Jaro 2015

N e d ě l e  1 4 . č e r v n a :

D o r o s t : SK  Z E L E N E Č – Slovan  L Y S Á  3 : 0 (2:0)

Sestava: Bláha – Zdobinský, Kříž Jan, Poborský Jan, Jisl, Veselý, Špecht, Šnajdr, Koníček, Horváth Jula, Müller, střídali: Laci a Kára

Zápas sousedů v tabulce byl hrán v rychlém tempu. Domácí ho zahájili mohutným náporem, který postupem času trochu ochabl, ale i tak měli mírně navrch po celé utkání. Během prvního poločasu si připravili několik brankových příležitostí a získali dvoubrankové vedení, ke kterému přidali ve druhém poločase ještě jeden gól. Naši měli během utkání tři slibné šance, které však nedali, největší neproměnil Šnajdr. Konečné umístění na šestém místě odpovídá výkonnosti družstva, HLAVNĚ PAK PO ŠPATNÉ TRÉNINKOVÉ MORÁLCE V JARNÍ ČÁSTI SOUTĚŽE.

S o b o t a  6 . č e r v n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – AFK  M I L O V I C E  10 :0 (5:0)

Sestava: Müller – Špecht, Poborský Jan, Širc, ( 46´Laci), Kříž Jan, Baran, (46´ Horváth David), Veselý, Šnajdr, Horváth Jula, Koníček, (55´Churáček), Zdobinský, (46´ Kára)

„Derby utkání“ skončilo našim výrazným vítězstvím a soupeři jsme oplatili podzimní porážku 6:2 i z úroky. Hosté dokázali vzdorovat pouze úvodních dvacet minut, do doby, než v 21.min. Jula Horváth vsítil vedoucí branku a když v 23.min. zvýšil Šnajdr na 2:0, soupeř odpadl a bylo o výsledku rozhodnuto. Do konce poločasu přidali další branky v 30.min. 3:0 Zdobinský, (nejhezčí branka zápasu), 39.min. 4:0 Jula Horváth, který z dalšího útoku trefil tyč a v 43.min. 5:0 Šnajdr, zakončil střelecky první poločas. Ve druhé půli zvýšil v 48.min. Laci na 6:0, v 53´měli hosté jedinou gólovou šanci, kterou jim však brankář Müller skvěle zlikvidoval. Další branky pak přidali: 74.min. 7:0 Churáček, 78.min. 8:0 Horváth David, 9:0 Horváth David a v 87.min. uzavřel na 10:0 Kříž Jan.

N e d ě l e  3 1 . května :

D o r o s t : Bohemia P O D Ě B R A D Y – Slovan  L Y S Á  4 :2 (2:1)

Sestava: Müller – Poborský Jan, Špecht, Kadeřábek, Koníček,  Veselý, Zdobinský, Kříž Jan, Jisl, Horváth Jula, Baran, střídal : Laci

Na hřišti vedoucího družstva skupiny, jsme sehráli dobré utkání. Domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem a podařili se nám začátky obou poločasů. Vedení 0:1 zajistil Veselý, domácí do konce poločasu nejen vyrovnali, ale i obrátili výsledek na 2:1. Ve druhém poločase nejprve Laci srovnal na 2:2, soupeř však dokázal dvěma góly jít opět do vedení 4:2, když poslední branka byla z penalty, nařízené za faul brankáře Müllera.

S o b o t a  2 3 . května:

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – Viktoria  J I R N Y  1 : 2 (1:1)

Sestava: Müller – Jisl, Kadeřábek, Poborský Jan, Širc, Kříž Jan, Baran, Veselý, Šnajdr, Koníček, Zdobinský

Utkání, s kvalitním soupeřem, který je na třetím místě, bylo vyrovnané i když naši dorostenci nastoupili bez několika hráčů základní sestavy, které nahradili starší žáci. Obě družstva hrála pohledný útočný fotbal. Zápas měl skončit nerozhodně, když rozhodčí našim klukům neuznal regulerní branku, na pokyn soupeřova asistenta, který signalizoval nesprávně ofsajd. Naopak soupeřova vítězná branka ofsajdem silně zaváněla. Vedení 1:0 zajistil Veselý, soupeř do konce prvního poločasu vyrovnal na 1:1 a ve druhé půli vsítil i vítěznou branku.

