G a r d a : Slovan  L Y S Á – Bohemians 1905  P R A H A  3 : 3 (2:1)

Branky: Lokšík, Sosna, Bäumelt

Sestavy: Lysá: Jirsa – Podkonický, Ježek Standa, Lokšík, Malý Jan – Schneiberg, Ježek Láďa, Vaněk, Tornáry – Novák Pepa, Hlaváček, střídali: Bäumelt Petr, Sosna Standa, Bašus, Urban, Šlingr Venda

Bohemians 1905: Láska – Valent, Dobiáš, (Knížek), Prokeš, Herda Dušan – Mojžíš, Slunéčko, Žemlička – Panenka Tomáš, Jiráň

Rozhodčí: Soukup Milan, asistenti: Tomek a Šenkýř

Hosté přistoupili k utkání zodpovědněji a přijeli včas. My jsme se scházeli jako „švábi na pivo“. Úvod zápasu se nám ale povedl i když hosté nezůstávali v ničem pozadu. Útoky se střídali na obou stranách a obě mužstva předváděla technický kombinační fotbal. My jsme se ujali vedení 1:0 brankou Pavla Lokšíka, když po úniku po pravém křídle zakončoval střelou pod „bidlo“. Rovněž naše druhá branka byla hezká i když trochu kuriozní. Vstřelil ji Standa Sosna, po centru Podkonického trefil hlavou břevno a od něho se míč odrazil do brankáře hostů a od něho za brankovou čáru. Vedeme 2:0. Takový scénář utkání nikdo z nás nečekal. Těsně před koncem prvního poločasu však soupeř snížil z penalty Slunéčkem a upravil stav utkání na 2:1. V úvodu druhého poločasu srovnal stav na 2:2 Tomáš Panenka, syn legendárního hráče Bohemians. Chvíli po tom, po rychlé akci a přihrávce Martina Urbana zvýšil na 3:2 v náš prospěch Petr Bäumelt. Na 3:3 pak opět upravil stav nechytatelnou ranou do šibenice Tomáš Panenka. Obě mužstva pokračovala v pohledné kombinační hře s několika brejky. My jsme z nich dokázali vytěžit Standou Ježkem pouze střelu do břevna a soupeřův Mojžíš trefil z brankové čáry protilehlou tyč naši branky. Výsledek se na obou stranách do konce zápasu již nezměnil a vzhledem k narůstajícímu šeru rozhodčí Milan Soukup, na základě výkřiku Karola Dobiáše, ze soupeřovy střídačky: „Ukonči to, už na to nevidím“, zápas předčasně ukončil. Utkání mělo i jednu zajímavost, když se v naší brance postupně vystřídali tři brankáři. Nejprve zaskočil předseda klubu Petr Jirsa, kterého v poločase vystřídal Aleš Schneibeg, který hrál první poločas v záloze a pak dorazil ze zaměstnání „stabilní brankář „ Venda Šlingr a každý z nich dostal jednu branku a tak si nemají co vyčítat.

P á t e k  2 1 . ř í j n a :

G a r d a : Slovan  L Y S Á  - AFK  S A D S K Á   3 : 0 (2:0)

Branky: Bašus, Starý, Klacek

Sestava: Šlingr Venda – Jareš, Klacek, Lokšík, Malý Jan – Tornáry, Novák Pepa, Schneiberg, Bašus – Starý, Janda, střídali: Jelínek, Pilný, Hlaváček, Podkonický

Utkání bylo zahájeno se zpožděním, neboť soupeř se nesešel a nakonec přijel jen s deseti hráči. I když jsme měli početní převahu, tak hosté byli zpočátku rovnocenným soupeřem. První šanci si vypracoval soupeř v 10.min. a naštěstí hlavička mířila nad břevno. S přibývajícím časem jsme převzali herní iniciativu a výsledkem byla branka, kterou vstřelil v 16.minutě Jiří Bašus po asistenci Josefa Tornáryho. Na 2:0 potom zvýšil v 25.minutě Martin Starý. První poločas tak skončil 2:0 v náš prospěch. Do druhého poločasu jsme prostřídali několik hráčů a hra byla zpočátku rozkouskovaná, ale šance na vstřelení branky jsme si vytvářeli. Dokladem toho byla hezká akce v 53.min., kdy po pohledných narážečkách se ocitl sám před brankářem hostí Roman Klacek a nekompromisní ranou pod břevno zvýšil na 3:0. V 65.min. zlikvidoval vynikajícím způsobem Venda Šlingr sólo náběh hostujícího hráče a udržel čisté konto. V 70.minutě bylo utkání z důvodu setmění předčasně ukončeno. Tímto zápasem jsme ukončili „naši mistrovskou soutěž“ a vítězstvím jsme se posunuli do popředí tabulky.

