JARO 2017

S o b o t a  1 0 . června :

Ž á c i :  SKP  M L A D Á   B O L E S L A V  - Slovan  L Y S Á   1 0 : 0 (4:0)

Sestava: Šemlej – Povolný, Procházka Tomáš, Kiselovič, Strnad – Nič Tomáš, Horvát Jan, Chmelík, Bureš – Horvát Patrik, Horvát Jakub, střídal Nič Jakub

V posledním utkání sezóny jsme opět prohráli, protože domácí byli fotbalovější a byla na nich viditelná mnohem větší chuť do hry a touha po vstřelení branek. My jsme jim svými hrubými chybami, nedůsledností a nedůrazem v soubojích vše usnadnili. Pochvalu zaslouží jen brankář Šemlej a neutuchající bojovník Jakub Horvát. Ostatním slouží ke cti, že se k zápasu alespoň dostavili, na rozdíl od „rádoby fotbalistů“ kteří opět dali přednost svým individuálním zájmům před fotbalovým zápasem.

N e d ě l e  4 . č e r v n a :

Ž á c i : Slovan  L y s á – Slavoj  V R D Y  0 : 13 (0:5)

Sestava: Lorko – Horvát Patrik, Povolný, Cáska, Strnad, Chmelík, Horvát Jan, Horvát Jakub, Bureš, Nič Tomáš, Nič Jakub

Protože někteří naši „borci“ opět dali přednost svým jiným zájmům před fotbalem a někteří jsou zraněni, nastoupili jsme pouze s jedenácti hráči a tím i bez možnosti střídat. To se projevilo hlavně ve druhém poločase, kdy už naši žáci soupeři, který měl v kádru 10 žáků nejstaršího možného ročníku, vůbec nestačili.

N e d ě l e  2 8 . k v ě t n a :

Ž á c i : TJ  K Ř I N E C – Slovan  L Y S Á  6 : 1 (4:0)

Sestava: Šemlej – Povolný, Krejčík, Chmelík, Steiner – Strnad, Šlingr David, Horvát Jan, Bureš – Horvát Jakub, Nič, střídal Cáska

Domácí zvítězili zaslouženě. Pro body šli s větší vervou a byli mnohem fotbalovější než naši žáci. Do druhého poločasu si dovolili nasadit mladší žáky (menší než ti naši), ale i tak dokázali skóre ještě navýšit. Naši kluci, kteří se od sebe „fotbalovou kvalitou“ příliš neliší, by si měli na hřišti místo neustálého vzájemného slovního napadání, spíše pomoci a v případě potřeby zaskočit jeden za druhého. Ale to bohužel jen potvrzuje, že nejsou tým, který by táhl za jeden provaz.

S o b o t a  2 0 . k v ě t n a :

Ž á c i : SK  B E N Á T K Y – Slovan  L Y S Á   3 : 1 (2:0)

Sestava: Šemlej – Chmelík, Krejčík, Lorko, Steiner, Strnad, Šlingr David, Procházka, Horvát Jan- Horvát Jakub, Kiselovič, střídali: Bureš, Cáska, Povolný, Nič Tomáš a Nič Jakub

Utkání s předposledním týmem tabulky jen potvrdilo to, že jsme opravdu nejslabším týmem v celé skupině. Výsledek je ještě přijatelný, neboť soupeř si vytvořil celou řadu dalších dobrých příležitostí, které však nedokázal proměnit v branky. My jsme snižovali šťastným gólem Šlingra až v předposlední minutě.

Zápas ukázal, že oproti všem soupeřům nám chybí základní dovednosti, bez nichž nelze uspět v žádné soutěži. Zaostáváme v pohybu (s míčem, ale především bez něj), ve hře s míčem, rychlosti, důrazu i bojovnosti. Žákům chybí herní disciplina a zodpovědnost. A také pokora a chuť na sobě pracovat a překonávat překážky. Pokud na těchto věcech nebudou pracovat, těžko se v budoucnu prosadí. K tomu samozřejmě nestačí jen tréninky, na které ani všichni nedocházejí! Fotbal není jen kopání na branku nebo hraní na dvě branky na malém hřišti, jak si někteří z kluků mylně vysvětlují. Věřím, že tato nepovedená sezóna alespoň některým otevře oči a kluci pochopí, že bez poctivého trénování, ke kterému přidají i něco více ve svém volném čase, se opravdu nikam neposunou.

