Zápasy 2015-2016

JARO 2016

S o b o t a  1 8 . června :

M u ž i : TJ  L I B L I C E  - Slovan  L Y S Á  3 : 1 (2:0)

Sestava: Fišer – Kubín, Šlingr Marek, Schneiberg ml., Kodeš, (85´Hanke), Novák Lukáš, Urban ml., Poborský Ondra, Růžička, Sosnovský, Hodboď

V tomto utkání už o nic nešlo a na hře to bylo vidět, hrálo se od vápna k vápnu bez nějakých větších šancí na obou stranách. Naši hráči přistoupili k utkání lehkovážně, chyběl pohyb, přesná přihrávka a tak jsme zbytečně ztráceli míč. Domácí tak měli převahu a z toho pramenily i fauly před naším pokutovým územím a následně i jejich přímé kopy. Z jednoho z nich se ve 12.min. ujali vedení 1:0, Smejkal obstřelil zeď a poslal míč ke vzdálenější tyči. My jsme měli v první půli jen dvě šance. V 19´ Schneiberg hlavou trefil tyč a při dorážce zahrál domácí hráč rukou, což rozhodčí penaltou nepotrestal. V 34.min. domácí Hrstka zvýšil vedení na 2:0. Snížit mohl v 35´ Sosnovský, ale z malého vápna mířil jen do náruče brankáře. V závěrečné minutě prvního poločasu likvidoval brankář Fišer sólový útok domácího Nouzáka. Druhý poločas byl z naši strany již lepší , připravili jsme si i šance, které jsme však opět neproměnili. V 60´ Lukáš Novák vybojoval míč a poslal do úniku Sosnovského, který však zakončil střelou nad branku.  Naopak domácí Hrstka v 68.min. zvýšil z protiútoku na 3:0, když jsme předtím, v téže minutě, zahrávali rohový kop. Domácí se vedením uspokojili a získali jsme převahu a měli i náznaky šanci ke vstřelení branky. V 77´ po rohovém kopu Marek Šlingr hlavou poslal míč k tyči, brankář ho vyrazil a dorážka Poborského trefila hráče v brance. Snížit se nám podařilo až v 81.min. Sosnovský vybojoval míč a poslal ho do domácí sítě – 3:1. Náš tlak v závěrečných deseti minutách další míč v domácí brance nepřinesl. Rozhodčí Zuskin, nám ukázal jednou žlutou kartu.

N e d ě l e  1 2 . června :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – AFK  S A D S K Á  5 : 0 (1:0)

Sestava: Šlingr Venda – Kubín, Šlingr Marek, Schneibrg ml., Hodboď, (54´- Baran), Poborský Ondra, Urban ml., (70´- Kodeš), Novák Lukáš, (59´- Horváth David), Růžička, Sosnovský, (79´ -Fišer Ondra), Novák David, (63´- Horváth Jula)

K předposlednímu soutěžnímu utkání ročníku 2015-16 a poslednímu na domácím stadionu jsme nastoupili proti tradičnímu soupeři, kterému se však v letošním ročníku nedaří a stále ještě bojuje o udržení v I.B třídě. V naší brance nastoupil Venda Šlingr, který v tomto měsíci oslavuje životní jubileum – 50 let a chtěl si vyzkoušet, jestli ze svého brankařského umění nic nezapomněl a předvedl se skvěle, když uhájil čisté konto a za několik zákroku sklidil i potlesk diváků! Soupeř, i když si odvezl vysokou porážku „nezalezl“ a snažil se po celé utkání hrát otevřený fotbal, je však na „štíru“ se zakončováním útočných akcí. My jsme na tom byli tentokrát lépe, jak tomu napovídá i konečný výsledek. Z průběhu zápasu: 3´- náš rohový kop odvrácen a stejně tak soupeřův ve 4´, 5´- střela soupeře do náruče brankáře, 10.min. 1:0 Ondra Poborský z rohového kopu, poslal míč přímo do branky, která nás tolik uklidnila, že jsme přenechali herní iniciativu soupeři a naštěstí jsme se nedopouštěli hrubých chyb v obraně, jako v některých předchozích zápasech a oporou byl i spolehlivý brankář Venda Šlingr. Další zajímavé minuty: rohy soupeře v 10´a 14´ jsme odvrátili, v 16´ šanci soupeře likvidoval brankář, 17´- soupeř nevyužil přímý kop a stejně jsme s touto výhodou dopadli i my dvakrát v 19´, 24´- soupeř „zazdil tutovku“ netrefil branku. V další části se hra opět vyrovnala a náznaky brankových příležitostí byli na obou stranách, ale bez úspěšného zakončení. Poločas tak skončil našim těsným vítězstvím 1:0. Ve druhém poločase v 48´zahrozil soupeř střelou po zemi k tyči, brankář Šlingr byl připraven, 50.min. 2:0 David Novák hlavou po akci Hodbodě. Hosté se však nesložili a snažili se o korigování výsledku, v 51´ jim šanci likvidoval náš brankář, 56´- přímý kop soupeř míč přelétl branku, 57´- největší šance Sadské kdy jejich volný hráč z pěti metrů, poslal míč nad naši poloodkrytou branku. 60.min. 3:0 David Horváth, střídající šestnáctiletý dorostenec ve svém prvním startu za muže a po minutě na hřišti! 63.min. 4:0 Kubín po samostatné akci střelou po zemi k tyči. 65´- soupeř nevyužil roh, 68´- střela hostů z dobré pozice mimo, 70´-Kubín zopakoval svoji akci z předchozí branky „jako přes kopírák“ 5:0. 79´- tutovka David Horváth však poslal míč nad břevno, po dobré přihrávce od bráchy July, 85´soupeř nevyužil rohový kop a stejně jsme dopadli i my v následující minutě a to bylo v utkání vše. Rozhodčí Zdeněk ukázal soupeři dvakrát a nám jednou žlutou kartu.

N e d ě l e  5 . č e r v n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – FC  B Í L É  P O D O L Í   7 : 2 (3:0)

Sestava: Fišer – Kubín, Šlingr Marek, Novák Lukáš, Hodboď, (61´Kříž Jan), Poborský Ondra, Urban, Růžička, Kodeš, (50´Baran), Sosnovský, (70´Šnajdr), Novák David, (70´Hanke)

Utkání se soupeřem, který měl před zahájením zápasu jen o tři body méně a mohl nás v případě vítězství dohnat, skončilo našim výrazným vítězstvím. Hosté začali aktivně a v úvodních pěti minutách dvakrát ohrozili naši branku, pak jsme postupně přebrali herní iniciativu a již z prvního útoku v 6´ jsme mohli jít do vedení, míč mířící do branky, téměř z lajny, byl odvrácen na roh, který zůstal nevyužit stejně jako pak řada dalších. Z naší převahy jsme postupně měli další šance, které zůstali nevyužity: 9´- přímý kop odvrácen na roh, 10´- Sosnovský přestřelil branku, 16´- střelu Sosnovského vyrazil brankář na roh a po jeho zahrání Kubín hlavou mířil jen do jeho náruče, 25´- střelu Hodbodě, po přímém kopu, gólman vyrazil, 30´- David Novák hlavou těsně vedle branky. V 32.min. 1:0 - Růžička po samostatné akci přízemní střelou k tyči, 33´- šance soupeře po naši chybě v obraně, míč minul branku, 38´-brejk soupeře zažehnán, 41.min. 2:0 – David Novák po závaru před brankou soupeře na třetí pokus, 43.min. 3:0 – Ondra Poborský s přímého kopu skrz zeď k tyči, 45´- Sosnovský těsně vedle branky. Ve druhém poločase nevyužil soupeř v 48´ „tutovku“, volný hráč z malého vápna minul poloodkrytou branku, 53.min. 4:0 – Sosnovský zpracoval míč a přehodil vybíhajícího brankáře, 62.min. 5:0 - Baran prošel s míčem, přes několik obránců ve vápně, až do branky, 66.min. 5:1 – Švadlenka z brejku, který zaváněl ofsajdem, 73.min. 6:1 – Poborský napřáhl za velkým vápnem trefil šibenici- nejhezčí gól zápasu. 75´- sólový útok Kubína skončil rohovým kopem, 77´- šance soupeře skončila jen rohem, 81´- hosté nevyužili další rohový kop. 84.min. 7:1 – Hanke přehodil brankáře, 88´- Šnajdr z vyložené posice mimo branku, 89´- Hanke nedal další „tutovku“, 90.min. 7:2 – Švadlenka z brejku, po naši chybné rozehrávce ve středu, prostřelil brankáře. Ke cti soupeře lze konstatovat, že i přes pro ně nepříznivý vývoj utkání „nezalezli“ a hráli otevřený fotbal. Rozhodčí Hlavnička měl usnadněnou úlohu vývojem zápasu a každé straně ukázal jednu žlutou kartu.