P á t e k  1 4 . října:

G a r d a : SK  B E N Á T K Y  - Slovan  L Y S Á  2 : 1 (2:1)

Branka: Doležal

Sestava: Šlingr Venda – Malý Jan, Doležal, Malý Petr, Janda – Tornáry, Novák Pepa, Starý, Schneiberg – Ježek, Urban, střídali: Hlaváček a Bašus

Utkání jsme sehráli na „umělce“ od 17,45 hodin a za umělého osvětlení, což se stalo pro průběh utkání rozhodující. Začali jsme ve velkém stylu, když jsme si vytvořili několik šanci, které jsme však neproměnili a tak v 7.min. přišlo „nedáš – dostaneš“ , když jsme inkasovali po hrubé chybě Petra Malého – 1:0. Utkání se i dále vyvíjelo v naši režii a ve 12.min. Doležal vyrovnal na 1:1. Utkání pokračovalo našim zahazováním šancí. Domácí pak, z ojedinělého útoku v 25.minutě dali druhou branku, opět po chybě Petra Malého. V tento okamžik zhaslo umělé osvětlení a museli jsme si udělat poločasovou přestávku, která trvala 20.minut, než se opět rozsvítilo. Utkání pak i nadále pokračovalo v naši režii, kde jsme měli několik (4) slibných útoků zakončených přehozením brankáře, ale i branky. V 70.min. jsme docílili branky, kterou vstřelil Malý Jan, ta však nebyla uznána pro faul na brankáře. Minutu potom opět došlo k výpadku osvětlení a jelikož má delší dobu k restartování, tak bylo utkání ukončeno.

P á t e k  7 . ř í j n a :

G a r d a : Slovan  L Y S Á – Jizeran  P Ř E D M Ě Ř I C E   6 : 1 (4:0)

Sestava: Jelínek – Pilný, Klacek, Doležal, Malý Jan – Schneiberg, Starý, Bašus, Janda – Podkonický, Lokšík , střídali : Novák Pepa, Tomek, Vaněk, Šlingr

Branky: Malý Jan – 2, Lokšík, Schneiberg, Jelínek, Janda

Soupeř přijel se zpožděním, nekompletní a v slabé sestavě. I přesto, že bylo ideální, příjemné podzimní počasí, v tuto se však již brzy stmívá a tak jsme museli začít hrát i když soupeř neměl k dispozici jedenáct hráčů. Láďa Ježek se uvolil, že soupeři vypomůže než jim přijedou další hráči. Nakonec v jejich dresu odehrál celé utkání, ale prý si moc nezahrál, protože soupeř měl v mužstvu tři sólisty, kteří moc nenahrávali a mysleli si, že nás porazí sami. To se jim nepovedlo a naopak my jsme jim mohli dát deset gólů, kdybychom měli lepší střeleckou produktivitu… Nicméně jsme dali šest pěkných gólů a hrálo se v podstatě celý zápas na jednu branku. Chvílemi jsme hráli se soupeřem docela pěkné „bago“ a naše kombinační akce musely potěšit hrstku nejvěrnějších příznivců na tribuně. Pravda je, že soupeř nebyl z těch nejkvalitnějších…Předměřice daly svou jedinou branku po ojedinělém útoku a náhodné střele do odkryté branky, když náš brankář Šlingr se v brance skoro nudil a hrál spíše stopera. Událostí utkání bylo jednak mnoho neproměněných hlaviček a střel J.Bašuse, kterému nebylo přáno dát gól, ale především dva premiérové góly Honzy Malého ve staré gardě, které po zápase oslavil spolu s ostatními spoluhráči v klubovně. Honzovi gratulujeme a přejeme i v dalších zápasech takovou střeleckou formu jako tentokrát!!! Příští utkání v Benátkách by se nám jistě taková produktivita hodila a to nejen u obránců…

