Zima 2017

S o b o t a   1 8 . b ř e z n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – TJ  K L Y  2 : 2 (0:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Kubín, Sosnovský, Schneiberg ml.,Hodboď, (Kodeš), Růžička, Poborský Ondra, Kříž Tomáš, Novák David, (Poborský Jan), Hanke

V posledním přípravném utkání, před zahájením jarní části mistrovské soutěže, jsme se utkali se soupeřem, který vede B skupinu I.B třídy a za celý podzim ani jednou neprohrál. V utkání, které mělo dobrou úroveň, jsme byli vyrovnaným soupeřem. Hosté sice měli častěji míč na svých kopačkách, my jsme však pozorně bránili a do brankových příležitostí jsme je téměř nepouštěli. Jejich branku jsme ohrožovali dobrými rychlými protiútoky a měli jsme tak i několik slibných brankových příležitostí. V prvním poločase gól nepadl, když své šance nedali David Novák, Hanke a 2x Schneiberg. Soupeř měl, v této části hry, tři dobré šance. Míč tak končil v síti až ve druhém poločase. Vedení 0:1 se ujali hosté, po centru zprava, dorážel míč do sítě neobsazený hráč nabíhající zleva (zavánělo to ofsajdem). Vyrovnání na 1:1 zařídil střídající Kodeš, který se probil po levé straně do soupeřova pokutového území, asi metr od brankové čáry vystřelil po zemi a míč skončil u protější brankové tyče v síti. Vedení 2:1 zajistil Tomáš Kříž, který úspěšně zakončil centr Hankeho z útoku založeného Sosnovským. Další branku mohl přidat Hanke, ale sólovou akci brankou nezakončil. Naopak hosté dokázali využít naši nedůslednost v obraně a vyrovnali na 2:2. Vedení nám mohl vrátit Kodeš, ale svoji „tutovku“ zakončil střelou vedle branky. Zápas tak skončil zaslouženě remizou.

N e d ě l e  1 2 . března:

M u ž i : Slovan  L Y S Á – AFK  M A L E Š I C E   7 : 4 (2:1)

Sestava: Šlingr Václav (41´Rathouský)- Schneiberg (41´Helmich), Kubín, Růžička – Poborský Jan (41´Kříž Tomáš), Poborský Ondra, Kodeš (41´Urban), Novák Lukáš, Hodboď (41´Hanke) – Sosnovský (63´Hodboď), Novák David

V utkání o konečné umístění na Zimním turnaji v Kyjích, kde jsme ve skupině A skončili třetí, jsme se utkali o 5 - 6.místo s AFK Malešice, hrající pražskou I.B třídu a které byly třetí ve skupině B. V zápase jsme podali dobrý výkon, dařila se nám kombinace a připravili jsme si dobré brankové příležitostí, z nichž jsme jich ještě řadu neproměnili. Hlavně v prvním poločase jsme měli sedm vyložených šancí a proměnili jen dvě – 15.min. 1:0 – Lukáš Novák a v 25.min. zvýšil na 2:0 –David Novák. Soupeř, který měl čtyři dobré šance snížil ve 27.min. na 2:1 a dvakrát trefil naši brankovou konstrukci. Druhý poločas se rozjel brankostroj na obou stranách. 42.min. 3:1 – Lukáš Novák, pak jsme mezi 44. až 47.minutou nedali čtyři „tutovky“ a když v 48.min. Hanke zvýšil na 4:1, polevili jsme a mysleli jsme si, že je „hotovo“. Soupeř toho využil a brankami v 50., 56. a 63.min. vyrovnal na 4:4. Naštěstí jsme se „nepoložili“ a dalšími góly: v 69.min. 5:4 – David Novák , 71.min. 6:4 -Lukáš Novák a v 79.min. uzavřel Hanke na konečných 7:4 a strhli jsme tak vítězství v utkání na svoji stranu. V turnaji jsme tak z šestnácti účastníků obsadili 5.místo.

