Léto 2017

P á t e k   4 . s r p n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – Sokol  L I B I Š   2 : 5 (1:1)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., Kubín, Novák Lukáš, Růžička – Hanke, Urban, Poborský Ondra, (Poborský Jan), Brabec, Zápotocký, (Kříž Jan) – Novák David

Poslední přípravné utkání se nám celkem vydařilo a s dlouholetým účastníkem divize, který však po minulé sezóně sestoupil do krajského přeboru, jsme sehráli dobrý zápas. Soupeř, o svém poměrně výrazném vítězství rozhodl až v závěru utkání, kdy dokázal proměnit své brankové příležitosti a my jsme tak úspěšní nebyli. V našem mužstvu se velmi dobře uvedl Matěj Brabec, posila se zkušenostmi z vyšších soutěží, hlavně svým přehledem ve hře a přesnosti přihrávek. V poměrně vyrovnaném prvním poločase se soupeř ujal vedení 0:1. Nevedl však dlouho a po rychlém útoku David Novák obešel brankáře, ale trefil tyč a Zápotocký poslal odražený míč do sítě a vyrovnal na 1:1. V další části hry i hosté trefili tyč naši branky. Ve druhém poločase nám zajistil vedení 2:1 Brabec z penalty, nařízené za faul na pronikajícího Hankeho. Hosté vyrovnali na 2:2 rovněž z penalty, nařízené poměrně přísně, po souboji v našem pokutovém území. Po této brance získal soupeř ve hře převahu a výsledkem byla změna skóre na 2:3. Za tohoto stavu mohl vyrovnat Hanke, který dvakrát utekl soupeřově obraně, ale ani jednou netrefil branku. V závěrečných deseti minutách vstřelila Libiš další dvě branky a upravila výsledek na 2:5. Porážka je vysoká a zcela neodpovídá průběhu utkání.

N e d ě l e  3 0 . července:

M u ž i  A: Slovan  L Y S Á – Sokol  V Y Š E H O Ř O V I C E  2 : 1 2 (1:5)

Sestava : Rathouský, (46´- Šlingr Václav) – Schneiberg ml., Kubín, Novák Lukáš, Švorba, Kříž Jan, Novák David, Zápotocký, Růžička, Hanke, Šnajdr , střídali v 46.min.: Poborský Jan, Kodeš a Mehdi

V přípravném utkání dvou nováčků I.A třídy, jsme zcela propadli a severně hrající soupeř nám nadělil debakl, který snad nemá v současné historii lyského fotbalu pamětníka!

K zápasu jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy a na soupeře jsme vůbec nestačili. Obě naše branky  vsítil David Novák, v první půli střelou z voleje do šibenice snižoval na 1:3 a ve druhé půli hlavou snížil na 2:6.

Sobota 22.července:

Muži A : AFK  S E M I C E – Slovan  L Y S Á   0 : 3 (0:1)

Sestava: Šlingr Václav, (46´- Rathouský) – Schneiberg ml., Ježek, Kubín, Švorba – Poborský Jan, Kodeš, Sosnovský, Mehdi - Novák David, Šnajdr, střídali v 46.min. : Hanke a Kříž Jan

Úvodní utkání na hřišti účastníka krajského přeboru, ke kterému jsme nastoupili bez několika hráčů stabilní sestavy, se nám herně i výsledkově vydařilo. V prvním poločase jsme měli více ze hry a ve druhé půli byl průběh zápasu vyrovnaný. Rozdíl byl hlavně v proměňování brankových příležitostí, což se nám dařilo a domácím nikoliv. V prvním poločase zajistil vedení 0:1 Šnajdr a domácí dvě slibné šance neproměnili, když jednou trefili tyč naši branky a druhou skvěle zlikvidoval brankář Šlingr. Ve druhém poločase, v jeho závěru, zvýšil Hanke na 0:2 a Ježek upravil výsledek na 0:3. Domácí opět vyšli brankově naprázdno.