P á t e k 3 0 . z á ř í :

G a r d a : Sokol  K O S T E L N Í  L H O T A  - Slovan  L Y S Á  1 : 2 (0:2)

Branky: Lokšík, Starý

Sestava: Šlingr Venda – Pilný, Ježek Láďa, Doležal, Malý Jan – Schneiberg, Starý, Janda, Tornáry – Lokšík, Novák Pepa, střídali: Jelínek, Pokonický, Tomek, Urban, Hlaváček, Vaněk

Poprvé v historii SG jsme sehráli utkání na stadionku v Kostelní Lhotě. Naší převahu jsme v prvním poločase vyjádřili pouze dvěma, oku lahodícími, góly. První vstřelil Pavel Lokšík, po hezké akci tak říkajíce až „do kuchyně“ a druhý přidal Martin Starý, střelou z hranice šestnáctky. Druhý poločas byl již vyrovnaný a i domácí si vypracovali několik šancí, které však bravurně pochytal brankář Venda Šlingr. Domácím se však podařilo snížit na 1:2  v 64.minutě a do konce utkání se snažili o vyrovnání. Vítězství jsme uhájili a za výkon v prvním poločase bylo zasloužené. Pevně věřím, že tímto vítězstvím jsme se odrazili od dna naši „ligové soutěž“ a naši stoupající výkonnost potvrdíme dalším vítězstvím již v příštím utkání doma se SG z Předměřic.

P á t e k 2 3 . z á ř í :

G a r d a : ZOM  N Y M B U R K – Slovan  L Y S Á   3 : 0 (1:0)

Sestava: Šlingr Venda – Pilný, Vaněk, Lokšík, Malý Honza – Schneiberg, Janda, Tornáry, Novák Pepa – Urban, Starý, střídali: Tomek, Hlaváček, Gregar Martin

Hrálo se za pěkného počasí na pěkném, i když poněkud měkkém trávníku. Soupeř byl velmi kvalitní a po skončení zápasu šly v kabině informace, že jsme uhráli čestný výsledek, protože ostatní soupeři dostali od nich minimálně čtyři góly… Začali jsme docela dobře, ale postupně domácí převzali iniciativu a začali nás přehrávat a dlouhé minuty nám nepůjčili míč. Když jsme se balónu konečně zmocnili, lacinou chybou v rozehrávce jsme ho soupeři zase vrátili a tak jsme běhali více bez míče než s ním… Po několika našich centrech, které nebyly nijak zvlášť nebezpečné, nás domácí zmrazili brankou, která podle střídačky padla z ofsajdu. Ale vzhledem k tomu, že pískal domácí rozhodčí a lajnoví sudí nebyli, branka byla uznána. Do konce poločasu se už skóre neměnilo a to i díky našemu výtečnému gólmanovi Šlingrovi, který mimo jiné „vyškrábl“ nebezpečný lob do levého horního růžku. Druhý gól, jsme po změně stran, dostali rovněž po diskutabilní situaci, když to v našem vápně „zavánělo“ nejen ofsajdem, ale i hrou rukou soupeře.  Naše obrana, včetně brankáře, přestala hrát, ale pískal se pouze gól v naší síti. Pak jsme se snažili zkorigovat výsledek a hrál se poměrně otevřený zápas, ale bohužel naše střelecká produktivita byla jalová. Pak opět Venda Šlingr zachránil několik „tutovek“, ale při jedné z mnoha vyložených šancí, pádem pod nohy soupeře, vykopl míč nešťastně přímo na nohu protihráče, který z voleje přehodil, vše v naši obraně a bylo to 3:0. I přes enormní snahu, dát alespoň branku, se nám to nepodařilo a tak jsme podruhé za sebou  ojeli s nelichotivým výsledkem. Je to škoda, ale musíme doufat, že příští zápas v Kostelní Lhotě se naši „kanonýři“ konečně probudí a vylepšíme dosavadní bilanci ze tři zápasu: nula bodů a celkové skóre 2:12. Hlavu vzhůru a za týden zase do boje!

