a Říman Daniel – 1.

S t ř e d a  1 7 . k v ě t n a :

P ř í p r a v k a  mladší : AFK  S A D S K Á  - Slovan  L Y S Á   1 2 : 2 (5:0)

Hráli: Procházka Vítek – Greif, Čonka, Dvořák Martin, Günter, Gurrick, Kavan, Kadeřábek, Procházka Matěj

Domácí byli lepší a tomu odpovídá i výsledek.

Č t v r t e k   1 8 . k v ě t n a :

P ř í p r a v k a  starší : Zúčastnila se mezinárodního turnaje „Partnerských měst“ v Břeclavi, kde obsadila 3.místo. Článek a fotografie zde:

P á t e k   1 9 . k v ě t n a :

G a r d a : Slovan  L Y S Á  - AFK  M I L O V I C E   2 : 0 (0:0)

Sestava: Šlingr – Jareš, Klacek, Gregar Martin, Pilný – Schneiberg, Bašus, Starý, Malý Jan – Poborský Marek, Janda, střídali: Jelínek a VaněkV derby utkání nastoupili hosté v silné sestavě a s věkově mladšími hráči. První poločas byl odehrán s obou stran ve vysokém tempu. Naše mužstvo si vytvořilo čtyři gólové šance (Janda, 2 x Poborský, Vaněk), ale chyběl klid v zakončení a své sehrál i tvrdý terén. Hosté si vypracovali jednu gólovou šanci, kterou zneškodnil brankář Šlingr pohotovým zákrokem, když vyrazil míč na tyč. Ve druhém poločase překvapivě mladší hráči soupeře odpadli. První branku jsme vstřelili v 51.minutě a autorem byl Jirka Bašus po nezištné přihrávce od Marka Poborského. V 58´ Schneiberg po hezké akci běžel sám na brankáře, ale branku přestřelil. V 62´měl Marek Poborský další šanci, ale opět bez gólového zakončení. Dočkali jsme se v 65.minutě, když po vynikající souhře bývalých brankářů Aleše Schneiberga s Markem Poborským, posledně jmenovaný zvýšil na 2:0. V 73´ nás podržel brankář Šlingr, když vynikajícím zákrokem chytil vyloženou šanci soupeře. Utkání tak skončilo našim zaslouženým vítězstvím. Celkově musím pochválit všechny naše hráče za jejich zápal do hry. Zvláště obrana s brankářem podala výborný výkon. Dalším kladem bylo, že jsme si vypracovali, oproti jiným utkáním, hodně dobrých šancí, které jsme však gólově nezúročili. Rostoucí herní formu bychom měli potvrdit příští pátek ve Strašnově a okořenit ji góly a vítězstvím. Utkání s přehledem řídil Zbyněk Strýhal, kterému na lajnách asistovali Milan Soukup a z Milovic Petr Kylar.

Hodnotil Drahokoupil Jiří, manažer SG

S o b o t a  2 0 . k v ě t n a :

Ž á c i : SK  B E N Á T K Y – Slovan  L Y S Á   3 : 1 (2:0)

Sestava: Šemlej – Chmelík, Krejčík, Lorko, Steiner, Strnad, Šlingr David, Procházka, Horvát Jan- Horvát Jakub, Kiselovič, střídali: Bureš, Cáska, Povolný, Nič Tomáš a Nič Jakub

Utkání s předposledním týmem tabulky jen potvrdilo to, že jsme opravdu nejslabším týmem v celé skupině. Výsledek je ještě přijatelný, neboť soupeř si vytvořil celou řadu dalších dobrých příležitostí, které však nedokázal proměnit v branky. My jsme snižovali šťastným gólem Šlingra až v předposlední minutě.

