Zápasy 2009-2010

JARO 2010

Lysá – Polaban Nymburk B 1:2

V posledním kole sezony chce každé mužstvo zvítězit a to platilo i v zápase, který nabídl souboj Lysé nad Labem s Polabanem Nymburk B. I když už vlastně o nic nešlo.

Zápas byl atraktivní a přítomní diváci, kterých bylo kolem osmdesáti, se rozhodně nenudili. Zápas nabídl několik brankových příležitostí, první z nich byla proměněna na straně hostí ve 31. minutě. Domácí dali rychle najevo, že nechtějí odejít s prázdnou a minutu nato vyrovnali.

Druhý poločas začal lépe pro hostující mužstvo, které v 52. minutě navýšilo svoje skóre. Domácí se snažili, seč jim síly dovolili, ale jak zmínil jejich trenér Josef Červinka, doplatili na neproměňování šancí.

Domácí už ve zbytku zápasu nedokázali překonat hostujícího brankaře, a tak se oba celky rozešly za stavu 2:1 pro Polaban.

Branky: 33. Poborský – 32. Martínek, 52. Růžička. Rozhodčí: Nol. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Slovan Lysá nad Labem: Zahrádka – Pavliš, Jirsa, L. Novák, Gregar – Morávek (60. Krátký), Urban, Poborský, Jelínek (70. Šlinger) – D. Novák, Nový (70. Suter).

Kosmonosy – FK Slovan Lysá nad Labem 3:0

Domácí fotbalisté si zpestřili nádhernou sobotu třemi brankami, když dokázali pokořit fotbalisty Lysé. Jak prohlásil trenér Tibor Mičinec, byl to zápas dvou rozdílných poločasů. ,,V prvním poločase jsme měli šest šancí, bohužel jsme je neproměnili. Ve druhém poločase jsme na to doplatili. Dva brejky a my prohráváme dva nula. Třetí branka padla po chybě obrany. Zápas rozhodl první poločas, když jsme nedokázali proměnit svoje šance," uvedl po zápase kouč LyséTibor Mičinec.

ŽK: 0:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Lysá nad Labem: Zahrádka – Pavliš (80. Šlinger), Jirsa, L. Novák, Gregar – Morávek (55. Suter), Poborský, Urban, Jelínek – T. Kříž, D. Novák.

Lysá - Sokoleč 1:0

Domácí tým po taktovkou trenéra Tibora Mičince dokázal porazit současný první celek tabulky. SK Skololeč postupující do I.A třídy asi nečekal takto vyrovnaný souboj, který se jim naskytl. Obě mužstva si vypracovala několik slibných brankových příležitostí. Většina hry se ale odehrávala od vápna k vápnu, tudíž hra nebyla ochuzena o osobní souboje, do kterých šly oba celky s velkou vervou.

Domácí si ke konci zápasu vytvořili tlak a deset minut před koncem zahrávali pokutový kop. Poborský tuto příležitost vstřelit vedoucí branku zahodil. Domácí nesložili zbraně a v 85. minutě Zítka po brejkové situaci vstřelil toužený vítězný gól a domácí si vzali tři body.

Branka: 85. Zítka. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Lysá: Zahrádka – Pavliš, L. Novák, Jirsa, Gregar – Morávek (60. Nový), Poborský, Urban (86. Šlinger), Jelínek – Kříž (53. Zítka), D. Novák.

Sokoleč: Kun – Půlpán, Soukup, Zemanec, Černý – Škvor (70. Vančura), Vodvářka, Zahradník, P. Němec (65. L. Němec) – Šťastný, Čáp.

Sadská - Lysá nad Labem 2:2

Úvod zápasu vyšel domácím, když se již v první minutě ujali vedení po gólu Čapka. Slovan po obdrženém gólu zlepšil svoji hru a dokázal vyrovnatčtyři minuty před koncem první půle, trefil se Šlingr.

Ve druhém dějství to by byli opět domácí, kteří svojí aktivitu proměnili v gól a opět vedli, do černého mířil znovu Čapek. Lysá se však nevzdala a v 82. minutě vyrovnala na konečných 2:2 gólem Kříže.

"Oba začátky poločasů nám vyšli výborně, ale pak jsme polevili a Lysá dokázala vždy srovnat," litoval domácí trenér Sadské Kozák.

