PODZIM 2018

N e d ě l e  1 1 . listopadu:

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á  B – SK  P O Ř Í Č A N Y  B   7 : 5 (3:2)

Sestava: Pozníček – Krejčí (46´Bäumelt), Malínský, Poborský (56´Šatný), Doubek (46´Husák) – Kozdera  (55´Růžička), Kříž Jan, Červák, Svatoš,- Zápotocký (65´Horváth Berta), Hanke

Hrál se otevřený a bezstarostný fotbal, oba soupeři raději útočili než bránili a dle toho je i spíše hokejový výsledek utkání. My jsme měli jak více ze hry tak i brankových příležitostí. Soupeř naopak trestal brankami naše chyby brankáře a obrany ke vstřelení gólů. Vedení 1:0 zařídil v 4.min.Zápotocký, 15.min. Koula střelou k tyči vyrovnal na 1:1, tento stav netrval dlouho a v 17.min. Honza Kříž vrátil vedení na 2:1, soupeř vyrovnal v 34.min. na 2:2, Hampl zamířil opět po zemi k tyči, výsledek první půle uzavřel na 3:2 v 41.min. Hanke. Ve druhém poločase v 51.min. Hampl vyrovnal na 3:3, v 56.min. 4:3 Malínský hlavou, za dvě minuty soupeř opět vyrovnal na 4:4 autor Černý, 62.min. 5:4 – Hanke, 68.min. Šatný zvýšil na 6:4 a v 75.min. Hanke přidal na 7:4, poslední slovo měl soupeř v 87.min. Koula uzavřel na 7:5. Pohodové utkání řídil rozhodčí Salava bez napomínání.

N e d ě l e  4 . listopadu :

M u ž i  B : SK  H O Ř Á T E V – Slovan  L Y S Á  B   1 :0 (0:0)

Sestava: Pastorek – Krejčí, (46´Bäumelt),  Malínský, Poborský Jan, Kodeš – Kříž Jan, Kozdera, Červák, Šatný– Zápotocký, ( 46´Husák), Horváth Berta

Vyrovnané utkání se soupeřem, který byl zatím nejlepší, proti němuž jsme dosud hráli. Obě mužstva hrála otevřený fotbal, žádný nebetonoval ani nezdržoval. V průběhu utkání jsme si připravili několik nadějných brankových příležitostí, které jsme nedokázali proměnit a některé akce byli zastaveny signalizací postavení mimo hry, které nebylo vždy ze strany domácího asistenta správné. Do druhé půle nenastoupil pro zranění náš nejúspěšnější střelec Dominik Zápotocký a loňskému úspěšnému „kanonýrovi“ Bertovi Horváthovi se zatím nedaří. O těsném vítězství  domácích 1:0 rozhodl v 90.min. Grospič. Utkání řídil rozhodčí Kůrka, který udělil každému mužstvu dvě žluté karty.

Neděle  2 8 . ř í j n a :

M u ž i   B : Slovan L Y S Á  B  - SK  K O S T E L N Í  L H O T A  B   5 : 1 (2:1)

Sestava : Pozníček – Krejčí, Malínský, Poborský Jan, (46´Kodeš), Šatný,- Kříž Jan,(70´Husák), Kozdera,(57´Jambor), Červák, Svatoš – Zápotocký, Hanke

Zápas se hrál za nevlídného chladného a deštivého „dušičkového“ počasí a začal se zpožděním třicetipěti minut, když se čekalo na příjezd rozhodčího. Hrálo se za naší trvalé výrazné převahy, se spoustou brankových příležitostí, které zůstaly neproměněny, buď je likvidoval výborný brankář soupeře nebo nepřesnost našich hráčů při zakončení. Do vedení 0:1 šel již v 7.min. soupeř, Oliva využil chyby našeho brankáře Pozníčka, který se postavil po delší době do branky, během zápasu se však rozchytal a několikrát úspěšně zasahoval. Vyrovnání na 1:1 zajistil v 14.min. Zápotocký a v samém závěru první půle v 45.min. Kozdera zařídil vedení 2:1. Ve druhém poločase v 57.min. Honza Kříž zvýšil na 3:1, v 75.min.střídající Husák upravil na 4:1 a skóre uzavřel na 5:1 v 80.min. Zápotocký. Rozhodčí Suchánek udělil našim hráčům dvě žluté karty a soupeř hrál bez napomínání.