S o b o t a  4 . b ř e z n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Sokol  V Y Š E H O Ř O V I C E   2 : 4 (1:1)

Sestava: Rathouský, (41´Šlingr Václav) – Helmich, Kubín, Růžička – Kříž Jan, Kříž Tomáš, Urban, Poborský Ondra, Hodboď – Novák David, Šnajdr, střídali: Kodeš, Ježek, Poborský Jan, Málek,

V závěrečném utkání, ve skupině A zimního turnaje v Kyjích proti soupeři, který hraje rovněž středočeskou I.B třídu-skup.D a je po podzimní části na 4.místě, se nám nepodařilo zvítězit. Soupeř měl po většinu utkání  mírně navrch, lépe kombinoval a hrál i s větší chutí a důrazněji. První poločas byl vyrovnanější než druhý. Vedení 1-0 jsme se ujali v 18.min. Hodboď utekl po své straně a centrovaný míč si hráč soupeře srazil do vlastní branky. 28.min. bylo srovnáno na 1:1, soupeřův hráč si zpracoval odražený míč a prostřelil našeho brankáře. Do konce poločasu jsme si připravili ještě dvě slibné šance, ale nedali jsme je. Ve druhém poločase získali Vyšehořovice převahu, kterou dokázali vyjádřit i brankami. Do vedení 1:2 šly po přímém kopu a po samostatné akci zvýšili na 1:3. Nám se podařilo snížit na 2:3- Ježek hlavou poslal míč do sítě, po centru Ondry Poborského z přímého kopu. Poslední slovo však měl soupeř a po brejku, kdy běželi dva jeho hráči na našeho jednoho, akci úspěšně zakončili a zvýšili na konečných 2:4. Touto druhou porážkou, jsme po dobrém začátku, skončili  ve skupině A skončili na 3.místě a budeme hrát o konečné 5 a 6.místo. Ze sedmi odehraných zápasů jsme získali 13.bodů , za 4 vítězství , 1 nerozhodně a 2 prohry, brankový poměr 23:16. V utkání o konečné pořadí se utkáme s 3.mužstvem ze skupiny B -AFK Slavia Malešice, který hraje pražskou  I.B třídu a po podzimní části této soutěže je na 12.místě.

N e d ě l e  2 6 . ú n o r a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á  -  TJ  B Ř E Z I N Ě V E S   3 : 6 (1:2)

Sestava : Rathouský – Helmich, Kubín, Růžička – Schneiberg ml., (53´Horváth Jula), Poborský Ondra, Kříž Tomáš, (41´Kříž Jan), Novák Lukáš, (61´Poborský Jan), Hanke, (30´Kodeš) – Ježek, (55´Hanke), Novák David, (55´Málek)

První porážka, na zimním turnaji v Kyjích, přišla v 6.kole, od zatím nejlepšího mužstva, proti kterému jsme dosud hráli. Soupeř hraje pražskou I.A třídu a po podzimním kole je na 4.místě. Průběh zápasu nebyl tak jednoznačný jak to vypadá dle konečného výsledku. Rozdíl však byl v proměňování brankových příležitostí, soupeř jich dokázal  využít více než my. Začátek zápasu se nám vydařil, měli jsme převahu a ve 12.min. jsme se ujali vedení 1:0 Schneiberg poslal centrovaný míč od Hankeho do odkryté branky. Soupeř však již ve 14.min. vyrovnal na 1:1 a ve 20.min. se z penalty ujal vedení 1:2. Výsledek mohl do konce poločasu obrátit Ježek, ale své dvě slibné šance nedal. Druhý poločas jsme v 55.min. dostali branku na 1:3 a v 60.min.další a bylo to 1:4. Naději vykřesal v 68.min. Hanke, snížil na 2:4, avšak soupeř v následující minutě opět zvýšil na 2:5. V 75.min. ještě snížil Honza Kříž na 3:5, ale poslední branku dal opět soupeř v 77.min. a uzavřel brankovou přestřelku 3:6.

