Zápasy 2014-2015

JARO

N e d ě l e  1 4 . č e r v n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á –TJ  L I B L I C E  2 :1 (1:0)

Sestava: Müller, (46´Šlingr Václav) – Hanke, Schneiberg, (62´-Pavliš), Růžička, Gregar, Šnajdr, Poborský Ondra, Novák Lukáš, (85´-Kříž Jan), Kodeš, Kříž Tomáš, (46´-Horváth Jula), Rudzan, (53´- Šlingr Marek)

Poslední utkání soutěžního ročníku 2014-15 skončilo našim těsným, avšak zaslouženým vítězstvím. Průběh zápasu měli naši hráči po celý čas pod kontrolou, připravili si několik dobrých brankových příležitostí, které však v góly neproměnili. Soupeř se více soustředil na obranu a snažil se hrozit nakopáváním míče za naši obranu. Naše hra byla pohlednější v prvním poločase, kdy se nám celkem dařila i kombinace a výsledkem byla branka v 19.min. Rudzana - 1:0. Škoda dalších nevyužitých šanci, utkání se pak zbytečně zdramatizovalo, když soupeř dokázal využít chyby v naši obraně a v 54.min. Řípa vyrovnal na 1:1. Pokračovali jsme však v tlaku na soupeřovu branku, neproměnili jsme několik gólových šancí, až v 77.min. 2:1 - Hanke z pokutového kopu, nařízeného za faul na Lukáše Nováka. Výsledek se do konce utkání již nezměnil. Rozhodčí Pudil měl usnadněnou úlohu slušnou hrou obou mužstev a udělil jen jednu žlutou karu a to hráči soupeře.

N e d ě l e :  7 . č e r v n a :

M u ž i : SK  S O K O L E Č – Slovan  L Y S Á  3 : 0 (2:0)

Sestava: Müller-Hanke, Schneiberg,( 81´Kříž Jan), Růžička, Gregar, Šnajdr, (67´Šlingr Marek), Novák Lukáš, Poborský Ondra, Hodboď, Kříž Tomáš,(67´Kodeš), Novák David

Na soupeře, z druhého místa, jsme nestačili herně ani rychlostně, jeho hráči byli u všech akcí „o krok napřed“. Domácí začali zápas mohutným náporem a bylo naše štěstí, že z něho získali vedení jen 1:0, v 14.min se trefil Košický. Tato branka je uklidnila a trochu polevili v nasazení a hra se částečně vyrovnala a měli jsme asi tři náznaky brankových příležitostí: 27´ Šnajdr zakončil útok slabou střelou, 33´David Novák z dobré posice překopl branku a v 44´Lukáš Novák hlavou rovněž mířil nad branku a naopak z protiútoku v 45.min. Košický zvýšil na 2:0, gólem „do šatny“. Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, domácí si udržovali převahu a hlídali výsledek, který se jim ještě v 68.min. podařilo navýšit na 3:0 – autor Rýdl. Výsledek mohl korigovat v 71´ David Novák, ale pokutový kop nařízený za faul na bráchu Lukáše neproměnil, brankář míč vyrazil. Domácí měli ve druhém poločase ještě několik dalších brankových příležitostí, které nedali. Zápas jsme pak dohrávali v deseti hráčích, když byl po druhé žluté kartě zbytečně vyloučen David Novák. Rozhodčí Šulcová udělila našim hráčům tři žluté a jednu červenou.

N e d ě l e  3 1 . května :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Slovan  P O D Ě B R A D Y  2 : 0 (1:0)

Sestava: Müller – Hanke, Schneiberg, Růžička, Gregar, Šnajdr, (51´Horváth Jula), Poborský Ondra, Rudzan, (17´ Kodeš), Hodboď, (75´Pavliš), Novák Lukáš, Novák David, (84´Kříž Tomáš)

Důležité vítězství, nad soupeřem z horních pater tabulky, nám zajistilo dostatek bodů pro závěr soutěžního ročníku, který můžeme, ve vyrovnané skupině, odehrát v klidu, bez rizika případného sestupu. Utkání bylo vyrovnané, trvalou převahu nemělo ani jedno mužstvo. Úvodních dvacet minut patřilo nám . V 8´samostatnou akci zakončil Hodboď střelou mimo branku, 9´- slabá střela Davida Nováka vedle, 12´- rohový kop soupeř odvrátil, 17.min. 1:0 David Novák po pěkné přihrávce od Šnajdra, 18´- Lukáš Novák trefil tyč soupeřovy branky. V další části se hra postupně vyrovnala a náznaky šancí byli před oběma brankami. V 24´roh soupeře odvrácen, 26´-náš rohový kop zakončil Lukáš Novák střelou těsně vedle, 28´- Hodbodˇmířil do náruče brankáře, 29´-další roh soupeře odvrácen, 34´- pokus Hankeho brankáře neohrozil, 35´- „tutovka“ hostů, jejich neobsazený hráč z malého vápna netrefil odkrytou branku! V závěru poločasu nevyužil v 41´ Poborský přímý kop a stejně dopadl i soupeř v 44´. Druhý poločas začali lépe hosté, kteří měli mírně navrch, ale mnoho šancí neměli, když tu největší v 51´ likvidoval brankář Müller sólo soupeřova hráče. Rohové kopy hostů v 52´a 54´ jsme odvrátili, 66´- střela Poděbrad mimo branku. Hra se postupně opět vyrovnala a začali jsme hrozit i my, v 76´ Horváth trefil náruč brankáře. 80.min. 2:0 David Novák poslal míč do soupeřovy branky , po centru z přímého kopu Horvátha. V závěru utkání jsme si vítězství pohlídali, i když soupeř měl dvakrát výhodu rohu a naopak v 88´ střídající Kříž sólový únik nezakončil ani střelou. Slušně hrané utkání řídil bez problému rozhodčí Tylchert, který každém mužstvu udělil dvě žluté karty.

N e d ě l e  2 4 . května:

M u ž i : Sokol  B Ý C H O R Y  - Slovan  L Y S Á  2 : 1 (2:0)

Sestava: Müller – Hanke, (44´Kodeš), Novák Lukáš, Růžička, Gregar, Rudzan, Šnajdr, Poborský Ondra, Hodboď, Kříž Tomáš, Novák David, (77´Horváth Jula)

Opět jsme pokračovali v nevýrazných jarních výkonech na hřištích soupeřů a hlavně v prvním poločase byl náš výkon laxní. Samotný úvod zápasu tomu ale nenapovídal. Začali jsme náporem s dobrou kombinační hrou, ale dlouho nám to nevydrželo. Již v 8 min. se domácím podařilo, po rychlém útoku, ujmout vedení 1:0 a když v 15.min. po chybě obrany, zvýšili na 2:0 , zůstali jsme otřeseni. Domácí pak ovládli hru a my jsme se zmohli jen na jednu nebezpečnou akci v 37´ běžel Hodboď sám na soupeřova brankáře, ale zakončil střelou mimo branku. Druhá půle byla z naši strany již lepší, zvýšili jsme bojovnost a v 49.min. se výsledek měnil na 2:1, po rohovém kopu si domácí dali „vlastence“. Převzali jsme herní iniciativu, ale změnit výsledek se nám nepodařilo a domácí si s vypětím všech sil, pro ně důležité vítězství ubránili. Rozhodčí Měščan, ve slušně hraném utkání, udělil domácím jednu žlutou kartu a našim žádnou.

