P Á T E K  1 0 . ř í j n a :

G A R D A : SK  P Ř E D M Ě Ř I C E – Slovan  L Y S Á   2 : 4

P Á T E K  3 . Ř Í J N A :

G A R D A : Slovan  L Y S Á – TJ  K A M E N N É  Z B O Ž Í   2 : 2 (0:1)

Hráli : Jelínek – Šenkýř, Poborský Marek, Lokšík, Pilný – Bašus, Novák Pepa, Ježek Láďa, Janda- Schneiberg, Starý, střídali: Hlaváček, Šlingr, Podkonický, góly: Bašus a Lokšík, rozhodčí Soukup

První remíza podzimní sezóny měla několik faktorů. Hlavním byla nízká hráčská účast, během týdne totiž „omarodilo několik opor“ a to ještě vybraní jedinci ze základní sestavy, hráli „přes závit“ s vypětím všech sil. Naštěstí nám pomohla účast Zděnka Koštíře, na kterém vůbec nebyla znát více než tříletá hráčská absence a díky faulu na něj, padl minutu před koncem vyrovnávací gól z hlavy Lokšíka. Samotné utkání bylo většinou vyrovnané, soupeř těžil z pravidelného střídání pěti hráčů a účasti dvou mladších hráčů. Po delší době se nám nedařila hra, která nás do minulého zápasu zdobila a to především přesná přihrávka na kratší i delší vzdálenost. Na závadu byly i výjevy některých jednotlivců. Nakonec jsme díky naši vůli nedopustili prohru a zůstáváme i nadále neporaženi! Hodnotil: Jirka Drahokoupil

P á t e k  2 6 . z á ř í :

G a r d a : Slovan  L Y S Á – AFK  S E M I C E   7 : 4 (3:2)

Hráli : Jelínek – Tomek, Klacek, Poborský, Pilný – Schneiberg, Ježek, Bašus, Janda, Starý, Lokšík, střídali: Šlingr Venda, Hlaváček, Doležal, Urban, Vaněk,Novák Pepa, Drahokoupil, Chroust

Góly: Starý a Urban po 2, Nová, Bašus a Schneiberg po 1, rozhodčí : Soukup

Zápas začal poměrně svižně a jsme překvapivě brzy šli do dvoubrankového vedení. Hlavně druhá branka stojí za zmínku, když se do centru Schneiberga zprava, položil Starý a nechytatelnou bombou z voleje zmrazil brankáře. Potom jsme ale poněkud polevili v aktivitě, snad s uspokojením z dvougolového vedení a soupeř rychle vyrovnal na 2:2, celkem šťastnými brankami. Nicméně ještě do konce první půle ještě stihl Pepa Novák vrátit vedení na 3:2 klasickým“angličanem“ a to bylo rozhodující pro další vývoj utkání. Ve druhé půli se strhla kanonáda, která dospěla až ke stavu 7:4 a to ještě zůstalo několik „tutovek“, hlavně na naši straně, nevyužito. Za připomenutí stojí ještě branka Schneiberga, který nádhernou ránou do levé šibenice vymetl všechny pavučiny ze soupeřovy brány. Ke konci zápasu se soupeř snažil ještě o vyrovnání a dotáhl na 6:4, ale do jeho otevřené obrany se několikrát z brejků dostal Martin Urban a těsně před koncem uzavřel na 7:4, svým druhým gólem. Je třeba pochválit o oba naše brankáře Jelínka a Šlingra, kteří nás svými výkony, i přes obdržené branky, podrželi, což se pak nedá říci o soupeři. Na závěr je třeba zdůraznit, že jsme po celý zápas byli lepší a uznali to i hráči soupeře při závěrečném podávání rukou.     Po zápase pak proběhla v klubovně na stadionu zdařilá oslava padesátin hráčů staré gardy Pavla Podkonického,Míry Chrousta a Petra Tomka. K dobré náladě přispěl Aleš Schneiberg s kytarou.