S o b o t a  1 8 . ú n o r a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Jižní město  C H O D O V   4 : 1 (4:1)

Sestava : Rathouský – Schneiberg ml., (41´Helmich), Kubín, Růžička – Kříž Jan, (41´ Poborský Jan), Novák Lukáš, Urban, Poborský Ondra, Hodboď, (55´Málek) – Novák David, (60´Sosnovský), Hanke

Soupeř, s kterým jsme sehráli další utkání turnaje v Kyjích, hraje pražskou I.B třídu a po podzimu je na 2.místě. Celý zápas jsme měli pod kontrolou a udávali jsme i jeho tempo a Chodov jsme do šancí téměř nepustili. Hned ve 3´, jsme po akci bratrů Nováků, mohli jít do vedení, ale míč minul branku. Skóre se měnilo v 7.min. 1:0- David Novák, dostal přihrávku hlavou od Hankeho a nemýlil se. Hned v další minutě to bylo 2:0 a opět zásluhou Davida Nováka, po rozehrávce soupeře po obdržené brance ze středu hřiště, Urban vybojoval míč a poslal do sóla autora branky, golman jeho první střelu vyrazil, ale na dorážku nestačil. Výsledek se měnil v 18.min. Lukáš Novák proběhl s míčem z vlastní poloviny středem hřiště, obešel vybíhajícího brankáře a zvýšil na 3:0. V 32´po rohovém kopu Hodboď trefil břevno soupeřovy branky, míč se odrazil na zem, asi za brankovou čáru, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře. 36.min. 3:1- soupeř potrestal zaváhání naši obrany, která nechala volného hráče a ten snížil. Avšak hned v následující 37.min. Hodboď zvýšil na 4:1, poslal odražený míč do sítě. Ve druhém poločase jsme měli i nadále herní převahu, avšak již bez brankového vyjádření. Slibné šance jsme měli v 44´, 56´ a 59 minutě, ale zůstaly nevyužity. Soupeř měl jen jednu brankovou příležitost v 53´,ale nedal. Zbytek zápasu jsme pak již v klidu dohráli a nadále tak vedeme svoji skupinu, zatím bez porážky.

N e d ě l e  5 . ú n o r a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – A D M I R A  8 dorost  1 : 0 (1:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Kubín, Růžička, Schneiberg ml., Kříž Tomáš, Urban, Hanke, Hodboď, Šnajdr, Poborský Jan (57´- Sosnovský)

K zápasu Zimního turnaje v Kyjích jsme jeli s minimálním počtem hráčů, několik se jich omluvilo pro nemoc či zranění. Soupeř, který hrál v uplynulé sezóně dorosteneckou ligu a nyní je po podzimu na 2.místě pražského přeboru, byl rychlý a i technicky zdatný. Hlavně v  úvodu zápasu a i v průběhu první půle měl herně navrch. Nám se podařil ve 20.min. rychlý protiútok po ose SchneibergŠnajdr – Kubín , který posledně jmenovaný úspěšně zakončil - 1:0. Do konce prvního poločasu se hrálo bez brankových příležitostí. Druhá půle byla již vyrovnaná a soupeř měl šanci v 50´, míč těsně minul naší branku. V 60´po rohovém kopu Šnajdr branku minul a další šanci jsme měli v 75´ po centru Sosnovského zakončoval Hanke hlavou nad břevno. Ve dvouminutovém nastavení jsme si připravili další šance, nejprve Šnajdr běžel sám na brankáře, zakončil střelou vedle a v samém závěru nedal samostatnou šanci Hanke, když vybojovaný míč poslal slabě do náruče brankáře. Tak i po čtvrtém utkání jsme bez porážky a vedeme skupinu A.

S o b o t a  2 8 . l e d n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Sokol  D O L N Í  P O Č E R N I C E  6 : 2 (2:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Kubín, Růžička – Horváth Jula, (50´Málek), Poborský Ondra, Hodboď, Novák Lukáš, (50´Poborský Jan), Kříž Jan, (41´Šnajdr)  – Hanke, Kříž Tomáš

V dalším utkání, Zimního turnaje v Kyjích, jsme sehráli se soupeřem, který hraje pražskou I.A třídu a po odehraném podzimu je na 11. místě. V průběhu celého utkání jsme byli lepší a zápas měli pod kontrolou .