N E D Ě L E  1 7 . května :

M u ž i : Slovan  L Y S Á  –  SK  B Ř E Ž A N Y  I I   4 : 3 (2:2)

Sestava : Šlingr Václav – Hanke, Novák Lukáš, Růžička, Gregar, Rudzan, (79´ Šnajdr), Pavliš, (62´ Kodeš), Poborský Ondra, Hodboď, (45´Schulz), Kříž Tomáš, Novák David

Pro nás důležité utkání, v němž se rozhodlo o zisku potřebných tří bodů až v nastavení, mělo dramatický průběh. Zápas jsme začali náporem a v úvodních deseti minutách jsme měli dvě šance, jeden rohový a jeden přímý kop. Výsledek se měnil v 11.min. David Novák po samostatné akci zajistil vedení 1:0. Z toho jsme se však neradovali dlouho, soupeř za dvě minuty vyrovnal na 1:1 Tůma, po zaváhání a hrubé chybě Růžičky. I nadále jsme pokračovali v náporu, hosté se soustředili na obranu a čekali na možnost brejkových protiútoků z nichž byli nebezpeční. I tak jsme si připravili několik slibných brankových příležitostí: 15´- Kříž zakončil rychlý útok střelou nad branku, 16´- pokus Davida Nováka bránící hráč odvrátil, 22´jsme nevyužili výhodu rohového kopu. Soupeř zahrozil v 25´ míč se odrazil od naší brankové tyče do zámezí, 29´centr Kříže odvrátila obrana na roh a po jeho zahrání Gregar poslal hlavou míč nad branku. 32.min.1:2 Mašanský po brejku do naší nekoncentrované obrany. 36´-brankář Šlingr skvěle vyrazil přízemní střelu k tyči na roh, 42´- stejný zákrok předvedl brankář soupeře proti pokusu Hankeho. 43.min. 2:2 , po centru Davida Nováka si bránící hráč poslal míč do vlastí branky. Soupeř zjistil, že se nás nemusí bát a ve druhém poločase se již nesoustředil jen na obranu. V 52´- nevyužili hosté rohový kop, 52´- David Novák z dálky přehazoval brankáře, který byl až za pokutovým územím, ale prázdnou branku netrefil, 55´- další skvělý zásah brankáře Šlingra, míč vyrazil na roh, 61´- slabá střela Davida Nováka brankáře soupeře nepřekvapila, 66.min. 2:3, brankář Šlingr dva pokusy zblízka nejprve vyrazil, ale na další již neměl, naši bránící hráči koukali jak to dopadne a žádný mu nepomohl! Soupeř si začal hlídat výsledek a do brankových příležitosti nás nepouštěl. Přesto jsme se dočkali vyrovnání v 82.min. 3:3 David Novák proměnil penaltu nařízenou za faul brankáře na pronikajícího Kříže. Naši hráči ožili, soupeř znervózněl. V 87´ jsme zahráli roh, který brankář chytil a následně nastala před brankou strkanice, rozhodčí přerušil hru a udělil Davidu Novákovi  a brankáři soupeře žlutou kartu.  U soupeřova brankáře to byla již druhá, první dostal za faul při penaltě a byl vyloučen a do branky šel hráč . O našem vítězství 4:3 rozhodl v nastavení Martin Schulz, který se po dlouhém autovém vhazování nejlépe orientoval ve skrumáži v pokutovém území. Rozhodčí Kuka udělil našim hráčům jednu žlutou a soupeři tři žluté a jednu červenou.

S o b o t a  9 . k v ě t n a :

M u ž i : TJ  L I B I C E – Slovan  L Y S Á  4 : 2 (2:1)

Sestava: Šlingr Václav – Schulz, Růžička, Schneiberg, (89´ Šťastný Patrik), Gregar, Kříž Tomáš, Poborský Ondra, Rudzan, (75´Pavliš), Hodboď, Novák David, Horváth Jula, (70´Kodeš)

Na hřišti vedoucího mužstva skupiny jsme sehráli vyrovnané utkání a domácí jsme dost potrápili. Dařila se nám kombinační hra a připravili jsme si i několik brankových příležitostí, které jsme neproměnili a soupeř v tom byl úpěšnější. Opět jsme nezachytili úvod zápasu a již ve 4.min. jsme prohrávali 1:0, centrovaný míč poslal do naší sítě Billý hlavou. Domácí pak měli ještě další šance a při jedné nás zachránila tyč branky, kterou trefil Sosnovský. 20.min. 1:1 Ondra Poborský vyrovnal po dobrém kombinačním útoku. 34.min. 2:1 opět Billý hlavou po rychlém útoku, založeném po naši ztrátě míče, po vhazování, na soupeřově polovině. Ve 48´ fauloval brankář Šlingr a byla nařízena penalta, kterou však likvidoval! V 55´ měl šanci na vyrovnávací branku Hodboď, ale nedal. Hrál se otevřený fotbal „nahoru-dolů“ a domácí v něm byli úspěšnější v proměňování šancí. V  73.min. Sosnovský zvýšil na 3:1 a v 75.min. Brabec na 4:1. V 84.min. snížil na 4:2 Kříž, který ještě jednu slibnou šanci, kterou nedal. Rozhodčí Chrudimský udělil žluté karty 1:4.

S o b o t a  2 . k v ě t n a :

M u ž i : Slavoj  S T A R Á  B O L E S L A V – Slovan  L Y S Á  3 : 0 (0:0)

Sestava: Šlingr Václav – Hanke, (Kodeš), Novák Lukáš, Gregar, Schulz, (Šnajdr), Růžička, (Horváth Jula), Poborský Ondra, Hodboď, Kříž Tomáš, Novák David

Na hřišti ve Staré Boleslavi se nám tradičně nedaří a nebylo tomu jinak ani v tomto zápase. Domácí, kteří usilují o konečném umístění na 3.místě, k tomu udělali další úspěšný krok. V prvním poločase měli i více ze hry, ale až na jeden závar před naší brankou, gólovou šanci neměli. Naopak z brejku jsme měli dvě šance my, Hodboď běžel sám na brankáře, ale gól nedal a úspěšný nebyl ani David Novák, který trefil jen břevno domácí branky, míč se odrazil na zem zpět do hřiště. Začátek druhého poločasu jsme měli převahu, ale bez brankového vyjádření. Domácí v 60.min.  vystřídali a do hry přišel Matějovský, ten hned  druhým dotekem s míčem zajistil vedení 1:0, když trefil šibenici naši branky. O pět minut později už to bylo 2:0, kdy další střídající hráč Bláha, proměnil svoji šanci. Ani za tohoto stavu jsme to nevzdali a vypracovali si dvě slibné šance, které však David Novák a Kříž neproměnili. Naopak domácí v 75.min. zvýšili na 3:0, kdy se z přímého kopu trefil Vondra. Soupeř dohrával jen s 10-ti hráči, když za oplácení byl vyloučen Budišinský. V 89´byl v pokutovém území faulován David Novák, ale nařízenou penaltu Jula Horváth nedal. Rozhodčí Holý, krom červené karty pro domácího hráče, jim ukázal žlutou kartu 3x a našim 2x.