"Bylo to vyrovnané utkání, začali jsme špatně, když jsme inkasovali už v první minutě, ale hráči se nevzdali a bojovali až do konce, za co bych je chtěl pochválit. Bod je pro nás cenný," řekl trenér Lysé nad Labem Tibor Mičinec.

Branky: 1. a 65. Čapek - 41. Šlingr, 82. Kříž. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Sadská: Jindra - Jirásek, Šmejkal, Farkaš, Hnízdo - Kalina, Lukáš Svoboda st., Nedbal, Čapek - Plot, Hrdlička.

Lysá nad Labem: Zahrádka - Jelínek, Jirsa, Gregar, Šlingr - Morávek (70. Sutter), Poborský, Urban, Zítka (50. Pavliš) - Kříž, D. Novák.

Lysá – Dolní Bousov 1:0

Boj o udržení v soutěži. Kdo vyhraje, oddálí se sestupovému pásmu. Takový měl náboj tento zápas. Lépe na tom byli domácí, kteří si vypracovali několik slibných šancí a jednu proměnili. „Jednoznačně jsme vyhráli i když těsně. Měli jsme několik brankových příležitostí, chtělo to jen lepší střeleckou potenci. Soupeře jsme pustili jenom po vápno, díky naší pečlivé defenzivě,“ radoval kouč Lysé Tibor Mičinec.

Branka: 25. Zítka. ŽK: 1:3. Diváci: 90. Poločas: 1:0.

Lysá: Zahrádka – Pavliš, Jirsa, L. Novák, Gregar – Jelínek (89. Šlingr), Poborský, Urban, Krátký (30. Nový) – Zítka (75. Kříž), D. Novák.

Bezno - FK Slovan Lysá nad Labem 1:3

Hostující fotbalisté se utkali v dalším boji o záchranu s týmemz dolní poloviny tabulky a tento boj zvládli na výbornou. Do utkání vstoupili parádně díky brance Zítky v šesté minutě hry. O deset minut později přidal další branku Novák. Tento vývoj zápasu domácí fotbalistyzaskočil a ti se nemohlidostat se svého tempa. V pětatřicáté minutě vstřelil Morávek třetí branku hostí, což označil trenér Mičinec za rozhodující moment utkání. Domácí se dostali do hry gólem na 1:3 ve 39. minutě, to ovšem bylo z jejich strany vše. Ve druhém poločase si nic kloudného nevytvořili a hosté si dvoubrankový náskok s přehledem pohlídali.

Branky: 6. Zítka, 15. Novák, 35. Morávek. Diváci: 40. Poločas: 1:3.

Lysá nad Labem: Zahrádka – Jelínek, Jirsa, L. Novák, Gregar – Morávek (83. Baumelt), Poborský, Urban, Zítka – D. Novák (60. Nový), Kříž.

Lysá – Milovice 2:1

Zápas rozhodl střídající Nový, který se trefil po třech minutách pobytu na hrací ploše. Slovan tak mohl slavit výhru nad rivalem ze sousedství. Navíc to jsou pro něj veledůležité body v boji o zachování soutěže.

Jako první se sice trefil hostující Fiala, ale to bylo ze strany Milovic vše, co předvedly. Těsně před poločasem srovnal Zítka a deset minut před koncem rozhodl střídající Nový.

Domácí si vytvořili řadu dalších vyložených příležitostí, ale ty už nedokázali přetavit v góly. Na druhé straně Milovice už žádné šance neměly, a tak nemohly pomýšlet na lepší výsledek. A tak pomalu končí jejich sen o postupu.

Branky: 44. Zítka, 80. Nový – 25. Fiala. ŽK: 2:4. Diváci: 200. Poločas: 1:1.

Slovan Lysá: Zahrádka – Jelínek, Jirsa, L. Novák, Gregar – Morávek (65. Krátký), Poborský, Urban, Zítka (73. Meszároš) – D. Novák, Kříž (77. Nový).

Luštěnice - Lysá nad Labem 1:1

Hosté byli lepším týmem, dokázali si vytvořit více šancí. Ve 20. minutě se Slovan ujal vedení, kdy se po zahraném rohovém kopu trefil L. Novák.
Ve druhém poločase pokračovala Lysá ve velmi dobrém výkonu, dostala se do dvou gólových příležitostí, ale ani jedna z nich v domácí brance neskončila. Luštěnice v závěru, ojedinělou šancí v utkání dokázaly vyrovnat na konečných 1:1.

