H R Á L I   J S M E :

P o n d ě l í   5 . ř í j n a :

S t a r š í   přípravka: Slovan  L Y S Á  - AFK  S E M I C E   1 0 : 1 0 (4:7)

Hráli : Nič Michal – Fejer, Grundza, Hodyc, Kratochvíl, Volštát, Zahrádka, Bobačík, Chrpa

Vyrovnané utkání, kdy soupeř byl střelecky úspěšnější v první půli a naši kluci stříleli lépe ve druhém poločase. Naše branky vsítily: Volštát – 3, Hodyc, Kratochvíl a Chrpa po 2, Fejer – 1, všechny branky soupeře dal Chalupa.

S t ř e d a   7 . ř í j n a :

S t a r š í  přípravka : FK  V R B O V Á  L H O T A – Slovan  L Y S Á  3 : 1 3 (1:3)

Hráli: Nič Michal – Kratochvíl, Volštát, Zahrádka, Bobačík, Chrpa

Dohrávané utkání skončilo našim výrazným vítězstvím.

M l a d š í  přípravka: Slovan  L Y S Á – AFK  M I L O V I C E  1 3   1 0 : 6 (4:2)

Hráli: Fejer – Grundza, Hodych, Loula, Procházka

Vítězství zajistili autoři branek Grundza a Hodych po 4 a Loula 2.

S o b o t a  1 0 . ř í j n a :

M l a d š í  ž á c i : Sokol  K O U N I C E  - Slovan  L Y S Á   1 0 : 0 (7:0)

Hráli: Nič Michal – Kubica, Ličartovský, Sosnovský, Volštát, Kralčák, Karamon, Švásta, Bobačík, Kratochvíl, Horčičková

Domácí byli lepší a vysoko vyhráli.

M u ž i  A : Bohemia  P O D Ě B R A D Y  - Slovan  L Y S Á   3 : 3 (2:1) penalty 2:4

Sestava: Šlingr – Kříž Jan, Novák Lukáš, Müller, Růžička, (75´- Novák David), Veselý, Zoubek, Urban, Brabec, Ježek,(75´- Hotta), Kříž Tomáš

K okresnímu „derby“ zápasu krajského přeboru jsme odjížděli bez naší opory brankáře Vendy Rathouského, který se přidal k našim čtyřem zraněným. Do branky se musel postavit vedoucí mužstva čtyřiapadesátiletý Venda Šlingr, který se po penaltovém rozstřelu stal hrdinou zápasu. Domácí, kteří v letní přestávce posílili o několik hráčů z divizní Ostré, nás asi po našem debaklu v minulém domácím zápase podcenili. V průběhu utkání měli sice míč více na svých kopačkách, hlavně v prvním poločase, ale do brankových příležitosti se nedostávali a jejich převaha tak byla neplodná. Odpovědně jsme bránili, mnohdy i za cenu rohových kopů, kterých soupeř zahrával neúspěšně patnáct. Naopak z našich rychlých brejků jsme měli několik dobrých šancí a tři jsme proměnili. Domácí jsme zaskočili hned v úvodu zápasu, ve 3.min. Tomáš Kříž po brejku prostřelil domácího brankáře 0:1. Bohemia se snažila rychle vyrovnat, tlačila nás, útoky jsme odvraceli a hrozili jsme rychlými protiútoky a škoda, že v 10´ Tomáš Kříž nezvýšil a míč těsně minul branku. V 15´po přímém kopu domácích nám pomohla branková tyč od které se odrazil míč vyražený brankářem. V 21.min. volný Knobloch vystřelil z 23 m a míč před padajícím brankářem Šlingrem skočil v síti a bylo to 1:1. Hra se částečně vyrovnala, ale hrálo se bez šancí až do 36.min, kdy souboj v našem pokutovém území posoudil rozhodčí Kubečka přísně jako penaltový a Peterka zajistil domácím vedení 2:1 a to byl i poločasový výsledek. Druhý poločas měl stejný průběh i když převaha domácích nebyla tak výrazná. Nejzajímavější momenty této části hry: 57´- domácí hráč trefil míč hlavou do břevna naší branky a dorážku vyrazil náš brankář nohami, 60.min. Bora zahrál přímý kop z 25 m, míč letěl doprostřed nad brankáře, který podklouzl, na míč již nedosáhl a bylo to 3:1. Tato branka domácí ukolébala, mysleli, že je hotovo a chtěli si zahrát jen “fotbálek“. My jsme to nevzdali, dále jsme odpovědně bránili a nadále hrozili nebezpečnými brejky a vyplatilo se. V 67.min. Brabec poslal míč napravo na rychlého Veselého a jeho centr před branku uklidil Tomáš Kříž do branky – 3:2, domácí pak zahrávali neúspěšně tři rohy a naopak v 79.min. vyrovnal Veselý na 3:3, když mu přihrál Tomáš Kříž. Bohemia se snažila získat ztracené vedení zpět, ale to se jí díky naší dobré obrané hře nepodařilo, navíc jsme ještě mohli zápas v závěru otočit v náš prospěch, ale dvě vyložené šance jsme vyřešili špatně a tak následovala „penaltová show“, ve které jsme byli úspěšnější. Začínal Veselý, který proměnil 0:1, Knoblochův polovysoký míč napravo brankář Šlingr vyrazil, Zoubek zvýšil na 0:2, domácí Voříšek nebyl úspěšný, náš brankář míč vyrazil, Müller nedal, brankář míč vyrazil, domácí Peterka snížil na 1:2, Brabec zvýšil na 1:3, Bodlák snížil na 2:3 a Lukáš Novák se nemýlil a zakončil drama na 2:4. A bylo hotovo – odvezli jsme si cenné dva body, za odpovědný výkon si všichni naši hráči zaslouží pochvalu a hrdinou utkání se stal „penaltový mág“ brankář Venda Šlingr. Rozhodčí Kubečka ukázal každému mužstvu tři žluté karty. Hrálo se bez diváků.