N e d ě l e  2 9 . k v ě t n a :

M u ž i : FC  T U C H O R A Z – Slovan  L Y S Á  3 : 1 (1:0)

Sestava: Fišer – Kubín, Šlingr Marek, Schneiberg, (25´Horváth Jula), Kodeš, Baran, (66´Poborský Jan), Urban, Poborský Ondra, Růžička, Sosnovský, Novák David

Zápas na hřišti tradičně nepříjemného soupeře, kterému se v letošním soutěžním ročníku nebývale daří, jsme prohráli zbytečně. Během utkání jsme hráli lépe než domácí, byli jsme lepší v kombinační hře a připravili jsme si i více brankových příležitostí, které jsme bohužel opět neproměnili. Naopak svými hrubými chybami, jsme soupeři vítězství nabídli a ten toho dokázal využít. Nejzajímavější minuty utkání: domácí zahrozili poprvé v 9´ když poslali dlouhý míč za naši obranu, brankář Fišer však nebezpečnou situaci vyřešil, 17´- zahrávali jsme přímý kop do pokutového území domácích a následný zmatek zakončil střelou Kubín, avšak domácí brankář s námahou vyrazil míč do břevna a obrana ho pak odkopla, 38´- naše další standartka před domácí branku, naskakující Šlingr na míč hlavou nedosáhl, ten spadl k Julovi Horváthovi, kterému však pod nohou utekl, 41.min. 1:0 – Doksanský proměnil pokutový kop, nařízený za nastřelenou ruku, když soupeř předtím založil, po autovém vhazování, rychlý útok a ten zakončil střelou na branku, míč trefil ruku u prsou Šlingra, což rozhodčí posoudil jako úmyslnou hru rukou, 43´- možnost vyrovnat měl Sosnovský, po sólovém útoku obcházel domácího brankáře, ten však střelu mířící do branky tečoval a odražený míč se pokusil Baran vleže dorazit do branky, ale trefil bránícího hráče. Ve druhém poločase v 60.min. jsme domácím „ darovali“ branku, Vosecký - 2:0 z brejku, když potrestal chybu Barana při rozehrávce, 66´- náš další přímý kop zakončoval volný Sosnovský hlavou, avšak mimo branku. 68.min. 3:0 – Havránek potrestal naši další chybu, David Novák vhazoval aut našemu brankáři, soupeř to vystihl zmocnil se míče a útok zakončil střelou na branku, kterou Fišer dokázal vyrazit, ale na dorážku již neměl. Ani za tohoto stavu jsme to však nevzdali a měli jsme dále herní převahu. V 80´ mohl snížit David Novák, avšak nařízenou penaltu neproměnil, míč poslal nad branku. V závěru se nám přece podařilo výsledek korigovat, v 83.min. Kubín - 3:1 , „prostřelil“ brankáře s odraženého balonu po dalším trestném kopu a uzavřel tak konečný výsledek. Na závěr lze konstatovat, že jsme podali v utkání dobrý výkon, ale opět jsme se nevyvarovali hrubých chyb při rozehrávce a neproměňováním vyložených brankových příležitostí, se tak z plného bodového zisku radovali domácí. Rozhodčí Tychlert, žluté karty: 2:3.

N e d ě l e  2 2 . května:

M u ž i : Slovan  L Y S Á  - SK  Z E L E N E Č  6 : 0 (4:0)

Sestava: Fišer – Kubín, Šlingr Marek, Schneiberg – Baran, Novák Lukáš, (82´Kříž Jan), Urban, (59´Kejha), Poborský Ondra, (59´ Horváth Jula), Růžička – Novák David, Sosnovský, (46´Šnajdr)

V utkání se soupeřem z předposledního místa nebylo od začátku pochyby, že chceme zvítězit a zajistit si tak klidný průběh závěru soutěže. Od úvodního až do závěrečného hvizdu rozhodčího jsme měli hru ve své režii a na soupeřovu branku se valil jeden útok za druhým. Časté byli i naše střelecké pokusy, míč však létal těsně mimo branku a trvalo to téměř půl hodiny, než poprvé skončil v soupeřově síti. Hosté měli v průběhu utkání jen minimum brankových příležitostí, které však nevyužili. Z průběhu utkání: 4´- první šanci odvrátil brankář soupeře s pomocí břevna, 6´- útok hostů míč skončil v náruči Fišera, 7´- střela Davida Nováka sražena na roh a následoval i další, ale bez využití, 11´-přímý kop soupeře sražen na roh, 14´- David Novák střílel těsně vedle branky a jeho další pokus v 17´ opět mimo, 18´- míč po střele Sosnovského sražen na roh, 25´- po závaru před brankou Zelenče nařídil rozhodčí penaltu za faul, střelu Sosnovského brankář vyrazil a dorážka skončila na tyči, 27.min. 1:0 –Sosnovský napravil neúspěch při penaltě a bombou z levé strany, přes celou branku, nedal brankáři šanci, 32.min. 2:0 – opět Sosnovský, obrácen zády k brance, akrobaticky přes hlavu zakončil centr Barana po jeho rychlém útoku, 34´-pokus Urbana těsně mimo šibenice, 37´- útok soupeře odvrácen na roh a další roh zahrával soupeř v 39´, 41´- Baran zahrál rohový kop míč stočil do branky a gólman ho vyrazil s námahou na další roh, 42´- David Novák hlavou těsně nad, 43.min. 3:0 – vlastní Přibyl  po závaru srazil míč do branky, 45.min. 4:0 – Sosnovský lobem přes gólmana zakončil poločas hattrickem, 49´ - sólový únik Davida Nováka míč odvrácen na roh a po jeho zahrání hlavička téhož hráče nad branku, 62´- největší šance soupeře, přízemní centr nabíhající hráč před brankou „promáchl“, 63´- zahrávali jsme tři rohové kopy za sebou, 67´- šance soupeře po chybě obránce, 69´- Šnajdr přestřelil branku, 72.min.- 3:0 střídající Jula Horváth úspěšně zakončil své sólo, 75´- přímý kop skončil na zdi soupeřových hráčů, 79.min.-6:0 Jula Horváth po spolupráci se Šnajdrem, 80´- přímý kop soupeře nevyužit, 81´-zahrávali jsme dva rohové kopy za sebou a po druhém Baran trefil jen břevno, 83´- Baran zahrál přímý kop mimo branku, 87´- pokus Schneiberga z dálky mimo, 89´- přímý kop soupeře skončil na zdi našich hráčů. Rozhodčí Kratochvíl měl usnadněnou úlohu slušnou hrou obou mužstev, poměr žlutých karet 1:2.

S o b o t a   1 4 . května:

M u ž i : TJ  P O L E P Y – Slovan  L Y S Á   6 : 1 (5:0)

Sestava: Fišer Ondra – Kubín, Šlingr Marek, Schneiberg ml., Hodboď, (54´Kříž Jan) – Novák Lukáš, Baran, Růžička, Kodeš - Sosnovský, (50´ Koníček), Novák David.

Po čtyřech předchozích úspěšných zápasech, ve kterých jsme získali deset bodů, jsme odjížděli k utkání, na hřiště vedoucího mužstva soutěže v silně zdecimované sestavě. I když náš širší hráčský kádr čítá dvacet hráčů, k zápasu jich vinou nemocí a zranění bylo k dispozici jen jedenáct a Hodboď a Sosnovský nastoupili ne zcela fit a v úvodu druhého poločasu je museli vystřídat dorostenci, kteří hráli dopoledne své mistrovské utkání. Soupeř, jehož výkonnost vysoce přesahuje úroveň I.B třídy, to tak měl ještě usnadněné. Od začátku na nás vlítl a tvrdě trestal brankami naše chyby při bránění. Do vedení 1:0 šel již ve 3.minutě, v 16.min. zvýšil na 2:0, v 24.min. přidal na 3:0, v 30.min. to bylo 4:0 a výsledek poločasu na 5:0 zakončili domácí brankou ve 40.minutě. Po tomto výrazném vedení vystřídaly Polepy během druhé půle všech pět hráčů, kteří byli na lavičce a jejich hra již neměla takové tempo a úroveň jako v prvním poločase. Průběh zápasu tak byl již vyrovnanější a v 69.min. se nám podařilo vstřelit branku na 5:1, autorem byl Baran, který dostal od Kříže přihrávku za obranu a svoji šanci proměnil. Poslední slovo však měli opět domácí, kteří v 83.min. z penalty uzavřeli výsledek na 6:1 a uštědřili nám nejvyšší porážku v  tomto soutěžním ročníku. Rozhodčí Pospíšil měl usnadněnou úlohu průběhem utkání a tak se hrálo bez udělování žlutých karet.

