PODZIM 2019

N e d ě l e  1 8 . listopadu :

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á  B – AFK  S A D S K Á   0 : 2 (0:0)

Sestava: Pastorek – Malínský, Krejčí, (46´Bäimelt), Šatný, Poborský Jan, Vaněček, Kozdera, (28´Svatoš), Skála, (67´Červák Jiří), Kříž Jan, Horváth Berta, Zápotocký

Poslední podzimní utkání proti soupeři, který je na posledním místě a venku dosud nevyhrál, naši hráči zřejmě podcenili. Sehráli s ním nejslabší utkání za celou podzimní část soutěže. Hosté hráli s větším zápalem, byli u každého míče dříve a vyhráli zaslouženě. Měli řadu vyložených brankových příležitostí, které nedali a od větší porážky nás uchránil výborný výkon brankáře Pastorka. Poprvé ho překonal v 74.min. Vlasák a druhou branku přidal v 89.min. Kučera.

S o b o t a  9 . listopadu :

M u ž i  B : S Á N Y + O P O L A N Y – Slovan  L Y S Á  B  5 . 1 (2:0)

Sestava: Pastorek – Kříž Jan, Šatný, Krejčí, (60´-Červák Jiří), Svatoš, Kozdera, Červák Marek, Vaněček, Kodeš, Horváth Berta, Poborský Jan

I přes nelichotivý výsledek jsme měli po celý zápas územní převahu a přehrávali soupeře především ve středu hřiště. Rozhodly naše individuální chyby v obraně a nedůslednost! Tradičně jsme nevyužili gólové šance, zatímco soupeř trestal díry v naši obraně nemilosrdně. Ze třech střel na naši branku, v druhém poločase, padly tři góly! V závěru došlo alespoň ke korekci výsledku, kdy po přímém kopu Kozdery, soupeř zahrál ve zdi rukou a z nařízené penalty skóroval kapitán Jan Kříž. Sled branek domácí : 6, 14, 54, 70 a 85.min. naše branka padla až v 89.minutě! Rozhodčí Salava, žluté karty 0:1.

N e d ě l e  3 . listopadu :

M u ž i  B : AFK  S E M I C E  B – Slovan  L Y S Á  B   6 : 2  (2:1)

Sestava: Husák – Malínský, (46´-Svatoš), Šatný, (69´-Červák Jiří), Krejčí, Poborský Jan, Kříž Jan, Skála, Kozdera, Zápotocký, Červák Marek, Kodeš, (59´-Bäumelt)

Utkání se soupeřem, z druhého labského břehu, rozhodli pro sebe domácí. První poločas skončil jejich těsným vítězstvím, ve druhém poločase se pak rozstříleli a udělili nám vysokou prohru. Naše branky vsítili v 40.min. Kříž Jan, snížil na 2:1 a v 55.min. Poborský Jan  na 3:2 . Rozhodčí Suchánek, žluté karty dostali domácí dvě a od nás nikdo.

N e d ě l e   2 7 . ř í j n a :

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á  B – TJ  O D Ř E P S Y   4 : 4 (0:2)

Sestava: Husák – Malínský, Šatný, Krejčí (46´Novák Lukáš), Poborský Jan, Kříž Jan, Kubín, Vaněček, (46´Červák Marek), Skála, Horváth Berta, Zápotocký

Další zbytečně ztracené body v utkání, které mělo „tradiční“ průběh: trvalá převaha, řada neproměněných brankových příležitostí a chyby při bránění. Snaživý a houževnatý soupeř si tak odvezl „darovaný“ bod. Hned v prvních pěti minutách nedali „tutovky“ Skála a Berta Horváth a naopak soupeř z prvního útoku v 7.min se ujal vedení 0:1 brankou Chmela, který prostřelil brankáře po nedůslednosti obránce, Soupeř získal sebedůvěru a na chvíli i převahu a zahrával dva rohy a po druhém v 15.min. Vaněk pochybě brankáře zvýšil na 0:2, hra se postupně vyrovnala a následovala řada našich nevyužitých šancí: 18´- Horváth trefil břevno, 25´ Zápotocký sám před brankářek zakončil „šourákem“ do něj, 32´- Zápotocký minul opuštěnou branku, 41´- přímý kop Kříže nad branku. Ve druhém poločase po prostřídání byla převaha ještě výraznější a v 50.min.Honza Kříž snížil na 1:2, nevyužili jsme dva rohy, 57´- slibnou šanci Červáka zmařil brankář, 60.min. Zápotocký vyrovnal na 2:2, 62´- Horváth nedal další „tutovku“, 64.min. 2:3 Hobík po rohu, 70.min. 3:3 – Lukáš Novák hlavou usměrnil míč po přímém kopu, 71.min. 4:3 – Zápotocký vsítil podruhé, Soupeř to nevzdal a v 74.min. 4:4 -Málek potrestal další chybu v obraně, do konce utkání neproměnili šance Horváth, Kříž a Kubín a soupeře jednou vychytal brankář Husák. Rozhodčí Bureš, žluté karty 1:2.

