G a r d a : Slovan  L Y S Á – Jizeran  P Ř E D M Ě Ř I C E   1 : 0 (1:0)

Sestava: Šlingr - Pilný, Klacek, Vaněk, Malý J. - Schneiberg, Gregar M., Kozdera, Janda - Lokšík, Ježek L.

Střídali: Tornáry, Tomek, Novák, Jareš, Duchoslav, Urban, Jelínek,

Pískal: Soukup

Byli, ale nehráli: Hlaváček, Birkuš, Šenkýř, Drahokoupil, Rambousek K., Starý, Jirsa, Ježek St.

Po minulém utkání, kde jsme měli pouze jednoho hráče na lavičce, se na domácí půdě sešla početná sestava. A kdyby mohli hrát všichni ti, kteří se přišli jen podívat, protože z nejrůznějších důvodů nemohli nastoupit, mohli jsme o poločase vyměnit celou jedenáctku! Doufejme, že to vydrží i v dalších utkáních! Hrálo se za ideálního počasí a na dobrém terénu hlavního hřiště. Soupeř, který přijel, byl od počátku hratelný a vypadalo to na snadnou záležitost. Opak však byl pravdou. Sice jsme se poměrně brzy ujali vedení krásnou střelou Pavla Kozdery, ale to bylo bohužel vše. Po celý zápas jsme měli územní převahu a chvílemi jsme soupeře zamkli před jeho vápnem na dlouhé minuty, ale ta koncovka! Finální přihrávky se nám vůbec nedařily a když už se nějaká přece  jen povedla, selhalo zakončení. Postupem času se hra vyrovnávala a soupeř začal ukazovat, že i on má ve svých řadách kvalitní fotbalisty. Chvílemi nám v obraně řádně zatápěl, ale naše zkušená obrana a hlavně jistota v bráně v osobě V. Šlingra, odolala a udržela nulu na našem kontě. My jsme si hru hodně komplikovali spoustou nepřesných přihrávek, především při přechodu do útoku a místo abychom soupeře pořádně roztáhli do šířky, drželi balón a utahali ho, když už jsme měli tolik lidí na střídání, hráli jsme na rychlé brejky do zformované obrany soupeře a to nefungovalo. Měli jsme sice několik velmi slibných šancí a gólů jsme mohli dát hned několik, ale prostě tentokrát nám to nelepilo. Tak snad příště...

Na závěr si dovoluji připomenout, že příští týden v pátek 14.9. hrajeme v Sadské od 17.30 hod.(odjezd je v 16.50 hod. tradičně z náměstí) a po skončení utkání jsou všichni zváni do naší klubovny Kuby Pažouta na stadionu, kde proběhne malá oslavička kulatých výročí našich dlouholetých gardistů - Petra Jirsy, Václava Jareše a Václava Soluse, kterým již nyní takto na dálku blahopřejeme ke krásným šedesátinám a přejeme stále pevné zdraví, rychlé kopačky a přesnou mušku do dalších mačů!!!

P á t e k  3 1 . s r p n a :

G a r d a : AFK  M I L O V I C E – Slovan  L Y S Á  3 : 0

Sestava: Schneiberg st. – Pilný, Bäumelt, Vaněk, Malý Jan – Janda, Birkus, Ježek Láďa, Duchoslav – Urban, Lokšík, střídal Tornary

Tentokrát jsme doplatili na velkou neúčast hráčů, kteří se před zápasem omluvili.  V oslabené sestavě jsme nedokázali dostatečně konkurovat mladšímu a běhavějšímu soupeři. Doufejme, že účast  hráčů bude  v příštím zápase větší.

8.6.2018 SG Zeleneč - SG Lysá 4:4 (1:2)

Branky: Janda 2, Birkuš, Ježek L.

Sestava: Schneiberg - Pilný, Vaněk, Bašus, Tomek - Janda, Birkuš, Doležal, Hlaváček Michal - Starý, Ježek L.

Střídali: Hlaváček Standa

Byli, ale nehráli: Drahokoupil, Soukup, Šlingr.