N e d ě l e  8. května :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Slovan  P O D Ě B R A D Y   1 : 1 (0:0) po penaltách 2:1 (penalty 5:4)

Sestava: Fišer – Kubín, Šlingr Marek, Schneiberg ml., (57´Procházka), Hodboď, (46´Kodeš) – Novák Lukáš, (81´Kejha), Baran, Rudzan, (76´Horváth Jula), Růžička – Sosnovský, Novák David

Utkání soupeřů, kteří spolu sousedí v tabulce a před zápasem měli i stejný počet bodů, nemělo vysokou úroveň. Oběma celkům nelze upřít bojovnost, ale pohledných fotbalových akcí nebylo mnoho, když snahou bylo neudělat chybu při bránění, kterou by soupeř mohl potrestat. V úvodních patnácti minutách měli míč častěji na kopačkách hosté, kteří zahrávali dva rohové a dva přímé kopy. Jejich šanci v 11´likvidoval brankář Fišer. Naši měli v této části hry dva střelecké pokusy, ale Baran ani David Novák branku netrefili. Hra se postupně vyrovnala a hrálo se od jednoho velkého čtverce ke druhému a více střeleckých pokusu jsme měli my. V 24´zahrál Rudzan z 30m přímý kop, ale brankář míč chytil, v 30´jsme nevyužili rohový kop. V 38´ měl soupeř největší šanci, když jeho neobsazený hráč z malého vápna netrefil branku a v následující minutě jsme nevyužili rohový kop a v 43´ šance hostů skončila střelou nad břevno. V úvodní minutě druhé půle ještě soupeřův hráč z dobré posice minul branku, ale v 50.min. po rychlém protiútoku zakončil Havlík přesně a Poděbrady vedly 0:1. Naše hráče to však nesrazilo a hned v následující minutě Rudzan střelou z 30 m mířil do náruče brankáře. V 52.min. bylo vyrovnáno na 1:1 Sosnovský po přihrávce od Davida Nováka, který získal míč po chybě brankáře soupeře. V této části utkání jsme měli více ze hry, ale pokus Barana v 53´likvidoval brankář a i dva rohové kopy v 63 a 64´soupeř odvrátil. V závěrečné desetiminutovce pak více ohrožovali naši branku hosté, ale jejich čtyři náznaky šancí zůstaly nevyužity. Utkání tak skončilo nerozhodně a na řadu přišla naše „parádní disciplina“ – penaltový rozstřel a další bod, ve kterém se nám zatím daří, když jsme dosud všechny vyhráli! První čtyři střelecké pokusy soupeř proměnil a rovněž naši hráči v pořadí: Kubín, David Novák, Jula Horváth a Marek Šlingr byli úspěšní. Poslední pokus hostů zahrával jejich nejzkušenější hráč – kapitán Hanuš, avšak brankář Fišer směr jeho střely vystihl a míč chytil. Odpovědnost z naší strany byla rovněž na nejzkušenějším hráči a Venda Sosnovský nezaváhal a zajistil nám již pátý bod z penaltového rozstřelu. Rozhodčí Bartůněk řídil utkání velmi objektivně a udělil jen jednu žlutou kartu soupeři.

N e d ě l e  1 . k v ě t n a :

M u ž i : FK Č Á S L A V  B – Slovan  L Y S Á  2:3 (0:1)

Sestava: Fišer – Hodboď, Šlingr Marek, Novák Lukáš, Kubín – Kodeš, (55´ Horváth Jula), Rudzan, Novák David, Růžička – Sosnovský, (79´Kříž Jan), Baran

Navázali jsme na dobrý výkon z minulého utkání a vybojovali jsme tři body na půdě čáslavské rezervy. „ Zápas jsme začali aktivně, bojovali jsme, ale hrálo se mezi šestnáctkami. Navíc jsme dali brzy gól, soupeře jsme do ničeho nepustili. Ke konci poločasu jsme ale neproměnili dvě vyložené příležitosti. Pak jsme měli i dobrý vstup do druhé půle, kdy jsme přidali druhou trefu. Soupeře jsme nechali po chybě snížit, ale poté jsme přidali pojistku a zápas dovedli do vítězného konce“ řekl vedoucí lyského týmu Václav Šlingr. Branky: domácí- 52´.Vašíček, 90´. Špičák, Lysá – 17´a 67´ - Rudzan, 47´- Sosnovský. Rozhodčí : Kuka, žluté karty 3:3.

N e d ě l e  2 4 . d u b n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Bohemia  P O D Ě B R A D Y   1 : 1 (0:0) po penaltách 2:1 (pk 3:1)

Sestava: Fišer – Kubín, Šlingr Marek, Schneiberg ml., Hodboď, (46´Baran) – Novák Lukáš, Urban, Poborský Ondra, Růžička, (90´ Kodeš), - Sosnovský, (89´ Horváth Jula), Novák David, (73´ Rudzan)

Soupeři z třetího místa tabulky, který by chtěl postoupit, byli naši hráči vyrovnaným soupeřem. I když hosté měli míč po většinu utkání častěji na svých kopačkách, hlavně v prvním poločase si prakticky, až na jeho závěrečnou minutu, šanci nevytvořili. V průběhu této části byla hra neurovnaná a většina útoků s obou stran končila na soupeřově obraně. Druhý poločas se nám v úvodu vydařil a po pěti minutách jsme vedli. V padesáté minutě však rozhodčí, poměrně přísně vyloučil za faul Schneiberga a dohrávali jsme čtyřicet minut v oslabení! Soupeř tak získal převahu, chvílemi až drtivou. Všichni naši hráči, kteří byli na hřišti podali heroický výkon a obětavostí i disciplinovaní hájili nerozhodný výsledek a v závěrečné desetiminutovce nám pomohla i branková konstrukce! Tak utkání skončilo nerozhodně a následoval penaltový rozstřel o další bod a v něm jsme byli opět úspěšní. Nejzajímavější minuty utkání: 3´ - přímý kop soupeře odvrácen na roh, 10´-hosté nevyužili rohový kop, 20´ - přímý kop Schneiberga branku neohrozil, 22´-rohový kop zakončil David Novák, brankář s námahou míč vyrazil, 34´-soupeř nevyužil roh, 36´-centr Davida Nováka Sosnovský úspěšně nezakončil, 45´- největší šance soupeře v prvním poločase, míč se odrazil od tyče a neobsazený hráč hostů překopl odkrytou branku. Začátek druhého poločasu nám vyšel 49.min. 1:0 – střídající Baran střelou do šibenice, po idealní dlouhé přihrávce od Lukáše Nováka, nedal brankáři šanci! Vedení nám však nevydrželo dlouho, v padesáté minutě zatáhl Schneiberg za „záchranou brzdu“ a zezadu fauloval unikajícího hráče soupeře a rozhodčí to, velmi přísně, posoudil jako zmaření vyložené brankové příležitosti a následovalo vyloučení a přímý kop, který pěknou střelou přes zeď využil Bobek a vyrovnal na 1:1. V 54´ zahrál Sosnovský přímý kop, ale trefil náruč brankáře a pak začal nápor soupeře a naše heroická obrana! Hosté měli výhodu rohu v 59´,62´a 64´ a nevyužili žádný. V 77´dobře zasáhl brankář Fišer a v 79´ nám pomohlo štěstí, když soupeř dvakrát trefil břevno, další šanci měli hosté  v 80´, v 83´nezužitkovali další roh, naši ještě v 87´nevyužili přímý kop  a v 90´poslední šance soupeře-míč přelétl branku. Následoval penaltový rozstřel o „bonusový bod“. Sled pokusů: Rudzan– 1:0,hosté0, Šlingr-0, hosté-1:1, Kubín-0(tyč), hosté-0, Horváth -2:1, hosté-0, Baran-3:1 – Konec! Rozhodčí Rybka, celkem objektivní, žluté karty 2:4, červená 1:0.