Pátek  1 9 . z á ř í :

G a r d a : ZOM  N Y M B U R K – Slovan  L Y S Á  1 : 2 (0:1)

Hráli: Šlingr Václav – Podkonický, Klacek, Poborský Marek, Pilný, Schneiberg, Ježek, Novák Josef, Tornáry, Jelínek, Starý, střídali: Doležal, Chroust, Urban, Drahokoupil

Utkání mělo vyrovnaný průběh, vždy na začátku poločasů nás soupeř zatlačil, ale postupem času jsme hru vyrovnali a vyráželi k rychlým brejkům. Šancí jsme měli dost, ale i domácí se snažili. Musím pochválit Vendu Šlingra, který po delší pauze zaviněné zraněním, nastoupil do zápasu a především po snížení soupeře na 1:2 podržel náš tým. Kaňkou na utkání byl „výkon“ domácího rozhodčího a extempore Poborského se Sporišem, dvacet minut před koncem, po kterém náš hráč odmítl pokračovat a odešel do kabin. Po nenastoupení Nováka do druhé půle (asi se šetřil na svatbu syna) a odstoupení Poborského a Urbana, jsme i tak odolali domácím a vezeme si vítězství z jejich hřiště.  Při pozápasovém hodnocení v klubovně, bylo kladně konstatováno, že jsme dosud neprohráli doma ani venku.

P Á T E K   5 . z á ř í :

G A R D A : TJ  K O U N I C E – Slovan  L Y S Á  2 : 5

Hráli: Jelínek – Podkonický, Vaněk, Poborský Marek, Pilný – Tornáry, Ježek Láďa, Bašus – Urban, Novák, Janda, střídali: Hlaváček, Schneiberg, Doležal, Tomek, Drahokoupil

Na začátek sezóny “papírově“ těžké utkání, do kterého jsme vstoupili vlažně a 15 až 20 minut jsme hledali atributy, které zdobí naši hru. Pak jsme přebrali otěže vývoje utkání pevně do své moci a okořenili jsme ho i pěti výstavními brankami. Hattrick docílil Zdeněk Doležal po hezkých kombinacích. Rovněž branky, které vstřelili Schneiberg a Vaněk, měly i ligové parametry. V začátku utkání a i v jeho průběhu nás podržel brankář Pavel Jelínek. Rovněž výkon všech našich hráčů, by se dal okomentovat slovy bývalého trenéra našeho národního mužstva Jožky Vengloše, že jsme podali oduševnělý výkon. Po asi roční odmlce způsobená zraněním, nastoupil Pepa Novák a dlouhá přestávka, , nebyla na jeho výkonu vůbec znát. Svým výborným výkonem si řekl o místo v základu Aleš Schneiberg.  Závěrem nutno konstatovat, že šlo o úspěšný vstup všech hráčů do podzimní sezóny a velkým plusem je, že se nikdo nezranil.

P Á T E K   6 . č e r v n a :

G A R D A  : AFK  S E M I C E  -  Slovan  L Y S Á   2 : 2 (0:1)

Sestava: Soukup – Podkonický, Vaněk, Duchoslav, Pilný – Schneiberg, Doležal, Ježek, Bäumelt Petr – Starý, Janda, střídali: Hlaváček, Šlingr Václav a Drahokoupil

Hráno za slunečného počasí a před „zaplněnými tribunami“ , domácí neměli dostatek hráčů a tak jim byli zapůjčeni Marek Poborský a Petr Jirsa. První poločas byl zcela v naši režii a můžeme pouze litovat, že z mnoha vyložených šancí jsme i dokázali překopnout z 1 m prázdnou branku a využil jsme pouze jedinou! Trefil se Schneiberg křížnou střelou k tyči. Za soupeře nejvíce hrozil v útoku „zapůjčený“ M. Poborský, ale ani on se neprosadil. Druhý poločas byl již vyrovnaný a šance se střídali na obou stranách. Soupeř otočil výsledek dvěma nádhernými  nechytatelnými střelami ze střední vzdálenosti. Nám se povedlo ještě v 80.min, vyrovnat po brejkové situaci, kdy jsme obranu soupeře „rozebrali do šroubku“ a opět skóroval Schneiberg, který proměnil nezištnou přihrávku od Doležala před poloodkrytou branku. Remiza zápasu sluší a je zasloužená pro obě mužstva. Utkání popsal Jirka Drahokoupil

