Zápasy 2007-2008

PODZIM

Lysá – Lužec 1:0
Zápas rozhodl jedinou brankou v utkání lyský útočník David Novák.

Střelec jediné trefy zápasu měl už bv první půlhodině obrovskou příležitost, ale míč do branky nedostal. Vše napravil ve 43. minutě. Tři minuty před tímto gólem mohl otevřít skóre domácí Tomáš Hovorka, ale ten neproměnil pokutový kop. Hosté neměli žádnou vyloženou šanci a navíc hráli od 43. minuty bez vyloučeného Merty.

Ve druhém dějství si domácí proti deseti zahrávali s ohněm. Do pořádné šance se nedostali a dvakrát jim zatrnulo při standardkách soupeře.
„Bylo to utrápené vítězství,“ přiznal lyský trenér František Hovorka. Jeho tým až příliš brzy začal střežit těsné vedení. „Ale to bylo dáno také vynuceným střídání obránce Starého,“ uvedl Hovorka. „Jsme však rádi za tři body,“ oddechl si kouč Lysé.

Branka: 43. D. Novák.

Rozhodčí: Pudil. ŽK: 3:3. ČK: 43. Merta (Lužec). Diváků: 70. Poločas: 1:0.

Lysá: P. Málek – Gregar, Doležal, Starý (72. Štumar), Kapička – L. Novák (46. Nešpor), T. Hovorka, Vrbický, Jelínek – Baloun, D. Novák.

Mšeno – Lysá 2:4

Úvod Lysé vůbec nevyšel. Ve 22. minutě už prohrávala 2:0. „Musel jsem udělat změny v sestavě a to se naštěstí vyplatilo,“ řekl trenér Lysé František Hovorka. Ve 34. minutě snížil Vrbický, to bylo ale na dlouhou dobu vše. Až v závěru zase padaly góly. V 76. minutě vyrovnal D. Novák a v 84. minutě šla Lysá díky Doležalově gólu do vedení. Výhru Lysé pak potvrdil v nastaveném čase po přihrávce Doležala Novák. „Byla by škoda s tímto soupeřem ztratit body. Naštěstí kluci zabojovali a přistoupili k tomu zodpovědně,“ řekl Hovorka.

Branky: 14. Tříška, 22. Guttenberg – 76. a 90. D. Novák, 34. Vrbický, 84. Doležal. Rozhodčí: R. Jarolímek. ŽK: 2:1. Diváků: 50. Poločas: 2:1.

Lysá: P. Málek – Štumar, Doležal, Bäumelt, Gregar – Kapička, Vrbický, Hovorka, Jelínek – D. Novák, Baloun (65. Poborský).

Slovan Lysá – Skalsko 3:1

Diváci čekali na branku až do 33. minuty. To Hovorka posadil míč na hlavu D. Novákovi a ten si s takovými situacemi umí poradit – 1:0. Jenže ve druhém poločase Lysé zatrnulo, když Skalsko srovnalo. „A to jsem v přestávce upozorňoval, abychom chytli začátek druhého poločasu,“ řekl František Hovorka, trenér Lysé. Pak ale jeho svěřenci dali dvě branky a mohli slavit třetí výhru. Druhý gól dal z penalty Doležal, výhru pojistil Poborský. „Sestava se stále mění, ale je vidět, že mančaft se zápas od zápasu lepší,“ pochvaloval si Hovorka.

Branky: D. Novák, Doležal (PK), Poborský - Šťastný. Rozhodčí: Jarolímek. ŽK: 1:3. Diváků: 60. Poločas: 1:0.

Lysá: P. Málek – Kapička, Doležal, Bäumelt, Gregar – Jelínek, Vrbický, Hovorka, Nešpor (70. Poborský) – D. Novák, Baloun.

Řepín – Lysá 4:3

Zápas se musel přítomným divákům líbit. Hrál se ofenzivní fotbal, padlo sedm branek a ještě si oba týmy vytvořili několik šancí. První gól dali domácí. „Gólu ale předcházel faul domácích,“ zlobil se kouč Lysé František Hovorka. Jeho tým ještě do přestávky vyrovnal Nešporem.

