Zápasy 2013-2014

JARO 2014

S O B O T A  1 4 . č e r v n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – TJ  L I B I C E  3 : 1 (1:1)

Sestava: Müller – Hodboď, šlágr Marek, Kodeš, Schneiberg – Šťastný Patrik, (46´Zítka), Růžička, Jelínek, (78´Poborský Ondra), Pavliš – Novák David, Kříž Tomáš

Poslední soutěžní utkání tohoto ročníku jsme sehráli proti soupeři, který si během sezóny dělal ambice na postup do I.A třídy, což mu nevyšlo. Naši hráči i v tomto utkání prokázali zlepšenou výkonnost, která se projevila již v minulém zápase v Poříčanech a potvrdili, že dovedou  většinou lépe zahrát proti mužstvům z horní části tabulky než těm zespodu. Samotný zápas byl hrán v poklidném tempu, bez většího nasazení a měl vyrovnaný průběh. Obě mužstva si byla vědoma skutečnosti, že jim prakticky již o „nic nejde“ a své umístění v konečné tabulce se nemůže změnit. Skóre otevřel soupeř v 22.min. Hanuš – 0:1. 41.min. vyrovnal na 1:1 Pavliš, který využil zmatku v soupeřově obraně a zavelel tak k obratu. V 68.min. 2:1 – David Novák , asistence Zítka a v 81.min. Tomáš Kříž přidal na 3:1 po přihrání Ondry Poborského. Náš trenér Pepa Pavliš zhodnotil utkání pro Nymburský deník: „Byla to spíš taková příprava. K vidění bylo hodně nepřesností na obou stranách a gay padaly po velkých chybách. Jinak to byl vyrovnaný zápas. Od začátku to bylo bezstarostné utkání, oběma týmům už o nic nešlo.“ Rozhodčí Vyhnanovský udělil každému mužstvu dvě žluté karty a sřízením utkání neměl problémy.

N E D Ě L E  8 . č e r v n a :

M U Ž I :  SK  P O Ř Í Č A NY  -  Slovan  L Y S Á   3 : 2 (0:1)

Sestava: Müller – Hanke, Šlingr, Schneiberg, Gregar, Zítka, (67´Kodeš), Janda, Pavliš, Růžička, Novák David, Kříž Tomáš

V utkání se soupeřem , který dosud „ kalkuluje“ s případným postupem do I.A třídy  z druhého místa, jsme sehráli vyrovnané utkání . Zápas byl hrán i v úmorném vedru v rychlém tempu a v prvním poločase jsme si připravili i více brankových příležitostí. Ve druhém poločase se karta obrátila, když domácí potrestali nejen naše chyby, ale do hry vstoupili i rozhodčí, kteří způsobem řízení zápasu vyprovokovali naše hráče a důsledkem bylo nejen obrácení výsledku, ale i dvojí vyloučení! Zápas jsme začali velmi dobře a již v 5.min. jsme se ujali vedení 0:1 Zítka úspěšně zakončil rychlý kombinační útok. V 17´utekl Tomáš  Kříž přihrál Davidu Novákovi, který však trefil brankáře domácích a hned z protiútoku měli šanci domácí, ale hlavička jejich hráče mířila nad břevno naši prázdné branky. 21´- další náš pohledný kombinační útok zakončen uvolněním Davida Nováka, kterému domácí hráč jeho střelu zablokoval, 30´ , útočná akce Janda – Kříž – Růžička zakončil Janda hlavou vedle branky, domácí si v první půli vypracovali a nedali dvě šance. Druhý poločas jsme zahájili opět dobře a v 55.min. 0:2 Kříž, po rychlém rozehrání brankáře Müllera na Růžičku, který prodloužil na Jandu a jeho přihrávku mezi stopery vystihl a zakončil autor gólu. Bohužel tento pro nás příznivý vývoj zápasu jsme nedokázali ohlídat a v 58.min. domácí potrestali naši chybu v rozehrávce a Šusta snížil na 1:2 a domácí se „vrátili“ do zápasu a již v 61.min. neobsazený Sedláček po rohovém kopu vyrovnal na 2:2.  Ani po vyrovnání jsme se „nepoložili“ a pokračovali v dobrém výkonu a zlom nastal až v 70.min. kdy rozhodčí necitlivě zastavil naši útočnou akci a Janda uviděl podruhé žlutou kartu a byl vyloučen. Naši hráči znervozněli a když rozhodčí netrestal tvrdé a někdy i hrubé zákroky domácích a proti nám odpískal pomalu každý souboj! Důsledkem bylo zbytečné vyloučení Hankeho v 74.min. kdy přišel v souboji s domácím hráčem o míč a pak si to s nim „vyřídil“ a mužstvo zbytečně oslabil. Domácí pak ovládli hru, zahrávali řadu standartek a v 82min. neobsazený Sedláček poslal míč do naši sítě – 3:2. Závěr zápasu byl velmi nervozní a ještě v první minutě nastavení se dostával do šance Pavliš, avšak bránící hráč míč ukopl. Rozhodčí Soběslav pískal  ve druhém poločase pro domácí, v první půli byl celkem objektivní.

N E D Ě L E   1 . č e r v n a :

M U Ž I : Slovan  L Y S Á – Slavoj  R A T B O Ř  2 : 0  (0:0)

Sestava : Müller – Hanke, (74´Zítka), Šlingr Marek, Schneiberg, (65´Šnajdr), Gregar – Kodeš, (68´Šťastný Patrik),  Janda, Růžička, Hodboď – Kříž Tomáš, (85´Kříž Jan), Novák David, (74´Horváth Jula)

Utkání s mužstvem, které je již jasným sestupujícím, mělo slabou úroveň. Od soupeře se lepší výkon asi nedal očekávat a naši hráči se mu svým výkonem bohužel přiblížili. Hlavně v prvním poločase lze náš výkon označit až za „ostudný“. Za celý první poločas jsme trefili branku soupeře i když jsme hráli s větrem v zádech, nepřipravili jsme si žádné brankové příležitosti.  Hra byla neurovnaná a nezajímavá, z naší strany chyběla přesná kombinace. O našem vítězství jsme rozhodli v úvodu druhého poločasu, který byl již lepší a v úvodu, během pěti minut jsme vstřelili dva góly. I v dalším průběhu utkání jsme si připravili několik dalších slibných brankových šancí, které jsme však neproměnili, avšak ani soupeř to nevzdal a zlobil do konce zápasu.   Nejzajímavější minuty utkání : 8´- David Novák od pravé lajny poslal míč shora na síť, 14´- střela Jandy mimo branku, 17´- přímý kop hostů do náruče brankáře, 18´- Růžička vedle branky, 19´- přímý kop soupeře prodloužen hlavou nad branku, 22´- Hodboď mimo branku, 29´ - roh soupeře zakončen hlavičkou vedle, 38´další pokus hostů mimo branku, 39´- Kříž zakončil svůj únik střelou do obránce, 41´- přímý kop soupeře brankář Müller míč vyrazil, 44´- soupeř nedal „tutovku“, 49.min. 1:0 – David Novák z naši první střely mezi brankové tyče, 50´- hosté neproměnili dobrou šanci, 53´.min. 2:0 – David Novák po ideální přihrávce od Jandy po rychlém útoku, 55´a 59´- soupeř nevyužil dva přímé kopy, 59´samostatnou akci Tomáše Kříže vyřešil brankář sražením míče na roh, 61´- Kodeš branku netrefil, 67´- pokus soupeře do náruče brankáře, 72´- přímý kop hostů těsně mimo branku, 80´- brankář Müller vyrazil míč z přímého kopu  k tyči, 83´- Horváth uvolnil Tomáše Kříže, který však úspěšně nezakončil, 84´a 86´ soupeř měl výhodu rohových kopů, 87´- Růžička sám před brankářem se pokusil o „jesle“ brankář jeho úmysl vystihl, 89´- soupeř nevyužil další přímý kop. Rozhodčí Sander svým úzkostlivým posuzováním osobních soubojů „zapadl“ do úrovně zápasu. Hráno slušně, žluté karty 1:1.