P á t e k 1 6 . z á ř í :

G a r d a : AFK  M I L O V I C E – Slovan  L Y S Á  3 : 0 (0:0)

Sestava: Šlingr – Podkonický, Klacek, Lokšík, Pilný – Schneiberg, Bašus, Vaněk, Tornáry – Ježek Láďa, Starý, střídali: Malý Jan, Novák Pepa, Janda, Hlaváček, Jelínek

Utkání začalo s půlhodinovým zpožděním, zaviněným vloženým předzápasem žáků, o kterém nás pořádající předem neinformovali. Domácí nastoupili s mladšími hráči, z nichž ještě někteří hrají mistrovské soutěže. V průběhu prvního poločasu to ještě nebylo na hře patrné a po celkem vyrovnané hře jsme odcházeli ze hřiště do kabin s nerozhodným výsledkem 0:0. Na začátku druhé půle, jsme po naší chybě inkasovali první branku. Soupeř převzal herní iniciativu a měl i více ze hry. My jsme naopak polevili, což bylo zvláště patrné v soubojích o míč. Dalším našim mínusem bylo, že po ztrátě balonu málokdo popoběhl ve snaze získat míč nazpět a ztížit soupeři řešení situace a pomoci našim bránicím hráčům. Rovněž v naši hře nebyla vidět pohoda ze hry, povzbuzení jeden druhého a zarputilost. Tímto vším oplývali domácí a zaslouženě zvítězili 3:0. Věřím však, že šlo o krátkodobý jev v naši hře a už příští „mistrovský zápas“ s AFK Nymburk budeme hrát s nasazením, vzájemně si pomáhat, povzbuzovat se a řídit se heslem „ veni vidi vici“.

P á t e k 1 0 . června:

G a r d a : Jizeran  P Ř E D M Ě Ř I C E – Slovan  L Y S Á  1 : 5 (0:1)

Branky: Poborský, Bašus, Ježek, Gregar, Schneiberg

Sestava: Šlingr Venda – Pilný, Klacek, Gregar Martin, Malý Jan – Schneiberg, Bašus, Lokšík, Tornáry, Urban, Ježek, střídali: Poborský Marek, Novák Pepa, Vaněk, Malý Petr

Domácí do utkání nastoupili, oproti poslednímu utkání s námi, s mladším a tím pádem i bojovnějším týmem. My jsme se však nezalekli a od prvních minut utkání jsme si vytvořili herní převahu. Kombinační hrou jsme domácí přehrávali a vytvářeli jsme si gólové šance. Na první gól jsme si však museli počkat až do 30.min., kdy Marek Poborský, po centru Tomáše Vaňka nám zajistil vedení 0:1. Do poločasu jsme si vypracovali další tři gólové šance, které jsme však neproměnili. Začátek druhého poločasu nás však zastihl v herní krizi. Domácí získali převahu, kterou vyjádřili ve 44.min. vyrovnávací brankou na 1:1. Postupně jsme se opět dostávali do hry a v 55.min. Martin Urban po sólovém úniku nahrál přesný pas na Jirku Bašuse, který dává branku a upravuje skóre na 1:2. 67.min. po centru z rohu vyskočil nejvýše Martin Gregar a hlavičkoval do rohu branky, domácí brankář však ještě stačil míč vyrazit, ale jen k nohám Ládi Ježka a na jeho dorážku již nestačil – vedeme 1:3. Dále pokračujeme v nátlakové hře a výsledkem je hezká akce v 72.min. Aleš Schneiberg nahrává Martinu Gregarovi, který zvyšuje na 1:4. S tímto výsledkem se ale nechceme uspokojit a dále se se snažíme o zteč domácí branky. To se nám daří v 74.min. kdy Aleš Schneiberg po teči od domácích, upravuje na konečných 1:5. Tímto utkáním nám skončila jarní sezóna a dá se říci, že byla úspěšná, ve které jsme s devíti sehraných utkání sedm vyhráli a dvě prohráli.

Všem hráčům SG bych chtěl jménem výboru SG poděkovat za jejich účast na utkáních a odvedené výkony a popřát hezkou dovolenou v rodinném kruhu. Kdo umí číst mezi řádky, tak je pro něj zde psáno: odpočiň si, naber síly, potrénuj a s novým a neumdlevajícím elánem a fotbalovým uměním přispěj ještě k lepším zítřkům staré gardy.