Druhý poločas zapomínaly oba týmy na defenzivu. Během desetiminutovky padly čtyři góly. Nejprve se trefili domácí a poté hosté otočili skóre. Jenže vedení Lysé trvalo jen dvě minuty, když domácí v 67. minutě vyrovnali. „Ještě jsme byli v euforii,“ řekl kouč. Jeho tým pak inkasoval ze sporné penalty v 78. minutě rozhodující gól.

Branky Lysé: Nešpor, Hovorka, D. Novák. Rozhodčí: Herda. Bez karet. Diváků: 120. Poločas: 1:1.

Lysá nad Labem: P. Málek – Kapička (60. Štumar), Forejt, L. Novák, Gregar, Nešpor, Doležal, Hovorka, Vrbiclký – Baloun (68. Jelínek), D. Novák.

Lysá – Zeleneč 4:1

Branky: D.Novák, Hovorka, vlastní, Baloun. Poločas: 4:1

Lysá: P.Málek – Forejt, Doležal, L.Novák, Gregar – Nešpor (Jelínek), Starý, Baumelt, Hovorka – D.Novák, Baloun (Poborský)

Bezno – Lysá 3:2

Bezno vedlo už za necelou půlhodinu 3:0, přesto se Lysá vrátila po gólech Kapičky a Balouna do hry. Vyrovnat mohl Poborský a také Doležal. Ani jeden však brankáře nepřekonal. „Byl to smolný zápas. Remíza by byla dobrá,“ řekl trenér Lysé František Hovorka.

Branky: 4. a 28. Kolařík, 24. Kiceluk – 66. Kapička, 85. Baloun. Rozhodčí: Podaný. ŽK: 2:1. Diváků: 145. Poločas: 3:0.

Lysá: Málek – Forejt (77. Poborský), Doležal, L. Novák, Gregar – Jelínek (62. Kapička), Baumelt, Starý, Hovorka – Baloun, Novák.

Lysá – Vysoká 2:0

Domácí se ujali vedení užv 5. minutě, kdy se trefil kanonýr David Novák. „Začátek se nám povedl,“ pochvaloval si trenér Lysé František Hovorka. Pak měli dvě obrovské šance hosté, ale naštěstí pro domácí z toho nic nebylo. Kouči Hovorkovi se povedlo střídání. Na hřiště poslal v 75. minutě za Balouna Poborského a ten se už po minutě trefil. V 79. minutě trefili hosté tyč, ale skóre se už nezměnilo. „Kluci výhru vybojovali a za to jim patří dík,“ usmíval se lyský kormidelník.

Branky: 5. D. Novák, 76. Poborský.

Rozhodčí: Vilhelm. ŽK: 1:4. Diváků: 60. Poločas: 1:0.

Lysá: Matouš – Štumar, Starý, Doležal, Gregar – Kapička (38. Krátký), Baloun (75. Poborský), Hovorka, Nešpor – Jelínek, D. Novák.

Kropáčova Vrutice – Lysá 3:2

Zápas Lysé vůbec nevyšel. Hosté začali dobře a po rohovém kopu, který uklidil do brány D. Novák vedli. Jenže po dvou chybách v obraně Vrutice otočila skóre. Ve 27. minutě vyrovnal Jelínek, jenže poslední slovo měli domácí, kteří v 78. minutě stanovili konečné skóre na 3:2.

Branky: Korec 2, Nováček – D. Novák, Jelínek. Rozhodčí: Divílek. ŽK: 3:2. Diváků: 70. Poločas: 2:2.

Lysá: Matouš – Štumar (82. Poborský), Forejt, L. Novák, Gregar – Kaběrský, Doležal, Hovorka, Krátký – D. Novák, Jelínek (64. Baloun).

Lysá – Ostrá 3:0

Utkání příliš nepřipomínalo, že hrají dvě mužstva z horních pater tabulky. Hlavně Ostrá hrála velice špatně. Domácí zachránil útočník Baloun, který dal všechny tři branky.

