P á t e k  2 3 . ř í j n a :

G a r d a : Slovan  L Y S Á – Bohemians  P R A H A  1905  3 : 5 (2:2)

Sestavy: SG Lysá : Poborský Marek – Podkonický, Lokšík, Bašus, Pilný – Janda, Ježek Láďa, Duchoslav, Tornáry –      Urban, Novák Pepa, střídali: Hlaváček, Jelínek, Schneiberg, Tomek

SG Bohemians : Hruška Zdeněk – Valent, Knížek, Mojžíš, Herda Dušan – Lang, Panenka Antonín, Veselý Roman, Čáp – Panenka Tomáš, Jiráň, střídal : Švarc, trenér : Dobiáš Karol

Utkání se hrálo za pěkného slunečného podzimního počasí, na tréninkovém hřišti, ale poněkud hrbolatém. Po úvodním společném fotografování a poté co moderátor Láďa Šinkmajer ohlásil sestavy, rozhodčí Soukup zahájil utkání, začali jsme hned od počátku hrát aktivně a měli jsme i gólové šance. Soupeř na nás zvolil taktiku dlouhých pasů na Panenku mladšího a Jiráně, kteří naši obraně řádně „větrali trika“. My jsme odpovídali svižnou kombinační hrou, ale poněkud zbrklým zakončením, které brankáře Hrušku příliš nezaměstnávalo a bylo to škoda, protože soupeřův gólman se pohyboval, kvůli zdravotním problémům, obtížně a spíše jen stál v bráně a čekal, jestli ho trefí míč nebo ne. K naší smůle bohužel ne, protože jsme netrefovali ani branku… Naopak soupeř využil hned první šanci, kdy Jiráň po rychlém brejku technicky přehodil našeho brankáře, který neměl šanci zasáhnout a tak se ujal vedení 0:1. Pak jsme konečně i my využili naše šance a po trefách Bašuse a Duchoslava, jsme šli do vedení 2:1. Hra se pak přelévala od jedné branky ke druhé a šance střídala šanci. Nás několikrát podržel efektními i efektivními zákroky M.Poborský v bráně a na druhé straně jsme zase my spalovali jednu tutovku za druhou a tak nás soupeř potrestal a nejen vyrovnal, ale ujal se i vedení, které do konce utkání ještě vylepšoval až na 2:5. My jsme stačili již jen snížit Bašusem, krásnou střelou do horního růžku na 3:5. Je třeba uznat, že technická vytříbenost bývalých ligových hráčů i reprezentantů je stále na vysoké úrovni, i když s pohybem mají někteří již velké problémy. Mladší a běhavější hráči v jejich týmu nás „rozebírali“ a jejich kopací technika jim umožnila nasázet nám pět gólů, i když jsme se v obraně snažili bránit je ve dvou i ve třech na jednoho… Po zaslouženém vítězství Bohemky, jsme pak večer zakončili společným posezením v klubovně na hřišti, kde probíhala nejrůznější zábava, včetně společného fotografování. Bylo to opravdu důstojné zakončení naši sezóny. Hodnotil Tomek Petr

P á t e k  1 6 . ř í j n a :

G a r d a : Slovan  L Y S Á - Jizeran  P Ř E D M Ě Ř I C E  2 : 4 (1:1)

Sestava: Poborský Marek – Jareš, Klacek, Lokšík, Pilný – Schneiberg, Starý, Janda, Hlaváček – Novák Josef, Urban, střídal: Vaněk ,

