Léto 2020

P á t e k  1 4 . s r p n a :

Slovan  L Y S Á – Union  Č E L Á K O V I C E   3 : 0 (1:0)

„První půle byla celkem vyrovnaná, my jsme využili jednu šanci ze dvou nebo třech co jsme měli“, uvedl vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr.“Jinak se hrálo hlavně mezi šestnáctkami, moc dobrý fotbal to nebyl. Ve druhém poločase jsme byli lepší, více na balonu a byli jsme i přesnější. A také jsme přidali dvě branky,“ řekl Šlingr. V dresu Lysé nastoupili Müller a Tomáš Veselý, kteří naposledy hráli v Polabanu Nymburk. „Zatím není jejich příchod dotažený, ale oba by u nás měli být,“ přiznal vedoucí týmu.                              „První poločas byl vyrovnaný, měli jsme více balon v držení než Lysá. První branku jsme dostali po dlouhém nákopu, kde nám to vzadu zahaprovalo. Dobře jsme drželi míč, ale chyběla nám finální přihrávka,“ načal hodnocení zápasu trenér čelákovického Unionu Radek Skuhravý. „ Ve druhém poločase přišli do hry na  straně domácích zkušení Ježek a Sosnovský, soupeř začal hrát chytře a obraz hry se změnil. Lysá trestala naše chyby. My jsme prostřídali a vypadli jsme ze hry,“ přidal Skuhravý. Na straně hostujícího mužstva nastoupili dva nováčci – Halič a Strniště. „U obou zatím nevíme, jak to dopadne,“ dodal Skuhravý.

Branky : 19. Hanke, 50. Ježek, 84. Ondra Veselý

Slovan Lysá : Rathouský – Kříž Jan, Švorba, Müller, Pokorný – Veselý Ondra, Růžička, Novák David, Veselý Tomáš – Kříž Tomáš, Hanke, střídali Kozdera, Ježek, Sosnovský.

Union  Čelákovice : Bařina Petr – Kolovecký, Arazim, Soukup, Halič – Matějka, Koch, Strniště – Choura, Filip, Janák, střídali Konečný, Schlösser, Štrobl

S o b o t a  8 . s r p na :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – SK  P O Ř Í Č A N Y   0 :4 (0:1)

Sestava: Rathouský, Schneiberg ml., Švorba, Kříž Jan, (Sosnovský), Horák – Veselý, Novák David, Růžička, Pokorný- Brabec Matěj, Kříž Tomáš

Na divizního soupeře jsme neměli a zaslouženě jsme prohráli. K zápasu bylo jen dvanáct hráčů (dovolené, pracovní povinnost) a to je málo a míč tak měli převážně na svých kopačkách hráči soupeře, většinou na naší polovině hřiště. Hrálo se dopoledne za úmorného vedra.

Nejzajímavější minuty utkání:

21´- brejk Veselého, běžel sám na brankáře, ale zakončil těsně vedle

22.min. – 0:1 – rozhodčí nařídil penaltu, soupeř bezpečně proměnil

25´- hosté nedotlačili míč z naší brankové čáry za ní

31´ - Tomáš Kříž se pěkně uvolnil a z velkého vápna pálil nad branku

48´- skvělý zákrok brankáře Rathouského zlikvidoval „tutovku“ Poříčan

54´ - brejk Veselého zakončen střelou po zemi těsně vedle

57.min. – 0:2 centrovaný míč usměrnil soupeř hlavou do naší branky

61´- třetí brejk Veselého a opět mířil těsně vedle branky

64.min. 0:3 – po vysokém centru a souboji brankáře Rathouského se soupeřem v malém vápně, skončil míč v naší síti (zavánělo faulem soupeře na brankáře)

75´- další penaltu soupeře brankář Rathouský vyrazil

89.min. – 0:4 – poslední branku zaznamenali hosté těsně před koncem utkání.