N e d ě l e  2 6 . d u b n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – TJ  K O U Ř I M  2 : 0 (0:0)

Sestava: Müller – Hanke, Schneiberg ml., Růžička, Gregar, Kříž Tomáš, (46´Hodboď), Pavliš, (62´Horváth Jula), Poborský Ondra, Schulz, (73´Kodeš), Novák Lukáš, Novák David, (78´Šnajdr)

Na „povinné“ vítězství, proti beznadějně poslednímu mužstvu, se naši dost nadřeli. Po většinu utkání jsme měli herní převahu, soupeř však důsledně bránil a většina našich střeleckých pokusů se odrážela od jeho hráčů nebo mířila mimo branku. První poločas nebyl z naší strany dobrý, vázla kombinační hra, přesnost přihrávek i pohyb hráčů. Ve druhé půli, po přeskupení sestavy, se hra zlepšila a soupeř byl pod větším tlakem a na naši půlku se dostal zřídka. Z průběhu utkání: 2´- šance Kouřimi odvrácena na roh, 12´- Poborský přestřelil branku, 13´-Schulz mířil vedle, 14´-David Novák nad branku, 20´- míč po střele Davida Nováka sražen na roh, 23´- pokus soupeře z dálky likvidoval brankář Müller, 29´- přímý kop Poborského vedle, 34´- Hanke mířil mimo branku, 40´- přímý kop soupeře brankář vyrazil, 53´- po rohovém kopu zakončil Schneiberg vedle, 62.min. 1:0 Růžička z 28 m překvapil brankáře, 63.min. 2:0 – Poborský po rychlé kombinaci s Horváthem, 65´-přímý kop zahrál Růžička do zdi soupeře, 69´- ojedinělý útok hostů likvidoval brankář Müller, 74´- po rohovém kopu Schneiberg přes hlavu vedle, 77´- Horváth poslal míč do soupeřovy sítě, ale z ofsajdu, 83´- Schneiberg mimo branku, 84´- střela Šnajdra míč sražen na roh, 87´- Horváth po akci Kodeše mimo branku, 88´- Hodboď trefil obránce, 89´- Hanke rozvlnil síť, ale jen z boku, 90´- pokus soupeře do náruče brankáře Müllera a pak rozhodčí Tichý zápas ukončil. Žluté karty 0:3.

S O B O T A  1 8 . d u b n a :

M u ž i : AFK  M I L O V I C E – Slovan  L Y S Á  1 : 4 (1:1)

Sestava: Müller – Hanke, Schneiberg ml., Růžička, Gregar – Kříž, (78´Kodeš), Pavliš, (84´Horváth Jula), Poborský Ondra, Schulz,(87´Šnajdr),- Novák Lukáš, Novák David, (90´Hodboď)

V důležitém „derby“ utkání, pro oba soupeře, jsme byli úspěšnější a po zlepšeném výkonu proti posledním zápasům, jsme zaslouženě zvítězili a oplatili domácím naši podzimní porážku 0:1. Z průběhu zápasu: domácí zahrávali ve 3´rohový kop, který jsme odvrátili a v 5´jsme měli výhodu rohu my, který likvidoval brankář. V této části hry jsme měli více ze hry a výsledkem byl gól v 10.min. 0:1–David Novák po přihrávce od bráchy Lukáše, obešel obránce i brankáře a dával do prázdné. V 19´ jsme zahráli přímý kop a po jeho zahrání nedal „tutovku“ Schneiberg, brankář stačil míč vyrazit na roh. Domácí se dostali do šance z protiútoku v 21´, ale bez úspěchu a v 23´neproměnil další „loženku“ Schneiberg, brankář míč reflexivně vykopl a úspěšný nebyl ani v 25´ Schulz i jeho střelu brankář vyrazil na roh. 35.min. 1:1 domácí Dzurko potrestal nedůraz našich obránců, po této brance se domácí zvedli a hra byla vyrovnaná, avšak bez brankových příležitostí a tak tomu bylo i v úvodní čtvrthodině druhého poločasu. Naopak po  protiútoku v 60.min. 1:2-David Novák , přihrál opět brácha Lukáš. Domácí se snažili o vyrovnání, ale vytěžili jen v 73´přímý kop, který byl odvrácen na roh. 74.min. 1:3-David Novák dosáhl hatrik, když poslal míč do sítě po rychlém útoku a centru Schulze. Soupeř se i nadále snažil o zvrat, v 76´nevyužil rohový kop a největší šanci měl v 88.min. kdy se míč odrazil od břevna naši branky zpět do hřiště a následný zmatek před brankou jsme vyřešili a z protiútoku zvýšil Kodeš na 1:4,když důsledně sledoval míč a vyhrál souboj s brankářem. Objektivní rozhodčí Müller , žluté karty 2:1.

N E D Ě L E  1 2 . d u b n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Bohemia  P O D Ě B R A D Y  1 : 1 (0:1)

Sestava: Müller – Hanke, Novák Lukáš, Růžička, Gregar, Rudzan, (48´Pavliš), Schneiberg ml., Poborský Ondra, Schulz (71´Kodeš), Kříž Tomáš, (90´ Kříž Jan), Horváth Jula, (75´Novák David)

Ani v dalším domácím utkání nedokázalo naše mužstvo zvítězit a pokračuje v nevýrazných výkonech, jak z konce podzimu, tak i začátku jara. I když proti minulému domácímu zápasu, bylo znát určité zlepšení na vítězství to nestačilo. Nedařila se nám opět vůbec kombinační hra po zemi a nákopy míče před soupeřovu branku jeho vysocí obránci i brankář snadno odvraceli. Zápas měl opět dva rozdílné poločasy, kdy první půle patřila více soupeři a druhý poločas jsme převzali herní iniciativu my. Po úvodním „oťukávání“ získal soupeř výhodu rohového kopu a po jeho zahrání Jakub Vondra hlavou zajistil vedení 0:1. Naši odpověděli v 11´ pokusem Hankeho, když jeho střelu brankář vyrazil na roh, který soupeř odvrátil, náš slibný rychlý útok v 18´ šel „do ztracena“ a nebyl ani zakončen střeleckým pokusem. Pak se zhruba patnáct minut hrálo bez gólových příležitostí. Ve 30´zahrával soupeř přímý kop z 28 m, ale míč letěl nad branku a i další dva rohové kopy naši odvrátili. V 41´ útočnou akci Schneiberga zakončil Horváth střelou do brankáře, 44´pokus Schneiberga branku netrefil. V 45´ „tutovka“ hostů nevyužita. Druhý poločas začal nešťastně, kdy Schneiberg prudce odkopl míč, který trefil Rudzana do ruky a ten musel střídat a s podezřením na zlomeninu odjel do nemocnice. I tak naši hráči převzali herní iniciativu, kterou však dokázali zakončit jen jedním gólem. Z průběhu druhého poločasu: 48´- zahráli jsme rohový kop bez zakončení, 50´střelu Poborského likvidoval brankář a stejně si poradil i v 58´se střelou Schulze, 59´- přímý kop soupeře minul branku, 65´- Lukáš Novák hlavou prodloužil míč po přímém kopu, brankář připraven, 79.min. 1:1 Tomáš Kříž protlačil míč do sítě po akci bratří Nováku, 87´- Hanke minul branku, 90´- Růžička zahrál přímý kop, Lukáš Novák hlavou prodloužil avšak nad branku. Zápas velmi dobře řídil rozhodčí Nejedlo, který udělil našim hráčům dvě a soupeři pět žlutých karet, když utkání bylo z obou stran hráno slušně