Utkání se hrálo za vytrvalého deště, který notně komplikoval hru, ale bohužel méně škodil hostům. Od úvodního hvizdu nás soupeř přehrával ve všech činnostech a na naši omluvu nelze brát ani fakt, že zkušení „matadoři“ našeho týmu tvrdili, že ze soupeřovy sestavy znají tak 3-4 hráče a ostatní jsou noví a mladí… Jednoduše se nám nedařilo a to tak moc, že jsme několika špatnými rozehrávkami dostávali soupeře do vyložených šancí. Naštěstí pro nás a díky kvalitnímu výkonu brankáře M. Poborského, využil soupeř jen jednu „loženku“ po hrubce naši obrany, kdy soupeřův hráč byl po nezištné přihrávce od spoluhráče úplně sám před naší prázdnou bránou a nemohl nedat – 0:1. Z naší lavičky zazněl hlas, že náš výkon je nejistý a chaotický… Postupem času se ale náš výkon zlepšil a začali jsme soupeře přehrávat. Dostali jsme se do několika slibných šancí a pak pěkně v pozici „ležícího střelce“ trefil z voleje Martin Starý k tyči a bylo srovnáno na 1:1. Ve druhé půli jsme pokračovali v nadějném výkonu a byl to opět Martin Starý, který měl tentokrát „nabito ostrými“ a bombou k tyči z velkého vápna dostal náš tým do vedení 2:1 a vypadalo to, že soupeři nasypeme další góly, ale opak byl pravdou. Soupeř prostřídal, poslal na hřiště mladší „koně“ a my jsme najednou přestávali stačit jejich tempu. Po vyšachování naší obrany dával soupeř opět na 2:2 , kdy Poborský v brance neměl šanci zasáhnout. Pak se mu podařilo obrátit výsledek na 2:3 a krátce na to přímo z rohu po nevyzpytatelné střele, která sklouzla po brankové čáře, až za protilehlou tyč, zvýšil na konečných 2:4. Ještě v závěru mohli hosté zvýšit na 2:5, kdy náš golman v domnění, že je již konec utkání, odcházel do středu hřiště, ale hrálo se dál a soupeř z půlky hřiště obloukem jen těsně minul naši opuštěnou bránu, až potom rozhodčí Soukup ukončil utkání.

Utkání popsal Petr Tomek

P á t e k  9 . ř í j n a :

G a r d a : Sokol  K O U N I C E – Slovan  L Y S Á  2 : 4 (2:2)

Sestava: Schneiberg – Jareš, Ježek, Poborský, Pilný – Janda, Doležal, Tornáry, Hlaváček, - Starý, Novák Pepa

Utkání bylo dohodnuto na 16,30 hodin, kvůli brzkému stmívání, ale když jsme do Kounic dorazili, ze soupeřova týmu tam byli pouze tři hráči a tak jsme čekali, až skoro do pěti hodin, než se začalo hrát. Na dobrém terénu, ale za pravého podzimního počasí domácích bylo na hřišti jen osm… To se od úvodního hvizdu projevilo na kvalitě hry, především naši. Nechtěli jsme oslabenému soupeři nasázet příliš mnoho branek a to se nám málem vymstilo! Hráli jsme vlažně a chvílemi dost nepřesně, i když na hřišti bylo času i prostoru dost. Přece jen jsme ale brzy vedli 0:1, autor Martin Starý, zkušeně obstřelil domácího brankáře přesně k tyči. Pak se přece jen náš výkon trochu zlepšil a bylo to i tím, že soupeři přicházeli postupně na hřiště mladší hráči a hra se vyrovnala. Zlepšenou kombinační hrou jsme se pak dostávali do slibných šancí a výsledkem byl krásný gól Jandy „a lá Karel Poborský z MS v Portugalsku“ na 0:2, když ladným obloučkem přehodil domácího golmana, po rychlém brejku z pravé strany. To nás trochu uspokojilo a výsledkem bylo rychlé snížení a dokonce i vyrovnání na 2:2. A tak jsme se poněkud začali obávat o výsledek ,ale podržel nás brankář Schneiberg, spolehlivým výkonem. Poté co už byl soupeř kompletní, jsme opět zvýšili obrátky a rozhodli utkání pěknými kombinačními akcemi. Nejprve po úniku Doležala a jeho milimetrovém přízemním pasu do malého vápna Marek Poborský efektně patičkou 2:3 a zanedlouho zase Poborský po krásné kombinační akci, nezištně přihrál Jandovi tak, že ten střílel do zcela odkryté branky domácích- 2:4. Tím bylo uzavřeno skóre i přesto, že jsme měli ještě několik příležitostí na jeho navýšení, avšak s blížící se tmou, sudí Soukup musel utkání ukončit. Do konce podzimu nám zbývá sehrát ještě dva zápasy a vrcholem bude závěrečné utkání, kdy se v pátek 23.10 utkáme na našem hřišti se starou gardou BOHEMIANS PRAHA 1905.