N e d ě l e  1 4 . května:

Ž á c i : Slovan  L Y S Á – SK  K O S M O N O S Y   0 : 5 (0:0)

Sestava: Šemlej – Horvát Jakub, Steiner, Cáska, Bureš, Lorko, Horvát Jan, Strnad, Chmelík, Procházka Tomáš, Kiselovič, střídali Nič Tomáš a Nič Jakub

Soupeř nepřijel v nejsilnější sestavě a nám se podařilo udržet v poločase bezbrankovou remizu. Do druhého poločasu poslali hosté pětici čerstvých hráčů a protože tréninková morálka našich žáků je bídná, projevilo se to získáním soupeřovi velké převahy, kterou dokázal vyjádřit i střelecky. Kluci se tak znovu přesvědčili, že bez pořádné fysické kondice se nedá hrát proti žádnému soupeři. Nyní nás čekají dva zápasy se slabšími soupeři, v nichž by se mohlo dát, pokud by se sešel kompletní tým, získat nějaký ten bodík. Ale to vše záleží pouze na přístupu kluků k plnění svých fotbalových povinnosti.

S o b o t a  6 . k v ě t n a :

Ž á c i :  M N I C H O V O H R A D I Š T S K Ý   S K  - Slovan  L Y S Á   1 1 : 0 (7:0)

Sestava: Šemlej – Strnad, Procházka, Le Thuan, Povolný – Horvát Jan, Kiselovič, Šlingr David, Cáska – Horvát Jakub, střídali:Nič Tomáš a Nič Jakub

Utkání proti vedoucímu celku soutěže mělo jednoznačný průběh. Za přijatelný výsledek vděčíme výbornému výkonu Lukáše Šemleje v brance, který dokázal zlikvidovat celou řadu vyložených soupeřových šancí. Ostatní naši žáci zaslouží pochvalu za bojovnost, s níž se snažili vyrovnat větším a vyspělejším domácím hráčům, v jehož základní sestavě bylo 9 žáků narozených v r.2002 – 15 let. V našem kádru je jen jeden hráče této věkové kategorie.

N e d ě l e  3 0 . d u b n a :

Ž á c i : Slovan  L Y S Á – FK  Č Á S L A V   2 : 10 (0:6)

Sestava: Nič Jakub – Povolný, Procházka, Steiner – Strnad, Šlingr David, Kiselovič, Horvát Jakub, Horvát Jan – Nič Tomáš, Bureš

K utkání jsme nastoupili v jedenácti, neboť někteří hráči ( a potažmo i jejich rodiče), si pletou fotbalový tým s nepovinným kroužkem! (Už se těším na jejich naštvané SMS či hovory o tom, co si to vůbec dovoluji připravovat je o jejich volný čas, bránit jim v pořádání výletů či rodinných oslav atd. a ještě se do nich takto hrubě a drze navážím. Jenže dokud ti kluci nebudou považovat tréninky a zápasy, prostě fotbal vůbec, za důležité, je veškerá práce opravdu marná.) Ale dost filozofování, stejně zbytečného a něco k zápasu. V pním poločase jsme proti tradičně fysicky i fotbalově vyspělejšímu soupeři neměli šanci. Po přestávce jsme zkusili hru zjednodušit a hrát delší nákopy, kluci přidali i na bojovnosti a výsledkem byly dvě vstřelené branky bratrů Horvátů, z nichž hlavně ta Kubova stála opravdu za to. Další příležitosti jsme již využít nedokázali a soupeř ještě čtyři góly přidal a skóre se zastavilo na stavu 2:10. Kluky, kteří zápas odehráli, pochválím za docházku a za bojovnost ve druhém poločase.

