Aktuality

H R Á L I  J S M E :

P o n d ě l í  1 6 . d u b n a :

Přípravka  s t a r š í : Sokol  D R A H E L I C E  B – Slovan  L Y S Á   2 : 8 (0:3)

Hráli: Procházka Vítek – Zeman, Pořízka, Říman Daniel,  Greif, Pokorný, Šesták, Baďura, Kavan, Ul- Haq, Čonka, Botoš, Dvořák

Na tento zápas jsem využil změněný systém vybírání sestavy, hrát bude pouze ten, kdo bude na tréninku fungovat. Tento způsob se vyplatil, chlapci hráli s chutí a krásnými kombinacemi si vytvořili v prvním poločase zasloužený náskok. Ve druhé půli se objevila část, kdy chlapci přestali odpovědně hrát, čehož soupeř využil a vstřelil nám dva rychlé góly. Poté bylo chlapcům domluveno a hra se zlepšila. Výsledek tak odpovídá hernímu projevu našeho družstva. Branky vsítili: Šesták – 3, Greif – 2, Botoš, Kavan a Čonka po 1.

Hodnotil Karel Tomáš, trenér

S t ř e d a  1 8 . d u b n a :

Přípravka  m l a d š í : Slovan  L Y S Á – Sokol  K R C H L E B Y

Odloženo na 12.6.2018

P á t e k   2 0 . d u b n a :

G a r d a : SK  B E N Á T K Y – Slovan  L Y S Á   2 : 4 (1:2)

Sestava: Šlingr – Pilný, Vaněk, Klacek, Malý Jan – Schneiberg, Birkuš,Ježek Láďa, Janda – Lokšík, Novák, střídali: Urban, Hlaváček

Utkání se hrálo na umělce, domácí nastoupili s výrazně mladším a běhavějším kádrem než my. Při jejich počátečním náporu jsme v 15.min. obdrželi branku střelou z vápna k tyči. Za deset minut po samostatném úniku téměř z půlky hřiště vyrovnal Urban na 1:1. V 35.min. opět Urban utekl po křídle a křížnou střelou na zadní zajistil vedení 1:2. Hned v úvodu druhé půle domácí vyrovnali na 2:2, krásnou střelou k tyči. Po vyrovnání jsme hráli několik minut pod tlakem, který vyvrcholil brankou domácích. Ta však nebyla po dlouhých dohadech pro jasný ofsajd uznána. 60.min. přesná kolmice do vápna od Pepy Nováka, kterou Birkuš přetavil podél golmana v gól – 2:3. Domácí potom opět tlačili, ale naše obrana bungovala bezvadně i pod velkým tlakem. 75.min. 2:4 - po brejku byl ve vápně faulován Urban a penaltu bezpečně proměnil Novák. Z minima jsme tak vytěžili maximum. Domácí tlačili, běhali, ale my jsme dávali branky. K úspěchu vedla bojovnost, důraz v obraně a proměňování brankových šancí.

Hodnotil Schneiberg Aleš

S o b o t a  2 1 . d u b n a :

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á   B – Sokol  V Š E C H L A P Y  B   1 0 : 0 (3:0)

Sestava: Novák Ondra – Bäumelt – Malínský, Šatný, Doubek, (46´Svatoš) – Poborský Jan, Červák, Lacko, Zápotocký – Horváth David, Horváth Berta, (67´Karel)

První utkání na domácím hřišti skončilo dvouciferným vítězstvím, které mohlo být ještě mnohem vyšší. Soupeř byl hodně slabý a síly mu vydrželi ani ne na třicet minut. Za celé utkání vystřelili hosté jen třikrát mimo branku. Hrálo se tak za naši vytrvalé převahy a Ondra Novák, který nastoupil po několika letech do branky, si nevyzkoušel zda nezapoměl chytat a sbíral jen odražené míče nebo „malé domů“. Ve druhém poločase se hosté před naši branku dostali jen jednou. Vedení 1:0 zajistil v 8.min. Berta Horváth, následovala řada našich nevyužitých šanci, kdy míč těsně minul branku nebo trefil některého hráče v přehuštěném prostoru. Na 2:0 zvýšil v 28.min. opět Berta Horváth a stejný hráč přidal gól v 33.min. na 3:0 a dosáhl hattrick. Tímto výsledkem skončil i poločas utkání. Ve druhém poločase pokračovalo odstřelování soupeřovy branky, kdy všichni jeho hráči, až na jednoho byli namačkání kolem ní. Prostřelit tento obranný val se podařilo v 59.min. Davidu Horvátovi a zvýšil na 4:0. V 70.min. byl úspěšný střídající Karel a zvyšoval na 5:0. Potom se v 72 a 73.min. trefil dvakrát Honza Poborský a bylo to 7:0. Po těchto gólech někteří hráči soupeře „škemrali“ na rozhodčím, ať už zápas ukončí. Ten se však nenechal přemluvit a ve zbývající čtvrthodině přidali další branky : 75.min. 8:0 –Malínský, 80.min. 9:0 – Zápotocký a v 85.min. uzavřel na 10:0 David Horváth. Rozhodčí Mojžiš, žluté karty 2:2.

