Zápasy 2018-2019

PODZIM 2018

S o b o t a  1 7 . listopadu :

M u ž i  A : Sokol  P Ě Č I C E – Slovan  L Y S Á   1 :2 (1:2)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Švorba, Vránek – Kříž Tomáš, (83´Růžička), Kubín, Brabec, Urban, Veselý,(87´Zápotocký) – Ježek, (89´Poborský Ondra), Novák David,(77´- Kozdera)

I v posledním mistrovském utkání podzimu jsme dokázali, na horké půdě v Pěčicích, těsně zvítězit.  Vítězná série, která začala zápasem 4.kola, nebyla přerušena a toto bylo dvanácté utkání, kdy jsme neprohráli a jen třikrát remizovali. Zápas se hrál za slunečného, ale již chladného počasí a silného větru, který foukal od jedné branky ke druhé a stěžoval tak kontrolu míče. Domácí, kteří se nacházejí na chvostu tabulky, hráli bez respektu a utkání tak bylo celkem vyrovnané i když mnoho pohledných fotbalových akcí k vidění nebylo, byl to většinou boj. Pěčice začali náporem a v 5´vyrážel náš brankář míč mířící k tyči na roh, 8´- Brabec prověřil pozornost domácího golmana, ten byl připraven, 11´-David Novák z úhlu překopl branku a v 13´ zakončil Ježek rovněž přes .břevno, 17´-střela domácích letěla nad branku a jejich pokus v 21´mířil do náruče našeho brankáře, 22.min. 1:0 – domácí zahráli přímý kop z rohu hřiště, míč se doodrážel k volnému Čechovi a ten zajistil vedení, 23´- domácí odvrátili náš rohový kop, 24.min. 1:1 Brabec střelou z 35 m překvapil brankáře a míč po mírné teči skončil v jeho síti, 27´- přímý kop domácích z 38 m mířil do šibenice a náš s brankář vyrazil míč na roh, 37´ - na dlouhý nákop nabíhal Kříž, domácí brankář byl u míče dříve a odkopl ho, 39´- pokus domácích vyražen brankářem na roh, 42´- domácí nevyužili další roh, 44.min. - 1:2 pronikající David Novák byl v pokutovém území faulován a nařízenou penaltu Brabec bezpečně proměnil. Druhý poločas jsme hráli ze zajištěné obrany, hlídali jsme si výsledek a domácím jsme dovolili jen jednu brankovou šanci. My jsme měli několik slibných protiútoků ke vstřelení uklidňující branky, ale zůstaly nedotaženy. Zajímavé minuty: 49´- domácí brankář vyrazil míč z přímého kopu na tyč a ven z branky, 54´- Kříž svůj únik gólem nezakončil, 66´- David Novák napálil míč z hranice velkého vápna těsně vedle, 67´-„tutovka“ domácích, míč těsně minul naši branku, 72´- zahráli jsme přímý kop z 40 m, domácí brankář míč neudržel, ale nikdo z našich hráčů nebyl nablízku, aby ho dorazil do sítě, 78´- soupeř zahrál přímý kop od postranní lajny, následnou skrumáž před naší brankou jsme vyřešili odkopem. Závěr zápasu jsme již zvládli a odvezli si další tři body! Objektivně řídil rozhodčí Šmejkal, žluté karty 2:3. Tento výsledek nám zajistil přezimování na 1.místě tabulky, za což patří poděkování všem hráčům, kteří v zápasech nastoupili a zvláště hrajícímu trenérovi Vendovi Sosnovskému a vedoucímu mužstva Vendovi Šlingrovi.

S o b o t a  1 0 . listopadu :

M u ž i  A :_ Slovan  L Y S Á – FC  V L A Š I M  B   0 : 0 (penalty 7:8)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Švorba, Vránek – Kříž Tomáš, (79´Růžička), Kubín, Brabec, Urban, Veselý – Ježek, Novák David, (66´Sosnovský)