N e d ě l e : 1 7 . d u b n a :

M U Ž I : SK  B Ř E Ž A N Y  I I – Slovan  L Y S Á   0 : 8 (0:5)

Sestava: Fišer – Kubín, Šlingr Marek, Schneiberg ml., Hodboď, (46´Urban) –Novák David, Novák Lukáš, (55´Rudzan), Poborský Ondra, (60´Procházka), Růžička, (55´Kejha) - Sosnovský, Šnajdr, (46´Kodeš)

K utkání, s beznadějně posledním mužstvem, jsme přistoupili s cílem získat potřebné tři body a hned od jeho zahájení jsme měli více ze hry a dostali soupeře pod tlak. Domácí celek vydržel odolávat asi první čtvrthodinu, poté naše převaha ještě zesílila a domácí brankář, který i přes osm  obdržených branek byl nejlepším hráčem soupeře, začal lovit míč ze své sítě. Skóre otevřel ve 20.min. Hodboď – 0:1. Další branku vstřelil v 29.min. David Novák – 0:2 a hned v 31.min. zvýšil Sosnovský na 0:3 a za další dvě minuty to bylo 0:4 zásluhou Šnajdra. Skóre prvního poločasu uzavřel na 0:5 v 38.min. David Novák. Ve druhém poločase, pod naším drtivým tlakem, docházeli domácím síly a vytvářeli jsme si tak jednu brankovou příležitost za druhou, avšak díky výbornému výkonu domácího brankáře a laxnosti některých našich hráčů při jejich zakončování, skončil míč v domácí brance již  jen třikrát. Další gól přidal a na 0:6 upravil v 66.min.Rudzan a v 70.min. zvýšil Sosnovský na 0:7 a v 73.min. David Novák, svoji třetí brankou v zápase, uzavřel výsledek na 0:8. Další branka už nebyla zaznamenána, ale i tak jsme si vylepšili celkové skóre, které byl před tímto utkáním pasivní. Rozhodčí Šíma měl usnadněnou úlohu, díky férové hře obou mužstev a udělil jen dvě žluté karty domácím a naši hráli bez napomínání.

N E D Ě L E  1 0 . dubna:

M u ž i : Slovan  L Y S Á – SK  S O K O L E Č   1 : 4 (0:2)

Sestava: Fišer – Procházka, (55´Urban), Šlingr Marek, Schneiberg ml., Novák Lukáš, (46´ Šnajdr), - Novák David, (87´ Horváth Jula), Kubín, Poborský Ondra, Růžička,- Sosnovský, Hodboď, (55´Rudzan)

Na tradičního soupeře, který je na druhém místě průběžné tabulky, jsme nestačili i když v našem mužstvu nastoupili tři noví hráči Venda Sosnovský, Tomáš Procházka a z hostování se vrátil Martin Urban. Sokoleč byla po většinu utkání lepší jak v rychlosti, kombinaci i vytváření a zakončování brankových příležitostí. Zápas pro nás nezačal dobře, již ve 3.min. jsme prohrávali 0:1, když Auer z přímého kopu trefil šibenici naši branky. V 9´jsme zahrávali roh a Šlingr hlavou minul branku, 11´ přímý kop soupeře prodloužen hlavou nad naši branku, 13´-další náš roh zakončil Šlingr hlavou do náruče brankáře, 27.min. 0:2–Němec z penalty, nařízené za hru rukou, po rohovém kopu a zmatku před brankou, 29´- Hodboď mířil mimo branku, 31´, 35´a 38´- soupeř zahrával přímé kopy, z hranice velkého vápna, míč však vždy skončil na hradbě těl ve zdi, 40´- soupeřovu šanci zlikvidoval brankář Fišer. Hned v úvodní minutě druhé půle nevyužili hosté dva rohové kopy a v následující minutě nás zachránila tyč od další pohromy. V další části hry v 49´ David Novák hlavou těsně minul branku, 52.min. 0:3-Doubek zakončil rychlý útok po zaváhání naši obrany. V 55.min. po nastoupení střídajících Rudzana a Urbana naše hra ožila, náš rohový kop v 56´ soupeř odvrátil , 58´ střelecký pokus Davida Nováka, po samostatné akci, sražen na roh a Sosnovský ho zakončil střelou nad branku, 62´- David Novák mířil jen do brankáře soupeře, 65.min. 1:3-Rudzan z pokutového kopu za faul na Sosnovského, 71´- pokus Rudzana mimo branku. Místo naši další kontaktní branky, soupeř využil naši nedůslednost v obraně a Pěkný v 76.min. zvýšl na 1:4. Závěr zápasu měla  Sokoleč pod kontrolou a v 83´ mohla přidat další gól, míč naštěstí minul naši opuštěnou branku. Rozhodčí Chrudimský připískával hostům, hlavně při posuzování osobních soubojů před naším pokutovým územím. Žluté karty 2:1.

S o b o t a  2 . d u b n a :

M u ž i : TJ  P Á T E K – Slovan  L Y S Á  1 : 0 (1:0)

Sestava: Fišer – Novák Lukáš, Šlingr Marek, Schneiberg ml., Kříž Jan, (80´-Poborský Jan), Růžička, Kubín, Rudzan, Hodboď, Novák David, Hanke, (35´-Horváth Jula)

Na hřišti soupeře, z horní poloviny tabulky, jsme zahráli mnohem lépe než v minulém domácím utkání, ale bez bodového zisku, z kterého se radovali šťastnější domácí. Po většinu utkání jsme měli herní převahu, vypracovali jsme si i několik slibných šancí a některé nám domácí i nabídli, ale bohužel jsme žádnou neproměnili. Domácí hrozili jen z protiútoků a standartek. Zápas jsme začali aktivně a první náznak šance měl ve 4.min. Rudzan, avšak samostatnou akci ze strany, zakončil střelou vedle a hned v další minutě prošel domácí obranou Hanke, ale jeho slabou střelu brankář vyrazil.V 6.min.po centru za domácí obranu běžel Hodboď, z půlky hřiště sám na brankáře, ale zakončil jen střelou do jeho náruče. V 8.min. poprvé zahrozili domácí, po rohovém kopu jejich neobsazený hráč, z malého vápna hlavou poslal míč mimo branku. Dále jsme hráli dobrý kombinační fotbal, ale již bez slibných brankových příležitost. Vzruch nastal až v závěru prvního poločasu, nejprve v 43.min. Jula Horváth zakončil svoji samostatnou akci střelou nad branku a v 44.min. 1:0 – domácí zahráli přímý kop do pokutového území, kde se nejlépe orientoval Bulíř a jim kopnutý míč se ve skrumáži nohou  odrazil od našeho hráče do branky. V nastavení první půle se dostával do šance Jula Horváth, ale domácí brankář byl rychlejší a míč mu odkopl. Ve druhém poločase jsme měli nadále více ze hry, ale tolik šancí, jako v úvodu zápasu jsme neměli. Domácí se soustředili na bránění vedení a hrozili jen z brejků. Z našich příležitostí, v této části hry, stojí za zmínku pokus July Horvátha v 60.min., kdy míč těsně minul šibenici domácí branky. Domácí měli dva nebezpečné brejky, kdy při tom druhém běželi dva na našeho brankáře Fišera, ale ten je vychytal. Stínem utkání je vážnější zranění Ondry Hankeho v 35.min., který musel být záchrankou převezen do nemocnice a musí na operaci klíční kosti. Rozhodčí Marek ukázal každému mužstvu dvakrát žlutou kartu a svým rozhodováním nijak výsledek zápasu neovlivnil.

N e d ě l e  2 7 . b ř e z n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Sokol  B Ý C H O R Y  0 : 0 , po penaltovém rozstřelu 1:0

Sestava: Fišer – Hodboď, Šlingr Marek, Schneiberg ml., Novák Lukáš – Růžička, Poborský Ondra, Kubín, Rudzan, (75´Horváth Jula), - Novák David, Hanke

Utkání slabé až podprůměrné úrovně, až na závěrečný penaltový rozstřel, mnoho vzruchu divákům nepřineslo. Soupeř, který je na 5.místě, toho mnoho nepředvedl a byl k poražení! Hrálo se většinou od jednoho pokutového území ke druhému, ale brankových příležitosti bylo minimálně. Kombinační hra vázla na obou stranách o to více bylo osobních soubojů, které však většinou neporušovaly pravidla hry. Pokud rozhodčí odpískal některému mužstvu nedovolený zákrok, bylo to většinou v uctivé vzdálenosti od branky. Nejzajímavější minuty z průběhu utkání: 11´- neobsazený hráč soupeře na rohu malého vápna, poslal odražený míč mimo branku, 12´- Hanke zakončil samostatnou akci střelou nad branku, 26´- Poborský zahrál dobře přímý kop z 25 m, brankář míč vyrazil na roh, 32´- Poborský mířil do sítě, ale jen z boku, 34´- hosté nevyužili přímý kop, 40´- střela Schneiberga letěla nad branku, 55´- Hanke zakončil střelou do boční sítě, 60´- po centru z přímého kopu Lukáš Novák dorážel hlavou, avšak těsně mimo branku, 66´- David Novák se probil středem obrany, jeho slabá střela mířila do náruče brankáře, 68´a 70´- přímé kopy soupeře odvráceny, 77´-největší naše šance, po chybném odkopu soupeřova brankáře, který trefil dobíhajícího Hankeho se míč odrazil, ale mimo opuštěnou branku a to bylo vše. A tak přišel na řadu penaltový rozstřel o zisk bonusového bodu a ten byl pro diváky zajímavý, když se rozhodlo až v osmé serií a jeho hrdinou byl náš brankář Ondra Fišer, který tři soupeřovy střely chytil a sám jednu penaltu proměnil. Začínal soupeř a zde je sled pokusů: první- brankář Fišer zlikvidoval a Hanke nebyl rovněž úspěšný, druhý: Fišer  byl opět úspěšný a David Novák dal – 1:0, třetí – soupeř dal- 1:1 a Marek Šlingr proměnil – 2:1, čtvrtá –  Jula Horváth proměnil – 3:1 i soupeř dal- 3:2, pátá- rozhodnout mohl Kubín, ale nedal a naopak soupeř srovnal na 3:3 a tak se pokračovalo, šestá – brankář Fišer úspěšný 4:3 i soupeř byl úspěšný 4:4, sedmá – Poborský dal 5:4 i soupeř proměnil –5:5, osmá – Schneiberg nezklamal a rozhodl 6:5 a soupeřův pokus náš brankář chytil a bod navíc je náš i když měly být všechny tři! Rozhodčí Řípa výsledek utkání neovlivnil a udělil našim hráčům tři a soupeři čtyři žluté karty.

