P 13:00  Pol.Nymburk-Lysá

P – předzápas odpoledne

2014-2015

Tým mladších žáků tvořili: L. Jirků, M. Poborský, Š. Hlaváček, J. Drahorád, O. Svašek, J. Kiselovič, T. A. Le, D. Šlingr, T. Syrový, M. Plac, P. Tejnický, M. Forejt, J. Lorko, V. Hampl, M. Chmelík, J. Horvát, M. Steiner.

FK SLOVAN LYSÁ N.L. mladší žáci - Vítězové Okresního přeboru mladších žáků Praha-Východ a Nymburk 2014-2015

Fotbalová lvíčata ze Slovanu Lysá po výhře ve skupině A okresního přeboru pro Prahu Východ a Nymburk, kde získala celkem 33 bodů za 11 výher a 3 prohry, s nejvyšším počtem vstřelených branek a celkovým skóre 94:32 se kvalifikovala do finále. Když v neděli 7. června nastoupila na půdě vítěze skupiny B a to týmu SK Úvaly. S nadšením a velkým očekáváním od finálového zápasu, jsme si byli vědomi, že soupeř bude velmi kvalitní, když ve skupině B zvítězil všechna utkání krom jedné prohry. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný, chlapci z Úval byli fyzicky vyspělejším týmem a tak pro nás utkání bylo ještě silově náročnější. Utkání jsme otevřeli velmi dobře, když jsme dokázali vytvořit několik brankových příležitostí a dostat se do vedení 0:2, když po jedné z našich kombinačních akcí zakončoval přesně Drahorád a druhý vstřelil Petr Tejnický z nařízeného pokutového kopu. Nicméně lehkovážné polevení soupeř potrestal ihned po rozehrávce a do poločasu tak stačil snížit na 1:2. Do druhého poločasu jsme si vytyčili jasný cíl a to přidat důraz v obranné hře. Úvod druhého poločase nám vyšel dokonale, kdy bezprostředně po odpískání druhé půlky a několika rychlých přihrávkách se v jasné příležitosti objevil Matyáš Plac a tváří v tvář brankáři byl nekompromisní a zvýšil tak na 1:3. Soupeř však zbraně nesložil a naopak přišel jeho drtivý nápor, sil ubývalo a přibývalo chyb v rozehrávce. Po nešťastném zákroku jednoho z našich obránců, byl nařízen pokutový kop, který domácí hráč proměnil a snížil na 2:3. Poté soupeř doslova ostřeloval naši branku ze všech pozic a když se dostal k jedné odražené střele dříve než náš obránce bylo srovnáno na 3:3. To už byl jasný impulz pro naše kluky, že takhle to nepůjde a do to konce zbývalo ještě více jak 14 minut. Deset z nich bylo znovu obrovsky vyrovnaných, když kluci ukázali charakter a velké odhodlání a z posledních sil bojovali co mohli. Když 4 minuty před koncem po našem rychlém výkopu potrestal zaváhání obrany domácích opět Plac chladnokrevnou přízemní střelou k tyči. Domácí lehce zpanikařili a nechali si od našich chlapců ve zbývajících 3 minutách nastřílet ještě další 3 branky o které se podělili dvakrát Drahorád a jednou Tejnický. Celkové skóre se tak po 60 minutách uzavřelo na výsledku 3:7 ve prospěch našich chlapců. Poděkování patří všem chlapcům, kteří celou sezónu poctivě odmakali. Tým ml. žáků sezóna 2014/2015: L. Jirků, M. Poborský, Š. Hlaváček, J. Drahorád, O. Svašek, J. Kiselovič, T. A. Le, D. Šlingr, T. Syrový, M. Plac, P. Tejnický, M. Forejt, J. Lorko, V. Hampl, M. Chmelík, J. Horvát, M. Steiner. Máme skvělý, kamarádský kolektiv, který příští sezónu neprojde velkou změnou, když větší část současného kádru má ještě jednu sezónu před sebou a tak optimisticky vyhlížím i sezónu nadcházející. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat chlapcům ze svědomitý a poctivý přístup k tréninkům. I když by to pro chlapce měla být především zábava, tak se v tréninkové jednotce najdou i méně oblíbené části, ale velmi důležité pro další herní rozvoj a jsem velice rád, že naši chlapci jsou i v tomto věku natolik vyspělí, aby toto byli schopni pochopit, chválí si spolupráci s týmem trenér Marek Šlingr. Samozřejmě velký dík a úcta patří trenérům a rodičům, bez nich a jejich práce by tohoto úspěchu nebylo možné dosáhnout, proto bychom za celý fotbalový klub TK Slovan Lysá nad Labem chtěli vyjádřit poděkování trenérům Marku Šlingrovi, Marku Poborskému a všem rodičům za podporu jak na zápasech, na turnajích, tak i za to, že si našli čas a byli schopni pomoci s dopravou.