Léto 2020

den datum soupeř čas kde
sobota 18.7.2020 Exhibice Lysá 14:00 Lysá
sobota 25.7.2020 Poděbrady 10:15 Poděbrady
sobota 1.8.2020 Úvaly 10:15 dle dohody
sobota 8.8.2020 Poříčany 10:15 dle dohody
sobota 15.8.2020 Čelákovice 10:15 dle dohody
 

S o b o t a  2 5 . č e r v e n c e :

M u ž i  A : Bohemia P O D Ě B R A D Y – Slovan  L Y S Á   1 : 1 (1:0)

Sestava: Rathouský – Horák, Brabec Matěj, Kříž Jan, Růžička, Pokorný, (65´- Poborský Matyáš), Poborský Ondra, (65´- Malínský), Novák Lukáš, Veselý, Bohdan, Hanke

K utkání jsme odjeli v hodně kombinované sestavě, (dovolené, pracovní povinnosti) a proti silnému soupeři, za který nastoupilo i několik hráčů z divizní Ostré, jsme uhráli dobrý výsledek. Domácí měli po většinu utkání převahu, ale mnoho gólových šanci neměli a jedinou branku dal v 25.min. Martínek. Naši šanci, v této části hry, měl Veselý, který běžel sám na brankáře, ten však jeho střelu zlikvidoval. Druhý poločas byl herně vyrovnanější i nadále jsme odpovědně bránili a snažili se o brejky a po našem prostřídání a přestavení sestavy, jsme v 70.min. vyrovnali na 1:1, po rychlém útoku po ose Veselý – Brabec – Matyáš Poborský zakončil do prázdné branky. Tento výsledek se již do konce utkání nezměnil i když šance byli na obou stranách a domácí trefili břevno naší branky.  Vzhledem k naší sestavě jsme dokázali uhrát remízu.

S o b o t a  1 8. července:

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – Výběr Vendy Sosnovského  6 : 9 (5:4)

Lysá : Rathouský, Kříž Honza, Novák Lukáš, Ježek, Helmich, Schneiberg ml., Novák David, Kubín, Brabec Matouš, Kříž Tomáš, Hanke, Šnajdr

Výběr: Fišer Ondra, Flachbart, Moudrý, Černý Tomáš, Karásek, Korec, Vobořil, Borovička, Brabec Matěj,  Sosnovský, Murárik, Herzán , Nepovím, Sosnovská Monika a navíc syn Vašík v slávistickém dresu, který vsítil i jeden gól.

Na ukončení velice úspěšné čtyřleté hráčské i trenérské činnosti v našem klubu, kdy se velkou měrou podílel na postupu nejprve do I.A třídy a následně i krajského přeboru, se odehrálo toto benefiční utkání. Výběr „SOSIGOL“ byl sestaven z hráčů divizních klubu, s kterými ve své bohaté a úspěšné hráčské kariéře hrával.  Utkání probíhalo v pohodovém tempu a padl i rekordní počet patnácti branek. První poločas jsme zvládli lépe a skončil našim těsným vítězstvím a v druhém poločase jsme polevili, soupeř toho využil a výsledek otočil a přesvědčivě zvítězil. Naše branky zaznamenali Hanke, Kříž Tomáš a Šnajdr všichni po dvou, za soupeře byl úspěšný Venda Sosnovský  třikrát, Nepovím dvakrát a po jedné brance Monika Sosnovská z penalty, Vašík Sosnovský, Flachbart a Korec.

 

 

Č t v r t e k   25. č e r v n a :

Slovan Lysá - SK Sokoleč  3:3 (1:0)

Branky: Matouš Brabec, Hanke, Švorba

Sestava: Rathouský - J.Kříž, Švorba, L.Novák, Schneiberg - Veselý, D.Novák, Matěj Brabec, Matouš Brabec - Ježek, T.Kříž

Střídali: Hanke, Pokorný, Kozdera

S o b o t a   20. č e r v n a :

Lysá – Polaban Nymburk 2:4 (0:1)

Utkání nabídlo šest branek, pět jich padlo až ve druhém poločase. A úspěšnější byli fotbalisté Polabanu Nymburk. Ti vedli už dva nula, jenže Lysá srovnala. V posledních dvaceti minutách ale divizní celek rozhodl dalšími dvěma zásahy.

„Dokud jsme neprostřídali, tak to šlo a bylo to dobré. Soupeř byl lepší na míči, nám chyběli vzadu Švorba a Schneiberg a uprostřed Matěj Brabec,“ vyprávěl Václav Sosnovský, který vedl lyský tým jako trenér. „Špatné to ale nebylo, jako příprava to bylo příjemné zpestření a bylo to dobré,“ řekl Sosnovský.

„Herně jsme byli lepší, více jsme drželi míč a konečně jsme vyjádřili naši převahu i brankově. Hlavně ve druhém poločase,“ hodnotil zápas o třetí místo nymburský kormidelník Lukáš Vlk. „Ve druhém poločase sice Lysá vyrovnala, oba týmy proházely sestavy, ale v závěru jsme měli vetší kvalitu a to se projevilo i na konečném výsledku. Soupeř už toho měl plné zuby,“ dodal kouč Polabanu.

