sezóna 2017-2018

N e d ě l e  1 5 . ř í j n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – Jawa  D I V I Š O V   0 : 2  (0:0)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., Kubín, Helmich – Novák Lukáš – Kříž Tomáš, (46´Hanke), Růžička, Poborský Ondra, Novák David, (77´-Šnajdr), Zápotocký – Ježek

Z naší strany nepovedené utkání, po nejslabším výkonu z dosud odehraných zápasů v I.A třídě. I když jsme nastoupili bez třech hráčů, kteří patří k oporám (Sosnovský a Brabec zranění, Urban pracovní povinnosti) tak hráči, kteří nastoupili, je svým slabým výkonem nedokázali nahradit. Nejen, že vázla kombinace, ale chybělo i potřebné nasazení, bojovnost a touha po vítězství a tak jsme doma zbytečně ztratili body! Soupeř toho také mnoho nepředvedl, přijel si zřejmě pro remizu, avšak vycítil možnost, že by si mohl odvést i vítězství, což se mu i po zásluze podařilo. I když nebyl fotbalově lepší, hrál s větším nasazením a měl tak i více brankových příležitostí. První poločas mnoho vzruchu nepřinesl. Hosté začali bez respektu a první šanci měli ve 4´- neobsazený hráč z malého vápna zakončil střelou nad branku a hned v další minutě minul soupeř naši prázdnou branku. Odpověděli jsme dvěma střelami, které brankář hostů likvidoval. Divišov měl ještě šance v 19´- sólový náběh zachránil včasným vyběhnutím brankář Rathouský a v 31´proběhl soupeř středem a zachránilo nás nastřelené břevno a zbytek první půle se dohrál bez šancí. Ve druhé půli v 51 ´běžel Zápotocký na branku, ale střelecký pokus srazil vracející se obránce na roh, 55´- brejk soupeře Rathouský vyrazil míč na roh, 61´ a 64´ naše přímé kopy likvidoval soupeřův brankář a hned po nich v 65.min. se hosté ujali vedení 0:1- Vondrák z brejku potrestal nedůraz naší obrany. Soupeř pak „zalezl“,ale my jsme si šanci nevytvořili a naopak v 86´ hosté měli „tutovku“, z malého vápna překopli branku. V závěrečných minutách jsme se snažili o vyrovnání, měli jsme tlak, ale již pozdě a byli z toho jen dva nevyužité rohy a jedna střela nad. Rozhodčí přidal tři minuty a v té poslední se na roh před soupeřovu branku vydal i brankář Rathouský, míč však získal soupeř a Vávra zakončil sólo od vlastního velkého čtverce do opuštěné branky – 0:2! Rozhodčí Svoboda udělil našim hráčům tři žluté karty a soupeři žádnou.

S o b o t a  7 . ř í j n a :

M u ž i  A : Bohemia  P O D Ě B R A D Y – Slovan  L Y S Á   2 : 1 (1:0)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., Kubín, Helmich – Novák Lukáš – Růžička, Urban, Poborský Ondra, Zápotocký – Ježek, Novák David, (81´-Šnajdr)