S O B O T A   4 . d u b n a :

M u ž i : AFK  S A D S K Á – Slovan  L Y S Á   2 : 1 (1:1)

Sestava: Müller – Růžička, Novák Lukáš, Poborský Ondra, Schulz, Šnajdr, (70´ Horváth Jula), Rudzan, Schneiberg ml, (57´Jelínek), Hodboď, Hanke, Kříž Tomáš

Naše mužstvo pokračovalo v nevýrazných jarních výkonech i v dalším zápase a žádný bod nepřivezlo. Začátek utkání byl z obou stran opatrný a žádné družstvo se nechtělo dopustit chyby, která by dala soupeři šanci a tak se jen bojovalo o míč. Vedení 0:1 jsme se dostali ve 30.min. kdy po rohovém kopu a zmatku před brankou si domácí hráč dal vlastní gól. Náskok jsme však dlouho neudrželi a již v 32.mun. domácí Tomsa vyrovnal na 1.1, když, po centru z přímého kopu ze strany, využil náš nedůraz před brankou . Do konce prvního poločasu se výsledek neměnil. Druhý poločas byl hrán za převahy domácího celku, který se v 70.min. ujal vedení 2:1 z pokutového kopu, nařízeného dost přísně za stažení, autorem branky byl Tomsa. Naši hráči se v závěrečné desetiminutovce zápasu zlepšili, získali převahu, ale vyrovnávací branku nedali. Rozhodčí Salač, žluté karty 0:1.

N E D Ě L E  2 9 . b ř e z n a :

M U Ž I : SLOVAN  L Y S Á – FC  B Í L É  P O D O L Í   0 : 0

Sestava: Müller – Kodeš, (45´Rudzan), Novák Lukáš, Schneiberg, (45´Horváth Jula, 78´Šťastný Patrik), Gregar, Schulz, Růžička, Poborský Ondra, Hodboď, Kříž Tomáš, Hanke, (74´Kříž Jan)

Utkání, hrané za trvalého mírného deště, se našim hráčům vůbec nepovedlo a hlavně hra v prvním poločase byla špatná! Nedokázali udržet míč, přihrát si a tak ho jen odkopávali. Soupeř toho využil a měl v prvním poločase trvalou převahu, ale jeho útoky dokázala obrana odvrátit a pokud se dostali ke střelbě míč většinou minul branku a když letěl mezi brankové tyče, brankář Müller byl připraven. Ve druhém poločase se naši zlepšili, měli trvalou převahu, avšak minimum brankových příležitostí a tak utkání, slabé úrovně, skončilo bez gólu. Nejzajímavější minuty: 7´- soupeřův hlavičkující hráč minul branku, 12´- Poborský z přímého kopu do náruče brankáře, 16´- šance hostů odvrácena, 19´-soupeř nevyužil rohový kop, 23´- Poborský neproměnil penaltu nařízenou za faul, brankář nepovedený pokus likvidoval, 28´- zahráli jsme přímý kop, který byl odvrácen na roh a ten likvidoval brankář, 34´- rohový kop hostů likvidoval náš brankář, 35´-přímý kop soupeře z dobré posice nevyužit, 40´- střela Růžičky z 25 m brankář připraven, 54´- pokus Poborského o přehození brankáře, ale míč přelétl i branku, 57´- po rohovém kopu pěkná hlavička Lukáše Nováka brankář s námahou odvrátil na další roh, ten však hosty neohrozil, 61´- Kříž svůj průnik do pokutového území zakončil jen pádem, 67´- zahráli jsme bez úspěchu další roh, 72´- soupeřův rohový kop zakončen hlavičkou mimo branku, 75´- střela Horvátha po zemi k tyči, byla slabá a brankář ji likvidoval, 88´- přímý kop z 22 m Rudzan se mezi brankové tyče netrefil, 90´-soupeř zahrál další roh, 90+1 – dobíhající Tomáš Kříž byl u přihrávaného míče do pokutového území později než brankář soupeře. Rozhodčí utkání Svoboda Richard řídil zápas s přehledem a udělil každému mužstvu dvě žluté karty.

N E D Ě L E  2 2 . b ř e z n a :

M u ž i : FC  T U C H O R A Z – Slovan  Lysá  1 : 1 (1:1)

Sestava: Müller – Kodeš, Novák David, (65´Horváth Jula), Růžička, Gregar – Šnajdr, (78´Novák Lukáš),Schneiberg, Poborský Ondra, Hodboď – Kříž Tomáš, Hanke

V úvodním jarním mistrovském utkání jsme dokázali na „horké půdě“ Tuchorazi vybojovat remizu! Domácí zahájili utkání velkým náporem a vytvářeli si jednu „gólovku“ za druhou. První šanci měli ve 2.min.-míč jsme odkopli na roh a po jeho zahrání volný domácí hráč branku minul, 7.min.- přímý kop soupeře z 25 m, míč se odrazil od břevna a pak skončil v naši síti, alez ofsajdu, 13.min.-náš první pokus na odpověď, Poborský zahrál přímý kop Gregar prodloužil do pokutového území, ale Šnajdr branku překopl, 14.min. další šanci domácích po přímém kopu, brankář Müller vyrazil míč na roh, 16.min. 1:0 Doksanský z penalty nařízeném za hru rukou, 18.min. další tutovka domácích, volný hráč přestřelil branku. Od 20.min. začal nápor domácích slábnout a hrálo se prakticky bez šancí. 41.min. 1:1 Hanke vyrovnal, když se k němu odrazil míč zahraný Hodboďem do šestnáctky. 45.min.brankář Müller skvěle likvidoval šanci domácích , míč vyrazil. Ve druhém poločase domácí ochabli a jedinou šanci jim v 55.min. likvidoval brankář Müller, který nás dokázal několika pěknými zákroky podržet. Zbytek zápasu se již jen bojovalo a naši hráči, disciplinovanou obranou hrou, nerozhodný výsledek udrželi, za což jim patří uznání. Rozhodčí Chrudimský ukázal domácím tři a našim dvě žluté karty.

PODZIM

S O B O T A  1 5 . l i s t o p a d u :

M u ž i : TJ  L I B L I C E – Slovan  L Y S Á  3 : 1 (1:0)

Hráli: Müller – Novák Lukáš, Šlingr Marek, Schneiberg ml., Gregar, Růžička, Pavliš, (86´Malínský), Poborský Ondra, Kodeš, (77´ Zítka), Novák David, (87´Horváth Jula), Hodboď, (53´Hanke)

Závěr podzimní části soutěže zastihl naše mužstvo v útlumu, když již ve třetím utkání v řadě, nedokázali bodovat. Se soupeřem sehráli vyrovnané a zajímavé utkání, avšak naše akce končili na hranici pokutového území domácích, kde je obrana s přehledem odvrátila a tak jsme si slibné brankové příležitosti nedokázali připravit. Domácí byli důraznější a i střelecky úspěšnější. Začátek zápasu byl vyrovnaný, hrálo se od jednoho pokutového území ke druhému, s minimem šancí, střelecké pokusy byly jen z dálky a většinou i nepřesné. Skóre se měnilo v 27.min. 1-0 Nekolný , který byl neobsazen a dostal se k němu míč vyražený brankářem Müllerem. I druhý poločas s hrál „nahoru-dolů“ až do 68.min. kdy Hrstka po rychlém brejku zvýšil na 2:0. V 81.min zvýšil opět rychlý Hrstka na 3:0, když jsme na soupeřově polovině ztratili míč a domácí z rychlé akce zvýšil své vedení. Naši hráči byli úspěšní až v 86.min., po přečíslení domácí obrany trojicí Růžička-Poborský-Hanke nastřelill brankáře od kterého se míč odrazil na roh, ten zahrál Poborský a domácí Smejkal poslal centrovaný míč do vlastní branky– 3:1. Soupeř nás předčil v důrazu a rychlosti svých akcí a jeho vítězství bylo zasloužené. Rozhodčí Šnýdr udělil každému mužstvu dvě žluté karty.

