Z tisku

JARO 2017

Radim - Lysá  1:5

V dalším kole nejnižší krajské fotbalové soutěže přivítala Radim na své půdě Lysou. Snaha se domácím upřít nedala, ale na druhý celek to nestačilo. Svěřenci Ondřeje Exnera inkasovali až v druhém poločase, z toho třikrát během deseti minut. Po prohře 1:5 tak vyšli bodově naprázdno.
„První poločas se nám podařilo odehrát bez inkasované branky. Soupeř si šance vypracoval, ale buď byla proti branková konstrukce nebo brankář Hanuš. Dá se říct, že jsme tak přežili klinickou smrt. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a zkusit soupeře překvapit. Udělat mu to těžší a pokusit se bodovat. Bohužel přišel pravý opak, kdy jsme během deseti minut třikrát inkasovali a bylo po šancích. Nevyvarovali jsme se nepřesnostem a vlastními chybami jsme se připravili o lepší výsledek. Když se nám pak podařilo vykřesat gólem jiskru naděje, tak ji soupeř dalšími dvěma trefami uhasil. Vzhledem k vývoji bych nechtěl sahat po všech třech bodech, ale myslím si, že konečný výsledek nemusel být pro nás tak krutý," zhodnotil utkání trenér Radimi Ondřej Exner.
Branky: 71. Kaše – 53. T. Kříž, 54. D. Novák, 62. a 72. Sosnovský, 77. Helmich. Poločas: 0:0. 
Lysá: Rathouský – Helmich, Kubín, L.Novák, Schneiberg – T. Kříž (82.Horváth), Urban (82.Šnajdr), Růžička, Hodboď (76.J.Kříž) – D. Novák (70.Ježek), Hanke (46.Sosnovský). 
 

Lysá - Červené Pečky 4:1

Lysá to měla relativně snadné, hrála s posledním. „Je to povinné vítězství, rozhodli jsme už v prvním poločase," byl spokojený Václav Sosnovský, hrající kouč Lysé. „V prvním dějství jsme hráli hodně dobře a soupeře do ničeho nepustili," řekl Sosnovský.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/goly-milovic-zase-tangl-20170412.htmlZdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/goly-milovic-zase-tangl-20170412.html
Skvělou formu vykazují na jaře fotbalisté Lysé nad Labem, kteří všechny tři zápasy vyhráli. Naposledy zvítězili 4:1 nad Červenými Pečkami.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/goly-milovic-zase-tangl-20170412.h
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/goly-milovic-zase-tangl-20170412.hLysá to měla relativně snadné, hrála s posledním. „Je to povinné vítězství, rozhodli jsme už v prvním poločase," byl spokojený Václav Sosnovský, hrající kouč Lysé. „V prvním dějství jsme hráli hodně dobře a soupeře do ničeho nepustili," řekl Sosnovský.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/goly-milovic-zase-tangl-20170412.html
Branky: 7. D. Novák, 33. a 43. Sosnovský, 77. Šnajdr – 72. Bílek. Lysá: Rathouský – Helmich, Kubín, Schneiberg – T. Kříž, Urban, O. Poborský (55. Kodeš), L. Novák (46. Hodboď) – D. Novák (65. Šnajdr), Sosnovský (80. J. Poborský), Hanke (70. J. Horváth).
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/goly-milovic-zase-tangl-20170412.html

Č. Brod B – Lysá 0:3

Fotbalisté Lysé nad Labem ukázali, že to s nejvyššími příčkami tabulky v krajské I.B třídě myslí naprosto vážně. Dokázali zvítězit na půdě českobrodské rezervy.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/sosnovsky-se-poslal-na-plac-za-tri-minuty-dal-dva-goly-a-sel-zpet-na-stridacku-20170404.htmlLysá ani podruhé neztratila, navíc opět neinkasovala. Na jaře má šest bodů. Skvělý start. O dva góly se postaral hrající trenér Václav Sosnovský. Ten přišel na hřiště jako střídající hráč, dal dva góly a zase se vystřídal. „To aby si zahráli i další," smál se po utkání Sosnovský. „Už bylo rozhodnuto, tak jsem mohl jít z placu. Navíc první branku dal také střídající Hodboď. Po celý zápas jsme byli lepší. Měli jsme ze zápasu obavy, ale všichni zahráli výborně," chválil mužstvo kouč a kanonýr Lysé v jedné osobě.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/sosnovsky-se-poslal-na-plac-za-tri-minuty-dal-dva-goly-a-sel-zpet-na-stridacku-20170404.html
Branky: 51. Hodboď, 74. a 77. Sosnovský. Poločas: 0:0. Lysá n. L.: Rathouský – Helmich, Schneiberg (83. J. Kříž), L. Novák, Kubín – Růžička, T. Kříž, Urban, Kodeš (46. Hodboď) – D. Novák (86. J. Poborský), Hanke (68. Sosnovský, 80. Horváth).
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/sosnovsky-se-poslal-na-plac-za-tri-minuty-dal-dva-goly-a-sel-zpet-na-stridacku-20170404.html