"Bylo to velmi dobré utkání, hráli jsme dobře takticky. Po celé utkání jsme byli lepším týmem. Bohužel se nám nepodařilo dovést utkání do vítězného konce, když domácí z jediné šance vyrovnali," litoval trenér Slovanu Lysá nad Labem Tibor Mičinec.

Branka: 20. L. Novák. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 0:1.

Lysá nad Labem: Zahrádka - Pavliš, Jirsa, L. Novák, Gregar – Zítka (85. Sutter), Poborský, Morávek (75. Šubrt), Jelínek (70. Hanke) - Kříž, D. Novák.

Lysá – Kosořice 5:2

Domácím nevyšel vstup do zápasu, neboť hosté měli dvě tutovky. „To nás ale podržel gólman,“ řekl Tibor Mičinec, kouč Lysé. Pak se jeho tým dostal do vedení, o které těsně před přestávkou přišel. „Inkasovali jsme po dvou hrubých chybách,“ hlesl lyský trenér.

Po změně stran ale Lysá skóre otočila. „Vyhecovali jsme se a dali jsme do hry všechny síly,“ potěšilo kouče.

Branky: 23. a 60. D. Novák, 50. a 89. Kříž, 71. Gregar. ŽK: 5:3. ČK: 78. Urban (L). Diváci: 100. Poločas: 1:2.

Slovan Lysá: Zahrádka – Sutter (65. Jelínek), Jirsa, L. Novák, Gregar – Morávek (85. Červák), Urban, Poborský, Zítka (55. Nový) – D. Novák, Kříž.

Dlouhá Lhota – Lysá 3:1

Hosté začali utkání výborně, ale David Novák ve dvou stoprocentních šancích selhal. Dlouhá Lhota z následného protiútoku vsítila jedinou branku první půle. „Hráli jsme dobrý fotbal, kluci plnili všechny taktické věci a vytvářeli si šance. Bohužel nás stále trápí finální zakončení,“ litoval po zápase trenér Lysé Tibor Mičinec.

Domácí o své výhře rozhodli na začátku druhého poločasu, když během pár minut dvakrát skórovali. Hosté už jen dvacet minut před koncem korigovali na konečných 3:1. „Nepředvedli jsme špatný výkon, ale ta koncovka. Neproměňujeme šance, a tak nemůžeme myslet na lepší výsledky,“ dodal Mičinec.

Branky: 70. D. Novák. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Lysá: Zahrádka – Pavliš, Jirsa, L. Novák, Gregar – Zítka (55. Morávek), Poborský, Sutter, Nový – D. Novák, Mesároš (60. Šubrt).

Lysá – Bělá 1:0

Jediný gól zápasu obstaral domácí Urban, který tak zajistil Slovanu tři body. „Podali jsme bojovný a disciplinovaný výkon, v defenzivě jsme neudělali chybu. Kontrolovali jsme vývoj zápasu, neboť jsme měli více šancí. A navíc jsme nedali penaltu,“ řekl kouč Lysé Tibor Mičinec.

Branka: 25. Urban. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Lysá: Zahrádka – Hanke, Gregar, L. Novák, Šlingr – Zítka (70. Meszároš), Morávek (46. Nový), Poborský, Urban (80. Sutter) – D. Novák, Kříž.

Krnsko - Lysá nad Labem 3:0

Do utkání vstoupil lépe Slovan, když po deseti odehraných minutách měl dvě slibné šance ke vstřelení vedoucího gólu, ale bohužel gól z nich nepadl. První gól vstřelili domácí po chybě hostující obrany. Ve 27.minutě přidalo Krnsko druhý gól, tentokrát z pokutového kopu - 2:0. Již na 3:0 zvýšili domácí ve 38. minutě po rohovém kopu.

Druhý poločas měl Slovan další tři gólové šance, ale ani jedna z nich neskončila v domácí brance. Do konce utkání gól již nepadl a utkání vyhrálo Krnsko 3:0.

„Domácí vyhráli zaslouženě, protože my neumíme vstřelit gól ani z té nejvyloženější šance," litoval po utkání kouč Lysé nad Labem Tibor Mičinec.

ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 3:0.