Průběh utkání zhodnotil Jirka Drahokoupil

P á t e k  3 . června:

G a r d a : Slovan  L Y S Á – AFK  M I L O V I C E  3 : 1 (1:0)

Branky: Vaněk, Poborský, Duchoslav

Sestava: Šlingr Venda – Pilný, Klacek, Gregar Martin, Malý Jan – Schneiberg, Bašus, Starý, Tornáry – Vaněk, Podkonický, střídali: Tomek, Duchoslav, Poborský Marek, Jelínek

Zápas se od začátku hrál stylem „nahoru-dolů“. Soupeř hrál dlouhé, nakopávané balony, ale bez důrazu v útoku. Naše obrana hrála spolehlivě a co prošlo zlikvidoval bezpečně gólman V.Šlingr. Do vedení 1:0 jsme se dostali v 17.min.gólem Tomáše Vaňka, který po nezištné přihrávce od Martina Starého přehodil brankáře hostů. Ve druhé půli soupeř vyrovnal na 1:1 po chybě naši obrany a chvíli jsme se báli o výsledek. Ale pak jsme takticky vystřídali a i když Milovice z nebezpečného útoku nastřelili tyč, my jsme byli produktivnější. Po pěkné kombinační akci a centru Malého, Marek Poborský snadno do prázdné branky v 73.min. zajistil vedení 2:1 a o tři minuty později Duchoslav přízemní střelou „šajtlí“ z voleje uzavřel na 3:1. Pro nás celkově vydařené utkání skončilo zaslouženou výhrou. Rozhodčím utkání byl Milan Soukup.

P á t e k 2 0 . května:

G a r d a : Slovan  L Y S Á – ZOM  N Y M B U R K  3 : 5 (1:2)

Branky: Gregar 2, Podkonický

Sestava: Šlingr Venda – Pilný, Lokšík, Gregar Martin, Malý Jan – Tornáry, Starý, Podkonický, Schneiberg – Jelínek, Urban, střídali: Novák Pepa a Vaněk

Soupeř přijel v silné sestavě s běhavými mladšími hráči. V první půli jsme dobře kombinovali a velmi rychle jsme se v 6.min. ujali vedení 1:0 gólem Martina Gregara, když se prosadil hlavou po kopu z rohu zahrávaném Alešem Schneibergem. Pak se hra vyrovnala a soupeř si rychlými brejky vytvářel slibné příležitosti a otočil na 1:2. Ve druhé půli se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale hosté byli produktivnější a zvýšili ve 43.min. na 1:3. 63.min. oslavenec Venda Šlingr pádem pod nohy zlikvidoval samostatný únik soupeře. V zápětí v téže minutě Martin Gregar svou druhou brankou snížil na 2:3. Hosté však velmi rychle v 65.min. zvýšili náskok na dvě branky – 2:4. Pak tečovanou ranou snížil v 71.min. Podkonický na 3:4. Potom opět bravurním zákrokem Venda Šlingr v 73.min. držel naše naděje na remizu, avšak dalšímu gólu, který padl v 75.min., po sólu soupeře nezabránil a další branku se nám již nepodařilo vsítit. Tak utkání skončilo naši porážkou 3:5. Rozhodčí Milan Soukup. Po skončení utkání jsme oslavili padesátiny Vendy Šlingra, který celý zápas spolehlivě odchytal a za branky ve své síti nemohl.

P á t e k  1 3 . května:

G a r d a : AFK  S A D S K Á – Slovan  L Y S Á  1 : 4 (1:2)

Branky: Starý 2, Schneiberg, Janda

Sestava: Šlingr Venda – Pilný, Klacek, Vaněk, Gregar Martin – Schneiberg, Starý, Bašus, Janda – Jelínek, Tornáry, střídali: Hlaváček a Novák Pepa

