PODZIM 2018

S o b o t a  1 7 . listopadu :

D o r o s t : SK  M Ě S T E C   K R Á L O V É – Slovan  L Y S Á   7 : 2 (4:2)

Sestava: Horvát Jan – Machačný, Svatoš, Čermák, Strnad – Krutil, Houžvička, Horvát Adam, Zeman – Petrinko, Banga, střídal Povolný

I v závěrečném utkání kluci vysoko prohráli. První poločas dokázali uhrát ještě přijatelný výsledek a vstřelit i dvě branky, ale druhou půli již nebyli úspěšní. Sled branek: 13.min. 1:0, 15.min. 2:0, 17.min. 2:1 – Banga, 22.min.3:1 z penalty, 28.min. 3:2 – Horvát Adam, 33.min. 4:2, 60.min. 5:2, 80.min. 6:2 a 90.min. 7:2. Našim klukům je třeba poděkovat, že i když výsledky nebyly takové, jak bychom si přáli. Nenechali se znechutit a podzimní část soutěže řádně dohráli. Velký podíl na špatných výsledcích je skutečnost, že není stabilní brankář. Doufejme, že se nám v zimní přestávce podaří tento post vyřešit a jaro bude úspěšnější. Poděkování patří i Julovi Horváthovi, který vykonává jak funkci trenéra tak i vedoucího mužstva.

N e d ě l e  1 1 . listopadu:

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – C i d l i n s k á  FA    2 : 3 (1:1)

Sestava: Syrový – Svatoš, Krutil, Čermák, Stnad, Horvát Václav, Petrinko, Banga, Horvát Adam, Červeňák, Horvát Daniel, střídali: Zeman, Malár, Houžvička, Horváth David

Utkání vyrovnaných soupeřů skončilo naší těsnou porážkou, soupeř rozhodl ve druhém poločase dvěma góly v rozmezí tří minut.  Hostům se vydařil začátek zápasu a ve 4.min. se ujali vedení 0:1, v 32.min. Čermák vyrovnal na 1:1. Ve druhém poločase měli více ze hry naši kluci, ale bez brankového vyjádření a naopak soupeř dvěma brankami v 78 a 80.min. se ujal vedení 1:3, v 87.min. Petrinko snížil na 2:3 a to je i konečný výsledek.

N e d ě l e  4 . listopadu :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – TJ  L I T O L   0 : 4 (0:2)

Sestava: Machačný – Svatoš, Zeman, Petrinko, Jisl, Čermák, Červeňák, Horvát Adam, Horváth David, Horvát Václav, Steinbach, střídali: Banga, Houžvička, Horvát Jan, Horvát Daniel, Strnad

V městském derby jsme vysoko prohráli, výsledek však neodpovídá průběhu zápasu. Litol neměla nijak výraznou převahu, míč měli častěji pod kontrolou naši dorostenci, ale jejich snaha končila před hranicí soupeřova pokutového území. Zakončení našich útoků bylo nedůrazné a nepřesné. Soupeř byl při protiútocích nebezpečnější i produktivnější a trestal brankami nejistotu našich obránců i obou brankářů. V první půli byl v brance Machačný a druhou ho vystřídal Steinbach. Celý podzim doplácí kluci na skutečnost, že nemáme stabilního a spolehlivého brankáře a tak se střídají hráči z pole, kteří jsou ochotni jít do branky. Sled branek: 8.min. 0:1, 34.min.0:2, 69.min.0:3 a v 79.min.0:4 z přísné penalty.

Sobota  2 7 . ř í j n a :

D o r o s t : AFK  S E M I C E – Slovan  L Y S Á  7 : 1 (2:0)

Sestava: Machačný – Strnad, Čermák, Forejt, Banga, Červeňák, Houžvička, Steinbach, Horvát Adam, Svatoš, Malár, střídal Povolný

Dorostenci odjeli k zápasu v sestavě se třemi žáky a domácím dokázali ještě v prvním poločase odolávat. Ve druhé půlce jim postupně docházely síly a domácí toho využili ke vstřelení branek. Naši jedinou branku vsítil v 62.min. Banga, který snížil na 4:1.

