Aktuality

H R Á L I   J S M E :

Rejšice – Lysá 2:3
Neskutečná jízda lyských fotbalistů letošní I.A třídou pokračuje. Slovan zvítězil na půdě Rejšic, vítězný gól dal hostující Tomáš Kříž dva minuty před koncem.
„Je to pro nás hodně cenné vítězství. Věděl jsem, že Rejšice jsou silné v kombinaci a to se potvrdilo. Domácí měli po většinu zápasu více ze hry, my jsme chtěli hrát na brejky,“ vyprávěl po utkání hrající trenér Lysé Václav Sosnovský. „V první půli jsme měli čtyři obrovské šance, ale nedali jsme. Po naší vítězné trefě ještě zahrozili domácí, ale těsně minuli branku,“ řekl kouč Lysé.
Branky: 77. Falta, 79. Jaroš – 53. Ježek, 71. D. Novák, 88. T. Kříž.
Rozhodčí:Stehlík. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.
Lysá: Šlingr – Schneiberg, Švorba, Helmich – Vránek (77. Hanke), Kubín, Brabec, Lukáš Novák, Veselý – Ježek (69. T. Kříž), D. Novák (90. Sosnovský).

Lysá – Semice 2:2, pen. 5:4
Až penaltový rozstřel rozhodl o vítězi okresního derby krajské I.A třídy mezi celky Slovanu Lysá nad Labem a AFK Sokol Semice. V něm byli úspěšnější domácí borci a získali pro sebe dva body. Semice si odvezly bod.
Začátek byl hodně neurovnaný, k vidění byla vidět spousta nepřesností na obou stranách. Hostující fotbalisté v derby dvakrát vedli, ale nakonec se museli spokojit jen s bodem.
„V prvním poločase jsme měli více ze hry a mohli jsme utkání rozhodnout,“ zamyslel se hrající trenér Lysé Václav Sosnovský. „Vytvořili jsme si tři velké šance, ale neproměnili žádnou. Semice spoléhaly na brejky a po nedůrazném odkopu jeden využily. Nám se podařilo srovnat těsně před pauzou. Brabec z přímého kopu obstřelil zeď a Zemánek se jen ohlédl. Druhá půle už byla vyrovnanější, oba týmy chtěly vyhrát. Semice šly do vedení zásluhou Břízy, který si naskočil na centr a nikým neatakován nedal Novákovi šanci. Začali jsme hrát na riziko a tím se hosté dostávali k nebezpečným brejkům. Nám se podařilo vyrovnat v osmdesáté minutě. Brabec obloučkem přehodil gólmana a vybojoval alespoň penalty. My jsme proměnili všechny, za hosty selhal Cáska a tak máme bod navíc,“ popsal utkání kouč Sosnovský.
To semický vedoucí mužstva byl po zápase hodně kritický. „Bylo to naše nejhorší utkání v sezoně,“ ulevil si Miroslav Čepelka. „Bylo to vlažné z obou stran. My jsme vedli po krásné akci, to bylo v době, kdy jsme začali více útočit a domácí z toho byli špatní. Pak ale Lysá vyrovnala, to byl takový gól z ničeho. Ve druhém poločase jsme hru o dost zlepšili a dali jsme druhou branku. Měli jsme šance na to, abychom vedení pojistili třetí brankou, Holan šel sám na gólmana, ale nic jsme neproměnili. Zahozené šance nás mohou mrzet, protože domácí deset minut před koncem vyrovnali. Zase to bylo takové zbytečné, navíc se míč odrazil od tyče,“ řekl k zápasu vedoucí semického mužstva. Ale první půle byla z naší strany fakt špatná, nicméně vedení jsme měli uhájit. Celkově to byl divný zápas, jakoby se oba týmy bály sebe navzájem. Penalty my prostě neumíme, za celou dobu, co se kopou, jsme je vyhráli asi dvakrát a osmkrát odešli poraženi,“ kroutil nevěřícně hlavou Miroslav Čepelka.
Branky: 45. a 80. Brabec – 40. Šimek, 68. Bříza. Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 1:1.
Slovan Lysá: Libor Novák – Schneiberg (46. Ježek), Švorba, Helmich – Vránek (81. T. Kříž), Urban, Brabec, Kubín, Veselý – D. Novák (66. Sosnovský), Lukáš Novák.
AFK Sokol Semice: Zemánek – Novák (56. Kavka), Bříza, Š. Jareš, Rychtařík – Dzurko (63. Holan), Cáska, Šimek, Vavřík (84. L. Blažek) – Švarc, Horejc.