V předposledním utkání podzimní části soutěže jsme hráli o první místo v průběžné tabulce a po jedenácté v řadě jsme neprohráli. Soupeř na nás ztrácel dva body, tento rozdíl se mu podařilo smazat a máme nyní tak stejně bodů a v čele jsme se udrželi jen díky lepšímu brankovému poměru (v denním tisku je to uváděno chybně, za vítězství v penaltovém rozstřelu se dle SŘ započítává jen jeden bod a žádná branka). Hosté, kteří nastoupili posíleni o Jandu, kapitána druholigového „áčka“ začali náporem, který trval zhruba dvacet minut, potom se hra postupně vyrovnala. Bojovalo se tvrdě, většinou ve středu hřiště a brankových příležitostí bylo na obou stranách minimálně, žádné mužstvo nechtělo udělat chybu a obrany dominovaly. Hosté měli více ze hry a byli úspěšní v maření našich přihrávek i v zachytávání odražených míčů. V úvodních dvou minutách zahrával tři rohy, které jsme ubránili, 9´- po brejku Janda přehodil vybíhajícího brankáře Nováka, ale Urban míč doběhl a před brankovou čárou vykopl, 21´- Ježek usměrnil centr hlavou pod břevno, brankář připraven, 29´- zahráli jsme dlouhý aut a míč se po dvojím prodloužení dostal k Ježkovi, ten těsně překopl branku, 33´- roh soupeře odvrácen, 35´a 39´- dva naše přímé kopy ze vzdálenosti kolem 40 m obrana hostů odvrátila. Úvod druhého poločasu jsme začali dobře, v 46´- chtěl Kříž patičkou překvapit brankáře, ale trefil ho, 48´a 51´- dva rohové kopy soupeřovu branku neohrozili, 52´- rychlý útok hostů včasným vyběhnutím likvidoval brankář Libor Novák, 58´-slabá střela Ježka jen do náruče brankáře, 64´- velká šance soupeře, brankář Novák vyběhl mimo pokutové území, míč špatně odkopl, zmocnil se ho protihráč, ale překopl naši opuštěnou branku, 70´- další nevyužitá šance hostů, po malé domů a špatném odkopu brankáře, 73´- Sosnovský zahrál přímý kop od lajny asi z 35 m, brankář míč vyrazil, 76´- soupeřův roh odvrácen, 77´- Sosnovského brejk zmařen jeho podklouznutím a pádem, 78´- střela Vlašimi těsně vedle branky, 80´- naše největší šance, Ježek byl sražen v pokutovém území a rozhodčí nařídil penaltu, tradiční exekutor Brabec však poslal míč těsně vedle branky, 84´- závar v našem pokutovém území vyřešen odkopem míče, 88´- pěkný zákrok našeho brankáře na přízemní centrovaný míč. Zápas skončil bez branek a následovaly penalty a soupeř rozhodl o vítězství 8:7 v desáté serií. Ve střelbě se tak vystřídali všichni hráči, kteří byli ve hře mimo brankářů. Z našich nedali : Sosnovský, Švorba a Růžička a tento desátý pokus rozhodl. Rozhodčí Kvasnička utkání zvládl a žluté karty udělil nám tři a soupeři čtyři. Hráno před slabší diváckou návštěvou.

N e d ě l e  4 . listopadu :

M u ž i  A : SK  Ú V A L Y  - Slovan  L Y S Á    2 : 6 (1:3)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Švorba, Vránek, Kubín – Kříž Tomáš, Brabec, (82´ Poborský Ondra), Urban, Veselý – Ježek, (57´Novák David), Sosnovský, (71 Růžička)

K utkání na hřišti posledního mužstva jsme přistoupili odpovědně, neboť jsme si byli vědomi, že nás nečeká nic lehkého, domácí nutně potřebují body. Zápas jsme zahájili náporem a první šanci měl již v 3´Ježek z otočky trefil tyč, v 4.min. byl Sosnovský uspěšnější, získal odražený míč a po samostatném náběhu dal brankáři „jesličky“ a vedli jsme 0:1. Domácí se však nesložili a v 10.min. po rychle rozehraném přímém kopu Vít ze 30 m prostřelil vše co stálo míči v cestě a vyrovnal na 1:1. Po této brance se hra vyrovnala a trvalo to až do 24.min. kdy po akci se Sosnovským vystřelil Ježek na branku a Tomáš Kříž tečoval do sítě 1:2. Po této brance jsme opět měli mírně navrch a hned v 25´Brabec z hranice velkého vápna mířil těsně nad branku, 32.min. 1:3 přetažený roh, k míči se dostal Švorba a napodruhé ho poslal do sítě a uzavřel poločasový výsledek. Druhý poločas byl hrán za naší výrazné převahy a mohli jsme vstřelit i více gólů, několik šancí zůstalo neproměněno. V 52´ měl po rohovém kopu šanci Ježek, ale „koník“ po jeho „placírce“ trefil břevno, 55.min. 1:4 Brabec z přímého kopu z úhlu překvapil brankáře a míč skončil u protější tyče v brance, 63.min. 1:5 Brabec technickou střelou zakončil útok s Davidem Novákem a v následující minutě Tomáš Kříž křížnou střelou přes celou branku zvýšil na 1:6. Domácí měli šanci v 65´když po brejku balon těsně přelétl naši branku, gólu se pak dočkali v závěru zápasu v 88.min. po naši chybě ve středu hřiště a špatném odkopu Novák snížil na 2:6. Toto vítězství bylo již desáté v řadě po sobě bez porážky, dvakrát jsme remizovali a vyhoupli jsme se do čela průběžné tabulky. Objektivně řídil rozhodčí Vlk, hráno sportovně bez záludností, žluté karty 1:1

Sobota  2 7 . ř í j n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á  - SK  K O S M O N O S Y  1 : 1 (0:1) penalty 2:4

Sestava: Šlingr – Schneiberg ml., Švorba, Kubín – Vránek, (46´Kříž Tomáš), Novák Lukáš, (70´Kozdera),
Brabec, Urban, Veselý, (63´Sosnovský) – Ježek, Novák David