Lysá – Sadská 1:0

Krajská fotbalová I.B třída začala na jaře prvním okresním derby. V něm hostili borci Slovanu Lysá nad Labem tým Sadské. O osudu zápasu rozhodla jediná branka, kterou dal po přestávce domácí Tomáš Kříž. Čerstvý čtyřicátník Václav Sosnovský tak zažil na lavičce Lysé jako hrající trenér vítěznou premiéru.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/sosnovskeho-premiera-byla-vitezna-20170329.html„V prvním poločase jsme měli mírně navrch, největší šanci měl Lukáš Novák, ale jeho střelu vyrazil brankář hostí Šaroch. Sadská měla také jednu šanci, se střelou Mejzra si poradil Rathouský," hodnotil první půli zápasu dvou okresních celků domácí kormidelník Václav Sosnovský.

A ten byl také u jediné branky utkání. Do druhého poločasu vstoupila lépe Lysá a v 54. minutě přišla jediná branka zápasu. Centr Poborského zpracoval Sosnovský, přiťukl nabíhajícímu Křížovi a ten nedal Šarochovi šanci. „Hrálo se převážně mezi šestnáctkami a my jsme hrozili hlavně ze standardních situací, ale obrana Sadské si poradila. Bylo to takové klasické úvodní utkání, vytvořili jsme si celkem dost nadějných situací, ale chyběla nám přesnost ve finální přihrávce. Jsme spokojeni se třemi body, myslím, že jsme o ten gól byli lepší," přemýšlel po zápase Sosnovský.

„Byl to první zápas jara a byl hodně bojovný," řekl po derby hrající trenér Sadské Milan Svoboda. „Fotbal to moc na koukání nebyl. Musím ale znovu říct, že jsme neproměnili velké šance, asi čtyřikrát jsme šli sami na bránu. A pak jsme po chybě v obraně dostali jediný gól zápasu," truchlil Svoboda.

Ten se musel obejít bez čtyř hráčů. „A to také bylo znát. Bylo to o tom, kdo dá první branku. Jinak se hrálo po vápno. Z těch šancí, co máme, musíme něco proměnit. Kluky musím ale pochválit. Byl to typický první zápas, my jsme nedali šance a proto jsme prohráli," dodal kouč Sadské.

Branka: 54. T. Kříž. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 4:4. Diváci: 120. Poločas: 0:0.
Slovan Lysá nad Labem: Rathouský – Helmich, Kubín, Růžička – T. Kříž, L. Novák (81. Schneiberg), Urban, O. Poborský, Hodboď (65. Ježek) – Hanke (78. Kodeš), D. Novák (46. Sosnovský).
AFK Sadská: Šaroch – Havlík, Janiga, Kříž, Mejzr – Plot, Brynych, M. Svoboda, Kalina – Lukavec, Fér. 
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/sosnovskeho-premiera-byla-vitezna-20170329.html

 

PODZIM 2016

Lysá – Pátek 2:1

„Celý první poločas jsme soupeře přehrávali a do ničeho jsme ho nepustili. Byli jsme lepší kombinačně, byli jsme více na míči, ale proměnili jsme jenom pokutový kop," řekl k první půli derby vedoucí lyského týmu Václav Šlingr. „Ve druhém poločase se hra vyrovnala a soupeři jsme dovolili vyrovnat i skóre. My jsme trefili třikrát břevno. Pak jsme vysunuli dopředu Ježka a dali jsme druhý gól. Měli jsme sice další příležitosti, ale báli jsme se o výsledek až do konce. Podzim jsme zakončili nad očekávání dobře," byl nadšený Šlingr.