Hodnotil Petr Tomek

P á t e k  2 . ř í j n a :

G a r d a : Slovan  L Y S Á – TJ  K A M E N N É  Z B O Ž Í   8 : 2 (4:1)

Branky: Urban 2, Bašus 2, Starý 2, Janda, J.Malý

Sestava: Schneiberg st. – Tomek, Poborský Marek, Vaněk, Pilný – Janda, Starý, Bašus, Hlaváček – Urban, Novák Pepa, střídali: Doležal, Malý, Podkonický, Novák David

Před zápasem to vypadalo, že si budeme muset vypůjčit hráče od soupeře, protože v čase zahájení utkání nás bylo jen deset (soupeř měl asi 15 hráčů) a telefony jsme sháněly další hráče, což se nakonec podařilo a i když jsme nastoupili jen v deseti, hrálo se jen chvilku, než jsme byli v plném počtu a byli i na střídání a pak jsme se mohli s chuti pustit do soupeře. Za ideálního počasí, na kvalitním trávníku jsme se celkem brzy ujali vedení 1:0 brankou Jandy, po tečovaném rohovém kopu u přední tyče a pak jsme přidávali jeden gól za druhým. Až těsně před přestávkou soupeř snížil a vypadalo to, že se přece jen trochu vzpamatuje, ale nestalo se. Druhý poločas se odehrával v úplně stejném duchu za našeho stálého tlaku a dobrého „forčekingu“, který dělal soupeři velké problémy a tak i druhá půle skončila stejným výsledkem jako první. Debakl soupeře završil „premierovým“ gólem za SG Petr Malý. Tentokrát jsme soupeře předčili ve všech činnostech, kvalita byla jednoznačně na naši straně a převahu jsme dokázali zúročit i brankami, což bylo velmi pozitivní. Jen tak dál!

P á t e k 2 5 . z á ř í :

G a r d a : Slovan  L Y S Á – AFK  S E M I C E  3 : 1 (0:0)

Sestava: Jelínek – Podkonický, Vaňek, Ježek Láďa, Pilný – Janda, Bašus, Novák Pepa, Hlaváček – Urban, Starý, střídal : Gregar Martin

K zápasu se sešlo jen dvanáct hráčů a přesto dokázali porazit soupeře, který měl ve své sestavě všechny borce z minulých let a na lavičce byli připraveni další čtyři hráči a naše lavička byla prázdná… V utkání měli mírně navrch hosté, ale brankář Jelínek pro něj byl téměř nepřekonatelný a řadu vyložených šancí jim zlikvidoval. My jsme hrozili z rychlých protiútoku, které v první půli byli nevyužity, až v úvodu druhého poločasu, jeden z nich využil Urban a zajistil vedení 1:0. Nedlouho po vedoucí brance to bylo 2:0 , když po rohovém kopu, si dal soupeř „vlastence“. Semice dokázali po pěkné kombinační akci snížit na 2:1, ale poslední slovo měl Pepa Novák, který uzavřel na konečných 3:1.

Utkání shlédl a popsal Urban Jaroslav

P á t e k 1 8 . z á ř í :

G a r d a : ZOM  N Y M U R K – Slovan  L Y S Á  0 : 4 (0:1)

Sestava: Šlingr Venda – Pilný, Vaněk, Podkonický, Ježek Láďa, Tornáry, Starý, Janda, Kadeřábek, Jelínek, Urban, střídal Gregar Martin