 

PODZIM 2015

N e d ě l e  1 5 . listopadu :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – TJ  L I B L I C E  2 : 0 (0:0)

Sestava: Novák Libor – Kodeš, (82´Gregar), Šlingr Marek, Schneiberg ml., Hodboď, Růžička, Poborský Ondra, Novák Lukáš, Kříž Tomáš, Novák David, (90´Hajný Václav),Hank

V závěrečné utkání podzimního kola se hrálo opět o „šest bodů“. Na promoklém hřišti se utkali soupeři, kteří měli před začátkem zápasu stejně jen 13 bodů. Soupeř přijel s defenzivní taktikou, po většinu zápasu se soustředil na bránění s cílem dotáhnout utkání k penaltovému rozstřelu, případně z brejku vstřelit branku. Naši hráči tak měli po celé utkání herní převahu, ale přes soustředěnou obranu hostů se těžko dostávali k zakončení a pokud se tak stalo, přálo soupeři, v prvním poločase i štěstí. Zápas jsme zahájili náporem a v 9´ jsme zahráli rohový kop, který soupeř ubránil a z rychlého brejku měl největší šanci v zápase, kterou však nedal. Pokračovali jsme v náporu a připravili si i několik brankových příležitostí: 16´-Kříž minul branku, 25´- pokus Davida Nováka odvrácen na roh, 26´- Růžička nad branku. Potom dvakrát zahrozil soupeř z přímých kopů: 34´- míč letěl nad branku a v 40´ zůstal opět nevyužit. V 44´střela Hankeho po průniku, odvrácena na roh, který zakončil Lukáš Novák hlavou vedle a v poslední minutě první půle „trma vrma“ na soupeřově šestnáctce, kdy dva střelecké pokusy trefili bránící hráče a pak jsme ještě měli výhodu přímého kopu, kdy Poborský po zemi prostřelil zeď, ale míč ztlumil rychlost a sotva se dokutálel k brankáři. I druhý poločas byl hrán v naši režii: 49´- centr z přímého kopu zakončil David Novák hlavou mimo brankovou konstrukci, 61´- střela Lukáše Nováka mířila nad branku, 65´- Hanke zakončil průnik střelou do břevna  a míč se odrazil na zem a do hřiště, 66´- přímý kop Schneiberga do branky nemířil. V 67´ soupeř nevyužil rohový kop a v 71´ ani další dva rohy nevyužil. Pak se opět  dostali ke slovu naši hráči, jmenovitě Hanke nejprve v 73´samostatný únik zakončil střelou mimo branku a v 79´brankář odvrátil míč na roh, po jeho zahrání následoval další roh, opět nevyužitý. Plány hostí na penaltový rozstřel zhatil v 83.min. Kříž, když využil chybu soupeře, kdy se brankář srazil s obráncem a důsledným sledováním získal míč, který poslal do prázdné branky – 1:0. Soupeř ještě zahrozil v 86´ale se střelou si náš brankář poradil a uhájil ta k ve druhém zápase „nulu“. Pěknou tečkou za utkáním byla branka Davida Nováka v 89.min. na 2:0, Poborský zahrál přímý kop z 25 m, ale míč neposlal přes zeď na branku jak všichni čekali, ale přihrál střelci branky, který před sebou již hradbu hráčů neměl a trefil šibenici! Po rozehrání ze středu hřiště rozhodčí Zuskin utkání ukončil, žluté karty 2:4. Naše vítězství bylo zasloužené, hráli jsme opět s plným nasazením, bojovně a když soupeř přitvrdil, dokázali jsme odpovědět a hlavně byli trpělivý v dobývání soupeřovy branky což přineslo i potřebné body. Za odvedený výkon patří opět všem hráčům poděkovaní a hra v posledních dvou zápasech, částečně smazala dojem z některých předchozích „zpackaných„ zápasů.

S o b o t a  7 . l i s t o p a d u :

M u ž i :  AFK  S A D S K Á – Slovan  L Y S Á  0 : 2 (0:0)

Sestava: Novák Libor, Kodeš, Šlingr Marek, Schneiberg ml., Hodboď, Růžička, Poborský Ondra, Novák Lukáš, Kříž Tomáš, Novák David, (88´- Hajný Venda), Hanke, (90´- Horváth Jula)

Konečně vítězství - v předposledním podzimním utkání, kde se hrálo „o šest bodů“! Vyrovnaný zápas byl hrán oboustranně bojovně. Začali jsme aktivně, dobře jsme kombinovali a v úvodu jsme měli herní převahu a i několik brankových příležitostí. V 6.min. Kříž zleva poslal míč, z nacvičené akce, před branku a Poborský z 10 m zakončil střelou nad, 9.min. další centr Kříže zakončil Hanke a domácí brankář se štěstím vyrazil míč do břevna, 10.min. sólový únik Davida Nováka skončil střelou nad branku. V této části zápasu jsme byli jasně lepší, soupeř však zahrozil v 21.min., když z malého vápna trefil tyč naši branky. Ve 22.min. po rohovém kopu David Novák hlavou minul branku. Hra se postupně vyrovnala a naše další šance přišli až v závěru prvního poločasu. 43.min. po brejku  centroval Kříž a Hanke hlavou poslal míč k tyči a brankář ho s námahou vyrazil, 45.min. i střelecký pokus Růžičky, z 25 m dokázal domácí brankář vyrazit na roh. Ve druhém poločase pokračoval náš nápor a na našich hráčích byla vidět větší touha a vůle v utkání zvítězit! V 61.min. po rohovém kopu Lukáš Novák dorážel míč kolenem těsně vedle. 63.min. 0:1 David Novák zakončil výbornou akci Hankeho, který vybojoval míč u postraní lajny proběhl s ním do vápna a ideálně ho předložil autorovi branky. To nás nabudilo, hráli jsme nadále bojovně a svědomitě a hlavně se vyvarovali zbytečných individuálních chyb, které nás stály body v předchozích zápasech. Domácí se však nevzdali a v 69.min. při nás stálo i štěstí, kdy přímý kop soupeře skončil vně na spojnici tyče s břevnem naši branky. V 80.min. zvýšil David Novák na 0:2, po nahrávce od Hankeho, poslal míč podél vyběhnuvšího brankáře k levé tyči. V 83.min. vybojoval Hanke míč u postranní čáry, běžel sám na branku, ale z úhlu poslal míč nad. Závěr zápasu byl z naší strany dohrán dobře takticky a domácí jsme prakticky do žádné šance nepustili. Důležité vítězství bylo dosaženo vysokou bojovností, koncentrovanému a disciplinovanému výkonu po celé utkání a i když bylo více brankových šancí v první půli, byli jsme trpělivý a dva důležité góly jsme dali ve druhém poločase. Trenér Aleš Schneiberg st., který převzal mužstvo za odvolaného trenéra Čabalu, děkuje všem hráčům za výborný, disciplinovaný a bojovný týmový výkon. Rozhodčí Myška udělil žluté karty domácím 5 a našim 4.

S o b o t a  3 1 . ř í j n a :

M u ž i : FC  B Í L É  P O D O L Í  - Slovan  L Y S Á  1 : 0 (0:0)

Sestava: Novák Libor – Kodeš, Šlingr Marek, Novák David, Hodboď, Růžička, Rudzan, Poborský Ondra, Černý, (65´Horváth Jula), Kříž Tomáš, Hanke, (81´Schneiberg ml.)