K dalšímu utkání okresnímu derby jsme nastoupili na hřišti soupeře, který by chtěl postoupit do krajského přeboru a i když jsme těsně prohráli, byli jsme favorizovaným domácím vyrovnaným soupeřem. Utkání mělo dva rozdílné poločasy. V prvním byli výrazně lepší domácí, kteří měli i několik dobrých brankových příležitostí, avšak díky několika vynikajícím zákrokům našeho brankáře Rathouského byli úspěšní jen jednou. Druhý poločas jsme vyrovnali jak hru tak i výsledek, který jsme bohužel udrželi jen čtyři minuty a domácí, zásluhou střelecky disponovaného Peterky, se opět ujali vedení, o které se však až do konce zápasu strachovali. Nejzajímavější minuty utkání : 1´- rychlý útok domácích a jejich první šanci, střelu z úhlu likvidoval skvěle Rathouský, 4´- další šance domácích, střela neobsazeného hráče byla blokována, 18.min. 1:0 –soupeř zahrál rohový kop a míč dostal u zadní tyče nehlídaný Peterka a trefil se, 32´- naše jediná šance v první půli, Růžička nacentroval a David Novák mířil nad břevno, 34´- rychlý útok domácích a centrovaný míč zprava odvrátil Helmich na roh, 38´- soupeř nevyužil nedorozumění v naši obraně a zakončil střelou vedle branky. Ve druhé půli v 52´ Zápotocký poslal míč na Ježka, ale domácí brankář byl rychlejší, 57´- neobsazený David Novák dostal míč na značce penalty, nezpracoval ho a ten se odrazil k brankáři, 63.min. 1:1 – David Novák rychle rozehrál přímý kop na Ježka, který dal vybíhajícímu brankáři „jesle“ a vyrovnal. 66´-chybu našeho obránce zachránil Lukáš Novák sražením míče na roh, 68.min. 2:1 – střelu z úhlu brankář Rathouský neudržel a Peterka poslal míč do sítě, 78´- šance domácích po rychlém brejku, míč náš brankář vyrazil a pak obránce odkopl na roh. V závěrečné desetiminutovce jsme vsadili vše na útok, hráli jsme s třemi útočníky, ale domácí nás do žádné šance nepustili a vítězství uhájili. Za odvedený a bojovný výkon, hlavně ve druhém poločase, zaslouží naši hráči pochvalu. Rozhodčí Vyhnal, v závěru utkání zbytečně kouskoval, což více vyhovovalo domácím, žluté karty 3:3.

N e d ě l e  1 . ř í j n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – Pšovka  M Ě L N Í K   4 : 1 (1:1)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., Kubín, Helmich – Růžička, (88´- Poborský Jan), Novák Lukáš, (62´-Šnajdr), Brabec, (83´-Kříž Jan), Urban, Kříž Tomáš,(68´-Zápotocký), Poborský Ondra - Ježek, (81´-Kodeš)

V zápase jsme dosáhli zatím nejvýraznějšího vítězství v I.A třídě i když jsme nastoupili bez třech zraněných stabilních hráčů. Po většinu utkání jsme měli převahu, která byla ve druhém poločase výrazná. První poločas však byl celkem nezáživný až ospalý, hraný oboustranně ve vlažném tempu, chybělo větší nasazení na obou stranách. Soupeř se soustředil na obranu a spoléhal na brejky, což se mu v první půli i dařilo a po jednom z nich se ujal i vedení. Tato taktika mu však ve druhém poločase již nevycházela a naši branku již vážně neohrozil a byl nucen se jen bránit. Ve druhém poločase využil trenér Sosnovský, který nemohl pro zranění nastoupit, možnost střídání a na hřiště postupně poslal pět „mlaďasů“ z lavičky a dva se mu odvděčili vstřelením branky. Jak šly minuty: 2´- Urban z malého vápna slabou střelu brankář chytil, 8´- přímý kop jsme nevyužili a stejně roh v 11´, 12´- protiútok soupeře míč těsně minul branku, 14´- samostatný průnik Lukáše Nováka likvidoval včasným vyběhnutím brankář, 18- další náš roh nevyužit, 23´- brejk hostů likvidoval brankář, 28´- po autovém vhazování Ježek trefil břevno a dorážka Kubína šla vedle, 29´- naše dva rohy za sebou nevyužity, 33.min. – 0:1 Dvorný (z hranice ofsajdu) proběhl středem na brankáře, který vyběhnutím akci přibrzdil, avšak míč neudržel a  ten získal autor branky a nemýlil se, 35´- Tomáš Kříž nedal „tutovku“ z hranice malého  vápna poslal míč těsně vedle, 38´- dva rohové kopy zlikvidoval soupeřův brankář, 42.min. 1:1 – Ježek hlavou usměrnil míč do sítě po přímém kopu Brabce. V úvodní minutě druhé půle po přímém kopu usměrňoval míč Ježek hlavou mimo a stejně dopadl i pokus Lukáše Nováka v 48´, 49´a 50´ soupeř měl výhodu přímých kopů bez ohrožení branky, 57´- další náš přímý kop zakončil Ježek hlavou nad, 58´- Brabec zahrál přímý kop ze středového kruhu brankář míč podběhl a ten skončil těsně vedle prázdné branky, 61.min. 2:1 – Urban poslal míč do sítě podle vybíhajícího brankáře po přihrávce od Ježka, 68´- přímý kop Brabce likvidoval brankář, 76.min. 3:1 – Zápotocký ze skrumáže „padáčkem“, který odvracel obránce hlavou z branky a podle signalizace asistenta již za lajnou, 79.min. Šnajdr dostal míč do běhu a únik zakončil pěknou střelou do „šibenice“, 80´- nevyužili jsme roh, 84´- soupeř zakončil protiútok střelou vedle a to bylo vše. Rozhodčí Hron řídil utkání objektivně a ve slušně hraném utkání ukázal našim jednu a soupeři dvě žluté karty.