N e d ě l e  2 0 . ř í j n a :

M u ž i  B : TJ  L I B I C E – Slovan  L Y S Á  B   3 : 4 (2:3)

Sestava: Husák – Malínský, Šatný, (68´Červák Jiří), Krejčí, (46´Bäumelt), Poborský Jan, Kozdera, (60´- Vaněček), Kříž Jan, Červák Marek, Skála, Zápotocký, (80´Pozníček), Horváth Berta

V utkání hraném na nekvalitním hrbolatém travnatém hřišti, jsme zaslouženě zvítězili. Po většinu zápasu jsme měli převahu a pokud bychom proměnili všechny šance, byl by výsledek výraznější. Zápas však pro nás nezačal, vinou naši nekoncentrace v jeho úvodu, dobře. Domácí nás zaskočili a rychle se  brankami ve 4. a 7.min. ujali vedení 2:0. S námi to však neotřáslo postupně jsme získali převahu a v 18.min. Honza Poborský snížil na 2:1 a za dvě minuty Berta Horváth vyrovnal na 2:2. Po několika našich nevyužitých příležitostech se trefil ve 38.min. Zápotocký a zařídil vedení 2:3. Druhý poločas se hrál opět za naší převahy, avšak soupeři se podařilo z ojedinělé akce v 58.min. vyrovnat na 3:3. Z herní převahy jsme šli opět do vedení 3:4 zásluhou druhé branky Zápotockého a tímto výsledkem zápas skončil. Takže další body ze soupeřova hřiště, kde se nám daří více než doma.

N e d ě l e  1 3 . října:

M u ž i  B : Slovan L Y S Á   B – TJ  S T R A T O V   3 : 0 (1:0)

Sestava: Pastorek, (46´Husák) – Svatoš, (46´Poborský Jan), Malínský, Krejčí ,(46´Bäumelt), Šatný, Kozdera, Červák Marek, Skála, Hanke, Zápotocký, (Červák Jiří), Horváth Berta

Sousedské derby bylo hodně bojovné s řadou neproměněných brankových příležitostí na obou stranách. Hrál se otevřený fotbal, bez výrazné převahy některého soupeře. Úvod zápasu patřil hostům, kteří nevyužili dvě dobré brankové příležitosti. Vedení 1:0 jsme se ujali v 10.min., kdy Skála ve skrumáži protlačil míč do soupeřovy branky. Gólové  příležitosti se střídali před oběma brankama, nejzajímavější z naší strany to byl samostatný únik Hankeho, míč přelétl branku a soupeř zahrozil ve 42´ tvrdou střelou z přímého kopu ze 40m, míč mířící pod břevno brankář s námahou vyrazil. Ve druhém poločase v 52´- Skála z dálky orazítkoval břevno soupeřovy branky a následně hosté nevyužili dvě dobré šance, 62´- Zápotocký běžel sám na brankáře, který srazil míč na roh a po jeho zahrání Kozdera hlavou trefil gólmana, v další části hry nás zachránila branková tyč, 78.min. 2:0 Berta Horváth dostal míč na malém vápně a prostřelil chumel hráčů a na 3:0 zakončil v 85.min. Marek Červák střelou po zemi k tyči z hranice velkého vápna. Ještě před tím odpustil rozhodčí hostům penaltu za sražení našeho hráče v pokutovém území.

S o b o t a  5 . ř í j n a :

M u ž i  B : Čechie  C H R Á S T – Slovan  L Y S Á   0 : 0

Sestava: Pastorek – Poborský Jan, Malínský, Baumelt, Svatoš, Kříž Jan, Kozdera, (59´Pozníček), Červák, Krejčí, Skála, Růžička

K zápasu na hřišti posledního mužstva jsme nastoupili bez pěti omluvených hráčů základní sestavy a k disposici nebyl ani žádný útočník. I tak jsme měli většinu zápasu míč častěji na svých kopačkách a připravili si i několik slibných brankových příležitostí, které jsme neproměnili a tak zápas skončil tak jak začal – bez vstřeleného gólu.