Lysá nad Labem: Málek - Hanke, Jirsa, L. Novák, Gregar – Morávek (46. Zítka), Poborský, Pavliš, Šlinger (60. Sutter) - Kříž, D. Novák.

Lysá – Ostrá 1:2

Okresní derby pro sebe rozhodli hostující fotbalisté ve druhém poločase, kdy se trefil Hradecký. V zápase stříleli ostrými jen mladíci. Všechny branky totiž dali hráči dorosteneckého věku.

Jako první mířil ve vyrovnaném prvním poločase Hanke, který rozvlnil síť už po osmi minutách hry. To ale nikdo netušil, že to byla poslední branka domácího celku. Deset minut před koncem prvního poločasu srovnal Verner.

Ani ve druhém dějství nebylo k vidění mnoho vyložených příležitostí. Se střelami z dálky nebo trestnými kopy si gólmani bez problémů poradili.

Potom ale přišla chyba domácího brankáře. Hostující Vavřík zahrával trestný kop, míč Zahrádkovi vypadl z ruky a Hradecký byl ve správný čas na správném místě – 1:2. Další branka už nepadla a Ostrá se mohla radovat.

Branky: 8. Hanke – 35. Verner, 73. Hradecký. Rozhodčí: Lux. ŽK: 2:3. Diváci: 170. Poločas: 1:1.

Lysá nad Labem: Zahrádka – Gregar, Jirsa, L. Novák, Hanke – Šlingr, Sutter (70. Zítka), Poborský, Kříž – D. Novák, Morávek (55. Krátký).

Ostrá: Heimrath – Čáp, Slavíček, Vavřík, Vojtěch (20. J. Kostenko) – Hradecký, Dozorec, Polák, Effenberger (67. Budil) – Verner (86. Mikeska), Kotrba.

PODZIM 2009

Polaban Nymburk B - Lysá nad Labem 1:0

První půle byla vyrovnaná, přesto blíže ke gólu měli domácí. „Už pátý zápas hrajeme špatně, když nedokážeme proměnit tutovky i do prázdné brány," litoval vedoucí mužstva domácích Karel Kovács. V druhé části utkání převládala opět vyrovnanost obou týmů. To se však změnilo v 70. minutě, kdy po pěkné akci polabanské rezervy a chybě hostujícího gólmana vstřelil jediný gól zápasu Kukla.

„Zápas byl vyrovnaný a soupeř kvalitní. Jsem rád, že to bylo již poslední utkání a bude následovat zimní přestávka, protože v posledních zápasech nás zužovala velmi početná marodka," uvedl po utkání vedoucí mužstva polabanská rezervy Karel Kovács.

„Dnes to byl vyrovnaný souboj, byly šance na obou stranách. Prohráli jsme po naší hrubé chybě," prohlásil hostující trenér Slovanu Lysá nad Labem Tibor Mičinec.

Branky: 70. Kukla. Rozhodčí: Švagr. ŽK: 1:5. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Polaban Nymburk B: Havelka - Poklop, J. Grešule, Kubálek, Hájek (80. L. Růžička) - R. Růžička, Vagenknecht, Kukla, Jeřábek - Kápička, Martínek (54. Soukal).

Lysá nad Labem: Málek - Janda, Novák, Gregar, Zítka - Cáska, Urban, Horčic, jelínek - Meszároš, Kříž.

Lysá nad Labem - Kosmonosy 3:2

Slovan se ujal vedení v 16. minutě, když se hlavou trefil L. Novák. V poslední minutě prvního poločasu udeřili hosté, když srovnali na 1:1 z trestného kopu. „V první půli jsme mohli vést klidně 4:0, ale bohužel jsme nevyužili své příležitosti a naopak si nechali dát góla ve 45. minutě,“ litoval kouč domácích Tibor Mičinec.

Do druhé části vstoupili opět lépe domácí, když na 2:1 dával po dorážce Urban. V 85. minutě využili hosté brejku a podruhé v utkání vyrovnali. Utkání rozhodl Janda v 90. minutě, který zahrával z 25 metrů trestný kop a svou bombou nedal hostujícímu brankáři šanci - 3:2. „Dnes to bylo vyrovnané utkání, ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě“, dodal Mičinec.