Neděle  2 1 . ř í j n a :

M u ž i  B : Slovan  P O D Ě B R A D Y  B – Slovan  L Y S Á  B   0 : 2 (0:2)

Sestava: Pastorek – Krejčí, (60´Kodeš), Malínský, Bäumelt, Doubek – Poborský Jan, Kříž Jan, (76´Pozníček), Kozdera, Červák – Šatný, Zápotocký

Domácí mužstvo mělo po většinu utkání míč pod kontrolou, hrálo pohledný kombinační fotbal, který však končil před našim pokutovým uzemím a ke střelbě se prakticky nedostalo. My jsme odpovídali rychlými protiútoky a z nich jsme dokázali v prvním poločase získat i vedení, které jsme ve druhé půli ohlídali a přivezli si vítězství. Branky zaznamenal v 6 a 33.min. Zápotocký. Rozhodčí Čemus udělil domácím tři a nám jednu žlutou kartu.

Neděle 14.října:

Muži B : Slovan LYSÁ B - TJ DRAHELICE  11:0 (5:0)

Sestava: Pastorek – Poborský Jan, Krejčí (45´Schneiberg), Malínský, Doubek (45´Pozníček) – Kříž Jan, Bäumelt (60´Veselý), Červák, Husák - Zápotocký, Šatný

Branky: 18., 32. a 45. Zápotocký, 54., 62. a 67. Husák, 45. a 65. Šatný, 14. Kříž Jan, 70. Veselý, 89. Malínský

Sobota  6 . ř í j na :

M u ž i  B : B O B N I C E  + D V O R Y  B – Slovan  L Y S Á  B   2 : 6 (0:4)

Sestava: Pastorek – Bäumelt, Šatný, Malínský, Doubek, (55´Pozníček) – Kříž Jan, Červák, Růžička, Husák - Zápotocký (46´Kodeš) – Poborský Jan

Další mistrovské utkání jsme odehráli na špatném a hrbolatém i neposekaném hřišti ve Dvorech. K zápasu jsme tentokrát nastoupili prakticky bez hráčů  širšího kádru A mužstva, když se hrálo ve stejný den i čas jako „áčko“. První poločas jsme hráli do kopce a trvalo dost dlouho než jsme se přizpůsobili terénu a rozehráli,ale i tak jsme se  ujali již v 7.min. vedení 0:1 brankou Zápotockého a stejný hráč v 29.min. zvýšil na 0:2 a v 36.min. završil gólem na 0:3 čistý hattrick. Do konce prvního poločasu zvýšil v 40.min. Růžička na 0:4. Do druhého poločasu již nenastoupil úspěšný střelec Zápotocký, který hrál se zraněným ramenem a i po dalším střídání naše převaha upadala, stejně jako před týdnem v utkání s Litolí. Ještě jsme dokázali v druhé půlce vedení navýšit a to v 63.min. 0:5 Poborský Jan a v 80.min. se trefil na 0:6 Šatný. V závěrečných deseti minutách hry pak korigovali domácí výsledek: 82.min. 1:6 Volf a v 84.min. 2:6 Soukal. Rozhodčí Kamenický, hráno slušně bez napomínání hráčů.

Neděle  3 0 . z á ř í :

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á  B – FK  L I T O L   6 : 2 (3:0)

Sestava: Šlingr – Krejčí, (53´Horváth Berta), Poborský Jan, (57´Svatoš), Malínský, Schneiberg ml.,(46´Doubek)- Kříž Jan,(53´Šatný), Kubín, Kozdera,(46´ Husák), Červák, Kříž Tomáš, Hanke

V očekávaném městském derby jsme bez problému jasně zvítězili. Nastoupili jsme posílení několika hráči z širšího kádru A mužstva a z nich se střelecky blýskl Hanke, autor čtyř branek. Litol jsme po většinu zápasu přehrávali, až na jeho závěr, kdy jsme vedli o šest gólů a soupeř byl „zralý na desítku“, polevili a ten toho využil ke korigování výsledku.  Z průběhu zápasu, který jsme začali náporem a hned v 1´se míč odrazil od spojnice tyče a břevna soupeřovy branky do hřiště, 7´- Hanke se zastřeloval a 9 m překopl branku a v 14.min. byl již úspěšný 1:0, 23´- náš útok tři na jednoho k další brance nevedl, 30.min. 2:0, brankář vyběhl mimo velké vápno a Hanke mu sebral míč a dával do prázdné branky, stejný hráč v následující minutě netrefil opuštěnou branku, 41.min. 3:0 – Tomáš Kříž po centru Hankeho, 43´- „minely“ dvou našich hráčů ve středovém kruhu, dva hráči soupeře běželi na brankáře, ale šanci nedali. Ve druhém poločase v 50.min. 4:0 Hanke z přímého kopu z 30 m k tyči, 52´- Honza Kříž nedal „tutovku“,  63.min. 5:0 Berta Horváth po samostatné akci z úhlu prostřelil brankáře, 64.min. 6:0 – Hanke po sólu. V závěrečných dvaceti minutách jsme polevili a soupeř toho využil ke korigování výsledku, 72´- náš brankář kryl střelu po zemi k tyči,  v 74.min se prosadil Loskot a snížil na 6:1, 80´- Svatoš běžel sám na brankáře, ale gól nedal, 88.min. 6:2 – brankář Šlingr kryl míč z přímého kopu a ve snaze rychle ho vrátit do hry mu vypadl a dotírající Hlaváček ho doklepl do branky. Rozhodčí Růžičková utkání zvládla, žluté karty 3:1.