Hodnocení utkání trenérem v Nymburském deníku:

„ Jan Kříž musel v poločase do práce, takže musel naskočit Venda Sosnovský. Navíc mě bolela achilovka, takže jsem na hřišti posledních třicet minut odchodil,“ řekl hrající trenér Matěj Brabec. „Soupeř byl lepší, Poříčany mají mladý běhavý tým. My jsme se snažili hrát v bloku odzadu. Soupeř nás tlačil, my jsme do dvacáté minuty odolávali a pak jsme šli z ojedinělého brejku sami na bránu. Veselý gól nedal a z protiútoku jsme inkasovali. Pak jsme dostali druhý gól a neměli jsme sílu něco udělat. Za zápas jsme měli tři ložené šance, žádnou jsme nedali. Hosté jich měli o dost více a výsledek asi odpovídá“, přiznal Brabec. „V této sestavě a bez střídání nemůžeme konkurovat. V rámci možnosti jsme utkání odehráli slušně, kdo nastoupil, sáhl si na dno,“ dodal kouč Lysé.

S o b o t a  1 . s r p n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á  - SK  Ú V A L Y   3 : 3 (1:1)

Sestava: Rathouský – Kříž Jan, Švorba, Novák Lukáš, Horák, Veselý, Poborský Ondra, Bohdan, Pokorný, Brabec Matěj, Novák David, střídali Ježek, Růžička a Müller

Další přípravné utkání hrané za úmorného dopoledního vedra se nám nevydařilo. I když jsme hráli bez několika hráčů základní sestavy, soupeře hrajícího I.B třídu bychom měli přehrát. Zápas jsme začali převahou,  připravili jsme se i několik brankových šancí, které jsme však nezakončili míčem v síti hostů. Postupem času snaživý soupeř hru vyrovnal a když jsme se opět dostali do vedení, tak jsme mu lehkovážným přístupem při bránění umožnili vyrovnat a zápas tak skončil remízou. Sled branek : 10.min. 1:0 – Veselý hlavou k tyči zajistil vedení, 33.min. 1:1 – vlastní branka Veselého, který chtěl odkopnout centr na roh, ale napálil míč do sítě, 65.min. 2:1 – opět Veselý úspěšně využil svoji šanci,  84.min. 2:2 – nedůslednost při bránění jsme zaplatili vyrovnávací brankou, 86.min. 3:2 – Ježek úspěšně zakončil útok s Veselým, 89.min. 3:3 – další nedůslednost v obraně a neobsazený hráč soupeře na malém vápně se nemýlil. Hrající trenér Matěj Brabec zhodnotil utkání kriticky v nymburském deníku: „ Jsem rozčarovaný z výsledku i předvedeného výkonu. Kromě tří branek jsme nedali šest dalších ložených šancí, kdy jsme nevyřešili jasné situace. Když už jsme nedokázali dát gól, nechali jsme si dát dvě laciné branky. Nejvíce jsem zklamaný z přístupů hráčů a jejich chuti. Někteří nechtějí míč a s tím nemáme v krajském přeboru žádnou šanci! Minulý týden jsme hráli disciplinovaně, sáhli jsme si na dno a teď jsme úplně selhali. Frustovaný jsem ale hlavně z přístupu hráčů k utkání. Za týden hrajeme s divizním týmem Poříčan a s takovým výkonem by nás krutě potrestali.“

S o b o t a  2 5 . č e r v e n c e :

M u ž i  A : Bohemia P O D Ě B R A D Y – Slovan  L Y S Á   1 : 1 (1:0)

Sestava: Rathouský – Horák, Brabec Matěj, Kříž Jan, Růžička, Pokorný, (65´- Poborský Matyáš), Poborský Ondra, (65´- Malínský), Novák Lukáš, Veselý, Bohdan, Hanke

K utkání jsme odjeli v hodně kombinované sestavě, (dovolené, pracovní povinnosti) a proti silnému soupeři, za který nastoupilo i několik hráčů z divizní Ostré, jsme uhráli dobrý výsledek. Domácí měli po většinu utkání převahu, ale mnoho gólových šanci neměli a jedinou branku dal v 25.min. Martínek. Naši šanci, v této části hry, měl Veselý, který běžel sám na brankáře, ten však jeho střelu zlikvidoval. Druhý poločas byl herně vyrovnanější i nadále jsme odpovědně bránili a snažili se o brejky a po našem prostřídání a přestavení sestavy, jsme v 70.min. vyrovnali na 1:1, po rychlém útoku po ose Veselý – Brabec – Matyáš Poborský zakončil do prázdné branky. Tento výsledek se již do konce utkání nezměnil i když šance byli na obou stranách a domácí trefili břevno naší branky.  Vzhledem k naší sestavě jsme dokázali uhrát remízu.