„Chtěli jsme na domácí vlétnout a dát rychlý gól. To se nám ale nedařilo a spíše domácí nám v prvním minutách zatápěli. Dostali se do tří slibných příležitostí. Gólově se prosadili až při nařízené penaltě," hodnotil první půli okresního derby stoper Pátku Jaromír Bulíř. „Druhou půli jsme začali lépe a vytvořili jsme si mírnou převahu. To vedlo ve vyrovnávací branku. Pak jsme ale chybovali a Lysá šla opět do vedení. Vyrovnat se už nám nepodařilo. Lysá vyhrála zaslouženě, my jsme moc šancí neměli," řekl po utkání Bulíř.

Branky: 37. Sosnovský (z PK), 64. Ježek – 58. Zumr. Rozhodčí: Roth. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Slovan Lysá nad Labem: Rathouský – Kubín, Ježek, L. Novák, Růžička (89. J. Poborský) – T. Kříž (46. O. Poborský), Urban, D. Novák (79. Horváth), Kodeš (62. Schneiberg) – Sosnovský, Hanke (58. Šnajdr).
TJ Pátek: Král – Zumr, Bulíř, Kalina, Sporiš (75. Bartheldy) – Marek Paclík, Jirásek, Brtek, Bílý – Ryšánek (40. J. Vondra), Kollmann (70. Churavý).
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/posledni-derby-sezony-patrilo-lyse-20161122.html

Loučeň – Lysá 1:2

Blížil se penaltový rozstřel, bylo k němu hodně blízko. Na pokutové kopy ale nedošlo. V okresním derby krajské I.B třídy skupiny C se nakonec radovali fotbalisté Lysé nad Labem, kteří zvítězili gólem z předposlední minuty na trávníku Loučeně.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lyse-pomohla-bourka-v-kabine-a-dva-krasne-goly-do-sibenice-20161115.html„Derby se odehrálo férově. My jsme se hodně brzy ujali vedení tečovanou střelou. Myslím, že hosté byli více na míči, ale my jsme měli nebezpečné brejky," uvedl po utkání trenér poražených Otakar Ottomanský. „Mohli jsme rozhodnout do poločasu, měli jsme další dvě velké šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Ve druhém poločase Lysá vysunula dopředu Ježka a měla tlak. Pak se trefili přesně do šibenice a bylo vyrovnáno. Od té doby to bylo nahoru – dolů a gól jsme dostali na konci. A zase do šibenice. Myslím, že na remízu jsme měli, proto jsme smutní. Divákům se musel zápas líbit, hosté byli šťastnější," dodal trenér Loučeně.

„Je pravda, že rozhodly dvě krásné branky, které jsme dali," byl po derby spokojený vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr. „První poločas se nám ale nepovedl, domácí měli šance a dali jeden gól. O přestávce byla v kabině bouřka a ve druhém dějství jsme domácí přehrávali. Loučeň měla sice ještě dvě šance, ale my jsme jich měli daleko víc. Před koncem jsme druhou trefou rozhodli o svém vítězství. Byli jsme opravdu šťastnější. Ale kluky musím za odhodlání zvítězit pochválit," řekl Šlingr.

Speciální poklonu pak vysekl brankáři Rathouskému. „Hodně nás podržel, chytil asi čtyři góly. Bylo to o bojovnosti a my jsme to se štěstím dotáhli. Šli jsme tomu naproti," smál se spokojený vedoucí týmu.

Branky: 4. Vlasák – 72. O. Poborský, 89. Kubín. Rozhodčí: Čechmánek. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas: 1:0.
FK Loučeň: Bednář – Špalda, Vlasák, Gregar, Krupička – Prisčák, Holánek (31. F. Bašus), Holub, Mareš – Štěpánek, J. Bašus.
Slovan Lysá: Rathouský – Kubín, Ježek, L. Novák, Růžička – Hanke (56. Šnajdr), O. Poborský, Urban (56. Schneiberg), D. Novák (67. Kodeš) – T. Kříž, Sosnovský (80. Horváth).
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lyse-pomohla-bourka-v-kabine-a-dva-krasne-goly-do-sibenice-20161115.html