I v osmém zápase v pořadí jsme neprohráli, avšak jen jsme remizovali a tentokrát nám nevyšel penaltový rozstřel o bonusový bod. Soupeř byl velmi kvalitní a bod musíme brát. Náš náskok v čele tabulky se tak zmenšil na jeden bod na Vlašim B a dva body na Kosmonosy. Utkání jsme začali dobře a již v 2´ prověřil Brabec střelou po zemi k tyči schopnosti soupeřova brankáře. Další slibnou šanci nevyužil v 7´ David Novák míč těsně minul branku. Hra se pak vyrovnala a od dvacáté minuty měli více ze hry hosté, kteří byli rychlejší a lepší i v kombinaci. V závěru prvního poločasu se i ujali vedení. Ve druhé půli se obraz hry mnoho nezměnil. My jsme postupně začali více otevírat obranu a Kosmonosy tak hrozily z brejků, ale další gól nedaly. Nám se naopak podařilo vyrovnat z penalty na 1:1. V závěru žádné mužstvo vítěznou branku nedalo a tak následoval penaltový rozstřel, který nám tentokrát nevyšel. Nejzajímavější minuty utkání: 2´- odražený míč napálil Brabec z velkého čtverce po zemi k tyči brankář z námahou kryl, 7´- David Novák z dobré posice těsně minul branku, 10´- soupeř zahrával roh, akce zastavena faulem na brankáře, 13´- útok hostí zakončen střelou na branku, 17´- Brabec z velkého vápna přestřelil branku, 23´- útok soupeře dvěma dobrými zákroky za sebou zmařil brankář Šlingr, 35´- Brabec z těžkého úhlu trefil jen boční síť branky, 40.min. 0:1- rychlý útok po pravé straně a zaváhání naši obrany využil Marek a křížnou střelou prostřelil vybíhajícího brankáře, do konce první půle zahrával soupeř dva rohy a my dva přímé kopy zhruba z 35 m. Ve druhém poločase měli v 55´ šanci hosté, slabá střela mířila na brankáře, 57´-přímý kop Brabce z 32 m likvidoval brankář, 59´- chyba naší obrany, hosté šanci nevyužili, 61´- brejk hostů zakončen střelou nad, 62´- přímý kop Brabce z 28 m, míč letěl nad břevno, 66´- brankář Šlingr chytil střelu po zemi, 67´- tentokrát jsme měli štěstí, míč se kutálel po brankové čáře od jedné tyče ke druhé a skončil v zámezí, 69´- Ježek z „tutovky“ brankáře nepřekonal, 78´- pěkná přihrávka na rozběhnutého Kříže míč mu odskočil a vybíhajíci brankář ho sebral, 83.min. Sosnovský pronikal po levé straně do pokutového území vybíhající brankář ho podrazil a nařízenou penaltu Brabec proměnil 1:1. V závěru měla oba soupeři dva náznaky brankových příležitostí, ale bez využití. Tak následovala „penaltová loterie“, která se nám tentokrát nepovedla, když slabé střely Švorby a Kříže brankář soupeře likvidoval, Brabec a Sosnovský byli úspěšní, Kosmonosy byli ve všech pokusech úspěšní a odvezli si zaslouženě bod navíc.Slušně hrané utkání řídil rozhodčí Zoufalý, žluté karty 3:2.

Sobota  2 0 . ř í j n a :

M U Ž I  A : SK  R E J Š I C E – Slovan  L Y S Á  2 : 3 (0:0)

Sestava: Šlingr Václav – Schneiberg ml., Švorba, Helmich – Vránek, (77´Hanke), Novák Lukáš, Brabec, Kubín, Veselý – Ježek, (69´Kříž Tomáš), Novák David, (90´Sosnovský)

Serie utkání bez porážky, kterou jsme rozjeli ve 4.kole, se nepřerušila ani v 11.kole a na hřišti dlouholetého účastníka krajského přeboru jsme neprohráli osmý zápas za sebou! Tento výsledek nás vynesl na  první místo tabulky, takové naše umístění bylo v I.A třídě naposledy v sezóně 1973/74. Vítězství je hodně cenné, domácí v jehož mužstvu hraje několik hráčů působících jako trenéři v mládežnické akademii SK Mladá Boleslav, potvrdili, že jsou silní v kombinační hře. Po většinu utkání měli i více ze hry, my jsme hráli „zezadu“ a spoléhali na brejky. Stálo při nás i to potřebné štěstí, stoper Švorba třikrát zaskočil za brankáře a vykopl míč míříci do naši branky. Po nerozhodném prvním poločase nás v 53.min. poslal do vedení 0:1 Ježek, branku na 0:2 přidal v 71.min. David Novák. Pak jsme trochu polevili a soupeř toho využil v 77.min. Falta snížil na 1:2 a za dvě minuty Jaroš vyrovnal na 2:2. Když to vypadalo na penaltový rozstřel Tomáš Kříž nám vrátil v 88.min. Vedení 2:3. Domácí mohli ještě vyrovnat, střela Bělíka z přímého kopu jen o vlásek minula Šlingrovu branku. Rozhodčí Stehlík udělil domácím tři a nám dvě žluté karty.

Sobota 13.října : 

Muži A : Slovan LYSÁ - AFK SEMICE  2:2 (1:1) penalty 5:4

Sestava: Novák Libor-Schneiberg ml. (46´Ježek), Švorba, Helmich - Vránek(81´Kříž Tomáš), Urban, Brabec, Kubín, Veselý - Novák David, (66´-Sosnovský), Novák Lukáš 