S o b o t a  1 8. července:

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – Výběr Vendy Sosnovského  6 : 9 (5:4)

Lysá : Rathouský, Kříž Honza, Novák Lukáš, Ježek, Helmich, Schneiberg ml., Novák David, Kubín, Brabec Matouš, Kříž Tomáš, Hanke, Šnajdr

Výběr: Fišer Ondra, Flachbart, Moudrý, Černý Tomáš, Karásek, Korec, Vobořil, Borovička, Brabec Matěj,  Sosnovský, Murárik, Herzán , Nepovím, Sosnovská Monika a navíc syn Vašík v slávistickém dresu, který vsítil i jeden gól.

Na ukončení velice úspěšné čtyřleté hráčské i trenérské činnosti v našem klubu, kdy se velkou měrou podílel na postupu nejprve do I.A třídy a následně i krajského přeboru, se odehrálo toto benefiční utkání. Výběr „SOSIGOL“ byl sestaven z hráčů divizních klubu, s kterými ve své bohaté a úspěšné hráčské kariéře hrával.  Utkání probíhalo v pohodovém tempu a padl i rekordní počet patnácti branek. První poločas jsme zvládli lépe a skončil našim těsným vítězstvím a v druhém poločase jsme polevili, soupeř toho využil a výsledek otočil a přesvědčivě zvítězil. Naše branky zaznamenali Hanke, Kříž Tomáš a Šnajdr všichni po dvou, za soupeře byl úspěšný Venda Sosnovský  třikrát, Nepovím dvakrát a po jedné brance Monika Sosnovská z penalty, Vašík Sosnovský, Flachbart a Korec.

Č t v r t e k   25. č e r v n a :

Slovan Lysá - SK Sokoleč  3:3 (1:0)

Branky: Matouš Brabec, Hanke, Švorba

Sestava: Rathouský - J.Kříž, Švorba, L.Novák, Schneiberg - Veselý, D.Novák, Matěj Brabec, Matouš Brabec - Ježek, T.Kříž

Střídali: Hanke, Pokorný, Kozdera

S o b o t a   20. č e r v n a :

Lysá – Polaban Nymburk 2:4 (0:1)

Utkání nabídlo šest branek, pět jich padlo až ve druhém poločase. A úspěšnější byli fotbalisté Polabanu Nymburk. Ti vedli už dva nula, jenže Lysá srovnala. V posledních dvaceti minutách ale divizní celek rozhodl dalšími dvěma zásahy.

„Dokud jsme neprostřídali, tak to šlo a bylo to dobré. Soupeř byl lepší na míči, nám chyběli vzadu Švorba a Schneiberg a uprostřed Matěj Brabec,“ vyprávěl Václav Sosnovský, který vedl lyský tým jako trenér. „Špatné to ale nebylo, jako příprava to bylo příjemné zpestření a bylo to dobré,“ řekl Sosnovský.

„Herně jsme byli lepší, více jsme drželi míč a konečně jsme vyjádřili naši převahu i brankově. Hlavně ve druhém poločase,“ hodnotil zápas o třetí místo nymburský kormidelník Lukáš Vlk. „Ve druhém poločase sice Lysá vyrovnala, oba týmy proházely sestavy, ale v závěru jsme měli vetší kvalitu a to se projevilo i na konečném výsledku. Soupeř už toho měl plné zuby,“ dodal kouč Polabanu.

Nápad uspořádat tento turnaj se zrodil v hlavně Petra Jirsy, šéfa lyského klubu. „Turnaj trochu narušilo deštivé počasí, mohlo přijít více lidí, a také situace v Ostré,“ hlesl Jirsa. „Jinak se budeme snažit zachovat tradici, turnaj by mohl být za rok součást přípravy, hrál by se třeba jako jednodenní. V nějaké formě budeme chtít pokračovat,“ uvedl lyský předseda klubu.

Branky: T. Kříž, Herzán – Hobík, Mejzr, Jarschel, Škarecký. Poločas: 0:1.