N e d ě l e  2 9 .  z á ř í :

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á  B – Sokol  S T A R Á   L Y S Á   3 : 3 (2:1)

Sestava: Pastorek – Poborský Jan, Malínský, Krejčí, (46´- Bäumelt), Šatný, Kříž Jan, Vaněček, (46´- Skála), Kozdera, (84´- Husák), Červák, Horváth Berta, (46´- Hanke), Kříž Tomáš

„Sousedské derby“ hrané před početnou diváckou návštěvou a to hlavně ze strany soupeře, mělo velice dobrou úroveň. V soupeřově týmu nastoupilo několik hráčů, kteří hráli v našich mládežnických družstvech a dnes patří mezi jejich stabilní hráče. Oba celky usilovali o vítězství od začátku do konce a zápas tak byl napínavý. Začátek vyšel lépe hostům, kteří se ujali vedení 0:1 již v 3.min. brankou Petroviče. Naši dokázali do konce prvního poločasu výsledek obrátit góly bratrů Křížových, nejprve v 17.min. Honza vyrovnal na 1:1 a v 37.min. Tomáš zařídil vedení 2:1. Do konce prvního poločase byli šance na obou stranách, ale výsledek se neměnil. Druhý poločas byl hrán již za naši převahy, ale soupeř dobře bránil a podnikal rychlé velmi nebezpečné protiútoky. V úvodu druhého poločasu jsme měli několik slibných šancí ke zvýšení náskoku, ale hosté se ubránili a v 58.min. po odvrácení nebezpečí před vlastní brankou, podnikli ve dvou hráčích rychlý útok, který úspěšně zakončil Srcháček a srovnal na 2:2 a to nebylo vše v 61.min. zkušený Duchoslav vrátil soupeři vedení na 3:2. Naši hráči se nepoložili, dále měli výraznou převahu a řadu brankových příležitostí, které bránící soupeř s námahou odvracel, ale i několikrát z brejku zahrozil. Vyrovnání na 3:3 zajistil v 76.min. Honza Kříž z penalty nařízené za faul a to byl i konečný výsledek. Za předvedený výkon je remíza spravedlivá. Utkání s přehledem řídil rozhodčí Nehasil, žluté karty 0:2.

S o b o t a  2 1 . z á ř í :

M u ž i  B : TJ  K A M E N N É  Z B O Ž Í – Slovan  L Y S Á   B   1 : 4 (1:2)

Sestava: Pozníček – Bäumelt, Poborský Jan, Malínský, Krejčí, Kříž Jan, Skála, Červák, Růžička, Horváth Berta, Hanke

K zápasu jsme odjeli pouze s jedenácti hráči, když se jich pět ze základní sestavy omluvilo a ti, kteří hráli, podali dobrý a bojovný výkon. Na rozdíl od předchozích utkání se nám tentokrát dařilo proměňovat brankové příležitosti. Zápas byl hlavně v prvním poločase vyrovnaný a zlom nastal, když se domácím nepodařilo v první půlce vyrovnat. Ve druhé půlce jsme měli již utkání pod kontrolou a přidali jsme i další branky a konečně jsme získali body za vítězství. Skóre otevřel ve 13.min. Hanke – 0:1, domácí ve 26.min. vyrovnali na 1:1 a vedení na 1:2 zajistil ve 39.min. Honza Kříž, ve druhém poločase v 64.min. Berta Horváth zvýšil na 1:3 a na konečných 1:4 uzavřel v 83.min. Malínský. Rozhodčí Mojžíš, žluté karty 1:0.

N e d ě l e  1 5 . z á ř í :

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á – TJ  K Ř E Č K O V   A   1 :2 (0:2)

Sestava: Pastorek – Bäumelt, Malínský, Skála, Pozníček, Poborský Jan, Kříž Jan, Kozdera, Červák, Horváth Berta, Zápotocký, střídal Husák

Vyrovnané utkání s řadou promarněných příležitostí na obou stranách a dobrých zásahů obou brankářů. Oba soupeři zahájili utkání s neúplným počtem hráčů, když někteří nestihli začátek zápasu a mužstva postupně doplnili. Hosté rozhodli o svém těsném vítězství v prvním poločas dvěma rychlými góly v 30a 33.minutě. Náš jediný úspěch zaznamenal hlavou v 67.min. Jan Poborský. „Béčko“ zatím nezískalo ani bod a je potřeba, aby útočníci začali proměňovat gólové příležitosti, které si připraví.