Z účasti na utkání se opět polovina hráčů z kádru omluvila. To nás bohužel provází zatím celé jaro. Nicméně jsme do utkání opět vstoupili skvěle a už ve 3.min. vstřelil branku Martin Starý po nahrávce Schneiberga a stanovil stav na 0:1. Pokračovali jsme v tlaku a výsledkem byla branka, kterou vstřelil krásným lobem v 7.min. opět Starý po nahrávce od Jandy a zvýšil stav utkání na 0:2. Domácí byli úspěšní v 29.min., kdy po střele z vápna a teči na malém vápně snížili na 1:2. Do druhého poločasu se nám podařilo vstoupit výtečně a ve 42.min. vystřelil Schneiberg mezi nohy brankáře po nahrávce od Starého a upravil stav utkání na 1:3. Tímto výsledkem jsme se nechtěli nechat uspokojit a v 57.min. přidal Janda branku po nezištné přihrávce od Vaňka a zvýšil stav utkání na 1:4. Blízko zaokrouhlení výsledku na „bůra“ byl v 67.min. Janda, ale tentokrát hezkou akci brankou nekorunoval. Musím pochválit za předvedený výkon všechny naše hráče, počínaje brankářem Šlingrem, který vyřešil několik ošemetných šancí domácích, goleadorů, kteří vstřelili branky a zbylých hráčů, kteří výborně bránili a umně tvořili hru a konče Pepíkem Tornárym, který ačkoliv nastoupil letos kvůli nemoci poprvé, tak to na jeho výkonu nebylo vůbec znát a jeho přihrávky mají stále svou vysokou kvalitu.

P á t e k 6 . května:

G a r d a : Slovan  L Y S Á – Sokol  K OU N I C E  5 : 2 (2:1)

Branky: Janda 2, J.Novák (penalta), Urban, Vaněk

Sestava: Šlingr Václav – Pilný, Poborský Marek, Klacek, Malý Jan – Gregar Martin, Bašus, Janda, Schneiberg – Ježek, Starý, střídali: Novák, Jelínek, Urban, Vaněk

Soupeř k nám přijel ověnčen vítězstvím v Semicích v poměru 2:3. To z něho dělalo favorita, neboť Semice do té doby neprohráli. S tím jsme se však nechtěli smířit a vítězstvím jsme se chtěli posunout do čela tabulky v naší „Lize mistrů“. Vstoupili jsme tedy do utkání bez bázně a hany. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou, avšak bez gólového efektu. V 8.min. však udeřili hosté, po zahrání kopu z rohu si Bašus, při odvracení míče hlavou, nešťastně  ho srazil do vlastní branky 0:1. V 27.min. po faulu na pronikajícího Nováka nařizuje rozhodčí penaltu a tu s jistotou proměňuje sám faulovaný, když balón posílá na druhou stranu než skákal brankář. Je vyrovnáno 1:1. V 35.min. Urban po nezištné přihrávce od Ježka nás posílá do vedení 2:1. Tímto výsledkem také končí první poločas utkání. Do druhého poločasu, hrající trenér Pepa Novák, udělal několik změn v rozestavení hráčů, které se osvědčily. Postupně jsme získávali herní převahu, která se od 60.min. změnila ve hru na jednu branku. Soupeř odpadl jak fysicky, tak i herně. V 68.min. po hrubém faulu na Ježka, nám rozhodčí Stryhal nechal správně výhodu a Janda střílí branku a upravuje na 3:1. Do soupeře jsme bušili ze všech stran, avšak hezké akce jsme nedokázali dovést do zdárného konce a vstřelit další branky. To se nám vymstilo v 72.min., když hosté po samostatném úniku z půli hřiště snižují na 3:2. Hned na to však v 74.min. Vaněk po samostatném úniku zvyšuje na 4:2. Závěrečné slovo měl Janda, když v 77.min. po centru od Vaňka, upravuje výsledek na konečných 5:2. Kaňkou na utkání je zranění Ježka, který si v závěru zápasu poranil stehenní sval.

P á t e k  29.dubna:

G a r d a : Sokol  H O Ř Á T E V – Slovan  L Y S Á  0 : 5 (0:2)

Branky: Bašus 2, Starý, Ježek, Schneiberg

Sestava: Šlingr Venda – Pilný, Klacek, Lokšík, Malý Jan – Schneiberg, Bašus, Starý, Janda – Novák, Ježek, střídali: Poborský Marek a Vaněk