S o b o t a  2 3 . z á ř í :

M u ž i  A : TJ  K L Y  - Slovan  L Y S Á   1 : 2 (1:1)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., Kubín, Novák Lukáš, Helmich, Růžička, (87´- Zápotocký), Poborský Ondra, Urban, Brabec, Hanke, (72´- Šnajdr), Novák David (35´- Kříž Tomáš, 90´- Kodeš)

Do utkání, nováčku I.A třídy, jsme na soupeřově hřišti nastoupili bez dvou nejzkušenějších hráčů Standy Ježka a Vendy Sosnovského, kteří jsou zraněni.  Zápas byl herně vyrovnaný, my jsme hráli s větším nasazením, klidněji i odpovědněji, než minule doma, vycházeli jsme ze zajištěné obrany a spoléhali jsme na brejky. Domácí celek se přes ni snažil dostat vysokým centrováním míče, tam ale kralovali naši perfektní hlavičkáři a útoky odvraceli.  První poločas měli mírně navrch domácí, kteří měli hned v úvodních minutách dvě slibné šance: 5´- soupeřův hráč se dostal do sólového úniku, ale brankáře Rathouského nepřekonal, 14´- domácí zahrávali dvakrát rohový kop, ale závar v našem pokutovém území byl vždy odvrácen. 19.min. 0:1 – Brabec zahrával přímý kop, téměř od lajny a spíše centroval, míč však prolétl skrumáži hráčů před brankou a zapadl k tyči. Vedení nám však nevydrželo dlouho a v 24.min. to bylo 1:1 – Šmíd dostal míč, po pěkné uličce přes střed naši obrany, obstřelil vybíhajícího brankáře a vyrovnal. Tento stav vydržel do konce první půle, když si ani jedno mužstvo nepřipravilo brankovou příležitost. Druhý poločas jsme byli lepší a vedení 1:2 zařídil v 54.min. Brabec z penalty, nařízené za faul na Hankeho v pokutovém území po našem rohovém kopu. Pojistku měl na noze o dvě minuty později Kříž, který běžel sám na brankáře, kterého však jen trefil. Zbytek utkání jsme již dokázali výsledek odpovědnou hrou ohlídat a domácí jsme do žádné šance nepustili. Jejich střelecké pokusy byly jen z dálky a žádné nebezpečí neznamenaly, pokud míč nelétl mimo branku, snadno ho likvidoval brankář. Rozhodčí Hes řídil utkání s drobnými chybami na obě strany, avšak objektivně.  Žluté karty 2:2.

N e d ě l e   1 7 . z á ř í :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á  - TJ  Z Á R Y B Y    2 : 2  (1:0) – 2:3 (po penaltách 5:6)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., Kubín, Helmich, Růžička, (88´- Kříž Tomáš) – Novák Lukáš -  Poborský Ondra, Brabec, Hanke, (71´Ježek) – Sosnovský, Novák David.