Po dlouhých 43 letech jsme hráli derby se soupeřem z druhého břehu Labe, který sestoupil z krajského přeboru. Průběh utkání byl celkem vyrovnaný a remíza byla spravedlivá, penaltový rozstřel o bod navíc vyšel nám. Semice dvakrát vedli, ale nakonec si odvezli jej jeden bod. Začátek utkání byl hodně neurovnaný, byla spousta nepřesností na obou stranách. První půle byla naše a mohli jsme rozhodnout o vítězství, nevyužili jsme několik šancí: 3´-Vránek hlavou poslal míč těsně vedle,14´-útok bratrů Nováků na jednoho hráče hostů, David brankáře nepřekonal, 26´-Veselý hlavou minul branku, 29´-šanci Davida Nováka skvěle likvidoval brankář. Potom přišlo otřepané "nedáš-dostaneš" a v 40.min. se ujali Semice vedení 0:1, neobsazený Šimek, po našem špatném odkopu, dostal přihrávku před velkým vápnem a střelou k tyči po zemi, nedal brankáři šanci. Do konce první půle dokázal v 45.min. Brabec vyrovnat na 1:1, z přímého kopu obstřelil zeď a překonal brankáře. Druhá půle byla již vyrovnanější a obě mužstva se snažila utkání vyhrát. My jsme v úvodu této části hry, po přímém kopu, měli výhodu třech rohů po sobě, ale bez úspěchu, v 61´David Novák hlavou z kroku trefil brankáře a v následující minutě Kubín prodlužoval hlavou po přímém kopu mimo branku. Soupeř spoléhal na nebezpečné brejky a v 68.min. šel opět do vedení, Cáska zahrál přímý kop z 35 m, naše obrana míč neodvrátila a neobsazený Bříza ho poslal hlavou do sítě-1:2. Semice mohli přidat v 76´další gól, sólový náběh náš brankář zlikvidoval, v následující minutě běžel Ježek sólo na brankáře, míč si však hodně předkopl a vybíhající golman mu ho sebral. Vyrovnání zajistil v 80.min. Brabec padáčkem z hranice velkého čtverce poslal míč do horního rohu soupeřovy branky a vyrovnal na 2:2. V závěrečných minutách již gól nepadl a tak následovala "penaltová loterie". Naši střelci Švorba, Brabec, Sosnovský, Novák Lukáš a Kříž Tomáš byli úspěšní, za soupeře proměnili Bříza, Rychtařík, Holan a Švarc, čtvrtý pokus Cásky  brankář Libor Novák likvidoval. Derby bylo hrané slušně a objektivní rozhodčí Smejkal udělil každému mužstvu jednu žlutou kartu.

Sobota  6 . ř í j na :

M u ž i  A : Pšovka  M Ě L N Í K – Slovan  L Y S Á   1 : 4 (1:1)

Sestava : Novák Libor – Schneiberg ml, Švorba, Helmich – Vránek, Urban, Brabec, Kubín, (78´ Sosnovský), Veselý, (66´ Kříž Tomáš) – Novák Lukáš, Novák David

Šňůra vítězných utkání, nastartovaná ve 4.kole v derby s Čelákovicemi, se nezastavila ani na horké půdě mělnické Pšovky a po šesté za sebou jsme zvítězili. I když jsme neodehráli nejpovedenější utkání, tak tři body jsou naše. Utkání bylo až zhruba do šedesáté minuty vyrovnané, domácí bojovali a od dvacáté minuty nám i „zatápěli“, zahrávali několik standartek, které jsme dokázali s námahou ubránit. Utkání jsme začali náporem, první střelecký pokus zaznamenal v 8´Brabec, brankář byl připraven. Vedení 0:1 zajistil v 11.min. David Novák, který po „uličce obranou“ prostřelil brankáře. Vedení mohl zvýšit v 20´Veselý, ale brankář jeho pokus zlikvidoval a od té chvíle měli navrch domácí. V 29´ vyřešil náš brankář Libor Novák včasným vyběhnutím závar po rohovém kopu. Domácí vyrovnali na 1:1 v 37.min. na vápně neobsazený Chytil, po rychle rozehraném autovém vhazování se trefil k tyči. Soupeř pokračoval v náproru i po poločasové přestávce a zatlačil nás na naši polovinu hřiště. Zlomový moment přišel v 54´ hlavičku domácího hráče k tyči fantasticky vytěsnil brankář Libor Novák mimo brankové tyče. Z následného rohu se zrodil v 55.min. brejk, David Novák u postraní lajny vybojoval míč a přesným centrem našel Urbana, který nám vrátil vedení na 1:2. Tím jsme tlak domácích utlumili a získali kontrolu nad dalším průběhem zápasu a přidali i další góly. V 67.min. 1:3 Švorba z přímého kopu z 23 m trefil šibenici a další gól na 1:4, přidal v 79.min. David Novák, který vybojoval ve středu hřiště míč přihrál Urbanovi, který mu ho vrátil  a poslal ho do domácí branky. V závěru už jsme si hlídali výsledek. Rozhodčí Bartůšek udělil jednu žlutou kartu domácímu hráči, my jsme hráli bez napomínání.

Sobota  2 9 . z á ř í :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – TJ  Z Á R Y B Y   2 : 1 (1:1)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Švorba, Helmich – Vránek, Novák Lukáš, Brabec, Kubín, Veselý, (86´Hanke) – Kříž Tomáš, (63´Ježek), Novák David, (68´Sosnovský)