N E D Ě L E  1 7 . května :

D o r o s t : AFK  P E Č K Y – Slovan  L Y S Á  3 : 2 (1:1)

Sestava: Hajný Petr – Poborský Jan, Kříž Jan, Kadeřábek, Širc, Veselý, Zdobinský, Šnajdr, Koníček, Horváth Jula, Laci, střídali: Jisl, Horváth David, Kára

Utkání bylo vyrovnané, avšak z naší strany i trochu nepovedené. Domácí byli bojovnější a naopak naši dorostenci hráli mnohdy lehkovážně a dopouštěli se chyb v obraně, které soupeř dokázal potrestat brankami. V naši obraně citelně chyběl stoper Pavel Špecht. Zápas jsme rozehráli dobře a ujali se vedení 0:1 brankou Šnajdra. Soupeř dokázal do konce prvního poločasu vyrovnat na 1:1. Ve druhém poločase vrátil vedení 1:2 Poborský, ale pak už byli úspěšnější jen Pečky, když si dvěma brankami zajistili vítězství.

S o b o t a  9 . k v ě t n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – AFK  S A D S K Á   4 : 1 (3:0)

Sestava: Bláha – Špecht, Kadeřábek, Poborský Jan, Širc, ( Kára), Kříž Jan, Baran, Veselý, Šnajdr, Laci, Koníček

I další mistrovské utkání skončilo výrazným vítězstvím našich dorostenců, kteří měli po většinu utkání hru pod kontrolou. Výkon v prvním poločase, ve kterém si vytvořili tříbrankový náskok, byl lepší než ve druhé půlce, kdy pod vědomím dostatečného náskoku polevili a zápas byl vyrovnanější. Po úvodní bezbrankové čtvrthodině hry otevřel skóre v 16.min. Veselý 1:0,  v 22.min. zvýšil na 2:0 Laci. V 32.min. opět Veselý 3:0, který vrátil do sítě míč odražený od břevna, po střele Barana. Ve druhém poločase v 53.min. 3:1, když soupeř využil naši nedůslednost při bránění. V 57.min. Poborský zvýšil na 4:1 po samostatné akci. Z řady dalších šancí do konce zápasu je neproměnili: 57´- Veselý nad, 81´- Kadeřábek z malého vápna nad, 83´Baran obešel brankaře, ale trefil tyč branky a v 89´Šnajdr mířil jen do brankáře.

S o b o t a  2 . k v ě t n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – TJ   L I B L I C E  3 : 0 (2:0)

Sestava: Hajný Petr – Špecht, Kadeřábek, Koníček, Syrový Martin, Kříž Jan, (Jisl), Baran, (Horváth David), Veselý, Šnajdr, Horváth Jula, Zdobinský, (Laci)

Zápas, s fyzicky zdatným a houževnatým soupeřem, skončil zaslouženým vítězstvím. Naši dorostenci měli častěji míč na svých kopačkách a krom tří vstřelených gólů, měli i další šance, které neproměnili. Soupeři za stavu 0:0 dvakrát pomohla i tyč jejich branky, kterou trefili ve 12´Jula Horváth a v 22´ Veselý. Vedení 1:0 zajistil v 35.min. Baran, výbornou šanci pak nedal Veselý, když netrefil branku. Soupeř mohl vyrovnat v 44´, kdy po třech „minelách“ našich dorostenců v šestnáctce, trefil brankáře. V 45.min. zvýšil Veselý na 2:0 po samostatné akci. Soupeř nastoupil do druhého poločasu se snahou zvrátit vývoj utkání a hra se i částečně vyrovnala. Uklidnění přinesla branka v 75.min. na 3: 0 zvýšil Šnajdr. Další naše velké šance zůstaly nevyužity Jula Horváth obloučkem přehodil brankáře, ale před prázdnou brankou hráč soupeře míč odkopl a v 90.min. David Horváth z dobré posice trefil jen brankáře

N e d ě l e  2 6 . d u b n a :

D o r o s t : FC  V E L I M – Slovan  L Y S Á   0 : 3 (0:0)

Sestava: Müller – Poborský Jan, Špecht, Kadeřábek, Širc, Koníček, Zdobinský, Šnajdr, Veselý, Horváth Jula, Baran, střídali  Laci a Kříž Jan

Dorostenci pokračovali ve výborných jarních výkonech a dokázali zvítězit na hřišti třetího družstva tabulky. Utkání mělo zajímavý průběh a dobrou úroveň o což se zasloužili oba soupeři. Naši dokázali své brankové příležitosti proměnit, díky mimořádné střelecké disposici July Horvátha, který vsítil všechny branky!

