S o b o t a  1 1 . s r p n a :

M u ž i  A : Slovan  L Y S Á – TJ Java  D I V I Š O V  2 : 1 (1:0, 1:1)

po penaltách (penalty 3:1)

Sestava: Novák Libor – Schneiberg ml., Novák Lukáš, Kubín, Vránek – Veselý, Brabec, (83´ Kodeš), Poborský Ondra, Hanke – Novák David, Sosnovský

K úvodnímu zápasu nového soutěžního ročníku nám los určil soupeře, který nás v minulé sezóně dvakrát porazil. Tentokrát se mu to již nepodařilo, ale odvezl si však alespoň bod, který jsme za nevyužité šance v prvním poločase zbytečně ztratili. V našem mužstvu nastoupili tři noví hráči: zkušený brankář Libor Novák, když naši brankáři Rathouský a Šlingr dosud nedoléčili zranění, dále obránce Filip Vránek a vrátil se nadějný dorostenec Ondra Veselý. I tak jsme měli k utkání k dispozici úzký počet hráčů, když pět stabilních bylo omluvených, jsou na zahraničních dovolených. Nyní k vlastnímu průběhu zápasu. V prvním poločase jsme měli herní převahu a vytvořili si několik slibných šancí, hosté hrozili ojedinělými rychlými brejky, ale šanci neměli. První brankovou příležitost měl v 5´ Hanke, bránící hráč srazil střelu na roh, 9´- balon skončil v soupeřově brance, ale gól nebyl pro signalizovaný ofsajd uznán, 19´- Brabec z přímého kopu trefil soupeřova hráče ve zdi, 23´- zatím největší šance David Novák se probil v pokutovém území obešel i brankáře, ale míč z úhlu těsně minul u protilehlé tyče branku a skončil v autu, 26´-pohotovou střelu Sosnovského vyrazil brankář na roh, 29.min. 1:0 – Sosnovský hlavou umístil míč do sítě po přesném centru Poborského, 34´ Brabec z přímého kopu trefil tyč a míč se odrazil do rukou brankáři, 35´- brejk soupeře zažehnal Lukáš Novák, 36´- střelecký pokus hostů, míč letěl nad branku a v další minutě jejich rohový kop odvrácen, 40´-Kubín po rohovém kopu hlavou těsně vedle branky. Ve druhém poločase soupeř hru vyrovnal a měl i šance. Hned v úvodu se v 47´- David Novák dostal do sólového úniku na brankáře, soupeř ho však doběhl a zabránil mu v zakončení, následně v 48´- zahrávali hosté dva rohy, 53´ – střelu soupeře vyrazil brankář na roh, 58.min. 1:1 – Hanuš využil hrubé chyby brankáře Nováka s jmenovcem Lukášem a vyrovnal, 64´- dobrá hlavička Lukáše Nováka k tyči soupeřova brankáře nepřekonala, 67´-Brabec z přímého kopu mířil jen do zdi, 76´- David Novák šanci nevyužil, 78´- soupeř trefil břevno naši branky, 81´- centrovaný míč hráč Divišova z vyložené pozice poslal hlavou těsně mimo branku, 84´- střídající Kodeš po přímém kopu prodlužoval hlavou vedle branky, 88´- přímý kop Sosnovského odvrácen a následující brejk včasným vyběhnutím zlikvidoval náš brankář a stejně úspěšný byl i v další minutě. A tak utkání, které jsme mohli rozhodnout v prvním poločase, skončilo nerozhodně a následoval penaltový rozstřel, který se nám vydařil. Začínal soupeř a Vondrák dal – 0:1, Kubín vyrovnal na 1:1, pokus Rosypala brankář Novák likvidoval, Lukáš Novák byl úspěšný – 2:1, Hanuš překopl branku a stav se neměnil, Sosnovský byl úspěšný a zvýšil na 3:1, čtvrtou serií začínal soupeřův brankář Kopecký, ale brankáře Nováka nepřekonal, míč chytil a bylo hotovo. Bonusový bod tak zůstal doma. Slušně hrané utkání řídil objektivně rozhodčí Miroslav Vlk, který ukázal soupeři dvě žluté karty, my jsme hráli bez napomínání.