2010-2011

podrobnosti o zápasech

M u ž i : Slovan  L y s á  - Sokol  N o v é  D v o r y  9 : 1 ( 3:0)

Sestava: Husák, Jelínek,  Jirsa, Novák Lukáš, Gregar, Bäumelt, (46´Morávek), Pavliš, (79´Walter), Pára, Poborský, Urban, Novák David, (46´Kříž)

Utkání, z beznadějně posledním soupeřem, se proměnilo v gólové hody. Hosté byli neustále pod tlakem, nezaměřili se však vyloženě na obranou hru, ale k ohrožení brankáře Husáka , který nahradil zraněného Zahrádku, se mnohokrát nedostali. K vidění tak byl pohledný fotbal s naši strany, s mnoha pěknými kombinačními akcemi a spoustou gólů.  Skóre otevřel v 18.min.  David Novák 1:0 , po přihrávce bráchy Lukáše. Pak se trefil dvakrát Pavliš  22.min.  2:0 a 23.min. 3:0. Do konce poločasu další míč v žádné síti neskončil, i když šance byly.  Soupeř, po brejku v 37´ trefil tyč naši branky. Ve druhém poločase se do listiny úspěšných střelců postupně zapsali : 48.min. 4:0 Kříž přihrál Pára, 52.min. 5:0 Poborský úspěšně zakončil rychlý útok s Urbanem,  56.min. 6:0 Pavliš , vrátil míč do sítě, který mu nejdříve brankář vyrazil a dosáhl hatrik. 61.min. 7:0 Lukáš Novák hlavou po přímém kopu Poborského, 73.min. 7:1 Pospíšil utekl naši obraně a prostřelil vybíhajícího Husáka, v 74´ rozvlnil síť z boku Kříž a v 77.min. zvýšil na 8:1,když  zakončil akci Urbana. V 80´mohl Kříž dosáhnout na „hatrik“, ale „tutovku“ nedal, avšak v 84.min. to napravil a zvýšil na 9:1, po přihrávce od Morávka. Další míč v soupeřově síti již neskončil, hráči si asi všimli, že brankový ukazatel na stadionu je jen do devíti. Rozhodčí Soběslav, jednoznačným průběhem utkání a slušnou hrou obou mužstev a ukázal hráčům soupeře dvakrát žlutou kartu za kritiku, naši hráči tentokrát napomínáni nebyli. Umístění na čtvrtém místě je nejlepší za posledních pět let, kdy jsme sestoupil z I.A třídy, kam bychom se chtěli opět vrátit.

M u ž i : Polaban N y m b u r k B – Slovan  L y s á  4 : 3 (1:0)

Sestava:Zahrádka, Jelínek, Jirsa, Novák Lukáš, Gregar, Bäumelt, (58´Kříž), Pára, Urban, Zítka, Poborský, Novák David

Domácí, kteří bojují o udržení v soutěži získali potřebné tři body, ke kterým jsme pomohl i dvěma vlastními góly! První poločas byl vyrovnaný a oba celky měly více snahy útočit, než bránit a tak bylo k vidění několik nadějných brankových příležitostí, které končili buď zákroky  brankářů nebo míč neletěl do branky.Ve 4´David Novák brankáře nepřekonal. Domácí se ujali vedení 1:0 v 35.min. Kukla centroval z přímého kopu před naši branku a Zítka jej hlavou tečoval do sítě. V následující minutě zahrál přímý kop Bäumelt, brankář míč vyrazil a v 44´ pokus z hlavy Zítky brankáře nepřekonal. Našim hráčům se totálně nevydařil vstup do druhého poločasu. Nejdříve přímý kop Kukly a i následnou dorážku brankář Zahrádka likvidoval,ale v 47.min.Hovorka zvýšil na 2:0. V následující minutě Zahrádka skvěle vyrazil míč ,ale po jeho dalším zákroku,  při dorážce, nařídil rozhodčí penaltu a Havlík zvýšil na 3:0 a vypadalo to na debakl. Naštěstí se naši hráči vzpamatovali, postupně přebrali herní iniciativu a vytvářeli si i brankové příležitosti. V 68´se míč po pokusu Davida Nováka odrazil od tyče a v 69.min. snížil Kříž na 3:1. Pokračovali jsme v náporu a v 78.min. Poborský snížil na 3:2. V 81´David Novák hlavou mířil těsně nad břevno. Naši hráči ve snaze o vyrovnání hráli „vabank“ a domácí měli několik nadějných brejků. Podařilo se jim zakončit ten v 86.min. 4:2 – Gregar srazil přízemní centr k tyči, Zahrádka neměl šanci.V 88.min. Urban snížil na 4:3 a to byl i konečný výsledek, pro nás nevydařeného utkání. Rozhodčí Šípek výsledek neovlivnil a ukázal každému mužstvu čtyři žluté karty.