N e d ě l e  2 3 . d u b n a :

Ž á c i : FK Kavalier  S Á Z A V A – Slovan   L Y S Á   1 4 : 1 (6:1)

Sestava: Šemlej – Šlingr David, , Chmelík, Horvát Kuba, Steiner, Povolný, Bureš, Kiselovič, Cáska, Le Vu Hoang Anh, Nič Tomáš, střídající: Nič Kuba,

Na soupeře, který nastoupil s osmi hráči ročníku 2002 a 03 a tito žáci dali dohromady deset gólů. V našem družstvu máme z této věkové kategorie a tak kluci na ně nestačili. I přes dvoucifernou porážku si zaslouží pochvalu náš brankář Šemlej, který dobrým výkonem zabránil ještě vyšší porážce a byl našim nejlepším hráčem.

N e d ě l e  1 6 . dubna :

Ž á c i : Slovan  L Y S Á – SK  Z E L E N E Č   0 : 8 (0:4)

Sestava: Šemlej – Šlingr David, Le Vu Hoeng Ahn, Povolný, Cáska, Bureš, Nič Tomáš, Strnad, Horvát Jan, Kiselovič, Horvát Patrik, střídali: Horvát Jakub a Nič Jakub

Soupeř byl fysicky i fotbalově zdatnější a s přehledem zvítězil.

S o b o t a   8 . d u b n a :

Ž á c i : FK  K O L Í N   B – Slovan  L Y S Á   22 : 0 (8:0)

Sestava: Nič Jakub – Šlingr David, Steinbach, Nič Tomáš, Povolný, Cáska, Bureš, Horvát Jakub, Strnad, Horvát Jan

O výsledku rozhodla větší fyzická zdatnost a fotbalová vyspělost domácích.

N e d ě l e  2 . d u b n a :

Ž á c i : Slovan  L Y S Á – Sparta  K U T N Á  H O R A   0 : 5 (0:0)

Sestava: Šemlej – Povolný, Procházka, Lorko, Strnad – Bureš, Šlingr David, Kiselovič, Chmelík – Steinbach, Horvát Jakub, střídali : Horvát Jan, Cáska, Le Vu, Nič

Oproti minulému zápasu musím kluky pochválit za nasazení a zodpovědné plnění obranných úkolů. Bohužel jim opět v závěru došly síly a fyzicky vyspělejší soupeř toho využil k vítězství. První branku dali hosté v 51.min. a další přidali až v závěrečných deseti minutách hry v 61, 64, 65 a 69.minutě.

N E D Ě L E  2 6 . b ř e z n a :

Ž á c i :  SK  Č E S K Ý   B R O D – Slovan  L Y S Á   8 : 0 (4:0)

Sestava: Šemlej – Šlingr David, Horvát Jan, Procházka Tomáš, Povolný, Chmelík, Kiselovič, Horvát Patrik, Bureš, Horvát Jakub, Strnad

Ani žákům se utkání na soupeřově hřišti nevydařilo a odešli rovněž vysoko poraženi. Soupeř byl fysicky zdatnější a dokázal toho využít a vysoko zvítězit.

N e d ě l e : 1 9 . b ř e z n a :

Ž á c i : Slovan  L Y S Á  -  FK  D O B R O V I C E  2 : 5 (1:4)

Sestava: Vančík – Bílek, Procházka, Chmelík, Steiner – Povolný, Kiselovič, Šlingr David, Strnad – Horvát Jakub, Šemlej, střídali Horvát Jan a Nič Jakub

Prvních dvacet minut to vypadalo, jako kdyby kluci nikdy nehráli na velkém hřišti a nikdy neviděli míč. Špatně bylo úplně všechno a nepodržel nás ani brankář. Stav 0:4 tak byl ještě milosrdný. V poslední minutě první půle, jsme předvedli jedinou kloudnější akci a hned skončila brankou. Po bratrské spolupráci bratrů Horvátu, zužitkoval Jakubovu přihrávku Jan a snížil na 1:4. Druhý poločas už vypadal úplně jinak. Najednou jsme byli schopni si nahrát, dokázali jsme přerušovat soupeřovy akce a hlavně jsme bojovali! Bohužel, jsme po brankářově chybě, přímo z rohu inkasovali ještě jednou, naštěstí naposledy. Směrem dopředu jsme předvedli několik pohledných akcí, dočkali jsme se však již jen jediné branky, když po druhé gólové přihrávce Jakuba Horváta, přesně mířil Šlingr a snížil na 2:5. Jakub Horvát potom ještě po samostatné akci nastřelil tyč.