Lysá – Tupadly 3:1

Čtyřikrát za sebou vyhráli, pak jednou padli a nyní se v jedenáctém kole krajské I.B třídy vrátili zpět na vítěznou vlnu. Fotbalisté Lysé nad Labem porazili doma nováčka z Tupadel.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/slingr-byli-jsme-lepsi-soka-jsme-do-niceho-nepousteli-20161108.html„Po celý zápas jsme byli lepším týmem, soupeře jsme přehrávali a k ničemu jsme ho nepouštěli," načal hodnocení vítězného zápasu vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr. „Hosté měli snad jedinou šanci, kterou jsme jim nabídli my," pokračoval Šlingr. „Vytvářeli jsme si šance, měli jsme jich opravdu dost, ale jen tři jsme proměnili. Jsme rádi, že jsme zvítězili, napravili jsme tak zaváhání v minulém kole. Tentokrát jsme dobře bránili a dařila se nám i kombinace," byl spokojený vedoucí lyského celku.

Branky: 34. a 61. Hanke, 47. Sosnovský – 87. Koudelka. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:0.
Slovan Lysá nad Labem: Rathouský – Růžička (65. Kodeš), L. Novák (69. Schneiberg), Ježek, Kubín – Hanke (77. Šnajdr), O. Poborský, Urban, T. Kříž – Sosnovský (73. Horváth), D. Novák (79. J. Poborský).
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/slingr-byli-jsme-lepsi-soka-jsme-do-niceho-nepousteli-20161108.html

Čáslav B – Lysá 4:1

Po čtyřech vítězstvích padli. Fotbalisté lyského Slovanu nestačili na posílenou rezervu Čáslavi a v dalším kole I.B třídy prohráli.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/po-ctyrech-vyhrach-lysa-padla-20161101.html„Soupeř byl od začátku lepší, měl šance, ale paradoxně jsme první gól dali mi. Pak dostal čáslavský hráč červenou kartu, ale nám to spíš ublížilo. Soupeř se zatáhl a hrál na brejky. Ve druhém poločase jsme hráli špatně. Domácí vyhráli zaslouženě. Sedli jsme si na pr…," hodnotil utkání vedoucí lyského týmu Václav Šlingr. „Musíme se připravit na Tupadly," dodal.

Branky: 41. Váňa, 60. a 74. Antoš, 87. Ronovský – 22. D. Novák. Rozhodčí: Trumpus. ŽK: 2:4. ČK: 24. Vajgl (Čáslav B). Diváci: 35. Poločas: 1:1.
Lysá: Rathouský – Schneiberg (55. Horváth), L. Novák, Kubín (77. J. Poborský), Kodeš (46. Ježek) – Hanke, Urban, O. Poborský, Šnajdr (74. J. Kříž) – D. Novák, T. Kříž.

Liblice – Lysá 2:4

Na horké půdě Liblic dokázali udolat tři body. Fotbalisté Lysé nad Labem brali v zápase devátého kola I.B třídy všechny body.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lysa-uderila-v-poslednich-deseti-minutach-dvakrat-20161025.html„Měli jsme výborný vstup do utkání, ale brzy jsme z penalty inkasovali také. Pak jsme útočili, ale po ztrátě přišel protiútok domácích a prohrávali jsme," řekl k první půli vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr. „Ve druhém poločase jsme dali se štěstím vyrovnávací branku. Byli jsme lepší na míči, dařila se nám kombinace a ke konci jsme rozhodli. Za bojovnost jsme si vítězství zasloužili," byl spokojený Šlingr.

Branky: 6. Pačes (z PK), 17. Hybner – 4. L. Novák, 47. vlastní Batelka, 80. Hanke, 89. T. Kříž. Rozhodčí: Brožek. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 2:1.
Slovan Lysá nad Labem: Rathouský – Kubín, L. Novák, Ježek, Růžička – Hanke, O. Poborský, D. Novák, Šnajdr (61. Schneiberg) – Sosnovský (84. J. Poborský), T. Kříž.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lysa-uderila-v-poslednich-deseti-minutach-dvakrat-20161025.html

Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/po-ctyrech-vyhrach-lysa-padla-20161101.html