Průběh zápasu byl vyrovnaný a z tohoto pohledu je nerozhodný výsledek spravedlivý a výsledek penaltového rozstřelu je vždy nadstavbová loterie. Pro nás je to však další bodová ztráta na domácím hřišti, která se nepříznivě promítá na naše postavení v tabulce. V zápase jsme opět doplatili na naši herní slabinu a to jsou rychlé protiútoky soupeře, které nedokážeme ubránit a inkasujeme z nich branky a i tentokrát tomu tak bylo. V prvním poločase se hrálo od jednoho pokutového území ke druhému a brankových příležitosti měli obě mužstva minimum. Poprvé zahrozil soupeř hned v první minutě, střela šla nad branku, 6´- naše první šance zůstala nevyužita, hosté v další části trefili břevno naši branky. V 17.min. jsme se ujali vedení 1:0 Brabec zkušeně přehodil brankáře, kterému přihrál Růžička, na začátku akce úspěšně vybojoval míč Lukáš Novák, ve středu hřiště. Do konce prvního poločasu se oba soupeři snažili neudělat chybu, žádné mužstvo si tak nepřipravilo šanci, která by změnila výsledek. V druhém poločase jsme sice měli míč častěji na kopačkách, ale naše útočné pokusy končili na soupeřově obraně a pokud došlo ke střele, tak míč letěl mimo branku nebo zasáhl brankář. Obě mužstva zahrávala několik přímých kopů, ale většinou ze vzdálenosti třiceti až čtyřiceti metrů, což dokázali obrany odvracet. Stejná situace byla s rohovými kopy. Soupeř byl nebezpečný, hlavně z brejků a to do naší často otevřené obrany, když odvrátil námi zahranou standartku. Zajímavé minuty druhého poločasu : 53´- „tutovku“ Sosnovského vyrazil brankář a dorážka z hlavy Davida Nováka šla nad, 61.min. 1:1 – Vytlačil, který byl neobsazen a úspěšně  zakončil brejk,  68´- po přímém kopu Schneiberg hlavou prodloužil balón těsně nad šibenici, 70´- „loženka“ Hankeho, vybíhající brankář srazil míč na roh, 78´- brejk hostů ubráněn, 82´- po odvrácení soupeřova rohu Růžička z brejku brankáře nepřekonal, 84.min. 1:2 – Krulich, opět po nepokrytém středu naši obrany, běžel sám na branku a poslal hosty do vedení. 87.min. 2:2 – Lukáš Novák vyrovnal hlavou, po zahraném přímém kopu Sosnovského. Za tohoto stavu rozhodčí zápas ukončil a na řadu přišel penaltový rozstřel. Začínal soupeř, jehož pět hráčů postupně své pokusy proměnilo i naši hráči v pořadí: Lukáš Novák, Helmich, Brabec, Kříž Tomáš a Sosnovský byli úspěšní a následovala šestá serie: soupeř proměnil, avšak pokus Davida Nováka brankář chytil a tak bonusový bod si odvezli šťastnější Záryby. Rozhodčí Tylchert ukázal každému mužstvu tři žluté karty.

N e d ě l e  1 0 . z á ř í :

M u ž i  A : FK  U H L Í Ř S K É  J A N O V I C E – Slovan  L Y S Á   2 : 0 (0:0)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., Kubín, Helmich – Růžička, Poborský Ondra, Brabec, Urban, Hanke, Kříž Tomáš, (58´-Zápotocký) – Novák David, (71´- Kodeš)