N E D Ě L E  9 . l i s t o p a d u :

M U Ž I : Slovan  L Y S Á – SK  S O K O L E Č   0 : 4 (0:1)

Hráli: Hajný Petr – Novák Lukáš,(80´-  Malínský), Šlingr Marek, Schneiberg ml., Gregar, Růžička, Poborský Ondra, (80´Palyza), Pavliš, Hodboď, (72´Horváth Jula), Novák David, Hanke,(54´Kodeš)

Na tradičního soupeře, jsme tentokrát nestačili a hosté měli průběh utkání, od začátku až do konce, ve své moci a tak jsme se po většinu utkání jen bránili. Za celé utkání jsme ani jednou netrefili branku a naše ojedinělé pokusy o protiútok, obrana soupeře dokázala odvrátit. Vůbec se nám nedařila kombinace a pokusy s nakopaváním míčů na soupeřovu polovinu k úspěchu nevedly. Z průběhu zápasu : 5´- přímý kop soupeře z 30 m nad, 12´- náš rohový kop odvrácen a stejně soupeřův v 22´, 29.min. 0:1 – Šťastný z přímého kopu z levé strany poslal míč do protější šibenice,37´- šanci soupeře včasným vyběhnutím a pádem pod nohy vyřešil brankář Hajný, 38´- Šlingr vykopl míč, mířící do opuštěné branky, 41´- Hanke zakončil naši útočnou akci střelou mimo branku, 41´- míč skončil v naši brance, ale gól nebyl uznán pro předchozí hru rukou, 46´- samostatný únik Davida Nováka nezakončen ani střelou na branku, 47´- rohový kop soupeře včas odvrátil Schneiberg, do šedesáté minuty zahrával soupeř dva rohové kopy a neproměnil dvě slibné brankové příležitosti, 61´- pokus Poborského míč letěl nad branku, 65.min. 0:2 – Čáp hlavou po rohovém kopu, 66´- dobrý zásah brankáře Hajného zmařil další šanci hostů, 72.min. Rýdl zvýšil na 0:3 , 80.min. 0:4 – Kozel po sólovém úniku, potrestal naši hrubku ve středovém kruhu, 87´- Malínský branku netrefil. Rozhodčí Zdeněk, měl snadnou úlohu průběhem zápasu, žluté karty  4:0.

N E D Ě L E   2 . listopadu :

M U Ž I : Slovan  P O D Ě B R A D Y – Slovan  L Y S Á   1 : 0 (1:0)

Hráli: Müller – Růžička, Šlingr Marek, Novák Lukáš, Gregar, Zítka, (46´Schneiberg ml.), Poborský Ondra, Pavliš, (46´Horváth Jula), Hodboď, (69´Malinský), Rudzan, Hanke, (51´Kodeš)

Utkání, na hřišti nováčka soutěže,se nám vůbec nevydařilo a po slabém a nekoncentrovaném výkonu jsme odjeli bez bodového zisku. Nedařila se nám vůbec kombinační hra a chyběla rychlost i přesnost přihrávek. Domácí, kteří hráli s větším zaujetím i nasazením, nás po většinu utkání přehrávali. Již v 5´ vykopával Lukáš Novák míč z brankové lajny, po akci domácích z levé strany, další šance domácích následovala ve 12´- samostatný únik po pravé straně zakončil domácí hráč centrem před naši branku a míč prolétl pokutovým územím těsně před brankou do autu a naštěstí ho nikdo netečoval, 25.min. 1:0 Havlík potrestal naši nepozornost při předchozím autovém vhazování, 31´ - domácí hráč z přímého kopu trefil tyč naši branky, 41´- brankář Müller likvidoval „lob“, kterým ho domácí hráč přehazoval.Ve druhém poločase se hra trochu vyrovnala a domácí neměli již tak výraznou převahu a ani tolik brankových příležitostí . Nám se největší šance na vyrovnání naskytla v 53´, když Schneiberg uvolnil neobsazeného Hodbodě, ale jeho pokus z úhle brankou neskončil a naopak domácí se dostali do rychlého protiútoku a naše obrana se zapotila. Soupeř si pak hlídal výsledek a naši byli jaloví a když domácím ještě přála i trojice rozhodčích, těsné avšak zasloužené vítězství uhájili. Žluté karty 1:4.

N E D Ě L E  2 6 . ř í j n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Sokol  B Ý C H O R Y   4 : 0 (2:0)

Hráli: Müller – Novák Lukáš, (78´ Schneiberg ml.), Šlingr Marek, Novák David, Gregar, Kodeš, (78´Malínský), Růžička, Pavliš,(70´ Horváth Jula), Hodboď, Rudzan, (81´Šťastný Patrik), Hanke,(86´Kříž Jan)

Zápas „sousedů“ v tabulce, skončil našim zaslouženým vítězstvím, kdy jsme většinu utkání měli pod kontrolou. Ke cti soupeře je nutné přiznat, že se snažil hrát otevřeně a nezaměřil se jen na obranu i za pro něho nepříznivého výsledku. Úvod byl až do 15 ´„neslaný-nemastný“, hrálo se od jednoho vápna ke druhému. Ve 14´jsme měli výhodu přímého kopu zleva, ale bez ohrožení branky, pak měl dobrou střeleckou posici Hodboď, ale netrefil branku, 21´- Gregar zakončil akci slabou střelou do náruče brankáře, 23´- Rudzan zahrál přímý kop z 30 m obránce srazil míč na roh a po jeho zahrání 24.min. 1:0 – Hanke hlavou poslal míč do sítě, 33.min. – 2:0 Hanke zakončil trefou do šibenice, pěkný rychlý útok Pavliš- Hodboď. 38´- útočnou akci Růžičky zakončil Hanke střelou mimo branku a to bylo v první půli vše. Druhý poločas jsme zahájili náporem a v 49´Rudzan z dobré posice těsně minul branku, 52.min. 3:0 Rudzan doklepl do sítě míč odražený od tyče, po střele Kodeše. Soupeř měl v 60´výhodu přímého kopu, ale naši branku neohrozil, 62.min. 4:0 – David Novák z penalty, nařízené za faul brankáře na pronikajícího Hankeho. V následující minutě brankář Müller včasným vyběhnutím likvidoval šanci soupeře, 65´- přímý kop soupeře odvrátil Šlingr na roh, 71´ - střelecký pokus Rudzana do branky nemířil a stejně tak skončil „volej“ Lukáše Nováka v 77.min. V 89´ průnik July Horvátha odvrácen na roh, který zůstal nevyužit. Pak rozhodčí utkání, které skončilo našim jasným vítězstvím a brankář Müller udržel poprvé v tomto ročníku čisté konto, ukončil. Zápas byl hrán slušně a rozhodčí Pudil měl tak snadnou úlohu, žluté karty 2:4.