M u ž i  :  Slovan  L y s á  -  Sportovní sdružení  O s t r á  5 : 1 ( 3:0)

Sestava: Zahrádka, Gregar, Pára, Novák Lukáš, Krátký,(Morávek), Bäumelt, (59´Kříž) ,Urban, Pavliš, Jelínek, (75´ Husák), Poborský, Novák David

Výrazné vítězství bylo dosaženo po vynikajícím výkonu našeho mužstva, nejlepším na domácím hřišti v jarní části soutěže. Naši hráči pohlednou přízemní a rychlou kombinační hrou,  přehrávali soupeře po celé utkání a dařilo se jim i střelecky. Ostrá se po většinu utkání jen bránila a pro našeho brankáře  byla nebezpečná jen z několika málo přímých kopů. Vydařil se nám úvod utkání a již ve 3.min. 1:0 Pavliš proměnil přihrávku od Urbana. V 11.min. zvýšil na 2:0 David Novák , zakončil pěknou akci Urbana. Soupeř byl otřesen a do konce utkání se nevzpamatoval, naši pokračovali v náporu a měli i další šance. Nejslibnější byli: v 27´Poborský, obránce mu míč v poslední chvílí ukopl, 32´- Pavliš skvěle likvidoval brankář Ostré.V 35´o sobě dala vědět Ostrá, ale útok nezakončila a v 38´zahrávala roh. 42.min. 3:0 Pavliš z penalty za podražení pronikajícího Davida Nováka. Naše převaha pokračovala i ve druhém poločase  a v  úvodních dvaceti minutách jsme zahrávali několik rohových a přímých kopů.V 66´brankář Ostré likvidoval akci Davida Nováka, ale již v 67.min. 4:0 Gregar úspěšně zakončil samostatný průnik a poslal míč pod břevno. 72.min. 4:1 Uher využil zaváhání naši obrany. 78´soupeř zahrával přímý kop a Drahovzalovu střelu Zahrádka tečoval na tyč a Pára míč odkopl na roh, 84´další přímý kop Ostré a výborný zákrok Zahrádky, míč vyrazil na roh. Stejně jako v úvodu, tak i v závěru byli úspěšní naši hráči – 88.min. 5:1 David Novák hlavou uzavřel brankové hody a Ostrá si odvezla „bůra“. Rozhodčí Divílek měl usnadněnou úlohu slušnou hrou obou mužstev a udělil každému mužstvu jednu žlutou kartu.

Foto ze zápasu Lysá-Ostrá

M u ž i : FC  V e l i m  B – Slovan  L y s á  4 : 3 (2:1)

Sestava: Zahrádka, Gregar, Pára, Novák Lukáš, Šlingr, Morávek, (46´Kříž), Urban, Pavliš, Jelínek,Poborský, Novák David, (78´Husák)

Na hřišti, již vítěze naši skupiny I.B třídy, zahráli naši hráči výborné utkání a  do konce utkání sahali po bodu, ke kterému chybělo trochu více štěstí. Oba soupeři se více soustředili na útok než obranu a tak diváci viděli sedm gólů, které začali padat již v úvodu zápasu. Domácí se ujali vedení 1:0 v 8.min. , za dvě minuty srovnal na 1:1 Urban, sám před brankářem po naši úspěšné kombinaci. V 11.min. šli domácí opět do vedení 2:1. To bylo v prvním poločase vše i když náznaky brankových příležitostí měla obě mužstva. Druhý poločas začali opět lépe domácí a v 52.min.zvýšili na 3:1. Naši hráči se nesložili, ale naopak v 65.min. 3:2 – Gregar, snížil na rozdíl jediné branky. Rozhodující moment byl zřejmě v 71.min. kdy David Novák již překonal domácího brankáře, ale míč mířící do branky stačil vracející hráč odkopnout a ani dorážka Pavliše v síti neskončila. Naopak domácí hned založili rychlý protiútok, který i úspěšně zakončili a zvýšili na 4:2.  Naši hráči odpověděli v 76.min. Kříž snížil na 4:3, střelou pod břevno po přihrávce od Páry. V závěru již některým domácím hráčům docházely síly, ale těsné vítězství s námahou ubránili. Rozhodčí Vyhnal ukázal domácím jedno a našim tři žluté karty.

