Příprava

N e d ě l e  1 9 . s r p n a 2018:

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á  B – SK  D O L N Í  B E Ř K O V I C E  8 : 1 (5:1)

Sestava: Krištůfek – Šatný, Kříž Jan, Malínský, Doubek,(46´ Krejčík) – Poborský Jan, Kozdera, Červák, Karel, (Horváth Berta) - Kříž Tomáš, Husák

V posledním přípravném utkání jsme se utkali s účastníkem okresního přeboru mělnicka, který předvedeným výkonem zklamal. Utkání se tak hrálo za naši výrazné převahy a z nich plynula řada brankových příležitostí, a pokud by se i další část proměnila, byl výsledek dvouciferný, soupeři pomohla dvakrát  branková konstrukce. Hosté, dokázali hrát trochu vyrovnané utkání vždy jen v úvodu zápasu a druhého poločasu, kdy měli i brankové příležitostí, ale jejich proměňování byla katastrofa. Hrálo se většinou na jednu branku a padaly i góly do soupeřovy sítě. Střelecky se dařilo Tomáši Křížovi, který dosáhl dvojnásobný hattrick, škoda, že neměl takovou mušku v sobotu za áčko. Sled branek: 1:0 – Kříž Tomáš, 1:1-soupeř vyrovnal, 2:1 – Husák, do konce prvního poločasu zvyšoval postupně Tomáš Kříž až na 5:1, v druhé půli: 6:1 – Tomáš Kříž, 7:1 – Horváth Berta a na konečných 8:1 uzavřel střelec odpoledne Tomáš Kříž.

N e d ě l e  1 2 . s r p n a 2018 :

M u ž i  B : Sokol  S T R A T O V – Slovan  L Y S Á  B  1 : 3 (1:2)

Sestava: Pastorek – Šatný, Krejčí, (46´Karel), Malínský, Doubek – Veselý, (46´ Pozníček), Jambor, Kozdera, Kříž Jan- Husák, Rahman

První přípravné utkání sehrálo „béčko“ pod vedením nového hrajícího trenéra Pavla Kozdery, proti účastníku třetí třídy. Nastoupily jsme v pozměněné sestavě a v našem mužstvu bylo několik nových hráčů. Zápas měl dva rozdílné poločasy, kdy první půli jsme měli herní iniciativu my a ve druhé půlce měli více ze hry domácí. Mnoho  branek nebylo dosaženo i když šance byli, ale se zakončováním měly problémy obě mužstva. V prvním poločase jsme se brzy ujali vedení 0:1 zásluhou Honzy Kříže, míč jsme pak měli více na našich kopačkách a soupeř se bránil. Po rychlém útoku zvýšil Jambor vedení na 0:2, po ideální přihrávce od Kozdery. Domácím se podařilo do poločasu snížit na 1:2, neobsazený Valter se zmocnil míče po „ukázkové minele“ Malínského a prostřelil brankáře. Druhý poločas byli iniciativnější domácí, kteří měli i několik brankových příležitostí, ale jejich proměňování bylo špatné a jednou nás zachránila tyč branky. My jsme naopak po rychlém útoku po levé straně a centru Rahmana zvýšili zásluhou Šatného na 1:3. Do konce utkání skončil míč v domácí brance ještě jednou, ale gól nebyl uznán, pro postavení autora Husáka v ofsajdu.