Dle TV přenosu popsal Urban Jaroslav

,

N e d ě l e  1 1 . ř í j n a :

S t a r š í   ž á c i : TJ  P Á T E K – Slovan  L Y S Á   2 : 4 (0:1)

Sestava: Kravur – Bočan Martin, Sosna, Bočan David, Bízek, Stojka, Čejka, Říman Marek, Horváth Dominik, Říman Daniel, Kudrik, střídali: Balažovič, Běták, Švásta, Bobačík

Utkání, s celkem ze spodní poloviny tabulky, nebylo vůbec jednoduché, hra se přelévala od jedné branky ke druhé a naši kluci pomalu získávali herní převahu, která vedla k naší vedoucí brance, kterou vsítil Kudrik a tento výsledek vydržel do konce první půle utkání. V druhém poločase se začínala hra vyrovnávat a po několika pěkných akcích našich kluků jsme přidali dva góly, které vsítil opět Kudrik. Už jsme si mysleli, že máme vyhráno, ale soupeři se po našich chybách podařilo snížit na rozdíl jedné branky – 2:3. V závěru utkání v 69.min. opět skóroval Kudrik a zvýšil na 2:4 a tento stav se už do konce utkání nezměnil a vezeme si další výhru.

Hodnotil Říman Radek, vedoucí mužstva

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á – Čechie  C H R Á S T   7 : 3 (2:2)

Sestava: Forejt (46´- Doubek) – Doubek, Malinský, Kříž Jan, (58´- Horváth Berta) Pokorný, Šatný, Červák Marek, Kozdera, Hotta, (17´- Čížek), Skála, Hanke, (46´-Ždímera)

Od začátku utkání jsme získali územní převahu a soupeře jsme fyzicky mačkali. Tlak vyústil ve dvě pohledné branky. Nejprve Skála ve 20.min. po přesném centru Kozdery rozvlnil hlavou síť a o několik minut později v 31.min. přidal Hanke přesnou střelou k tyči druhý gól. Ačkoli se dosavadní průběh utkání nesl zcela v naší režii, hosté se nevzdávali. Po ojedinělých střelách a chybě našeho golmana, Chrást do poločasu vyrovnal. A i na začátku druhé půle bylo cítit naše odhodlání i při soupeřově vzepření dojít si za jasným vítězstvím. Po přetahované ve středu hřiště dodal klid Kozdera a v 59.min. vstřelil po přesně načasované přihrávce Horvátha rozdílovou branku na 3:2 a další branku přidal střelou z bezprostřední blízkosti v 66.min. Malínský, po skvělé poziční hře Horvátha ve vápně. Do konce zápasu skórovali ještě po skvělých kombinacích v 74 .min. Horváth – 5:2, soupeř snížil v 77.min na 5:3, v 82.min. zvýšil Hanke na 6:3 a v 89.min. uzavřel Šatný na 7:3. Nakonec jsme vyhráli přesvědčivě, ačkoli se vítězství nerodilo jednoduše. Tím jsme tak částečně napravili předchozí porážku ve Staré Lysé.