P Á T E K   3 0 . k v ě t n a :

G A R D A : Slovan  L Y S Á  -  Jizera  P Ř E D M Ě Ř I C E  5 : 2 (3:0)

Sestava: Jelínek – Podkonický, Klacek, Vaněk, Pilný – Schneiberg, Ježek, Doležal, Bašus – Starý, Janda, střídali: Hlaváček, Jareš, Šlingr.

Utkání proběhlo v naši režii, po celý zápas jsme byli lepším mužstvem. Předváděli jsme technickou hru, okořeněnou i pěknými góly. Minimálně pět dalších brankových šancí jsme ještě neproměnili, bylo však na ně, až na to zakončení, radost pohledět. Hezké narážečky a uvolnění provedené v plném nasazení. Dalším kladem bylo, že naši hráči si utkání užívali po všech stránkách. Jediným záporem bylo odstoupení Pilného a Jandy pro svalová zranění. Branky vsítili : Bašus – 2 , Doležal – 2 , Starý – 1 . Rozhodčí utkání Milan Soukup. Zápas popsal Jirka Drahokoupil

P Á T E K   2 3 . k v ě t n a :

G A R D A  : Slovan   L Y S Á  -  ZOM  N Y M B U R K   3 : 0 (1:0)

Sestava: Jelínek – Podkonický, Klacek, Poborský Marek, Pilný – Vaněk, Doležal, Ježek, Bašus – Urban, Janda, střídali: Jareš, Hlaváček, Tomek

Utkání se hrálo za vytrvalého deště, po silné bouřce, která před začátkem utkání trochu zmírnila, zápas se odehrál  na mokrém, ale slušném terénu, který vyhovoval našemu kombinačnímu stylu. Po celé střetnutí jsme měli hru pod kontrolou a soupeři jsme nedovolili v podstatě žádnou vyloženou šanci.Se střelami z dálky si opět s přehledem, poradil golman P.Jelínek, který poslední zápasy chytá ve výtečné pohodě a výraznou měrou se podílí na našich vítězstvích. Také naše obrana odvedla spolehlivý výkon a tak jsme se mohli radovat z čistého konta. Naši první branku zařídila dvojice M.Urban – J.Bašus, prvně jmenovaný zatáhl míč po prvém křídle, zasekávačkou se zbavil bránícího soupeře a předložil nezištnou přihrávku Bašusovi, který chladnokrevně k tyči otevřel skóre utkání. Při této akci se sice Urban zranil a musel odstoupit, ale vedení nás povzbudiloa do konce poločasu jsme soupeři nic nedovolili. Ještě jednou a docela blízko nad stadionem mohutně zahřmělo, ale tím bylo definitivně po bouřce. Pak ovšem ve druhém poločase „zahřmělo“ před soupeřovou brankou poté, co si Janda převzal na hranici soupeřova velkého vápna míč a skvělou ránou do šibenice zvýšil na 2:0. Zhruba deset minut nato předvedl sólo přes soupeřovo pokutové území Vaněk a od brankové čáry přihrál, před prázdnou bránu Ježkovi, pro kterého už nebyl problém zvýšit na 3:0. Zbytek utkání se pak již dohrával v poklidném tempu a bez výrazných šancí. Vyhráli jsme zaslouženě i v nepříliš početné, ale kvalitní sestavě.