V Hořátvi nás uvítalo slunečné počasí a rozcvičující se domácí celek. Při pohledu na ně jsme si říkali, že to tady tentokrát asi nebudeme mít tak snadné. Opak však byl pravdou. Vlítli jsme na ně a hned v 1.min. –0 : 1, branku vstřelil Martin Starý. Utkání jsme měli pod kontrolou a usadili jsme se na polovině domácích. I přes stálou převahu se nám podařilo navýšit skóre na 0:2 až ve 22.min., když se trefil Láďa Ježek. S tímto výsledkem skončil první poločas. Ve druhém poločase se naše převaha ještě vystupňovala. V 41.min. zvýšil na 0:3 Jirka Bašus po přihrávce Schneiberga. V 46.min. jsme už vedli 0:4, když se trefil Aleš Schneiberg, po nezištné přihrávce od Ježka. V tlaku na soupeře jsme pokračovali a odměnou byla branka , kterou vstřelil v 50.min. Jirka Bašus, když dorazil do branky odražený míč od tyče  kterou nastřelil Ježek a navýšil stav utkání na 0:5. Ve zbytku utkání jsme podnikali lavinovité útoky na branku domácích, ale skóre se i přes vyložené šance, které měli Schneiberg, Poborský, Novák, Ježek a Malý, již nezměnilo. Jen houšť takových výsledků.

P á t e k 2 3 . d u b n a :

G a r d a : SG Slovan  L Y S Á – SG  K O S T E L N Í  L H O T A  6 : 0 (4:0)

Branky: Urban 3, Ježek 2, Starý

Sestava: Šlingr Venda – Pilný, Lokšík, Bašus, Malý Jan – Janda, Novák Pepa, Starý, Schneiberg – Ježek, Urban, střídali: Poborský Marek a Vaněk

Do utkání jsme nastoupili pouze z deseti hráči, což se na hře vůbec neprojevilo, zkušeně jsme drželi míč na svých kopačkách a po pěti minutách se k nám připojil Martin Urban. Soupeře jsme začali přehrávat a hned ve 12.min. – 1:0 skóre otevřel Starý, který velice chytře, střelou z poloviny hřiště, přeloboval mladého golmana hostí, stojícího na velkém vápně. V 21.min. se poprvé trefil oslavenec Láďa Ježek a zvýšil na 2:0. Hned po rozehrávce v 22´měl soupeř velkou šanci snížit, ale brankář Venda Šlingr, ve spolupráci s Pilným tomu zabránili a tak přišel trest na druhé straně. V 24.min. si otevřel střelecký účet Martin Urban, když po nezištné přihrávce Malého zvýšil na 3:0. Dále jsme hru kontrolovali, jen v 33´jsme nechali okénko v naši perfektně pracující obraně, ale golman Šlingr, samostatný únik a následnou střelu útočníka, včasným vyběhnutím zmařil. V 35.min. přidal svůj druhý zásah Ježek a zvýšil na 4:0, po nádherné přihrávce od Urbana a chladnokrevně zakončil samostatnou akci, střelou podle golmana a tím uzavřel i účet prvního poločasu. Celý druhý poločas jsme dále hráli naši hru a přidali jsme i další branky. V 64.min. 5:0, když se prosadil Martin Urban a ten v 75.min. zvýšil na 6:0 a stalo se něco, co se asi již nikdy nebude opakovat a to, že ze třech vyložených šanci se 3x prosadil a vstřelil tři krásné branky. Soupeř měl pak jen několik centrů do vápna a vytvořil si i dvě vyložené příležitosti ke vstřelení gólu. První v 72´, které zabránil odkopem ve skluzu na brankové čáře Malý, který si počínal, ve svém druhém zápase, jako zkušený mazák. Druhou v 80´, ze které skončil i míč v naší síti, ale gól nebyl pro ofsajd správně uznán, naprosto přesným hlavním rozhodčím Stryhalem. Celé mužstvo bych chtěl pochválit za velice disciplinovaný výkon a příkladnou bojovnost a tak jsme dali hezký dárek Láďovi Ježkovi a Fandovi Gregarovi k jejich životním jubileím.