K utkání jsme se horko těžko scházeli tak, aby nás bylo alespoň 11. Povolali jsme posilu Z. Doležala a tak nás nakonec bylo do hry 12. A bylo to dobré řešení, protože Martin Starý nedohrál pro bolest v zaníceném lokti. Naštěstí jsme tedy mohli utkání dokončit v kompletní sestavě a otec se synem Hlaváčkovi si mohli užít poměrně dlouhou dobu na hřišti vedle sebe. Hrálo se za úmorného vedra, které není v tomto čase běžné a tak jsme se domluvili se soupeřem, že se bude hrát jen 2x35 minut a úplně to stačilo, protože soupeř měl na střídání 5 lidí a my, po odstoupení M. Starého, nikoho... Začalo se velmi vlažně a opatrně. Oťukávali jsme si soupeře, abychom zjistili, jak na tom je herně i fyzicky. A v obojím na tom byl dobře. Krátkými a častými přihrávkami jsme dlouhé minuty drželi míč a soupeři jsme ho první čtvrthodinu téměř nepůjčili. Měli jsme několik náznaků šancí a několik střel na bránu, které ale měly spíše propagační charakter a brankáře soupeře jen rozchytaly. Bohužel sotva se soupeř konečně zmocnil míče, tak udeřil a po přízemním centru z levé strany, na který náš brankář nedosáhl, se ujal NEzaslouženě vedení. My jsme vzápětí mohli vyrovnat T. Birkušem, který sám tváří v tvář brankáři, jeho branku těsně minul. Pak jsme přeci jen vyrovnali, když Martin Starý přihrál L. Ježkovi a ten s jistotou skóroval - 1:1. Asi pět minut na to T. Birkuš už svou další šanci proměnil, když si opět ze sólového úniku narazil přízemní střelou o soupeřovu tyč a sám si svou střelu dorazil za bezmocného brankáře - 2:1. Tak skončil poločas. Ve druhé půli jsme hráli dobrý, kombinační fotbal plný chytrých a účelných přihrávek, pasů do sólových průniků a nebezpečných střel. Z toho všeho jsme vytěžili dva góly, které dal V. Janda pěknými střelami a vypadalo to na snadné vítězství. Pak jsme však začali naše kombinace poněkud přehánět a přestali jsme myslet na "zadní kolečka" a soupeř nás rychle potrestal. V rozmezí cca 8 minut nám nasázel tři branky a my jsme se začali obávat o výsledek. Pak sice ještě T. Birkuš nádhernou bombou trefil břevno a vzápětí soupeř také krásnou ránou orazítkoval horní tyč naší brány, ale další branka již nepadla a tak jsme se rozešli se soupeřem smírným výsledkem 4:4. I když jsme tento zápas určitě mohli vyhrát, nakonec je remíza za naši lehkovážnost celkem zasloužená.

1.6.2018 SG SK Kostelní Lhota - SG Lysá 2:4 (1:0)

Branky: Ježek Standa 3, Janda
Sestava: Jelínek - Pilný, Bašus, Vaněk, Malý J. - Tornáry, Gregar, Birkuš, Janda - Ježek Standa, Lokšík
Střídali: Ježek Láďa, Hlaváček Standa, Hlaváček Michal, Novák Joska
Byli, ale nehráli: Šlingr

Asistent AR1: Soukup Milan

Utkání se opět hrálo na hřišti soupeře, oproti původnímu rozpisu, z důvodu pošetření hřišť před víkendovými mistrovskými zápasy "A" a "B" mužstev po proběhlých pracech na zavlažovacím systému. Kvalita trávníku na hřišti v Kostelce byla dobrá, počasí také dobré, jen bylo více dusno, takže se některým hráčům hůře dýchalo. Od úvodu jsme dobře kombinovali, ale soupeř zahrozil hned ve  3min z první akce, kdy neobsazený hráč na velkém vápně obstřelil Jelínka k tyči 1:0. Tato rychlá branka soupeře nás nesrazila, po zbytek první půle, až na jednu vyjímku v závěru, jsme hru kontrolovali a i když jsme si vytvořili několik slibných příležitostí, tak se nám skórovat nepodařilo.

