sezóna 2019-2020

PDZIM 2019

N E D Ě L E  8 . z á ř í :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – Sokol  N O V É  S T R A Š E C Í   3 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Švorba, Kubín – Brabec Matouš, (67´-Hanke), Novák David, (84´-Růžička), Brabec Matěj, Novák Lukáš, Vránek, (72´- Veselý) – Ježek, Sosnovský, (59´- Kříž Tomáš)

Rozhodčí Hes, žluté karty 1:1.

V utkání soupeřů, kteří po čtyřech zápasech byli bez bodů, jsme dokázali zvítězit a po dlouhých čtyřiceti třech letech, si v krajském přeboru připsat první úspěch. Vítězství je zaslouženě vybojované po zodpovědném výkonu všech našich hráčů, kteří se tentokrát vyvarovali chyb z předchozích zápasů. Velkým přínosem bylo, že po delším zranění nastoupil Matěj Brabec, který se podílel na všech našich brankách. Zápas jsme začali tlakem a první šanci v 10´odvrátil soupeř na roh, který Vránek zakončil hlavou mimo branku, 12´- soupeřův hráč se dostal do sóla (ofsajd?), ale brankáře nepřekonal, 22´- šanci Ježka likvidoval s námahou soupeřův brankář a úspěšný nebyl za dvě minuty ani Matěj Brabec, 29´- pokus Ježka hlavou zmařil brankář a v následující minutě, stejnému hráči, odvrátil nohama na roh pokus z úhlu, 37´- největší šance soupeře, po rychlém útoku střela bez přípravy těsně nad břevno, 39´- aktivní Ježek mířil hlavou jen do náruče brankáře. Hned v úvodu druhého poločasu skvěle zakročil brankář Rathouský proti míči po zemi k tyči a v další minutě mu pomohla tyč, 52.min. 0:1 – Lukáš Mrázek bezpečně z penalty, nařízené za faul, 54´- vyrovnáno, ale jen na tyče, kterou hlavou trefil Ježek, 58.min. 1:1 – Vránek hlavou usměrnil do sítě centr Matěje Brabce, 63´ - Vránek po rychlém útoku mířil do brankáře, 67.min. 2:1 – Ježek po rohu Matěje Brabce a přiklepnutí Kubína, zařídil vedení, 76´- soupeřův protiútok odvrácen, 77´- útok Ježek – Veselý, který z vyložené posice mířil vysoko nad branku, 77´- Brabec těsně vedle tyče, 84.min.  3:1 – Kubín hlavou usměrnil míč do sítě po rohu Brabce, 89´- útok trojice Kříž – Ježek – Růžička zakončili střelou do brankáře a následný roh zůstal nevyužit. Dohráno a máme první body!

S o b o t a  3 1 . s r p n a :

M u ž i  A : SK  H V O Z D N I C E  - Slovan  L Y S Á    6 : 2 (1:2)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Švorba, Kubín – Vránek, Novák David, Brabec Matouš, Novák Lukáš, (68´ Hanke), Kříž Tomáš, (58´ Veselý) – Galovič, (79´ Sosnovský), Ježek

Rozhodčí Nerad, žluté karty 1:5.

Další zápas krajského přeboru jsme sehráli na hřišti soupeře, který byl po prvních třech kolech bez bodů. Utkání mělo dva rozdílné poločasy, v prvním jsme udávali tón hry a dokázali jsme otočit nepříznivý výsledek, zajistit si i vedení a vypadalo to, že můžeme dosáhnout na první body. Ve druhé půlce se karta obrátila, domácí přidali a snahu o zvrat utkání dokázali proměnit ve výrazné vítězství. K tomu jsme jim pomohli naším slabým výkonem v této části hry, který byl bez důrazu i nasazení. Tak jsme nakonec odjeli s pěknou „nakládačkou“, kdy jsme tři góly inkasovali v závěrečných pěti minutách! Zápas pro nás nezačal dobře, domácí se ujali již ve 3.min. vedení 1:0 brankou Kratochvíla z penalty, nařízené za faul v našem pokutovém území. Tento úvod s námi neotřásl a získali jsme územní převahu s několika šancemi. V 9´centr z přímého kopu Švorby prodloužil Ježek nad branku, 14´- střela Vránka letěla těsně nad břevno, 19´- protiútok domácích zakončen slabou střelou do náruče brankáře, 22´- další brejk domácích dva na jednoho vyřešil náš brankář, 27.min. 1:1 centr Kubína z levé strany tečoval domácí Neuman do vlastní branky, 32.min. 1:2 Kžíž dostal míč mezi obránce a běžel sám na brankáře, kterého prostřelil, 36´- rychlý útok domácích zakončen střelou, míč skončil v zázemí u delší tyče, 45´-  po přímém kopu Švorby orazítkoval Ježek hlavou s pomocí teče břevno, následně jsme zahrávali dva rohy a při druhém vystřelil Schneiberg na branku a domácí brankář s námahou s pomocí břevna zabránil brance. Do druhého poločasu jsme vstoupili ospale a naopak domácí postupně získali převahu. V úvodních deseti minutách zahrávali tři rohy, které jsme zlikvidovali a v 55´ jsme běželi dva na jednoho, Galovič však špatně přihrál nabíhajícímu Ježkovi a domácí se ubránili, v 57´zasahoval dvakrát úspěšně domácí gólman. Tyto šance jsme nedali a doplatili jsme na to. V 66.min. 2:2 domácí Rochl po nepřehledné situaci v našem vápně protlačil míč do sítě,  vyrovnání domácí nabudilo a my jsme „přestali hrát“, hlavně bránit. A výsledek se dostavil: 75.min. 3:2 Tomanec po chybě v obraně na naší pravé straně. Šance na vyrovnání přišla v 80´ domácí brankář s námahou vyrazil střelu Vránka na roh. V závěru přišel náš „pětiminutový kolaps“: 85.min. 4:2 – Hromádka potrestal chybu gólmana při vyrážení balónu a náš nedůraz ve vápně, 86´ pokus Hankeho z dálky vyrazil brankář na roh, 88´ Sosnovský nastřelil tyč z přímého kopu, 89.min. 5:2 Rochl potrestal nepochopitelnou „malou domů“ Veselého od postranní čáry z 40 m a v nastavení v 92.min. Varga uzavřel na 6:2 a další debakl byl na světě!

