Zápasy 2011-12

JARO

M U Ž I :  Slovan  L Y S Á  - Slavia R A D O N I C E  2 : 2  (2:0)

Sestava: Eichler, Kapička, (33´ Hanke), Pára, Novák David, Gregar, Jelínek, Poborský Ondra,Krátký, Zítka, Novák Lukáš, Kříž, (46´Pavliš)

Závěrečné utkání soutěžního ročníku 2011– 12 ,mělo dva rozdílné poločasy. V prvním poločase ovládli hru naši a dokázali si zajistit dvoubrankové vedení a několik dalších šancí nedali.Do druhého poločasu proházel trenér sestavu a soupeř, který potřeboval k záchraně získat alespoň bod, toho využil. Během šesti minut potrestal zaváhání našeho brankáře i obrany a vyrovnal. Potom se soustředil na bránění výsledku, naši si vypracovali ještě několik náznaků šanci, které ale neproměnili. Nejzajímavější minuty utkání : 3´- hosté zahrávali přímý kop z hranice pokutového území, míč skončil na hradbě těl našich hráčů ve zdi, 16´- Krátký sám asi z 10 m střílel nad, 17´Novák Lukáš hlavou těsně nad, 23´- Lukáš Novák v dobré pozici netrefil míč,26.min. 1:0 – Gregar hlavou po rohovém kopu Poborského, 32´- Jelínek zachránil, když vykopl míč mířící do naši opuštěné branky n a roh, 33´- soupeřův hráč hlavou mířil vedle, 34´- hráč hostů se prokličkoval našim pokutovým územím až k naši brankové čáře, ale špatně přihrál, 40´- šance hostí, Eichler připraven, 41´- brankář hostí vyběhl mimo pokutové území, míče se zmocnil Lukáš Novák, ale překopl prázdnou branku, 43.min. 2:0- Lukáš Novák zakončil sólový únik, 45´- Kříž utekl soupeřově obraně, ale míč do sítě neposlal, 48.min. 2:1- Lenz využil zaváhání našeho brankáře, 53.min.-2:2-Švec využil zaváhání obrany a brankáře, 58´- Hanke z úhlu jen do náruče brankáře, 62´- Hanke běžel na brankáře, míč sražen na roh, do konce zápasu se žádné mužstvo do slibné šance nedostalo, krom několika rohových kopů, které obrany s přehledem vyřešili. Utkání bylo hrané slušně a rozhodčí Kalík ukázal žlutou kartu jen Kapičkovi za „řeči“.

M u ž i : FC  T U C H O R A Z – Slovan  L Y S Á   3 : 1 (2:0)

Sestava: Eichler, Jelínek, Pára, Novák Lukáš, Gregar, Kapička, Poborský, Krátký, (Hanke), Zítka, Novák David, Kříž

Utkání, ve kterém již prakticky o nic nešlo, bylo silně ovlivněno způsobem řízení trojice rozhodčích! Prvních patnáct minut jsme měli mírnou převahu, s náznaky několika slibných brankových příležitostí. Vyústěním tohoto tlaku byla nádherná branka Davida Nováka, která však po dodatečné signalizaci asistenta,  o postavení mimo hru, nebyla uznána. Ve dvacáté minutě jsme poprvé inkasovali. Vedení na 2:0 zvýšili domácí v 35.min. , kdy po rohovém kopu bombu Nekolného z dálky srazil náš hráč, stojící  u tyče, do branky. Do konce prvního poločasu jsme měli opět několik brankových příležitostí, které zůstali nevyužité.Do druhého poločasu si vyměnili posty bratři Novákové a v 56.min. Lukáš Novák snížil na 2:1, po pěkné akci dvojice Zítka – Krátký. V 68.min. Zítka dorazil míč do prázdné domácí branky, leč rozhodčí si opět vymyslel ofsajd a branku neuznal! To byl pro něho signál, že by se utkání nemuselo pro domácí vyvíjet dobře a tak v 70.min. po pádu domácího hráče přes našeho brankáře,  který již držel míč, nařídil penaltu a domácí zvýšili na 3:1. I tak jsme si do konce utkání vypracovali několik brankových příležitostí, ale neproměnili žádnou,ale je otázkou, zda by případný gól vůbec byl uznán! Díky tendenčnímu řízení utkání rozhodčím Hamříkem a jeho kolegy na lajnách, bylo během hry i několik šarvátek mezi hráči. Žluté karty 2 : 2 a za to patří poděkování našim klukům, že se nenechal nikdo vyprovokovat, aby byl vyloučen, neboť v takto řízeném utkání udržet nervy „na uzdě“ je velmi těžké. 

M u ž i : Slovan  L Y S Á  -  SK  M Ě S T E C  K R Á L O V É   8 : 1 (3:1)

Sestava: Eichler, Jelínek, Pára, Novák Lukáš, Gregar, Kapička, Poborský, Pavliš,(69´Tomáš), Zítka, Novák David, Kříž , ( 56´ Hanke)

Výsledek jasně ukazuje, kdo byl v utkání pánem na hřišti. Soupeř, který je již jasným sestupujícím, stačil se silami jen  v prvním poločase a ve druhé půli již odpadl a odjel z debaklem, který mohl být ještě větší. V zápase se střelecky dařilo Davidu Novákovi, který zaznamenal pět branek a je škoda, že svoje střelecké schopnosti nevyužije i v ostatních zápasech. Z průběhu utkání : 4.min. 1:0 – David Novák zakončil  únik Kříže, 10.min. 1:1 Kafka z voleje po přímém kopu ,13´- „tutovku“ Davida Nováka brankář reflexivně vyrazil na roh a po jeho zahrání Lukáš Novák hlavou těsně vedle branky, 19´- 2:0 Pára po rohovém kopu, 24´- Poborský zahrál přímý kop ze strany, přízemní centr prolétl podél branky, nikdo ho do branky neusměrnil, pak jsme nevyužili tři rohové kopy. 37´ šance soupeře Novotný utekl naši obraně běžel sám na brankáře , zakončil mimo branku, 41´- Zítka z dobré posice netrefil branku, 44.min. 3:1 – David Novák po úniku Kříže. V úvodu druhého poločasu jsme zahrávali tři rohové kopy, ale skóre se měnilo opět  v 56.min. 4:1 – David Novák potrestal soupeřovu chybu, 62.min. 5:1 – David Novák zakončil akci dvojice Kapička a Hanke, 64.min. 6:1 – David Novák po akci Gregara, 66 ´- „tutovka“ Zítky skončila jen rohovým kopem, 73.min. 7:1 – Pára , asistence Zítka, 77´- Hanke běžel sám na brankáře,ale ten byl úspěšnější, 84´ - soupeř zahrál rohový kop a hlavička skončila na konstrukci branky, 86´- hosté nevyužili nabídnuté šance po „hrubce“ brankáře Eichlera a Gregara, když netrefili prázdnou branku, 89´- 8:1 – Hanke , předtím David Novák na dvakrát nepřekonal brankáře a tak přihrál volnému spoluhráči, který byl úspěšnější. Rozhodčí Zikmunda, hráno bez karet!