Utkání vyrovnaných soupeřů rozhodli pro sebe domácí, kteří byli důraznější a vítězství šli „více naproti“. Nám se moc nedařilo a citelně nám chyběli zkušení hráči Sosnovský a Ježek, kteří jsou zraněni. Hráli jsme prakticky bez útoků a i brankových příležitostí jsme si vytvořili minimum a ještě je neproměnili. První půle byla vyrovnaná, hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. Po přestávce jsme měli více ze hry, tlačili jsme se více do útoků, domácí obrana je však dokázala odvracet. Naopak, z rychlého protiútoků šli domácí do vedení a soupeř pak měl chvíli převahu, ta však ustala a pokračovala naše platonická převaha. V samém závěru domácí zvýšili z penalty, nařízené za faul a své zasloužené vítězství potvrdili. Nejzajímavější minuty zápasu: 4´- střela domácích sražena na roh, 6´- střelu Brabce k tyči vyrazil domácí brankář na roh,  28´- David Novák neobsazený na hranici velkého vápna překopl branku, 29´- odpověď domácích, míč těsně minul šibenici naši branky, 52´- domácí zahráli přímý kop, míč prolétl zdí brankář Rathouský ho vyrazil a dorážka šla mimo branku, 63.min. – 1:0 Vedral ze sólového brejku prostřelil brankáře, když předtím domácí odvrátili náš přímý kop, 70´-domácí brankář vyběhl mimo pokutové území, odkop se mu nepovedl, ale Ondra Poborský netrefil opuštěnou branku, dále jsme se snažili alespoň o vyrovnání, domácí nás však do žádné šance nepustili a naopak v 88.min.- 2:0 Novotný z penalty pojistil vítězství, 90´- Urban uvolnil Zápotockého, ale jeho křížná střela minula branku. Rozhodčí Hron řídil utkání objektivně a každému mužstvu udělil dvě žluté karty.

N e d ě l e  3 . z á ř í :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – SK  Č E S K Ý  B R O D  B   0 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Novák Lukáš, Kubín, Růžička, Poborský Ondra, Brabec, Urban, Hanke, (77´- Schneiberg ml.) – Ježek, (61´Novák David), Kříž Tomáš, (84´Zápotocký)

Po dvou těsných výhrách se nám tentokrát doma nepodařilo bodovat, i když alespoň bod za remizu jsme mohli získat. Bohužel se to nestalo a soupeř, který přijel s mladým mužstvem, doplněným o pět hráčů s širšího kádru divizního „áčka“, byl šťastnější. Průběh zápasu byl „rozháraný“, hlavně v prvním poločase, kdy vsázeli oba celky na dlouhé nakopávání míče za soupeřovu obranu a kombinační hra nebyla téměř k vidění. Nám na hřišti citelně chyběl zraněný Sosnovský.  Z průběhu utkání: 2´- první šance soupeře zmařena dvěma skvělými zákroky brankáře Rathouského, 6´- Hanke mířil nad branku, 7´- nevyužili jsme rohový kop, 9´- Růžička se dostal do šance, ale z úhlu zprava poslal míč podél branky do autu, 14´- přímý kop odvrátili hosté na roh a po jeho zahrání následoval další roh a byl opět odvrácen, 20´- útok soupeře zakončen střelou nad branku, 23- nevyužili jsme další dva rohy po sobě, 29´- naše největší šance – Ježek hlavou prodloužil přímý kop a brankář s námahou skvělým zákrokem vyrazil míč na roh, 33´- útok soupeře zakončen střelou do náruče brankáře a v 37´- přímý kop hostů brankář v klidu chytil, 40´ - Kříž běžel sám na brankáře, který vyběhl a míč mu sebral. Ve druhém poločase v 47´- soupeřův roh odvrácen, 52´- další náš nevyužitý roh a i v 55´jsme nevyužili roh, po kterém následoval rychlý protiútok hostů do otevřené obrany a po jejím zaváhání v 56.min. zajistil Šťastný hostům vedení 0:1. V další části jsme zahrávali z větších vzdálenosti přímé kopy v 61´, 63´a 67´, ale nic z nich nebylo. 74´- brankář Rathouský skvělým zákrokem likvidoval soupeřovu „tutovku“, 79´-přímý kop hostů odvrácen na roh, který zůstal nevyužit, stejně jako ten v 82´, 83´- Kříž nevyužil slibnou příležitost a následně pokus Brabce mířil na brankáře, 85´- hosté zakončili útok střelou vedle, 86´-David Novák padáčkem rozvlnil síť, bohužel jen zhora. A to byl konec nevydařeného utkání, které nepřesně řídila rozhodčí Holakovská, a měla dvojí metr při posuzování zákroků v souboji o míč, na nás byla přísnější a dostali jsme pět a soupeř jen jednu žlutou kartu.

