N e d ě l e  1 8 . s r p n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – SK  L H O T A  0 : 2 (0:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Švorba, Schneiberg ml., (46´Veselý) – Vránek, Novák David, (59´Sosnovský), Kubín, Novák Lukáš, (46´Kříž Tomáš), Brabec Matouš - Ježek, (83´Kozdera), Galovič, (68´Hanke)

Rozhodčí Vyhnal, žluté karty 2:1.

V utkání 2.kola krajského přeboru jsme se domácím stadionu utkali se soupeřem, který v uplynulém ročníku tuto soutěž vyhrál, ale zřekl se postupu do divize. I když mu v letní přestávce, kromě trenéra, odešlo i několik hráčů i tak mají rychlé a technické hráče, kteří nám dělali problémy. V prvním poločase si nás soupeř testoval a tak jsme v této části hry hráli vyrovnané utkání. Naše útoky však končily na hranici pokutového území soupeře, dobré brankové příležitosti jsme neměli a když byl útok zakončen střelou na branku, byla slabá a tak si s nimi brankář poradil. Brejkové protiútoky soupeře byli nebezpečnější a jen díky několika dobrým zákrokům brankáře Rathouského, skončil poločas bez gólů a vypadalo to nadějně. To však byl omyl. Od začátku druhé půle na nás hosté vlétli a jejich rychlé útoky jsme s námahou odvraceli až do 59.min., kdy po rychlé akci po pravé straně Veliký zajistil vedení 0:1, protože se naše obrana domnívala, že jde o ofsajd, ale asistent nesignalizoval. Další míč v naší brance skončil za pět minut, v 64.min. opět rychlou akci zakončil Kudela a zvýšil na 0:2. Hosté pak hru kontrolovali a výsledek si pohlídali, na zvrat jsme síly neměli a soupeř zaslouženě zvítězil. Nejzajímavější minuty utkání: 2´- pokus Ježka po centru Galoviče zblokován, 27´-soupeř zahrál přímý kop z 30 m, který jsme odvrátili a náš následný brejk vyřešili stoper s brankářem, 30´- David Novák se prokličkoval v pokutovém území, ale jeho slabá střela mířila do náruče brankáře, 40´- centr z přímého kopu zprava ze 45 m usměrnil David Novák hlavou do náruče brankáře, 46´- samostatná akce střídajícího Veselého skončila v náruči gólmana hostů, 48´- po dlouhém autu soupeře míč z hlavy jejich hráče těsně minul branku, 55´- Rathouský skvěle likvidoval střelu po zemi k tyči, 59´- protiútok do otevřené obrany zakončil úspěšně Veliký 0:1, 60´-další dobrý zákrok našeho brankáře po hlavičce soupeře, 61´- zahráli jsme dva rohy po sobě, které hosté odvrátili, 64.min. 0:2 – rychlý brejk Lhoty dvojice Veliký – Kudela zakončen další brankou, 76´- úspěšně jsme ubránili dva rohové kopy, 79´ - pokus Kubína hlavou mířil do náruče brankáře, 80´- další náš nevyužitý roh a po brejku nevyužil roh ani soupeř, 85´- další slabá střela na soupeřova brankáře.

S o b o t a   1 0 . s r p n a :

M u ž i  A : SK  D O B R O V I C E – Slovan  L Y S Á  3 : 0 (1:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Švorba, Schneiberg ml., Vránek, (65´ Brabec Matěj), Urban, Kubín, Brabec Matouš, Veselý, (82´Hanke), Ježek, (77´Sosnovský), Kříž Tomáš, (68´Novák David)

Rozhodčí Cílek, žluté karty 3:2.

K úvodnímu utkání krajského přeboru nám los určil těžkého soupeře a poslal nás na hřiště mužstva, které hrálo několik sezón úspěšně ČFL. Jelikož hlavní sponzor skončil s finanční podporou, přihlásili se do krajského přeboru. I přes odchod několika hráčů jich v kádru zůstalo pět a to mluví o jejich výkonnostní kvalitě. Průběh zápasu nebyl tak jednoznačný, jak by se zdálo z konečného výsledku a sehráli jsme celkem vyrovnané utkání. Hráli jsme ze zajištěné obrany a chtěli jsme se spolehnout na nějaký brejk. To se nám dlouhou dobu dařilo a domácí jsme nepustili do vyložené šance. Bohužel jsme v 35.min. neuhlídali nakrátko rozehraný roh a na následný centr si nejvýše vyskočil stoper Pečínka a domácí vedli 1:0. My jsme měli v první půli jen dva střelecké pokusy z dálky, které brankáře neohrozili. Ve druhém poločase jsme chtěli co nejdéle vydržet bez dalšího inkasovaného gólu, ale to se nám nepovedlo. V 53.min. jsme neuhlídali domácího kapitána Davida Miškovského, který využil přihrávku svého bratra a poslal míč za záda bezmocného Rathouského – 2:0. V dalším průběhu utkání jsme si vytvořili dvě obrovské šance, ve kterých byl Ježek, ale jedna jeho hlavička šla vedle a s druhou si poradil brankář, který chytal i v ČFL. Domácí přidali pojistku v 85.min., centr zprava dostal do sítě střídající Vajgl a upravil na 3:0. Hodnocení trenéra Sosnovského v „Nymburském deníku“ : Hráčům nemohu vytknout snahu, zápas odmakali, ale na dobře hrající Dobrovice to nestačilo a vyhráli zaslouženě. Hráli jsme celkem dobře dozadu, vpředu nám chyběl klid ve finální fázi. Ale z výkonu nemám špatný pocit.“