M u ž i :  FK   Ř Í Č A N Y  -  Slovan L Y S Á   1 : 0 (0:0)

Sestava : Eichler, Kapička, Pára, Novák Lukáš, Gregar, Zítka, (70´Hanke), Poborský Ondra , Pavliš, Krátký, (87´ Schneiberg ml.), Kříž, Novák David

Po nevydařeném utkání v minulém kole, podali  tentokrát naši hráči velmi dobrý výkon a sehráli s lídrem skupiny pohledný zápas.Domácí celek, který je již téměř jistým postupujícím do I.A třídy, musel o potřebné tři body, bojovat až do samého konce utkání a zvítězil nejtěsnějším rozdílem. První poločas byl herně vyrovnaný, útočné akce obou soupeřů končily na připravené obraně protivníka. Domácí celek byl o něco aktivnější a pokoušel se i o střelbu ze střední vzdálenosti, což naši hráči nepraktikovali. První vyloženou šanci měl soupeř v 26´, zachraňoval Lukáš Novák. V 28´běžel David Novák sám na brankáře Říčan, ale míč v jeho síti neskončil.V úvodu druhého poločasu jsme začali dobře a měli jsme i mírnou herní převahu. Hra se však postupně vyrovnala a náznaky brankových příležitostí byli na obou stranách. Naši největší šanci měl v 68´Kříž, který sólový únik na domácího brankáře gólem nezakončil. Domácí si v závěrečných deseti minutách vynutili velkou převahu, kterou korunovali v 89.minutě brankou a zajistili si tak vítězství. Utkání bylo hrané důrazně, avšak férově a  rozhodčí Pejša ukázal každému mužstvu dvě žluté karty.

M U Ž I : Slovan  L Y S Á  - SK  P O Ř Í Č A N Y   1 : 4  (1:2)

Sestava: Šlingr Václav, Jelínek, Pára, Gregar, Novák Lukáš, Morávek, Poborský, Pavliš, Krátký, (57´Kapička), Novák David, Zítka,(57´Kříž)

Utkání o druhé místo se soupeřem, na kterého se nám nedaří, dopadlo pro nás špatně. Nejen, že jsme se na druhou příčku nevrátili, ale klesli jsme až na čtvrtou, když se před dostala i Sokoleč.  V nepohledném utkání, které nemělo dobrou úroveň, zvítězil soupeř díky tomu, že potrestal brankami všechny hrubky před naši brankou . Poříčany nejen, že hráli „zanďoura“ , ale zdržovali i poleháváním svých hráčů po vzájemných střetech, přitom hráli tvrději než naši. Zápas jsem začali  náporem a již ve 3.min. 1:0 Pavliš úspěšně zakončil, po zmatku před brankou . Soupeř zahrozil ve 13´míč skončil z vrchu na břevně naši branky. 18.min. 1:1 Černý využil chyby brankáře Šlingra. 22.min. 1:2 Sedláček potrestal další hrubku našeho brankáře! 24´- David Novák běžel sám na branku soupeř srazil míč na roh, 39´- další sólo Davida Nováka, ale golman dobře vyběhl a šanci zmařil, 41´ Gregar po rohovém kopu hlavou opět brankáře nepřekonal, ten vyrazil míč na další roh, 44´- odražený míč se dostal k Zítkovi, ale ten ukvapeně netrefil prázdnou branku. Festival neproměněných šancí pokračoval i ve druhém poločase. 46´- další pokus Davida Nováka skončil u brankáře soupeře,52´- střelecký pokus Poborského vyrazil golman na roh, 58´- střela Davida Nováka sražena na roh, 59´- Pavliš z vyložené posice brankáře nepřekonal, ten vyrazil míč na roh. 62.min 1:3 – Puk, kterému po závaru v našem pokutovém území „namazal“ Jelínek. 65.min. 1:4 – Novotný proměnil přímý kop. 71´ akce Kříže skončila u brankáře a za minutu Kapička sám před odkrytou brankou, ale netrefil ji, 76´- Poborský zahrál přímý kop, míč sražen na roh a po jeho zahrání skončil na břevně, 78´- pokus Páry likvidoval golman, 81´- akci Kříže Lukáš Novák brankou nezakončil, pak jsme ještě zahrávali tři rohové a jeden přímý kop a v 89´ Lukáš Novák opět brankáře nepřekonal. Tak z šestnácti našich brankových příležitostí, skončil míč v síti jen jednou a soupeř byl z šesti úspěšný čtyřikrát! Utkání řídila trojice ženských rozhodčích, která svým nepřesvědčivým výkonem, zapadla do průběhu utkání. Hlavní rozhodčí Šulcová ukázala každému mužstvu tři žluté karty.

M u ž i : Trnavan  R O Ž Ď A L O V I C E – Slovan  L Y S Á           2 : 1 (1:0)

Sestava:Eichler, Jelínek, Pára, Novák Lukáš, Gregar, Morávek, (86´Walter), Kapička, Pavliš, Poborský Ondra, Kříž, (46´Krátký), Zítka, (70´ Hanke)

Opět zbytečná porážka,  se soupeřem ze spodní části tabulky. Po vlažném výkonu, nedokázali uhrát ani remizu, která by odpovídala průběhu utkání slabší úrovně. Začátek zápasu jsme prospali a probuzení nastalo až ve dvacáté minutě, kdy hrubě chyboval Zítka, který přihrál míč na neobsazeného domácího hráče. Brankář Eichler se snažil situaci zachránit vyběhl a jeho střet se soupeřem posoudil rozhodčí jako faul, udělil mu žlutou kartu a nařídil pokutový kop, který domácí proměnili a ujali se vedení 1:0. Pak se hra vyrovnala, ale hrálo se od jednoho pokutového území ke druhému, bez gólových šancí. Druhý poločas zahájili naši hráči lépe, získali herní převahu, ale opět bez dobrých brankových příležitostí. Vyrovnání jsme se dočkali v 60.min. 1:1 - Pára z penalty nařízené za hru rukou. Vedení mohl zajistit opět Pára, ale jeho přímý kop z hranice pokutového území, nařízeného za faul na Zítku,  minul domácí branku těsně nad břevnem. Rožďalovice se v této části hry soustředili na bránění nerozhodného výsledku a naše útoky tak končili na jejich obraně. Vedoucí branku mohl dát v 76´Kapička, který neobsazen dostal přihrávku do pokutového území, avšak jeho slabá střela mířila do náruče domácího brankáře. Rozhodnutí přišlo pět minut před koncem zápasu, kdy již oba celky byly spokojeny s remizou. Domácí nakopli míč ze své obrany,   tři naši hráči spoléhali jeden na druhého, balon získal domácí hráč a při jeho dohánění, za střet s našim hráčem v pokutovém území, nařídil rozhodčí další pokutový kop. Domácí ho proměnili a zajistili si vítězství . Touto, další zbytečnou porážkou, jsme přišli i o druhé místo, o které se v neděli utkáme s SK Poříčany, které nás předstihly!