M u ž i : Trnavan  R o ž ď a l o v i c e  - Slovan  L y s á  2 : 1 (1:1)

Sestava : Zahrádka, Ďurika, Pára, Poborský, Gregar, Morávek, (60´Bäumelt), Jelínek, Urban, Pavliš, Novák Lukáš, Novák David (80´Kříž)

Zápas se pro nás ze začátku nevyvíjel dobře. Naši hráči přistupovali k soupeři pomalu a po získání míče vázla rozehrávka. Soupeř toho využil a již v 7.min. vedl 1:0, když využil chybu v naši obraně. Asi po patnácti minutách se hra vyrovnala a postupně jsme začali mít mírně navrch. Avšak nepřesné přihrávky, ve finální fázi, nás brzdili před soupeřovou brankou a chybělo tak i zakončení. V 39.min. po pěkné útočné akci vyrovnal Jelínek na 1:1. Režii druhého poločasu převzal již rozhodčí. Nejprve odpískal proti nám několik přímých kopů a jeden z nich, z ideální posice, nechal i opakovat. Když ani to nepomohlo, nařídil v 66.min. proti nám pokutový kop, pád domácí hráč při souboji o míč nafilmoval, Hojsák ho proměnil a zařídil vedení 2:1. Naši hráči se nenechali deprimovat a naopak měli míč častěji na svých kopačkách, ale domácí branka byla pro ně tentokrát jako zakletá. V závěru utkání ještě zahrál domácí hráč ve vlastním  pokutovém území rukou, což však rozhodčí přehlédl! Soupeř si tak těsné vítězství ohlídal. Neobjektivní rozhodčí Smolka, ukázal našim hráčům čtyři a domácím jednu žlutou kartu.

N e d ě l e  1 5 . k v ě t n a  2011:

M u ž i :  Slovan  L y s á  - AFK   M i l o v i c e  1 : 0 (1:0)

Sestava:Zahrádka, Jelínek, (89´Ďurika), Pára, Poborský, Gregar, Morávek,(56´Bäumelt),Pavliš, Šlingr, Urban, Husák, (66´ Kříž),Novák Lukáš

V „derby“ utkání, s druhým mužstvem tabulky, jsme zvítězili nejtěsnějším rozdílem. Zápas měl dobrou úroveň a i když byl dosažen jen jeden gól , byl zajímavý od začátku až do konečného hvizdu. Milovice byli lepší v prvním poločase, kdy měli míč častěji na svých kopačkách a druhý poločas byl již vyrovnanější. Příležitosti ke vstřelení další branky však měly oba celky. Naši hráči plnili dobře obrané úkony a spolehlivě zachytal i brankář Zahrádka, který si připsal deváté utkání bez inkasované branky.