S t ř e d a  2 2 . d u b n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – Union  Č E L Á K O V I C E   2 : 3 (1:1)

Sestava: Müller – Poborský Jan, Špecht, Kříž Jan, Koníček, Kadeřábek, Schulz, Šnajdr, Horváth Jula, Baran, ( Horváth David), Zdobinský, Veselý

Dohrávané utkání mělo výbornou a na tuto soutěž nadprůměrnou úroveň, kdy obě družstva hrála rychlý útočný fotbal a připravila si i řadu brankových příležitostí. Ve vyrovnaném utkání byl soupeř úspěšnější při jejich proměňování i když jeho vítězství bylo trochu šťastné. Ještě sedm minut před koncem prohrával 1:2, pak ale využil a potrestal dvě naše chyby při bránění. Čelákovice se ujali vedení 0:1, ze kterého se však dlouho neradovali, když za dvě minuty vyrovnal Jula Horváth na 1:1 a to byl výsledek první půle. Ve druhém poločase zajistil vedení 2:1 Jula Horváth, krásnou střelou z voleje pod břevno z 30 m. Soupeř vyrovnal v 83.min. na 2:2, po chybném vyběhnutí brankáře Müllera a za 3 minuty vstřelil vítěznou branku. Zápasu by, dle jeho průběhu, odpovídal nerozhodný výsledek.

S O B O T A  1 8 . d u b n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – Sokol  J E S T Ř Á B Í  L H O T A  4 : 1 (2:0)

Sestava : Müller, (83´Bláha) – Špecht, Kadeřábek, Poborský Jan, Širc, (70´Jisl), Veselý, Baran, Koníček, Šnajdr, Horváth Jula, (46´Horváth David), Zdobinský, (65´Laci)

Další vítězné utkání sehráli dorostenci se soupeřem ze středu tabulky a pokračovali v dobrých jarních výkonech, když neztratili ani bod! První poločas byl herně vyrovnaný a naši byli úspěšnější v proměňování brankových příležitosti, které využili 1:0 Jula Horváth a 2:0 Kuba Baran. Ve druhém poločase měli již více ze hry naši kluci, kteří si připravili, ale neproměnili několik slibných šanci i díky dobrému výkonu brankáře hostí. Soupeř zahrozil několikrát protiútokem a hned v jeho úvodu se mu jeden vydařil a snížil na 2:1. V další části utkání Marek Šnajdr zvýšil na 3:1 a pak uzavřel na 4:1. V našem družstvu si zahráli i starší žáci : Veselý celé utkání a střídali : Horváth David, Jisl a Bláha

S O B O T A  1 1 . d u b n a :

D o r o s t : FK  L I T O L – Slovan  L Y S Á   1 : 3 (1:1)

Sestava: Müller - Poborský Jan, Špecht, Kříž Jan, Koníček, Schulz, Zdobinský, (59´Širc), Šnajdr, Kadeřábek,Horváth Jula, Baran

Městské dorostenecké „derby“ s hrálo na hřišti ve Staré Lysé a skončilo naši výhrou. Začátek zápasu začal lépe soupeř, který měl herní převahu v úvodní čtvrthodině, ale branku nevsítil. Naopak v 7.min. zahrál Jula Horváth rohový kop a Kadeřábek hlavou zajistil vedení 0:1. Hra se postupně vyrovnala a více brankových příležitostí měli naši kluci, ale žádnou nedali a naopak ve 30.min. Litol srovnala na 1:1, opět hlavou po rohovém kopu a první poločas se dohrával za naši mírné převahy i z několika nevyužitými šancemi. Ve druhém poločase v 54.min. 1:2 Zdobinský po rohovém kopu, když s Horváthem sehráli „příbramskou fintu“a Litol tím překvapili. Po této brance soupeř již tak „nezlobil“, když mu postupně docházely síly na zvrat. V 76.min. zvýšil Baran na 1:3, překvapil brankáře střelou za hranici pokutového území. Závěr utkání se již jen dohrával a slibné šance neproměnili Horváth a Šnajdr.

