Tréninky žáků začínají v úterý 14.8. v 16.30.

Pro sezónu 2018/2019 byl znovu obnoven Dorost.Více informací u pan Jirsy.

H R Á L I   J S M E :

S o b o t a  1 1 . s r p n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – TJ Java  D I V I Š O V  2 : 1 (1:0 1:1) po penaltách (penalty 3:1)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Novák Lukáš, Kubín, Vránek – Veselý, Brabec, (83´ Kodeš), Poborský Ondra, Hanke – Novák David, Sosnovský

K úvodnímu zápasu nového soutěžního ročníku nám los určil soupeře, který nás v minulé sezóně dvakrát porazil. Tentokrát se mu to již nepodařilo, ale odvezl si však alespoň bod, který jsme za nevyužité šance v prvním poločase zbytečně ztratili. V našem mužstvu nastoupili tři noví hráči: zkušený brankář Libor Novák, když naši brankáři Rathouský a Šlingr dosud nedoléčili zranění, dále obránce Filip Vránek a vrátil se nadějný dorostenec Ondra Veselý. I tak jsme měli k utkání k dispozici úzký počet hráčů, když pět stabilních bylo omluvených, jsou na zahraničních dovolených. Nyní k vlastnímu průběhu zápasu. V prvním poločase jsme měli herní převahu a vytvořili si několik slibných šancí, hosté hrozili ojedinělými rychlými brejky, ale šanci neměli. První brankovou příležitost měl v 5´ Hanke, bránící hráč srazil střelu na roh, 9´- balon skončil v soupeřově brance, ale gól nebyl pro signalizovaný ofsajd uznán, 19´- Brabec z přímého kopu trefil soupeřova hráče ve zdi, 23´- zatím největší šance David Novák se probil v pokutovém území obešel i brankáře, ale míč z úhlu těsně minul u protilehlé tyče branku a skončil v autu, 26´-pohotovou střelu Sosnovského vyrazil brankář na roh, 29.min. 1:0 – Sosnovský hlavou umístil míč do sítě po přesném centru Poborského, 34´ Brabec z přímého kopu trefil tyč a míč se odrazil do rukou brankáři, 35´- brejk soupeře zažehnal Lukáš Novák, 36´- střelecký pokus hostů, míč letěl nad branku a v další minutě jejich rohový kop odvrácen, 40´-Kubín po rohovém kopu hlavou těsně vedle branky. Ve druhém poločase soupeř hru vyrovnal a měl i šance. Hned v úvodu se v 47´- David Novák dostal do sólového úniku na brankáře, soupeř ho však doběhl a zabránil mu v zakončení, následně v 48´- zahrávali hosté dva rohy, 53´ – střelu soupeře vyrazil brankář na roh, 58.min. 1:1 – Hanuš využil hrubé chyby brankáře Nováka s jmenovcem Lukášem a vyrovnal, 64´- dobrá hlavička Lukáše Nováka k tyči soupeřova brankáře nepřekonala, 67´-Brabec z přímého kopu mířil jen do zdi, 76´- David Novák šanci nevyužil, 78´- soupeř trefil břevno naši branky, 81´- centrovaný míč hráč Divišova z vyložené pozice poslal hlavou těsně mimo branku, 84´- střídající Kodeš po přímém kopu prodlužoval hlavou vedle branky, 88´- přímý kop Sosnovského odvrácen a následující brejk včasným vyběhnutím zlikvidoval náš brankář a stejně úspěšný byl i v další minutě. A tak utkání, které jsme mohli rozhodnout v prvním poločase, skončilo nerozhodně a následoval penaltový rozstřel, který se nám vydařil. Začínal soupeř a Vondrák dal – 0:1, Kubín vyrovnal na 1:1, pokus Rosypala brankář Novák likvidoval, Lukáš Novák byl úspěšný – 2:1, Hanuš překopl branku a stav se neměnil, Sosnovský byl úspěšný a zvýšil na 3:1, čtvrtou serií začínal soupeřův brankář Kopecký, ale brankáře Nováka nepřekonal, míč chytil a bylo hotovo. Bonusový bod tak zůstal doma. Slušně hrané utkání řídil objektivně rozhodčí Miroslav Vlk, který ukázal soupeři dvě žluté karty, my jsme hráli bez napomínání.

Hodnotil Šlingr Václav, vedoucí mužstva

N e d ě l e  1 2 . s r p n a :

M u ž i  B : Sokol  S T R A T O V – Slovan  L Y S Á  B  1 : 3 (1:2)

Sestava: Pastorek – Šatný, Krejčí, (46´Karel), Malínský, Doubek – Veselý, (46´ Pozníček), Jambor, Kozdera, Kříž Jan- Husák, Rahman

První přípravné utkání sehrálo „béčko“ pod vedením nového hrajícího trenéra Pavla Kozdery, proti účastníku třetí třídy. Nastoupily jsme v pozměněné sestavě a v našem mužstvu bylo několik nových hráčů. Zápas měl dva rozdílné poločasy, kdy první půli jsme měli herní iniciativu my a ve druhé půlce měli více ze hry domácí. Mnoho  branek nebylo dosaženo i když šance byli, ale se zakončováním měly problémy obě mužstva. V prvním poločase jsme se brzy ujali vedení 0:1 zásluhou Honzy Kříže, míč jsme pak měli více na našich kopačkách a soupeř se bránil. Po rychlém útoku zvýšil Jambor vedení na 0:2, po ideální přihrávce od Kozdery. Domácím se podařilo do poločasu snížit na 1:2, neobsazený Valter se zmocnil míče po „ukázkové minele“ Malínského a prostřelil brankáře. Druhý poločas byli iniciativnější domácí, kteří měli i několik brankových příležitostí, ale jejich proměňování bylo špatné a jednou nás zachránila tyč branky. My jsme naopak po rychlém útoku po levé straně a centru Rahmana zvýšili zásluhou Šatného na 1:3. Do konce utkání skončil míč v domácí brance ještě jednou, ale gól nebyl uznán, pro postavení autora Husáka v ofsajdu.