S O B O T A   2 4 .  k v ě t n a :

M U Ž I  :  Viktoria  J I R N Y  B  -  Slovan  L Y S Á   4 : 1 (3:0)

Sestava: Müller – Kříž Jan, (46´Hanke), Šlingr Marek, Schneiberg, Gregar, Růžička, Kodeš, (75´Šnajdr), Janda, Hodboď, Kříž Tomáš, Novák David

Utkání, sousedů v tabulce, skončilo výrazným vítězstvím domácích, kteří  o své výhře rozhodli během první půlhodiny hry. První poločas byla z naší strany špatný a začátek utkání téměř katastrofální. Naši zadáci byli v úvodu zápasu asi ještě vědomím v kabinách a soupeř toho využil  a v 8.minutě vedl 2:0. Stačili dva stejné rychlé míče za naši obranu a bylo hotovo. Po tomto úvodu jsme se trochu vzpamatovali  a částečně jsme hru vyrovnali. Bohužel v 21.minutě domácí zvýšili na 3:0 a vypadlo to na debakl, který se naštěstí nedostavil a naopak přišla i naše první šance. V 26´po rychlé kombinaci dvojice Tomáš Kříž  a Růžička skončil míč na tyči domácí branky. První poločas však skončil výrazným vítězstvím domácích. Druhý poločas, který naštěstí naši kluci nevypustili, byl již herně vyrovnaný a brankové příležitosti se střídali před oběma brankami a nutno konstatovat, že náš brankář Müller, v něm předvedl tři skvělé zákroky. Skóre se měnilo v 63.min. Tomáš Kříž snížil na 3:1, po přihrávce od Růžičky, běžel sám na brankáře a šanci využil. I nadále jsme se snažili o korekci výsledku, ale bohužel, opak byl pravdou. V 80.min. domácí zvýšili na 4:1, když jsme zbytečně ztratili míč na polovině hřiště a soupeř to potrestal. Závěr zápasu si Jirny hlídali výsledek a naši na zvrat neměli.

N E D Ě L E  1 8 . k v ě t n a :

M U Ž I : Slovan  L Y S Á – Sparta  K U T N Á  H O R A  B  2 : 1 (2:1)

Sestava: Müller – Kříž Jan, Šlingr Marek, Gregar, Růžička – Kodeš, (85´Bäumelt), Janda, Pavliš, Hodboď – Kříž Tomáš, Novák David, (62´Horváth Jula)

Před utkáním jsme měli problém s nedostatkem hráčů, když z širšího kádru chybělo osm hráčů : Lukáš Novák a Zítka –nemoc, Poborský Ondra a Rudzan – zranění a další hráči se omluvili se studijních důvodu  Hanke, Schneiberg, Šťastný Patrik, Jelínek. Tak museli nastoupit i někteří dorostenci, kteří hráli utkání dopoledne a ještě byl požádán i Petr Bäumelt. Tato „improvizovaná“ sestava však začala utkání výborně a po prvních deseti minutách mělo na ukazateli skóre svítit 3:0, ale bylo tam jen 1:0. První šanci nedal v 3´ David Novák sám před brankářem poslal míč vedle, 4.min. 1:0 – Tomáš Kříž po ideální přihrávce od Jandy, 7´- David Novák z dobré posice mířil nad branku. Tento úvodní nápor však rychle opadl a po čtvrthodince hry, se osmělil i soupeř, ale jeho střelecké pokusy mezi brankové tyče nemířily. Naopak v 19´mohl zvýšit nabíhající Janda, kterému ideálně přihrál David Novák, míč však letěl mimo branku, další šance promarnili  David Novák a Tomáš Kříž. A tak přišel trest v 28.min. soupeř z přímého kopu vyrovnal na 1:1, střela po zemi se odrazila od tyče do branky. Následně nevyužil dvě příležitosti Hodboď a pokus Pavliše letěl vysoko nad branku. Soupeř nedal „tutovku“ v 37.min. a za minutu na to Hodboď po samostatné akci trefil brankáře. 40.min. 2:1 – Janda z přímého kopu z 26 m nedal brankáři šanci. V závěrečné minutě první půle, jsme odvraceli, po zmatku před naší brankou, dvakrát na roh. Druhý poločas byl již slabší a brankových příležitostí jsme měli méně než v první půli. V 52´Janda mířil nad branku, 57´pokus Tomáše Kříže z otočky brankář vyrazil na roh, 59´- soupeř nevyužil dobrou šanci míč letěl mimo branku, 70´- pokus Tomáše Kříže byl tečován a míč skončil na břevně branky hostů. Uklidňující gól mohl přidat v 73´Hodboď,ale netrefil branku a v 79´ střelu střídajícího July Horvátha brankář vyrazil na roh. Soupeř se v závěrečných deseti minutách pokoušel o vyrovnání, ale získal jen výhodu čtyř přímých kopů a dvou rohových kopů a po zahrání rohu v 83´brankář Můuller skvěle vyrazil míč mířící po zemi k tyči a zabránil vyrovnání. A tak jsme nakonec těsný výsledek  udrželi a s nadsázkou lze říct „ že jsme se dotrápili k vítězství“, když jsme pokračovali v nevýrazných výkonech jako dosud  v celé jarní části soutěže! Rozhodčí Velebil měl usnadněnou úlohu slušnou hrou obou mužstev, poměr žlutých karet 3:2.

S O B O T A  10 . k v ě t n a :

M U Ž I : AFK MILOVICE – Slovan  L Y S Á   2 : 1 (0:0)

Po vyrovnaném prvním poločase využili hned z kraje toho druhého hosté jednu z mnoha šancí, které si vypracovali a vedli. Jenomže Milovice se nevzdaly a nejprve Vlačiha po standardní situaci vyrovnal a poté střídající Horváth, který byl na hřišti sotva deset minut, skóre otočil.

„První poločas byl nic moc, neplnili jsme pokyny, co jsme si řekli. Druhý už byl lepší," řekl po derby trenér vítězného celku Petr Bílý. „První půle byla vyrovnaná, za druhý poločas jsme si ale výhru zasloužili," shrnul utkání domácí kormidelník.

„Sedmdesát minut jsme byli lepší mančaft, soupeře jsme přehrávali, měli jsme i gólové šance, ale nedali jsme. Opět jsme umřeli na neproměňování šancí," věděl vedoucí hostující střídačky Václav Šlingr. „Závěr zápasu se jen dohrával, domácí potřebovali body, tak hodně zdržovali," dodal.

Branky: 66. Vlačiha, 77. Horváth – 48. Kříž. Rozhodčí: Michal. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0.
Milovice: Havelka – Dlouhý (82. Novotný), Písarovič (67. Horváth), Zoubek, Beneš – Grus, Petráš (37. P. Müller), Krátký, Verner (56. Fiala) – Baran, Vlačiha.
Slovan Lysá nad Labem: Müller – Kodeš, Šlingr, Schneiberg, Gregar – Rudzan (25. Zítka), Pavliš (46. Šťastný), Janda, Hodboď – D. Novák, Kříž.

N E D Ě L E  4 . k v ě t n a :

M U Ž I : Sokol  B Ý C H O R Y –Slovan  L Y S Á   4 : 0 (1:0)

Sestava: Hajný Petr – Kodeš, (75´Šnajdr), Šlingr Marek, Gregar, Růžička, (65´Šťastný Patrik), Zítka, (57´Horváth Jula), Pavliš, (46´Rudzan), Janda, Hodboď- Novák David, Kříž Tomáš

Utkání na hřišti soupeře, který nutně potřebuje body k záchraně v soutěži, se nám vůbec nevydařilo a předvedený výkon byl vůbec nejslabší v jarní části soutěže, ve které se nám zatím moc nedaří. V minulých zápasech si naši hráči dokázali připravit řadu brankových příležitostí, které však neproměňovali, tentokrát jsme neměli šance prakticky žádné! Domácí byli důraznější, bojovnější a dokázali trestat naše chyby v obraně, jejich vítězství bylo naprosto zasloužené. Z průběhu utkání : Domácí zahrozili poprvé v 8´ volný hráč netrefil naši branku a podobně to dopadlo ve 14´, 16.min. 1:0 Kedršt využil nedorozumění v naši obraně. Do konce prvního poločasu si domácí udržovali herní převahu, avšak bez vážnějšího ohrožení naši branky. Udeřili však hned po přestávce, 48´- 2:0 Chadraba , po chybě brankáře, který nezvládl odkop po „malé domů“, 63´ samostatný únik domácího hráče, po chybě Kodeše, skončil střelou mimo branku, 63.min. 3:0 Chadraba potrestal další hrubku v obraně , 70´- David Novák vykopl míč z brankové čáry, naši prázdné branky, 77´- brankář Hajný skvělým zákrokem likvidoval sólový útok domácího hráče,  75.min. 4:0 – Kedršt potrestal další naši hrubku v obraně, pak se utkání jen dohrávalo, domácí si hlídali výsledek a naši nebyli tentokrát schopni s ním něco udělat.             