Poprvé se trefil lyský forvard už v 8. minutě, kdy ho parádně našel Doležal. Za další dvě minuty měl další šanci Baloun, ale tentokrát míč do brány neposlal. „Co to hrajeme za holomajznu,“ ptal se několikrát svých spoluhráčů hostující gólman Heimrath. A měl pravdu. První šanci měli hosté až ve 43. minutě, ale zkušený Kučera vysoko přestřelil.

V 56. minutě dostal krásný pas do běhu Baloun a zvýšil vedení Lysé, v 64. minutě Ostrou dorazil třetí brankou. Pak měla Ostrá dvě příležitosti, ale Holan trefil břevno a Remenec nepřekonal tváří v tvář gólmana domácích.

„Říkali jsme si, že musíme bojovat a to se nám povedlo,“ radoval se po zápase trenér vítězného celku František Hovorka. Pro jeho tým je domácí hřiště nedobytnou tvrzí. „Ale důležitější je, že máme osmnáct bodů,“ pochvaluje si Hovorka.

Podobně hodnotil zápas i trenér Ostré Karel Báča. „Domácím gratuluji. Oni bojovali a jednoznačně si vyhrát zasloužili,“ uvedl Báča, pro jehož mužstvo je to první porážka v sezoně. „Musíme si z prohry vzít ponaučení. Třeba je dobře, že jsme narazili,“ dodal Báča.

Branky: 8., 56. a 64. Baloun.

Rozhodčí: Pixa. ŽK: L. Novák, D. Novák, Balou, Doležal, Poborský – Hradecký, Heimrath. Diváků: 80. Poločas: 1:0.

Slovan Lysá: Matouš – Gregar, Starý, Lukáš Novák, Krátký – Jelínek 81. Poborský), Doležal, Bäumelt, Helmich – David Novák, Baloun.

Ostrá: Heimrath – Holan, Krejčík, Studený, Tangl (57. Hradecký) – Camara, Čáp, Kučera, Vavřík (57. Kotrba) – Košťál, Remenec.

Dolní Bousov – Slovan Lysá 1:1

Lysá vedla po centru Doležala a přesné hlavičce Gregara 1:0, o výhru však přišla pět minut před koncem, kdy si domácí vytvořili tlak. „Byl to náš nejsilnější soupeř,“ řekl kouč Lysé František Hovorka.

Branky: 85. Kubeček – 14. Gregar. Rozhodčí: Ledvina. ŽK: 0:0. Diváků: 100. Poločas: 0:1.

Slovan Lysá: Matouš – Gregar, Starý, L. Novák, Krátký – Jelínek, Doležal, Baumelt, Hovorka (85. Nešpor) – D. Novák – Koběrský (73. Kapička).

Slovan Lysá – Bělá 6:0

Šestkrát hrála Lysá doma a šestkrát vyhrála. S Bělou si navíc lyští borci pořádně zastříleli. Hattrickem se prezentoval David Novák, který má na kontě už dvanáct branek. Už v poločase vedl Slovan o čtyři branky.

Branky: 14., 28. a 70. D. Novák, 43. a 90. Doležal (1. z PK), 4. Baloun. Rozhodčí: Gaži st. ŽK: 0:1. Diváků: 80. Poločas: 4:0.

Lysá: Matouš – Kapička, Starý, L. Novák, Gregar – Jelínek (46. Koběrský), Doležal, Hovorka, Nešpor (69. Poborský) – Baloun, D. Novák.

Mělník – Slovan Lysá 2:0

Lysá nesehrála na hřišti Mělníka špatný zápas, stejně ale odjela bez bodového zisku. Zápas se rozhodoval až ve druhé půli. Hosté neproměnili dvě dobré šance, které měl Baloun a D. Novák. „To asi rozhodlo,“ poznamenal kouč Lysé František Hovorka. Jeho tým pak v 73. minutě inkasoval z kopačky Bárty a poté vrhnul všechny síly do útoku. Jenže místo vyrovnání, inkasoval v 89. minutě podruhé. „Na hřišti Mělníka se nevyhrává. A to nepředvádějí exkluzivní fotbal a nejsou nejlepším týmem soutěže. Ovšem s postupem to myslí vážně,“ řekl po zápase Hovorka.