Tímto vítězstvím jsme se posunuli na třetí místo v tabulce! Nejzajímavější minuty zápasu: 3.min. 1:0 Morávek po chybě milovického hráče běžel sám na brankáře a lobem zajistil vedení a i vítězství! 13´ neobsazený hráč soupeře minul naši branku, 22´pokus milovického Petráše brankář Zahrádka vyrazil na roh a za dvě minuty včasným vyběhnutím likvidoval další šanci soupeře, 31´pokus  soupeřova Jánského Zahrádku nepřekonal, 33´náznak naši šance vyšel do ztracena, 43´- Morávek se opět pokoušel přelobovat brankáře, který míč nadzvedl nad břevno a po jeho zahrání Plecitý vykopával z branky. V úvodu druhé půle měl soupeř hned několik šanci, které jim brankář Zahrádka a obrana zlikvidovali:46´-na střelu byl připraven, 47´- míč letící po zemi k tyči vyrazil na roh, 48´-  rohový kop odkopem vyřešil Poborský, 52´ - soupeřův hráč Jareš trefil břevno naši branky, 59´- soupeřův brankář vyběhnutím mimo pokutové území a odkopnutím míče zmařil náš útok, 67´- po rohovém kopu zmatek před v pokutovém území soupeře vyřešen zahráním míče do autu, 72´a 74 ´jsme měli výhodu rohových kopů bez ohrožení branky, 76´- náš přímý kop likvidoval brankář hostí, 80´a 88´- Milovice nevyužili rohové kopy a stejně skončil i náš roh v 90.min. Nepřesný rozhodčí Kelner, výsledek neovlivnil a ukázal našim hráčům čtyři a soupeři dvě žluté karty.

N e d ě l e   8 . k v ě t n a 2011:

M u ž i : SK S o k o l e č  - Slovan  L y s á   2 . 2  (0:1)

Sestava: Zahrádka, Jelínek, Pára, Poborský, Gregar, Morávek, (60´Husák), Pavliš, Urban, Zítka, Lukáš Novák, David Novák, (85´Šlingr)

Utkání mužstev ze 4 a 5.místa tabulky mělo velmi dobrou úroveň. Oba celky hráli otevřený fotbal a brankové příležitosti byli k vidění na obou stranách. Naši nastoupili v trochu pozměněné sestavě a na výkonu to bylo znát. Vedení na 0:1 zajistil Lukáš Novák, který nastoupil v útoku s bráchou Davidem. Za několik minut mohl pojistit vedení Pavliš, ale z malého vápna překopl branku. Ve druhém poločase v 55.min. zvýšil nádherně na 0:2 David Novák , z otočky napálil míč do šibenice. Domácí se po této brance vzpamatovali a snažili se o zvrat a když jim i připískával rozhodčí, tak se jim to i podařilo. Sokoleč nejprve trefila tyč, pak neproměnila nařízenou penaltu, kterou likvidoval brankář Zahrádka. V 66.min snížili domácí na 1:2. Za tohoto stavu se dostal do samostatného úniku David Novák a domácí hráč ho zastavil držením za dres, píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 72.min. domácí vyrovnali na 2:2. V 75´ fauloval Zítka, domácí hráč oplácel a vyloučeni byli oba! Přesto jsme mohli přivést tři body, kdyby v závěru utkání, využil střídající Husák sólový únik na domácí branku, kterou však netrefil. Rozhodčí Hlavnička , který udělil každému mužstvu po jedné červené kartě a ukázal domácím jednu žlutou a našim čtyři, zcela nezvládl závěr zápasu !

N e d ě l e   1 . k v ě t n a 2011:

M u ž i :  Slovan L y s á – FK  L i b o d ř i c e  1 : 2 (1:2)

Sestava: Zahrádka, Ďurika, (82´Husák), Šlingr, Novák Lukáš, Gregar, Pavliš, Urban, (75´Bäumelt), Poborský, Zítka ,(82´Novák Václav), Novák David

Utkání moc fotbalové krásy nepřineslo a našim hráčům se nevydařilo, hlavně první poločas odehráli v útlumu. Soupeř to vycítil, hrál bez respektu otevřený fotbal a odvezl si nečekaně i tři body, které nutně potřebuje pro záchranu v I.B třídě. Hned v úvodu utkání měli hosté dva sólové průniky, ale golman a obrana je odvrátili.V 6´Zítka hlavou nad břevno, potom měli několik náznaku šancí Libodřice a zahrávali i několik přímých a rohových kopů. V 36´likvidoval „tutovku“ brankář Zahrádka. Z naši strany jsme měli nejblíže ke vstřelení branky v 38´ míč se po rohu odrazil od břevna. Hned v úvodní minutě druhé půle měl šanci soupeř, míč přelétl branku a stejně dopadl po protiútoku pokus Páry. V 60´se dostal do dobré posice David Novák, ale míč opět přelétl branku.62´ Lukáš Novák vykopl míč z brankové čáry, 64´Urban z dobré posice poslal míč do náruče brankáře.67´“volej“ Poborského těsně minul branku, 69´Zahrádka vyrazil míč na roh, 71´ Pára nastřelil před brankou soupeře Davida Nováka, který v další minutě poslal míč do sítě soupeře, branka pro ofsajd neuznána. 76.min. 0:1 Matoušek, nešťastně mu po přímém kopu přihrál Šlingr. Ale to nebylo vše – 77.min.0:2 Červeňák, po rozehrávce ze středového kruhu jsme přišli o míč, naše obrana spoléhala na ofsajd, asistent nesignalizoval a čtyři hráči soupeře běželi na branku! V 81´Pára hlavou jen do náruče brankáře a v 82.min. 1:2 Bäumeltpo zemi prostřelil všechny nohy před brankou.A to bylo z naši strany vše, hosté do konce utkání vítězství ubránili. Utkání bylo hrané slušně a žlutou kartu viděl jen v závěru Pavliš za protesty.