N E D Ě L E  2 7 . d u b n a :

M U Ž I : Slovan  L Y S Á – Slavoj  S T A R Á  B O L E S L A V   2 : 0 (1:0)

Sestava: Müller, (23´Hajný Petr), - Hanke, Rúžička, Schneiberg , (46´Šlingr Marek), Gregar – Zítka, Janda, Rudzan, (79´Šťastný Patrik), Hodboď – Kříž Tomáš, (85´ Poborský Jan), Novák David, (Horváth Jula)

Utkání sousedů v tabulce, bylo zajímavé od začátku do konce a  mělo otevřený průběh, obě mužstva se snažila hrát útočně. Více slibných brankových příležitostí bylo na naši straně a dobře chytající brankář soupeře, je řešil mnohokrát i s dávkou štěstí. Z průběhu utkání : Hosté zahrozili již ve 4´, kdy měli výhodu dvou rohových kopů,  8´ - střelecký pokus Hodbodě brankář snadno likvidoval, 10´- David Novák hlavou těsně minul branku soupeře, 12´- brankář Müller napravoval chybu obrany a hned z protiútoku David Novák zakončil samostatnou akci střelou vedle, 17´- brankář Müller  včasným vyběhnutím likvidoval šanci soupeře a po střetu s protihráčem  se zranil, byl chvíli ošetřován, do branky se vrátil, ale zápas nedochytal,19´- Kříž poslal míč nad branku, 20´- brejk soupeře nevyužit,  23.min. Müllera vystřídal v brance Petr Hajný, 23´- „jedovka“ Rudzana z dálky těsně mimo, 25.min. 1:0 Gregar po rohovém kopu prostřelil hráče před brankou a míč skončil v síti, 26´- akce soupeře odvrácena na roh, 30´-náš přímý kop brankáře neohrozil, 33´- rohový kop hostů odvrácen, 35´- Kříž svoji šanci nevyužil, 36´- další nevyužitý roh soupeře, 37´- akce hostů zakončena střelou vedle, 38´- střelecký pokus Zítky mířil mimo branku, 41´- samostatný únik Kříže, likviduje brankář, 42´- dobrý zásah brankáře Hajného a z protiútoku měl šanci Kříž, brankář míč směřující do branky stačil reflexivně vykopnout, v úvodních pěti minutách druhého poločasu dvakrát úspěšně zasahoval brankář Hajný, 50.min. – 2:0 – Kříž zakončil po akci Zítky, 52´- přímý kop od rohového praporku jsme nevyužili, 54´- útok soupeře likvidoval včasným vyběhnutím brankář Hajný, 56´-nevyužili jsme rohový kop, 57´- další náznak šance likvidoval brankář hostů včasným vyběhnutím, 60´- naše chyba v rozehrávce ve středu hřiště, soupeř brejk zakončil střelou vedle, 61´- Hajný vyrazil míč na roh, který soupeř nevyužil, 63´- David Novák běžel sám na brankáře, který míč vyrazil ke Křížovi, který nabídnutou šanci nevyužil, 64´- Janda zakončil samostatnou akci střelou těsně vedle branky, 66´- přímý kop soupeře z 35 m nás neohrozil, 76´- pokus Kříže zablokoval bránící  hráč, 78´- centr Zítky zprava před branku, ale Hodboď míč nedoběhl, 79´- pokus Kříže sražen na roh, 87´- přímý kop soupeře z 28 m skončil v náručí Hajného, který svým výkonem mužstvo podržel a uhájil i nulu. Rozhodčí Holý měl usnadněnou úlohu férovou hrou obou mužstev a neudělil žádnou žlutou kartu .

S O B O T A 1 9 . d u b n a :

 

M U Ž I : AFK S A D S K Á - Slovan L Y S Á 2 : 1 (2:0)

 

Sestava: Müller – Hanke, Šlingr Marek, Šnajdr,(86´Horváth Jula), Růžička – Zítka, (83´Šťastný Patrik), Janda, Rudzan, Hodboď – Kříž Tomáš, Novák David

 

Zápas, který byl hrán za naši trvalé převahy, skončil nakonec naši těsnou porážkou. V průběhu utkání jsme si připravili řadu brankových příležitostí, ale naši hráči se předháněli v jejich zahazování. Domácí pak z minima vytěžili maximum, kdy v závěru prvního poločasu potrestali, během tří minut, naše chyby při bránění. Zajímavé minuty utkání : 13´- první šance Davida Nováka, míč letěl nad branku, 23´ - přímý kop prodlužoval Hanke hlavou opět nad břevno, 26´- rychlý útok Janda – Hodboď, ale David Novák přihrávku nedoběhl, 31´- první šanci domácích skvěle likvidoval brankář Müller, 36´ - pěkná akce po ose Rudzan – David Novák – Kříž, zakončil posledně jmenovaný střelou nad, 39.min. 1:0 Svoboda potrestal naši individuální chybu v obraně, 41.min. 2:0 opět po nedůslednosti při našem bránění! Druhý poločas pokračoval jako první : 50´- Zítka po rohovém kopu usměrňoval míč do branky, domácí golman stačil míč vyrazit, 53´- Hodboď přihrál Křížovi, ale jeho slabá střela brankáře neohrozila, 55.min. 2:1 Hodboď poslal po zemi míč k tyči, 56´-Hanke poslal do sóla Davida Nováka, který zakončil střelou mimo branku, 70´- naše poslední velká šance, bohužel David Novák trefil tyč domácí branky. V závěru se domácí soustředili na obranu, zápas zdržovali a naši si s tím však nedokázali poradit. Nepřesný rozhodčí Jakub Kubečka neodpískal proti domácím penaltu. Žluté karty 3:2

 

N E D Ě L E   1 3 . d u b n a :

M U Ž I  :  Slovan  L Y S Á  -  SK  S O K O L E Č   3 : 6  (1:5)

Sestava :  Müller – Hanke, (71 Kříž Jan), Růžička, Novák David, Pavliš, (30´ Šnajdr),  - Zítka, (46´ Šťastný Patrik), Janda, Jelínek, Hodboď – Kříž Tomáš, Rudzan