Na srazu na náměstí bylo jen osm hráčů a tak to zpočátku vypadalo, že ani neodjedeme. Omluvenky byly početné a když i „rýmička“ Aleše Schneiberga, ho vyřadila ze hry, to vše ještě zkomplikovala. Záchrana v podobě „výpomoci“ Kadeřábka, byla nutná, takže se jelo s tím, že dorazí Martin Gregar a na „zomce“ na nás budou čekat Venda Šlingr a pozdější hrdina utkání Martin Urban. Po posunutém začátku o půl hodiny, když na hřišti ještě hráli přípravky, za nádherného počasí a celkem dobrém hřišti, jsme na kvalitního soupeře vlétli a hned v 5´šanci Jelínka, ukázali soupeři, že nebudeme odevzdaní. To se potvrdilo v 17.min., prudký centr Urbana, si domácí hráč odhlavičkoval do vlastní branky 0:1. Ve vyrovnané první půli se už nic nestalo, až na několik nepřesných střel soupeře jeho jedné šance, kterou zlikvidoval brankář Šlingr. Po poločasovém střídání jediného hráče Martina Gregara, více jich nebylo (domácích bylo na lavičce pět), se hra z naší strany oživila a v 50´se Gregar dostal do slibné šance, kterou nevyužil. Góly na sebe nedali dlouho čekat. V 70.min. po akci Starého a jeho nezištné přihrávce Urbanovi, který sám běžel sám na brankáře a bylo to 0:2. Na domácích bylo vidět, že by nás chtěli porazit, v domnění, že budeme lehkým soustem a to mu naopak „ svazovalo“ nohy, k čemuž nemalou měrou přispívala naše skvělá obrana. Střely, které domácí vysílali na naši branku, byli buď nepřesné, nebo „propagační“. Toho jsme využívali a rychlými brejky se dostávali do slibných šancí. Jednu jsme využili v 75.min, kdy zvýšil po sólu a přihrávce Jelínka Urban na 0:3. Další šance nedali Janda a po něm i Urban, který po chybě stopera běžel opět sám na brankáře, ale zpanikařil a ve vidině hattricku, mířil mimo branku. Přesto se dočkal v 85.min. 0:4, po přihrávce od Starého, Urban dosáhl svůj letošní první hattrick! S takovým výsledkem, který jsme dosáhli díky naši bojovnosti a disciplinovali, asi nikdo před zápasem nepočítal.

Utkání popsal Šenkýř

P á t e k  1 1 . z á ř í :

G a r d a : Slovan  L Y S Á – AFK  S A D S K Á   3 : 1

Hodnocení utkání nebylo předáno, vedení SG se omlouvá.

P á t e k  4 . z á ř í :

G a r d a : Sportovní sdružení  O S T R Á – Slovan  L Y S Á  3 : 3 (3:1)

Sestava: Jelínek – Podkonický, Klacek, Poborský Marek, Pilný – Tornáry, Vaněk, Duchoslav, Bašus, - Novák Pepa, Starý, střídali: Tomek, Janda, Malý Petr, Schneiberg, Gregar Martin

Do Ostré jsme přijeli s 20-ti hráči do hry!!! Hned po příjezdu „manažer“ Ostré Pepa Červinka hlásil, že jich je do hry pouze 9 a prosil, jestli bychom jim někoho zapůjčili, protože už jim nikdo nedorazí! Pochvíli dohadování o výši „půjčovného“, jsme se domluvili, že řady Ostré posílí „šutéři“- Standa Hlaváček, Martin Urban, Láďa Ježek a Venda Jareš a šlo se hrát pod taktovkou zkušeného sudího Milana Soukupa. S vidinou „snadné kořisti“, při pohledu na sestavu soupeře, jsme na ně vlétli a hned ve třetí minutě 0:1 - Jirka Bašus otevřel skóre a všichni jsme si v tu chvíli mysleli, že jim dáme „bůra“ a pojedeme s veselou domů. Opak byl ale pravdou! Soupeř statečně a dobře bránil, my jsme si špatně přihrávali, hráli bez pohybu, „profesorsky“ a měli žalostnou koncovku! Navíc jsme vlastními hrubkami posílali soupeře do vyložených šancí, kterými domácí nepohrdli a tak jsme najednou prohrávali 3:1, jednu branku nám dal Láďa Ježek. Po poločase jsme se vrhli do útoku s cílem otočit utkání, jako naše „repre“ s Kazachstánem. To se nám dlouho nedařilo a několik slibných akcí zůstalo bez využití. Až asi patnáct minut před koncem, dorazil Pepa Novák centr z křídla a snížil na 3:2 a chvíli nato, po rychlé akci zprava, prostrčil Aleš Schneiberggolmanovi míč mezi nohy a bylo konečně a zaslouženě srovnáno na 3:3. Pak jsme ještě chtěli strhnout vítězství na naši stranu, ale to se již nepodařilo a rozhodčí zápas ukončil. Na závěr lze říci, že nebýt naši vstřícnosti, tak si Ostrá nekopla, protože neměla hráče, rozhodčího a hřiště bylo suché a tvrdé, tak snad jen ty nové hezké kabiny a červenobílé sprchy nám spravili náladu. V podzimní části „naši ligy“ jsme uhráli druhou „plichtu“ a je to škoda, protože kvalitních hráčů máme momentálně dostatek.