Vycházeli jsme z pozorné hry v obraně a rychlých protiútoku, které se nám dařilo i zakončovat úspěšnou střelbou na branku soupeře a výsledkem bylo šest míčů za zády jejich brankáře a některé branky byli hezké. Skóre otevřel v 10.min. Hanke – 1:0 a stejný hráč v 22.min. zvýšil na 2:0. Ve druhém poločase hned v jeho úvodu v 41.min. to bylo 3:0, když si soupeř dal vlastní gól , (utkání se hrají 2x40.minut). V 52.min soupeř snížil na 3:1, v 56.min. Tomáš Kříž přidal na 4:1 a v 67.min. Kubín hlavou zvýšil na 5:1, v 74.min. upravil soupeř na  5:2 a brankovou přestřelku zakončil v 80.min. na 6:2 Helmich .

N e d ě l e  2 2.ledna :

SK  D O L N Í  C H A B R Y – Slovan  L Y S Á   2 : 2 (0:2)

Sestava: Rathouský – Helmich, Schneiberg ml., Kubín, Růžička, Kříž Jan, (41´ Poborský Jan), Poborský Ondra, Novák Lukáš, Hodboď, (53´Málek), Kříž Tomáš, Hanke

Utkání s dalším účastníkem pražské I.A třídy, který vede svoji skupinu, mělo dva rozdílné poločasy. První poločas jsme průběh zápasu měli v režii my a druhý poločas to byl soupeř. Vedení 0:1 zajistil již ve 3.min. Hanke, když patičkou poslal míč do soupeřovi sítě, po přihrávce od  Tomáše Kříže. V 17.min. zvýšil na 0:2 Tomáš Kříž, kdy po přihrávce od Lukáše Nováka obešel i soupeřova brankáře a skóroval. Nadále jsme si udržovali mírnou převahu a měli jsme ještě dvě nadějné brankové příležitosti. Ve druhém poločase převzal herní iniciativu soupeř a v 55.min. snížil na 1:2. Jeho tlak pokračoval i nadále a úspěšně jsme se bránili až do 68.min., kdy po naší chybě v obraně se soupeř dostal do sólového úniku a prostřelil vybíhajícího brankáře Rathouského – 2:2. Soupeř i nadále ovládal hru, ale další gól nedal a naopak z brejku měl dvě brankové příležitosti Tomáš Kříž, ale úspěšný nebyl. Vzhledem k průběhu zápasu je remíza spravedlivá.

S o b o t a  1 4.ledna :

TJ  K Y J E  A – Slovan  L Y S Á  1 : 5 (0:4)

Sestava: Rathouský – Helmich, Kubín, Růžička, Kříž Tomáš, Poborský Ondra, Kodeš, Novák Lukáš, Hanke, Ježek, Novák David, střídali: Kříž Jan, Hodboď, Horváth Jula, Málek, Šnajdr

V úvodním utkání proti mužstvu pořádajícího klubu, který hraje pražskou I.A třídu a je na 11.místě, jsme byli po celé utkání lepší a zaslouženě jsem vyhráli. V prvním poločase jsme byli suveréni a vyjádřili jsme to i brankami. Ve druhém poločase, po našem prostřídání, se hra částečně vyrovnala, ale i tak jsme měli průběh utkání pod kontrolou. Naše branky zaznamenali: Kříž Tomáš, Kubín, Kříž Jan, Poborský Ondra a jedna byla vlastní po našem rohovém kopu.

Z I M N Í  T U R N A J  TJ  K Y J E – MUŽI 2017

Muži se zúčastní Zimního turnaje v Kyjích, který se hraje na umělé trávě od ledna do března. Hraje se ve dvou skupinách po 8 mužstev a na závěr se bude hrát o konečné pořadí dle umístění ve skupině . (A 1 –B1, A2-B2 atd.)