Utkání s tradičním a kvalitním soupeřem skončilo jeho vítězstvím, když výsledek vypadá spíše na hokejový zápas. O výrazném vítězství rozhodli hosté v závěru prvního poločasu, když během sedmi minut vsítili tři branky a hned v úvodní minutě druhého poločasu přidali další gól. Naše mužstvo doplatilo na to, že opět chybělo několik hráčů základní sestavy a po odstoupení  Pavliše pro zranění, se naše obranná hra, v závěru prvního poločasu, zcela zhroutila a soupeř toho dokázal využit. Z průběhu utkání ,  které bylo zajímavé od začátku až do konce. Do první šance se dostal David Novák  ve 3´  po rohovém kopu hlavou těsně minul branku, soupeř nevyužil rohový kop v 8´, v 13´ zahráli hosté přímý kop, který brankář Müller vyrazil na roh, další výhodu rohů, měli hosté v 16´a 19 ´. 21.min. 1:0 Jelínek po samostatné akci poslal míč do sítě. 24´další roh hostí likvidoval náš brankář, 25´- Kříž z velmi dobré posice poslal míč nad branku, 27.min. 1:1 – Košický po rohovém kopu, využil nekoncentraci naši obrany, ve které chyběl za brankou ošetřovaný Pavliš. 33.min. 1:2 – Košický po centru z přímého kopu, 36´- David Novák vystřelil, brankář míč neudržel, ale obránce ho odkopl mimo pokutové území, 39.min. 1:3 – Kulhánek z přímého kopu z 28 m , 41´- pokus Šnajdra mířil do náruče brankáře. 42.min. 1:4 – Košický zakončil rychlý brejk po pravé straně křížnou střelou. Soupeř pak nevyužil dva rohové kopy a v 45.min. zvýšil přísně nařízené penalty na 1:5. Úvod druhého poločasu nevěstil pro nás nic dobrého, hned po rozehrávce ve středovém kruhu zakončil rychlý útok Pavel Němec a zvýšil na 1:6 a vypadalo to na pěkný debakl! Soupeř se na štěstí s výsledkem spokojil a hra se opět začala vyrovnávat a brankové příležitosti byli na obou stranách. V 58´pokus hostů o lob šel mimo branku, 60.min. Rudzan snížil na 2:6 , 66´- zahrávali jsme dva rohy za sebou a druhý zakončil Šnajdr slabou střelou do náruče brankáře, 71´- nebezpečný útok soupeře zastaven pro ofsajd, 73.min.– David Novák snížil na 3:6. Začalo se nám trochu dařit a pokud by Tomáš  Kříž proměnil šance v 75 a 78.min. mohl být závěr hodně dramatický, bohužel pro nás, brankář soupeře oba pokusy odvrátil na roh a z nich jsme nic nezískali. V závěru utkání nevyužilo každé mužstvo jeden přímý kop k ohrožení branky. Naši hráči zaslouží uznání, že i za stavu 1:6 to nevzdali, vzchopili se a výsledek alespoň zkorigovali. Rozhodčí Miroslav Vlk byl přísnější na naše hráče při posuzování vzájemných soubojů.

S O B O T A   5 . d u b n a :

M U Ž I : Čechie V Y K Á Ń - Slovan L Y S Á 3 : 0 (0:0)

Sestava: Müller – Hanke, Růžička, Schneiberg (81´Kříž Jan), Pavliš – Zítka (55´ Rudzan), Šnajdr, Jelínek, Hodboď (88´Šťastný Patrik) – Novák David, Kříž Tomáš

 

Další soutěžní utkání jsme sehráli na hřišti ambiciozního nováčka i aspiranta na postup, před sledováním kamery televize Nova, která si přijela, do svého programu „okresní přebor“, natočit hlavně záběry z výkonu exligového hráče Lukáše Jarolíma, který od jara hraje za Vykáň.. Naši i když nastoupili bez několika hráčů základní sestavy (Gregar, Šlingr Marek a Novák Lukáš), sehráli s domácími vyrovnané utkání velmi dobré úrovně. V prvním poločase, který skončil bez gólu, jsme si připravili i několik slibných brankových příležitostí, které však zůstali nevyužity. Do první šance se však dostali domácí již v 5´a Pavliš zachraňoval odkopem míče, mířícího do naší branky, za již překonaného brankáře. V 25´unikl Tomáš Kříž, ale ani na dva pokusy domácího brankáře nepřekonal. V 43´ poslal Pavliš míč na branku z 22 m, ten se brankáři odrazil od hrudi, ale dobíhající Kříž ho do branky neuklidil. Ve druhém poločase, který se hrál již v pomalejším tempu než první, dokázali domácí z protiútoků potrestat naše chyby při bránění. 65.min. 1:0 z brejkového útoku, když předtím Kříž opět nepřekonal domácího brankáře. 76.min. 2:0 opět z brejku zakončil domácí hráč trefou bez přípravy, předtím opět pokus Kříže, k tyči po zemi, domácí golman vyrazil. 80.min. 3:0 po dlouhém nákopu domácího brankáře a nedorozumění našich obránců, soupeř šanci využil. I přes jednoznačný výsledek, to byl z naší strany dobrý výkon, bohužel bez proměnění brankových příležitostí, domácí byli v tomto směru úspěšnější. Rozhodčí Walter, měl snadnou úlohu slušnou hrou obou mužstev a udělil tak každému po jedné žluté kartě.

 

N E D Ě L E   3 0 . b ř e z n a :

M U Ž I : SLOVAN  L Y S Á – FC  B Í L É   P O D O L Í   2 : 1 (1:0)

Sestava: Müller – Hanke, ( 80 ´Kříž Jan), Šlingr Marek, Schneiberg, Gregar, (43´Růžička) – Šnajdr, Pavliš, Novák Lukáš, Hodboď, ( 46´ Zítka), - Kříž Tomáš, Novák David

Utkání se soupeřem, který je v tabulce těsně za námi, ale s velkým bodovým odstupem, mělo slabší úroveň. Začátek zápasu byl hodně neurovnaný, oba celky místo kombinační hry, nakopávali míč na soupeřovu polovinu a zde jejich útočná snaha většinou končila a tak se hrálo po většinu utkání. Soupeř měl míč častěji na svých kopačkách úvodních dvacetpět minut, kdy měl i několik nepřesných střeleckých pokusů, ale většinou ze standardních situací. Postupně jsme však hru vyrovnali a převzali  iniciativu a tu jsme udržovali až do konce utkání.

 Nejzajímavější momenty z utkání: 3´- soupeř měl výhodu dvou rohových kopů, 5´- přímý kop soupeře od střídačky branku neohrozil, 17´- přímý kop soupeře z 30 m likvidoval brankář, 18.min. 1:0 Tomáš Kříž, kterému Pavliš prostrčil míč mezi obránci, sám podle vybíhajícího brankáře poslal míč do sítě. 28 ´- brankář Müller likvidoval střelu po zemi k tyči, 30´- samostatný únik Kříže zastaven jeho pádem po střetu s obráncem(faulem?), 33´- pokus Šnajdra jen do náruče brankáře, 39´- hlavička Davida Nováka šla mimo branku, 48´- pokus Davida Nováka neměl rasanci, brankář si s ním poradil, 52´ - po přímém kopu soupeře skončil míč v naší síti, branka nebyla uznána pro signalizaci ofsajdu, 57´-zahráli jsme přímý kop, ale pokus Davida Novák o usměrnění míče do sítě nevyšel, 60´-po rohovém kopu neobsazený Schneiberg hlavou poslal míč nad branku, 61´- rohový kop soupeře odvrácen, 63´- „tutovku“ hostí skvěle likvidoval brankář Müller, 65´- střelu Davida Nováka k tyči brankář vyrazil na roh, 68´- pokus Tomáše Kříže brankář vyrazil na roh a po jeho zahrání dorážka Hankeho branku minula, 69´- skvělý zákrok brankáře Müllera nohou reflexivně vykopl míč, který mířil do sítě, 75´- pokus Šnajdra sražen na roh a po jeho zahrání polovysoký centr prolétl pokutovým územím do autu, 78´- Pavliš , kterému ideálně přihrál na malé vápno David Novák po samostatném průniku, 81´- Šnajdr po rohu hlavou mimo branku, 83´- 2:1 po centru z přímého kopu a zaváhání brankáře i obrany, 88´- přímý kop Šlingra do náruče brankáře. Rozhodčí Vyhnal objektivní, žluté karty 2:4.