P á t e k  2 8 . s r p n a :

G a r d a :  A F K  M I L O V I C E – Slovan  L Y S Á   1 : 1 (0:0)

Sestava: Šlingr – Malý Petr, Klacek, Poborský, Pilný – Tornáry, Bašus, Ježek Láďa, Vaněk – Starý, Urban, střídali: Hlaváček, Novák Pepa, Lokšík, Jelínek, Podkonický, Tomek, Gregar Martin

Na úvod podzimní části „naši ligy“ jsme se sešli v hojném počtu. Hrálo se za dobrého počasí, na kvalitním hřišti a s dobrým „mladým“ soupeřem. V první půli se hrál vyrovnaný zápas, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Více slibných šancí jsme měli my, ale bohužel zůstaly nevyužity. Ve druhé půli byl obraz hry stejný až do chvíle, kdy po chybně zahraném ofsajd systému naši obrany se dostal soupeř do brejku dva pouze na našeho brankáře a i když si přihráli do ofsajdové posice byla branka na 1:0, sudím Holešem uznána, protože náš pomezní nemával… Tato branka způsobila zvýšení aktivity na naší straně a po několika závarech jsme donutili soupeře k chybě, když jejich obránce zahrál ve vápně jasně rukou a odpískanou penaltu zkušeně proměnil Pepa Novák ve vyrovnávací branku. Pak chtěly oba týmy strhnout vedení na svou stranu (soupeř na nás poslal všechny své  „mladé koně“, které měl v sestavě), ale my jsme měli v bráně zkušeného a spolehlivého golmana V.Šlingra, který všechny šance domácích, ve spolupráci s pozornou obranou zneškodnil. Naopak my jsme měli dvě vyložené šance a navíc M.Poborský, který se v závěru vysunul na hrot útoku, trefil krásnou dělovkou jen spojnici břevna s tyčí. Škoda, vítězství mohlo být naše, ale to bychom museli být produktivnější. Remiza ze hřiště kvalitního soupeře se také cení.

P á t e k 1 2 . č e r v n a :

G a r d a : Jizeran  P Ř E D M Ě Ř I C E – Slovan  L Y S Á   1 : 6 (1:5)

Sestava: Šlingr – Podkonický, Vaněk, Poborský Marek, Pilný – Bašus, Ježek Láďa, Novák Pepa, Lokšík – Starý, Hlaváček, střídali: Schneiberg a Drahokoupil

Do posledního jarního utkání jsme vstoupili dobře a kombinační hrou jsme si vytvořili stálou převahu, kterou jsme přetavili do poločasu v pět branek, které postupně vstřelili dvě Marek Poborský (jednu dokonce hezkým skluzem), dvě Pepík Novák a jednu Jirka Bašus. Do druhého poločasu jsme nastoupili bez Poborského a Nováka. Hra se postupně vyrovnala, ale i tak jsme si vytvořili střelecké příležitosti, ze kterých jsme vytěžili pouze jednu branku, kterou vstřelil Martin Starý.

Utkání popsal Jirka Drahokoupil

P á t e k  5 . č e r v n a :

G a r d a : Slovan  L Y S Á – Sportovní sdružení  O S T R Á   7 : 3  (4:2)

Sestava: Šlingr Venda – Jareš, Poborský Marek, Malý , Pilný – Bašus, Ježek Láďa, Bämelt Petr, Tornáry – Urban, Starý, střídali: Janda, Jelínek, Podkonický, Novák Pepa, Hlaváček, Schneiberg

Do utkání jsme vstoupili smolně a již v 1.min. jsme prohrávali 0:1. Během pěti minut jsme vyrovnali na 1:1 brankou, kterou vstřelil M.Starý. Potom jsme opanovali hřiště a měli převahu, kterou jsme korunovali do poločasu ještě třemi brankami a vyhrávali jsme 4:2. V druhém poločase se průběh hry nezměnil, vytvářeli jsme si šance, jejichž výsledkem byly další tři míče v brance soupeře. I když soupeř nastoupil v průměru s mladším hráčským kádrem, je naše vítězství naprosto zasloužené. Branky vsítili: Starý a Bašus po 2, Malý, Janda a Urban po 1.