Hodnotil Kříž Ladislav, vedoucí mužstva

N e d ě l e  2 2 . d u b n a :

Ž á c i : TJ  B U D I M Ě Ř I C E – Slovan  L Y S Á   2 : 1 (1:0)

Hráli: Povolný – Bízek, Strnad, Machačný, Horvát Jan, Čejka, Čermák, Bureš, Chmelík, Horvát Jakub, Nič, Durdan, Horvát Erik, Lorko

Vyrovnané utkání, ve kterém strhli fyzicky vyspělejší domácí vítězství ve druhém poločase na svoji stranu. Soupeř se ujal vedení 1:0 , ve druhém poločase Machačný vyrovnal na 1:1 a domácí pak přidali i vítězný gól.

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – TJ  K L Y   3 : 2 (1:1)

Sestava: Rathouský – Helmich, Kubín, Švorba – Schneiberg ml. (60´-Hanke), Novák Lukáš, Brabec (80´-Zápotocký), Poborský Ondra, Urban – Sosnovský, Ježek (71´Novák David)

Po dvou porážkách na soupeřových hřištích jsme potřebovali vyhrát a pokračovat v serii domácích utkání bez porážky. To se nám proti kvalitnímu soupeři podařilo. Zápas měl dobrou úroveň, hrál se otevřený fotbal a po celou dobu byl zajímavý. Hosté byli fotbalovější a v prvním poločase i lepší, druhý poločas byl již o něco vyrovnanější. Díky naší bojovnosti a  bez hrubých chyb v obraně jsme dokázali získat tři body a posunout se ve vyrovnané části středu tabulky o několik míst nahoru. Z průběhu utkání: Již ve 2´měl první šanci Ježek, ale promarnil ji, 5´- roh soupeře likvidoval brankář, 9´- samostatný útok Ježka zakončen střelou do tyče, 12.min. 1:0 – Brabec proměnil penaltu nařízenou za faul brankáře na pronikajícího Urbana, 13´- náš přímý kop z 28 m soupeř odvrátil, 15.min. 1:1 – hosté zahráli přímý kop, brankář Rathouský míč vyrazil a dobíhající Šmíd ho vrátil do sítě, 16´- pokus Brabce nad břevno, 20´- přímý kop soupeře z 35 m odvrácen, 24´- Schneiberg vystřelil z voleje za vápnem do náruče brankáře. Kly měly v této části hry převahu, ale k ohrožení naši branky se mockrát nedostali, útoky jsme dokázali odvracet a odpovídali jsme brejky. V 41´ Sosnovský zakončil centr Švorby slabou střelou do náruče brankáře, 43.min. – Ježek míč do sítě neprotlačil, následnou dorážku Lukáše Nováka odkopl soupeřův hráč z brankové čáry a ve zmatku před soupeřovou brankou vypadl brankáři míč z rukou a Schneiberg ho uklidil do sítě 2:0. Druhý poločas jsme začali náporem a v 49´ Ježek z velmi dobré pozice trefil jen soupeřova hráče, 50´- další šance zastavena odpískáním faulu Ježka na brankáře, 51´- dva rohové kopy hostí odraženy, 59´- dlouhý nákop míče, brankář soupeře vyběhl mimo pokutové území a v souboji s Ježkem byl úspěšnější, 62´- signál hostů po přímém kopu zakončen střelou vedle, 71.min. 3:1 – Brabec zahrál zleva rohový kop a brankář soupeře si srazil míč do sítě, 75´- samostatný náběh Hankeho, vybíhajíci brankář likvidoval, 78´- Hanke zprava odcentroval do velkého vápna a neobsazený David Novák míč promáchl, 82.min. 3:2 – Miřatský s penalty, nařízené po souboji Helmicha s hráčem soupeře ve vápně. Do konce zápasu jsme si těsné a vydřené vítězství uhájili. Rozhodčí Marek řídil slušně hrané utkání objektivně a ukázal 2 x žlutou kartu našim hráčům, soupeř hrál bez napomínání.