H R Á L I   J S M E :

S o b o t a  1 6 . listopadu :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – AFK  T U C H L O V I C E  4 : 1 (2:0)

Sestava: Novák Libor – Kříž Jan, (58´ Brabec Matouš), Novák Lukáš, Švorba, Růžička, Vránek, Kubín, Urban, Veselý, (86´ Zápotocký), Kříž Tomáš, (78´ Hanke), Ježek, (72´ Novák David)

Za pěkného slunečného dopoledne se nám poslední podzimní soutěžní utkání vydařilo a po osmi zápasech, kdy jsme uhráli jen dvě remízy, jsme vyhráli a získali tři body. Spokojený trenér Václav Sosnovský hodnotil utkání v Nymburském deníku následovně: „ Naše vítězství je zasloužené, šedesát minut jsme byli lepší. Podali jsme výborný výkon. Navázali jsme na bojovný výkon z minulého kola, přidali jsme kvalitu hlavně v zakončení. Dali jsme rychlý úvodní gól už ve 2.min. a pak jsme měli dvě další velké příležitosti. Ty jsme nedali, přesto se nám podařilo zvýšit pěkným gólem na 2:0. Hosté nastřelili v prvním poločase dvakrát břevno. Na začátku druhé půle mohlo být hotovo, ale Lukáš Novák nedal penaltu a následně hosté snížili. Na dvacet minut jsme vyklidili pole, ale pak přišel brejk Tomáše Kříže. A v závěru jsme přidali ještě čtvrtou branku“. Zajímavé minuty zápasu: 1´- Ježek se po sólu dostal až k brankové lajně a vybíhajícího gólmana neprostřelil, 2.min. 1:0 – Ježek svoji druhou šanci proměnil, když vystihl „malou domů“, udělal kličku brankáři a jeho opěrnou levou dával do prázdné branky, 5´- nehlídaný Tomáš Kříž svoji příležitost nevyužil, a stejně dopadl i za dvě minuty po centru Ježka, 8 ´- soupeř po rozehraném přímém kopu trefil břevno naší branky, 15´- Ježek zakončil únik střelou nad břevno, 17´- soupeř zahrával čtyři rohy v řádě bez úspěchu, 23´- přímý kop hostů brankář Novák z námahou vyrazil, 29´- náš roh likvidoval brankář, 36´- náš útok zastaven pro útočný faul, 41.min. 2:0 – Veselý bombou pod břevno, po nádherné přihrávce Vránka zakončil nejhezčí akci utkání, 48.min. penalta za faul na Tomáše Kříže, exekutor Lukáš Novák si vybral střed branky, gólman to vystihl a míč vyrazil, 59.min. darovaný gól, nedorozumění Nováků, brankáře  Libora se stoperem Lukášem využil Miškovič a snížil na 2:1, 60´- přímý kop soupeře odvrácen na roh, 61´- Tomáš Kříž mířil na brankáře, 64´- po chybě v obraně míč těsně minul naší branku, 66´- rohový kop zakončil Ježek hlavou vedle branky, 70´- další šance hostů, balon prolétl těsně vedle tyče, 78.min. Tomáš Kříž utekl po levé straně a křížnou střelou zvýšil na 3:1, 80´- přízemní střela k tyči našeho brankáře nepřekvapila, 82.min. 4:1 Matouš Brabec, po centru Hankeho, hlavou přes vybíhajícího brankáře, 84´- David Novák z malého čtverce nedoklepl míč do sítě, 88´- zahrávali jsme dva rohy a po druhém vyprovokoval brankář soupeře po souboji s hlavičkujícím Davidem Novákem šarvátku a dostal žlutou kartu. Rozhodčí Budil udělil našim hráčům dvě a soupeři tři žluté karty.

Hodnotil Šlingr Václav, vedoucí mužstva

N e d ě l e  1 8 . listopadu :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á – C I D L I N S K Á  F A  0 : 2 (0:1)

Hráli: Ul-Haq – Bočan Martin, Horváth Dominik, Cáska, Karamon, Baďura, Čejka, Bízek, Horvát Erik, Horvát Jakub, Pokorný, Nič Tomáš, Bočan David, Horvát Daniel, Kubica, Bobačík

V dohrávaném utkání, které bylo celkem vyrovnané, zvítězili věkově starší a fyzicky zdatnější hosté brankami ve 12. a 69. minutě utkání.

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – AFK  S A D S K Á

Utkání je odloženo březen 2020.

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á  B – AFK  S A D S K Á   0 : 2 (0:0)

Sestava: Pastorek – Malínský, Krejčí, (46´Bäimelt), Šatný, Poborský Jan, Vaněček, Kozdera, (28´Svatoš), Skála, (67´Červák Jiří), Kříž Jan, Horváth Berta, Zápotocký

Poslední podzimní utkání proti soupeři, který je na posledním místě a venku dosud nevyhrál, naši hráči zřejmě podcenili. Sehráli s ním nejslabší utkání za celou podzimní část soutěže. Hosté hráli s větším zápalem, byli u každého míče dříve a vyhráli zaslouženě. Měli řadu vyložených brankových příležitostí, které nedali a od větší porážky nás uchránil výborný výkon brankáře Pastorka. Poprvé ho překonal v 74.min. Vlasák a druhou branku přidal v 89.min. Kučera.