Zajímavé momenty 1P:

10min - Honza Malý vystihl rozehrávku na půlce, zatáhl a nebezpečně přehazoval gólmana, těsně nad branku

23min - rohový kop prolétl k volnému Láďovi Ježkovi, který z rohu malého vápna v záklonu vysoko přestřelil

32min - Standa Ježek zacentroval od lajny na volného Birkuše, který na úrovni penalty střílí levou vedle

40min - ztráta balónu na útočné polovině, přečíslení 4 na 2, ale Vaněk zkušeně akci zastavil

Druhý poločas jsme začali opět laxně, ve 42min po táhlé dalekonosné střele, kdy Jelínek balón vyrazil pouze před sebe a Malý s pomocí faulu ho odkopl, nám domácí sudí odpustil penaltu. Následně jsme si již vytvářeli šance a jednu se nám ve 47min podařilo proměnit a vyrovnat na 1:1, Birkuš zatáhl po lajně, obešel chybně vybíhajícího gólmana a předložil balón Standovi Ježkovi, který ho zasunul do prázdné branky. Další šanci měl ve 49min opět Birkuš, ale jeho střelu z vápna gólman bravurně chytil. A tak opět platilo nedáš - dostaneš, z následného protiútoku jsme inkasovali, střela prošla Jelínkovi pod tělem 2:1. Ani tato branka námi neotřásla a hned v 50nim jsme vyrovnali na 2:2, Láďa Janda zacentroval do vápna a Standa Ježek přehlavičkoval vybíhajícího gólmana. V 54min jsme se už dostali do vedení 2:3, po faulu jsme rychle rozehráli, Birkuš obešel stopera, nastřelil gólmana a odražený balón poslal do opuštěné brány opět hlavou Standa Ježek. Dále hra probíhala bez šancí na obou stranách, až v 73minpřidal pojistku na 2:4 Láďa Janda, který dostal parádní kolmici od Birkuše mezi stopery, samostatný nájezd nejprve zakončil střelou do gólmana, ale s dorážkou do prázdné, ač tísněn dobíhajícími hráči, si už poradil. Soupeře jsme k žádnému závěrečnému tlaku nepustili dobrou kombinací a kontrolou zápasu, ten se zmohl pouze na ojedinělou střelu v 77min z dálky, kdy orazítkoval břevno.

18.5. 2018 SG AFK Sadská - SG FK Slovan Lysá n/L  3:5 (1:3)

Branky: Kozdera 2 (1 z penalty), Bašus, Jelínek, Birkuš

Sestava :  Schneiberg - Malý Jan, Vaněk, Bašus, Janda - Starý, Birkuš, Tornary, Kozdera - Ježek Lad., Lokšík

Střídali: Jelínek, Novák

Utkání se hrálo na kvalitně připraveném, měkkém terénu sadského letiště. Domácí začali hned v úvodu náporem a ve 2. minutě musel Schneiberg, který zastoupil Šlingra, likvidovat první střelu na bránu. Nedáš, dostaneš a tak již o dvě minuty později ve 4. minutě po brejku a kličce golmanovi z úhlu levou nohou otevřel skore Kozdera 0 : 1 . Kombinační hrou jsme dospěli k 2 gólu, který vsítil Bašus 0 : 2. O 10. minut později opět levou nohou přesným centrem Kozdera našel před bránou Jelínka a ten se hlavou nemýlil 0 : 3. Ještě do poločasu domácí korigovali střelou k tyči na 1 : 3.

Domácí se nevzdávali a hrozili zejména z rychlých protiútoků, což nám působilo trochu potíže. V době jejich tlaku - ve 46. min. opět Kozdera zasekl ve vápně míč a domácí stoper ho nekompromisně sundal. Penaltu proměnil sám Kozdera a zvýšil stav utkání na 1 : 4. Domácí se dál hnali do brejků, místy se hrálo nahoru dolů. Při jednom závaru v našem vápně, po našem neodkopnutí soupeř opět snížil na 2 : 4. V 58. min. domácí naděje opět přibrzdil po individuální akci Birkuš 2 : 5.

V 74. min. dali domácí poslední branku opět po rychlém brejku, když už se v našem týmu nenašlo dost hráčů, kteří by se chtěli vracet a upravili stav na 3 : 5.

I když byla SG Sadské velmi kvalitním a běhavým soupeřem tak naše vítězství bylo naprosto zasloužené, poté co jsme předvedli opět velmi kvalitní, bojovný a kombinační výkon ve kterém bylo možno vidět i spoustu individuálních kvalit.