M u ž i : Slovan L y s á – Sportovní sdružení O s t r á  0 : 0

Sestava: Eichler, Jelínek, Pára, Gregar, Poborský Ondra, Morávek, (81´Kapička), Pavliš, Hanke, Zítka, (27´Schneiberg), Kříž, (77´Kodeš), Novák David

„Derby“ utkání skončilo, stejně jako na podzim, bez vítěze a bez gólu. V naši sestavě, museli nastoupit i tři dorostenci, kteří hráli dopoledne mistrovské utkání v Bakově. Soupeř měl ve druhém poločase i výhodu jednoho hráče, když ve 44.min. byl po druhé žluté kartě vyloučen David Novák, ale této výhody nevyužil. Dle toho probíhal i zápas, kdy první poločas byl vyrovnaný a náznaky šancí byli na obou stranách. Ve druhém poločase měl převahu soupeř a  připravil si i více gólových příležitosti než naši hráči. V úvodu utkání jsme v 5´ zahrávali rohový kop, v 6´zahrál Pára přímý kop, míč mířil do šibenice a brankář ho vyrazil. Pak zahrozil soupeř v 7´z rohu a v 11´dobře zasáhl Eichler. Dále jsme nevyužili dva rohové kopy a v 21´nedala Ostrá „tutovku“, míč minul branku. V 33´hráč hostí běžel sám na našeho brankáře, ale gól nedal. Pak přišli ke slovu naši, v 36´pokus Morávka letěl vedle branky a v následující minutě Poborský překopl branku. V 44 za souboj  v pokutovém území hostů,  Davida  Nováka s obráncem nenařídil rozhodčí penaltua jeho pád posoudil jako filmování a udělil mu žlutou kartu a ta byla již druhá, následovala karta červená. Druhý poločas se hrál za převahy soupeře, který měl i několik dobrých příležitostí : 51´- střelecký pokus likvidoval Eichler, 58´- střela z úhlu minula těsně branku. 61´ dali o sobě vědět naši, pokus Morávka likvidoval brankář. V následujících minutách tři střelecké pokusy Ostré mimo branku a v 76´Eichler vyrazil míč na roh a stejně úspěšný byl i v 78 a 79 minutě. 83´se dostal do šance Hanke, ale golman vyrazil míč na roh. V 85´další šance soupeře nevyužita a v 87´stálo při nás i štěstí, míč se odrazil od břevna branky! Rozhodčí přidal dvě minuty a v nich se dostal do brankové příležitosti Hanke, ale nedal. Rozhodčí Garaja byl přísnější na naše hráče, kterým ukázal šest žlutých a jednu červenou kartu a soupeři jen dvě. 

M u ž i : AFK  S A D S K Á – Slovan L Y S Á   1 : 5 (0:3)

Sestava: Eichler, (82´Šlingr Václav),Jelínek, Pára, Grygar, Novák Lukáš, Morávek,(46´Krátký), Pavliš, Poborský Ondra, Zítka, Novák David, (78´Walter), Kříž

Utkání tradičních soupeřů skončilo tentokrát naši výraznou výhrou a tím jsme soupeři oplatili naši podzimní domácí porážku 0:3 i z úroky. Naši hráči byli v utkání lepší a měli jeho průběh pod kontrolou. Hned v úvodní minutě utkání měli brankové příležitosti obě mužstva, nejprve ji nevyužil Kříž a vzápětí ani domácí hráč. Sadské patřil začátek zápasu, kdy zahrávala dva rohové kopy a jeden přímý. Šanci v 6´likvidoval brankář Eichler. V 13.min 0:1 Zítka poslal do sítě odražený míč po úniku a centru Kříže. V 16´mohl zvýšit David Novák, ale jeho slabá střela z vyložené pozice brankáře nepřekonala. 24.min. 0:2 David Novák po rychlé útočné akci s Pavlišem. 26´ šance domácích po přímém kopu, míč letěl těsně nad břevnem naši branky. 28´další šanci Zítka nevyužil a v 38.min. 0:3 Kříž po samostatném úniku. Ve 40´nařídil rozhodčí proti nám nepřímý kop v pokutovém území,domácí přestřelili. Hned v úvodu druhého poločasu v 47.min. Kříž zvýšil na 0:4 zakončil akci dvojice Poborský a Pavliš. Naši pak trochu ubrali v útočné snaze, hlídali si výsledek a podnikaly nebezpečné protiútoky. Domácí se snažili o korekci výsledku, měli i několik šancí, ale míč do naši branky neposlali. Naopak v 64.min. 0:5 David Novák obešel domácího brankáře, který vyběhl mimo pokutové území a dával do „prázdné“. Do konce utkání neproměnil dvě slibné příležitosti David Novák a jednu Kříž. Snaha domácích o dosažení branky byla korunována úspěchem při střídání našich brankářů. Domácí měli výhodu přímého kopu. Rozhodčí Chrudimský nečekal, až střídající brankář Šlingr doběhne do branky a dal pokyn ke hře a míč skončil v naši brance 1:5. Krátce potom rozhodčí utkání ukončil, když jeho průběh zkrátil asi o šest minut, zřejmě byl zmaten špatně fungující časomírou na hřišti. Hráno bez žlutých karet.

M u ž i : Slovan  L y s á  -  AFK  M i l o v i c e  1 : 0 (0:0)

Sestava: Eichler, Jelínek, Pára, Gregar, Novák Lukáš, Morávek, (81´Hanke), Poborský Ondra, Pavliš, Zítka, Kříž, (90´Walter), Novák David, (88´Karel)

V „derby“ utkání  jsme po bojovném výkonu,  zaslouženě zvítězili. Vítězství mohlo být vyšší, kdybychom byli úspěšnější v proměňování dalších slibných brankových příležitosti. První šanci měl ve 3.min. Kříž, po úniku míč vyrazil brankář hostí Fišer na roh. V 6´min zahrávaliMilovice přímý kop a po něm roh, ale bez úspěchu, 7´- David Novák poslal míč těsně nad břevno, 12´- Lukáš Novák hlavou mířil do náruče brankáře,který likvidoval i ve 14´pokus Kříže, 21´ Pára z přímého kopu z 25 m trefil tyč, 24´soupeř zahrozil, míč po zemi Eichler chytil a v 30´milovický Müller mířil mimo branku. Do konce poločasu si žádné mužstvo dobrou  brankovou příležitost nepřipravilo. Ve druhé půli v 49´Kříž nevyužil chybu Fialy, milovický brankář byl u míče dříve. Pak se hrálo opět bez brankových příležitosti, každé mužstvo zahrávalo neúspěšně dva přímé kopy. Skóre se měnilo v 62.min. 1:0 – Lukáš Novák se nejlépe orientoval před brankou soupeře a po přímém kopu Morávka protlačil míč do sítě. Milovice se snažili o vyrovnání, ale naši, pozornou hrou obraně, je do žádné vážnější šance nepustili. V posledních pěti minutách jsme  mohli vítězství zvýšit, ale  slibné příležitosti nedali Kříž, David Novák ani Poborský, který přehazoval milovického brankáře,stojícího mimo pokutové území míč přeletěl i prázdnou branku. Rozhodčí Svoboda řídil utkání s přehledem, žluté karty udělil našim hráčům jednu a hostům dvě. 

