Léto 2016

P o n d ě l í  2 2 . s r p n a :

M u ž i : FK  K L Y  - Slovan  L Y S Á  3 : 2 (3:1)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., Ježek, Kubín, Kodeš, (70´- Poborský Jan), Urban, Kříž Tomáš, Hanke, Růžička, Šnajdr, (55´- Kříž Jan), Horváth Jula, (46´Sosnovský)

V posledním přípravném utkání, proti účastníku I.B třídy skupiny B, jsme narazili na nejkvalitnějšího soupeře ze všech sehraných přípravných zápasů. Domácí mužstvo nás po celé utkání přehrávalo, bylo rychlejší, důraznější a lépe kombinovalo. My jsme byli u všeho pozdě, nedokázali jsme déle podržet míč, když jsme ho vybojovali tak jsme ho vzápětí špatnou přihrávkou ztratili. V utkání nám citelně chyběli tři zkušení hráči ze základní sestavy (Novák David a Lukáš, Poborský Ondra). Sled branek: 16.min.- 1:0, 17.min. 1:1 - Jula Horváth, 20.min.-2:1, 43.min.-3:1, 61.min. – 3:2 – Kříž Tomáš

N e d ě l e  7 . srpna:

M u ž i  : AFK  M I L O V I C E – Slovan  L Y S Á   2 : 4 (1:1)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., (68´Šlingr Marek), Novák Lukáš, Kubín – Novák David, (72´Málek),  Urban, (53´Kodeš),  Poborský Ondra, Kříž Tomáš, Růžička – Hanke, (60´Kříž Jan), Šnajdr

Další přípravné utkání jsme sehráli na hřišti nováčka I.B třídy a skončilo našim zaslouženým vítězstvím. Po většinu utkání jsme měli míč pod kontrolou a hlavně v prvním poločase jsme měli převahu, kterou jsme však nevyjádřili brankami. Ve druhém poločase se hra částečně vyrovnala, avšak úroveň zápasu trochu poklesla. Do vedení jsme mohli jít hned po úvodním výkopu, ale domácí brankář Fišer reflexivně míč vyrazil. Během prvních patnácti minut jsme měli asi tři slibné šance, které jsme neproměnili. Naopak domácí se v 15.min.ujali vedení 1:0, z prvního vážnějšího útoku, Tangl dostal rychlou přihrávku do otevřeného středu obrany a obstřelil vybíhajícího brankáře Rathouského. K vyrovnání jsme měli blízko v 22´, kdy domácí hráč trefil břevno vlastní branky a následný závar vyřešil soupeřův brankář. V 27.min. vyrovnal na 1:1 David Novák, který se nejlépe orientoval ve zmatku před brankou soupeře, po dlouhém autovém vhozu Poborského. Do konce první půle se výsledek nezměnil. Ve druhém poločase jsme šli do vedení v 1:2 v 49.min.– Hanke dostal přihrávku a samostatný náběh úspěšně zakončil. V 57.min. domácí vyrovnali na 2:2, když Tangl potrestal stejnou naši chybu, jako při první brance. Soupeř se z vyrovnání neradoval dlouho, již v 58.min. Hanke vrátil vedení na 2:3. V 74´střídající Málek svoji šanci neproměnil a na konečných 2:4 uzavřel v 80.min. Tomáš Kříž po rychlém samostatném úniku na pravé straně. S přehledem řídil utkání rozhodčí Patrik Roth.

N e d ě l e  3 1 . července :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – FC  H Á J E   2 : 1 (1:0)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., Ježek, (65´ Kříž Jan), Kubín - Novák David, Kříž Tomáš, (75´- Hadrun), Urban, Poborský Ondra, Růžička – Sosnovský, Šnajdr, (46´- Kodeš)

V dalším přípravném utkání jsme narazili na silnějšího soupeře, než byly v prvním zápase Kostomlaty, které si odvezly debakl 10:1. Soupeř, jehož A mužstvo hraje pražský přebor a B mužstvo I.B třídu, přijel v kombinované sestavě a v prvním poločase byl lepší. Hrál důrazněji a dobře kombinoval a v 16.min. se ujal vedení 0:1. Nám se podařil v 45.min. pěkný rychlý útok, který úspěšně zakončil Urban a vyrovnal na 1:1. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a šance ke vstřelení branky měla obě mužstva. O našem těsném vítězství 2:1 rozhodl v 89.min. Sosnovský. Zápas se hrál za deště, hřiště však bylo v dobrém stavu a na předvedenou hru nemělo vliv.