Naše podzimní trápení pokračuje a v dalším pro nás důležitém utkání, kde se hrálo o „šest bodů“, jsme neuspěli. Zápas, hraný na dost nekvalitním travnatém povrchu, neměl valnou úroveň, domácí celek postavil svoji taktiku na nakopávání míče a naši se přizpůsobili. Kombinační hra chyběla na obou stranách a tak i brankových příležitostí bylo na obou stranách minimálně. I když jsme měli opticky více ze hry nedokázali jsme toho využit ke vstřelení branky. Nejblíže k tomu bylo v 23.min. kdy Rudzan z 25 m trefil břevno. Ale to bylo v prvním poločase vše. Druhá půle byla stejná jako první a štěstí nám opět nepřálo v 58.min. jsme po rohovém kopu trefili tyč, míč létl po brankové čáře k protější tyčí, tam byl domácí obránce, který ho nakopl do břevna a od něho létl zpět do hřiště. Domácí v 65.min. zaútočili po straně a centrovaný míč poslal neobsazený hráč z voleje do sítě 1:0. Za pět minut mohlo být ještě hůř, když rozhodčí, za faul v pokutovém území, proti nám nařídil penaltu, kterou však brankář Novák zlikvidoval. Domácí se pak ještě více zatáhli do obrany a bránili své těsné vedení a naši si s tím nedokázali poradit a tak jsme odjeli bez bodů. Rozhodčí Vácha udělil domácím jednu a našim dvě žluté karty.

M už i : Slovan  L Y S Á - FC  T U C H O R A Z   2 : 3 (1:2)

Sestava: Novák Libor – Kodeš, (69´Hajný Václav), Šlingr Marek, Novák Lukáš, Hodboď, Růžička, Starý, (78´ Schneiberg), Poborský Ondra, Horváth Jula, (46´Šnajdr), Kříž Tomáš, Hanke

Další zbytečná porážka na domácím hřišti, kdy jsme soupeři, opět hrubými chybami při bránění, darovali tři body. Naše podzimní domácí zápasy se podobají jako vejce vejci, kdy v úvodu neproměníme slibné brankové příležitosti, pak svými chybami pustíme soupeře do vedení, které se pak marně snažíme dotáhnout či obrátit. Hráčům nelze upřít snahu ani bojovnost, chybí nám však klid a kombinační hra a snad i trocha toho potřebného štěstí. Soupeř přijel s taktikou dobré obrany a brejkových útoků. V obraně se opírá o bývalého ligového brankáře Macha, který i ve svých 53 letech je jejich oporou. V úvodu zápasu v 5´ brankář vyrazil střelu Kříže a jeho dorážka skončila na tyči, v 7´ pálil z úhlu z pravé strany Hanke, míč ale prolétl podél branky a skončil těsně vedle protilehlé tyče v zámezí. Hosté se hned z prvního útoku v 9.min. ujali vedení 0:1, Havránek byl mezi penaltou a malým vápnem neobsazen, míč k němu propadl a bylo hotovo. To však netrvalo dlouho, pokračovali jsme v náporu a v 15´jsme nevyužili rohový kop, ale ten další v 16.min. se již vydařil a Hanke dorazil míč do sítě 1:1. Nerozhodný stav trval jen do 19.min. Vostrovský vrátil soupeři vedení 1:2, po zaváhání Marka Šlingra, který při souboji s ním o míč ho neodkopl do autu,přišel o něj a běžecký souboj prohrál a střelec gólu běžel sám na brankáře. Dále jsme více útočili, po rohovém kopu v 24´vyhrál Lukáš Novák souboj s brankářem, ale míč mířící do branky stačil soupeř vykopnout. Do konce poločasu již žádná zajímavá situace nebyla. I druhý poločas jsme měli převahu v 50´pokus Kříže odvrácen na roh, po jeho zahrání soupeř vyhlavičkoval míč na brankové čáře na další roh, který skončil stejně. V 61.min. zvýšil z penalty na 1:3 Doksanský, nařízené za zákrok brankáře, který likvidoval samostatný únik hráče soupeře pádem a vyražením míče do autu, ale hráč přes jeho ruku „šikovně“ upadl a rozhodčí to „spolkl“ a nařídil pokutový kop. Hosté se zatáhli ještě více do obrany, pokračovali jsme v náporu, který přinesl výsledek v 67.min. Hanke snížil na 2:3 a vykřesal naději dotáhnout zápas alespoň k remize a následnému penaltovému rozstřelu, v němž se nám zatím dařilo. Hráli jsme většinou na soupeřově polovině, ten však s vypětím všech sil a díky spolehlivému brankáři vítězství ubránil. Rozhodčí Kotlár, až na přísně nařízenou penaltu byl objektivní, žluté karty: 3 : 3.

M u ž i : SK  Z E L E N E Č – Slovan  L Y S Á   2 : 3  (0:0, 2:2, pok.kopy 1:3)

Sestava: Novák Libor – Kodeš, Šlingr Marek, Novák Lukáš, Gregar, (44´Kříž Tomáš), Černý ,(34´Růžička), Starý, (74´Hajný Venda), Poborský Ondra, Hodboď, Hanke, (46´Šnajdr, 87´Schneiberg ml.), Horváth Jula

Po čtyřech porážkách za sebou, jsme odjížděli k utkání s odhodláním tuto “šňůru“ ukončit. V hráčském kádru chyběli pro nemoc dva hráči základu Novák David a Rudzan, vrátil se Martin Gregar, který však pro zranění utkání nedohrál, avšak i tak byl úkol jasný, neprohrát!  Přivezli jsme alespoň dva body za vítězství v penaltovém rozstřelu 1:3, když zápas skončil v normální hrací době 2:2 , dvacet minut před koncem jsme ještě vedli 1:2, ale výsledek jsme neudrželi.  Oba soupeři potřebují body a utkání tak bylo vyrovnané. První poločas moc fotbalu nepřinesl, když oba soupeři více bojovali než hráli fotbal a tak byla k vidění jen jedna šance domácích v 37´, kterou vyřešil náš brankář, když si poradil s tečovanou střelou. V 44´ musel odstoupit Gregar, který po souboji hlavami musel odjet do nemocnice na zašití a na jeho místo nastoupil Tomáš Kříž. Začátek druhého poločasu se nám vydařil, hned v jeho první minutě střídající Šnajdr, kterého pěkně vysunul Starý, běžel sám na domácího brankáře a střelou pod břevno mu nedal šanci – 0:1. Domácí zahrozili v 57´, ale bez úspěchu. 64.min.- 0:2 Tomáš Kříž, důsledně sledoval dlouhý odkop našeho brankáře (po malé domů), míč přelétl domácí obranu a brankář soupeře vyběhl mimo pokutové území a chtěl ho odhlavičkovat, avšak minul se a náš hráč dával do prázdné branky. Místo abychom si začali „hlídat“ vedení, nadále jsme pokračovali v útočení a zapomínali na bránění a domácí nás potrestali, když během dvou minut, od 68´do 70´vyrovnali na 2:2! Ve zbývajících dvaceti minutách se oba soupeři snažili strhnout vítězství na svoji stranu, ale nepodařilo se. Domácí měli velkou šanci v 85´, ale nedali a v 89.min. si Kříž zaběhl za domácí obranu, obešel brankáře a poslal míče do sítě, avšak asistent signalizoval ofsajd a gól neplatil. Utkání skončilo nerozhodně a tak přišel na řadu penaltový rozstřel: Šlingr Marek – 0:1, domácí – 1:1, Kříž Tomáš a domácí nedali, Poborský Ondra- 1:2, soupeř neproměnil, Horváth Jula – 1:3, domácí opět nedali a tak bonusový bod je náš! Rozhodčí Švagr udělil každému mužstvu dvě žluté karty.