Neděle  2 3 . z á ř í :

M u ž i  : Sokol  K R C H L E B Y – Slovan  L Y S Á  B   4 : 4 (3:3)

Sestava: Pastorek – Malínský, Poborský Jan, Bäumelt, Doubek – Kříž Jan, Červák, Horváth Berta, Zápotocký, (75´ Machačný) – Pozníček, (46´ Hanke), Lacko, (46´Kozdera)

Těsná porážka z minulého utkání, na domácím hřišti, nezanechala na nás žádné stopy. V zápase proti soupeři, který patří k favoritům usilujícím o postup, jsme zahráli dobře a udrželi si bilanci nejúspěšnějšího mužstva v zápasech na soupeřových hřištích. Domácí měli v průběhu utkání mírně navrch, nám se vydařil začátek. V 11.min. Berta Horváth zajistil vedení 0:1 a ve 20.min. Jan Poborský zvýšil na 0:2. Pak přišli ke slovu domácí v 26.min. Kubík snížil na 1:2 a stejný hráč v 34.min. vyrovnal na 2:2. Do konce poločasu se výsledek ještě měnil, v 40.min. Jan Kříž vrátil vedení na 2:3, ale domácí Novák v další minutě opět vyrovnal na 3:3 a tak skončil první poločas. Druhá půle nebyla na góly již tak bohatá. Nejprve v 62.min. Kubík zajistil domácím vedení 4:3 a dosáhl na hattrick. Soupeř se však z vítězství a plného bodového zisku neradoval, v 80.min. Hanke vyrovnal na konečných 4:4 a odvezli jsme si cenný bod. Jedna zajímavost nakonec, v domácím mužstvu nastoupili i dva naši bývalí hráči Jirka Zítka a Jan Palyza. Rozhodčí Hlavička udělil domácím jednu a nám tři žluté karty.

Neděle  1 6 . z á ř í :

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á   B – TJ  P Ř E D H R Á D Í   0 : 1 (0:1)

Sestava: Pastorek – Krejčí, Malínský, Doubek, (46´Pozníček), Svatoš – Poborský Jan, Kozdera, (40´Bäumelt), Kříž Jan, Růžička – Horváth Jula, Horváth Berta

První porážka na domácím hřišti byla celkem zasloužená. Naši hráči, kterých přišlo k zápasu jen třináct, podali nejslabší výkon z dosud odehraných podzimních zápasů. Soupeři tak stačila větší snaha a touha po vítězství, která mnoha našim chyběla. Hostům tak stačila jedna vydařená střela po chybě našeho obránce. Začátek zápasu patřil ještě nám, ale brankových příležitostí jsme mnoho neměli a ani soupeř jich mnoho neměl. Nejzajímavější minuty utkání: 6´- míč skončil v naši brance, gól pro ofsajd neuznán, 15´- po přímém kopu prodlužoval Poborský hlavou těsně vedle, 18´- unikající Berta Horváth sražen zezadu, zákrokem na červenou kartu, ale rozhodčí udělil jen žlutou a z následného přímého kopu trefil Kozdera spojnici břevna s tyčí, 21´- soupeř nevyužil rohový kop a v 27´jsme nevyužili tři rohy po sobě, 43.min. 0:1 Hybš, po zaváhání obránce, napálil zprava míč, který skončil pod břevnem v protilehlém straně naší branky, 46´- Berta Horváth z dobré pozice mířil do brankáře a v 55´měl další šanci a hlavou opět trefil gólmana, 67´- pěknou střelu July Horvátha vyrazil brankář na roh, 72´- tutovka soupeře samostatný náběh zakončen střelou vedle, 79´- Berta Horváth hlavou netrefil branku. Soupeř pak už těsné vítězství ubránil. Rozhodčí Kubečka Matěj, žluté karty 0:2.