Branky: 16.L. Novák, 65. Urban, 90. Janda. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Lysá: Málek - Janda, Gregar, L. Novák, Zítka - Jelínek, Urban, Baümelt (85. Červák), Bažo (55. Meszároš) - Kříž (70. Horčic), Cáska.

Sokoleč – Lysá 2:1

V zápase měla převahu Sokoleč, která si vypracovala několik slibných šancí, ale bohužel pro ni je dokázala proměnit. Hosté svým srdnatým výkonem sahali po bodech až do konce zápasu. Po hodině hry se prosadil Janda. Domácí nakonec zlomili střeleckou nemohoucnost a o pět minut později odpověděli střelou Zahradníka. Konečný obrat dokonal v 70. minutě Čáp a domácí se radují zosmé výhry v soutěži.

„Do zápasu jsme vstoupili špatně. Kazili jsme přihrávky a neproměňovali jsme brankové příležitosti. Oceňuji, že jsme dokázali otočit zápas v náš prospěch,“ uvedl hrající asistent domácích Marek Soukup.

„Jsme spokojeni, v základní sestavě bylo šest dorostenců kolem šestnácti let. Po standardní situaci jsme vsítili vedoucí branku utkání. Kluci hráli dobře a dnešní prohra mě nemrzí,“ řekl spokojený trenér Lysé Tibor Mičinec.

Branky: 65. Zahradník, 70. Čáp – 60. Janda. Rozhodčí: Josef Zdeněk. ŽK: 1:1. Diváci: 90. Poločas: 0:0.

Sokoleč: Podrázský – Pulpan, Soukup, Zahradník, Černý – Kulhánek, Vodvářka (78. Martínek), Čáp, P. Němec – Souček, Jeník (78. Plaček).

Lysá nad Labem: Bálek – Janda, Gregar, Novák, Šlingr – Cáska, Horčič, Baumelt, Urban, Jelínek – Kříž.

Slovan Lysá- AFK Sadská 2:2

Zajímavý duel nabídlo 10. kolo mezi fotbalisty Lysé a Sadské. Zápas odstartoval gólem na 1:0 domácí Cáska. Ve 25. minutě zápasu navýšil brankový rozdíl Jelínek a zdálo se, že je rozhodnuto. Hosté nesložili zbraně a zaveleli na zteč. Kontaktní gól zařídil ve 30. minutě Štácha. Do kabin odcházeli hráči s výsledkem 2:1.

Druhý poločas nabídl šance na obou stranách. Jediní, kdo byli schopni šanci proměnit, byli hosté, kteří trefou Nedbala v 70. minutě vyrovnali na 2:2. V posledních dvaceti minutách se mohlo skóre otočit na obě strany. Žádný tým nedokázal využít svou šanci a hráči se museli smířit s remízovým stavem 2:2.

"Spokojený dnes nejsem, měli jsme jednoznačně vyhrát. Ve druhé půli jsme měli šance, které jsme nevyužili. Chybou gólmana jsme nabídli soupeři vyrovnání. Zápas jsme měli vyhrát, ale kluci neproměnili své šance," litoval po utkání trenér Lysé Tibor Mičinec.

"Srovnali jsme na 2:2 a nakonec jsme mohli ještě vyhrát. Vlastními chybami jsme prohrávali 0:2 a se štěstím jsme vyrovnali. Ke konci zápasu jsme mohli jít do vedení, bohužel jsme nastřelili tyč," řekl po derby trenér hostí Jiří Kozák.

Branky: 10. Cáska, 25. Jelínek - 30. Štácha, 70. Nedbal. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 6:7. Diváci: 125. Poločas: 2:1.

Lysá nad Labem: Málek – Janda, Novák, Gregar, Šlingr – Cáska, Bäumelt (60. Poborský), Urban, Jelínek (82. Kříž) – Zítka, Mesároš.

Dolní Bousov - Lysá nad Labem 3:1

V první půli byli aktivnější hráči hostujícího Slovanu. To však neplatilo ve 40. minutě, kdy obrana hostí z Lysé vytvořila fatální chybu, kterou domácí dokázali využít ve vedoucí branku - 1:0.

Druhou půli začal Slovan náporem, který zúročil v 55. minutě Meszároš vyrovnávajícím gólem na 1:1. V 60. minutě se domácí ujali opět vedení, když proměnili nařízený pokutový kop. Domácí Dolní Bousov vše pečetil v 90. minutě gólem z rohového kopu na 3:1. „Prohráli jsme zaslouženě, domácí nás porazili díky našim chybám," řekl po utkání poražený trenér Lysé nad Labem Tibor Mičinec.

