Zima 2018

S o b o t a  3 . b ř e z n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – SK  R E J Š I C E   0 : 6 (0:1)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml.,(55´Kříž Jan), Kubín, Novák Lukáš, Helmich – Hanke, Kozdera, (55´Kodeš), Zápotocký, Růžička, Kříž Tomáš  - Novák David, (55´Poborský Jan)

V posledním přípravném utkání, na umělé trávě v Benátkách, nás čekal nejtěžší soupeř. Účastník krajského přeboru byl nad naše síly a ve značně oslabené sestavě jsme na něho nestačili. Chyběli Brabec, Ježek, Urban, Švorba, Poborský Ondra a Sosnovský. V prvním poločase jsme ještě se soupeřem drželi krok, ale druhý poločas byl hrán zcela v jeho režii. Za celé utkání jsme měli jen čtyři brankové šance. Rejšice nás přehrávali ve všech směrech a ukázali nám, jak se hraje fotbal ve vyšší třídě. Možná je dobře, že jsme dostali takovou lekci před začátkem jarní části I.A třídy.

S o b o t a  2 4 . ú n o r a :

M u ž i  A : SK  B E N Á T K Y  B – Slovan  L Y S Á  1 : 3 (1:0)

Sestava: Rathouský – Kříž Jan, Kubín, Helmich, Schneiberg ml.- Novák David, Poborský Ondra, Švorba, Kříž Tomáš,

(25´Poborský Jan) – Ježek, Sosnovský

Po zimním soustředění jsme sehráli další přípravné utkání na umělé trávě v Benátkách, proti domácímu „béčku“, které hraje I.B třídu. K zápasu se, vzhledem k chřipkové epidemii, dostavilo jen dvanáct hráčů. Sice jsme vyhráli, ale zbytečně jsme si průběh zápasu zkomplikovali, když jsme neproměnili hodně brankových příležitostí, kterých bylo na tři až čtyři utkání. Po celý zápas jsme měli převahu a byli jsme lepší, ale první poločas nebyl podle našich představ. Měli jsme pět velkých šancí, které jsme nedokázali proměnit a tak domácí šli do vedení 1:0, po našem nedůrazu na velkém vápně. Po poločasové přestávce jsme soupeře přimáčkli a Ježek srovnal na 1:1. Do vedení 1:2 jsme šli po penaltě, kterou proměnil Sosnovský, který přidal i další branku, po centru Honzy Kříže z přímého kopu a uzavřel výsledek na 1:3.

S O B O T A   1 0 . ú n o r a :

M u ž i  A : Slovan  L Y SÁ – Slavoj  S T A R Á  B O L E S L A V  3 : 2 (2:1)

Sestava: Rathouský – Kříž Jan, (22´- Novák Lukáš), Kubín, Švorba, Helmich – Zápotocký, (46´- Urban), Poborský Ondra, Růžička, Poborský Jan, (46´- Kříž Tomáš) – Novák David, Hanke

Další přípravné utkání bylo opět sehráno na umělé trávě v Benátkách. I tentokrát byl soupeřem účastník I.B třídy a zápas měl podobný průběh jako minule. Hra byla vyrovnaná, my jsme si však vytvořili více šancí k zakončení, ale jejich proměňování to není ono. Do vedení 1:0 nás dostal v 9.min. Hanke střelou k tyči, po pěkné akci Zápotockého. Bohužel, soupeř hned po minutě hry vyrovnal na 1:1. Vedení  2:1 zajistil v 30.min. opět Hanke. Tento stav vydržel do konce prvního poločasu. Soupeř v úvodu druhého poločasu vyrovnal na 2:2. Oba týmy pak měli několik slibných šancí ke vstřelení branky, ale zakončující hráči většinou nemířili přesně. O našem těsném vítězství se rozhodlo v 87.min. Hanke vystřelil a brankář soupeře vyrazil míč k Tomáši Křížovi a ten ho poslal pod břevno a uzavřel skóre na 3:2. Stínem utkání je zranění Honzy Kříže, který musel v 22.min.odstoupit.

S o b o t a   3 . ú n o r a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – FK  D O B R O V I C E  B   3 : 1 (1:1)

Sestava: 1.poločas: Rathouský – Kříž Jan, Kubín, Schneiberg ml., Švorba – Poborský Jan, Poborský Ondra, Růžička, Hanke, - Šnajdr, Novák David

2.poločas: Rathouský – Schneiberg ml., Kubín, Švorba, Helmich – Zápotocký, Poborský Ondra, Kozdera, Kříž Tomáš - Hanke, Novák David

Úvodní přípravné utkání jsme sehráli na umělé trávě v Benátkách proti účastníku I.B třídy, kterému patřil i začátek zápasu. V prvních dvaceti minutách měl herně navrch a již v 7.min. se ujal vedení 0:1, když míč tečoval jeden z našich hráčů do vlastní branky. Po této brance jsme přebrali herní iniciativu, připravili jsme si i několik šancí a v 38.min. po rohovém kopu Švorba trefil  volejem z velkého vápna šibenici a vyrovnal na 1:1. Vedení mohl do konce poločasu zajistit „lobem“ David Novák, ale míč minul branku. Naše převaha pokračovala i ve druhém poločase a v 62.min. zajistil vedení 2:1 hlavou Kubín, který prodloužil autové vhazování Ondry Poborského. Vedení mohl zvýšit Hanke, avšak sólo zakončil střelou mimo branku. 68.min. 3:1 – po několika odrazech míče před soupeřovou brankou ho poslal do sítě Hanke, který mohl přidat i další gól, ale opět netrefil branku. Na poprvé po zimní přestávce podali hráči dobrý výkon a všichni dohráli bez zranění.

Přípravné zápasy muži A : so   3.2   Lysá - Dobrovice B                12:30   umělka Benátky

so  10.2  Lysá - Stará Boleslav     10:30   umělka Benátky