Po nevydařeném začátku soutěže, kdy jsme měli po třech zápasech jen dva body, jsme se rozjeli a řada našich vítězných utkání pokračuje a neskončila ani v pátém zápase. Doma jsme se utkali s těžkým soupeřem, kterého jsme v uplynulém ročníku neporazili, když jsme s ním doma remizovali a venku prohráli, tentokrát jsme dokázali zvítězit. Zápas měl zajímavý a celkem vyrovnaný průběh, v úvodu jsme měli dobrý nástup a i několik slibných, ale dobře nezakončených útoků. Hra se asi po patnácti minutách vyrovnala, náznaky šancí byly na obou stranách a v závěru jsme museli bránit těsné vítězství. Díky bojovnému a odpovědnému výkonu všech hráčů však zůstali tři body doma. Z průběhu zápasu: 5´- soupeř nevyužil přímý kop a stejně dopadl náš pokus v další minutě, 23´- přímý kop soupeře odvrácen, 24.min. 1:0 Tomáš Kříž dával do prázdné branky, po přihrávce Davida Nováka, 27´- rychlý útok po pravé straně Vránek odcentroval a David Novák hlavou orazítkoval břevno, 32´- Vránek chtěl přelobovat  vybíhajícího brankáře, míč však skončil na síti branky, 33´- Veselý utekl a jeho centr před branku Tomáš Kříž promáchl, 28´- přímý kop soupeře ze 30 m odvrácen, 40.min. 1:1 sražená střela se odrazila k volnému Soukupovi, který poslal míč pod brankářem do sítě, 44´- Brabec z přímého kopu trefil zeď a odražený míč poslal Lukáš Novák hlavou nad. Na začátku druhého poločasu jsme se v 49.min. ujali vedení 2:1 David Novák dostal míč za obranu, obešel vyběhnutého brankáře a dával těsně k tyči do prázdné branky. Soupeř se pak snažil o vyrovnání, zahrával několik přímých kopů i rohů, ale jeho útoky končili na naší obraně a jeho střelecké pokusy mířili mimo branku. Pokud míč směřoval do branky, byl brankář Libor Novák připraven a skvěle zasáhl v 65 a 69 minutě. Naše brejkové útoky hosté odvrátili.  Rozhodčí Žába řídil zápas objektivně a udělil našim hráčům tři a soupeři pět žlutých karet.

Neděle  2 3 . z á ř í :

M u ž i  A : FC  Č Á S L A V  B – Slovan  L Y S Á   2 : 6 (1:3)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Švorba, Helmich – Vránek, Urban, Brabec, Kubín, Veselý – Kříž Tomáš, (72´Novák David), Novák Lukáš, (79´Sosnovský)

Utkání se nám proti silnému domácímu B týmu, který nastoupil v silné sestavě se sedmi hráči z kádru divizního „áčka“, vydařilo. Vycházeli jsme z poctivé defenzivy a využili nabídnuté brejky. Všichni naši hráči, kteří se v zápase vystřídali, podali výborný  jak individuální tak i kolektivní výkon a výsledkem je výrazné vítězství. Nejzajímavější minuty: 1.min. 0:1 Vránek na dvakrát po centru Veselého zajistil vedení, domácí odpověděli v 10.min. 1:1 po brejku neobsazený Vančura poslal  centrovaný míč do sítě. Vyrovnání s námi neotřáslo a dále jsme hráli svoji hru a již ve 13.min. jsme šli do vedení 1:2 Vránek hlavou usměrnil do branky centr Brabce z přímého kopu. V 20.min. zvýšil na 1:3 Švorba, po rohovém kopu napálil odražený míč přes celou branku do šibenice a byla to nejhezčí branka zápasu.  V 35´ neproměnil svoji šanci Kříž, když jeho střelu bránící hráč zablokoval. I ve druhém poločase jsme pokračovali ve výborném výkonu a v 54.min. 1:4 Brabec po přihrávce Veselého přehodil brankáře. 57´- Kubín vybojoval na půlce míč a všiml si, že domácí brankář je daleko před brankou a nakopl míč, který přelétl nejen brankáře, ale i prázdnou branku. Další gól mohl přidat v 64´Kříž, ale své sólo ze strany na brankáře zakončil těsně vedle brány, další šanci nedal Veselý, kombinační útok zakončil pokusem obstřelit vybíhajícího brankáře, ale trefil ho do nohou. Další branku přidal v 82.min. David Novák, po útoku se Sosnovským zvýšil šajtlí na 1:5. Náš brankostroj zakončil v 84.min. Brabec, z rohu malého vápna prostřelil brankáře a zvýšil na 1:6. Poslední slovo měli domácí v 90.min. neobsazený Richard po rohovém kopu uzavřel výsledek na 2:6. Slušně hrané utkání dobře řídil rozhodčí Stádník, který napomínal v každém mužstvu jednoho hráče.

Sobota  1 5 . z á ř í :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – SK  Č E S K Ý  B R O D  B   2 : 1 (0:1)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Švorba, Helmich – Kubín,  Vránek, Urban, Brabec, Veselý (51´- Sosnovský) – Kříž Tomáš, Ježek