N e d ě l e  1 1 .  ř í j n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – TJ  P O L E P Y  0 : 3 (0:1)

Sestava: Novák Libor – Hodboď, Šlingr Marek, Novák David, Černý , Horváth Jula, (73´ Šnajdr), Starý, (56´Kodeš), Poborský Ondra, Růžička, Rudzan, Kříž Tomáš

Utkání s vedoucím a dosud neporaženým mužstvem, i když to dle výsledku nevypadá, bylo celkem vyrovnané, soupeř byl fotbalovější, naši hráči bojovnější. K jasnému vítězství jsme hostům  „opět pomohli“ dvěma hrubkami při bránění a při úvodní brance jim „píchli“ rozhodčí a v tomto trendu řídili většinu utkání. Nejzajímavější minuty zápasu: 1´- střelecký pokus Poborského likvidoval brankář, 8´- pokus July Horvátha z dálky těsně nad břevno, 11.min. 0:1 Sova po rohu, z postavení mimo hru, které rozhodčí nesignalizoval, dorazil míč do sítě, 22´- přímý kop soupeře z 22 m likvidoval náš brankář, 23´-hosté zahrávali roh, který brankář odvrátil na další roh, 36´- náš první roh nevyužit, 46´- úvodní minuta druhé půle a naše největší šance na vyrovnání, ale David Novák trefil ze čtyř kroků padajícího brankáře, 51.min. 0:2 Suchánek pěkně přes zeď, z přímého kopu z 22 m, nařízeného po zbytečné chybě pak zachraňované faulem, 55.min. 0:3 Kmoch potrestal naši další chybu, když nejprve brankář Novák skvěle vyrazil míč, nikdo z našich hráčů ho neodkopl do bezpečí a soupeř toho využil. Ani za tohoto stavu to naši nevzdali a získali převahu, ale soupeř si zkušeně výsledek hlídal. Další zajímavé minuty: v 56´ a 63´jsme z rohových kopů branku neohrozili, 65´- z přímého kopu jsme brankáře hostů rovněž neohrozili a i naše další rohy v 67´a 69´ soupeřova obrana odvrátila, 71´- přímý kop soupeře nevyužit, 73´- zahrávali jsme další dva rohové kopy po sobě, při druhém Marek Šlingr hlavou poslal míč těsně nad břevno, 76´- Ondra Poborský se dostal do samostatného úniku, ale vracející se obránce tečoval míč na roh. Potom se utkání dohrávalo a trochu vzrušení nastalo až v závěru, kdy soupeř nevyužil v 88´přímý kop z dobré vzdálenosti a v 89´Kříž neproměnil šanci, překopl branku. Rozhodčí Sichra udělil našim hráčům jednu a soupeři dvě žluté karty.

N e d ě l e  4 .ř í j n a :

M u ž i : Slovan  P O D Ě B R A D Y – Slovan  L Y S Á   5 : 1 (4:0)

Sestava: Hajný Petr,  Hodboď ,(56´ Schneiberg ml.), Černý, Růžička - Horváth Jula, Poborský Ondra, Rudzan, Kodeš, (69´Hajný Václav) - Kříž Tomáš, Novák David (75´Kříž Jan)

K utkání jsme odjížděli s vědomím, že domácí nutně potřebují zvítězit a místo abychom jim to ztížili, tak jsme jim to svými hrubými chybami umožnili! Soupeř toho dokázal dokonale využít a brankami v 9.min.- 1:0 Krále, 21.min.-2:0 Stánoka, 27.min. – 3:0 Stánoka a v 44.min.-4:0 Havlíka rozhodl o výsledku utkání. Našim hráčům chyběl v zápase pohyb, přesná přihrávka, nedůslednost a některým i větší nasazení.  Po slibném začátku soutěže, ztratilo mužstvo důvěru ve vlastní schopnosti, hlavně na hřištích „papírově“ slabších soupeřů, když jsme si za celé utkání připravili jen jednu brankovou příležitost a to až v 75.min. a Tomáš Kříž snížil na 4:1. Domácí však ještě v 89.min. Králem zvýšili na 5:1 a zápas pro nás skončil debaklem! Rozhodčí Němeček měl usnadněnou úlohu vývojem utkání a ukázal žlutou kartu jen jednou domácímu hráči, naši hráli bez karet.

N e d ě l e  2 7 . z á ř í :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – FK  Č Á S L A V  B  1 : 3 (0:2)

Sestava: Hajný Petr – Růžička, Novák Lukáš, Černý, Hodboď – Horváth Jula, (75´Schneiberg ml.) Poborský Ondra, Rudzan – Kříž Tomáš, Novák David

Utkání s kvalitním soupeřem, který přijel posílen o dva hráče z kádru „áčka“,(hraje ČFL-3.liga) a dalšími čtyřmi adepty z jeho širšího kádru, bylo celkem vyrovnané a napínavé až do samého závěru. Obě mužstva hrála otevřený útočný fotbal a tak o vzruch před oběma brankami bylo postaráno. O vítězství soupeře rozhodlo, že dokázal potrestat naše chyby při bránění a i štěstí stálo více na jeho straně. Z průběhu zápasu: Hned po zahájení zápasu trefil Jula Horváth břevno soupeřovy branky, 6´- Kříž posílal míč do prázdné branky hostů, ale jejich hráč ho ještě stihl odkopnout do bezpečí, 12.min. 0:1 – Blinkiewicz z rychlého protiútoku, potrestal dvě naše chyby při bránění, v další části hry zahrávali a nevyužili oba soupeři několik přímých a rohových kopů, 27´-střelecký pokus Kříže mimo branku a stejně dopadl i v následné minutě David Novák, 38.min. 0:2 – Mlynka využil chybu a zmatku v našem pokutovém území, kdy náš brankář po vyběhnutí a srážce, zůstal ležet na hranici pokutového území a rozhodčí hru nepřerušil. Do konce prvního poločasu se stav neměnil. V úvodu druhé půle zahrozil dvakrát soupeř, v 49´- pokus Davida Nováka se odrazil od bránícího hráče, 51´-naše velká šance kdy střelu Horvátha vyrazil brankář a dorážku poslal David Novák nad opuštěnou branku. Potom měl dvě šance soupeř, při té druhé zasáhl skvěle brankář Hajný. 54.min. 1:2 –David Novák po pěkném centru Horvátha. I nadále se hrálo od jedné branky ke druhé a střídali se i šance, v ´58 soupeř trefil břevno naši branky. S blížícím se koncem utkání jsme začali více útočit, ve snaze alespoň vyrovnat a vynutit si alespoň penaltový rozstřel, ale výsledek se nedostavil. Naopak soupeř se tak dostal několikrát do sólových útoků na našeho brankáře, který čtyři šance včasným vyběhnutím likvidoval a lze ho označit za našeho nejlepšího hráče v utkání. Bohužel poslednímu sólu ve druhé minutě nastavení již nezabránil a Mlynka uzavřel výsledek na 1:3. Rozhodčí Dvořák ukázal žluté karty našim tři a soupeři čtyři.

S o b o t a  1 9 . z á ř í :

M u ž i : Bohemia  P O D Ě B R A D Y – Slovan  L Y S Á  3 : 0 (2:0)

Sestava: Šlingr Václav – Růžička, Šlingr Marek, Černý, Hodboď – Kodeš, (65´Šnajdr), Poborský Ondra, Rudzan, Horváth Jula, (66´Schneiberg ml.), Kříž Tomáš, (82´Kříž Jan), Novák David

K zápasu jsme odjížděli se záměrem zopakovat výsledek z loňského podzimu, kdy jsme v Poděbradech o branku vyhráli. Tento náš záměr dostal vážnou trhlinu již ve 4.min., kdy domácí Jirásek zajistil vedení 1:0 z penalty, nařízené za souboj v rohu velkého vápna, který rozhodčí posoudil jako faul našeho hráče. Rychlá branka našimi hráči otřásla a domácí uklidnila, ovládli hru a udržovali si převahu po většinu zápasu. Na 2:0 zvýšil v 33.min. Barvínek, který se nejlépe orientoval ve skrumáži před naši brankou, po centru z přímého kopu. Tímto výsledkem skončil i první poločas a bohužel i nadále měli převahu domácí, kterou zúročil v 68.min. Martínek, když využil chyby našeho hráče na hranici pokutového území a zvýšil na 3:0. Naši hráči si za celé utkání nevypracovali téměř žádnou šanci, tu jednu slibnou Kodeš nevyužil, když netrefil domácí branku. V závěru zápasu jsme se dlouhými nákopy za domácí obranu, snažili poslat do šance naše úspěšné střelce z minulého utkání Davida Nováka a Tomáše Kříže, avšak bez efektu. Utkání řídil rozhodčí Tylchert, který udělil každému mužstvu jednu žlutou kartu.