N E D Ě L E  2 9 . b ř e z n a :

D O R O S T : TJ  L I B I C E – SLOVAN  L Y S Á   1 : 3 (1:2)

Sestava: Farkaš – Poborský Jan, Špecht, Kříž Jan, Koníček, Schulz, Kadeřábek, Šnajdr, Müller, Horváth Jula, Baran, střídal Laci

Naši dorostenci začali dobře a hlavně v prvních třiceti minutách zcela ovládli hru, připravili si i několik brankových příležitosti a zajistili si i dvoubrankové vedení, o které se postaral Šnajdr, když první gól vsítil z penalty. Pak naši hráči, zřejmě pod vědomím náskoku, polevili a domácí se vzchopili, hru vyrovnali a výsledkem byl i míč v naši síti -1:2. Druhý poločas byl již celkově herně vyrovnanější, útoky se střídali od jedné branky ke druhé a jeden naši i zužitkovali - Jula Horváth zvýšil vedení na 1:3, měli i další šance, ale ty již neproměnili.

S O B O T A  2 1 .b ř e z n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – SK  M Ě S T E C  K RÁ L O V É   4 : 2 (2:1)

Sestava : Müller – Špecht, Kadeřábek, Poborský Jan, Širc(Laci) – Kříž Jan, Schulz, Veselý (Horváth David), Šnajdr – Horváth Jula, Koníček

Dorostu se první jarní mistrovské utkání vcelku povedlo. Celý zápas měli trvalou převahu, ovšem s proměňováním  brankových šancí byli na štíru. Do patnácté minuty nevyužili nejméně čtyři příležitosti. Soupeři, ač byl pod velkým tlakem, se ještě v té době dobře dýchalo. V 20.min.vhodil Šnajdr dlouhý aut a Ondra Veselý vstřelil vedoucí branku a o pět minut později zvýšil Jula Horváth na 2:0. Ještě do poločasu snížili hosté na 2:1,  z přímého kopu po odrazumíče v naší zdi. Hned po zahájení druhého poločasu zvýšil Jula Horváth na 3:1. Zhruba od dvacáté minuty připustil rozhodčí velmi tvrdou hru, což našim dorostencům moc nevyhovovalo. Deset minut před koncem utkání hosté z ojedinělého útoku snížili na 3:2 a výsledek utkání byl na vážkách. Uklidnění přinesla branka střídajícího Davida Horvátha na 4:2 v poslední minutě utkání. Za předvedený výkon v tomto utkání je třeba pochválit celé družstvoa hlavně dva starší žáky Ondru Veselého a Davida Horvátha, kteří svůj pěkný výkon korunovali i vstřelením gólu.

Podzim 2014

S O B O T A  1 5 . l i s t o p a d u :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – SK  Z E L E N E Č   3 : 3 (2:1)

Hráli: Müller – Poborský Jan, Špecht, Kadeřábek, Koníček, Schulz, Zdobinský, Kříž Jan, Sajdl, Horváth Jula, Veselý, střídali: Jisl a Laci

Po špatném výkonu a vysoké porážce v minulém zápase, sehráli tentokrát naši kluci s družstvem Zelenče, které je na 3.místě, dobré utkání. Soupeř byl techničtější a měl i mírně navrch, naši kluci však byli bojovnější a zápas byl zajímavý od začátku do konce. Utkání dobře rozehráli a ujali se vedení 1:0 brankou July Horvátha, na 2:0 zvýšil Zdobinský, hosté dokázali do poločasu snížit na 2:1. Ve druhém poločase nejprve soupeř vyrovnal na 2:2, vedení 3:2 vrátil Veselý, soupeř však opět srovnal na 3:3. V poslední minutě zápasu mohl zajistit 3 body Zdobinský, kdy soupeřův brankář vyběhl až na půlící čáru a když k němu dolétl míč upadl a náš hráč ho chtěl poslat do opuštěné branky, kterou však netrefil.