Branky: 73. Bárta, 89. Melounek. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:5. Diváků: 80. Poločas: 0:0.

Lysá: Matouš – Kapička, Starý, L. Novák, Gregar – Jelínek (79. Poborský), Bäumelt, Hovorka, Doležal – Baloun (61. Koběrský), D. Novák.

Lysá – Kosmonosy 1:1

Lysá byla blízko vítězství, ale za nerozhodného stavu nedal tři minuty před koncem pokutový kop Doležal.

"Soupeře jsme podcenili, i když jsem na to hráče upozorňoval,“ řekl po utkání lyský kormidelník František Hovorka. Smolný den měl hlavně útočník David Novák, který v průběhu utkání neproměnil tři samostatné nájezdy. Alespoň se podílel na brance Slovanu, když ve 42. minutě obešel i gólmana a nahrál Krátkému. Ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ovšem po změně stran hosté srovnali a poté už se skóre nezměnilo. „Sice jsme se po vyrovnání zlepšili, ale tentokrát to nevyšlo,“ dodal Hovorka.

Branky: Krátký – Klepáč. Rozhodčí: Kratochvíl. ŽK: 1:0. Diváků: 30. Poločas: 1:0.

Slovan Lysá nad Labem: Matouš – Gregar, Starý, L. Novák, Malík – Jelínek, Doležal, Bäumelt, Krátký – Poborský, D. Novák.

JARO

Lužec – Lysá 3:1

Konečné skóre se zrodilo už do přestávky. Hosté z Lysé sice vedli, ale pak dostali tři góly a bylo rozhodnuto.

První obrovskou příležitost měl hostující David Novák, ale své sólo nezakončil brankou. Pak se ujala střela Hovorky z trestného kopu. To běžela 10. minuta. „Do utkání jsme vstoupili dobře, ale po úvodní brance jsme usnuli na vavřínech,“ řekl trenér Lysé František Hovorka. Hosté poprvé inkasovali ve 23. minutě, podruhé v sedmatřicáté. Ve 45. minutě zahrávala Lysá standardní situaci, ale zapomněla na zadní vrátka a domácí toho využili – 3:1.

Ve druhém poločase se už skóre nezměnilo. „Měli jsme tam nějaké šance, ale nic jsme z toho nevytěžili. Domácí hlavně bránili,“ dodal Hovorka.

Branka Lysé: 10. Tomáš Hovorka. Rozhodčí: Pechanec. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Poločas: 3:1. Lysá: Matouš – L. Novák, Bäumelt, Flekač, Gregar – Jelínek, Hovorka, Doležal, Nešpor (46. Zahrádka) – Baloun (63. Bažo), D. Novák.

Lysá – Mšeno 1:2

Utkání s posledním týmem začala Lysá minelou gólmana, který v 1. minutě minul malou domu a Mšeno vedlo. Lysé se pak vůbec nevedlo a ve 23. minutě dostala po chybě obrany druhý gól.
Ve druhém poločase si domácí připravili několik šancí, ujala se ale jen ta Jelínka v 55. minutě, který tak snížil na 1:2.

Branka: Jelínek. Rozhodčí: Kočárek. ŽK: 4:3. Diváků: 80. Poločas: 0:2.

Lysá: Matouš – L. Novák, Starý, Flekač, Gregar (63. Budil) - Kapička (55. Bažo), Doležal, Hovorka, Nešpor (81. Urban) – Jelínek, D. Novák.

Skalsko – Lysá 3:1

První poločas skončil zaslouženě bez branek, a tak se rozhodlo po přestávce.

Hosté z Lysé inkasovali v rozmezí čtyř minut tři góly a bylo po šancích na dobrý výsledek. Naději pro Slovan vykřesal v 61. minutě svou brankou Hovorka, ale když byl o šest minut později vyloučen hostující stoper Starý po druhé žluté kartě, bylo rozhodnuto. Domácí si své vedení hlídali a hosty do šancí nepustili.