Branky: 55.Meszároš. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Lysá nad Labem: Málek - Janda, Gregar, Šlinger, Zítka - Kříž (75. Jelínek), Urban (46. Bažo), Bäumelt, Horčic (80. Čerych), Cáska - Meszároš.

Lysá - Bezno 3:1

Skóre utkání otevřel ve 22. minutě z nařízeného pokutového kopu Bažo - 1:0. Do konce první půle se výsledek již neměnil a Slovan šel do kabin s jednogólovým náskokem. Po přestávce začali lépe hosté, když vyrovnali na 1:1, ale to bylo z jejich strany v utkání vše. Lysá šla opět do vedení v 60. minutě, kdy se po pěkné střele trefil střídající Cáska. Hosté v závěru utkání po snaze o vyrovnání Slovan zatlačili, ale veškeré jejich naděje zmařil opět Cáska, který dokázal využít jeden z následných protiútoků a uzavřel skóre zápasu na 3:1 pro domácí.

"Myslím, že v utkání jsme byli lepším týmem. Snažili jsme se hrát hodně po zemi oproti hostům, kteří jenom nakopávali", uvedl domácí trenét Tibor Mičinec.

Branky: 22. Bažo (z PK), 60. a 85. Cáska. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Slovan Lysá: Málek - Janda, Gregar, Novák (46. Urban), Krátký (40. Šlingr) - Jelínek, Hořčic, Bäumelt, Bažo - Zítka (46. Cáska), Meszároš.

Milovice - Lysá nad Labem 2:0

Utkání začalo velmi brzkým střídáním hostujícího Slovanu, kdy ze hřiště již v 6. minutě odešel Cáska. „Cáska se zranil už při rozcvičování před zápasem a bohužel mu jeho zranění nedovolilo pokračovat v zápase," uvedl kouč hostí Tibor Mičinec.

První půle byla velmi vyrovnaná a obešla se bez nějaké vážnější šance. Do druhého dějství vstoupili domácí Milovice s větší aktivitou, kterou proměnili v 56. minutě po závaru před brankou Lysé ve vedoucí gól - 1:0. Zaskočení hosté vytvořili o třináct minut později hrubou chybu v obraně, kterou využil milovický kanonýr L. Müller a zvýšil na 2:0.

V 76. minutě mohl zápas zdramatizovat hostující Zítka, ale nařízený pokutový kop mu výborným zákrokem zmařil domácí gólman. V závěru utkání Lysá domácí zatlačila a vytvořila si několik slibných příležitostí, když její hráči trefili dvakrát brankovou konstrukci, ale tížený gól z toho nepadl. „Milovice vyhráli zaslouženě, nehráli jsme dnes dobře, náš tlak a následné šance přišli příliš pozdě," uvedl po utkání poražený hostující trenér Tibor Mičinec.

Domácí kouč byl s výkonem svých svěřenců ve druhé půli částečně spokojen. „V prvním poločase jsme hráli špatně, až ve druhé půli jsme se trochu zvedli a dokázali proměnit šance," hodnotil utkání trenér Milovic Roman Magada.

Branky: 56. Vlačiha, 69. L. Müller. ŽK: 5:4. ČK: 65. O. Poborský. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Milovice: Fišer - Fiala, Vlačiha, Růžička, Novák - Novotný (66. Houška), Krátký (25. Mencl), P. Petráš, Beneš - L. Müller, J. Petráš (73. Roth).

Lysá nad Labem: Málek - Janda, Gregar, Novák, Krátký - Urban, O. Poborský, Bažo (46. Jelínek), Zítka - Meszároš, Cáska (6. Čerych, 60. Bäumelt).

Lysá - Luštěnice 2:2

Do utkání vstoupila lépe Lysá, když O. Poborský dal ve 25. minutě hlavou po rohovém kopu první branku zápasu. Domácí měli ve zbytku první půle častěji míč na svých kopačkách, ale skóre se již neměnilo a domácí šli do kabin s jednogólovým náskokem.