Lysá – Tuchoraz 1:0

Mužstvo Tuchoraze přijelo k dalšímu zápasu I.B třídy jako dosud neporažený tým do Lysé nad Labem. A tady poprvé narazil. Domácím fotbalistům stačil na vítězství jediný gól, který dal kanonýr Sosnovský z penalty.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lidr-v-lyse-pekne-narazil-20161018.html

„I když nehrál soupeř úplně špatně, čekal jsem od něj víc," načal hodnocení vítězného zápasu lyský vedoucí mužstva Václav Šlingr. „První půle byla vyrovnaná, ve druhém nás soupeř přitlačil. My jsme dali gól z jasné penalty. Vyloučení Trnky nám spíše ublížilo, soupeř nás od té doby přehrával, ale neměl žádnou šanci. Vítězství jsme nakonec uválčili," řekl Šlingr.

Branka: 33. Sosnovský (z PK). Rozhodčí: Švagr. ŽK: 4:2. ČK: Trnka (Tuchoraz). Diváci: 60. Poločas: 1:0. Slovan Lysá: Rathouský – Kubín, Ježek, L. Novák, Růžička – Hanke (22. Kodeš), Urban, O. Poborský (58. Šnajdr), T. Kříž (90. Schneiberg) – Sosnovský (90. J. Poborský), D. Novák (82. J. Horváth).
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lidr-v-lyse-pekne-narazil-20161018.html

B. Podolí – Lysá 1:3

Jako první sice inkasovali, nakonec nastříleli tři branky a berou všechny tři body. Fotbalisté Slovanu Lysá nad Labem vyhráli v dalším kole krajské I.B třídy na půdě Bílého Podolí.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/nahodny-gol-lysou-nerozhodil-20161011.html„V prvním poločase jsme byli o maličko lepší, měli jsme míč více v držení, ale na těžkém terénu se těžko kombinovalo," řekl po zápase vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr. „Domácí dali takový náhodný gól, nám se ale podařilo rychle vyrovnat a tím jsme se vrátili do zápasu. Dlouho jsme se báli o výsledek, ale dotáhli jsme to do vítězného konce," byl rád Šlingr.

Branky: 23. Vítek – 26. Sosnovský, 31. Hanke, 80. Kubín. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 2:1. Diváci: 55. Poločas: 1:2.
Lysá n. L.: Rathouský – Kubín, Ježek, L. Novák – Růžička (87. Šnajdr), D. Novák, Urban, O. Poborský, T. Kříž (79. Kodeš) – Hanke (63. J. Horváth), Sosnovský.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/nahodny-gol-lysou-nerozhodil-20161011.html

Lysá – Milovice 3:2

Napínavé okresní derby připravili fanouškům fotbalisté Slovanu Lysá nad Labem a Milovic ve vzájemném utkání, které se hrálo v rámci šestého kola krajské I.B třídy skupiny C. Domácí v poločase vedli o dva góly, hosté chvíli před koncem vyrovnali, ale nakonec se z vítězství přece jen radovala domácí Lysá.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/trener-pavlicek-vzal-porazku-na-sebe-20161004.html

„V prvním poločase jsme byli lepší kombinačně, soupeře jsme přehrávali. A vytvářeli jsme si příležitosti. Dvě z nich jsme proměnili. Po přestávce se hra vyrovnala, pak Milovice snížily z penalty a šest minut před koncem vyrovnaly. Oni vytěžili z minima maximum. Ovšem těsně před koncem jsme přidali třetí branku a zaslouženě jsme vyhráli. Celkově jsme byli o maličko lepší," přemýšlel nahlas vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr.

„Musím říct otevřeně, že porážku beru na sebe, podcenil jsem mentální přípravu na derby. Naše zápasy doma a venku jsou totiž jako den a noc. A je věc trenéra, aby hráče na zápas připravil," sypal si popel na hlavu trenér poražených Pavel Pavlíček. „Absolutně jsme prospali první poločas. V poločase jsem udělal bouřku, což není můj styl a kluci začali létat. Povedlo se nám vyrovnat, ale pak jsme netakticky faulovali a dostali jsme třetí gól. Navíc se nechal vyloučit Baran a z toho mi není dobře. Za týden musíme doma vyhrát," dodal Pavlíček.