Branka Lysé: 61. Hovorka. Rozhodčí: Pixa. ŽK: 2:6. ČK: 67. Starý (L). Diváci: 70. Poločas: 0:0.

Lysá: Zahrádka – Kapička, Starý, Flekač, L. Novák – Jelínek (80. Budil), Hovorka, Doležal, Zítka (50. Bažo) – Baloun, D. Novák.

Lysá - Řepín 0:0

Střelci obou týmů si vzali dovolenou. Domácí měli mírně navrch, měli více brankových příležitostí, ale branku nedali. Teda dali, ale tu jim šest minut před koncem rozhodčí neuznal. „Ale byl to jasný gól. Míč byl už půl metru za brankou čárou,“ zlobil se na rozhodčího domácí lodivod František Hovorka. Střelu Zítky vykopl hostující hráč a rozhočí nechal pokračovat ve hře.

Oproti prvním třem zápasům Lysá zlepšila herní projev, ale nebylo jí to nic platné. Hosty několikrát podržel dobře chytající brankář.

Rozhodčí: Laštovička. ŽK: 1:4. Diváků: 80.

Lysá: Matouš – Kapička, Doležal, Flekač, Svoboda – Jelínek, L. Novák, Hovorka, Zítka – Baloun (75. Urban), D. Novák.

Zeleneč – Lysá 1:0

Zápas rozhodla jediná branka domácího Mráze z pokutového kopu v 73. minutě. Ještě před tím měli dobré šance Baloun a Novák, ani jeden z nich však neuspěl. „Domácí bojují o postup, potřebovali vyhrát a podle toho taky zápas vypadal,“ řekl trenér Lysé František Hovorka. Ten byl podle svých slov spokojen s defenzivní činností svého týmu.

Branka: 73. Mráz (z PK). Rozhodčí: Jarolímek. ŽK: 2:4. Diváků: 60. Poločas: 0:0.

Lysá: Matouš – Kapička, Doležal, Flekač, Svoboda – Jelínek, L. Novák, Hovorka, Zítka (81. Zahrádka), Baloun (57. Nešpor), D. Novák.

Lysá - Bezno 2:0 (1:0)

Fotbalisté Lysé se konečně dočkali první jarní výhry. Základ výhře položili už na samém začátku zápasu. V 6. minutě se totiž trefil Hovorka. Lysá měla i několik dalších šancí, druhý gól se ji však nepovedlo vstřelit. Ve druhé půli hosté vyrovnali hru a pak měli i navrch. Vyrovnávací branku však ze své převahy nevytěžili. V 73. minutě utekl hostům Zítka, obránce ho zastavil jen za cenu faulu a tak měla Lysá možnost penalty. Jenže tu ani nadvakrát Doležal neproměnil.

V závěru Bezno vrhlo síly do útoku. Utekl jim ale D. Novák, který přihrál Cáskovi a ten před prázdnou bránou nezaváhal. „Je to pro nás velice důležitá výhra. Do dalších zápasů nás to povzbudí,“ řekl po zápase kouč Lysé František Hovorka.

Branky: 6. Hovorka, 90. Cáska. Rozhodčí: Mikeš. ŽK: 3:4. Diváků: 90. Poločas: 1:0.
Lysá: Matouš – Kapička (71. Gregar), Doležal, Flekaš, L. Novák – Nešpor, Baümelt, Hovorka, Zítka, Jelínek (81. Cáska), D. Novák.

Vysoká – Lysá 3:2

Lysá ma svém kontě další prohru. Tentokrát nestačila na Vysokou. Domácí vedli už ve 12. minutě o dvě branky, za dalších sedm minut snížil Gregar. Pak ale domácí udeřili potřetí. Lysá sice vyhrála druhý poločas 1:0, ale to jí nebylo nic platné a z Vysoké odjela prázdnou. „Těžko dáváme góly,“ uvedl po zápase trenér poraženého mužstva František Hovorka. „Měli jsme také kopat dvě penalty, když domácí zahráli rukou, ale píšťalka sudího zůstala němá,“ zlobil se Hovorka. „A obě branky jsme dali pro nás netradičně hlavou,“ dodal lyský kouč.