K zápasu proti soupeři s kterým se nám doma nedaří, oba dosud odehrané zápasy jsme s ním prohráli, nám chybělo pro zranění nebo z osobních důvodů několik hráčů. Avšak ti, kteří nastoupili, zahájili úvod utkání mohutným náporem a hosté mohli po pěti minutách prohrávat rozdílem dvou branek, ale koncovka vázla… Hned ve 2´ měl šanci Vránek, ale při samostatném úniku ze strany netrefil branku. Ve 4´ Brabec neproměnil penaltu, nařízenou za podražení Vránka, když brankář soupeře vystihli směr míče a vyrazil ho. Další šanci nedal v 7´ Urban, brankář vyběhl mimo vápno a tělem vyrazil balon na roh a úspěšně zasáhl i proti střele Kříže ve 12´. Náš velký nápor, který trval asi dvacet minut  soupeř ubránil a postupně se hra vyrovnala a hosté začali hrozit z protiútoků a postupně hru vyrovnali a měli i brankové příležitosti. V 25´ skončil míč v naší síti, ale gól nebyl pro signalizovaný ofsajd uznán. Hosté pak měli výhodu třech rohů a v 42.min potrestali zaváhání naší obrany a Stejskal jim zajistil vedení 0:1. Šanci na vyrovnání jsme měli v poslední minutě první půle, ale zmatek před brankou hosté vyřešili odkopem míče. Druhý poločas začal obráceně než první a to náporem soupeře a v úvodní desetiminutovce zahrávali dva přímé kopy, když po jednom z nich se míč odrazil od břevna naší branky. Tlak jsme ubránili a naopak v 55.min. bylo srovnáno na 1:1- Ježek vypíchl míč obránci, který si přihrával s brankářem, přihrál nabíhajícímu Sosnovskému, který byl na hřišti pět minut a náběh na prázdnou branku s přehledem zakončil. Dále se hrálo ve středu hřiště, přitvrdilo se a byl to více boj než fotbal. Náznaky brankových příležitostí byly na obou stranách, nám ještě jednou pomohlo v 58´ po rohu břevno. Za zmínku stojí nevyužitá šance Kubína v 68´, kdy promáchl přihrávku na hranici velkého čtverce a v 76´výborně zakročil náš brankář. O vítězství 2:1 rozhodl v 82.min. zprava nabíhající Vránek, který dostal přihrávku Brabce od levé postranní čáry a prostřelil brankáře. V 88´ Brabcova střela z voleje byla sražena na roh a ani po jeho zahrání se výsledek již nezmněnil. Tak jsme nad dobře hrajícím soupeřem vydřeli tři body a zlepšili si i bilanci ze vzájemných utkání. Utkání řídil rozhodčí Dragoun, který byl při udělování žlutých karet přísnější na naše hráče v  poměru 5:2. 
 

Sobota  8 . z á ř í :_

M u ž i  A : Sokol  L U Š T Ě N I C E – Slovan  L Y S Á   0 : 1 (0:0)

Sestava: Novák Libor – Novák Lukáš, Švorba, Helmich, Kubín – Urban, Brabec, (90´Poborský Jan), Poborský Ondra, (29´- Veselý), Vránek – Novák David,(64´- Kříž Tomáš), Ježek, (73´-Hanke)

Vítězství v utkání na soupeřově hřišti jsme dosáhli až v jeho samém závěru, kdy už trenéři přemýšleli o tom, koho poslat na penaltový rozstřel o bod navíc za remízu. Vítěznou branku vsítil v 90.minutě střídající Hanke, po přihrávce Urbana. Zápas neměl valnou úroveň a nebyl celkově pohledný, jeho průběh se odehrával většinou mezi šestnáctkami obou mužstev, s řadou faulů a fotbalových akcí bylo k vidění minimum. Velmi dobře zachytal náš brankář Libor Novák, když dokázal na soupeřově hřišti uhájit čisté konto. Tímto vítězstvím se nám podařilo umazat část bodové ztráty ze dvou nevydařených domácích zápasů v úvodu soutěže. Průběh utkání zhodnotil trenér Sosnovský, který tentokrát nenastoupil: „Důležité vítězství, ale fotbal to nebyl ke koukání. Byl to především boj mezi šestnáctkami. Nás podržel fantastickým zákrokem ve druhé půli Libor Novák. My jsme vytěžili z minima maximum. O výhře rozhodl po přihrávce Urbana střídající Hanke. Radost z výhry mi kazí zranění kapitána Ondry Poborského, který musel střídat pro zranění kolena“.  Utkání řídil rozhodčí Kosina, který udělil tři žluté karty domácím a nám dvě.

S o b o t a  1 . z á ř í :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – Union  Č E L Á K O V I C E  2 : 1 (1:0)

Sestava: Šlingr – Kubín, Novák Lukáš, Švorba, Helmich –  Brabec, (90´- Schneiberg ml.),Urban, Poborský Ondra, Kříž Tomáš,( 65´ - Vránek ) – Novák David, Ježek, (73´- Sosnovský)