M u ž i : SK   S O K O L E Č  -  Slovan  L Y S Á   5 : 1 (2:0)

Sestava: Eichler, Gregar, Novák David, Pára, Pavliš, Jelínek, Morávek, Poborský, Bäumelt, (46´Krátký), Kříž, Zítka

V zápase, dobré úrovně, jsme herně nepropadli tak, jak to vypadá z konečného výsledku. Domácí byli aktivnější a mnohem produktivnější v proměňování brankových příležitostí, než naši hoši, kteří měli v průběhu utkání několik slibných šancí, ale neproměnili je v góly.V prvním poločase jsme se snažili hrát defenzivně a vyrážet k brejkům.. Ve druhé půli jsme, po přesunutí Davida Nováka do útoku, hru otevřeli a snížili na 2:1. Bohužel domácí hned za dvě minuty zvýšili vedení opět o dvě branky. V závěru zápasu jsme pak  doplatili na úzký hráčský kádr, když jsme dohrávali se dvěma zraněnými kulhajícími hráči (David Novák, Zítka), které neměl kdo vystřídat, naše lavička byla prázdná. Domácí toho využili ke vstřelení dalších dvou branek a zasloužené vítězství zvýraznili. Sled branek:1.min.- 1:0- Šťastný z přímého kopu, 37.min. – 2:0 Košický  , 55.min.- snížil David Novák na  2:1 , 57.min. 3:1- Košický,  85.min. 4:1 – Čáp a 87.min. 5:1 – Kulhánek. Rozhodčí Asník, žluté karty 1:3.

M u ž i :  SK  T ř e b o v l e – Slovan  Lysá  3 : 1 (2:1)

Sestava: Eichler, Jelínek, Pára, Novák Lukáš, Gregar, Morávek, ( Hanke), Poborský Ondra, Pavliš, Zítka, (Walter), Kříž, Novák David.

Utkání,hrané na hřišti menších rozměru a nekvalitním těžkém travnatém povrchu, který nevyhovoval naši kombinační hře, jsme začali přesto ve svižném tempu. V prvních minutách jsme si vypracovali několik rohových kopů a dva přímé kopy. Vedení 0:1 jsme se ujali v 15.min. zásluhou Kříže. Po vedoucí brance jsme se již nedostávali do žádné brankové šance i když hra byla vcelku dobrá. Vždy, když se míč dostal do blízkosti pokutového území domácích, zasáhli rozhodčí. V 35.minutě domácí z ojedinělého útoku vyrovnali na 1:1, když Hromádko lehce tečoval střelu Duška. V 37.min. poslal domácí do vedení 2:1 Roule, který potrestal chybu naši obrany. Ve druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání a Poborský míč do branky domácích poslal ,když obešel i brankáře, ale gól neplatil, jelikož asistent opět signalizoval postavení mimo hru! Domácí celek, zásluhou Hromádka v 60.min. zvýšil vedení na 3:1. Tento výsledek pak se štěstím a za vydatné pomocí rozhodčích, hlavně asistentů, kteří našim hráčům odmávali alespoň šestnáct ofsajdů, soupeř udržel. Přesvědčili jsme se, jak celky, které na jaře bojují o udržení v soutěži, budou hlavně na domácích hřištích postupovat. Našim hráčům je třeba vyslovit uznání, že se nikdo nenechal vyprovokovat tak, aby byl vyloučen, i když rozhodčí Milan Macháček jim  ukázal šest žlutých karet a domácím tři.

M u ž i : Slovan  L y s á  -  Viktorie  J i r n y  B   6 : 0 (3:0)

Sestava:Eichler, Jelínek, Pára, Novák David, Gregar, Morávek, (30´Hanke), Poborský Ondra, Pavliš, (69´Bäumelt), Zítka, (61´Schneiberg ml.), Novák Lukáš, Kříž

První jarní utkání, na domácím hřišti, se nám vydařilo a soupeř si tak předčasně odvezl „velikonoční koledu“. Po celé utkání se hrál otevřený fotbal a  hosté, i  když prohrávali, se neuchýlili jen k bránění.

Tak hrstka věrných diváků shlédla pohledný a naše výrazné vítězství. Zahájili jsme náporem a během patnácti minut jsme zahrávali tři rohové kopy. Vedení 1:0 zařídil v 21.min. Pavliš, střelou po zemi k tyči,  přihrál Novák Lukáš. 24´ střelecký pokus Pavliše sražen na roh. 26.min. 2:0 Pára z trestného kopu z 20 m po faulu na Zítku. 29´střelecký pokus Lukáše Nováka likvidoval brankář. 30´soupeř se poprvé dostal před naši branku a zakončil vedle branky. 31´,32´a 33´jsme měli výhodu rohových kopů. 38.min. 3:0 Křiž zakončil samostatný únik, do kterého ho ideálně poslal Zítka. Závěrečných šest minut patřilo hostům, kteří zahrávali dva rohy, jeden přímý a jeden nepřímý kop, uvnitř našeho pokutového území. Druhý poločas zahájili Jirny náporem a v úvodních pěti minutách zahrávali tři rohové kopy a to bylo vše.Naopak v  52´Pára hlavou těsně minul soupeřovu branku, po centru z přímého kopu.57´střelu k tyči po zemi likvidoval brankář Eichler. 59.min. 4:0 Kříž , kterému krásně přihrál David Novák.63´neobsazený Schneiberg, který byl na hřišti dvě minuty, dostal přihrávku před branku, ale míč do sítě neposlal. 66.min. 5:0 Pavliš , po nezištné přihrávce od Davida Nováka. 72´a 73´ dvě slibné šance David Novák neproměnil. 74.min. 6:0 – Kříž dosáhl hatrik, když zakončil akci Gregara. Soupeř se ani za tohoto stavu nepoložil a snažil se alespoň vstřelit branku. Naši hráči si však čisté konto pohlídali. Utkání bylo hráno korektně a tak rozhodčí Bartůšek měl usnadněnou úlohu a bylo hráno bez udělených karet! 

M u ž i :  FK  Brandýs – Boleslav B – Slovan  L y s á  2 : 1 (1:0)

Sestava: Eichler, Jelínek, Pára, Novák Lukáš, Gregar, Morávek, Poborský, Kapička, (Pavliš), Zítka, (Bäumelt), Kříž, Novák David

První jarní soutěžní utkání se nám příliš nepovedlo. Prohráli jsme se soupeřem, od kterého jsme si nějaký bod měli odvést! Leč opak byl pravdou. Po úvodní rozhárané desetiminutovce, jsme ovládli hru, ovšem hazardováním při neproměňování brankových příležitostí, jsme se o body připravili. Do vedení 1:0 se dostali domácí v 30.min. po nákopu domácího hráče, jeho spoluhráč, za hranici našeho pokutového území, tečoval míč hlavou a ten přehodil našeho brankáře, který byl v té době dále před brankovou čarou. Ve druhém poločase pokračovala naše neplodná převaha. Domácí pak z ojedinělého brejku, v 62.min.zvýšili na 2:0. V závěru utkání David Novák snížil na 2:1, ale vyrovnat se nám již nepodařilo. Soupeř měl tentokrát i štěstí na své straně, naši hráči běželi čtyřikrát sami na brankáře, který je vždy dokázal vychytat a v samém závěru mu pomohla jednou tyč a podruhé břevno branky. Doufejme, že příští zápas bude již z naši strany výsledkově lepší.