Branky Lysé: 19. Gregar, 84. D. Novák. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 2:3. Diváci: 70. Poločas: 3:1.

Lysá: Matouš – Gregar, Bäumelt, L. Novák, Svoboda – Jelínek, Hovorka, Doležal, Zítka – Baloun, D. Novák.

Lysá – Kropáčova Vrutice 1:0

David Novák spasil Lysou. Jeho gól rozhodl zápas s Kropáčovou Vruticí.

Domácí si v zápase vypracovali několik slibných příležitostí, ale podařilo se jim proměnit pouze jedinou. „Trvá naše neproměňování vyložených šancí,“ uvedl František Hovorka, trenér Lysé. „Měli jsme jich snad osm.“

Hosté vystřelili na Matoušovu branku jedinkrát, ale lyský brankář si s touto střelou poradil. „Měli jsme přidat druhý gól na uklidněnou, šance jsme na to měli,“ dodal spokojený trenér Slovanu Lysá.

Branka: 35. D. Novák. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:4. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

Lysá: Matouš – Gregar, Doležal, Flekač, Svoboda (50. Kapička) – Baloun (67. Bäumelt) , L. Novák, Hovorka, Nešpor – Zítka (85. Zahrádka), D. Novák.

Ostrá - Lysá 2:0

Tak tomu se říká fantastická série. Fotbalisté Ostré už posedmé v řadě neinkasovali gól. Jejich sérii chtěli ukončit útočníci z nedaleké Lysé, ovšem zklamali. Jeden se nechal už na začátku vyloučit.

Okresní derby v I.B třídě skupině B patřilo fotbalistů Ostré. Ti ve 22. kole potvrdili roli favorita a doma porazili tým Slovanu Lysá nad Labem. Ostrá navíc posedmé v řadě neinkasovala gól. Zápas ovlivnila už 15. minuta, kdy se nesmyslně nechal vyloučit lyský David Novák. V té době už Ostrá vedla po gólu Remence 1:0 a tahle situace ji hodně podpořila.

I tak ale Lysá několikrát vystrčila růžky. Ve 37. minutě vyzval Baloun zpětnou přihrávkou Hovorku, ten ale přestřelil. V závěru první půle ještě trestný kop Doležala vrátil Flekač před bránu, Zítka však přestřelil.

Domácí fotbalisté potvrdili svoji výhru druhým gólem v 68. minutě. Košťál vyslal Remence, který předložil míč před bránu a Effenberger nemohl minout.

Branky: 4. Remenec, 68. Effenberger. Rozhodčí: Vinter. ŽK: 5:2. ČK: 15. D. Novák (Lysá). Diváků: 200. Poločas: 1:0.

Ostrá: Heimrath – Čáp, Kotrba, M. Kostenko, Holan – Vodička, Remenec, (90. Krejčík), Vavřík (79. Feit), Camara – Effenberger, Košťál.

Slovan Lysá: Matouš – Gregar, Doležal, Flekač, Svoboda – Zítka, L. Novák, Baumelt (73. Kapička), Hovorka – Baloun (77. Jelínek), D. Novák.

Lysá – Dolní Bousov 4:1

Domácí vedli od 9. minuty, kdy Novák dobře uvolnil Zítku a ten poprvé prostřelil hostujícího brankáře. Ve 36. minutě našel Hovorka Balouna a Lysá vedla 2:0. Když dal o tři minuty později Hovorka další gól z penalty, bylo o výhře Lysé jasno. Hosté sice před přestávkou z trestného kopu snížili, poslední slovo však měli ve druhém poločase domácí hráči. V 86. minutě se proháčkoval až pře bránu Jelínek a pečetil skóre na konečných 4:1. „Musím kluky pochválit. Bylo velké vedro. Odehráli totiž celý zápas bez střídání a ještě o tři góly vyhráli,“ řekl trenér Slovanu Lysá František Hovorka.