Neděle  9 . z á ř í :

M u ž i  B : TJ  S T R A K Y  B – Slovan  L Y S Á   B   1 : 6 (1:2)

Sestava: Pastorek – Svatoš, Malinský, Jambor, (46´Lacko), Poborský Jan – Kříž Jan, Kozdera, Růžička, Husák – Zápotocký, (72´Horváth Jula), Horváth Berta

I třetí soutěžní utkání, hrané opět na soupeřově hřišti, skončilo vítězstvím, které mohlo být ještě vyšší. Zabránil tomu jednak dobře chytající domácí brankář a občas i snaha některých našich hráčů prokombinovat se s míčem až do branky. Zápas jsme začali náporem a neproměnili tři dobré šance, ale v 10.min. Kozdera otevřel skóre 0:1. Domácí se nepoložili, nadále odolávali a kolem dvacáté minuty vyrovnali hru a v 24.min. Šantrůček vyrovnal na 1:1. Před koncem první půle ve 44.min. Honza Kříž vrátil vedení na 1:2. Druhý poločas byl hrán za ještě výraznější převahy a domácí nestíhali. Jedna šance střídala druhou a míč do soupeřovy branky postupně poslali: 54.min. – 1:3 Berta Horváth hlavou po rohu, 56.min. – 1:4 Honza Kříž svoji druhou brankou v utkání, 64.min. 1:5 – Zápotocký a v 71.min. 1:6 – Berta Horváth, který se v zápase trefil podruhé.

N e d ě l e  2 . z á ř í :

M u ž i  B : Sokol  V Š E C H L A P Y  B – Slovan  L Y S Á  B   0 : 7 (0:4)

Sestava: Pastorek – Malínský, Schneiberg ml., Doubek, (51´- Bäumelt), Poborský Jan – Kříž Jan, Kozdera, (46´- Jambor), Červák, Zápotocký, (28´- Svatoš) – Hanke, Husák

Utkání, na všechlapském posvícení, se našim hráčům povedlo a domácím asi trochu zhořklo. V průběhu celého utkání byla herní převaha na naši straně. Domácí těžko odolávali tlaku a jejich snaha o protiútoky byla ojedinělá a obrana si s nimi dokázala poradit. Na góly se dlouho nečekalo a již ve 4.min.zajistil vedení 0:1 Honza Kříž, druhou branku přidal v 10.min.Zápotocký. Naše převaha pokračovala a v 30.min. zvýšil Honza Kříž na 0:3 a do konce první půle se ještě trefil v 41.min. Hanke a bylo to 0:4. Druhý poločas se hrál za vydatného deště, který ztěžoval pohyb hráčů i míče. Domácí měli v 53´ šanci, kterou jim zmařil včasným vyběhnutím mimo pokutové brankář Pastorek a zahrál přitom rukou a byl „odměněn“ žlutou kartou. Naše převaha pokračovala a v 57.min. Hanke zvýšil na 0:5 a stejný hráč v 74.min. přidal na 0:6 a dosáhl hatrik. Poslední branku zaznamenal v 80.min. Honza Poborský a uzavřel skóre na 0:7. Utkání řídil rozhodčí Volf, který udělil domácí jednu a našim hráčům dvě žluté karty.

N e d ě l e  2 6 . s r p n a :

M u ž i  B : SK  B Ř Í S T V Í – Slovan  L Y S Á  B  2 : 4 (0:2)

Sestava: Pastorek – Šatný, (46´Bäumelt), Krejčí, Malínský, Doubek – Kříž Jan, Červák, Kozdera, Hanke, (56´ Pozníček) – Horváth Berta, Husák

První soutěžní utkání jsme sehráli na soupeřově hřišti, který nastoupil se zcela novým a výkonnostně lepším mužstvem. Úvod zápasu byl herně vyrovnaný, my jsme lépe kombinovali a připravili jsme si i brankové příležitostí. V 18.min. zajistil vedení 0:1 Husák po spolupráci s Bertou Horváthem. Na 0:2 zvýšil v 32.min. Kozdera po rychlém útoku. Domácí hráli bojovně, ale v prvním poločase žádnou šanci neměli. Ve druhé půli pak měli i více ze hry, ale jejich útoky jsme dokázali odvracet a naopak z protiútoků jsme vedení navýšili. V 63.min. Honza Kříž zvýšil na 0:3 a v 67.min. Husák přidal na 0:4. Pak byli úspěšní i domácí v 71.min. Srnec snížil na 1:4 a v 80.min. Žolták z penalty 2:4. Naše vítězství mohl završit v 90.min. Berta Horváth, který zahrával pokutový kop na svoji osobu, ale střelecky se mu nedařilo jak v průběhu zápasu tak i tentokrát selhal a překopl branku. Utkání řídil rozhodčí Bureš, žluté karty 1:1.