N E D Ě L E 2 3 . b ř e z n a :

M u ž i : SK  B Ř E Ž A N Y II – Slovan L Y S Á 4 : 3 (3:3)

 

Sestava: Müller- Hanke, Gregar, Šlingr Marek, Jelínek – Schneiberg (65´Zítka), Pavliš, Rudzan, Hodboď – Novák David, Kříž Tomáš

 

Úvodní utkání jarní části mistrovské soutěže , hrané za vytrvalého deště, na těžkém terénu,se nám nevydařilo. Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře. Zahájili jsme náporem a v 17.min. zajistil Hodboď vedení 0:1 a již v 20.min. přidal Schneiberg na 0:2 a vypadalo to, že bychom si měli odvést tři body. Domácí, kteří v zimní přestávce získali tři nové hráče, však v 22.min. potrestali naši hrubku v obraně a snížili na 1:2. I nadále jsme v této části ovládali hru a v 29.min. David Novák zvýšil vedení na 1:3. Ani to domácí. kteří nutně potřebují body k záchraně, nesrazilo a ještě do poločasu potrestali nezodpovědnou hru našich při bránění a vyrovnali na 3 : 3. Druhý poločas se tak začínal „od nuly“ a v jeho úvodu jsme měli hru pod kontrolu a nevypadalo to, že bychom mohli prohrát. Navíc rozhodčí v 55´vyloučil domácím jednoho hráče, takže jsme hráli proti deseti. Po tomto vyloučení jsme si připravili i tři dobré šance, ale Pavliš, Kříž ani mladý Schneiberg míč do soupeřovy branky neposlali. Kolem šedesáté minuty však nastal v naši hře neuvěřitelný zlom. Začali jsme hrát nedůrazně, kazili přihrávky a nic se nám nedařilo. Domácí to využili, přidali a vrcholem byla branka v 68.min. na 4:3, kterou vsítil domácí útočník Volf, za přihlížení tří našich obránců! Do konce zápasu zbývalo sice ještě více než dvacet minut, ale naše snaha o zvrat byla jalová. Domácí dokázali díky větší bojovnosti a obětavosti pro ně cenné vítězství uhájit. Ze slibně rozehraného utkání , kdy jsme v prvním poločase hráli výborně a ve druhém pak hrozně, jsme si nepřivezli ani bod! Rozhodčí Sandev udělil každému mužstvo dvě žluté karty a domácím i jednu červenou.

 

PODZIM 2013

S o b o t a  1 7 . l i s t o p a d u :

M u ž i : Dynamo L I B I C E nad Cidlinou – Slovan  L Y S Á  2 : 3 (1:1)

Sestava: Müller, Hanke, Šlingr Marek, Novák Lukáš, Gregar, Kodeš, Pavliš, Poborský, Hodboď, Kříž Tomáš (75' Schneiberg), Novák David,

V posledním utkání podzimu vybojovali naši hráči vítězství na horké půdě jednoho z adeptů na postup do vyšší soutěže. Vítězství je o to cennější, že bylo dosaženo za situace, kdy jsme hráli od 38.minuty jen s devíti hráči! Nejprve byl ve 28.min. po druhé žluté kartě vyloučen Lukáš Novák a v 38.min. ho následoval Kodeš, který doatal žlutou kartu a pustil se zbytečně do dohadování s rozhodčím, až dostal červenou. Naše hráče to nesrazilo a i přes početní oslabení sehráli s domácími vyrovnané utkání i když nám "utekl" jeho začátek. Domácí celek se již v 5.min. ujal vedení 1:0, po útoku z pravé strany a prostřelení brankáře. Ve 20.min. vyrovnal na 1:1 Pavliš, střelou z 25 m, při které brankář vyrazil míč na tyč a ten se od ní odrazil do sítě. Do konce prvního poločasu se již výsledek neměnil. Ve druhém poločase dokázali naši hráči odvracet útoky domácích a naopak hrozit z rychlých protiútoků. V 59.min 1:2 Kříž po útoku s Poborským, zajistil vedení, když využil chybného zákroku domácího brankáře a dával míč do prázdné branky! Domácí se snažili o zvrat v utkání, měli i několik šancí, jedenkrát trefili i tyč naší branky a v 75.min. vyrovnali na 2:2. Libice i nadále pokračovala v útoku, naši však dobře bránili a útoky odvraceli. Míč tak neskončil potřetí v naší brance, ale v soupeřově. V 85. min. 2:3 Hanke, po rohovém kopu domácích, se zmocnil míče na hranici našeho pokutového území, proběhl přes celé hřiště a překonal domácího brankáře! Překvapivé vítězství jsme uhájili jak do konce zápasu tak i v pětiminutovém nastavení!

N e d ě l e  1 0 . l i s t o p a d u :

M u ž i : Slovan  L Y S Á  - SK  P O Ř Í Č A N Y  0 : 1 (0:1)

Sestava: Müller, Hanke, Šlingr Marek, Novák Lukáš, Gregar, Rudzan, (64´Kodeš), Pavliš, Poborský Ondra, (31´Schneiberg), Hodboď, Kříž Tomáš, Novák David,

Utkání, s vedoucím mužstvem skupiny, skončilo jeho nejtěsnějším vítězstvím i když dle jeho průběhu by odpovídala remíza. Po opatrném začátku, kdy se  dvacet minut hrálo bez brankových šancí na obou stranách, získali  postupně převahu hosté, která jim vydržela do konce prvního poločasu. V této části zápasu padla i rozhodující branka. Do druhé půle nastoupili  naši bez strachu ze soupeře, získali herní převahu a připravili si i několik slibných brankových příležitosti, neproměnili však žádnou. Soupeř tak musel bránit své těsné vedení, někdy i za pomoci rozhodčích. Hra se částečně vyrovnala až v závěrečné desetiminutovce. Zajímavé minuty utkání : 8´ a 13´soupeř měl výhody rohových kopů, 16´- pokus Poborského, míč letěl nad branku, 20´- přímý kop Rudzana brankáře neohrozil, 25.min. – 0:1 Ondřej Puk, využil centr z pravé strany, když byl v pokutovém neobsazen, v dalších deseti minutách hosté nevyužili dva a naši jeden přímý kop, 39´-dva dobré zásahy našeho brankáře,41´- Rudzan mířil do náruče brankáře hostů, 43´-šance soupeře, míč minul naši branku, 44´- roh hostů odvrácen, 46´-míč z kopačky Rudzana jen těsně přelétl branku, 47´- Kříž svoji šanci nevyužil, 50´- únik Hodbodě po levé straně a jeho centr podél branky nikdo nedoklepl do sítě, 52´-slabá střela Pavliše sražena,54´- naše největší šance, míč se těsně před brankou odrazil od Hodbodě vedle, 58´- v souboji Kříž a brankář soupeře byl úspěšnější golman, 59´- výhoda našeho rohu nevyužita, 60´-ojedinělý útok soupeře, zakončen střelou nad břevno, 63´- Hodboď slibnou šanci neproměnil, 69´-další náš rohový kop odvrácen, 71´- David Novák dostal dobrou přihrávku, než se odhodlal vystřelit, soupeř mu míč ukopl,v následných deseti minutách jsme měli výhodu dvou a soupeř jednoho rohového kopu, 82´- pokus soupeře vedle, 86´-Kříž poslal přihrávku Davidovi Novákovi, který ji nevyužil, 89´- hlavička Hodbodě nad břevno. Rozhodčí Drábek i jeho asistenti přáli více soupeři, žluté karty 4:2.

S o b o t a  2 . listopadu :

M u ž i : Slavoj  R A T B O Ř  - Slovan  L Y S Á   2 : 4 (2:3)

Sestava: Müller, Hanke, Novák Lukáš, Šlingr Marek, Gregar, Rudzan, ( 75´Kodeš), Poborský Ondra, Pavliš, Hodboď, Kříž Tomáš, (85´Horváth Jula), Novák David.

