S o b o t a  2 2 . ú n o r a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – MNICHOVOHRADIŠTSKÝ  SK  4 : 2 (0:0)

Sestava: Rathouský – Pokorný, Novák Lukáš, Kříž Jan, Kříž Tomáš – Veselý, Poborský Ondra, Brabec Matěj, Hanke, Brabec Matouš – Ježek, střídali Novák David a Poborský Jan

Branky vstřelili Hanke dvě, Kříž Jan a Brabec Matěj (z penalty) po jedné.

V předposledním přípravném utkání, na umělé trávě v Benátkách, jsme opět měli k dispozici úzký kádr hráčů. I tak jsme dokázali účastníka I.A třídy porazit. První poločas skončil bez gólů a ty padali až ve druhé půlce.

„ Odehráli jsme slušné utkání. V obou poločasech jsme si vyzkoušeli jiné rozestavení a branky padaly až ve druhém poločase. První půle byla vyrovnaná a bez šancí. My jsme měli jednu loženku, tu jsme nepoměnili. Ve druhém poločase jsme spokojeni hlavně s hrou dopředu, dali jsme čtyři góly a měli i další šance. Na druhou stranu jsme dostali dva laciné góly do otevřené obrany, to byla škoda. Takže první půle byla dobrá do defenzivy a druhá do ofenzivy. Mrzí nás dva inkasované góly. V mistrovských zápasech budeme chtít hrát odzadu a spoléhat na brejky a standartní situace. To se nám povedlo i v tomto utkání,“ hodnotil zápas v Nymburském deníku, kapitán mužstva Matěj Brabec, který zastupoval trenéra Sosnovského.

N e d ě l e  1 6 . ú n o r a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – Sokol  L U Š T Ě N I C E   4 : 3 (1:2)

Sestava: Rathouský, Pokorný, Brabec Matěj, Schneiberg ml., Kříž Jan – Vránek, (65. Novák David), Brabec Matouš, Poborský Ondra, Veselý, Novák David, (50´.Hanke) – Zápotocký, (45´Kozdera)

Další přípravné utkání jsme sehráli na umělé trávě v Benátkách proti soupeři z dvanáctého místa I.A třídy. V prvním poločase byli lepší Luštěnice, měli herní převahu, hráli rychlý kombinační fotbal a zaslouženě vedli. My jsme opět dávali těžko dohromady sestavu a bylo to znát na výkonu hlavně v první půli. Ve druhé půlce se hra vyrovnala a zhruba po hodině hry jsme získali převahu a dokázali jsme vývoj i výsledek utkání obrátit a těsně zvítězit, i když by průběhu utkání lépe odpovídala remíza. Soupeř se ujal vedení 0:1 v 7.min, ale již v 10.min. Vránek vyrovnal na 1:1, ve 23.min. jsme opět prohrávali 1:2 a v této části hry jsme měli ještě jednu slibnou šanci a Luštěnice dvě, které zůstali nevyužity. Začátek druhého poločasu se lépe vydařil nám, když v 60.min. střídající Hanke vyrovnal na 2:2, pak ale přišel ke slovu opět soupeř a v 76.min šel do vedení 2:3. V závěru zápasu jsme tentokrát byli úspěšnější, v 84.min. Matouš Brabec vyrovnal na 3:3 a těsné vítězství 4:3 zajistil v 86.min. Matěj Brabec z penalty.

S o b o t a  9 . ú n o r a :

M u ž i  A : SLOVAN  L Y S Á - Český Brod B   3 : 1 (2:1)

Sestava: Rathouský - Pokorný, Kříž J., Brabec Matěj, Schneiberg - Brabec Matouš, Urban, Poborský, Veselý - Ježek, Kříž T.

Střídali: Novák D., Hanke, Zápotocký

Odehráli jsme utkání, ve kterém rezerva Č.Brodu byla jednoznačně lepší v kombinaci a držení míče. Dokázali jsme výsledek otočit, když nejprve vyrovnal z brejku Veselý a v posledních vteřinách 1.půle se hlavou prosadil Schneiberg. Druhý poločas nás soupeř přitlačil na naší půlku, my jsme nedokázali udržet vepředu míč a na jeho půlku jsme se dostávali sporadicky. Špatně jsme řešili brejkové situace.Přesto se nám povedlo zvýšit vedení, Novák přehodil ze 40 metrů brankáře. Zápas nám ukázal, na čem je potřeba zapracovat. Pochválit musím hru před a uvnitř naší šestnáctky. Tam to bylo velmi slušné.

S o b o t a  2 . ú n o r a :

M u ž i  A : SK  R E J Š I C E – SLOVAN  L Y S Á   6 : 3 (3:1)

Sestava: Rathouský – Kříž Jan, Kubín, Brabec Matěj, Schneiberg ml., Kříž Tomáš, Brabec Matouš, Kozdera, (46´-Pokorný), Veselý, Hanke, Ježek, (46´Horváth Berta)

K prvnímu přípravnému utkání jsme na umělé trávě v Benátkách nastoupili bez osmi omluvených hráčů a to se projevilo i na výkonu. Soupeř, hrající I.A třídu, byl rychlejší, důraznější a hlavně v prvním poločase měl převahu, kterou vyjádřil brankami. Ve druhém poločase bylo asi dvacet minut z naší strany dobrých a podařilo se nám snížit na rozdíl jedné branky. Závěr zápasu však ovládli opět Rejšice a přidaly další góly. Sled branek: 4.min. 1:0 z penalty, 5.min. 1:1 – Hanke, 34.min. 2:1, 36.min.3:1, 70.min.4:1, 75.min.4:2 – Veselý, 77.min. 4:3 - Brabec Matouš, 82.min. 5:3 a 90.min.6:3.