S o b o t a   2 4 . s r p n a :

M u ž i  A : SK  K O S M O N O S Y – Slovan  L Y S Á   9 : 2 (4:0)

Sestava: Novák Libor – Vránek, Švorba, Novák Lukáš, Schneiberg ml., (46´- Kříž Tomáš), Brabec Matouš, Urban, Kubín, Veselý, Novák David, Galovič, (68´Hanke)

Rozhodčí Budil, žluté karty 0:2.

K dalšímu zápasu krajského přeboru nás los poslal na hřiště soupeře, s kterým jsme  minulé sezóně v I.A třídě sehráli vyrovnané zápasy. Tentokrát jsme však utrpěli vysokou porážku i když tomu průběh utkání, který byl celkem vyrovnaný, neodpovídá. K zápasu jsme odjeli bez několika opor a jen s patnácti hráči. V zápase jsme doplatili hlavně na nedůslednost při bránění soupeřových protiútoku, kdy jsme nestihali je odvrátit a vrcholem byl závěr zápasu, kdy se naši hráči změnili v „tréninkové kuželky“ a domácí z každého útoku vstřelili branku! Soupeř se ujal vedení 1:0 v 9.min. Šulc proměnil penaltu nařízenou za faul, podobný střet se opakoval za chvilku před domácí brankou, ale zákrok na Veselého zůstal bez povšimnutí rozhodčího. V 12.min. opět Šulc zvýšil na 2:0 a další míč v naši síti skončil v 20.min. po střele Karáska. V 42.min. po střetu našeho brankáře se soupeřem byla nařízena další penalta a Maryška zvýšil na 4:0 a to byl výsledek poločasu. Ani začátek druhé půle pro nás nezačal dobře a v 54.min. zvýšil Žďárský na 5:0. Potom se v 67.min. trefil Kubín a snížil na 5:1, ale za deset minut to bylo 6:1, úspěšným střelcem byl Kubelka, v 81.min. Lukáš Novák snižoval na 6:2 a potom jsme neproměnili slibnou šanci. V závěru přišel náš katastrofální výpadek, kdy domácí v posledních čtyřech minutách dali z každého útoku branku: 87.min.  Fabián 7:2, 88.min. Beran 8:2 a v 90.min. Strouhal 9:2 a byl z toho debakl!

N e d ě l e  1 8 . s r p n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – SK  L H O T A  0 : 2 (0:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Švorba, Schneiberg ml., (46´Veselý) – Vránek, Novák David, (59´Sosnovský), Kubín, Novák Lukáš, (46´Kříž Tomáš), Brabec Matouš - Ježek, (83´Kozdera), Galovič, (68´Hanke)

Rozhodčí Vyhnal, žluté karty 2:1.