Utkání hodnotil Aleš Schneiberg.

11.5.2018 SG Milovice - SG Lysá 2:4 (0:1)

Branky: Urban 2, Bašus, vlastní (Jarolím - Milovice)
Sestava: Šlingr - Pilný, Klacek, Vaněk, Malý J. - Schneiberg, Bašus, Birkuš, Janda - Jelínek, Lokšík
Střídali: Tornáry, Ježek L., Urban, Hlaváček Michal, Tomek, Kozdera Pavel
Byli, ale nehráli: Hlaváček Standa, Soukup

Utkání se opět hrálo na hřišti soupeře, oproti původnímu rozpisu, z důvodu probíhajících prací na zavlažovacím systému na našich domácích travnatých plochách. Od našeho příjezdu jsme si pochvalovali kvalitu trávníku na hřišti v Milovicích a nádherné počasí, které podpořilo naši dobrou hru a zasloužené vítězství. Hned od úvodu jsme byli lepší a dlouhou dobu jsme soupeři nepůjčili balón díky naší přesné kombinační hře. Když už se konečně soupeř dostal k míči a začal vyrovnávat hru, dali jsme Martinem Urbanem vedoucí branku. I přes několik našich dalších slibných šancí, skončil poločas tímto našim těsným výsledkem. Po změně stran se soupeř skutečně probral a začal nás přehrávat. My jsme soupeři dovolili, aby nás začal přitlačil a donutil nás k chybám, které proměnil a výsledek dvěma slepenými góly otočil ve svůj prospěch. My jsme se však bojovností vrátili do hry a zanedlouho znovu Martin Urban srovnal na 2:2. Krátce na to si pak soupeř po našem centru vstřelil parádní hlavičkou vlastní gól a my jsme se znovu ujali vedení a když Jirka Bašus vstřelil čtvrtou branku, bylo po domácí euforii a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Bylo to zase cenné vítězství ze hřiště soupeře a navíc v prestižním derby s odvěkým rivalem. Je to dobře a nezbývá než doufat, že tento pozitivní výsledek zopakujeme i příští pátek v Sadské.

4.5. 2018 SG Semice - SG Lysá 3:5 (1:2)

Branky: Lokšík 2, Starý, Bašus, Birkuš
Sestava: Šlingr - Pilný, Vaněk, Klacek, Janda - Schneiberg, Birkuš, Ježek L., Bašus - Lokšík, Starý
Střídali: Tornáry, Hlaváček, Novák, Jelínek, Tomek
Byli, ale nehráli: Drahokoupil, Podkonický

Utkání se kvůli instalaci zavlažovacího systému na našich obou travnatých plochách, hrálo na hřišti v Semicích, oproti původnímu rozpisu. A hrálo se na velmi pěkném trávníku, i když podklad byl malinko tvrdší, ale jinak nádhera! Soupeř začínal pouze s deseti hráči a až teprve po cca 15 minutách hry dorazil Pavel Švarc a hrálo se v kompletních sestavách a pod taktovkou zkušeného sudího Milana Soukupa, neboť soupeř si nedokázal zajistit svého arbitra a tak bylo vlastně štěstí, že Milan přijel s námi a byl ochoten se pískání ujmout... Soupeř nás zaskočil již velmi brzy vedoucí brankou po střele bodlem do šibenice, takže náš gólman vůbec neměl šanci zasáhnout. Hned z protiútoku jsme však vyrovnali, když Pavel Lokšík z pravé strany vypálil, brankář Semic jen s obtížemi míč vyrazil a Martin Starý pohotově hlavou dorazil za bezmocného gólmana. Pak se hrál oboustranně rychlý fotbal, šance střídala šanci a bylo se opravdu na co dívat! Zanedlouho jsme šli do vedení po gólu Jirky Bašuse a pak předvedl nevídané sólo novic v našem SG týmu Tomáš Birkuš, když prošel přes půl hřiště, ze soupeřových hráčů si udělal "slalomové kuželky" a naprosto chladnokrevně zvýšil na 3:1. Parádní individuální akce!  Potom soupeř přeci jen snížil na 2:3, ale my jsme měli na place dalšího šutéra a tím byl Pavel Lokšík, který dvěma brankami zvýšil až na 5:2 a ani další snížení soupeře na 3:5 nám nezkazilo radost z cenného vítězství v prestižním souboji dvou odvěkých rivalů. Myslím, že jsme hráli opravdu dobře proti tradičně velmi silnému soupeři!  Nutno dodat, že skóre mohlo být na obou stranách ještě výraznější, protože šancí bylo opravdu hodně a některé byly skutečně tutovky. Ale díky kvalitním brankářům a také trochu díky lehkovážnější koncovce skončilo utkání našim vítězstvím pouze o 2 branky. Kaňkou na zápase bylo nepěkné zranění Ládi Ježka, kterému soupeř "zatančil" na pravé ruce kopačkou a byla z toho hrůzostrašně vyhlížející podlitina a zhmožděnina prstů i pravého zápěstí a lze jen doufat, že to bude jen bolestivé zhmoždění a ne nějaká zlomenina... Jinak bych chtěl celkově pochválit všechny aktéry za zodpovědný a poctivý výkon s úspěšným koncem!