Hodnotil Jirka Drahokoupil

P á t e k  2 9 . května:

G a r d a : TJ  K A M E N N É  Z B O Ž Í – Slovan  L Y S Á  3 : 3 (0:1)

Sestava: Šlingr–Hlaváček, Poborský, Malý, Pilný, Tornáry, Bäumelt, Ježek Láďa, Novák Pepa, Starý, Jelínek, střídali: Podkonický, Gregar Martin

V prvním poločase jsme hráli velmi dobře a domácí jsme nepustili do žádné šance. Dařilo se nám tvořit hru a zaslouženě jsme se po rohovém kopu ujali vedení 0:1. Nástup do druhého poločasu jsme nezvládli a po chybách v obraně jsme prohrávali 2:1. Postupně se nám podařilo hru i výsledek srovnat. Měli jsme převahu i šance, které jsme nedali a utkání skončilo nerozhodně.

P á t e k  2 2 . května:

G a r d a : Slovan  L Y S Á – AFK  N Y M B U R K  1: 6 (1:4)

Sestava: Jelínek, (41´ Šlingr) – Jareš, Bašus, Lokšík, Pilný, Podkonický, Tornáry, Ježek Láda, Novák Pepa, Janda, Starý, (Schneiberg)

Soupeř vstoupil do utkání posílen o hráče jejichž domovem jsou jiná mužstva okresu (m.j. o Farkače, který hraje stabilně krajský přebor za Polaban Nymburk). Začátek zápasu byl vyrovnaný, postupně však tlak soupeře gradoval a vyústil do poločasu na výsledek 1:4, když naši branku vstřelil po hezké kombinaci Pavel Podkonický. I my jsme si pár šancí vypracovali, ale s jejich proměňováním jsme byli na štíru. Soupeř ve druhém poločase skóre navýšil a to ještě všechny svoje šance neproměnil. Nám si, ke vší smůle, obnovil zranění a musel odstoupit Martin Starý, kterého nahradil ještě rovněž nedoléčený Aleš Schneiberg.

Utkání hodnotil Jirka Drahokoupil

P Á T E K  1 5 . k v ě t n a :

G a r d a : AFK  S E M I C E – Slovan  L Y S Á  2 : 1 (1:1)

Sestava: Šlingr – Jareš, Lokšík, Vaněk, Podkonický, Bašus, Ježek L., Novák J., Starý – Urban, Janda, střídali: Tornáry, Hlaváček, Schneiberg, Pilný, Jelínek, Doležal, Duchoslav

K odjezdu na „derby“ utkání do Semic, se sešlo 19 hráčů. Proto jsme si mohli dovolit zapůjčit, na přání domácích, Marka Poborského, který v minulosti hrál i za Semice. Utkání jsme začali vlažněji a domácí nás dostávali pod tlak, při kterém si vypracovali několik dobrých šancí, které však zneškodnil vynikajícím způsobem náš brankář Venda Šlingr. Do vedení 0:1,  jsme však šli my, hezkou brankou,kterou vstřelil Martin Starý. Domácí však stačili do poločasu vyrovnat na 1:1. V druhém poločase jsme se herně zlepšili, avšak domácí se ujali vedení 2:1 a připravili si  i několik dalších šancí, které opět pochytal vynikající Venda Šlingr. V závěrečných minutách jsme mohli vyrovnat, ale šanci jsme neproměnili.

Č t v r t e k  7 . k v ě t n a :

G a r d a : Slovan  L Y S Á – Sokol  K O U N I C E   3 : 1 (1:1)

Sestava: Šlingr – Jareš, Poborský Marek, Lokšík, Pilný –Tornáry, Ježek, Janda, Schneiberg – Hlaváček, Starý, střídali: Novák Josef, Urban, Podkonický

Do utkání jsme vstoupili ve vlažnějším tempu, které se zvyšovalo a vyústilo ve 20.min. po parádní střele brankou, kterou vstřelil Martin Starý. Tímto výsledkem skončil i první poločas. Po hodině hry hosté vyrovnali na 1:1. V 70.min. nás vrátil do vedení 2:1 Martin Starý, svým druhým vstřeleným gólem. V poslední minutě utkání zvýšil na konečných 3:1 Martin Urban. Obě mužstva si v průběhu utkání vypracovala pár dobrých šancí, které zůstaly buď neproměněny, nebo je na naši straně vychytal výborný Venda Šlingr. Utkání řídil Milan Soukup.