Ú t e r ý  2 9 . s r p n a - pohár SKFS:

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – SK  R E J Š I C E   1 : 3 (1:2)

Sestava: Šlingr Václav – Schneiberg ml., Novák Lukáš, Kubín – Zápotocký, (55´Kříž Jan), Růžička, Poborský Ondra, Urban, Kříž Tomáš, (46´Kodeš) – Šnajdr, (71´Helmich), Hanke, (71´- Poborský Jan)

V prvním kole „AGRO CS poháru SKFS“ jsme přivítali účastníka krajského přeboru, který přijel v kompletní sestavě. Naopak, v našem mužstvu dostali přednostně příležitost hráči širšího kádru a přes velkou snahu na soupeře nestačili. Hosté byli rychlejší, techničtější a dobře kombinovali a jejich převaha byla výrazná hlavně v prvním poločase. Ve druhém poločase trochu polevili a hra se opticky vyrovnala, avšak do brankových příležitostí jsme se mnohokrát nedostali.  Naopak soupeřovi protiútoky byly nebezpečné a z jednoho jsme inkasovali i třetí branku. Jak šly minuty: 7.min. 0:1 – Samoš, 8.min. 1:1 – Lukáš Novák hlavou po rohovém kopu Ondry Poborského, 19´ šance soupeře po špatné „malé domů“ odvracel Lukáš Novák na roh, 22´- Střelu soupeře vyrazil brankář Šlingr na roh, 27.min. – 1:2 –Zikmunda vrátil soupeři vedení, 29´- hosté nevyužili rohový kop, 32´- přímý kop Ondry Poborského likvidoval brankář, 37´- další nevyužitý roh hostí, 39´- Tomáš Kříž běžel sám na brankáře, míč mu však utekl a stal se kořistí brankáře, v závěrečných pěti minutách první půle nevyužil soupeře dva rohy a jeden přímý kop. Druhý poločas jsme hned v úvodu nevyužili přímý kop a v 55´ a 56´ naše rohy soupeř odvrátil, 60´- po dalším rohu Lukáš Novák hlavou těsně nad branku, 77´ - soupeřův rychlý útok dva na jednoho zakončen střelou mimo branku, 79´- do šance se dostal Jan Poborský, ale soupeřův brankář byl rychlejší, 83.min. 1:3  Bělík zakončil samostatný útok a z úhlu z pravé strany prostřelil brankáře na bližší tyč, 85´- Kubín hlavou trefil tyč branky Rejšic, 89´- náš přímý kop zprava, metr od brankové čáry, nevyužit, 90´- sólový útok soupeře a šanci zachránil odkopem na poslední chvíli Ondra Poborský. Rozhodčí Němeček ukázal jednu žlutou kartu soupeři a nám žádnou.

S O B O T A  2 6 . s r p n a :

M u ž i  A : FK Kavalier S Á Z A V A – Slovan  L Y S Á   0 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Novák Lukáš, Kubín, Růžička, Poborský Ondra, Brabec, Urban, Kříž Tomáš, (60´-Hanke), Šnajdr, (69´Zápotocký), Sosnovský, ( 89´- Schneiberg ml.)