S O B O T A  1 8 . ř í j n a : 

M u ž i : SK  B Ř E Ž A N Y  I I – Slovan  L Y S Á  3 : 1 (2:1)

Hráli : Müller, Šlingr Marek, Novák David, Růžička, Gregar, Rudzan, (46´Schneiberg ml.), Pavliš, (37´Horváth Jula), Zítka, Hodboď, Kodeš, (46´Palyza), Hanke, (70´Malínský)

Utkání na hřišti třetího mužstva tabulky se nám nevydařil, i když začátek byl pro nás vynikající. Již v 6.min. jsme vedli 0:1 z penalty, kterou proměnil Rudzan,která byla nařízena za faul na Hankeho. Z vedení jsme se radovali jen minutu, domácí hned v 6.min.  po rozehráni ze středu hřiště, získali autové vhazování, která zakončil střelou Hubáček a vyrovnal na 1:1. Tato branka určila další vývoj utkání, když domácí povzbudila a naše hráče srazila. Domácí tak od této chvíle určovali průběh zápasu a nám se přestalo dařit. Domácí si dokázali připravit i další brankové příležitosti v 25´dvakrát úspěšně zasahoval brankář Müller, ale v 35.min. byl proti střele Volfa z 30 m do šibenice bezmocný -2:1. V úvodu druhého poločasu v 53.min. P.Mišák zvýšil na 3:1 a zbytek zápasu domácí kontrolovali a naše hráče do žádné šance nepustili a zaslouženě zvítězili.. Rozhodčí Chaloupka řídil utkání objektivně, žluté karty 1:2. 

N E D Ě L E  1 2 . ř í j n a :

M U Ž I : Slovan  L Y S Á – TJ  L I B I C E  2 : 2 (2:1)

Hráli: Müller – Růžička, Šlingr Marek, Novák David, Gregar, Zítka, Poborský Ondra, Kodeš, Hodboď, (68´- Palyza Jan), Rudzan, (53´- Horváth Jula), Hanke, (75´- Schneiberg ml.)

V zajímavém a bojovně hraném utkání s druhým mužstvem tabulky, který se netají ambicemi postoupit do I.A třídy, jsme nepropadli a ještě deset minut před koncem zápasu, jsme sahali po tříbodovém zisku. V herně vyrovnaném prvním poločase, nám vyšel velmi dobře začátek a po necelé čtvrthodině hry, jsme vedli 2:0! Vedení 1:0 zařídil v 6.min. Kodeš, který důsledně sledoval míč a využil chyby soupeřova brankáře. Na 2:0 zvýšil ve 12.minutě Hanke, za přispění teče hráče Libice. Brankových příležitosti bylo na obou stranách minimálně, obě mužstva se snažila neudělat nějakou chybu. Přesto se před naši brankou chyba vyskytla a Fořt ji v 32.min. využil ke snížení na 2:1. Z naší strany pak z prvního poločasu stojí za zmínku střelecký pokus Ondry Poborského z dobrých 30 m, se kterým měl brankář soupeře dost starosti. Ve druhém poločase měli míč na svých kopačkách častěji hráči soupeře, jejich snahu o vyrovnání obrana odvracela a pokud míč prolétl na branku, tak si s ním brankář Müller poradil. Naši se snažili hrozit z brejkových akcí, avšak zakončit je další brankou se jim nepodařilo, když největší šanci promarnil Palyza. Tento hráč se bohužel podílel na vyrovnávací brance Libice, když v 82.min. zahrál v našem pokutovém území rukou a nařízenou penaltu Jandzík proměnil a srovnal na 2:2. Tento výsledek se do konce utkání již nezměnil. Stínem závěru zápasu bylo zbytečné vyloučení Ondry Poborského v 90.min., za zákrok na soupeřova hráče. Je třeba pochválit naše hráče za odvedený bojovný a obětavý výkon. Rozhodčí Šnýdr mírně připískával soupeři a žluté karty udělil našim hráčům dvě a hostům jednu.

N E D Ě L E  5 . Ř Í J N A :

M U Ž I : Slovan  L Y S Á  - FK  S T A R Á  B O L E S L A V   2 : 2 (0:1)

Hráli: Müller – Kodeš, Šlingr Marek, Schneiberg ml., (46´Hanke), Gregar, Růžička, Palyza, (59´Pavliš), Zítka, Hodboď, Horváth Jula, Novák David

K zápasu jsme nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy. K dlouhodobě zraněnému Rudzanovi přibyli Ondra Poborský, Lukáš Novák a Tomáš Kříž , Pavliš nastoupil až v 59.minutě. Utkání mělo vyrovnaný průběh, když v první půli byli lepší hosté, naši ji „prospali“ a druhá půle byla již hrána již převážně v naši režii. V úvodní čtvrthodině jsme zahrávali dva rohové kopy a soupeř měl výhodu dvou přímých kopů. 16´- Müller v brance likvidoval „tutovku „ soupeře, 18´- výhodu rohu jsme nevyužili, 21´- po zmatku před naši brankou Müller pádem chytil míč těsně před brankovou čarou, 27.min. 0:1 – Švorba z přímého kopu z 28 m poslal míč k tyči, do konce první půle nevyužil soupeř dva rohy. Ve druhém poločase přešel David Novák do stoperské dvojice a místo Schneiberga nastoupil Hanke a změny se na našem výkonu projevily kladně. V 47´proběhl David Novák s míčem od vlastního pokutového území až do soupeřova, ale na přesné zakončení mu již chyběly síly, 53´- Hanke střelou z 35 m překvapil brankáře soupeře, který s námahou vyrazil míč na roh, 54.min. 1:1 – Marek Šlingr z přímého kopu vyrovnal podobným způsobem jako šel soupeř do vedení, 56´- Marek Šlingr z přímého kopu centr na hlavu Zítky, míč končí v rukách brankáře, 64.min. 2:1 – Hanke dostal míč do běhu a přehodil vybíhajícího brankáře, 74- samostatný únik Horvátha, brankář míč vyrazil a stejně i dorážku Hankeho, 75´- další šance Horvátha, sám před brankářem, ale míč v síti neskončil, 78.min. 2:2 – Šmejkal hlavou po centru zprava, využil zaváhání obrany a brankáře, 79´- slibnou šanci Hodboďe likvidoval brankář, 80´a 84´- nevyužili jsme rohové kopy, 85´- přímý kop soupeře zakončen hlavou nad branku, 86´- šance Pavliše, míč však letěl mimo branku. Utkání tak skončilo spravedlivou remizou. Rozhodčí Bartůšek, řídil objektivně a udělil každému mužstvu po jedné žluté kartě.