Neděle 14.října:

Dorost: FK LOUČEŃ - Slovan Lysá 2:1(0:0)

Sestava: Machačný – Strnad, Čermák, Forejt, Horvát Jan, Houžvička , Banga, Horvát Václav, Malár, Červeňák,  Horvát Jakub, střídal Povolný

Branka: 75. Banga

Neděle  7 . ř í j na :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á  - TJ  S T R A K Y   0 : 8 (0:2)

Sestava: Steinbach - Machačný, Svatoš, Strnad, Krutil – Horvát Václav, Houžvička, Červeňák, Horvát Adam – Banga, Čermák,- střídající: Horvát Jan, Horvát Daniel

Dorostenci dostali doma debakl se soupeřem, který měl družstvo sestaveném ze starších i fyzicky zdatnějších hráčů: sedm sedmnácti a tři osmnáctiletí „chasníci“, kteří byli i fotbalovější. Proti nim neměli naši dorostenci, za které nastoupili i čtyři žáci, hlavně v osobních soubojích, mnoho šancí. V prvním poločase jsme ještě odolávali, ale ve druhé půli se naše obraná hra zcela zhroutila, kupila spoustu chyb a výsledkem bylo šest gólů a z toho i dva vlastní. Za stavu 0:6 jsme si vypracovali zhruba tři šance, které brankář likvidoval a jednou mu pomohlo břevno.

Neděle  3 0 . z á ř í :

D o r o s t : AFK  S A D S K Á / T A T C E – Slovan  L Y S Á   6 : 0 (0:0)

Sestava: Banga – Machačný, Strnad, Čermák, Svatoš – Houžvička, Povolný, Petrinko, Horvát Jan – Červeňák, Horvát Adam, střídal Malár

Utkání na soupeřově hřišti skončilo naší vysokou porážkou. První poločas skončil bez branek a naši dorostenci dokázali odolávat do 51.min. kdy se domácí ujali vedení 1:0, v 62.min. zvýšili na 2:0 a další branky přidali v 70.min. 3:0,  74.min. 4:0, 77.min. 5:0 a poslední branku na 6:0 zaznamenali v 85.min, kdy jsme dohrávali bez vyloučeného Petrinka, který dostal červenou kartu za nevhodnou kritiku rozhodčího. Doplácíme na skutečnost, že nemáme stálého a spolehlivého brankáře a dorostenci se na tomto místě střídají.

Neděle  2 3 . z á ř í :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – SK  S O K O L E Č   2 : 5 (2:3)

Sestava: Machačný – Houžvička, Strnad, Červeňák, Čermák, Forejt, Jisl, Petrinko, Horvát Jan, Horvát Jakub, Horvát Adam, střídali: Povolný, Malár, Horvát Daniel

Zápas, proti fysicky zdatnějšímu i fotbalově vyspělejšímu soupeři, začali naši dorostenci dobře. V úvodu hosty zaskočili a brankami Adama Horváta v 9.min. a Petrinka v 17.min. se ujali vedení 2:0. V další časti utkání, však střílel góly již jen soupeř. V 23.min. snížil na 2:1 a v 39.min. vyrovnal na 2:2 a před koncem prvního poločasu se ujal v 44.min. vedení 2:3. Druhý poločas byl hrán již za převahy Sokolče, který své vedení zvýšil slepenými góly po hrubkách našich bránících hráčů. 58.min. 2:4 naše vlastní branka a v 67.min. 2:5 po zaváhání brankáře. Naše pokusy o korigování výsledku končili na obraně soupeře a když se podařilo útok zakončit míč letěl mimo branku. I když toho hosté mnoho nepředvedli, na vítězství jim to stačilo.

Sobota  1 5 . z á ř í :

D o r o s t : Slovan  P O D Ě B R A D Y – Slovan  L Y S Á  2 : 3 (1:1)

Sestava: Machačný – Horváth D., Červeňák, Strnad, Forejt – Jisl, Houžvička, Horvát Jan, Petrinko, Horvát Adam, Banga, střídali: Svatoš, Čermák, Malár, Povolný

Dorostenci pokračovali v dobrých výkonech a ani ve čtvrtém utkání neprohráli. Vedení 0:1 zajistil v 26.min. Banga, netrvalo však dlouho, když domácí za pět minut  v 31.min. vyrovnali na 1:1, tak skončil i první poločas. Ve druhé půli v 57.min. vrátil Petrenko vedení na 1:2 a v 64.min. zvýšil Banga na 1:3, poslední úspěch zaznamenali v 70.min. domácí a snížili na konečných 2:3.