V utkání 2.kola krajského přeboru jsme se domácím stadionu utkali se soupeřem, který v uplynulém ročníku tuto soutěž vyhrál, ale zřekl se postupu do divize. I když mu v letní přestávce, kromě trenéra, odešlo i několik hráčů i tak mají rychlé a technické hráče, kteří nám dělali problémy. V prvním poločase si nás soupeř testoval a tak jsme v této části hry hráli vyrovnané utkání. Naše útoky však končily na hranici pokutového území soupeře, dobré brankové příležitosti jsme neměli a když byl útok zakončen střelou na branku, byla slabá a tak si s nimi brankář poradil. Brejkové protiútoky soupeře byli nebezpečnější a jen díky několika dobrým zákrokům brankáře Rathouského, skončil poločas bez gólů a vypadalo to nadějně. To však byl omyl. Od začátku druhé půle na nás hosté vlétli a jejich rychlé útoky jsme s námahou odvraceli až do 59.min., kdy po rychlé akci po pravé straně Veliký zajistil vedení 0:1, protože se naše obrana domnívala, že jde o ofsajd, ale asistent nesignalizoval. Další míč v naší brance skončil za pět minut, v 64.min. opět rychlou akci zakončil Kudela a zvýšil na 0:2. Hosté pak hru kontrolovali a výsledek si pohlídali, na zvrat jsme síly neměli a soupeř zaslouženě zvítězil. Nejzajímavější minuty utkání: 2´- pokus Ježka po centru Galoviče zblokován, 27´-soupeř zahrál přímý kop z 30 m, který jsme odvrátili a náš následný brejk vyřešili stoper s brankářem, 30´- David Novák se prokličkoval v pokutovém území, ale jeho slabá střela mířila do náruče brankáře, 40´- centr z přímého kopu zprava ze 45 m usměrnil David Novák hlavou do náruče brankáře, 46´- samostatná akce střídajícího Veselého skončila v náruči gólmana hostů, 48´- po dlouhém autu soupeře míč z hlavy jejich hráče těsně minul branku, 55´- Rathouský skvěle likvidoval střelu po zemi k tyči, 59´- protiútok do otevřené obrany zakončil úspěšně Veliký 0:1, 60´-další dobrý zákrok našeho brankáře po hlavičce soupeře, 61´- zahráli jsme dva rohy po sobě, které hosté odvrátili, 64.min. 0:2 – rychlý brejk Lhoty dvojice Veliký – Kudela zakončen další brankou, 76´- úspěšně jsme ubránili dva rohové kopy, 79´ - pokus Kubína hlavou mířil do náruče brankáře, 80´- další náš nevyužitý roh a po brejku nevyužil roh ani soupeř, 85´- další slabá střela na soupeřova brankáře.

S o b o t a   1 0 . s r p n a :

M u ž i  A : SK  D O B R O V I C E – Slovan  L Y S Á  3 : 0 (1:0)

Sestava: Rathouský – Helmich, Švorba, Schneiberg ml., Vránek, (65´ Brabec Matěj), Urban, Kubín, Brabec Matouš, Veselý, (82´Hanke), Ježek, (77´Sosnovský), Kříž Tomáš, (68´Novák David)

Rozhodčí Cílek, žluté karty 3:2.

K úvodnímu utkání krajského přeboru nám los určil těžkého soupeře a poslal nás na hřiště mužstva, které hrálo několik sezón úspěšně ČFL. Jelikož hlavní sponzor skončil s finanční podporou, přihlásili se do krajského přeboru. I přes odchod několika hráčů jich v kádru zůstalo pět a to mluví o jejich výkonnostní kvalitě. Průběh zápasu nebyl tak jednoznačný, jak by se zdálo z konečného výsledku a sehráli jsme celkem vyrovnané utkání. Hráli jsme ze zajištěné obrany a chtěli jsme se spolehnout na nějaký brejk. To se nám dlouhou dobu dařilo a domácí jsme nepustili do vyložené šance. Bohužel jsme v 35.min. neuhlídali nakrátko rozehraný roh a na následný centr si nejvýše vyskočil stoper Pečínka a domácí vedli 1:0. My jsme měli v první půli jen dva střelecké pokusy z dálky, které brankáře neohrozili. Ve druhém poločase jsme chtěli co nejdéle vydržet bez dalšího inkasovaného gólu, ale to se nám nepovedlo. V 53.min. jsme neuhlídali domácího kapitána Davida Miškovského, který využil přihrávku svého bratra a poslal míč za záda bezmocného Rathouského – 2:0. V dalším průběhu utkání jsme si vytvořili dvě obrovské šance, ve kterých byl Ježek, ale jedna jeho hlavička šla vedle a s druhou si poradil brankář, který chytal i v ČFL. Domácí přidali pojistku v 85.min., centr zprava dostal do sítě střídající Vajgl a upravil na 3:0. Hodnocení trenéra Sosnovského v „Nymburském deníku“ : Hráčům nemohu vytknout snahu, zápas odmakali, ale na dobře hrající Dobrovice to nestačilo a vyhráli zaslouženě. Hráli jsme celkem dobře dozadu, vpředu nám chyběl klid ve finální fázi. Ale z výkonu nemám špatný pocit.“