N e d ě l e  2 8 . z á ř í : 
 

M u ž i : TJ  K O U Ř I M – Slovan  L Y S Á  3 : 6 (3:1)

Hráli: Müller – Hanke, (46´Kodeš), Šlingr Marek, Schneiberg ml., Gregar, Kříž Tomáš, (74´- Palyza Jan), Zítka, (84´Pavliš), Růžička, Hodboď, Novák David, (79´Kříž Jan), Horváth Jula

Zápas, hraný na podmáčeném trávníku a na hřišti menších rozměrů, byl hrán většinou za naši převahy. Přesto tomu výsledek po necelé půlhodině hry nenapovídal, když domácí využili chyb v naši obraně a vedli již 3:0 a svitla jim naděje na první bodový zisk! Do konce poločasu jsme snížili na rozdíl dvou branek a ve druhé půli výsledek obrátili v náš prospěch. Nejzajímavější minuty zápasu : 5´- Tomáš Kříž po přihrávce Horvátha trefil brankáře, 8´- akce Kříž – Horváth zakončena centrem před branku, na který měl David Novák „krátkou“ nohu, 11.min. 1:0 – po přímém kopu neobsazený Holub hlavou poslal míč do sítě, 16´- šanci na vyrovnání měl Zítka po autovem vhazování z „desítky“ netrefil branku, 23.min. 2:0 – domácí se zmocnili odraženého míče, následoval centr před branku a míč v ní po dorážce domácího T.Nováka skončil, 26´-další příležitost domácích, po chybě Horvátha, nejprve střelecký pokus za blokoval Gregar a následnou střelu na branku likvidoval Müller, 28.min. 3:0 – po přetaženém rohu se dostal k míčí domácí T. Novák a prostřelil všechny hráče před brankou, 30´- rychlý brejk domácích zakončen hlavičkou mimo branku, 33.min. 3:1 – David Novák doklepl míč do sítě po akci Horváth-Kříž, 48´-po rohovém kopu se dostal míč k nekrytému Hodboďovi, který pálil nad branku, 51.min. 3:2 – Schneiberg hlavou po rohovém kopu Horvátha, 58.min. 3:3 – Hodboď poslal odražený míč nad brankáře do sítě, 60´-  domácím byl vyloučen Svoboda, který nejprve dostal žlutou kartu a za vulgární poznámku dostal červenou, 65.min. 3:4 – David Novák se nejlépe orientoval ve zmatku před brankou, když těsně před tím Zítka trefil jen brankáře, 67.min. 3:5 – David Novák, asistence  Hodboď, 74.min. 3:6 – Jula Horváth proměnil penaltu, nařízenou za faul na Kříže, který musel pro zranění odstoupit ze hry, 87´- naše poslední šance v utkání po akci Růžička – Palyza, který mířil jen do brankáře. Rozhodčí Sixta , žluté karty 1:1.

 

N e d ě l e  2 1 . z á ř í :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – AFK  M I L O V I C E   0 : 1 (0:0)

Hráli : Müller – Růžička, (46´Kodeš), Šlingr Marek, Novák David, Gregar , Zítka (55´Palyza Jan), Poborský Ondra, Pavliš, Hodboď, (74´Šťastný Patrik), Kříž Tomáš, (46´Schneiberg ml.), Horváth Jula

„Derby utkání“ skončilo nejtěsnější výhrou soupeře, jehož hráči projevili během zápasu větší touhu zvítězit. Vyrovnaný zápas však neměl valnou úroveň, chyběla kombinační hra na obou stranách a místo toho se míč nakopával od jedné šestnáctky ke druhé. Ani brankových příležitostí tak nebylo mnoho a ty největší plynuly z hrubých chyb obran, brankáři tak mnoho zákroků neměli. Nejzajímavější minuty : 3´- Zítka po rohovém kopu hlavou těsně vedle, 11´- první „nabídka“ soupeři po nedorozumění Šlingra s brankáře , vyřešil David Novák míč mířící do branky srazil na roh, 24´- dobrý zásah brankáře Müllera, 38´- náš přímý kop odvrácen na roh, 41´- střelecký pokus Horvátha z dálky mimo branku, 43´- přímý kop Milovic odvrácen na roh, 50´- hosté zahráli roh a míč po hlavičce minul branku, 60´- David Novák brankáře nepřekonal, 62´- David Novák se prokličkoval před brankáře, ale poslal míč vedle branky, 63´- „tutovka“ Milovic, neobsazený Grus poslal míč vedle, 73´- David Novák místo přihrávky volil střelu nad branku, 75´- nevyužili jsme přímý kop, 78.min. 0:1 Kugler, který byl neobsazený dostal přihrávku, běžel středem sám na Müllera a nedal mu šanci, 85´- přímý kop Poborského skončil v náruči brankáře, 87´- Pavliš se „vymotal“ s míčem ve velkém vápně, ale poslal šourák brankáři, v tříminutovém nastavení měli šance Poborský z přímého kopu, z hranice šestnáctky (možná měla být nařízena penalta) minul branku a Gregar po samostatné akci pálil nad branku. Rozhodčí Říha ukázal žlutou kartu našim hráčům dvakrát a soupeři pětkrát.

 

S O B O T A   1 3. Z á ř í :

M U Ž I : Bohemia  P O D Ě B R A D Y  - Slovan  L Y S Á  2 : 3 (1:1)

Hráli : Müller – Růžička, Šlingr Marek, Novák David, Gregar, Zítka,(Schneiberg ml.),  Poborský Ondra, Pavliš, Hodboď, (60´-Šťastný Patrik), Kříž Tomáš, (68´Šnajdr),  Horváth Jula, (46´Novák Lukáš)

V utkání, vyrovnaných soupeřů dokázali naši hráči,na jeho hřišti, vybojovat vítězství. Začátek zápasu jsme začali náporem na domácí branku, avšak asi po pěti minutách se hra vyrovnala a její úroveň i trochu ochabla. Do první šance se dostal ve 3´ Tomáš Kříž, ale špatně si zpracoval přihrávku Poborského a brankář vyrazil míč na roh, domácí odpověděli rychlým brejkem v 5´, brankáře Müllera neprostřelili, 9´- naše dobrá kombinace po pravé straně Zítka odcentroval asi na penaltu a Kříž zakončil střelou nad branku, 16´- Poborský zahrál přímý kop z 30 m a míč se odrazil od břevna do hřiště, 33.min. 0:1 David Novák poslal míč k tyči domácí branky, po zahraném přímém kopu Poborským, 34.min. 1:1 domácí rychle srovnali rovněž po přímém kopu, když naše obrana nedokázala včas odkopnout míč centrovaný před branku. V úvodních deseti minutách druhého poločasu se míč jen nakopával od jedné branky před druhou, bez souvislejší kombinační akce. Pak se hra zlepšila a v  59.min. 1:2 – Zítka k tyči, po přiklepnutí míče Křížem, kterému po driblinku v pokutovém území přihrál Pavliš, další gól byl po přečíslení domácí obrany v  73.min. 1:3 – Zítka se zbavil dvěma kličkami obránců a poslal míč, který byl ještě tečován, nad brankářem do sítě, 86´.min. 2:3 domácí snížili z přímého kopu z 18 m přes zeď hráčů přesně k tyči, brankář neměl šanci. Závěr zápasu pak byl hodně nervozní, avšak naši kluci vítězství uhájili. Velmi dobrý rozhodčí Červenka ukázal žlutou kartu domácím jednou a našim třikrát.