Za druhý poločas kluky pochválím, ale nechápu, proč stejným způsobem nemohli odehrát i první poločas, který je tak připravil o lepší výsledek.

S o b o t a  1 1 . března:

Ž á c i : Sokol  J E S T Ř Á B Í   L H O T A – Slovan  L Y S Á   1 0 : 0 (8:0)

Sestava : Vančík – Chmelík, Procházka, Kiselovič, Steiner – Povolný, Horvát Patrik, Šlingr David, Strnad – Horvát Jan, Horvát Jakub, střídali: Bureš, Steinbach, Nič Tomáš, Nič Jakub

Kluci nastoupili po zimní přípravě k prvnímu zápasu na velkém hřišti a navíc proti soupeři, který disponuje ve svém týmu dvanácti hráči ročníku narození 2002, což mu můžeme závidět (u nás byl jeden). Po hrůzostrašném prvním poločase, ve kterém jsme soupeři nestačili vůbec v ničem a vstřelení branek jsme mu v podstatě nabízeli, nastalo ve druhém poločase výrazné zlepšení, především v nasazení a plnění obranných úkolů. Také jsme inkasovali již jen dvě branky, přičemž ta poslední byla hodně laciná. Za probuzení ve druhém poločase patří klukům pochvala, ale je potřeba, aby si uvědomili, že musí bojovat po celý zápas.

PODZIM 2016

N e d ě l e  1 3 . listopadu :

Ž á c i : Slovan  L Y S Á – SKP  M L A D Á   B O L E S L A V   0 : 2 (0:1)

Sestava: Vančík – Steiner, Procházka, Šlingr David, Povolný – Horvát Jan, Kiselovič, Bílek, Chmelík – Horvát Jakub, Horvát Patrik, střídali: Bureš, Nič Tomáš, Strnad

Sehráli jsme poměrně vyrovnané utkání, soupeř však dokázal brankami potrestat naše dvě chyby a my jsme své brankové příležitosti využít nedokázali. Hosté byli úspěšní a závěru prvního poločasu 32.min. 0:1 a v úvodu druhé půle 37.min. 0:2.

S o b o t a  5 . listopadu :

Ž á c i : Slavoj  V R D Y – Slovan  L Y S Á   8 : 0 (4:0)

Sestava: Vančík – Povolný, Procházka, Kiselovič, Steiner – Bílek, Strnad, Šlingr David, Chmelík – Horvát Jan, Horvát Jakub, střídali : Bureš, Nič T., Cáska, Nič J., Le Vu

Utkání mělo jednoznačný průběh, domácí nás předčili ve všech herních činnostech. Od vyšší porážky nás uchránil řadou velmi dobrých zákroků brankář Vančík. Jsem zklamán přístupem většiny žáků, kteří nejsou ochotni na hřišti bojovat. Našim nejlepším hráčem byl ten nejmenší z nich – Jakub Horvát. Pokud by ostatní bojovali, alespoň z poloviny tolik jako Kuba, nutně by se to muselo na hřišti projevit. Bohužel nedokážeme naše nedostatky nahradit ani bojovnosti, proto je naše situace taková, jaká je.

N E D Ě L E  3 0 . ř í j n a :

Ž á c i : Slovan  L Y S Á  - TJ  K Ř I N E C   1 : 3 (1:1)

Sestava: Vančík – Horvát Patrik, Horvát Jakub, Procházka Tomáš, Bílek, Povolný, Šlingr David, Chmelík, Horvát Jan, Strnad, Steiner, střídali: Cáska, Steinbach, Vu Hoang