N e d ě l e  1 3 . z á ř í :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – SK  B Ř E Ž A N Y  I I   1 0 : 1 (3:0)

Sestava: Hajný Petr – Růžička, Šlingr Marek, Černý, Hodboď, Schneiberg ml., (78´-Kříž Jan), Horváth Jula, Rudzan, Hanke, (72´Kodeš), Kříž Tomáš, Novák David

Dvouciferné vítězství nad slabým soupeřem, který svým výkonem potvrdil, proč dosud nezískal ani bod. Po celé utkání jsme měli výraznou převahu a výsledek mohl být ještě výraznější, pokud by se proměnili i další slibné šance. V samém úvodu zápasu jsme nevyužili hned tři brankové příležitostí, ale již v 7.min. David Novák zajistil vedení 1:0. Po trvalém tlaku a dalších šancích, zvýšil opět David Novák v 17.min. na 2:0. V 21´ nedal „tutovku“ Tomáš Kříž, poslal míč mimo branku a výsledek se měnil v 28.min. 3:0 Rudzan po rozehrání přímého kopu Horváthem. V 32´ se míč ocitl opět v brance soupeře, ale gól nebyl uznán, neboť Jula Horváth centroval již mimo hřiště. Soupeř poprvé zahrozil v 34´ přímý kop z 40 m byl odvrácen na roh. V 37´se míč odrazil od spojnice tyče s břevnem branky hostů a dostal se k Davidu Novákovi, který ho poslal, ze třech kroků, vedle odkryté branky. 39´- brankář Hajný vyrazil střelecký pokus soupeře. Hned v úvodní minutě druhé půle zvýšil David Novák na 4:0 a dosáhl na „hattrick“. Na 5:0 zvýšil v 50.min. Schneiberg, kterému přihrál David Novák, který v 52.min. zvýšil na 6:0. V této části hry se všichni naši hráči vrhli do útoku a zapomněli na obranu a v 57.min. „zachraňovali“ protiútok soupeře faulem a z nařízeného přímého kopu Pikner, střelou přes zeď, snížil na 6:1. V následující minutě skončil míč opět v síti hostů, ale branka pro ofsajd neplatila. V 63.min Rudzan zvýšil na 7:1, po rohovém kopu. Pak nedal dvě dobré šance Hanke a při druhém pokusu se zranil a byl střídán. V posledních osmnácti minutách utkání se střelecky „probudil“ Tomáš Kříž a brankami v 72.min. – 8:1, 74.min.-9:1 a v 86.min.- 10:1, po akci July Horvátha, zakončil „brankové hody“. Předtím ještě soupeř v 77´ trefil břevno naši branky. Rozhodčí Pudil utkání ukončil, když na ukazateli svítila 87.minuta, zřejmě si všiml, že další góly se na ukazatel již nevejdou, není totiž dvouciferný. Žluté karty 0:1.

N e d ě l e  6 . z á ř í :

M u ž i  SK  S O K O L E Č – Slovan  L Y S Á   1 : 1 (0:1) 1:2 na pokutové kopy

Sestava: Novák Libor – Růžička, Šlingr Marek, Novák Lukáš, Hodboď – Horváth Jula, Poborský Ondra, Černý (87´Schneiberg ml.), Hanke (69´Šnajdr), - Rudzan, Novák David (83´Kříž Tomáš)                                         

Po zlepšeném výkonu, proti minulému domácímu utkání, jsme ze hřiště tradičního soupeře dokázali přivést 2 body, když utkání v normální hrací době skončilo 1:1 a naši hráči byli úspěšnější v penaltovém rozstřelu a získali jeden bod navíc. Zápas měl do dvacáté minuty vyrovnaný průběh a pak jsme postupně začali přebírat iniciativu a výsledkem byl ve 40.min. míč v brance Sokolče, který tam poslal domácí hráč a vedli jsme 0:1. Úvod druhého poločasu měl opět vyrovnaný průběh a v této části mohl naše vedení zvýšit David Novák, který zakončil samostatný únik přehozením vybíhajícího domácího brankáře, ale míč mířící do opuštěné branky, stačil vracející se obránce odkopnout. Domácí pak zvýšili snahu obrátit pro ně nepříznivý výsledek a v 75.min. Kozel vyrovnal na 1:1, když potrestal náš špatný odkop z pokutového území. V závěrečné části utkání dvakrát skvěle likvidoval šance domácích náš brankář Libor Novák. Nerozhodný stav vydržel až do konce zápasu a tak přišla ke slovu novinka letošního ročníku – penaltový rozstřel o další bod, který skončil našim vítězstvím 2:4. Úspěšnými exekutory byli : OldaRudzan, Ondra Poborský, Jula Horváth a Marek Šlingr a pátá penalta se již nekopala, jelikož domácí dali první pokus nad branku a čtvrtý jim brankář Libor Novák zlikvidoval. Rozhodčí Žáková, žluté karty 1:2.

N e d ě l e  3 0 . s r p n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á  -  TJ  P Á T E K   1 : 3 (1:1)

Sestava: Novák Libor – Gregar, (47´Hodboď), Šlingr Marek, Novák Lukáš, (83´Černý), Růžička – Šnajdr, Poborský Ondra, Rudzan, Hanke, (69´Kříž Tomáš) – Horváth Jula, Novák David

Proti ambicioznímu nováčkovi jsme v zápase neuspěli. Soupeř byl kombinačně i technicky lepší a jeho vítězství bylo zasloužené. Utkání jsme přitom začali velmi dobře a od páté do desáté minuty jsme měli dvě slibné šance, kdybychom je využili, byl by průběh zápasu asi jiný. Nejprve David Novák v 5´svoji šanci „zadrbal“ a v 7´ unikl Hanke, ale jeho přízemní centr podél branky nikdo z našich hráčů nevyužil. Soupeř odpověděl pokusem v 10´ jen do náruče brankáře. Pak se hrálo bez šancí až do 24.min., kdy po dlouhém autovém vhazování Šnajdra, skákal po míči David Novák s obráncem soupeře, který hlavou usměrnil míč do vlastní branky-  1:0. Hosty tato branka nesrazila a vyrovnat mohli v 33´, kdy se prokličkoval jejich hráč až před našeho brankáře, ale míč poslal nad branku. V 37´ David Novák na soupeřova brankáře nevyzrál, ten jeho šanci likvidoval a v následující minutě poslal Hanke centrovaný míč z vyložené posice hlavou mimo branku. V 44.min. soupeř vyrovnal na 1:1, když po přímém kopu z hranice „šestnáctky“zprava, se nejlépe orientoval Kohoutek a polovysoký centr usměrnil hlavou do sítě. Branka do šatny hostům pomohla a ve druhém poločase ovládli hru a připravili si i více šancí. V úvodu druhé půle  Horváth z přímého kopu přestřeli branku, dále jsme nevyužili další rohový kop. Hosté obrátili výsledek v 55.min. 1:2 Barthely po přímém kopu dorazil míč, vyražený brankářem, do sítě. Naše obrana potom s námahou odolávala útokům soupeře a snažili jsme se o vyrovnání z brejkových útoků. Šance byla v 72´. Když  brankář Pátku skvělým zákrokem vyrazil míč po Rudzanově přímém kopu a v následující minutě neobsazený Horváth z 10 m překopl branku. Míč do soupeřovy branky neposlal v 79´Kříž překopl branku a ani v 80´ Rudzan, který mířil jen do náruče brankáře. A tak přišlo „nedáš – dostaneš“, v 81.min.Bílý využil další zmatek před naši brankou a zvýšil na 1:3. Hosté si pak výsledek dokázali pohlídat. Na zápas tak nebude dobře vzpomínat Martin Gregar, který nastoupil k pětistému utkání za náš klub.  Rozhodčí Myška, žluté karty 3:0.

N e d ě l e  2 3 . s r p n a :

M u ž i : Sokol  B Ý C H O R Y – Slovan  L Y S Á  2 : 3 (1:_1)

Sestava: Šlingr Václav – Růžička, Šlingr Marek, Novák Lukáš, Hodboď – Šnajdr (Novák David), Poborský Ondra, Hanke (Schneiberg ml.), Kodeš (Gregar),- Horváth Jula, Rudzan

V zahajovacím podzimním soutěžním utkání jsme dokázali těsně zvítězit na soupeřově hřišti. Domácí začali zápas náporem, který trval asi do třicáté minuty a vedení 1:0 zajistil Vyhnánek v 20.minutě. V závěru prvního poločasu se hra začala vyrovnávat a v 41.min. Rudzan z přímého kopu trefil přes zeď šibenici a vyrovnal na 1:1. Vstup do druhého poločasu se nám vydařil a v 47.min. Jula Horváth zařídil vedení 1:2, když se nejlépe orientoval mezi čtyřmi domácími hráči a poslal míč do sítě. V dalším průběhu utkání jsme měli mírně navrch, ale další branku jsme nepřidali. Naopak domácí se v závěru zápasu vrhli do útoku, ve snaze vstřelit alespoň vyrovnávací branku, což se jim podařilo v 90.min. kdy bývalý „ligista“ Hartig srovnal na 2:2. Vše nasvědčovalo tomu, že diváci uvidí novinku, kterou je při nerozhodném výsledku penaltový rozstřel a vítěz získá ještě jeden bod. Proti tomu však byl David Novák, který v druhé minutě nastavení využil chyby domácího hráče a rozhodl o našem vítězství 2:3. Průběhu utkání by odpovídala remíza, ale zápas se hraje až do té doby, než je ukončen! Rozhodčí Bez řídil zápas objektivně, žluté karty 2:3.