Před zahájením zápasu měla obě mužstva stejně 3 body a poměr branek 4:6 a této vyrovnaností odpovídal i průběh zápasu. V prvním poločase měli více brankových příležitostí domácí, ale nedokázali proměnit žádnou, jejich mírná převaha vydržela do sedmdesáté minuty, kdy fysicky odpadli. Postupně jsme tak převzali herní iniciativu i převahu a vstřelili branku, která nám zajistila plný bodový zisk. Vítězství bylo opět dosaženo díky odpovědnému a bojovnému kolektivnímu výkonu celého mužstva. Nejzajímavější minuty: 3´ - první šance domácích po chybě brankáře Rathouského, který ji však dobrým zákrokem napravil, 8´ - náš brankář dvakrát po sobě úspěšně zasáhl, 14´- domácí hráč prošel přes tři naše hráče a jeho střelu vyrazil Rathouský na roh, 39´- naše první šance zůstala nevyužita, domácí reklamovali ofsajd, ale rozhodčí nechali pokračovat ve hře, 40´- Kubín poslal míč z 30 m k tyči, domácí brankář ho vyrazil na roh, 57´- ve středu hřiště jsme přišli o míč a domácí hráč běžel sám na brankáře, kterého však nepřekonal, 63´- Šnajdr nedal vyloženou šanci, neobsazen ze značky penalty mířil do náruče brankáře, 80.min. získali jsme míč uprostřed hřiště, šli jsme v přečíslení do útoku a polovysoký centr Sosnovského usměrnil Hanke patičkou k tyči domácí branky – 0:1. V závěrečných minutách utkání, jsme si taktickou hrou hlídali výsledek což se podařilo. Utkání výborně řídila trojice rozhodčích a hlavní Cichra, udělil domácím hráčům dvakrát žlutou kartu a nám žádnou.

N e d ě l e  2 0 . s r p n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – Sokol  L U Š T Ě N I C E  2 : 1 (0:0)

Sestava : Rathouský – Helmich, Novák Lukáš, Kubín – Zápotocký (46´ Kříž Tomáš), Poborský Ondra, Brabec, Urban, Růžička (79. Hanke) – Ježek (59´ Novák David), Sosnovský (90´ Schneiberg ml.)

V utkání 2.kola I.A třídy jsme na našem stadionu přivítali dlouholetého účastníka této soutěže. V utkání jsme měli mírně navrch (60:40), vytvořili jsme si i více brankových příležitostí, které jsme však nedokázali proměnit. Hned ve 2´se dostal do vyložené šance Brabec, který běžel s míčem sám na prázdnou branku, ale trefil tyč a v následující minutě jsme nevyužili rohový kop. Soupeř zahrozil z rychlého útoku v 6´ brankář Rathouský skvěle vyrazil nebezpečnou střelu na roh, 8´- Ježek po protiútoku mířil nad soupeřovu branku, 10´- střelecký pokus soupeře mimo branku, 15´- po rohovém kopu Kubín hlavou rozvlnil soupeřovu síť, bohužel z boku, 16´- hosté nevyužili rohový kop. V další části utkání měl soupeř asi deset minut více hry, ve 20´ zahrával roh a v 26´ zakončil akci střelou nad branku. Pak se hra opět vyrovnala a v 31´ Poborský zakončil útok střelou nad břevno a stejný hráč nedal o dvě minuty slibnou šanci, brankář vyrazil míč na roh, 43´- soupeřova střela z úhlu šla mimo branku, 44´ - Ježek po samostatné akci nebyl úspěšný a tak se v poločase odcházelo do kabin za bezbrankového stavu. Ve druhém poločase nejprve v 49´zahrozili hosté, ale hlavička šla vedle. 51.min. 1:0 – Kubín hlavou po centru Brabce z přímého kopu od střídaček, 52´ do šance se dostával Kříž, avšak brankář soupeře byl u míče dříve, 56.min. 2:0 – Sosnovský protlačil míč do sítě, po zaváhání obrany, 61.min. 2:1 – Cepka zužitkoval protiútok do otevřené obrany, 63´- brankář Rathouský dvěma skvělými zákroky za sebou uchránil branku, 66´- Sosnovský nevyužil dobrou šanci a zahrávali jsme jen roh, 68´- po přímém kopu David Novák prodlužoval hlavou nad branku,74 a 75.min. jsme nevyužili další dva rohy,77´-soupeř nevyužil přímý kop, 82´- Lukáš Novák hlavou poslal míč do náruče brankáře, 84´- hosté měli výhodu rohového kopu. V závěru utkání jsme odolali snaze soupeře alespoň vyrovnat, který si „simulací“ svého hráče snažil vyprosit penaltu, ale výsledkem bylo jen vykázání jejich trenéra z lavičky, za urážku rozhodčí! Výsledek se tak nezměnil, ani v dvouminutovém nastavení. Všem našim hráčům, kteří v utkání nastoupili, patří poděkování za bojovný a obětavý výkon a „vydřeli“ tak první body! Rozhodčí Navrátilová se snažila řídit utkání objektivně a udělila našim hráčům dvě a soupeři čtyři žluté karty.

