Zima 2019

S o b o t a  2 . b ř e z n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – AFK  M I L O V I C E  2 : 5  (1:1)

Sestava: Rathouský, (46´Šlingr Václav) – Schneiberg ml., Vránek, Kubín – Veselý, Urban, Poborský Ondra, Brabec, Kříž Tomáš – Hanke, Novák David, střídali: Ježek, Sosnovský, Zápotocký

Poslední přípravné utkání, před zahájením soutěže, se nám nevydařilo. Běhavý soupeř hrál s větším nasazením, odpovědněji a po většinu utkání udával tón hry, měl i převahu a zaslouženě zvítězil. Nejzajímavější situace z utkání: první slibnou příležitost měl David Novák, ale trefil tyč soupeřovy branky, hosté byli úspěšnější a po jednom rychlém útoku popslal Tangl míč do sítě 0:1, vyrovnávací branka na 1:1 byla polovlastní, Brabec zleva trefil protější tyč a od soupeře se míč odrazil do sítě. Ve druhém poločase Müller k tyči zajistil soupeři vedení 1:2. Další gól byl po zaváhání brankáře Šlingra, který vyběhl na míč mimo pokutové území, ale neodvrátil ho a Milovice zvýšili na 1:3. Snížit pak mohl Hanke, ale své sólo na brankáře zakončil střelou vedle. To se podařilo Sosnovskému -2:3, avšak místo vyrovnávací branky, soupeř zvýšil na 2:4, kdy náš brankář netrefil malou domů a míč skončil v síti – 2:4 a to ještě nebylo vše, Novotný další brankou uzavřel na 2:5 a Milovice se mohli radovat z vítězství.

S o b o t a  9 . ú n o r a :

M u ž i  A : FC  Z L I Č Í N – Slovan  L Y S Á  4 : 3 (2:3)

Sestava: Rathouský – Kříž Jan, Kubín, Schneiberg ml. – Vránek, Poborský Ondra, Brabec, Hanke, Urban– Ježek, Novák David, střídali: Sosnovský, Růžička, Veselý

Utkání vedoucích mužstev B skupin pražské a středočeské I.A třídy skončilo těsným vítězstvím domácích. Jejich mužstvo je složeno v průměru z dobrých hráčů a v průměru i mladších než je naše. Soupeř začal náporem a již v 5.min vedl 1:0 a ve 12.,min. zvýšil na 2:0, oba góly vstřelil po zaváhání našich obránců. Tento stav nás nepoložil a do konce poločasu jsme výsledek obrátili zásluhou Standy Ježka, který dokázal během patnácti minut zaznamenat hattrick a obrátil výsledek na 2:3. Na 2:1 snížil po brejku a samostatném náběhu na domácího brankáře, na 2:2 vyrovnal kdy využil chybné přihrávky domácího hráče, který mu nahrál a při třetí brance usměrnil do sítě přímý kop. Ve druhém poločase byli střelecky úspěšní jen domácí. K vyrovnávací brance na 3:3 jim dopomohl svoji nepozorností domácí pomezní, který nesignalizoval předchozí ofsajd a vítězná branka na 4:3 padla po zaváhání Kubína. Utkání mělo celkově dobrou úroveň.

Č t v r t e k  7 . ú n o r a :

M u ž i  A : Sokol  L I P E N C E – Slovan  L Y S Á  2 : 3 (1:1)

Hráli: Šlingr, Rathouský – Schneiberg ml., Kubín, Kříž Jan, Vránek, Veselý, Urban, Hanke, Brabec, Poborský Ondra, Novák David, Sosnovský

Utkání se hrálo v nafukovací hale pražské Sparty na Strahově, hřiště má menší rozměry a tak byl počet hráčů 1+ 8 s hokejovým střídáním. Zápas byl celkově vyrovnaný, hlavně v první půli a i v další části utkání jsme si připravili více brankových příležitostí. Domácí se ujali vedení 1:0 a do poločasu vyrovnal Sosnovský na 1:1, ve druhém půli Urban zařídil vedení 1:2, domácí srovnali na 2:2 a vítězství 2:3 zajistil opět Urban. Zápas splnil svůj účel jako dobrá příprava.

S o b o t a  2 . ú n o r a :

M u ž i  A :  FC  V E L I M  - Slovan  L Y S Á   5 : 1 (1:0)

Sestava: Rathouský – Schneiberg ml., Švorba, Vránek – Zápotocký, Poborský Ondra, Kubín, Brabec, Hanke – Kříž Tomáš, Novák David, střídali: Kříž Jan, Veselý, Růžička

Druhé přípravné utkání jsme sehráli na umělé trávě v Poděbradech, opět proti účastníku krajského přeboru. Výsledek zcela neodpovídá průběhu zápasu, soupeř měl mírně navrch a hlavně dokázal využít naše hrubé chyby ke vstřelení branek. První poločas byl vyrovnaný a Velim se ujala vedení 1:0, ještě do konce této části hry mohl vyrovnat David Novák, ale poslal míč nad branku. V úvodních patnácti minutách druhého poločasu jsme soupeře zmáčkli, ale vyrovnávací branku jsme nedali a naopak po naší chybě jsme prohrávali 2:0. Po této brance převzal soupeř herní iniciativu a po našich dalších chybách zvýšil vedení až na 4:0. Za tohoto stavu snížil po skrumáži před brankou Vránek na 4:1, ale to bylo tentokrát z naší strany vše. Do konce zápasu skončil míč ještě jednou za zády Rathouského, který nastoupil po zranění a devítiměsíční pauze do branky a bylo to 5:1. Zápas se nám tak moc nepovedl.

N e d ě l e  2 7 . ledna:

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – FC  P Ř E D N Í  K O P A N I N A   3 : 2 (2:1)

Sestava: Šlingr Venda – Vránek, Švorba, Kříž Jan,  Veselý, Urban, Brabec , Poborský Ondra, Zápotocký, Kříž Tomáš, Novák David, střídali: Kubín, Kodeš

První přípravné utkání jsme sehráli na umělé trávě v Benátkách proti účastníku pražského přeboru. K zápasu jsme nastoupili jen po jednom tréninku, přípravu jsme zahájili až ve čtvrtek a sehráli jsme s kvalitním soupeřem vyrovnané utkání. Vedení 1:0 jsme se ujali v 15.min. autor branky Tomáš Kříž, soupeř dokázal vyrovnat na 1:1, avšak v 35.min. David Novák nám vrátil vedení na 2:1. Ve druhém poločase nás soupeř zmáčknul a v 70.min. vyrovnal na 2:2. Tento výsledek nevydržel dlouho a David Novák z brejku upravil na 3:2. Hosté se s tímto stavem nesmířili, pokračovali v náporu a snažili se o vyrovnání, to se jim díky odpovědnému výkonu všech našich hráčů nepodařilo a vítězství jsme ubránili a v závěru jsme mohli ještě zvýšit, ale soupeři pomohla branková tyč.