Utkání jsme dobře rozehráli a po akci Patrika Horváta zakončené střelou do břevna pohotově dorážel Jakub Horvát – 1:0. Soupeř držel míč častěji na svých kopačkách, ale do vyložených šancí se nedostával. Přesto se ještě do poločasu dočkal vyrovnání, když naše stoperská dvojice opustila svůj prostor a útočník hostí náběh na brankáře s přehledem proměnil – 1:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním minimálně udržet remizový stav, ale tradičně nám začali docházet síly a s tím přišly i chyby v obraně, které bohužel soupeř dokázal potrestat. Nejprve mohl strhnout vedení zpět na naši stranu Bílek, ale z tři metrů překopl odkrytou branku. A potom přišly zmiňované chyby. Po dlouhém nákopu jsme nechali míč propadnout do vápna, ze strany přišel přízemní centr a zcela nekrytý nejmladší hráč hostí neměl problém z malého vápna dokopnout míč do sítě – 1:2. O pár minut později vyrazil náš brankář přímý kop jen před sebe a útočník hostí byl rychlejší než naši žáci a bylo rozhodnuto – 1:3.

N e d ě l e  2 3 . ř í j n a :

Ž á c i : Slovan  L Y S Á  - SK  B E N Á T K Y  3:3 (2:1)

Sestava: Šemlej – Šlingr David, Horvát Patrik, Horvát Jakub, Steiner, (58´-Strnad), Procházka Tomáš, Bílek, (36´-Bureš), Kiselovič, Povolný, Vančík,  Chmelík, (36´Horvát Jan)

Konečně jsme se dočkali alespoň bodu, byť zápas byl rozehrán na vítězství a nakonec jsme však mohli utkání i prohrát. Hosté se ujali po nedůrazu v našem vápně vedení 0:1, ale nám se do poločasové přestávky podařilo stav utkání otočit, po dvou individuálních akcích Patrika Horváta v 10 a 15.minutě. Tentýž hráč mohl přidat ve druhém poločase i třetí branku, ale v jasné šanci netrefil branku. O chvíli později jsme se přece jen radovali, když z přímého kopu překonal soupeřova brankáře Procházka – 3:1. Dvoubrankové vedení jsme však dlouho neudrželi a nakonec jsme se strachovali i o zisk jediného bodu za remízu, neboť nám již tradičně v závěru docházely síly. Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost (dokud stačili se silami), za tři vstřelené branky a získaný bod. Doufejme, že se nám podaří ještě nějaký přidat.

S o b o t a  1 5 . ř í j n a :

Žá c i : SK  K O S M O N O S Y – Slovan  L Y S Á   1 1 : 0 (7:0)

Sestava: Vančík – Horvát Jan, Horvát Patrik, Horvát Jakub,Steiner, (62´Bureš), Krejčík, (53´ Cáska), Chmelík, Bílek,(60´ Nič Tomáš), Kiselovič, Steinbach, Strnad

N e d ě l e  9 . ř í j n a :

Ž á c i :  Slovan  L Y S Á – SK  M N I C H O V O  H R A D I Š T Ě   0 : 11 (0:1)

Sestava: Šemlej – Povolný, Le Thuan, Kiselovič, Procházka – Bureš, Horvát Patrik, Šlingr David, Strnad – Horvát Jan, Horvát Jakub, střídali: Chmelík, Nič, Cáska, Le Vu, Steinbach

První poločas kluci odehráli na hranici svých možností, několikrát nám přálo při šancích vedoucího týmu soutěže štěstí a několika výbornými zákroky se prezentoval náš brankář. Ve druhém poločase jsme soupeři usnadnili cestu za zbytečně vysokým vítězstvím spoustou zbytečných a hrubých chyb.

S o b o t a  1 . ř í j n a :

Ž á c i : FK  Č Á S L A V –Slovan  L Y S Á  6 : 0 (2:0)

Sestava: Šemlej – Krejčík, Le Thuan, Kiselovič, Procházka – Povolný, Šlingr David, Bílek, Lorko – Horvát Jan, Horvát Patrik, střídali: Bureš, Chmelík,Horvát Jakub, Le Vu, Strnad, Nič Jakub

Po prvním poločase to vypadalo na výsledkově nejpřijatelnější zápas. Po poločasové přestávce nám však postupně došly síly a začali jsme dělat zbytečné a hrubé chyby, které soupeř potrestal.