Slovan Lysá nad Labem: Rathouský – Pokorný, L. Novák, Ježek, Matouš Brabec – T. Kříž, D. Novák, O. Poborský, Veselý – Hanke, Herzán, střídali Skála, Šatný, Horváth, Zápotocký.

Polaban Nymburk: Plaček – Herčík, Daněk, Zoubek, Kotek – Škarecký, T. Svoboda – Landyš, Nepovím, Jarschel – Hobík, střídali Drobný, M. Dudla, Mejzr, Müller.

Č t v r t e k   18 . č e r v n a :

Lysá – Ostrá 2:3 (0:2)

„V prvním poločase jsme měli čtyři jasné ložené šance. Ale dostali jsme první branku, která byla kuriózní, kdy malá domů skončila až v síti. Pak dal soupeř druhý gól z brejku. To byl poločas, který mohl skončit obráceně. Ve druhém poločase se nám podařilo snížit, ale soupeř udeřil z penalty a my jsme už jen korigovali stav. Rozhodl první poločas, ve kterém jsme zahodili šance, naopak Ostrá byla produktivní,“ popisoval utkání hrající trenér lyského mužstva Matěj Brabec.

„Na začátku jsme se rozkoukávali. Lysá měla asi více šancí, i přesto, že my jsme byli více na míči. Před vápnem jsme měli ale spousty ztrát. V poločase jsme mohli klidně prohrávat, soupeř měl dvě velké loženky, nás skvěle podržel Kelle. Ale domácí si dali po našem dobrém napadání vlastní gól a pak se trefil Mareš. Po přestávce domácí snížili, ale my jsme přidali rozhodující gól z penalty. Pak Lysá stihla v závěru jen snížit,“ vyprávěl zkušený fotbalista Ostré Petr Vobořil.

Branky: Horák, Veselý - vlastní, Mareš, Bodlák (z PK). Poločas: 0:2.

Slovan Lysá nad Labem: Rathouský – Pokorný, Matěj Brabec, L. Novák, Horák – Veselý, O. Poborský, D. Novák, Matouš Brabec – Ježek, T. Kříž, střídali Růžička, Hanke, Kozdera.

Sportovní sdružení Ostrá: Keller – Poběrežský, Moudrý, Štejnar, Bílek – Dozorec, Vobořil, Knobloch, Novotný, Bodlák – Mareš, střídali Manhart, Volf, Hradecký, Kukla.

S o b o t a   6 . č e r v n a :

M u ž i   A : Sokol  D O L N Í  P O Č E R N I C E – Slovan  L Y S Á   1 : 8 (1:5)

Hráli: Rathouský – Schneiberg ml, Švorba, Kříž Jan, Horák – Brabec Matouš, Novák David, Brabec Matěj, Veselý – Kříž Tomáš, Hanke, střídali: Růžička, Ježek, Pokorný

První utkání, po vynucené koronavirové pauze, jsme sehráli proti účastníku pražské I.A třídy na jeho hřišti. Zápas se nám herně i výsledkově vydařil a střelecky se vyznamenal Tomáš Kříž, autor třech branek. Až na úvodní čtvrt hodinku, kdy měli domácí míč častěji na svých kopačkách, jsme měli herní převahu, dobře jsme kombinovali a naši hráči se pohybem dostávali do střeleckých příležitostí a vítězství mohlo být i dvouciferné. Soupeř byl nucen se bránit a do protiútoku se dostával jen minimálně. Skóre otevřel v 15.min. Tomáš Kříž, potrestal chybnou malou domů 0:1, 26.min. stejný hráč zvýšil na 0:2, 34.min. Matouš Brabec přidal na 0:3 a v následující minutě domácí snížili na 1:3, do konce prvního poločasu se ještě trefili v 39.min. Veselý 1:4 a v 45.min. Tomáš Kříž dosáhl na hatrik a upravil na 1:5. Ve druhém poločase i přes trvalou převahu jsme byli střelecky úspěšní až v jeho závěru: 79.min. Matěj Brabec 1:6, 83.min. Hanke zvýšil na 1:7 a brankostroj zakončil v 90.min. na 1:8 Matěj Brabec.