P Á T E K   1 6 . k v ě t n a :

G a r d a :  Sportovní sdružení  O S T R Á  -  Slovan  L Y S Á   1 : 5 (0:0)

Sestava: Jelínek – Podkonický, Poborský Marek, Klacek, Pilný – Tornáry, Ježek, Doležal, Vaněk -  Starý, Urban, střídali: Chroust, Hlaváček, Tomek, Schneiberg, Fiala Jiří

Hrálo se za stálého drobného deště na mokrém a kluzkém a hrbolatém trávníku. Soupeř začal, v poměrně mladé sestavě sebevědomě v rychlém tempu a zpočátku to vypadalo, že nás „převálcuje“. Ale opak byl pravdou, domácí měli sice optickou převahu, dobře kombinovali , ale vyložené šance si nevypracovali. Se střelami z dálky si snadno a zkušeně poradil skvěle chytající golman Pavel Jelínek. Naopak my jsme měli dvě vyložené šance, které jsme však neproměnili a tak poločas skončil bez branek. Ve druhé půli se však děly věci! Poprvé zahrozil, po začátku druhé půle Starý, který krásnou střelou z dálky do šibenice řádně protáhl domácího brankáře. Vzápětí již udeřilo, když z dobrých 25 m napřáhl Doležal a střelou k tyči nedal brankáři šanci 0:1. Chvíli na to, unikla dvojice Urban – Fiala, vyměnili si míč a najednou byl  Fiala sám před brankářem a chladnokrevně zakončil 0:2. Po chvíli si oba hráči své role vyměnili. Fiala nahrál Urbanovi do „tutovky“ a ten zvýšil na 0:3 a soupeř se „sesypal“. Na  0:4 zvýšil, téměř nevědomky L. Ježek, když se uhýbal před další pěknou ránou Doležala a kolenem ji tečoval mimo dosah soupeřova brankáře. Debakl domácích pak završil Starý, který opět téměř sám na velkém vápně, po pěkné kombinaci přesně zamířil k tyči 0:5! Ostrá se v závěru ještě vzchopila, když nechtěla skončit s „ostudnou nulou“,  těsně před koncem pokazila Jelínkovi „ čisté konto“ nechytatelnou ranou,  po velkém tlaku. I tak je třeba vyzdvihnout vynikající výkon našeho brankáře, který přiváděl skvělými zákroky, domácí hráče k zoufalství.

P Á T E K   9 .k v ě t n a :

G A R D A : TJ  K A M E N N É  Z B O Ž Í  - Slovan  L Y S Á  0 : 2 (0:0)

Sestava: Jelínek – Tomek, Vaněk, Poborský Marek, Pilný – Bašus, Ježek, Starý, Tornáry – Lokšík, Urban , střídali : Schneiberg, Hlaváček, Chroust, Janda, Málek Jiří

Utkání se hrálo za pěkného počasí na kvalitně připraveném hřišti a s hratelným soupeřem. Nebývale hojná hráčská účast na soupeřově hřišti, dávala naději na kvalitní fotbal i na dobrý výsledek, což se nakonec potvrdilo. V úvodu utkání se hrálo vyrovnaně na obě strany s několika šancemi, ale brankáři si udrželi nuly celý první poločas. Pavel Jelínek podržel náš tým několika pěknými zákroky v brance při nebezpečných střelách soupeře. Ve druhé půli jsme kontrolovali hru a po jednom z našich útoků vsítil se štěstím první branku Marek Poborský, který se stále častěji vysouval až na hrot útoku a svým důrazem dělal soupeřovým obráncům velké problémy. Soupeř se poté pokoušel vyrovnat především brejkovými akcemi, ale naše obrana odolala i díky „hokejovému“ střídání a také díky spolehlivému výkonu brankáře Jelínka. Pak po pěkné kombinační akci dal Jirka Bašus na 0:2, dorážkou do prázdné branky a bylo rozhodnuto. Závěr zápasu jsme zvládli v klidu a pohodě a naše vítězství  bylo zcela zasloužené.