Tým z Luštěnic začal druhé dějství tlakem, který dokázal využít v 68. minutě vyrovnávací brankou. Slovan odpověděl o pět minut později, kdy se prosadil Meszároš opět z rohového kopu - 2:1. V 85. minutě mohl stvrdit vítězství domácích O. Poborský, kdy šel sám na bránu, ale místo střely volil přihrávku na nabíhajícího spoluhráče, který však těsně minul. Tři minuty před koncem zápasu překvapili hosté vyrovnávací brankou na konečných 2:2.

"Prohráli jsme vyhraný zápas. Tři minuty před koncem jsme zbytečně ztratili na půlce míč a nechali si dát gól na 2:2," litoval po utkání hráč Slovanu Jakub Krátký.

Branky Lysé: 25. O. Poborský, 73. Meszároš. Rozhodčí: Tichá. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Lysá nad Labem: Málek - Gregar, Novák, Janda, Krátký - O. Poborský, Urban, Jelínek (70. Čerych), Bažo - Zítka (64. Meszároš), Cáska.

Kosořice - Lysá 2:1

Hostující tým z Lysé nad Labem vstoupil do utkání lépe, když v úvoduprvního pločasu se mohl ujmout vedení díky dvoum šancím, které ovšem gól nepřinesli. Do té doby neškodní domácí se z první šance v utkání ujali vedení. V závěru poločasu hráči Slovanu stupňovali svůj tlak, který však nedokázali proměnit ve vyrovnávací branku.

Druháoupolovinu začalSlovan se změnou v sestavě, když se na hřišti objevila nová akvizice Martin Čerych. ,,Střídající Čerych naši hru hodně oživil, ale k bodům to bohužel nevedlo," prohlásil hostující trenér Tibor Mičinec.

Slovan navázal na výkon z konce prvnípůle a přehrával soupeře z Kosořic. Domácí dokázali využít jeden z následných protiútoků a zvýšit na 2:0. V závěru utkání Slovan snížil Meszárošem, po pěkné akci na konečných 2:1 pro domácí.

,,V utkání jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme se prosadit. Soupeř hrál velmi tvrdě, z čehož jsme měli možnost zahrávat hodně standardek, které nám dnes, ale vůbec nevyšli," řekl po utkání trenér Tibor Mičinec.

Slovan může litovat ztráty klíčového hráče Duchoslava, který musel v 60. minutě odstoupit z důvodu zranění. Hráč byl převezen do nemocnice na podezření s otřesem mozku.

Branky: 83. Maszároš. ŽK: 1:0. Diváci: 75. Poločas: 1:0.

Lysá nad Labem: M. Poborský - Janda, Novák, J. Poborský, Gregar - Zítka (70. Kříž), Urban, Duchoslav (60. Bäumult), Bažo (46. Čerych) - Meszároš, Cáska.

Lysá – Dlouhá Lhota 3:1

Domácí tým nepřipustil žádné pochybnosti a v poklidu dokráčel ke třem bodům. Hosté sice trefili tyč a břevno, ale další šance neměli. „Výhra je zasloužená. Měli jsme tlak a také další šance,“ řekl kouč Lysé Tibor Mičinec.

Branky: 27. Meszároš, 60. Cáska, 75. Bažo – 67. Limr. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Lysá: M. Poborský – Janda, Gregar, O. Poborský, Krátký – Jelínek (70. Zítka), Urban, Duchoslav (85. Šlingr), Bažo – Meszároš (80. Kříž), Cáska.

Bělá - Lysá nad Labem 4:3

Dvě penalty a dvě standardní situace se staly osudným Lysé nad Labem v nedělním utkání proti Bělé. Z těchto čtyř situací dostala Lysá čtyři góly. Sama přitom vsítila jen tři. „Bylo to vyrovnané utkání a řekl bych, že chvílemi jsme byli lepší mi, ale utkání ovlivnil rozhodčí,“ byl po zápase přesvědčen trenér Lysé Tibor Mičinec.

Jeho svěřenci šli přitom v utkání do vedení. Ve třicáté se Mesároš trefil hlavou. Jenže pak přišla těsně před koncem nařízená penalta a bylo vyrovnáno. Když pak sudí na začátku druhého poločasu nařídil další, domácí Bělá už byla ve vedení. Hosté se snažili následně vývoj zvrátit, dvakrát vyrovnali, ale domácí nakonec přece jen o branku zvítězili.