S o b o t a  2 3 . d u b n a 2011:

M u ž i :  SK  J I R N Y  B – SLOVAN   L Y S Á   5 : 1 (2:0)

Sestava: Zahrádka, Pavliš, Šlingr, Poborský Ondra, Gregar, Bäumelt,(76´Walter),  Kříž, Urban,Zítka, Novák Václav, (46´Moravec), Novák David

K utkání, dvou na jaře neporažených soupeřů, jsme nastoupili, vzhledem ke zranění a nemoci několika hráčů, v dosti improvizované sestavě, kdy museli hrát i tři hráči dorostu, kteří odehráli dopoledne i své utkání. Je však nutno přiznat, že na výborně hrající celek domácích, kde vynikali hlavně dva hráči černé pleti, bychom  těžko stačili i v kompletní sestavě. Domácí měli po celé utkání převahu, hráli pohledný přízemní kombinační fotbal a byli nebezpeční i při zakončování útočných akcí. Naši hrozili jen z několika brejkových protiútoků ,zakončených však jen střeleckým pokusem mimo brankové tyče. První velkou šanci promarnil v 9 ´David Novák, svůj průnik zakončil střelou po zemi těsně vedle branky.  Domácím jsme odolávali do 25 minuty, dokdy zahrávali pět rohů. Vedení se ujali v 27.min. 1:0 z pokutového kopu, brankář Zahrádka neudržel centrovaný míč, pak fauloval a následovala penalta. V 33.min. zvýšili domácí na 2:0, kdy asistent nesignalizoval ofsajd.  V 39´pokus Urbana mířil nad břevno a za dvě minuty později dopadl stejně i pokus domácích. Těsně před koncem poločasu předvedl úspěšný zákrok brankář Zahrádka. Ve druhém poločase v 51´úspěšně zasáhl náš brankář, který se vyznamenal i v 59´, kdy likvidoval sólo domácího útočníka a úspěšný byl i o dvě minuty později. Naděje nám svitla v 62.min. 2:1 Poborský snížil z přímého kopu z 25 m po zemi podél zdi a šlo o jedinou naši střelu mezi brankové tyče! Naši hráči, místo trpělivé hry vzadu,se začali více tlačit dopředu, při bránění nebyli již tak pozorní a domácí toho využili. V 69.min zvýšili na 3:1, když se obrana spoléhala na ofsajd, který však asistent nesignalizoval. Po této brance se soupeř uklidnil a v 73.min. zvýšil na 4:1 a v 84.min. uzavřel na 5:1. V závěrečné minutě utkání měl ještě dva dobré zákroky brankář Zahrádka.  Rozhodčí Rybka ukázal domácím dvě a našim tři žluté karty.  Tak skončila serie našich šesti utkání bez porážky.

