Léto 2018

S o b o t a  4 . s r p n a :

M u ž i  A : SK  L I B U Š – Slovan  L Y S Á   7 : 1 (3:1)

Sestava: Šlingr václav – Schneiberg ml., Kubín, Novák Lukáš, Vranek – Kříž Tomáš, Kozdera, Poborský Ondra, Veselý – Novák David, Hanke, střídal Kříž Jan

„Zápas se nám vůbec nevydařil. Na první gól Libuše dokázal odpovědět krásnou brankou Lukáš Novák, ale to bylo vše. Hráli jsme hrozně naivně, nezodpovědně a soupeři jsme připravili pět gólů jako na zlatém podnose“, zlobil se trenér poražených Václav Sosnovský. „Takový přístup k zápasu jsem u kluků dlouho neviděl a doufám, že si z toho vezmou ponaučení. Tímto způsobem hry se určitě presentovat nechceme a uřízli jsme si ostudu,“ řekl rozladěný kouč lyského mužstva.

S O B O T A  2 8 . července :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – FK  V Y S O K Á  6 : 4 (3:0)

Sestava : Poborský  Marek – Kříž Jan, Kubín, Novák Lukáš, Vranek – Hanke, Růžička, Brabec, Veselý – Novák David, Ježek, střídali: Sosnovský, Kříž Tomáš, Poborský Jan, Pozníček

Ve druhém přípravném utkání jsme se utkali s nováčkem I.B třídy, který předvedl hlavně ve druhém poločase dobrý bojovný výkon. K zápasu jsme nastoupili bez několika hráčů základu, vzhledem k dovoleným a svatbě Martina Urbana, na kterou byli někteří pozváni. Hrálo se za úmorného třicetipěti stupňového vedra a výsledek je opět spíše hokejový. Zápas jsme začali náporem a stříleli jsme i branky. 8.min. 1:0 – David Novák po akci a přihrávce od Ježka, další gól přidal v 10.min. Lukáš Novák, po rohovém kopu, střelou po zemi k tyči a v 18.min. David Novák doklepl míč do sítě a zvýšil na 3:0. Po tomto zdrcujícím začátku to vypadalo na soupeřův debakl. Pravda však byla jiná. My jsme se spokojili s dostatečným náskokem a když v 31.min. Veselý trefil jen tyč a nepřidal další branku, soupeř se začal osmělovat , vyrovnal hru a v tomto trendu pokračoval i ve druhém poločase. My jsme do konce poločasu další branku nepřidali.Ve  druhé půli v 54´ Tomáš Kříž po sólu trefil vybíhajícího brankáře a z následného protiútoku nedali hosté „tutovku“, míč přelétl branku. V 60.min. se však výsledek měnil, soupeř snížil na 3:1.Šance se střídali na obou stranách:  62´neprotlačil Sosnovský míč do branky, 65´- úspěšně zasáhl brankář Poborský, v 66.min. hosté po rychlém útoku, který zaváněl ofsajdem, snížili na 3:2. Potom jsme byli úspěšní my v 70.min. zvýšil Hanke na 4:2, kdy vrátil do sítě míč odražený od břevna po střele Davida Nováka a v 74.min. Veselý zvýšil na 5:2. Soupeř hned po rozehrání, ve středu hřiště, snížil na 5:3, když překopl brankáře Poborského, který stál daleko před brankou, 76´-hosté nedali z dobré šance a skóre se měnilo v 83.min. 6:3 - David Novák hlavou po rohu a dosáhl hatrik. Poslední slovo měl soupeř a v 84.min. uzavřel gólovou přestřelku na 6:4.

N e d ě l e  2 2 . července :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – FC  P Ř E D N Í  K O P A N I N A  5 : 5 (1:1)

Sestava: Šlingr – Schneiberg ml, Novák Lukáš, Švorba, Helmich – Veselý, Urban, Poborský Ondra, (46´Brabec), Vránek – Novák David, (46´Sosnovský), Kubín

V prvním letním přípravném utkání jsme se utkali s účastníkem pražského městského přeboru, který hrál ještě před dvěma léty divizi. Zápas jsme začali dobře a již ve 2.min. zařídil Kubín vedení 1:0 po rychlé akci a centru Veselého. Další šanci jsme měli v 8´a nedali a naopak soupeř v 18.min. vyrovnal na 1:1, jejich volný hráč prostřelil brankáře. Soupeře měl pak převahu a v 26´ trefil, po chybě našeho obránce, z vyložené šance tyč. My jsme hrozili z brejku a slibné šance neproměnili: v 30´střelu Poborského brankář vyrazil na roh, 34´- Kubín lobem přehodil brankáře i branku, 38´a 42´ nebyl úspěšný David Novák. Začátek druhého poločasu naše obrana prospala a soupeř brankami v 46 a 47.min. se ujal vedení 1:3, ovládl hru, v 54.min.zvýšil na 1:4 a v 61.min.po chybě obrany, která čekala, že bude odpískán ofsajd to bylo 1:5! Vypadalo to na debakl, ale opak byl pravdou, hosté v domnění, že o jejich vítězství je rozhodnuto polevili. My jsme hru vyrovnali, postupně získali i převahu a dokázali jsme i vyrovnat. V 54´ po rohu trefil Lukáš Novák hlavou tyč a dorážka Schneiberga šla nad branku. A potom padali branky : 74.min. 2:5 Lukáš Novák dorazil po rohu, 79.min. 3:5 Brabec po samostatné akci, 84.min. 4:5 Ondra Poborský se za vápnem opřel do míče a ten skončil v „šibenici“ a v 90.min. Brabec vyrovnal na 5:5 z penalty nařízené za jasnou ruku. Utkání, které hrozilo našim debaklem tak skončilo spíše hokejovým výsledkem.