S t ř e d a  2 8 . z á ř í :

Ž á c i : SK  D O B R O V I C E – Slovan  L Y S Á  1 2 : 2 (8:0)

Sestava: Šemlej – Lorko, Šlingr David, Kiselovič, Steiner – Povolný, Bílek, Horvát Patrik, Horvát Jan – Bureš, Horvát Jakub, střídali: Strnad, Cáska, Le Vu,  Nič Tomáš, Nič Jakub, Chmelík

První poločas byl z naší strany Katastrofální, o čemž svědčí i výsledek. Ve druhé půli se kluci snažili plnit co jsme si v kabině řekli a bylo to znát i na výsledku, tak hlavně na způsobu naši hry. Naše branky vstřelili Bílek a Horvát Jan.

N e d ě l e  2 5 . z á ř í :

Ž á c i : Slovan L Y S Á – Kavalier  S Á Z A V A  1 : 6 ( 1:3)

Sestava: Šemlej – Steinbach, Thuan, Kiselovič, Steiner – Povolný, Šlingr David, Horvát Patrik, Bílek – Horvát Jan, Horvát Jakub, střídali: Strnad, Bureš, Chmelík, Cáska

Ani s předposledním týmem tabulky jsme nedokázali sehrát vyrovnané utkání. Sice jsme se již ve 2.min. ujali vedení 1:0, brankou Patrika Horváta, ale to bylo z naší strany vše. Měli jsme několik brejkových příležitostí, ale nic už jsme z nich nedokázali využít. Naopak soupeř, který byl v průměru věkově starší a tak í fysicky zdatnější trestal naše chyby, nedůslednost v obraně a malý důraz v osobních soubojích.

S o b o t a : 1 7  . z á ř í :

Ž á c i : SK  Z E L E N E Č – Slovan  L Y S Á  6 : 2 (2:0)

Sestava: Vančík – Kiselovič, Thuan, Lorko, Šlingr David – Chmelík, Procházka, Bílek, Horvát Jan – Horvát Patrik, Horvát Jakub, Střídali: Bureš, Povolný, Cáska, Strnad, Nič Tomáš

Do zápasu jsme nastoupili s tím nejlepším kádrem, co máme k dispozici, přesto byl však soupeř mnohem lepší a zcela zaslouženě zvítězil. Poločasový výsledek 2:0 byl ještě milosrdný, protože domácí nevyužili celou řadu brankových příležitostí a kdyby Patrik Horvát proměnil své dva brejky, mohlo být skóre vyrovnané. V úvodu druhého poločasu jsme se přece jen dočkali i my, když domácí brankář neudržel míč po centru Thuana a důsledný Patrik Horvát trestal 2:1. Domácí však o tři minuty později přidali třetí branku a znovu opanovali průběh utkání. My jsme ještě dokázali snížit na 4:2, když po akci Patrika Horváta a jeho přihrávce přesně zamířil Bureš. V posledních minutách jsme, po hloupých chybách, inkasovali ještě dvě branky. Pozitivem jsou dvě vstřelené branky a několik dalších, bohužel nevyužitých šanci. Naopak obrovským problémem je obranná hra celého týmu, slabá fyzická kondice a i spousta nedostatků v základních fotbalových činnostech.

N e d ě l e  1 1 . z á ř í :

Ž á c i : Slovan  L Y S Á  - FK  K O L Í N „B“  0 : 9 (0:2)

Sestava: Vančík – Lorko, Le Thuan, Cáska, Strnad – Chmelík, Bílek, Horvát Patrik, Nič Tomáš, (Nič Jakub) – Bureš, Horvát Jan

Soupeř dobře a rychle kombinoval a v podstatě nás předčil ve všech herních činnostech. Poločasový výsledek byl přijatelný, kluci se ještě stihali vracet a zahušťovat prostor kolem našeho vápna i v něm, ve druhém poločase šlo v podstatě o hru na jednu branku. Navíc hosté začali proměňovat brankové příležitosti a skóre, od padesáté minuty hrozivě narůstalo až na konečných 0:9. Z naší strany stojí za zmínku samostatný průnik Patrika Horváta v první půli, při jehož zakončení byl zastaven faulem v pokutovém území. Sám se postavil k penaltě, ale míč poslal doprostřed branky a hostující brankář ho vyrazil. V závěru utkání, kdy soupeř prostřídal sestavu, se do dvou slibných šancí dostal Chmelík, ale netrefil branku. Nestačili jsme na soupeře fotbalově ani fysicky, čeká nás spousta práce, abychom s některým z našich dalších soupeřů dokázali odehrát alespoň trochu vyrovnaný zápas.