Branky: 37. Sosnovský, 41. Ježek, 89. Schneiberg – 54. Fišer (z PK), 84. Jakub Krátký. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 4:4. ČK: 90. M. Baran (Milovice). Diváci: 140. Poločas: 2:0.
Slovan Lysá: Rathouský – Schneiberg, L. Novák, Kubín (82. Šnajdr) – Hanke (72. Kodeš), Urban, D. Novák, Růžička, T. Kříž (60. J. Horváth) – Sosnovský, Ježek.
AFK Milovice: Fišer – Zoubek, Dlouhý, Vlačiha, Švancar – Drahorád (46. P. Müller), Plecitý, Jakub Krátký, Beneš – M. Baran, Tangl (89. Solar).
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/trener-pavlicek-vzal-porazku-na-sebe-20161004.html

Býchory – Lysá 1:1, pen. 4:3

Po nepovedených dvou kolech byli v dalších dvou zápasech fotbalisté lyského Slovanu stoprocentní a na to chtěli navázat v Býchorech. V utkání pátého kola I.B třídy brali ale jen bod, na penalty totiž prohráli.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/tym-lyse-mel-kopec-smuly-20160927.html„V prvním poločase jsme byli lepší, soupeře jsme přehrávali a byli jsme aktivnější. Dali jsme také první gól a za minutu jsme trefili tyč. Ve druhém dějství nás soupeř zatlačil a vyrovnal. V závěru jsme měli dvě velké šance a v poslední minutě jsme trefili břevno. Byl to smůlovatý zápas," řekl vedoucí lyského týmu Václav Šlingr.

Branky: 74. A. Vyhnánek – 11. Sosnovský. Rozhodčí: Kuka. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Lysá n. L.: Rathouský – Schneiberg, Kubín, D. Novák, Hanke – J. Poborský (85. J. Kříž), Urban, T. Kříž, Růžička – Sosnovský, J. Horváth.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/tym-lyse-mel-kopec-smuly-20160927.html

Lysá – Radim 5:1

První dva zápasy nové sezony jim nevyšli, ale teď už nabírají formu. Fotbalisté Lysé nad Labem vyhráli v 4. kole I.B třídy doma nad Radimí. Té nastříleli pět gólů.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lysa-nabrala-formu-dala-pet-bananu-20160920.html

„V první půli jsme kontrolovali hru, ale neměli jsme vyloženou šanci. Ke konci půle jsme dali gól, což nám pomohlo. A po poločase jsme přidali druhý. Pak jsme si to zkomplikovali, ale soupeř šel do desíti a závěr už patři nám," vyprávěl vedoucí lyského týmu Václav Šlingr.

Branky: 42. Ježek, 46. Hanke, 73. a 75. Sosnovský, 82. J. Horváth – 56. Minarčík. Rozhodčí: Skřivánková. ŽK: 3:4. ČK: 62. Vaníček (Radim). Diváci: 90. Poločas: 1:0.
Lysá nad Labem: Rathouský – Schneiberg, Ježek, Kubín, Kodeš (72. J. Horváth) – Růžička, Urban, L. Novák, Hanke (81. J. Kříž) – Sosnovský (86. T. Kříž), D. Novák (78. J. Poborský).
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lysa-nabrala-formu-dala-pet-bananu-20160920.html

Č. Pečky – Lysá 0:3

I bez několika opor a hráčů základní sestavy dokázali fotbalisté Lysé nad Labem naplno bodovat na půdě Červených Peček. Ve třetím kole krajské I.B třídy si hosté připsali vůbec první body.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lysa-slavi-prvni-vitezstvi-20160913.html„Měli jsme výborný vstup do utkání. Kdyby to bylo za deset minut tři nula pro nás, nikdo by se asi nedivil. Ale nedali jsme své šance. Dvacet minut měla hra vysoké tempo, nám se pak podařilo vstřelit gól. A před poločasem jsme přidali druhý. Druhá půle už byla hlavně o bojovnosti. Nám se navíc nakonec podařilo přidat třetí branku. Konečně jsme se dočkali vítězství," byl nadšený vedoucí lyského týmu Václav Šlingr.