 

PODZIM

 

M U Ž I : S l a v i a   R A D O N I CE  - S l o v a n  L Y S Á   2 : 5 ( 2:2)

Sestava: Novák Ondra, Gregar, Pára, Novák Lukáš, Šlingr, Morávek, (70´Bäumelt), Poborský Ondra, Pavliš, Jelínek, (88´Krátký), Kříž, Novák David.

V závěrečném utkání podzimního kola, dokázali naši hráči zvítězit na hřišti nováčka soutěže. Domácí mužstvo, zahájilo utkání náporem a v této části mělo dvě slibné brankové příležitosti. Jednu likvidoval  nadvakrát skvělým zákrokem brankář Novák. Soupeř se ujal vedení v24.min. 1:0 po přímém kopu ze strany usměrnil domácí hráč hlavou míč do naši sítě. Neradoval se však dlouho, v 28.min. 1:1 Kříž přehodil brankáře,  po přihrávce od Davida Nováka. Skóre se opět měnilo v 33.min. 1:2 Novák Lukáš hlavou po rohovém kopu. Domácí pak trefili břevno naši branky a v 41.min. vyrovnali na 2:2, po špatném odkopu našich bránících hráčů. Druhý poločas  zahájili náporem naši hráči a v 50.min. byl faulován David Novák v pokutovém území a rozhodčí nařídil penaltu, kterou však Pavliš  neproměnil. Tento moment však našim celkem neotřásal, naopak převzal herní iniciativu a v 55.min. 2:3 Kříž vrátil vedení na naši stranu. V 60.min. zvýšil Jelínek na 2:4, po centru od Kříže. Konečný výsledek utkání 2:5, uzavřel v 74.min. Kříž, který dosáhl hattrick a korunoval tak svůj výborný výkon v tomto zápase. Závěr , když domácí ve druhém poločase nestačili fysicky,  jsme měli již pod kontrolou, připravili jsme si i další brankové příležitosti, které však zůstaly nevyužity. Zápas řídil výborně rozhodčí Vočka ml., poměr žlutých karet 1:2. Tímto vítězstvím jsme se posunuli na 2.místo ve skupině C, což je pěkný úspěch.

M u ž i : Slovan L Y S Á -  FC  T U C H O R A Z   5: 2  ( 2:2)

Sestava: Novák Ondra, Gregar, Pára, Novák Lukaš, Šlingr, Morávek, Poborský, Pavliš, Jelínek, (82´Bäumelt), Kříž,(86´Hanke), Novák David

Utkání hrané za vydatné mlhy, která byla chvílemi na hranici regulérnosti, nebylo  jednoduché. Houževnatý soupeř, se po celé utkání snažil hrát otevřený fotbal a hlavně v prvním poločasu byl nebezpečný. Našim vyšel úvod utkání a již ve 3.min. zajistil David Novák vedení 1:0, po přihrávce Kříže. Do dvacáté minuty jsme měli převahu, připravili jsme si i brankové příležitosti, ale neproměnil je. V 18´soupeřův obránce tečoval centrovaný míč na tyč vlastní branky a v 21´Pavliš z dobré posice nastřelil bránícího hráče. Pak se hosté osmělili, vyrovnali hru a v 31.min. vyrovnal na 1:1 Trnka, když zcela neobsazený zakončil rychlý brejk po pravé straně. Soupeř získal sebevědomí a i herní převahu a v 43.min. šel do vedení 1:2 , Tomáš Černý využil zmatek před naši brankou. Naštěstí hned po rozehrání, ze středu hřiště, v 44.min. Kříž vyrovnal na 2:2, což byl zlomový moment utkání. Ve druhém poločase již ovládli utkání naši hráči a v 52.min. Lukáš Novák vrátil vedení na 3:2. V 57´trefil Pavliš tyč a odražený míč poslal Morávek mimo branku. Stejný hráč pak neproměnil v následující minutě své sólo a opět mířil mimo brankové tyče. Soupeř zahrozil v 60´ brankář Novák byl připraven, 64´David Novák mířil mimo branku. 70.min. 4:2 Morávek z voleje po rohovém kopu. V 73´Morávek svoji šanci nevyužil a poslal míč brankáři.V 79´zahrával soupeř čtyři rohové kopy za sebou, ale nevyužil žádný. 86.min. 5:2 David Novák, svoji druhou brankou v utkání, stanovil konečný výsledek. Rozhodčí Asník měl ztíženou úlohu poměrně hustou mlhou a chvílemi  připískával soupeři. Zápas byl hrán slušně, žluté karty 1:1.

M u ž i : SK  M ě s t e c  K r á l o v é  - Slovan  L y s á  0 : 2 (0:0)

Sestava:Novák Ondra, Jelínek, Pára, Novák Lukáš, Gregar, Morávek, Poborský, Pavliš, Krátký, (44´Novák David), Kříž, (82´Bäumelt), Zítka, (62´Šlingr)

Utkání na hřišti nováčka soutěže pro nás nezačalo dobře. Domácí hráči zahájili náporem a během pětadvaceti minut měli čtyři slibné šance, které nevyužili. Dvakrát úspěšně zasáhl brankář Ondra Novák a dvakrát letěl míč mimo brankové tyče. Hra se postupně vyrovnala, ale byla rozháraná a do konce poločasu, prakticky bez brankových příležitostí. Před jeho koncem se zranil Krátký, kterého vystřídal David Novák. Začátek druhého poločasu se nám vydařil. V  49.min. David Novák - 0:1, zakončil samostatný únik, na který mu ideálně nahrál domácí hráč. Vedení na 0:2 pojistil v 60.min. Gregar hlavou po rohovém kopu. Naši hráči si pak hlídali výsledek a měli míč častěji pod kontrolou. Domácí branku jsme ohrožovali jen z brejku, dvě šance měl Kříž, jednou ho vychytal brankář a podruhé míč skončil jen na břevně branky a střídající Bäumelt svoji příležitost nevyužil. Soupeř měl, ve druhé půli, dvě šance a při jedné z nich, se odrazil míč od tyče naši branky. Velmi dobrý rozhodčí Radina, měl usnadněnou úlohu férovou hrou hráčů obou mužstev.

M u ž i : Slovan  L y s á  - FK  Ř í č a n y  2 : 1 (0:0)

Sestava: Novák Ondra, Jelínek, Pára, Novák Lukáš, Gregar, Morávek, Pavliš, Poborský , Krátký, Kříž, (87´Šlingr), Zítka, (33´Novák David)