Utkání hodnotil J.Drahokoupil

Č t v r t e k  3 0 . d u b n a :

G a r d a : Slovan  L y s á – Výběr Lysé n.L.  6 : 4 (3:3)

Sestava: Šlingr – Jareš, Lokšík, Poborský Marek, Pilný – Tornáry, Ježek, Růžička, Janda – Novák Josef, Kříž , střídali: Hlaváček, Urban, Podkonický, Gregar Martin, Novák David, Poborský Ondra, Hodboď. Střelci branek: Novák D. -2, Ježek, Janda, Růžička, Poborský Ondra

Jednalo se o vložený zápas do naší termínové listiny. SG byla posílena o Růžičku, Kříže, Davida Nováka, Ondru Poborského a Hodbodě z „A“ mužstva. Martin Gregar je rovněž stabilním hráčem „A“ mužstva, ale i členem SG. XI. Výběru hráčů Lysé n.L. byla sestavena z hráčů hrající „malou kopanou“. Někteří z nich dříve hrávali fotbal v mládežnických družstvech našeho klubu. Soupeř vstoupil do utkání lépe a v 30.min. vedl 3:0. Nám se podařilo z brejkových útoků během 10-ti minut vyrovnat na 3:3. V přestávce jsme provedli pár změn v sestavě a v průběhu druhého poločasu jsme si vypracovali několik rychlých akcí a z nich jsme vstřelili 3 branky a zvítězili.

P á t e k  2 4 . d u b n a :

G a r d a : Slovan  L Y S Á – AFK  M I L O V I C E   1 : 0 (0:0)

Sestava: Šlingr – Jareš, Poborský, Starý, Pilný – Tornáry, Ježek, Novák, Bašus, Janda – Schneiberg, střídali: Šenkýř, Hlaváček, Urban, Podkonický

Do utkání jsme vstoupili dobře a vytvořili jsme si mírnou převahu i přesto, že hosté nastoupili s mladším kádrem hráčů, který byl mimo jiné „vyšpěrkován“ Jiřím Fialou, hrajícím trenérem „A mužstva Milovic“. Neproměnili jsme však i vyložené šance a v průběhu utkání se hra vyrovnala a zrychlila. Útoky střídaly útoky na obou stranách. V 80.min. se nám podařilo po rychlém útoku a geniálním centru Aleše Schneiberga vstřelit Martinem Urbanem krásnou branku, která nakonec byla jediná a zajistila nám druhou výhru ze dvou utkání při skóre 6:0. Všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Spolehlivými zásahy nás podržel brankář Venda Šlingr.

popsal J.Drahokoupil

P Á T E K 1 7 . d u b n a :

G a r d a :  SG Slovan  L y s á – SG Sokol Hořátev  5 : 0 (1:0)

Sestava: Šlingr – Jareš, Poborský, Lokšík, Pilný – Bašus, Starý, Novák, Janda – Urban, Jelínek, střídali: Podkonický, Schneiberg, Šenkýř, Hlaváček, Drahokoupil

Utkání mělo být sehrané na hřišti v Hořátvi, ale po příjezdu nás tam čekalo překvapení, když jsme zjistili, že na hřišti není z domácích ani „noha“. Pátráním jsme zjistili, že si hořátevští změnili svévolně pořadatelství a odjeli na hřiště k nám do Lysé. Po telefonické domluvě s nimi, jsme se vrátili a odehráli utkání na našem tréninkovém hřišti. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a získali jsme si velkou převahu. Bohužel jsme neproměňovali šance a poločas skončil jen 1:0 pro nás. Ve druhé půli jsme během půlhodiny vstřelili čtyři branky a utkání bylo rozhodnuto. Řadu dalších šancí jsme ještě neproměnili. Branky vsítili: Urban 2, Poborský, Janda a Jelínek. Utkání se nám po všech stránkách vydařilo, i když se vždy najde něco, co je ještě možné vylepšit.