P á t e k   2 0 . d u b n a :

G a r d a : SK  B E N Á T K Y – Slovan  L Y S Á   2 : 4 (1:2)

Branky: Urban 2, Birkuš, Novák J. (penalta)

Sestava: Šlingr – Pilný, Vaněk, Klacek, Malý Jan – Schneiberg, Birkuš,Ježek Láďa, Janda – Lokšík, Novák, střídali: Urban, Hlaváček

Utkání se hrálo na umělce, domácí nastoupili s výrazně mladším a běhavějším kádrem než my. Při jejich počátečním náporu jsme v 15.min. obdrželi branku střelou z vápna k tyči. Za deset minut po samostatném úniku téměř z půlky hřiště vyrovnal Urban na 1:1. V 35.min. opět Urban utekl po křídle a křížnou střelou na zadní zajistil vedení 1:2. Hned v úvodu druhé půle domácí vyrovnali na 2:2, krásnou střelou k tyči. Po vyrovnání jsme hráli několik minut pod tlakem, který vyvrcholil brankou domácích. Ta však nebyla po dlouhých dohadech pro jasný ofsajd uznána. 60.min. přesná kolmice do vápna od Pepy Nováka, kterou Birkuš přetavil podél golmana v gól – 2:3. Domácí potom opět tlačili, ale naše obrana bungovala bezvadně i pod velkým tlakem. 75.min. 2:4 - po brejku byl ve vápně faulován Urban a penaltu bezpečně proměnil Novák. Z minima jsme tak vytěžili maximum. Domácí tlačili, běhali, ale my jsme dávali branky. K úspěchu vedla bojovnost, důraz v obraně a proměňování brankových šancí.

13.4.2018 SG Jizera Předměřice - SG Lysá 0:3 (0:2)

Branky: Birkuš - 2 (1x z pen.), Ježek L.
Sestava: Jelínek - Pilný, Klacek, Vaněk, Malý J. - Janda, Birkuš, Starý, Ježek L. - Urban, Lokšík
Střídali: Šlingr, Novák, Hlaváček, Tomek, Malý Petr
Mával: Tornáry
Byli, ale nehráli: Soukup, Drahokoupil