S o b o t a  1 2 . s r p n a :

M u ž i  A : Union  Č E L Á K O V I C E – Slovan  L Y S Á  5 : 2 (2:2)

Sestava : Rathouský – Novák Lukáš, (57´Helmich), Ježek, Kubín, Růžička – Kříž Tomáš,(85´Poborský Jan), Urban, Brabec, Zápotocký, (69´Kodeš), Poborský Ondra – Sosnovský

Los nás v úvodním utkání I.A třídy, poslal na druhý břeh Labe, na stadion těžkého a zkušeného soupeře. V hráčském kádru nám chyběli David Novák, Schneiberg ml., Hanke a Šnajdr, kteří jsou na špatně naplánované zahraniční dovolené. Úvod zápasu se nám však vydařil, domácí jsme zaskočili a v 9.min. jsme vedli 0:2. Potom však začali přebírat režii utkání domácí, kteří byli rychlejší, techničtější, i jejich herní nasazení nás převyšovalo a dokázali tak průběh zápasu obrátit. Výši porážky však hlavně ovlivnili hrubé individuální chyby našich obránců ve druhém poločase. Začátek zápasu byl vyrovnaný a ve 3.min. jsme vedli 0:1- Sosnovský zakončil své sólo přehozením brankáře a v 9.min. zvýšil na 0:2 Zápotocký, kterému Ježek, po přetaženém rohovém kopu, přiklepl hlavou míč. V 31´ neposoudil rozhodčí zákrok domácího brankáře na pronikajícího Urbana jako faul na penaltu a to byl zlom ve vývoji zápasu. Soupeř začal postupně mít více ze hry a v 36.min. snížil Kadeřábek na 1:2- střelou po zemi k tyči naší branky. V 41´ se dostával do šance Sosnovský, ale domácí brankář byl u míče dříve. 43´ - soupeř nepotrestal hrubku, na levé straně naši obrany, jen díky skvělému zákroku brankáře Rathouského, který míč vyrazil. Další zaváhání v naši obraně již domácí využili a v 45.min. Kolovecký, „gólem do šatny“, vyrovnal na 2:2. Začátek druhého poločasu jsme začali nekoncentrovaně, bez důslednosti i důrazu v obraně a soupeř toho zcela využil. V 50.min. zajistil Dosoudil domácím vedení 3:2, v chybách při bránění jsme pokračovali a v 56.min. Vacek zvýšil na 4:2, poslal míč podle vybíhajícího brankáře do sítě. V 62´ vybojoval Sosnovský míč, ale místo střely na branku zvolil špatnou přihrávku. V 64´ nám pomohla brankové konstrukce, míč se odrazil od břevna do hřiště. Do konce zápasu měli hru pod kontrolou Čelákovice a v samém závěru potrestali naši další individuální chybu v obraně - 89.min. Parůžek upravil výsledek na 5:2 a odvezli jsme si „bůra“! Rozhodčí Zoufalý se snažil řídit utkání objektivně, lze mu vytknout neodpískaní penalty proti domácím za faul brankáře. Žluté karty 1:1.