Po zbytečné remize v minulém kole, dokázali tentokrát naši hráči zvítězit na soupeřově hřišti a připsat si tři body. Utkání bylo bohaté jak na góly, tak i brankové příležitosti a to na obou stranách. Domácí mužstvo, které se nachází ve spodní části tabulky, se snažilo využít domácího prostředí pro bodový zisk, což se jim nepodařilo. Z průběhu utkání: V úvodu střelu Pavliše domácí brankář vyrazil nohou, pak zahrozili domácí- neobsazený hráč po rohovém kopu hlavičkoval mimo branku, 14.min.- unikl Kříž, který svoji rychlosti dělal domácím velké potíže, na jeho centr nabíhal Hodboď, ale míč nezasáhl a z protiútoku Čmugr poslal  domácí do vedení 1:0, ze kterého se neradovali dlouho,  v 17.min. Hodboď srovnal na 1:1, když dával do“ prázdné“ branky,  zakončil akci Novák Lukáš a Kříž, 19´- Kříž utekl po pravé straně, ale jeho centr do vápna nabíhající Poborský zakončil střelou mimo branku, 27.min. 1:2 – Kříž po přihrávce Hodbodě, domácí nerezignovali a v 36.min. Hošek  vyrovnal na 2:2, když centrovaný míč usměrnil hlavou k tyči , 40.min. 2:3 Hodboď si naběhl na míč, zahraný Hankem, od půlicí lajny z přímého kopu a poslal ho do sítě, 60´- šance domácích na vyrovnání Hošek trefil spojnici tyče a břevna naši branky, 63.min. 2:4 Kříž po dlouhém nákopu Poborského za domácí obranu, 66´ Šlingr na brankové čáře zaskočil překonaného brankáře Millera a odvrátil míč hlavou do hřiště, 70´nebezpečná akce domácích, tři jejich hráči běželi proti Hankemu, který využil jejich nepřesnou přihrávku a míč odkopl, 77 ´ únik Kříže po pravé straně a jeho centr David Novák poslal mimo branku, 79´ poslední nebezpečná akce utkání, po rohovém kopu mířil Šlingr hlavou jen do brankáře domácích, závěr utkání se již dohrával, domácím došly síly a naši si hlídali vítězství. Slušně hrané utkání řídil rozhodčí Pros, který udělil každému mužstvu jednu žlutou kartu.

N e d ě l e   27. ř í j n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Viktorie  J I R N Y  B   1 : 1 (0:0)

Sestava: Müller, Novák Lukáš, Šlingr Marek, Schneiberg Aleš, Gregar, Hodboď, (59´Kodeš), Poborský Ondra, (59´Hanke), Pavliš, Rudzan, Kříž Tomáš, Novák David.

Utkání s nepříjemným soupeřem, v jehož mužstvu nastoupilo několik hráčů se zkušenostmi ve vyšších soutěžích, slovenský brankář Bartalský chytal I.ligu za Viktorii Žižkov, skončilo remizou. V zápase jsme měli více ze hry, připravili si i dost brankových příležitostí, které jsme neproměnili a v samém závěru na to málem doplatili, ale i tak jsme soupeři darovali bod. Nejzajímavější minuty utkání:  2´- David Novák po akci Kříže nedal, 3´- Kříž trefil břevno soupeřovy branky, 9´- pokus Ondry Poborského vedle, 14´- přímý kop soupeře letěl nad branku, 18´ - David Novák z dobré posice trefil brankáře, 23´- přímý kop Rudzana z 30 m brankář likvidoval, 25´- David Novák trefil tyč branky hostů´a stejný hráč v 29´další svoji šanci neproměnil, 32´- přímý kop Pavliše brankáře nepřekvapil, 39´- po rohovém kopu soupeře dobře zasáhl brankář Müller, 41´- náš střelecký pokus z úhlu, míč z brankové čáry odkopl hráč hostí, 45´- šance Kříže skončila jen rohovým kopem. Ve druhém poločase v 46´střelu Ondry Poborského likvidoval brankář, 48´- šance soupeře, dobrý zásah brankáře Müllera, 50´- míč z kopačky Rudzana skončil v náručí brankáře, 52´- střelecký pokus hostí,míč přelétl branku, 53´- Rudzan překopl branku a v 55´z přímého kopu jeho střelu brankář chytil, 56´- pokus Davida Nováka míč sražen do autu, 61´- pokus soupeře skončil střelou nad branku, 63´- pokus Davida Nováka likvidoval brankář, 67´- střela Hankeho, brankář opět chytil míč, 75´- pokus hostů likvidoval náš brankář, 77´- brejk soupeře brankář Müller připraven, 80´- přímý kop Jiren, míč sražen na roh, 82´- Kříž zakončil samostatný průnik střelou vedle branky, 84min.- 0:1 Kanaval potrestal nedůsledné bránění u  postranní lajny na naši levé straně a pěknou střelou pod břevno nedal brankáři šanci, 87.min. – 1:1 David Novák zachránil alespoň bod, 90´- přímý kop Rudzana výsledek nezměnil, brankář byl připraven. Rozhodčí Bakešský ukázal soupeři čtyři a našim hráčům dvě žluté karty.

S o b o t a  1 8 . ř í j n a :

M u ž i : Sparta  K U T N Á  H O R A  B – Slovan  L Y S Á  0 : 2 (0:1)

Sestava: Müller, Novák Lukáš, Šlingr Marek, Gregar, Schneiberg, Rudzan, Poborský Ondra, (68´Kodeš), Pavliš, Hodboď, Novák David, Kříž Tomáš, (89´Horváth Jula)

Naši hráči dokázali přivést tři body ze soupeřova hřiště. Zajímavé, rychle a důrazně hrané utkání, ve kterém jsme byli o něco lepší a zaslouženě i zvítězili.  Chybělo však více brankových příležitostí na obou stranách .Nejzajímavější momenty zápasu : 17´- domácí zahráli rohový a nebezpečnou hlavičku Müller zlikvidoval, 28.min. 0:1 – Rudzan proměnil pokutový nařízený za sražení pronikajícího Poborského, po našem rychlém útoku, 31´- přímý kop Rudzana z 28 m brankáře domácích nepřekonal, 34´- přímý kop domácích prolétl nad břevnem naši branky. Další zajímavý moment přišel až v 72´ když unikl po straně Kříž, přeloboval brankáře, ale míč se odrazil od  tyče do hřiště, 90.min. 0:2 – Jula Horváth po střídání, s prvního doteku s míčem ho doklepl do sítě, po akci a centru Davida Nováka. Férově hrané utkání řídila velmi dobře trojice rozhodčích z Mladoboleslavska, hlavní Kuka udělil jen jednu žlutou kartu domácím.

N e d ě l e  1 3 . ř í j n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – AFK  M I L O V I C E  3 : 0 (1:0)

Sestava: Müller, Novák Lukáš, Šlingr Marek, Schneiberg, Gregar, Rudzan, Pavliš, (83´Kříž Jan), Poborský Ondra, Hodboď, (70´Hanke), Kříž Tomáš, (85´Zápotocký), Novák David, (57´Minks)

Derby utkání bylo od začátku do konce hrané v naši režii. Výsledek je pro soupeře přijatelný, díky několika výborným zákrokům jejich brankáře a nepřesnosti při střelách našich hráčů.Do první brankové příležitosti se dostal ve 4´-Tomáš Kříž, ale brankář srazil míč na roh, 15´- střela hostů z dálky, brankář připraven, 18´- Kříž nezpracoval přihrávku na hranici pokutového území,19´- Rudzan zahrál přímý kop, který brankář vyrazil a dobíhající Pavliš trefil brankáře, od kterého se míč odrazil na roh, 21´a 24´ soupeř nevyužil přímé kopy, 25´- Kříž neproměnil další šanci a v 28´ho napodobil David  Novák, 38.min. – 1:0 Tomáš Kříž se nejlépe zorientoval po zahrání rohové kopu. Hned v úvodní minutě druhého poločasu David Novák minul odkrytou branku, 47´-přímý kop Rudzana z 35m, míč prolétl těsně vedle šibenice, 50.min—2:0 Tomáš Kříž využil nedorozumění brankáře s obráncem a poslal míč do prázdné branky, 56´- šance hostí zakončena pokusem mimo branku, 69´- milovický Jánský běžel sám na brankáře, ale místo střely na branku přihrával nikomu, 70´- pokus Kříže, míč sražen na roh, 72.min.- milovický brankář srazil míč na roh po sóle Davida Nováka, po jeho zahrání následoval další roh a Lukáš Novák poslal míč do sítě – 3:0, 79´- David Novák hlavou minul branku, 80´- parádní „nůžky“ soupeřova Jánského golmana Müllera nepřekvapily, 85´- šance Milovic nevyužita, 87´- střídající dorostenec Zápotocký běžel sám na brankáře, ale trefil tyč branky a v 88´- pokus Ondry Poborského minul branku . Rozhodčí Šafránek ukázal našim hráčům dvě žluté karty a soupeři šest, Vlačiha ji viděl dvakrát a tak byl vyloučen.