N E D Ě L E  8 . z á ř í :

M u ž i  B : AFK  M I L O V I C E  B – Slovan  L Y S Á  B  3 : 1 (1:0)

Sestava: Pastorek – Šatný, Červák, Malínský, Bäumelt, Kozdera, Poborský Jan, Kříž Jan, Horváth Berta, Zápotocký, Kodeš, (69´Skála)

I přes relativně kvalitní výkon se nám nepodařilo, ani ve třetím kole, bodovat. V malém derby, které domácí pojali velice prestižně a nastoupili s polovinou hráčů z širšího kádru A týmu. My jsme tuto možnost neměli, když „áčko“ hrálo utkání ve stejné době. Ve vyrovnaném zápase jsme dotahovali jednogólovou ztrátu z úvodu zápasu. Když se nám po volném přímém kopu Zápotockého a dorážce kapitána Honzy Kříže podařilo vyrovnat a měli jsme v této části i více ze hry, přišla rychlá odpověď domácích a po naši individuální chybě šli znovu do vedení  a v další části hry přidali ještě jednu branku, na konečných 3:1. Opět jsme doplatili na neproměnění našich šancí. Sled branek : 9.min. 1:0 – Vajdík, 52.min. 1:1-Kříž Jan, 53.min. 2:1- Rett, 70.min. 3:1- Solar. Před slušnou návštěvou cca 60 diváků řídil rozhodčí Šafránek a hrálo se bez napomínání.

N e d ě l e  1 . z á ř í :

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á  B – T J  P Ř E D H R A D Í   2 : 5 (1:1)

Sestava: Pastorek – Poborský Jan, (54 Svatoš), Malínský, (66´- Krejčí), Šatný, Červák,(46- Kozdera), Vaněček, Skála, Kříž Jan, Horváth Berta, Zápotocký, (70´-Bäumelt), Hanke

Rozhodčí Kubečka Pavel ukázal jednu žlutou soupeři.

Ani toto utkání neskončilo našim vítězstvím a byl tak zakončen „černý víkend“ lyského fotbalu, kdy jsme neuspěli ani v jednom zápase! První poločas byl vyrovnaný a více brankových příležitostí jsme měli my. Největší byli v 20´ Berta Horváth trefil břevno a z dalšího útoku Hanke zblízka mířil nad břevno, 27´ Zápotocký těsně minul branku, 28.min. 1:0 -Berta Horvát úspěšně zakončil své sólo z půlky hřiště, 35´-šanci soupeře vyřešil brankář, 44.min. 1:1 Malý gólem „do šatny“ vyrovnal. V druhé půli začalo pršet a hosté během pěti minut obrátili výsledek : 52.min. 1:2 – Hykš, 54.min. 1:3 Čepelák a 56.min. 1:4 Trumpus, naději vykřesal v 62.min. Hanke, kdy snížil na 2:4, ale to bylo z naší strany vše a naopak v 81.min. uzavřel Horák na 2:5 a dostali jsme nepopulárního „bůra“.

N e d ě l e  2 5 . s r p n a :

M u ž i  B : TJ  K O U N I C E – Slovan  L Y S Á  B   4 : 3 (2:1)

Sestava: Šlingr – Malínský, Poborský Jan, (57´Jambor), Bäumelt, (65´Krejčí), Červák, Vaněček, Skála, Kozdera, (70´ Zápotocký), Svatoš, Horváth Berta, Kříž Tomáš

Rozhodčí Suchánek, žluté karty 2:1.

První podzimní utkání, po postupu do 3.třídy, nám body nepřineslo. Herně jsme byli po celé utkání lepší a  průběh zápasu měli pod kontrolou. Doplatili jsme však na neproměňování brankových příležitosti a zaváhání v naši obraně a domácí to dokázali využít. Zápas jsme začali dobře a v 10.min. Tomáš Kříž zajistil vedení 0:1. Domácí však již za tři minuty z pokutového kopu vyrovnali na 1:1, úspěšný byli Bylina a v 42.min. se ujali vedení 2:1 brankou Sklenáře. Po hodině hry nás soupeř zmrazil dvěma rychlými góly  v 60.min. Sklenář 3:1 a v 62.min. Kotal zvýšil na 4:1. Z našeho tlaku v závěru zápasu v 65.min. snížil Vaněček na 4:2 a v 86.min. Zápotocký uzavřel na konečných 4:3.