Cenné vítězství nad vedoucím celkem skupiny bylo naprosto zasloužené. Naši hráči, po nevydařeném minulém utkání, zahráli tentokrát výborně a od počátku jasně dokazovali, že chtějí zápas vyhrát. Zápas jsme zahájili náporem a již ve 3´-běžel Kříž sám na brankáře, ten míč vyrazil a dobíhající Morávek orazítkoval tyč. Další závar před brankou hostí byl v 17.min. ,ale bez zakončení. V 19´-centroval před branku Krátký a nabíhající Pavliš a Kříž si při zakončení překáželi a nevystřelil žádný. 22´-Krátký střílel těsně vedle a stejný hráč v 32´mířil do náruče brankáře. 34´-soupeř poprvé zahrozil, ale jeho brejk vyřešil brankář Novák.35´- střídající David Novák brankáře hostí nepřekonal a stejně dopadl o minutu později i pokus Kříže z úhlu, brankář s námahou likvidoval. 39´-míč z kopačky Davida Nováka, směřující do prázdné branky, vracející se hráč vykopl. Ve druhém poločase v 48.min. 1:0 Morávek si naběhl na centr Pavliše a nedal brankáři šanci. Hosté byli ve druhém poločase aktivnější, ale jejich snaha o vyrovnání, končila maximálně zahráváním rohových kopů. Naši hráči dokázali být, pro soupeřova brankáře, nebezpečnější. Některé zajímavé situace: 63´-Kříž mířil do náruče brankáře, 66´- samostatný únik Davida Nováka brankář likvidoval, 70´-pokus Poborského těsně, mimo branku, 75´- střelu soupeře likvidoval náš brankář. 77.min. za faul na Krátkého, nařízen pokutový kop, dosud úspěšný exekutor Jelínek tentokrát trefil tyč, míč se odrazil do brankáře a od něho na roh. V 80.min. 2:0 Kříž, tentokrát své sólo úspěšně zakončil a pojistil vedení. 82´-náš brankář si poradil s nebezpečnou hlavičkou soupeře, 85´- další sólo David Novák neproměnil. 89.min. 2:1 Michal hlavou po rohovém kopu od tyče do sítě. Velmi dobrý rozhodčí Borek přidal jednu minutu a pak zápas ukončil. Slušně hrané utkání, žluté karty 2:1. Za  bojovný výkon, si zaslouží pochvalu všichni naši hráči!

M u ž i :  SK  P o ř í č a n y – Slovan  L y s á   3 : 1 (2:1)

Sestava: Novák Ondra, Pavliš, Jirsa, Novák Lukáš, Gregar, Morávek, (56´Kříž), Jelínek, Poborský Ondra, Pára, (68´Šlingr), Novák David, (78´Zítka), Krátký, 

Utkání se našim hráčům nevydařilo a domácí, kteří měli větší touhu zvítězit, svůj cíl splnili. Zápas měl bojovný průběh, soupeři se vydařil úvod utkání a ve 4.min.šel do vedení 1:0, O. Puk z přímého kopu z 22 m, poslal míč podle zdi do sítě brankáře dorostu Ondry Nováka, který musel zaskočit za zraněné Zahrádku i Mejzra. K vyrovnání jsme měli blízko v 8.min. po rohovém kopu, domácí obrana s námahou vyřešila zmatek před brankou. V 15´brankář Novák včasným vyběhnutím zmařil šanci soupeře. V následující minutě, poskakoval míč těsně před brankou domácích, situaci pro domácí vyřešil hvizd rozhodčího a kopalo se od jejich branky. 20.min. 2:0 Zajíc do šibenice, po brejku tři domácí na jednoho našeho obránce. V 30.min. 2:1 Morávek z přímého kopu z 35 m snížil a do konce poločasu byla herní převaha na naši straně, ale k vyrovnání to nevedlo. Ve druhém poločase si domácí hlídali výsledek a hrozili hlavně z přímých kopů. Naše snaha o vyrovnání končila na hranici pokutového území a nejen, že jsme si nepřipravili žádnou šanci, ale míč neletěl ani jednou na domácí branku! A tak místo vyrovnávací branky, soupeř v 88.min. zvýšil na 3:1, autorem byl opět O.Puk. Po střeleckých hodech v prvních zápasech se nám poslední dobou již nedaří. Rozhodčí P.Svoboda byl přísnější na naše hráče, hlavně při posuzování faulů, žluté karty 2:5.

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Trnavan  R O Ž Ď A L O V I C E   1 : 0 (0:0)

Sestava: Mejzr, Pavliš, Jirsa, Novák Lukáš, Gregar, Morávek,(75´Kříž), Poborský, Krátký,(66´Šlingr), Jelínek,Pára,(82´Zítka),  Novák David 

Utkání vyrovnaných soupeřů bylo z obou stran bojovné, pohledných kombinačních  akcí nebylo mnoho. V neurovnaném utkání, měli míč častěji pod kontrolou naši hráči, ale do slibných brankových příležitostí se mnohokrát nedostali. O výsledku tak rozhodli pokutové kopy, naši proměnili, soupeř ne.

Nejzajímavější minuty utkání: 7´- rohový kop Gregar zakončil hlavou nad,11´- rychlý útok soupeře střela nad, 22´- Jelínek neobsazen netrefil z osmi metrů branku, 23´- po rohovém kopu hostí zmatek před naši brankou vyřešen odkopem míče, 27´- střelecký pokus Páry mimo branku, 28´- rychlý útok soupeře likvidoval včasným vyběhnutím brankář Mejzr, 29´- přímý kop Morávka letěl nad branku. V úvodu druhé půle, v 46´po rohovém kopu, Lukáš Novák hlavou trefil břevno branky soupeře, 54´přímý kop hostí z 30 m nadvakrát likvidoval brankář Mejzr, 56´- Poborský z přímého kopu mířil do náruče brankáře a z protiútoku vyběhl náš brankář na centrovaný míč na roh pokutového území a za jeho střet s hráčem soupeře nařídil rozhodčí penaltu, Hojsák prudkou střelou trefil tyč naši branky,63´- Jelínek dorážka do náruče brankář, 65´- Pára hlavou vedle branky, 67´- pokus Pavliše nad branku, 71´- Lukáš Novák mířil po zemi k tyči, brankář míč vyrazil na roh ,79´- přímý kop  hostí nevyužit, 83.min. 1:0 Jelínek z penalty nařízené za hru rukou, 85´- přímý kop Poborský do náruče brankáře, 88´- brankář Mejzr, včasným vyběhnutím zmařil akci hostí a z protiútoku se probil Zítka, ale zakončil do náruče brankáře. Zápas skončil zaslouženým a vydřeným vítězstvím! Rozhodčí Němeček, žluté karty 3:4. 

M u ž i : Sportovní sdružení  O S T R Á  - Slovan  L Y S Á   0 : 0

Sestava: Mejzr, Jelínek, Pára, Novák Lukáš, Gregar, Morávek, (88´Bäumelt), Poborský, Pavliš,Krátký, Novák David, (82´Šlingr), Zítka

Derby utkání, stejně jako vloni na podzim,skončilo bez branek, i když šance byli na obou stranách. Domácí, kteří na poslední chvíli získali hráčské posily, podali zlepšený výkon.V naši brance nastoupil, za zraněného Zahrádku, Mejzr, který  svá mládežnické léta strávil v Mladé Boleslavi a Slavii Praha, ale domácí hráči ho mnoho neprověřili.  Hrál se oboustranně otevřený fotbal s větší snahou na útok než obranu. V prvním poločase byli mírně aktivnější domácí a ve druhé půli, hlavně v závěrečných dvaceti minutách, byla herní převaha na naši straně a měli jsme tři velmi dobré brankové příležitosti, které zůstali nevyužity. Domácí byli nebezpeční z přímých kopů. Z naši strany se v prvním poločase dostával do samostatného úniku David Novák, byl však faulován a místo žluté karty pro domácího hráče, ji uviděl on za oprávněné protesty. V druhé půli v 49´ prošel Poborský sám před brankáře, ale přestřelil. V 68´po menším závaru v našem pokutovém území, míč po zemi těsně minul branku. Pak přišly dvě příležitosti Davida Nováka v 71´ domácí brankář míč chytil a v 75´ z malého vápna přestřelil branku. Vítězství měl na kopačce střídající Šlingr, v 88´ ve skluzu špatně trefil míč a ten letěl mimo branku. Rozhodčí Šnýdr byl přísnější na naše hráče, kteří viděli žlutou kartu sedmkrát a domácí jen dvakrát. S výsledkem byli zřejmě více spokojeni domácí. 

