2019

S o b o t a  1 7 . s r p n a :

Vítězství v turnaji

Tým Slovan Lysá B se zúčastnil 23. ročníku Memoriálu Oldřicha Krejčíka st. ve Stratově.

Los nám přisoudil na první zápas velmi početně zastoupené mužstvo domácích, které nám gentlemensky přenechalo svou šatnu. Utkání se hrála 2x20 min s možností hokejového střídání. Počáteční nervozita byla znát na kopačkách domácích i hostů a v nepříliš pohledném, zato přátelsky-bojovném utkání jsme zvítězili gólem Hankeho, který skóroval krásně hlavou z centru z pravé strany minutu před koncem. Na tuto branku mužstvo Stratova již nedokázalo odpovědět a Lysá zvítězila 1:0.

V druhém zápase jsme se utkali s favoritem celého turnaje mužstvem Horních Počernic B a C, které si hravě v prvním zápase poradilo se Statenicemi 3:0. Počernice hrají pražskou druhou třídu, která se rovná okresnímu přeboru. V souboji v podstatě o první místo jsme předvedli skvělý výkon plný pohledných kombinací a po dvou gólech Zápotockého a Hankeho jsme zvítězili 3:1. Velmi důležitým faktorem v tomto utkání se ukázala fyzická kondice.

V posledním zápase s týmem Statenic hrající IV. třídu v okrese Praha západ jsme potřebovali alespoň remízu k celkovému prvenství. Soupeř nicméně působil odevzdaným dojmem a mohl být rád, že inkasoval pouze tři branky. Dvě z kopaček Zápotockého a jednu od Kozdery. Nadprůměrný výkon v celém turnaji předvedly posily Vojtěch Vaněček a David Skála

Lysá se tedy mohla pravděpodobně poprvé v historii radovat z vítězství v Memoriálu Oldřicha Krejčíka. Navíc Dominik Zápotocký získal cenu za Nejlepšího střelce

Sestava: v Bráně Michal Pastorek, Jan Poborský, Radek Malinský,  Pavel Kozdera, Marek Červák David Skála, Krištof Šatný, Radek Svatoš, Jan Kříž, Vojtěch Vaněček, Dominik Zápotocký, Petr Bäumelt, Jan Kodeš, Ondřej Hanke

Horní zleva: Jan Poborský, Pavel Kozdera, Marek Červák David Skála, Krištof Šatný, Michal Pastorek

Dolní zleva: Radek Svatoš, Jan Kříž, Vojtěch Vaněček, Dominik Zápotocký, Petr Bäumelt

2018

N e d ě l e  1 9 . s r p n a 2018:

M u ž i  B : Slovan  L Y S Á  B – SK  D O L N Í  B E Ř K O V I C E  8 : 1 (5:1)

Sestava: Krištůfek – Šatný, Kříž Jan, Malínský, Doubek,(46´ Krejčík) – Poborský Jan, Kozdera, Červák, Karel, (Horváth Berta) - Kříž Tomáš, Husák

V posledním přípravném utkání jsme se utkali s účastníkem okresního přeboru mělnicka, který předvedeným výkonem zklamal. Utkání se tak hrálo za naši výrazné převahy a z nich plynula řada brankových příležitostí, a pokud by se i další část proměnila, byl výsledek dvouciferný, soupeři pomohla dvakrát  branková konstrukce. Hosté, dokázali hrát trochu vyrovnané utkání vždy jen v úvodu zápasu a druhého poločasu, kdy měli i brankové příležitostí, ale jejich proměňování byla katastrofa. Hrálo se většinou na jednu branku a padaly i góly do soupeřovy sítě. Střelecky se dařilo Tomáši Křížovi, který dosáhl dvojnásobný hattrick, škoda, že neměl takovou mušku v sobotu za áčko. Sled branek: 1:0 – Kříž Tomáš, 1:1-soupeř vyrovnal, 2:1 – Husák, do konce prvního poločasu zvyšoval postupně Tomáš Kříž až na 5:1, v druhé půli: 6:1 – Tomáš Kříž, 7:1 – Horváth Berta a na konečných 8:1 uzavřel střelec odpoledne Tomáš Kříž.

N e d ě l e  1 2 . s r p n a 2018 :

M u ž i  B : Sokol  S T R A T O V – Slovan  L Y S Á  B  1 : 3 (1:2)

Sestava: Pastorek – Šatný, Krejčí, (46´Karel), Malínský, Doubek – Veselý, (46´ Pozníček), Jambor, Kozdera, Kříž Jan- Husák, Rahman

První přípravné utkání sehrálo „béčko“ pod vedením nového hrajícího trenéra Pavla Kozdery, proti účastníku třetí třídy. Nastoupily jsme v pozměněné sestavě a v našem mužstvu bylo několik nových hráčů. Zápas měl dva rozdílné poločasy, kdy první půli jsme měli herní iniciativu my a ve druhé půlce měli více ze hry domácí. Mnoho  branek nebylo dosaženo i když šance byli, ale se zakončováním měly problémy obě mužstva. V prvním poločase jsme se brzy ujali vedení 0:1 zásluhou Honzy Kříže, míč jsme pak měli více na našich kopačkách a soupeř se bránil. Po rychlém útoku zvýšil Jambor vedení na 0:2, po ideální přihrávce od Kozdery. Domácím se podařilo do poločasu snížit na 1:2, neobsazený Valter se zmocnil míče po „ukázkové minele“ Malínského a prostřelil brankáře. Druhý poločas byli iniciativnější domácí, kteří měli i několik brankových příležitostí, ale jejich proměňování bylo špatné a jednou nás zachránila tyč branky. My jsme naopak po rychlém útoku po levé straně a centru Rahmana zvýšili zásluhou Šatného na 1:3. Do konce utkání skončil míč v domácí brance ještě jednou, ale gól nebyl uznán, pro postavení autora Husáka v ofsajdu.