Zápas ukázal, že oproti všem soupeřům nám chybí základní dovednosti, bez nichž nelze uspět v žádné soutěži. Zaostáváme v pohybu (s míčem, ale především bez něj), ve hře s míčem, rychlosti, důrazu i bojovnosti. Žákům chybí herní disciplina a zodpovědnost. A také pokora a chuť na sobě pracovat a překonávat překážky. Pokud na těchto věcech nebudou pracovat, těžko se v budoucnu prosadí. K tomu samozřejmě nestačí jen tréninky, na které ani všichni nedocházejí! Fotbal není jen kopání na branku nebo hraní na dvě branky na malém hřišti, jak si někteří z kluků mylně vysvětlují. Věřím, že tato nepovedená sezóna alespoň některým otevře oči a kluci pochopí, že bez poctivého trénování, ke kterému přidají i něco více ve svém volném čase, se opravdu nikam neposunou.

Hodnotil Bäumelt Petr, trenér

N e d ě l e  2 1 . k v ě t n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – TJ  L I B L I C E  4 : 1 (2:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Kubín, Novák Lukáš, Schneiberg ml. – Kříž Tomáš,(70´Poborský Jan), Sosnovský, (85´Šlingr Václav), Růžička, Hanke, (77´ Horváth Jula) -  Novák David, (61´Kodeš), Ježek, (4´ Šnajdr)

V utkání, se soupeřem z dolní části tabulky, jsme měli trvalou herní převahu a připravili jsme si a neproměnili celou řadu slibných brankových příležitostí. Hosté se soustředili převážně na obranu a odkopávání míče od vlastní branky. Ve hře „dopředu“ nebyli nebezpeční a za celý první poločas neměli ani jednu brankovou příležitost a k ohrožení naši branky se dostali až po našem prostřídání v závěru. Z průběhu utkání: 3´- Sosnovský běžel sám na brankáře, který mu pádem pod nohy šanci zmařil, 4´- pro zranění musel odstoupit Ježek a do hry přišel Šnajdr, 5´- nevyužili jsme dva rohové kopy, 12´- po dalším rohu Schneiberg hlavou těsně nad  „šibenici“, 14´ - David Novák přihrál Sosnovskému na malé vápno, ten byl však zády k brance a soupeř mu míč sebral, 19´-střelu Davida Nováka vyrazil bránící hráč hlavou z lajny, 20´- pokus Schneiberga těsně nad břevno, 25´-David Novák hlavou těsně pod břevno brankář vyrazil na roh, 27.min. – 1:0 – Sosnovský hodil aut Šnajdr hlavou prodloužil před branku a LUKÁŠ NOVÁK hlavou poslal míč do sítě, 28´- David Novák se dostal do velkého vápna a posílal míč do prázdné branky, avšak vracející se brankář reflexivně rukou ho vyrazil, 34´- Šnajdr hlavou mířil nad břevno, 38´- Sosnovský zahrál přímý kop z 34 m, brankář míč neudržel, ale na druhý pokus byl úspěšný, 45.min.- 2:0 - SCHNEIBERG hlavou po rohovém kopu, gólem „do šatny“. Ve druhé půli jsme v 46´zahráli přímý kop z 30 m, ale „signál“ se nepovedl, 53´- první šance soupeře, brankář Rathouský vyběhl mimo pokutové území a při odkopu trefil hráče hostí a od něho se míč odrazil na naši opuštěnou branku, kterou však přelétl, 55´- brankář soupeře zmařil šanci Šnajdra, 55.min. – 3:0 -  SOSNOVSKÝ z penalty za faul, 59´ - soupeř zahrál přímý kop mimo branku, 61.min – 4:0 – HANKE zakončil po rychlé akci Kříž – Šnajdr a v následujících deseti minutách jsme nevyužili tři rohy, 76´- střídající Jan Poborský netrefil na malém vápně centrovaný míč před prázdnou brankou, 81´- brejk soupeře míč sražen na roh, 88.min. – 4:1 – brankář Rathouský vyběhl mimo pokutové území míč netrefil a soupeřův hráč běžel sám na prázdnou branku a snížil, 89´- v samém závěru zahráli neúspěšně rohový kop. Slušně hrané utkání řídil rozhodčí Stádník, který ukázal našim jednu žlutou kartu a soupeři žádnou.