M u ž i : Slovan L y s á – AFK  S a d s k á  0 : 3 (0:2)

Sestava: Zahrádka, Gregar, Pára, Poborský, Krátký, Šlingr, (55´Morávek), Pavliš, Zítka, Jelínek, Kříž, (18´Hanke), Novák David

 Utkání, o druhé místo, rozhodli pro sebe hosté, kteří dokázali své brankové příležitosti třikrát úspěšně zakončit. Soupeř postavil svoji taktiku na důsledné obraně a rychlých protiútocích což se mu vyplatilo. Zápas byl v první půli vyrovnaný a ve druhém poločase, měli míč častěji naši hráči, ale jejich akce končili před šestnáctkou soupeře. Pokud se podařilo zakončit útok střelou, letěl míč vedle nebo byl připraven brankář. Střelecké štěstí, které jsme měli v prvních zápasech, se od nás nyní odvrátilo.Z průběhu utkání: První velkou šanci jsme měli v 30.min., ale hráč soupeře vyhlavičkoval míč z brankové čáry. V 35´trefila Sadská tyč a v 37.min. 0:1 Plot dorazil, brankářem vyražený míč do sítě.42´po rohovém kopu vykopl hráč Sadské Pavlišovu dorážku na roh. 45.min. 0:2 Král, zakončil akci, kdy byl neobsazen a obešel Zahrádku, který proti němu vyběhl a dal do prázdné branky. Druhou půli jsme začali snahou o zvrat a již v 46´brankář soupeře vyrazil střelu Pavliše na roh, 49´Zítka po rohu přestřelil branku. 57´střelecký pokus Pavliše likvidoval brankář.66.min. 0:3 Melíšek zakončil brejk, kdy centrovaný míč brankář Zahrádka nezasáhl a za dvě minuty nedal soupeř další „tutovku“. Do konce utkání si soupeř hlídal výsledek a zůstali jen naše neúspěšné střelecké pokusy: 79´přímý kop Pohorského likvidoval brankář, 81 – Morávek těsně minul branku,83´brankář Sadské reflexivně vykopl míč, který vyslal David Novák, 88´ další dobrý zásah brankáře hostí, kdy vyrážel střelu na roh a po jeho zahrání Pavliš hlavou branku minul.Rozhodčí Křenek se snažil pískat objektivně, žluté karty viděli na každé straně tři hráči.

M u ž i : AFK  M i l o v i c e – Slovan  L y s á  7 : 2 (2:1)

Sestava : Zahrádka, Jelínek (65´Šlingr), Jirsa, Novák Lukáš, Gregar, Morávek, Poborský, Pára (55´Pavliš), Zítka, (46´Krátký), Kříž, Novák David.

V derby utkání, jsme utrpěli krutou porážku i když průběh utkání by takovému výsledku neodpovídal. Domácí celek si však dokázal připravit a v průběhu druhého poločasu i proměnit, více brankových příležitostí. Podíl na výši porážky má i brankář Zahrádka, který neměl svůj den a „podepsal se“ na třech gólech, ani obrana však nezahrála dobře, když se více věnovala útočení.  Domácí začali tlakem, ale  David Novák v 15 .min. zajistil vedení 0:1, kdy využil chyby, domácího brankáře po malé domů.Z vedení jsme se neradovali dlouho, v 22.min. Lukáš Müller vyrovnal na 1:1. V 31.min. 2:1 opět Müller, poslal odražený míč do sítě,který brankář Zahrádka , po střele z přímého kopu ze 30 m , neudržel .Do konce, herně vyrovnané první půle, měli náznaky šancí oba soupeři, ale nedali. Druhý poločas jsme zahájili snahou o vyrovnání, ale ta končila na obraně domácích. Naopak v 54.min. 3:1 Beneš hlavou po rohovém kopu. Pak následovala gólová smršť domácích: 56.min. 4:1 Galovič využil chyby brankáře,58.min. 5:1 domácí brankář Fišer, vyběhl za hranici svého pokutového území nakopl míč, jehož let Zahrádka neodhadl a ten skončil v síti, 62.min. 6:1 Müller dovršil hattrick. V 64.min. snížil Kříž hlavou na 6:2. O „ hokejovém“ výsledku bylo rozhodnuto i když jsme se snažili o korekci výsledku, naše útoky obrany Milovic s přehledem likvidovala a naopak v 88.min. Galovi zvýšil na 7:2. Vítězství domácích bylo zasloužené, jejich útočnici měli svůj den a naši   to usí napravit v příštím utkání proti Sadské. Rozhodčí Noll byl objektivní, žluté karty udělil na každé straně třem hráčům.

 

M u ž i : Slovan  L y s á  -  SK  S o k o l e č   3 : 1 (3:1)

Sestava:Záhradka, Pavliš, Jirsa, Novák Lukáš, Gregar, Morávek, (66´Šlingr), Pára,(83´Krátký), Poborský, Jelínek, Kříž, (74´Šubrt), Novák David

Utkání, s předním celkem naši skupiny,bylo dobré úrovně a mělo napínavý průběh od začátku až  do konce.Naši hráči opět zvítězili a zatím neztratili ani bod, vítězství si zasloužili díky většímu nasazení a bojovnosti, než předvedl soupeř.Hosté začali zápas útočně a v úvodních deseti minutách třikrát ohrozili naši branku. Vedení 1:0 zařídil v 10.min. Jelínek, střelou k tyči z  hranice pokutového území, když se jednalo o vůbec první ránu na branku soupeře. Po této brance jsme převzali herní iniciativu a připravili si několik dalších šancí. Slibný byl pokus Davida Nováka v 24´, z otočky však trefil náruč brankáře. 26.min. 2:0 Jelínek hlavou přehodil brankáře, po centru Páry. Hosté snížili v 31.min.na 2:1 z penalty, kterou proměnil faulovaný Čáp.V 36´přímý kop soupeře sražen na roh.. V 38.min. zvýšil na 3:1 David Novák, po přihrávce Páry. 41´pokus Poborského minul branku a z následného protiútoku hostů se míč odrazil od tyče naši branky do hřišti. V úvodu druhé půle, v 48´ nevyužil Kříž šanci po přihrávce Davida Nováka. 58´Zahrádka likvidoval nebezpečnou střelu a v následující minutě, po přímém kopu Poborského, skončil míč v síti hostí, ale rozhodčí branku neuznal, neboť asistent signalizoval ofsajd. Soupeř se snažil o zvrat v utkání, měl míč častěji na kopačkách, naši však odpovědně bránili a do vyložených brankových příležitostí ho nepustili. Naopak v 75´mohl střídající Šubrt přidat další gól, ale svoji šanci neproměnil.V samém závěru utkání bylo rušno před oběma brankami. Nejprve v 90´vyrazil Zahrádka přímý kop a dorážka skončila z vrchu na síti naši branky. Z protiútoku obrana hostí s námahou řešila zmatek před svoji brankou. Rozhodčí Koleček ukázal každému mužstvu třikrát žlutou kartu a utkání řídil objektivně