Nápad uspořádat tento turnaj se zrodil v hlavně Petra Jirsy, šéfa lyského klubu. „Turnaj trochu narušilo deštivé počasí, mohlo přijít více lidí, a také situace v Ostré,“ hlesl Jirsa. „Jinak se budeme snažit zachovat tradici, turnaj by mohl být za rok součást přípravy, hrál by se třeba jako jednodenní. V nějaké formě budeme chtít pokračovat,“ uvedl lyský předseda klubu.

Branky: T. Kříž, Herzán – Hobík, Mejzr, Jarschel, Škarecký. Poločas: 0:1.

Slovan Lysá nad Labem: Rathouský – Pokorný, L. Novák, Ježek, Matouš Brabec – T. Kříž, D. Novák, O. Poborský, Veselý – Hanke, Herzán, střídali Skála, Šatný, Horváth, Zápotocký.

Polaban Nymburk: Plaček – Herčík, Daněk, Zoubek, Kotek – Škarecký, T. Svoboda – Landyš, Nepovím, Jarschel – Hobík, střídali Drobný, M. Dudla, Mejzr, Müller.

Č t v r t e k   18 . č e r v n a :

Lysá – Ostrá 2:3 (0:2)

„V prvním poločase jsme měli čtyři jasné ložené šance. Ale dostali jsme první branku, která byla kuriózní, kdy malá domů skončila až v síti. Pak dal soupeř druhý gól z brejku. To byl poločas, který mohl skončit obráceně. Ve druhém poločase se nám podařilo snížit, ale soupeř udeřil z penalty a my jsme už jen korigovali stav. Rozhodl první poločas, ve kterém jsme zahodili šance, naopak Ostrá byla produktivní,“ popisoval utkání hrající trenér lyského mužstva Matěj Brabec.

„Na začátku jsme se rozkoukávali. Lysá měla asi více šancí, i přesto, že my jsme byli více na míči. Před vápnem jsme měli ale spousty ztrát. V poločase jsme mohli klidně prohrávat, soupeř měl dvě velké loženky, nás skvěle podržel Kelle. Ale domácí si dali po našem dobrém napadání vlastní gól a pak se trefil Mareš. Po přestávce domácí snížili, ale my jsme přidali rozhodující gól z penalty. Pak Lysá stihla v závěru jen snížit,“ vyprávěl zkušený fotbalista Ostré Petr Vobořil.

Branky: Horák, Veselý - vlastní, Mareš, Bodlák (z PK). Poločas: 0:2.

Slovan Lysá nad Labem: Rathouský – Pokorný, Matěj Brabec, L. Novák, Horák – Veselý, O. Poborský, D. Novák, Matouš Brabec – Ježek, T. Kříž, střídali Růžička, Hanke, Kozdera.

Sportovní sdružení Ostrá: Keller – Poběrežský, Moudrý, Štejnar, Bílek – Dozorec, Vobořil, Knobloch, Novotný, Bodlák – Mareš, střídali Manhart, Volf, Hradecký, Kukla.

 

S o b o t a   6 . č e r v n a :

M u ž i   A : Sokol  D O L N Í  P O Č E R N I C E – Slovan  L Y S Á   1 : 8 (1:5)

Hráli: Rathouský – Schneiberg ml, Švorba, Kříž Jan, Horák – Brabec Matouš, Novák David, Brabec Matěj, Veselý – Kříž Tomáš, Hanke, střídali: Růžička, Ježek, Pokorný

První utkání, po vynucené koronavirové pauze, jsme sehráli proti účastníku pražské I.A třídy na jeho hřišti. Zápas se nám herně i výsledkově vydařil a střelecky se vyznamenal Tomáš Kříž, autor třech branek. Až na úvodní čtvrt hodinku, kdy měli domácí míč častěji na svých kopačkách, jsme měli herní převahu, dobře jsme kombinovali a naši hráči se pohybem dostávali do střeleckých příležitostí a vítězství mohlo být i dvouciferné. Soupeř byl nucen se bránit a do protiútoku se dostával jen minimálně. Skóre otevřel v 15.min. Tomáš Kříž, potrestal chybnou malou domů 0:1, 26.min. stejný hráč zvýšil na 0:2, 34.min. Matouš Brabec přidal na 0:3 a v následující minutě domácí snížili na 1:3, do konce prvního poločasu se ještě trefili v 39.min. Veselý 1:4 a v 45.min. Tomáš Kříž dosáhl na hatrik a upravil na 1:5. Ve druhém poločase i přes trvalou převahu jsme byli střelecky úspěšní až v jeho závěru: 79.min. Matěj Brabec 1:6, 83.min. Hanke zvýšil na 1:7 a brankostroj zakončil v 90.min. na 1:8 Matěj Brabec.