Neděle  9 . z á ř í :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – N E P O L I S Y   3 : 3 (1:2)

Sestava: Klimo – Houžvička, Horvát Václav, Machačný, Strnad – Jisl, Červeňák, Čermák, Horvát Jan – Banga, Horvát Adam, střídali: Petrinko, Malár, Forejt

Zápas se soupeřem z královéhradeckého okresu měl dva rozdílné poločasy, soupeři patřila první půle a naši dorostenci byli lepší ve druhém poločase. Hosté nás zaskočili rychlostí a hlavně v první půli i lépe kombinovali. Naši kluci byli nuceni se více bránit, snažili se o protiútoky a měli z nich i několik slibných šancí, avšak střelba byla jejich slabinou. Pokud míč mířil mezi brankové tyče, tak to bylo vždy do místa, kde stál soupeřův brankář. Ve druhé půli jsme převzali herní iniciativu a obrátili jsme i výsledek zápasu, vítězství jsme však nedůsledností a chybami v obraně nedokázali udržet a soupeř v závěru vyrovnal a měl i šanci na vítězství, naštěstí jeho branka pro ofsajd neplatila a zápas skončil spravedlivou remízou. Sled branek : 11.min. 1:0 – Adam Horvát proměnil penaltu za faul, 22.min. – 1:1, 38.min. 1:2, 54.min. 2:2 – Jisl střelou z dálky vyrovnal, 77.min. 3:2 – Horvát Václav z penalty, 84.min. 3:3. Rozhodčí Bureš, žluté karty 1:2.

N e d ě l e  2 . z á ř í :

D o r o s t : AFK  N E H V I Z D Y – Slovan  L Y S Á   3 : 6 (1:2)

Hráli: Machačný – Houžvička, Strnad, Horvát Václav, Banga, Červeňák, Horvát  Adam,  Horvát  Jan, Čermák, Svatoš , Horváth David, Forejt Lukáš

Z prvního zápasu na soupeřově hřišti přivezli dorostenci vítězství. Dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali vyrovnat a v závěru strhnout vítězství na svoji stranu. V utkání bohatém na góly se domácí ujali ve 14.min. vedení 1:0, v 27.min. Venda Horváth vyrovnal na 1:1 a do konce první půle zajistil v 37.min. Forejt vedení 1:2. Do druhého poločasu vstoupil opět lépe soupeř a v 54.min. vyrovnal na 2:2 a v 60.min. se znovu ujal vedení 3:2 a tím však jejich úspěšná střelba skončila. V 68.min. Banga vyrovnal na 3:3 a v 70.min. Venda Horváth, svoji druhou brankou v zápase, vrátil vedení na 3:4 a potom Houžvička góly v 73 a 86.min. uzavřel na 3:6.

N e d ě l e  2 6 . s r p n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – Sokol  HRUBÝ JESENÍK/VŠECHLAPY  4 : 0 (2:0)

Sestava: Krutil – Houžvička, Strnad, Horvát Jan, Machačný, Horvát Václav,Horvát Adam, Horváth David, Čermák, Horvát Jakub, Červeňák, střídali : Svatoš, Petrinko, Dráb, Horvát Patrik

Obnovený dorost zahájil soutěž na domácím stadionu výrazným vítězstvím v zápase okresního přeboru. Podařilo se dát dohromady slušný počet dorostenců, kteří si díky novému pravidlu, že v utkání lze střídat „hokejově“, zahrají všichni. První poločas byl hrán za naší trvalé převahy, ujali jsme se vedení a několik dalších brankových příležitostí zůstalo neproměněno. Ve druhém poločase byla hra již vyrovnanější a brankové příležitostí měli oba celky. Naši kluci dokázali dvě proměnit, soupeř však byl v zakončování zoufalý. Míč dostal do naší sítě jednou, ale branka pro ofsajd nebyla uznána. Střelci branek: 18.min. 1:0 – Horvát Adam, 23.min. 2:0 – Horváth David, 55.min. 3:0 – Horváth David, 85.min. Horvát Jakub. Rozhodčí Hlavička, hráno bez napomínání.