H R Á L I   J S M E :

S o b o t a  1 7 . listopadu :

D o r o s t : SK  M Ě S T E C   K R Á L O V É – Slovan  L Y S Á   7 : 2 (4:2)

Sestava: Horvát Jan – Machačný, Svatoš, Čermák, Strnad – Krutil, Houžvička, Horvát Adam, Zeman – Petrinko, Banga, střídal Povolný

I v závěrečném utkání kluci vysoko prohráli. První poločas dokázali uhrát ještě přijatelný výsledek a vstřelit i dvě branky, ale druhou půli již nebyli úspěšní. Sled branek: 13.min. 1:0, 15.min. 2:0, 17.min. 2:1 – Banga, 22.min.3:1 z penalty, 28.min. 3:2 – Horvát Adam, 33.min. 4:2, 60.min. 5:2, 80.min. 6:2 a 90.min. 7:2. Našim klukům je třeba poděkovat, že i když výsledky nebyly takové, jak bychom si přáli. Nenechali se znechutit a podzimní část soutěže řádně dohráli. Velký podíl na špatných výsledcích je skutečnost, že není stabilní brankář. Doufejme, že se nám v zimní přestávce podaří tento post vyřešit a jaro bude úspěšnější. Poděkování patří i Julovi Horváthovi, který vykonává jak funkci trenéra tak i vedoucího mužstva.

M u ž i  A : Sokol  P Ě Č I C E – Slovan  L Y S Á   1 :2 (1:2)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Švorba, Vránek – Kříž Tomáš, (83´Růžička), Kubín, Brabec, Urban, Veselý,(87´Zápotocký) – Ježek, (89´Poborský Ondra), Novák David,(77´- Kozdera)

I v posledním mistrovském utkání podzimu jsme dokázali, na horké půdě v Pěčicích, těsně zvítězit.  Vítězná série, která začala zápasem 4.kola, nebyla přerušena a toto bylo dvanácté utkání, kdy jsme neprohráli a jen třikrát remizovali. Zápas se hrál za slunečného, ale již chladného počasí a silného větru, který foukal od jedné branky ke druhé a stěžoval tak kontrolu míče. Domácí, kteří se nacházejí na chvostu tabulky, hráli bez respektu a utkání tak bylo celkem vyrovnané i když mnoho pohledných fotbalových akcí k vidění nebylo, byl to většinou boj. Pěčice začali náporem a v 5´vyrážel náš brankář míč mířící k tyči na roh, 8´- Brabec prověřil pozornost domácího golmana, ten byl připraven, 11´-David Novák z úhlu překopl branku a v 13´ zakončil Ježek rovněž přes .břevno, 17´-střela domácích letěla nad branku a jejich pokus v 21´mířil do náruče našeho brankáře, 22.min. 1:0 – domácí zahráli přímý kop z rohu hřiště, míč se doodrážel k volnému Čechovi a ten zajistil vedení, 23´- domácí odvrátili náš rohový kop, 24.min. 1:1 Brabec střelou z 35 m překvapil brankáře a míč po mírné teči skončil v jeho síti, 27´- přímý kop domácích z 38 m mířil do šibenice a náš s brankář vyrazil míč na roh, 37´ - na dlouhý nákop nabíhal Kříž, domácí brankář byl u míče dříve a odkopl ho, 39´- pokus domácích vyražen brankářem na roh, 42´- domácí nevyužili další roh, 44.min. - 1:2 pronikající David Novák byl v pokutovém území faulován a nařízenou penaltu Brabec bezpečně proměnil. Druhý poločas jsme hráli ze zajištěné obrany, hlídali jsme si výsledek a domácím jsme dovolili jen jednu brankovou šanci. My jsme měli několik slibných protiútoků ke vstřelení uklidňující branky, ale zůstaly nedotaženy. Zajímavé minuty: 49´- domácí brankář vyrazil míč z přímého kopu na tyč a ven z branky, 54´- Kříž svůj únik gólem nezakončil, 66´- David Novák napálil míč z hranice velkého vápna těsně vedle, 67´-„tutovka“ domácích, míč těsně minul naši branku, 72´- zahráli jsme přímý kop z 40 m, domácí brankář míč neudržel, ale nikdo z našich hráčů nebyl nablízku, aby ho dorazil do sítě, 78´- soupeř zahrál přímý kop od postranní lajny, následnou skrumáž před naší brankou jsme vyřešili odkopem. Závěr zápasu jsme již zvládli a odvezli si další tři body! Objektivně řídil rozhodčí Šmejkal, žluté karty 2:3. Tento výsledek nám zajistil přezimování na 1.místě tabulky, za což patří poděkování všem hráčům, kteří v zápasech nastoupili a zvláště hrajícímu trenérovi Vendovi Sosnovskému a vedoucímu mužstva Vendovi Šlingrovi.

Shlédl a popsal Jarda Urban

N e d ě l e  1 8 . listopadu :

M u ž i  B : AFK  M I L Č I C E – Slovan  L Y S Á  B   1 : 4 ( 0:2)

Sestava : Pastorek – Krejčí, Malínský, Poborský Jan, Kříž Jan – Kozdera, (41´- Pozníček), Svatoš, Bäumelt – Zápotocký, Hanke, Šatný

I poslední podzimní mistrovské utkání, hrané na hřišti soupeře skončilo našim jasným vítězstvím. Zápas se hrál za naši výrazné a trvalé převahy, domácí se dostávali k protiútokům jen občas a moc nebezpeční nebyli. My jsme si opět vytvořili řadu slibných brankových příležitostí, které jsme nedokázali proměnit v branky, díky naší nepřesností střel na branku a dost těch co mířily mezi tyče pochytal výborný domácí brankář. Vedoucí branku na 0:1 zaznamenal v 24.min. Honza Kříž a do konce prvního poločasu zvýšil na 0:2 Hanke. Ve druhém poločase v 65.min. přidal Hanke další gól na 0:3, domácí v 88.min. potrestali chybu naší obrany a snížili na 1:3 a výsledek uzavřel v 88.min. na 1:4 Hanke a dosáhl na hattrick.