Další bodovou ztrátu jsme si v „derby utkání“, se soupeřem z druhé strany Labe, nemohli dovolit. K zápasů jsme přistoupili odpovědně a hlavně zlepšeným i bojovným výkonem, proti minulým zápasům, jsme dokázali potřebné tři body získat. Utkání bylo herně vyrovnané, v prvním poločase měly převahu Čelákovice a ve druhé půli jsme převzali herní iniciativu my. Začátek zápasu patřil soupeři, který neproměnil  již v 3´ tutovku, jejich hráč běžel sám na brankáře Šlingra, který ho skvěle vychytal a v další části hry nám pomohla  branková konstrukce, od které se míč odrazil do hřiště. Soupeř tak svoje šance nevyužil a  nám se podařilo jít do vedení 1:0 25.min. Brabec, střelou po zemi k tyči překonal brankáře.. Do konce první půle měli hosté dále mírnou převahu, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak naše vedení mohl v 36´ zvýšit Ježek, ale jeho střelu brankář nohou reflexivně vykopl. Druhý poločas jsme zahájili náporem a hned v 46´ šanci Davida Nováka odvrátil brankář na roh.  Po jeho zahrání míč proběhl po brankové čáře a mířil k delší tyči do sítě, kde ho však se štěstím ze skrumáže odkopl soupeř. V 54´a 56´měl slibné šance David Novák, ale dobře chytajícího brankáře nepřekonal. A tak přišlo známé „nedáš-dostaneš“ v 58.min. po rohovém kopu neobsazený Petr Homola hlavou vyrovnal na 1:1. Branka nás nesrazila, pokračovali jsme v tlaku a připravili jsme si další šance. V 60´ zahrál Brabec přímý kop a Ježek ho hlavou prodloužil, ale těsně minul branku, 62´- samostatný náběh zakončil Kříž pokusem o obstřelení vybíhajícího brankáře, který v poslední vteřině reflexivně rukou srazil míč mířící do branky, 64´- pokus soupeře po samostatné akci skončil slabou střelou do náruče Šlingra, 66´- Brabec těsně minul branku, 68´- slibná šance soupeře, ale hlavička šla do náruče brankáře. 71.min. 2:1 – Vránek z levé strany vystřelil, brankář míč vyrazil a David Novák ho doklepl do odkryté branky, 85´ - Urban poslal míč do soupeřovy branky, ale gól pro ofsajd nebyl uznán, 86´- hosté zahráli roh,který jsme ubránili a z rychlého protiútoku mohl potvrdit vítězství Kubín, ale slibnou šanci gólem nezakončil, v 88´ rohový kop hostů skončil odpískaným faulem na našeho brankáře a výsledek se již nezměnil. Rozhodčí Šefara řídil zápas objektivně, žluté karty 4:2.

S o b o t a   2 5 . s r p n a :

M u ž i  A :  SK  D O L N Í  B O U S O V – Slovan  L Y S Á   2 : 0 (1:0)

Sestava: Šlingr – Vránek, Novák Lukáš, Švorba, Helmich – Veselý, (72´Sosnovský), Urban, Poborský Ondra, Kříž Tomáš , (60´Novák David) – Kubín, Ježek

V dalším mistrovském utkání jsme se utkali s nováčkem na náhradním hřišti v Dlouhé Lhotě, hřiště v Bousově se rekonstruuje. Po výborném závěru jarní části soutěže, se nám vstup do nového ročníku zatím nedaří a jiné to nebylo ani tentokrát. Zápas jsme začali velmi dobře, v úvodní půl hodině jsme měli výraznou převahu a vytvořili jsme si v ní několik velmi dobrých brankových příležitostí. Proměnit však některou ve vedoucí gól se nám nepovedlo ani z „tutovek“, největší měl Kříž, který ze tří kroků překopl prázdnou branku a tak jsme na to opět doplatili. Vedení 1:0 se ujali ve 30.min. domácí z přímého kopu Koštíře, když si míč nalezl skulinu mezi hráči v pokutovém území a skončil v naší síti u brankové tyče. Herní převahu jsme měli dále až do konce prvního poločasu, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Druhý poločas byl již herně vyrovnanější, útoky se střídali z jedné strany na druhou a v zakončování byli opět úspěšnější domácí, Tomíček v 75.min. přidal branku na 2:0. Závěr zápasu pak mohl ještě zdramatizovat v 80´ Urban, ale z malého vápna gól nedal a tak jsme odjeli bez bodového zisku. K utkání jsme měli i malý počet hráčů, když na střídání byli připraveni jen dva (zranění i jiné zájmy).

Slušně hraný zápas řídil objektivně rozhodčí Filip, který udělil jen jednu žlutou kartu našemu hráči, domácí hráli bez napomínání.

S o b o t a  1 8 . s r p n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – Mnichovohradištský SK  1 : 2 (0:1)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Novák Lukáš, Švorba, Vránek, (64´Kříž Tomáš) – Veselý, Brabec, Poborský Ondra, Hanke, (46´Urban) – Kubín, Sosnovský

Zápas 2.kola jsme opět sehráli na domácím stadionu a nevydařil se nám, body za vítězství si odvezl ambicioznější soupeř. V prvním poločase jsme měli více ze hry, hosté dobře bránili a hrozili z rychlých brejků. Připravili jsme si několik slibných gólových šancí, které však dokázala obrana a velmi dobrý brankář hostů, několikrát i se štěstím, odvrátit. Do vedení však šel soupeř, který využil individuální chyby našeho hráče. Druhý poločas byli lepší hosté a měli i několik velmi dobrých příležitosti, ale výborně chytajícího brankáře Libora Nováka překonali jen jednou. Nám se podařilo vyrovnat, ale za dvě minuty opět vedl soupeř, naši obránci se spoléhali na ofsajd a doplatili jsme na to. Hosté si pak v závěru vítězství pohlídali a naše snaha o vyrovnání neměla úspěch. Z průběhu utkání: 5´- centr Hankeho dorážel Sosnovský míč sražen na roh, 9´-střela soupeře po zemi k tyči,brankář připraven, 12´- přímý kop Brabce z 28 m míč po zemi k tyči likvidoval brankář, 17´-sólo soupeřova hráče zakončeno střelou vedle, 22.min. 0:1 Nohýnek po „minele“ našeho hráče běžel sám na brankáře a dal gól, 34´- střela Sosnovského trefila hráče soupeře na brankové čáře, 38´- po rohovém kopu zabránil brankář hostů skvěle reflexivně gólu, 41´- „trma-vrma“ před brankou soupeře  a míč mířící do branky bravurně vyrazil brankář, 48´- po rohovém kopu skončil míč v naši síti, branka pro ofsajd střelce neuznána, 52´- osamocený Veselý dostal míč na velkém vápně, ale na jeho střelu by byla nízká i branka na ragby, 54´- po rohu Vránek hlavou mířil nad branku, 62´-pokus Kubína sražen na roh, 66´- „tutovku“ soupeře skvěle likvidoval brankář Novák,71´- po rohovém kopů soupeřův hráč hlavou vyrazil míč na brankové čáře, 76.min. 1:1 – po přímém kopu od lajny zleva se ve skrumáži nejlépe orientoval Kříž Tomáš a hlavou vyrovnal, ale ne na dlouho, 78´- 1:2 – Honc využil zaváhaní naši obrany, která spoléhala na ofsajd hráče hostů, naběhl si podle pravé lajny a po sólu na branku a prostřelil vybíhajícího brankáře, 80´- skvělý zákrok brankáře Nováka po soupeřově útoku, 81´- přímý kop Švorba hlavou míč do branky nedorazil, v závěru jsme zahrávali jeden a soupeř dva rohy bez ohrožení branky. Slušně hrané utkání řídil rozhodčí Hlavnička, který udělil našim hráčům jednu a soupeřovi dvě žluté karty.  