M u ž i :  Slovan L Y S Á -  SK  T Ř E B O V L E  3 : 0 (0:0)

Sestava:Zahrádka, Gregar, Pára, Novák Lukáš, Šlingr, (46´Kříž), Morávek, Zítka, Poborský, (84´Jirsa), Pavliš, Jelínek, Zítka, Novák David, (68´Šubrt)

Proti nováčkovi soutěže zahráli naši hráči opět velmi dobře a po celé utkání měli výraznou převahu. Hosté se soustředili vyloženě jen na obranu a v útoku byli prakticky neškodní.Z řady šancí v prvním poločase, neskončil míč v soupeřově síti ani jednou. Do druhého poločasu nastoupil Kříž, který díky své rychlosti rozhýbal naši hru a měl  podíl na všech gólech. Zápas jsme začali náporem a od páté do desáté minuty hry jsme měli postupně čtyři  slibné šance, neujala se žádná: David Novák- vedle, Pavliš- vedle, Morávek těsně vedle, David Novák do náruče brankáře. Z trvalé převahy se postupně pokoušeli neúspěšně poslat míč do soupeřovi sítě: Pára – volej nad, Šlingr – přímý kop brankáři, Jelínek – rovněž mířil do brankáře, pokus Zítky vyrazil brankář na roh. Dvě minuty před koncem první půle měl soupeř jediný pokus o útok, brankář Zahrádka jej včasným vyběhnutím zmařil. Druhá půle začala lépe. V 47.min. 1:0 Jelínek z penalty , nařízené za faul na Kříže, „angličanem“ míč se odrazil od jedné tyče ke druhé a skončil v síti. Pokračovala naše snaha o dosažení další branky,největší šanci měl v 68´David Novák, samostatný průnik zakončil střelou vedle branky.V  74.minuty, Kříž zvýšil na 2:0, vyplatilo se mu důsledně dobíhat míč. Při této akci se zranil brankář hostí a  náhradního neměli, šel do branky jeden z hráčů a soupeř dohrával s deseti, neměl totiž ani dalšího náhradníka. V 84.min. 3:0 Šubrt, zakončil akci Kříže . Potom už naši trochu polevili a soupeř měl v samém závěru dvě brankové příležitosti. Rozhodčí Měšťan pískal objektivně, žluté karty 2:1. 

 

M u ž i : Viktorie  J i r n y  B – Slovan  L y s á  2 : 3 (1:1)

Sestava: Zahrádka, Gregar, Pára, Novák Lukáš, Šlingr, (46´Pavliš), Morávek, (67´ Bäumelt), Poborský, Zítka, Jelínek, Šubrt, (46´Kříž), Novák David

Tento soutěžní ročník jsme zahájili výborně. Po výrazném vítězství na domácím hřišti, jsme dokázali zvítězit i na horké půdě v Jirnech, proti B mužstvu, v jehož sestavě byli i hráči s ligovými zkušenostmi. Ve vyrovnaném prvním poločase se ujali vedení 1:0 domácí, když úspěšně zakončili rychlý útok. Postupně jsme začínali mít mírnou převahu a vytvářeli si i brankové příležitosti. Vyrovnání na 1:1 zajistil v 38.min. David Novák, který se nejlépe orientoval ve zmatku před brankou domácích. Do druhého poločasu jsme vystřídali dva hráče a již v 47.min. Poborský dal na 2:1, po rychlé útočné akci se střídajícím Křížem. Od této chvíle jsme získali převahu a hráli pohledný útočný fotbal a připravili si i další gólové šance. Úspěšný byl v 65.min. David Novák 3:1, nádhernou střelou do šibenice nedal brankáři šanci. Dále jsme měli herně navrch a kontrolovali průběh utkání až na závěrečných deset minut utkání, kdy jsme polevili, domácí  to využili a v 82.min. snížili na 2:3 . Přes jejich snahu, jsme dokázali cenné vítězství uhájit. Slušně hrané utkání řídil s přehledem rozhodčí Kudrna, který měl usnadněnou úlohu sportovní hrou obou mužstev a žlutou kartu udělil na každé straně po jednom hráči.

M u ž i : Slovan L Y S Á – FK  B R A N D Ý S / ST.B O L E S L A V  B   7 : 0 (3:0)

Sestava: Zahrádka, Gregar, Pára, Novák Lukáš, Šlingr, Morávek, (76´Walter), Pavliš,(75´Bäumelt), Poborský, Jelínek, Zítka, (68´Kříž), Novák David

Zahajovací utkání nového soutěžního ročníku, se našim hráčům vydařilo. Sebevědomého soupeře, který sestoupil z I.A třídy vyprovodili pěknou nakládačkou. Průběh utkání však nebyl tak jednoznačný, jak by se dle výsledku zdálo. Utkání bylo vyrovnané, hosté byli techničtější, naši bojovnější a důraznější před brankou soupeře.Svůj podíl na vítězství má i spolehlivý výkon brankáře Zahrádky, který hlavně v prvním poločase několikrát úspěšně zasáhl. V úvodních patnácti minutách druhého poločasu měl soupeř převahu, ale zmohl se jen na jedno ohrožení naši branky.Nejzajímavější minuty utkání: 4´-1:0 Zítka po rohovém kopu vrátil míč do sítě, který hráč hostí vykopl po hlavičce Lukáše Nováka, 12´-Zahrádka včasným vyběhnutím zmařil útok soupeře, 15´-2:0 Pavliš poslal míč po zemi k tyči po autu Poborského, 19´-Zahrádka vyrazil na roh prudký míč a za dvě minuty podobný zákrok opakoval, 22´-sóĺo Zítky skončilo střelou vedle branky, 24´-po přímém kopu a  závaru před brankou, se míč odrazil od tyče do rukou brankáře hostí,26´- 3:0 Pavliš odražený míč dorazil do sítě znova po autovém vhazování Poborského, 30 a 33´-další dobré zákroky Zahrádky, 49´-šance Zítky skončila slabou střelou do náruče brankáře, 58´-šance hostí  neobsazený hráč minul branku, 60´- 4:0 Zítka hlavou po autovém vhozu Poborského, který prodloužil David Novák ,70´-Zahrádka vyrazil míč na roh, 71´-sólo Kříže brankou neskončilo, 74´- 5:0- David Novák zakončil samostatnou akci,75´-soupeř trefil tyč,80´- další únik Kříže vyřešil brankář hostí,84´- 6:0 – Bäumelt  nádhernou střelou ze 30 m, 86´- 7:0 – Lukáš Novák po kombinaci bratří Nováků zakončil brankové hody, 90´-David Novák po samostatné akci mířil jen do tyče.Rozhodčí Šípek řídil utkání s přehledem a našim hráčům ukázal žlutou kartu třikrát a soupeři pětkrát.