S T Ř E D A  3 0 . d u b n a :

G A R D A  : SK  P O Ř Í Č A N Y – Slovan   L Y S Á   4 : 1 (1:0)

Sestava : Jelínek – Tomek, Chroust, Klacek, Pilný- Tornáry, Bašus, Vaněk, Podkonický- Urban, Lokšík, střídali: Schneiberg, Hlaváček

Zápas, hraný v předvečer „čarodějnic“, pro nás nezačal špatně. I přes poněkud improvizovanou sestavu, jsme dobře kombinovali a hráli v klidu. Soupeř začal ambiciozně, což dokazovala silná a mladší sestava, která nás postupem času začala přehrávat pohybem. V prvním poločase jsme dostali pouze jednu celkem nešťastnou branku, po náhodném úniku soupeře. Pak jsme měli štěstí, když domácí útočníci nedali minimálně dvě „tutovky“ do prázdné branky. I my jsme měli slibné šance, které jsme nedali. Ve druhém poločase jsme se usilovně snažili o vyrovnání, ale nebylo nám přáno gólově se prosadit a tak udeřil opět soupeř. Po několika fatálních chybách v naší obraně jsme dostali n 3:0 a domácí kontrolovali hru. Nám se sice v závěru podařilo Schneibergem snížit na 3:1 a vykřesat naději na lepší výsledek, ale těsně před koncem domácí přidali další branku a bylo rozhodnuto. Nutno podotknout, že ač dlouho Pavel Jelínek nechytal, několika dobrými zákroky nás podržel, nepřálo mu však štěstí, když při dvou gólech hráli roli nešťastné teče našich obránců. Zápas zhodnotil Petr Tomek.

P Á T E K   2 5 . d u b n a :

G A R D A : Slovan  L Y S Á – AFK  M I L O V I C E   4 : 5 (3:0)

Sestava: Poborský – Podkonický, Vaněk, Klacek, Pilný-Schneiberg, Bašus, Janda, Tornáry – Lokšík, Urban, střídali: Jelínek, Hlaváček, Doležal, Chroust

Náš druhý jarní zápas i přes výborný začátek skončil neslavně. I přes několik omluvenek tradičních opor a skutečnost, že soupeř měl výrazně nižší věkový průměr, dokázala zahajovací sestava během devíti minut získat velmi slušný náskok. V průběhu druhého poločasu pak i přes kontrolu hry z naši strany, došlo postupně k „tradičním“ ústním excesům, které měli vliv na výkon některých hráčů. V příštích utkáních budeme muset zapracovat na psychice nebo konečně vyměnit trenéra! Branky vsítili Urban- 3 a Janda – 1. Rozhodčí Soukup Milan a na pomezí v 1.půli Mirek Chroust a ve 2.půli Venda Šlingr, za hosty Vilda Réhn. Hodnotil Chroust M.

P Á T E K  1 8 . d u b n a :

G A R D A : Slovan L Y S Á - Sokol K O U N I C E 5 : 1 (4:0)

Sestava: Poborský Marek- Pilný, Vaněk, Klacek, Jareš – Janda, Ježek, Bašus, Podkonický- Starý, Schneiberg , střídali: Hlaváček, Doležal, Jelínek, Tomek , utkání z lavičky sledovali a hodnotili: Drahokoupil, Rambousek Karel a Strýhal. Rozhodčí Míra Chroust , řídil zápas výtečně.

Utkání pro nás začalo velmi dobře, v 11.minutě pálí z voleje Schneiberg – 1:0, 22.min. – soupeř odkopává míč tak nešťastně, že se odráží od Martina Starého – 2:0, potom do konce prvního poločasu skóruje dvakrát Láďa Janda a zvyšuje na 4:0. Ve druhé půli kontrolujeme hru a Jirka Bašus střílí k tyči – 5:0, a je rozhodnuto. Soupeř jen kosmeticky upravuje skóre na 5:1 , po šťastné střele, které před golmanem skočila na drn, ale vítězství už nám to nezkazilo. Průběh popsal Jirka Drahokoupil