N E D Ě L E   6 . Ř Í J N A :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – Sokol   B Ý C H O R Y  3 : 1 (1:1)

Sestava: Müller,Kodeš,(89´Kříž Jan),Šlingr Marek,Gregar,Hanke,(83´Minks), Schneiberg,(46´Pavliš), Rudzan, Poborský Ondra, Hodboď, Kříž Tomáš, (Horváth Jula), Novák David, (Zápotocký)

Utkání, s posledním celkem, mělo slabou úroveň a na plný bodový zisk  se naši hráči nadřeli. Soupeř se soustředil na obranu , s kterou si, hlavně první půlhodinu utkání, nedokázali poradit. Vázla nám kombinace a nebyli tak ani brankové příležitosti. Za zmínku, z této části hry, stojí jen  pokus Hankeho z 19´z dobré pozice mířil do náruče brankáře a v 26´přímý kop Rudzana vyrazil brankář na roh. Soupeř se v závěru první půle trochu osmělil a v 40.min. se ujal i vedení 0:1, po rychlém útoku zprava, Vyhnánek poslal míč pod břevno. Z vedení se však hosté neradovali dlouho, v 43.min. vyrovnal na 1:1 Hodboď, který se nejlépe orientoval před brankou po rohovém kopu a míč doklepl do sítě. Do druhého poločasu nastoupil Pavliš a naše hra se trochu zlepšila. V 49´pokus Poborského brankář vyrazil na roh, 53´- rohový kop zahrával soupeř, 57.min. 2:1 Rudzan proměnil penaltu, nařízenou za faul brankáře na pronikajícího Davida Nováka. 63´- výborný zákrok brankáře Můllera, likvidoval sólo soupeře, 64´samostatnou akci David Novák zakončil střelou vedle branky, 70.min. 3:1 Poborský, střelu z úhlu pod břevno si brankář srazil do sítě, 74´- Hanke mířil nad branku, 75´- šance hostí hlavička těsně nad břevno, 77´ - opět výborný zákrok Müllera , zlikvidoval“tutovku“,81´- po rohovém kopu Gregar z malého vápna překopl branku, 85´- přímý kop hostí nad branku. Rozhodčí Roth řídil utkání objektivně, žluté karty 1:3.

S o b o t a  2 8 . z á ř í :

M u ž i : Slavoj  S T A R Á  B O L E S L A V – Slovan  L Y S Á  5 : 1  (2:0)

Sestava: Müller, Pavliš, (46´Schneiberg), Šlingr Marek, Novák Lukáš, Gregar, Kodeš, Rudzan, (84´Minks), Poborský Ondra, Hodboď, (57´Šťastný Patrik), Kříž Tomáš, Novák David.

Výše porážky neodpovídá průběhu utkání, které mělo většinou vyrovnaný průběh. Domácí však byli bojovnější i důraznější a hlavně úspěšnější v proměňování gólových příležitostí. Výše porážky je ovlivněna i nařízením dvou pokutových kopů proti našemu mužstvu. Nevydařil se nám začátek zápasu. Již v 1.min. se domácí ujali vedení 1:0, kdy využili našeho zaváhání po vhazování autu.15.min. 2:0 z penalty za hru rukou Pavliše, který byl faulován a čekal, že rozhodčí zapískal faul na něho a stáhl míč rukou, bohužel se mýlil. Do 20.min. byl náš výkon špatný, avšak postupně se hra vyrovnávala a šance přicházely i na naši straně, 23´- neobsazený Kříž dostal přihrávku, ale úspěšně nezakončil,27´- Kříž po centru Davida Nováka netrefil branku, 35´- David Novák poslal míč do domácí branky, ale branka, pro signalizaci ofsajdu, nebyla uznána. Ve druhém poločase se nám opět nevydařil jeho začátek, 48´- brankář Müller zlikvidoval šanci domácích, avšak v další minutě nejprve vyrazil míč, nikdo z našich hráčů se k němu nedostal a nehlídaný domácí hráč zvýšil na 3:0. Pak jsme sice převzali herní iniciativu a připravili si i několik šanci, které jsme neproměnili a naopak domácí byli opět střelecky úspěšnější. Zajímavé momenty z této části hry: 52´- Kříž poslal míč jen do náruče brankáře,53´- útok dvojice David Novák a Kříž, na jednoho domácího hráče, který míč odvrátil na roh, 66´- rohový kop a Lukáš Novák hlavou těsně nad břevno, 72.min. 3:1 David Novák po dlouhém nákopu od Šlingra, 74.min. 4:1 z penalty, když Lukáš Novák fauloval domácího hráče před pokutovým územím, ten však do něho spadl a rozhodčí opět nařídil pokutový kop! To byl konec nadějí na zvrat a soupeř v 78.min. zvýšil na 5:1 a této brance předcházel neodpískaný faul na Kodeše! V 90´min domácí hráč běžel sám na našeho brankáře, ale netrefil branku. Rozhodčí Laštovička přál domácímu mužstvu, hlavně při nařízení pokutových kopů, žluté karty 3:3.

N e d ě l e  2 2 . z á ř í :

M u ž i :  Slovan  L Y S Á – AFK  S A D S K Á  2 : 1 (1:0)

Sestava: Müller, Hanke,(78´Poborský Ondra), Šlingr Marek, Novák Lukáš, Gregar, Kodeš, Rudzan, (71´Schneiberg), Pavliš, Hodboď, Kříž Tomáš, (85´Horváth Jula, 89´ Kříž Jan), Novák David

Zápas, s tradičním soupeřem, byl hrán bojovně a v  jeho průběhu jsme měli mírně navrch a těsné vítězství je zasloužené. Úvodních patnáct minut jsme měli převahu, ze které jsme získali dva rohové kopy a střelecký pokus Pavliše, z dobré posice, minul branku. Soupeř zahrozil v 15´střelou nad branku. 21.min. 1:0 Kříž po samostatném průniku přesně zakončil a v následující minutě měl další šanci, která byla odvrácena na roh. 24´- Rudzan z přímého kopu trefil zeď soupeřových hráčů. Hra se postupně vyrovnala,ale brankové příležitosti nemělo ani jedno mužstvo. Až v závěru první půle si nejprve jednu připravil soupeř 40´- střelecký pokus sražen na roh. Naši odpověděli v 44´kdy míč skončil v soupeřově síti, ale branka, pro signalizaci ofsajdu, nebyla uznána. Druhý poločas zahájila Sadská náporem, ve snaze zvrátit vývoj utkání a z jejich akci stojí za zmínku: 49´- rohový kop, 51´-přímý kop, 52´-rohový kop,53´- přímý kop, 58´- po přímém kopu míč skončil na břevně, 63´- soupeř nedal „tutovku“ míč přelétl branku. Pak se hra vyrovnala a postupně se převaha vrátila na naši stranu a z toho plynuli i brankové příležitosti: 68´- Hodboď mířil do náruče brankáře, 69´- brankář hostí likvidoval pokus Rudzana a v následující minutě i střelu Davida Nováka, 74´- Schneiberg trefil tyč branky Sadské, 84.min. 2:0 Kříž obešel vybíhajícího brankáře a dával do prázdné branky, 88.min. 2:1 – Šimek po centru Plota, když předtím Kodeš u střídaček zbytečně přišel o míč. Rozhodčí Šmejkal ukázal hostům pět žlutých karet a Mjartan dostal za dvojí napomínání červenou.

N e d ě l e  1 5 . z á ř í :

M u ž i : SK  S O K O L E Č – Slovan  L Y S Á  5:0 (1:0)

Sestava: Müller, Kodeš, Gregar, Novák Lukáš,(85´Šlingr Marek), Hanke, Schneiberg, (63´Šťastný Patrik), Pavliš, Rudzan, Hodboď, Kříž Tomáš, Novák David, (75´Horváth Jula) .

