Léto 2019

S o b o t a  2 7 . č e r v e n c e :

M u ž i  A : Sokol  K R Á L O V I C E – Slovan  L Y S Á   4 : 3  (2:0)

Sestava: Novák Libor – Vránek, Švorba, Helmich – Zápotocký, Urban, Kozdera, (46´- Galovič), Veselý, Hanke, Ježek, (46´Sosnovský), Brabec Matouš

Ve třetím přípravném utkání na krajský přebor jsme se utkali opět se soupeřem z Prahy, který skončil v uplynulém ročníku na 2.místě pražského přeboru. K zápasu jsme nastoupili bez několika stabilních hráčů, které nahradili jednak kluci z širšího kádru a nastoupili i tři hráči, kteří by k nám  mohli přestoupit : brankář Libor Novák a v poli Galovič a Matouš Brabec. Hrálo se typické přípravné utkání, oba celky se více věnovali útokům než obraně a tak bylo dost brankových příležitostí na obou stranách. Domácí, v jehož mužstvu nastupuje v roli dirigenta Kalivoda, který hrál 1.ligu v pražské Slávii, hráli výborně a to hlavně v prvním poločase. Ve druhé půlce, po prostřídání, se hra částečně vyrovnala a dokázali jsme proměnit i naše šance v góly. V prvním poločase byli střelecky úspěšnější jen domácí, kteří se již v 2.min. ujali vedení 1:0 a gólem „do šatny“ v 43.min. zvýšili na 2:0. Ve druhé půli v 55.min.snížil Sosnovský na 2:1, domácí v 60.min. zvýšili na 3:1 a v 62.min. opět Sosnovský snížil na 3:2. Avšak hned v následující minutě šel soupeř opět do dvoubrankového vedení na 4:2 a v 68.min. Matouš Brabec gólem na 4:3 ukončil brankovou přestřelku. Domácí dokázali zasloužené vítězství udržet, ale my jsme jim byli zdatným soupeřem.

S O B O T A  2 0 . ČERVENCE:

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – TJ  Z L I Č ÍN  1:2 (0:1)

Hráli: Rathouský - Schneiberg ml., Švorba, Helmich,  Vránek, Veselý, Novák Lukáš, Birkus, Kodeš, Kříž Tomáš, Novák David, střídali: Ježek, Sosnovský, Zápotocký, Kříž Jan

Další přípravné utkání jsme sehráli na domácím stadionu se soupeřem,který postoupil do pražského přeboru. Hosté praktikovali rychlou přízemní kombinační hru a utkání bylo zajímavé a pohledné. V prvním poločase jsme měli více ze hry a připravili jsme si i několik slibných brankových příležitosti a vstřelili jsme i branku. Rychlý útok dvojice Tomáš Kříž a David Novák odvrátili hosté na roh a po jeho zahrání poslal Birkus míč do sítě, rozhodčí však branku neuznal pro náš útočný faul. Z vedení 0:1, se před koncem první půle, radoval soupeř, který dorážkou zakončil rychlý protiútok, když první střelu brankář Rathouský pádem na zem vyrazil, ale dobíhající soupeřův hráč vrátil míč do sítě. Ve druhém poločase převzali herní iniciativu hosté a připravili si několik brankových šancí, které jim mařil výborně chytající brankář Rathouský. V 53.min. však kapituloval, kdy rychlý útok dvou hráčů soupeře na jednoho našeho obránce skončil brankou 0:2. Nám se podařilo po jednom protiútoku výsledek korigovat, Sosnovský po přihrávce od Schneiberga snížil na 1:2. V závěru utkání netrefil soupeřův útočník naši prázdnou branku.