Branky: 14. a 37. Ježek, 88. J. Horváth. Rozhodčí: Máj. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 0:2.
Lysá: Rathouský – Kubín, L. Novák, Ježek, J. Poborský (82. J. Kříž) – Růžička, T. Kříž, D. Novák, Kodeš – Sosnovský, J. Horváth.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lysa-slavi-prvni-vitezstvi-20160913.html

Lysá – Český Brod B 1:3

Bez bodového zisku jsou po dvou odehraných zápasech fotbalisté lyského Slovanu. Na svém hřišti prohráli ve druhém kole I.B třídy s rezervou Českého Brodu.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lysa-delala-hloupe-chyby-souper-toho-dokazal-vyuzit-20160906.html„Zápas se mi těžko hodnotí. To, co jsme předváděli, mělo málo společného s fotbalem. Soupeři jsme góly doslova darovali hloupými, ale fakt hloupými chybami," byl po prohraném utkání pořádně naštvaný vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr. „Ve druhém poločase jsme hru srovnali, měli jsme i nějaké šance, ale nepovedlo se nám už ani jednou skórovat. Musíme se rychle zvednout a připravit se na další zápas," dodal Šlingr.

Branky: 15. D. Novák – 2. a 36. Mašanský, 43. Makovský. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 4:8. Diváci: 80. Poločas: 1:3.
Slovan Lysá nad Labem: Rathouský – Kubín, Ježek, L. Novák, Růžička – Šnajdr (57. J. Horváth), T. Kříž (66. J. Poborský), D. Novák, Kodeš – Sosnovský, Hanke.
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/lysa-delala-hloupe-chyby-souper-toho-dokazal-vyuzit-20160906.html

Sadská – Lysá 2:1

Do utkání vstoupili lépe hostující fotbalisté. Díky brance Juliuse Horvátha šli ve dvanácté minutě do vedení. A to udrželi až do poločasu.
Domácí dali ve druhém dějství dva góly a díky tomu si dokráčeli pro tři body. Nejprve proměnil pokutový kop hrající trenér Sadské Milan Svoboda, rozhodující gól dal Lukavec patnáct minut před koncem.

Lysá dohrávala v deseti bez vyloučeného obránce Schneiberga, který zastavil akci domácích jen za cenu faulu.

„Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme lepší, kdyby to skončilo čtyři jedna, nikdo by se nemohl divit," načal hodnocení zápasu hrající kouč sadského mužstva Milan Svoboda. „Hosté nás zlobili z brejků, my jsme ale zápas otočili díky naší bojovnosti. Byl to první zápas, takže to bylo takové nervózní, ale jinak si myslím, že je to zasloužené vítězství. Nedali jsme velké šance a to nás trápí dlouhodobě. Vítězství bychom chtěli věnovat památce pana Pilaře, který by tady po zápase seděl s námi. Také chci poděkovat fanouškům, kteří nás povzbuzovali. A také panu Dvořákovi, který nám přispěl na večírek," smál se dobře naladěný kouč Sadské.

„Nastoupili jsme v hodně kombinované sestavě, máme hodně zraněných hráčů. První půle byla vyrovnaná, mohli jsme přidat ještě druhý gól, když šel sám na brankáře Tomáš Kříž, ale neuspěl," hodnotil první pětačtyřicetiminutovku vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr, který musel v tomto zápase zaskočit v bráně za nepřítomného Rathouského. „Ve druhém poločase nás domácí přehrávali a měli šance. První gól jsme dostali z opakované penalty, pak domácí přidali ještě druhý zásah. Po červené kartě jsme zápas jen dohrávali," popisoval druhou půli Šlingr. „Musíme dát dohromady zranění a vyhrát příští zápas na našem hřišti," hodil porážku za hlavu Václav Šlingr.

Branky: 59. M. Svoboda (z PK), 75. Lukavec – 12. J. Horváth. Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:5. ČK: 80. Schneiberg (Lysá). Diváci: 65. Poločas: 0:1.
AFK Sadská: Šaroch – Kreische, Janiga, Rozsypal, Kalina – Fér (63. Štěpán), L. Svoboda, M. Svoboda, Havlík – Lukavec, Plot.
Slovan Lysá nad Labem: V. Šlingr – Schneiberg, L. Novák, Ježek, Kubín – Růžička, T. Kříž, Hanke (83. J. Kříž), Šnajdr – Sosnovský, J. Horváth (77. J. Poborský).
Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/prvni-okresni-derby-sezony-vyhrala-sadska-v-zapase-s-lysou-musela-otacet-skore-20160830.html