V utkání sousedů v tabulce zvítězili domácí, kteří mají vyzrálejší a kompaktnější mužstvo. V prvním poločase měli míč častěji na kopačkách domácí hráči ,ale do šancí se moc nedostávali. Druhá půle , až na její závěr, byla herně vyrovnanější. Z průběhu utkání : v úvodních deseti minutách vyrazil Müller nebezpečný míč na roh, soupeř ho nevyužil ,potom Kříž zakončil únik střelou do brankáře. 11.min. 1:0 z přísně nařízené penalty po souboji Schneiberga s domácím hráčem. 17´-Müller likvidoval další nebezpečnou střelu, 19´-akce Kříže skončila jen rohovým kopem, 37´- Rudzan zahrál přímý kop z 38 m a míč se odrazil od břevna do hřiště, 43´- akci Kříže zakončil Hodboď střelou mimo, 44´- brankář Müller likvidoval „tutovku“ domácích, 50´- David Novák po skrumáži poslal míč do sítě domácích, asistent zvedl praporek a gól nebyl uznán, 53´-přímý kop domácích odvrácen na roh, 55´- Hodboď svoji šanci nevyužil, 59´- Kříž zakončil střelou mimo branku soupeře, 64´- akce domácích, skončila pokusem mimo branku,75.min. 2:0 domácí využili chyby naši obrany, 82´- Gregar z vyložené posice nastřelil bránícího hráče. V závěrečných deseti minutách jsme se bezhlavě vrhli do útoku, zapomněli na obranu a domácí toho z protiútoků využili a dali nám ostudného „bůra“! 83.min. 3:0, 85´-brankář Müller zmařil „tutovku“ domácích, ale dalším dvěma brankám v 90.min. již nemohl zabránit, ty jdou na vrub zhroucení naši obrany! Rozhodčí Salač a jeho asistenti přáli více domácím,žluté karty 1:1.

N e d ě l e  8 . z á ř í :

M u ž i : Slovan  L Y S Á -  Čechie  V Y K Á Ň  0 : 3 (0:3)

Sestava : Müller, Hanke,(66´Horváth Jula), Gregar, Pavliš, (46´Šlingr Marek), Novák Lukáš, (84´Šťastný Patrik), Kodeš, Schneiberg, (46´Jelínek), Rudzan, Hodboď, Novák David, Kříž Tomáš, (66´Šnajdr)

Hosté se představili jako velmi dobré mužstvo, které bude aspirovat na postup a jejich vítězství bylo zasloužené. Náš mladý celek zaostával jak v rychlosti tak i kombinací a útočné pokusy končili většinou na hranici pokutového území soupeře, dobrých střeleckých pokusů bylo minimálně. Začátek zápasu jsme měli herně mírně navrch a při soupeři stálo i štěstí v 16´se míč po střele Kříže odrazil od břevna a v následující minutě zahrál Rudzan přímý kop a míč se odrazil opět od břevna .Soupeř zahrozil v 26´nebezpečný míč brankář Müller skvěle vyrazil. 32.min. 0:1- Kopecký po rychlém protiútoku využil zaváhaní obrany a přehodil vybíhajícího brankáře, 35.min. 0:2-Bellada úspěšně zakončil další brejkovou akci, 39´další rychlý útok hostí, Müller vyrazil míč na roh , 41.min. 0:3-Maxhuni zakončil samostatnou akci lobem, 43´- pokus Rudzana  brankář likvidoval. Ve druhém poločase si soupeř hlídal výsledek a naše snaha o zvrat nebyla úspěšná. 49´- Hodboď zakončil z dobré posice slabou střelou brankáři, 52´-soupeř trefil břevno naši branky,56´- brankář Müller skvěle vyrazil nebezpečný míč, 58´- David Novák se dostal do šance,ale nevyužil, 60´-lob soupeře nad břevno, 68´-Jelínek branku netrefil,73´- závar před brankou hostí zakončil Horváth střelou nad branku,77´-přímý kop Rudzana,míč sražen na roh, 79´-pokus Horvátha brankář odvrátil míč na roh,80´-Šnajdr mířil nad branku, 81´- Lukáš Novák z dobré pozice slabá střela do náruče brankáře,86- pokus Davida Nováka skončil opět v náručí brankáře, 87´- tečovaný míč s kutálel po soupeřově brankové čáře a od protilehlé tyče se odrazil do hřiště a to byla poslední šance zápasu. Rozhodčí Rybka měl usnadněnou úlohu slušnou hrou obou mužstev a soupeři ukázal jednu žlutou karu za protesty. Na naše poměry pěkná  návštěva asi 200  diváků.

S o b o t a  3 1 . s r p n a :

M u ž i : FC  B Í L É   P O D O L Í  - Slovan  L Y S Á  1 : 3 (1:0)

Sestava: Müller, Hanke, Gregar, Pavliš, (80´Horváth Jula), Schneiberg, Kodeš, (69´Šlingr Marek), Poborský ,Rudzan, Jelínek,(46´Hodboď), Kříž Tomáš, Novák David.

I ve druhém podzimním mistrovském zápase, dokázali naši hráči zvítězit i když tomu průběh prvního poločasu neodpovídal. Utkání jsme zahájili dobře a v úvodních deseti minutách jsme neproměnili dvě slibné gólové šance. Domácí tak šli do vedení hned z prvního útoku, ve 11.min. 1:0 Šimon zakončil sólo střelou pod břevno. Po této brance udávali tempo zápasu domácí hráči a naši měli starosti s odvracením jejich útočných akcí. Jedinou naši příležitost  jsme měli v 36´David Novák po přímém kopu Rudzana, trefil tyč domácí branky. Druhý poločas jsme začali dobře a již v 47.min. David Novák vyrovnal na 1:1, po přímém kopu Rudzana. Po této brance převzali iniciativu v utkání naši hráči a připravili si další šance: 50´-Rudzan prošel domácí obranou přihrál Křížovi, který trefil brankáře a dorážka šla mimo branku, 54.min. 1:2 Gregar po rohovém kopu trefil „šibenici“, 59´David Novák zakončil sólový únik střelou mimo branku, 66.min. 1:3 David Novák vrátil míč do sítě, který předtím vyrazil brankář, po přímém kopu Rudzana, 79´ Kříž běžel sám na brankáře, kterého nastřelil, 80´pokus Rudzana letěl mimo brankové tyče. Domácí se v závěru pokusili o zvrat, ale naši hráči si vítězství ohlídali. Objektivně řídil rozhodčí Bartůšek, který ukázal každému mužstvu jedno žlutou kartu.

N E D Ě L E 2 5 .s r p n a :

M u ž i : Slovan  L Y S Á – SK  B Ř E Ž A N Y  II  6 : 1 ( 3:0)

Sestava: Müller, Hanke, Gregar, Schneiberg, Pavliš, (66´Šlingr Marek), Kodeš, Rudzan, Poborský Ondra, Jelínek, Kříž Tomáš, ( 77´Horváth Jula), Novák David

Zahajovací utkání, proti nováčkovi soutěže, zvládli naši hráči výborně. Po úvodní čtvrthodince, kdy se oba soupeři oťukávali, otevřel brankostroj  v 17.min. David Novák 1:0. Naši hráči se uklidnili ,utkání měli pod kontrolou a připravili si i další šance. V 29.min zvýšil na 2:0 David Novák a v 36.min. na 3:0 přidal Kříž a  uzavřel poločasový výsledek. Soupeř se ve druhém poločase snažil o zkorigování výsledku, ale do šancí se nedostával. Více příležitostí bylo na naši straně, ale postupně je nevyužili David Novák, Rudzan a v 64´nedal „tutovku“ David Novák. Čtyřminutovou brankovou smršť zahájil v 69.min. Rudzan 4:0- z přímého kopu z hranice pokutového území trefil šibenici, 70.min. 5:0 David Novák dovršil hattrick a v 72.min. 6:0 Kříž, dorazil brankářem vyražený míč do sítě, po střele Rudzana. Naše hráče tento výsledek uspokojil a soupeř se snažil alespoň o dosažení jedné branky, což se mu v 88.min. po rohovém kopu podařilo a Mašanský uzavřel na konečných 6:1. Utkání s přehledem řídil Macháček Karel, který ukázal hostům čtyři žluté karty a našim žádnou.