Branky: Zítka, Baloun, Hovorka, Jelínek. Rozhodčí: Hanšík. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Poločas: 3:1.

Lysá: Zahrádka – Kapička, Doležal, Flekač, Gregar – Jelínek, L. Novák, Baulmelt, Hovorka – Baloun, Zítka.

Bělá – Lysá 5:2

Lysá doplatila na neproměňování šancí. V zápase jich měla několik, ale proměnila pouze dvě.

Hosté šli do vedení už v 8. minutě, ale do poločasu domácí skóre otočili. „Ale my jsme měli ještě dvě tutovky,“ uvedl František Hovorka, kouč poraženého týmu.

Po přestávce Bělá přidala třetí gól, ovšem Lysé se podařilo stáhnout na rozdíl jediné branky. To však bylo ze strany hostí vše. Domácí pak přidali ještě dva zásahy. „Byl to den otevřených dveří,“ zlobil se lyský trenér. „Opět jsme měli problémy se sestavou, přístup hráčů je nezodpovědný. Prostě jsme to zpackali a já jsem z toho otrávený,“ dodal Hovorka.

Branky Lysé: 8. Flekač, 55. L. Novák. Rozhodčí: Urbánek. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas: 2:1.

Lysá: Matouš – L. Novák, Doležal, Flekač, Gregar – Jelínek, Bäumelt, Hovorka, Málek – Urban, Baloun (62. Zahrádka).

Slovan Lysá - Mělník 1:3

Fotbalistům Slovanu Lysá o moc nešlo, naopak hosté bojovali o postup z druhého místa. Ten nakonec vybojovali, neboť béčko Velimi prohrálo ve skupině C a ani žádný jíný z týmů na druhých místech v ostatních skupinách nemůže získat tolik bodů, jako má Mělník.

Domácí mohli jít do vedení, ale Jelínek na malém vápně zaváhal. Góly padaly až ve druhé půli. Nejprve se prosadil hostující Pokorný a za chvíli přidal druhou branku jeho spoluhráč L. Krejčík. Vzápětí sice Lukáš Novák po rohu Hovorky snížil, konečné slovo měl ale mělnický Grabmüller. „To už jsme za stavu 1:2 hráli vabank. Zápasu by spíše slušela remíza,“ řekl trenér Slovanu Lysá František Hovorka,

Branky: 73. L. Novák – 51. Pokorný, 69. L. Krejčík, 83. Grabmüller. Rozhodčí: Brejník. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Slovan Lysá: Matouš – Kapička, Doležal, Gregar, Flekač – Jelínek, L. Novák, Bäumelt, Hovorka – Baloun, Málek (61. Zahrádka).

Kosmonosy – Lysá 3:2

Utkání bylo plné zvratů. Nejprve vedli domácí, pak hosté, ale Kosmonosům se podařilo také dvěma zásahy skóre otočit ve svůj prospěch.

Domácí vedli už po osmi minutách. To ale hosty nepoložilo, naopak zvýšili aktivitu a do přestávky se jim podařilo zvrátit stav. Z trestného kopu se trefil Doležal a tři minuty před pauzou se prosadil po rohovém kopu Hovorky Lukáš Novák.

Ovšem ani Kosmonosy nesložily zbraně a ve druhém poločase rozhodly o svém vítězství. „Nebyl to špatný fotbal. Hrálo se bez zbytečných faulů,“ hodnotil utkání koučř Lysé František Hovorka. „Už jsme rádi, že je konec sezony. Sice jsme ze třetího místa klesli asi na deváté, ale celé jaro jsme se potýkali s malým počtem hráčů,“ dodal Hovorka.

Branky Lysé: 27. Doležal, 42. L. Novák. Rozhodčí: Stádník. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 1:2.

Lysá: Zahrádka (62. Matouš) – Kapička, Doležal, Flekač, Gregar – Bäumelt, L. Novák, Starý (77. Málek), Hovorka – Baloun (46. Jelínek), D. Novák.