S o b o t a  1 1 . s r p n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – TJ Java  D I V I Š O V  2 : 1 (1:0, 1:1)         

po penaltách (penalty 3:1)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Novák Lukáš, Kubín, Vránek – Veselý, Brabec, (83´ Kodeš), Poborský Ondra, Hanke – Novák David, Sosnovský

K úvodnímu zápasu nového soutěžního ročníku nám los určil soupeře, který nás v minulé sezóně dvakrát porazil. Tentokrát se mu to již nepodařilo, ale odvezl si však alespoň bod, který jsme za nevyužité šance v prvním poločase zbytečně ztratili. V našem mužstvu nastoupili tři noví hráči: zkušený brankář Libor Novák, když naši brankáři Rathouský a Šlingr dosud nedoléčili zranění, dále obránce Filip Vránek a vrátil se nadějný dorostenec Ondra Veselý. I tak jsme měli k utkání k dispozici úzký počet hráčů, když pět stabilních bylo omluvených, jsou na zahraničních dovolených. Nyní k vlastnímu průběhu zápasu. V prvním poločase jsme měli herní převahu a vytvořili si několik slibných šancí, hosté hrozili ojedinělými rychlými brejky, ale šanci neměli. První brankovou příležitost měl v 5´ Hanke, bránící hráč srazil střelu na roh, 9´- balon skončil v soupeřově brance, ale gól nebyl pro signalizovaný ofsajd uznán, 19´- Brabec z přímého kopu trefil soupeřova hráče ve zdi, 23´- zatím největší šance David Novák se probil v pokutovém území obešel i brankáře, ale míč z úhlu těsně minul u protilehlé tyče branku a skončil v autu, 26´-pohotovou střelu Sosnovského vyrazil brankář na roh, 29.min. 1:0 – Sosnovský hlavou umístil míč do sítě po přesném centru Poborského, 34´ Brabec z přímého kopu trefil tyč a míč se odrazil do rukou brankáři, 35´- brejk soupeře zažehnal Lukáš Novák, 36´- střelecký pokus hostů, míč letěl nad branku a v další minutě jejich rohový kop odvrácen, 40´-Kubín po rohovém kopu hlavou těsně vedle branky. Ve druhém poločase soupeř hru vyrovnal a měl i šance. Hned v úvodu se v 47´- David Novák dostal do sólového úniku na brankáře, soupeř ho však doběhl a zabránil mu v zakončení, následně v 48´- zahrávali hosté dva rohy, 53´ – střelu soupeře vyrazil brankář na roh, 58.min. 1:1 – Hanuš využil hrubé chyby brankáře Nováka s jmenovcem Lukášem a vyrovnal, 64´- dobrá hlavička Lukáše Nováka k tyči soupeřova brankáře nepřekonala, 67´-Brabec z přímého kopu mířil jen do zdi, 76´- David Novák šanci nevyužil, 78´- soupeř trefil břevno naši branky, 81´- centrovaný míč hráč Divišova z vyložené pozice poslal hlavou těsně mimo branku, 84´- střídající Kodeš po přímém kopu prodlužoval hlavou vedle branky, 88´- přímý kop Sosnovského odvrácen a následující brejk včasným vyběhnutím zlikvidoval náš brankář a stejně úspěšný byl i v další minutě. A tak utkání, které jsme mohli rozhodnout v prvním poločase, skončilo nerozhodně a následoval penaltový rozstřel, který se nám vydařil. Začínal soupeř a Vondrák dal – 0:1, Kubín vyrovnal na 1:1, pokus Rosypala brankář Novák likvidoval, Lukáš Novák byl úspěšný – 2:1, Hanuš překopl branku a stav se neměnil, Sosnovský byl úspěšný a zvýšil na 3:1, čtvrtou serií začínal soupeřův brankář Kopecký, ale brankáře Nováka nepřekonal, míč chytil a bylo hotovo. Bonusový bod tak zůstal doma. Slušně hrané utkání řídil objektivně rozhodčí Miroslav Vlk, který ukázal soupeři dvě žluté karty, my jsme hráli bez napomínání.