Do Předměřic jsme přijeli krátce po první letošní bouřce s krupobitím. Trávník byl tedy pěkně nakropený, míč pěkně klouzal, jak to má být, počasí s drobným deštěm bylo příjemné, rovněž tak soupeř. Měli jsme kvalitní sestavu a na hře to bylo znát. I když zpočátku se hrál fotbal nejvíce ve středu pole a bez větších šancí, herně jsme měli po celý zápas navrch. Dobře jsme kombinovali a poměrně dlouho jsme drželi míč. Po čtvrt hodině dorazil V. Šlingr a vystřídal v brance P. Jelínka, který v úvodu jen zaskakoval v bráně a tak šel hrát do útoku. Ale měli jsme jiného střelce. Po vydařené akci na pravém křídle si ve 20 minutě T. Birkuš křiknul na V. Jandu, aby mu jen přistrčil balón za obránce. Ten poslechl a udělal to precizně, čímž se T. Birkuš dostal do výhody ve vápně a nekompromisně zavěsil střelou na přední tyč a vedli jsme. Za dalších zhruba 10 minut se do vápna soupeře vřítil P. Lokšík a při snaze udělat kličku gólmanovi ho brankář podsekl a kopala se penalta. Na ni byl nominován novic v naší SG Tomáš Birkuš a bezpečně ji proměnil na 0:2 - bylo třeba, aby zaplatil své premiérové trefy v naší SG... Tak skončil poločas. Ve druhé půli se naše herní převaha ještě znásobila a soupeř chvílemi jen bezmocně přihlížel našim kombinacím po celém hřišti. Jen ta koncovka! Šance jsme měli, ale zůstaly nevyužity. Asi největší příležitost měl M. Urban, který utekl středem hřiště, ale v sólovém úniku nastřelil jen tyč. Pak jsme měli ještě několik slibných možností, ale opět bez využití. Soupeř se jen občas připomenul střelami z uctivé vzdálenosti, se kterými V. Šlingr neměl sebemenší problém. Jinak naše obrana žádnou vylouženou šanci soupeři nedovolila. Konečnou podobu výsledku dal několik minut před koncem L. Ježek po nezištné přihrávce R. Klacka, který si udělal "výlet" do soupeřovy obrany a křižnou přihrávkou přes celé vápno naservíroval Láfovi tutovku do prázdné branky a bylo to 0:3. Tak zápas také skončil a my jsme odcházeli ze hřiště s pocitem dobře odehraného utkání a spokojení s předvedenou hrou. Naposledy jsme s nulou vyhráli téměř před rokem (12.5.2017 proti Milovicím 2:0). Myslím, že tentokrát jsme si fotbal opravdu užili po všech stránkách a na všech postech. Jen tak dál!

6.4.2018 SG Lysá - SG ZOM Nymburk 1:3 (0:0)

Branka: Schneiberg
Sestava: Šlingr - Pilný, Klacek, Vaněk, Malý J. - Schneiberg, Starý, Gregar M., Janda - Lokšík, Ježek L.
Střídali: Novák, Urban, Jelínek, Hlaváček St., Hlaváček Martin, Tomek, Baümelt P., Birkuš Tomáš
Pískal: Strýhal, Mával: Podkonický
Byli, ale nehráli: Drahokoupil, Tornáry, Soukup, Bašus, Šenkýř, Rambousek K., Rambousek J.

Před začátkem utkání jsme se vyfotili v nových dresech. Přálo nám počasí, ale terén tréninkového hřiště byl hrbolatý a komplikoval rozehrávku nám i soupeři. Oba týmy nastoupily v početných sestavách a obzvláště naše soupiska čítající 8 náhradníků, včetně dvou potenciálních posil - Martina Hlaváčka (syn Standy Hlaváčka) a Tomáše Birkuše (hráč Ostré, který také projevil zájem o členství v naší SG), slibovala dobrý fotbal. První poločas byl herně vyrovnaný, ale bez branek. Měli jsme několik slibných šancí a ta největší skončila na tyči soupeřovy brány po dloubáku P. Baümelta, ale gól nepadl. Po přestávce jsme se poměrně rychle dostali do vedení, když M. Urban potáhl balón po levém křídle a jeho přízemní centr do skrumáže před brankou mezi dvěma obránci dorazil A. Schneiberg do prázdné brány. Situace byla nepřehledná, vypadalo to dokonce na vlastní gól, ale Aleš potvrdil po zápase svou teč, takže mu branka byl přiznána a vedli jsme, avšak jen chvíli. Krátce nato totiž J. Malý fauloval ve vápně a soupeř z penalty vyrovnal. Potom se hra přelévala ze strany na stranu, ale bez vyložených šancí. Pak se však soupeř po naší zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště, dostal do rychlého protiútoku a V. Šlingr v bráně nedostal šanci zabránit druhé brance. A když jsme pak obdrželi ještě třetí branku, bylo po zápase. I když jsme se snažili o korekci skóre či dokonce vyrovnání, soupeř zavřel obranu a do tutovky nás již nepustil. První jarní zápas tedy skončil naší porážkou, ale to bude pro nás jistě motivace na další zápasy, abychom příště více zabojovali a urvali vítězství, minimálně s Předměřicemi.