N E D Ě L E  1 7 . DUBNA 2011:

M u ž i : Slovan  L y s á  - AFK  S a d s k á  3 : 2 (3:2)

Sestava: Zahrádka, Pavliš, Šlingr, Novák Lukáš, Gregar, Bäumelt, (68´ Pára), Urban, Poborský, Zítka, Husák,(46´Kříž), Novák David

Okresní derby utkání,  se soupeřem hrajícím o záchranu v soutěži, mělo dva rozdílné poločasy. Ten první byl hrán v režii našich hráčů a druhý byl již vyrovnanější.. Zápas pro nás  nezačal dobře, kdy již ve 4.min. vedl soupeř 0:1, Plot proběhl naši obranou a míč poslal do sítě. Vedení však nevydrželo hostům dlouho, v 7.min. Gregar hlavou srovnal na 1:1, po autovém vhozu Pohorského. Zvýšit mohl v 14´David Novák, ale hlavou těsně minul horní roh branky. Do vedení jsme šli v 14.min. Zítka 2:1, rovněž hlavou a po autu Pohorského. Potom zahrozil dvakrát neúspěšně soupeř. V 33.min jsme po pěkné rychlé akci zvýšili vedení na 3:1, Zítka opět hlavou prodloužil ideální centr od Pavliše. Se Sadskou to v této době vypadalo špatně, ale další gól jsme nepřidali a nevyužili jsme k tomu, ani dva rohové kopy a jeden přímý kop.Naopak hosté v 42.min. snížili na 3:2 Čapek hlavou prodloužil centr z přímého kopu. Snížení výsledku na rozdíl jedné branky postavil soupeře na nohy a od začátku druhé půle měli herní převahu a připravili si i gólové šance. V 54´ji výborně zmařil Zahrádka, 57´ volný hráč netrefil branku, následovali nevyužité  dva rohové a dva přímé kopy hostí. V 69´další „tutovka Sadské, míč těsně minul branku. Od 70´ začali přebírat opět iniciativu naši a měli i brankové příležitosti. V 75´neobsazený Pára po rohu, hlavou mířil na brankáře, ten vyrazil míč nad břevno a po zahrání rohu Zítka hlavou poslal míč těsně nad branku. Následně zahrozila dvakrát Sadská – 77´přímý kop a 78´střela nad branku. Hned v 79´nedal „tutovku“ David Novák, neobsazený z 8 m pálil nad branku a v 81´  pokus Páry hlavou opět nad branku.V 88´po rohovém kopu hostí, Urban vyrážel hlavou míč z brankové čáry. V 90´ měl soupeř výhodu přímého kopu od brankové čáry, brankář Zahrádka centr likvidoval a byl při tom faulován a rozhodčí zapískl. V samém závěru tříminutového nastavení běžel Kříž sám na brankáře Sadské, ten vyběhl a střelu srazil na roh, který jsme nevyužili. Rozhodčí Wolfram měl usnadněnou úlohu slušnou hrou obou mužstev a žlutou kartu ukázal hráčům každé strany dvakrát.Nástup do jarní části soutěže se vydařil a čtvrté jarní utkání skončilo opět naši výhrou.

Bílé Podolí – Slovan Lysá nad Labem 3:4

Tak na to budou fotbalisté Lysé dlouho vzpomínat. To se totiž nevidí tak často. O čem že je řeč? Lysá nad Labem ještě v sedmdesáté čtvrté minutě prohrávala na hřišti Bílého Podolí 0:3 a body se zdály být ztraceny.

No jo, jenže pak to přišlo. To byla doslova gólová chumelenice. Během jedenácti minut poslali hosté do domácí svatyně čtyři míče a totálně obrátili vývoj zápasu.

„Soupeř, když vyhrával 3:0, tak polevil, a toho my jsme dokonale využili. Musím klukům poděkovat, žedokázali takto fantasticky zápas obrátit. To se často nestává,“ byl po utkání nadšený vedoucí Lysé Josef Červinka.

Jeho tým ale přitom nevstoupil do utkání vůbec dobře. Absence několika zraněných hráčů byla na hře Lysé znát. Hráči Lysé nedokázali podržet míče v záloze, vytvořit kombinaci. A výsledkem byly dvě obdržené branky.

Když se pak ve druhé půli jejich hra zlepšila, tak dostali smolný gól a vše vypadalo už beznadějně. „Už jsme si nemysleli, že bychom s tím něco mohli udělat,“ popisoval pocity na lysecké střídačce Červinka. Ale nakonec se povedlo.

Lysé se podařil parádní obrat a z Bílého Podolí odvezla tři body.

Branky: 75. a 86. Kříž, 78. Pavliš, 82. L. Novák.

Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:4, Poločas: 2:0. Diváků: 80. Lysá:Zahrádka – Jelínek, Pavliš, L. Novák, Gregar – Zítka (58. Bäumelt), Urban, Poborský, Morávek – Husák (46. Šlingr), Moravec (46. Kříž).

Lysá – Tupadly 1:0

Utkání rozhodla jediná branka, kterou dal domácí Zítka v 70. minutě. A to ještě z pokutového kopu. Lysá měla několik dalších vyložených šancí, ale s proměňováním byla na štíru.

„Byl to festival zahozených šancí. My jsme si vytvořili asi osm tutovek, ale nedali jsme žádnou,“ uvedl vedoucí lyského mužstva Josef Červinka. „S výjimkou posledních pěti minut, kdy hráli hosté vabank, jsme měli vytrvalý tlak,“ dodal Červinka.

Branka: 70. Zítka (z PK). Rozhodčí:Machýček. ŽK: 0:2. Diváci: 100.Poločas: 0:0.

Slovan Lysá: Zahrádka – Ďurika (56. V. Novák), Pavliš, L. Novák, Gregar – Morávek (57. Husák), Urban, Poborský, Jelínek – Zítka, D. Novák.

Poříčany - Lysá 0:4

Na pořádnou šanci diváci čekali až do 28. minuty. Minarčík ale míč do brány neusměrnil a J. Puk mířil vedle. Pak se zranil stoper Martin a hosté krátké přesilovky využili ke vstřelení první branky. Předvedli parádní akci na jeden dotek, Poborský ještě mířil do tyče, ale důrazný Pavliš rozjásal hostujícítábor – 0:1. Pro domácí mohlo být hůře ve 44. minutě, ale jednou zasáhl brankář Hanuš a podruhé šel míč těsně vedle.

Poříčany do druhé půle vlétly jako uragán, ale branku ze dvou šancí nedaly. A tak trestali hosté, kteří dali tři góly. A byly to parádní trefy. Poborský se trefil parádně z trestného kopu, ranou pod břevno přidal třetí zásah Urban a gólovou třešničku na dort přidal po sóle David Novák, který obešel i bezmocného brankáře domácích.

Branky: 39. Pavliš, 71. Poborský, 80. Urban, 85. D. Novák. Rozhodčí:Pudil. ŽK: Freund, Touš – D. Novák, Zítka, Jelínek. Diváci: 110. Poločas:0:1.

SK Poříčany: Hanuš – Freund, Martin (40. Moravec), Touš, Bečka – Prejsek, J. Puk, Hlavatý, Holler – Koula, Minarčík.

Slovan Lysá nad Labem: Zahrádka – Gregar, Jirsa (84. Šlingr), L. Novák, Pavliš – Zítka, Urban, Poborský, Jelínek (85. Morávek) – D. Novák, V. Novák (60. Husák).

„Chyběli nám dva hráči základní sestavy Sedláček a Martin Puk, pak se zranil stoper Martin a tím se rozpadla osa týmu,“ uvedl na úvod hodnocení kouč poraženého mužstva Václav Kupr. „Proti dobře bránícímu mužstvu jsme to mělihodně složité. Hosté nás trestali rychlými brejky a dobrou střelbou z dálky. Rozhodla lepší produktivita hostí, i když jsme téměř nevystřelili na bránu. Po vápno jsme hráli dobře, ale bez zakončení,“ řekl poříčanský trenér.

Úsměvy na všechny strany rozdával kouč Lysé Pavel Jelínek. Aby také ne. „Dvacet minut nám trvalo, než jsme si zvykli na přírodní trávu a přežili jsme úvodní nápor domácích. Od třicáté minuty jsme začali hrát svoji hru – tedy po zemi, a to vyústilo v první gól. Po přestávce jsme chtěli pokračovat stejně, věděli jsme, že to domácí musí otevřít a to se také potvrdilo a z toho následoval druhý, třetí a čtvrtý gól,“ popsal utkání lyský kormidelník.

„Byli jsme hodně produktivní, ze šesti šancí jsme čtyři proměnili. A soupeře jsme do šancí nepustili. Navíc poprvé chytal po zranění brankář Zahrádka, proto jsme nechtěli nechat domácí střílet, abychom mu pomohli a to se také povedlo,“ dodal spokojený trenér Jelínek.