N E D Ě L E  7 .  z á ř í :

M U Ž I : Slovan  L Y S Á – AFK  S A D S K Á   4 :1 (0:0)

Hráli : Müller – Růžička, Šlingr Marek, Schneiberg ml., Gregar, Kříž Tomáš, (80´Malínský),  Pavliš,    (87´ Zítka), Poborský Ondra, Hodboď, (64´Hanke), Horváth Jula, Novák David

Utkání s tradičním rivalem, kterému vyšel začátek soutěže a měl před utkáním plný bodový zisk, skončilo lépe pro nás. Po bezbrankovém prvním poločase, kdy byla hra ještě vyrovnaná byl  druhý poločas hrán již za naší převahy. V úvodu utkání se oba soupeři oťukávali a náznaky gólových šancí byli na obou stranách i když my jsme jich měli více. Asi po třiceti minutách měl soupeř mírně navrch, ale po deseti minutách se karta obrátila v náš prospěch. Druhý poločas byl hrán za naši trvalé převahy a hosté se snažili hrozit z brejků. Nejzajímavější minuty utkání: 3´- naše první šance David Novák po centru Horvátha hlavou mimo branku, 6´- útok soupeře zakončen střelou vedle, 8´- David Novák brankáře hostů nepřekonal, 11´- Horváth střílel mimo branku, 14´- náš rohový kop obrana hostů odvrátila, 17´- soupeřův roh nevyužit, 19´- pokus Horvátha nad branku, 27´- první „tutovka“ Hodboď však slabou střelou brankáře nepřekonal, 28´- další „tutovka“ Pavliš překonal brankáře, ale míč míříci do sítě stačil vracející se  hráč soupeře odkopnout na roh, 31´- pokus Horvátha letěl mimo branku, 32´- soupeř trefil tyč naši branky, 36´- hosté zahráli roh, zmatek před naši brankou obrana odvrátila, 41´- soupeř zahrával přímý kop z 25 m, míč letěl nad branku. Druhý poločas jsme začali náporem a již v 47.min.  – 1:0 David Novák otevřel skóre po přihrávce Kříže, 49´- nevyužili jsme přímý kop, 53´- náš rohový kop úspěšně odvrácen, 55.min. –David Novák se prokličkoval před brankáře a zvýšil na 2:0, přihrál Horváth, 59´- Poborský z přímého kopu trefil zeď hráčů soupeře, 60´- náš další roh promarněn, 65´- Pavliš mířil vedle branky, 66´- protiútok soupeře zakončen střelou k tyči, brankář Müller vyrazil na roh, 68´- Jula Horváth trefil břevno branky soupeře, 69´- Kříž z dobré posice těsně vedle brankové tyče, 71.min.-2:1 Čapek přehodil brankáře po zaváhání na levé straně obrany, 75.min.-3:1 Jula Horváth z 25 m poslal míč nad brankářem do sítě, 80´- „tutovka“ střídajícího Hankeho zakončeno slabou střelou brankáři, 84.min. 4:1 – Hanke po nahrávce Davida Nováka, 87´- dobrý zákrok brankáře Müllera po střele k tyči, 89´soupeř poslal míč do naši sítě, ale z ofsajdu. Rozhodčí Mucha udělil našim hráčům dvě a soupeři tři žluté karty.

N E D Ě L E   3 1 . s r p n a :

M U Ž I  : FC  B Í L É   P O D O L Í  - Slovan  L Y S Á   1 : 1 (0:0)

Sestava: Müller – Růžička, Šlingr Marek, Schneiberg ml., ( 37´Jula Horváth), Gregar , Zítka, (66´Kodeš), Poborský Ondra, Novák Lukáš, Hodboď, (73´Šnajdr), Kříž Tomáš, (84´Novák David), Rudzan, (60´ Pavliš)

Utkání sousedů v tabulce skončilo bez vítěze. Prvních dvacet minut hrála obě mužstva  opatrně, ve snaze neudělat chybu v obraně. První slibnou šanci měl v 37´Ondra Poborský, netrefil však branku, po centru od July Horvátha, který unikl podle postraní lajny . V 44 ´ se z rychlého protiútoku dostali do šance domácí, ale Müller dobrým zákrokem udržel čisté konto. Od zahájení druhého poločasu jsme získali  převahu, ale bez brankového vyjádření. Naopak domácí se v 68.min. dostali do vedení 1:0, kdy míč z přímého kopu prolétl zdí a zastavil se až v síti. Naši hráči si i nadále udržovali převahu a dokázali vyrovnat. V 80.min. 1:1 Lukáš Novák se v půli hřiště zmocnil míče, obešel pět hráčů domácích a poslal ho do sítě. V závěrečných deseti minutách mohl o vítězství rozhodnout Kodeš, ale trefil jen domácího brankáře a v poslední minutě utkání jsme zahajovali slibnou útočnou akci, ale rozhodčí hvizdem zápas ukončil. V bojovně hraném utkání jsme byli lepší, avšak odvezli jsme si jen jeden bod za remizu. Rozhodčí Richtár ukázal domácím dvě a našim čtyři žluté karty.

N E D Ě L E  2 4 . s r p n a :

M U Ž I : Slovan  L Y S Á – FC  T U C H O R A Z   3 : 1 (2:0)

Sestava: Müller – Novák Lukáš, (69´- Kříž Jan), Šlingr Marek, Schneiberg ml., Gregar, Zítka, (63´-Šnajdr), Pavliš, Poborský Ondra, Rudzan, (64´- Kodeš), Kříž Tomáš, (85´Malinský),  Hodboď

První mistrovský zápas nového ročníku se hrál za naši trvalé převahy se spoustou nevyužitých brankových příležitostí. Soupeř, který předvedenou hrou zklamal, si odvezl hodně milosrdnou porážku, když krom několika rohů a přímých kopů naši branku neohrozil. Z průběhu utkání : 6´- samostatný únik zakončil Zítka střelou vedle, 7´- soupeř zahrál přímý kop z 30 m obrana s přehledem odvrátila, 16.min. 1:0 -Tomáš Kříž úspěšně zakončil svůj únik po ideální přihrávce Šlingra, 21´- Ondra Poborský běžel sám na brankáře, který vyběhnutím šanci zmařil, v další častí jsme nevyužil tří rohové kopy a soupeř jeden, 42.min. 2:0 – Rudzan z penalty nařízené za faul, 44´- Hodboď dorazil míč odražený od tyče do sítě, rozhodčí branku neuznal pro ofsajd. Druhý poločas byl z naši strany „festivalem“ neproměněných šanci: 51´- Hodboď zakončil slabou střelou k tyči, 54´- útok dvojice Kříž - Hodboď  vyřešil brankář soupeře a stejně skončila akce této dvojice v 56 minutě, 57´- Zítka těsně vedle branky, 61´- Zítka trefil tyč soupeřovi branky, 68´ - z útoku míč do sítě postupně neprotlačili Kříž,Hodboď a Šnajdr . 71.min. 3:0 – Šnajdr po spoluútoku s Tomášem Křížem, 76´-soupeř zahrál přímý kop jen do zdi hráčů,80.min.- 3:1 -  Rozumný proměnil penaltu nařízenou za faul. V závěrečných deseti minutách nedali „tutovky“ : 84´ - Kříž Jan po rohu z 3 m nad, 87´- Pavliš se uvolnil před brankou,ale mířil vedle a 89´Hodboď branku netrefil. Rozhodčí Salač, měl usnadněnou úlohu slušnou hrou obou mužstev a neudělil žádnou žlutou kartu.