P á t e k   1 5 . dubna:

G A R D A : SK  B E N Á T K Y – Slovan  L Y S Á   2 : 4  (1:1)

Branky: Ježek 2, Janda, Vaněk

Sestava: Šlingr Venda – Pilný, Klacek, Poborský Marek, Malý Jan – Schneiberg, Ježek, Starý, Janda – Vaněk, Nová Pepa

Utkání se hrálo na umělé trávě, což nám vyhovovalo. Přestože jsme velice dobře kombinovali, tak se nám v prvním poločase nedařilo proměňovat šance a nastřelili jsme 3x tyč branky soupeře. Domácí se ujali vedení 1:0 v 23.min. po naši chybné rozehrávce v obraně. Jinak si za celý první poločas nevytvořili žádnou další šanci. Nám se podařilo vyrovnat na 1:1 v 32.min., když Láďa Janda dostal kolmici za obranu a samostatný únik chladnokrevně zakončil střelou podle gólmana. Celý druhý poločas jsme měli kombinační i fysickou převahu, ač jsme k utkání přijeli jen s jedenácti hráči. Vytvářeli jsme si jedno šanci za druhou, které se nám ale nedařilo proměňovat a tak přišel trest. Soupeř se ujal opět vedení 2:1 z ojedinělé střely, která skončila v šibenici. Proto jsme provedli změnu v rozestavení a přešli na tři obránce a vysunuli Máru Poborského do útoku, čímž jsme si vytvářeli ještě větší tlak a v rozmezí sedmi minut jsme zaslouženě vstřelili tři góly. V 68.min. vyrovnával na 2:2 Tomáš Vaněk a pak se dvakrát trefil Láďa Ježek – v 73.min. 2:3 a v 74.min. 2:4 a utkání jsme dovedli zkušeně do vítězného konce.

P á t e k 8 . dubna :

G a r d a : Slovan  L Y S Á – AFK  S E M I C E   2 : 6 (1:2)

Branky: Bašus, Poborský

Sestava: Šlingr Venda – Malý Jan, Klacek, Lokšík, Pilný – Bašus, Ježek, Janda, Schneiberg – Urban, Starý, střídali: Novák Josef, Poborský Marek, Jelínek, Tomek

Začátek našeho prvního utkání nové sezóny byl pro nás slibný a to i přesto, že za soupeře nastoupil i Marek Poborský, jelikož se někteří hráči Semic dostavili k utkání až po jeho zahájení. Později, když už byly Semice kompletní, převlékl M.Poborský dres  a opět byl platným hráčem naši SG. Dobře jsme kombinovali a hru jsme od počátku „drželi ve svých rukou“. Naše první branka tak na sebe nenechala dlouho čekat – Bašus si po úniku po levém křídle navedl míč do středu a chytrou ranou obstřelil soupeřova golmana pod břevno a vedli jsme 1:0. Pak jsme mohli naše vedení ještě navýšit, když např. Urban zcela sám před soupeřovým brankářem přestřelil a několik dalších „loženek“ zůstalo nevyužito. A tak opět přišlo otřepané „nedáš – dostaneš“. Nejprve nás zachránil několika bravurními zákroky V.Šlingr, především skvěle zasáhl proti soupeři, který se protlačil až na penaltu, ale Venda jeho šanci výtečně zmařil!!! Soupeř nás však rychlým pohybem v útoku přehrával a pak přeci dvěma „slepenými“ góly do poločasu otočil skóre na 1:2. Ve druhém poločase jsme zvýšili aktivitu a vypadalo to, že zase utkání otočíme v náš prospěch, ale bohužel jsme doplatili na zahazování šancí. Jediným úspěchem byla hlavička Poborského do prázdné brány, po neuvěřitelném lobu Urbana z brankové čáry přes všechny bránící hráče i golmana - srovnáno na 2:2. Pak nás soupeř zaskočil rychlými útoky a efektivní koncovkou. Na 2:3 upravil T.Semecký dalekonosnou ránou až zpoza půlky hřiště, když si všiml, že náš golman je daleko před vápnem a zkušeně nechytatelným lobem zavěsil. My jsme se pak snažili srovnat skóre, ale to se nepodařilo a naopak soupeř velmi dobře kontroloval hru a navíc přidal ještě tři branky. My jsme tak odcházeli do kabin s debaklem, ale za tónů oslavné písně „Někdo má narozeniny“, kterou zpívala z rozhlasové kabiny, skupina našich věrných fanynek, na počest padesátin Aleše Schneiberga. Soupeř se pak přišel do naší kabiny Alešovi omluvit za pokažený slavnostní zápas, popřáli mu k padesátinám a předali mu památeční dres k jeho kulatému výročí, které jsme v klubovně po gratulacích a předání darů slavili až do brzkých ranních hodin.