S o b o t a  3 . z á ř í :

Ž Á C I : Sparta  K U T N Á  H O R A – Slovan  L Y S Á   6 : 0 (2:0)

Sestava: Vančík – Strnad, Procházka, Cáska, Steiner – Bureš, Bílek, Horvát Patrik, Lorko – Horvát Jan, Horvát Jakub, střídali Nič Tomáš a Nič Jakub

K utkání jsme odjeli bez několika hráčů základní sestavy (zranění, rodinné akce, nezodpovědnost). Výsledek je ještě milosrdný, naštěstí domácí spoustu svých příležitostí nevyužili nebo stačil zasáhnout náš brankář. Pokud bychom my proměnili naše ojedinělé šance, mohl být poločasový výsledek 2:2. Jakuba Horváta vychytal domácí brankář a jmenovec Patrik Horvát netrefil branku. Dlouho jsme drželi celkem přijatelný výsledek 0:3, ale v posledních pěti minutách, když už většina našich mladších i méně fysicky vyspělých žáků odpadla, tak domácí přidali další tři branky.

S t ř e d a  31. s r p n a :

Ž Á C I : Slovan  L Y S Á – Sokol  J E S T Ř Á B Í  L H O T A  0 : 6 (0:3)

Sestava: Vančík – Kiselovič, Le Thuan Ahn, Cáska, Steiner – Chmelík, Horvát Patrik, Bílek, Strnad, Horvát Jan, Horvát Jakub, střídali: Nič, Vu Hoang

Utkání mělo jednoznačný průběh. V sestavě hostí nastoupilo deset hráčů ročníku 2002, který nám zcela chybí a bylo to znát. Fysicky jsme nestačili a jen díky dobrým zákrokům brankáře a nedůsledností či zbrklostí soupeře, je skóre ještě přijatelné. Od příštího týdne musíme zapracovat na zlepšení fysické kondice, na orientaci žáků na hřišti i na plnění taktických pokynů. Ve druhém poločase, kdy se kluci snažili plnit to, co jsme si řekli a přidali na bojovnosti, se tu a tam objevili i  fotbalovější akce. A za to patří našim klukům ocenění.

N e d ě l e  2 8 . s r p n a :

Ž á c i : Slovan  L y s á – SK  Č E S K Ý  B R O D   2 : 0 (1:0)

Sestava: Kiselovič – Šlingr David, Le Thuan, Cáska, Procházka – Strnad, Horvát Patrik, Bílek, Lorko – Horvát Jan, Horvát Jakub, střídalo se hokejově a na hřišti se tak objevili i Steinbach, Nič a Le Wu Hoang

K prvnímu mistrovskému utkání v sezóně se konečně sešel dostatečný počet žáků, na trénincích se během prázdnin počet nikdy nepřehoupl přes osm. Soupeř byl fysicky vyspělejší a navíc řada našich hráčů si na velkém hřišti zahrála vůbec poprvé. I přes tento handicap však kluci předvedli velmi solidní výkon. Nedostatky nahrazovali bojovností a zaslouženě zvítězili, protože dokázali vstřelit dvě branky. V 22.min. 1:0 Jakub Horvát, který se prosadil díky své důslednosti v pokutovém území a v 59.min. 2:0 – Patrik Horvát přidal vítěznou pojistku střelou za hranici velkého vápna. Také soupeř měl šance ke vstřelení branky, ale skvělými zákroky je zlikvidoval náš brankář. Všichni kluci si zaslouží pochvalu za nasazení a bojovnost. Bude potřeba ještě zlepšit kombinaci a také fysickou kondici, neboť většina našich hráčů měla ke konci zápasu problémy vydržet běhat.