2019

P á t e k  1 7 . k v ě t n a :

G a r d a : Sokol  Z Á R Y B Y – Slovan  L Y S Á   2 : 4 (0:4)

Sestava: Fišer Ondra – Pilný, Vaněk, Birkus, Janda – Gregar Martin, Novák Pepa, Starý, Schneiberg – Urban, Lokšík, střídali: Tornáry, Jelínek

Další vítězné utkání, ve kterém se o vítězi rozhodlo již v prvním poločase. Hatrikem se o ně zasloužil Birkus a čtvrtá branka byla vlastní. Domácí v první půli nedali penaltu a v druhém poločase výsledek dvěma góly korigovali.

12.4.2019 SG Lysá - SG Milovice 1:0 (1:0)

Branka: Schneiberg

Sestava: Hlaváček Standa - Tomek, Vaněk, Klacek, Malý J. - Schneiberg, Birkuš, Gregar M., Janda - Lokšík, Ježek L.

Střídali: Novák, Jelínek, Urban, Tomáš Karel

Pískal: Soukup, mával Starý

Byli, ale nehráli: Šlingr, Drahokoupil, Podkonický, Gregar F., Jirsa - a pokud ještě někdo další, opravdu jsem nezaregistroval a omlouvám se případným přítomným zde neuvedeným...

Utkání jsme začali se Standou Hlaváčkem v brance, protože jsme neměli, i přes několik přítomných bývalých "profesionálních" gólmanů, kteří však měli nejrůznější důvody proč nemohou chytat, koho postavit mezi naše tři tyče... A tak Aleš Schneiberg narychlo domluvil Tomáše Karla, který je trenérem naší mládeže, aby nám pomohl vyřešit prekérní situaci na brankářském postu. Ten si však musel dojet domů pro brankářské nádobíčko a tak než přijel, zaskočil v bráně zkušený Standa Hlaváček, který s přehledem udržel naše čisté konto... Pak zaujal místo v bráně T. Karel a vedl si jako zkušený mazák, který hned ve svém premiérovém utkání za stárnoucí gardu nepustil ani jeden gól a patří mu za to velký dík, protože nás hned v několika nebezpečných situacích podržel! Náš soupeř sice nepřijel v úplně nejsilnější sestavě, nicméně to nesnížilo nijak zásadně jeho výkon a tak jsme se na nulu na našem kontě, řádně zapotili. Měli jsme sice herní převahu, protože naše silná středová lajna chvílemi až exhibičně přehrávala zálohu Milovic, ale dopředu se nám příliš nedařilo. Chyběly finální přihrávky do góla a když už se zadařilo, pak nám selhala koncovka (viz mimo jiné tutovka Josky Nováka, který z neznámých důvodů minul zcela odkrytou soupeřovu branku...). A tak jedinou akcí, která rozhodla celé utkání, byl nadýchaný centr Honzy Malého z levého křídla, jenž přistál přesně na noze Aleše Schneiberga na vzdálenější tyči. Ten nikým nehlídán napálil balón z voleje do protipohybu soupeřova gólmana, který pochopitelně neměl nárok zasáhnout. Jeho šance na zákrok byla ještě o to menší, když Aleš po zápase přiznal, že balón trefil holení a tudíž měla jeho rána nepředvídatelnou trajektorii... Pak se zápas odehrával převážně ve středu pole a brankových příležitostí na obou stranách mnoho nebylo. I přesto je třeba pochválit obrannou hru našeho týmu včetně gólmana, která nedovolila našemu soupeři, i přes některé slibné brankové příležitosti, byť jen jedinkrát skórovat. Avšak budeme muset na trénincích zapracovat na zlepšení proměňování šancí, neboť hrát na vítězství s jedinou vstřelenou brankou, je velice těžké.

5.4.2019 SG Předměřice n. Jizerou - SG Lysá 1:3 (1:1)

Branky: Gregar M., Bašus, Ježek L.

Sestava: Fišer Ondřej - Pilný, Vaněk, Gregar M., Malý P. - Janda, Birkuš, Bašus, Ježek L. - Lokšík, Starý

Střídali: Hlaváček, Novák, Jelínek, Duchoslav, Tomek, Urban

Byli, ale nehráli: Tornáry, Schneiberg, Ježek St., Klacek, Podkonický

Pískal: Soukup

První jarní utkání sezóny 2019 se odehrálo za příjemného počasí, ale na velmi nekvalitním terénu - drňáku, jež se podepsal pod kvalitu hry. Míč poskakoval a odskakoval velmi nepředvídatelně a tak byla v utkání spousta chyb a nepřesností na obou stranách. Nakonec jsme se s nástrahami terénu lépe vypořádali my a zaslouženě vyhráli, protože všechny branky jsme dali po centrovaných míčích do vápna soupeře a tam dokázali zakončit lépe než soupeř a navíc jsme měli v brance kvalitního gólmana, který nás podržel v ošemetných situacích před naší bránou. Začátek utkání se odehrával po většinu času ve středu hřiště a naši borci více drželi balón a lépe kombinovali. Šancí mnoho nebylo, neboť nám dlouho chyběla finální přihrávka. Až cca po čtvrt hodině hry dostal M. Gregar přesný centr od M. Starého přímo na hlavu a nikým nehlídán s přehledem zakončil a vedli jsme. Zhruba po dvaceti minutách nato naše obrana poprvé a naposledy zaváhala a soupeř po střele odražené od naší tyče, srovnal na 1:1. Ve druhé půli jsme pak zvýraznili naší herní převahu i dalšími góly a zase po centrech. Nejdříve Jirka Bašus a potom Láďa Ježek dali skóre konečnou podobu na 3:1. Škoda jen, že jsme nevyužili několik dalších vyložených šancí, protože bychom si zasloužili vyhrát výraznějším rozdílem. Ale na druhou stranu je dobře, že si naši kanonýři nechali góly i na další utkání - např. hned na příští týden proti Milovicím! Branky budou potřeba, neboť soupeř jistě přijede k derby v silné sestavě...