„Rozhodčí dělal vše pro to, aby domácí vyhráli. Jakmile jsme srovnali, dělal vše, abychom zase gól dostali,“ stěžoval si Mičinec.

Branky Lysé: 30. Mesároš, 65. Cáska, 75. Bažo. Rozhodčí: Michal. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Lysá: Málek – Janda, Novák, Gregar, Krátký – Jelínek (70. Zítka), Poborský, Urban, Bažo – Mesároš (75. Duchoslav), Cáska.

Lysá - Krnsko 1:1

Z nepřesného prvního poločasu stojí za zmínku pouze šance Zítky, který po centru Baža hlavičkoval do břevna hostující branky. Lysá ve druhém poločase zlepšila hru a připravila si spoustu brankových příležitostí, ale pouze jednu dokázala přetavit v gólový úspěch.

„Měli jsme snad pět stoprocentních šancí, přesto pouze jedna skončila brankou. Krnsko poté vyrovnalo a my jsme se v úplném závěru museli strachovat o výsledek, když jeden z jejich útočníků běžel sám na Málka,“ uvedl trenér Lysá Tibor Mičinec.

„Jsem zklamaný z výsledku, kluci bojovali a pracovali v zápase dobře, je na nich vidět chuť do fotbalu. Škoda ztracených bodů,“ dodal Mičinec.

Branka Lysá: 60. Gregar. Diváci: 250. Poločas:0:0.

Lysá: Málek – Janda, Poborský, Gregar, Krátký (46. Novák) – Zítka, Urban, Bažo (85. Horčic), Jelínek – Duchoslav, Cáska.

Sportovní sdružení Ostrá – Lysá nad Labem 2:4

Přestože to byl první zápas sezony, obě mužstva nastoupila ve velkém stylu. Žádné vyčkávání co udělá soupeř, žádná opatrnost, ale velice rychlý a bojovný fotbal. Hráči obou týmů chtěli vyhrát a dávat góly. Gólovou přestřelku odstartoval mladičký Cáska, který v šestnácti letech předvedl své kvality. Ve 22. minutě se ocitl sám před gólmanem po centru z levé strany a s chladnou hlavou zakončil mezi tři tyče soupeřovy brány. Skóre se měnilo o šest minut později. Domácí Remenec si zaběhl za obranu, kam dostal dlouhý balon a střelou z dvaceti metrů prostřelil gólmana. O minutu později se do vápna probíjel opět Remenec a hostující obrana ho dokázala zastavit jen za pomoci faulu. Následný pokutový kop s přehledem proměnil Dozorec. Ve zbylých patnácti minutách prvního poločasu si obě strany vytvořily mnoho šancí, žádná ale neskončila gólem.

Ve druhém poločase opět úřadoval Cáska. V 54. minutě utkání si nejdříve naběhl na centr z levé strany a nikým nekrytý hlavou usměrnil míč do sítě, což znamenalo vyrovnání na 2:2. Domácí se snažili dostat do vedení, ale své šance neproměnili. V 60. minutě zahrávali domácí roh, hosté ho odvrátili a z následného protiútoku obdrželi branku. Odražený míč zachytil Cáska, který míč posunul Krátkému. Krátký se svou rychlostí zbavil stopera a jeho běh přes celou půlku zakončil přesnou ranou k tyči. Domácí fotbalisté se nevzdali a pokoušeli se s výsledkem něco udělat, bohužel pro ně vyhořeli v koncovce. Ke konci utkání vrhli všechny své síly do útoku, jenomže zapomněli na hostujícího Cásku, který v 89. minutě převzal míč na půlce hřiště a své sólo též proměnil.

Branky: 28. Remenec, 30. Dozorec (z PK) – 22., 54. a 89. Cáska, 60. Krátký. Rozhodčí: Gaži. ŽK: Slavíček, Remenec – M. Poborský, O. Poborský. Diváci: 150. Poločas: 2:1.

Ostrá: Heimrath – Čáp, Slavíček, Vojtěch (74. Kostenko), Holan (77. Effenberger) – Bubeník, Dozorec, Polák, Vavřík (68. Košťál) – Remenec, Kotrba.

Lysá nad Labem: Poborský – Janda, Gregar, O. Poborský, Krátký – Zítka (90. Horčic), Urban, Bažo, Jelínek (69. Šlingr) – Duchoslav, Cáska.