N E D Ě L E  9 . l i s t o p a d u :

D O R O S T : AFK  M I L O V I C E – Slovan  L Y S Á  6 : 2 (4:1)

Hráli : Müller – Poborský Jan, Špecht, Syrový, Kadeřábek, Schulz, Kříž Jan, Veselý, Šnajdr, Horváth Jula, Koníček, střídali: 20´-Zdobínský, 46´- Sajdl

Dorostenecké derby utkání vyhráli zaslouženě domácí, kteří hráli s větší chuti a touze zvítězit. Utkání jsme začali dobře a úvodních deset minut se   soupeř nedostal na naši polovinu. V 6´promarnil „tutovku“ Kadeřábek a v další minutě se pokus July Horvátha otřel o tyč. V 11.min. zajistil vedení 0:1 Šnajdr, to však netrvalo dlouho a v 13.min. to bylo 1:1, domácí využili nedorozumění stopera s brankářem. 16.min. 2:1 – střelou do šibenice a při zákroku se zranil o tyč brankář Müller, do branky přešel Jan Kříž a na jeho místo nastoupil Zdobinský. I nadále jsme však měli herně navrch a v 21´nedal dobrou šanci Šnajdr a v 34´trefil Jula Horváth tyč. 35.min. 3:1 z přímého kopu z 30m a v 37.min.4:1 po samostatné akci domácího hráče. Do konce prvního poločasu Horváth trefil jen boční síť a domácí tyč naši branky. Do druhé půle nastoupili naši se snahou zvrátit vývoj utkání, měli i šance, ale výsledkem byli jen rohové kopy. Naděje na zvrat svitla v 61.min. 4:2 Zdobinský z přímého kopu z 30 m. To však bylo z naši strany vše a Milovice přidali góly  v 67.min. na 5:2 a pak ještě z penalty na 6:2.

S O B O T A   1.listopadu :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – Bohemia  P O D Ě B R A D Y   0 : 3 (0:2)

Hráli: Müller – Špecht, Kadeřábek, Poborský Jan, Syrový Martin, Kříž Jan, Schulz, Sajdl, Šnajdr, Horváth Jula, Koníček, střídající: Laci, Horváth David, Jisl, Cirkovský

Na soupeře, který hraje o první místo, naši kluci nestačili. Hlavně první poločas byl z naši strany slabý, nedařila se nám vůbec kombinace a při bránění jsme se dopouštěli řady chyb, které soupeř dokázal dvakrát využít ke vstřelení branky. Naši dorostenci si, v této části hry, žádnou brankovou příležitost nepřipravili. Druhý poločas se náš výkon zlepšil a zhruba třicet minut jsme měli mírně navrch a připravili si i několik brankových příležitostí. Největší šanci, ke vstřelení kontaktní branky měl Kříž, ale jeho střelu k tyči brankář s námahou vyrazil na roh. V 75.min. pak hosté přidali třetí gól a bylo po zápase, naši se už na nic nezmohli.

N E D Ě L E  2 6 . ř í j n a :

D o r o s t : Viktoria  J I R N Y – Slovan  L Y S Á   2 : 2 (2:1)

Hráli : Müller – Poborský Jan, (Sajdl), Špecht, Kadeřábek, Syrový, Koníček, Zdobinský, Kříž Jan, Schulz, Šnajdr, (Laci), Horváth Jula

Utkání zahájili lépe domácí, kteří již v 3.min. využili zaváhání brankáře a ujali se vedení 1:0. Hra se postupně vyrovnala a v 25.min. Zdobinský vyrovnal na 1:1. Domácí se však těsně před poločasovou přestávkou opět ujali vedení 2:1. Druhý poločas pak byl hrán za naši výrazné převahy a z nich plynula i řada dobrých brankových příležitostí, které však naši kluci neproměnili. Vyrovnání na 2:2 zajistil Syrový, který přehodil brankáře a zajistil tak alespoň jeden bod do tabulky i když lze říct, že jsme ho nezískali, ale další dva body ztratili. Taková utkání se musí vyhrávat! Řídil výborně rozhodčí Novotný, který si zaslouží pochvalu.

S O B O T A  1 8 . ř í j n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – AFK  P E Č K Y  5 : 2 (3:1)

Hráli : Müller – Špecht, Kadeřábek, Poborský Jan, ( 67´Laci), Širc, Kříž Jan, Sajdl, (46´Veselý Ondra), Zdobinský, (75´Cirkovský), Šnajdr, Horváth Jula, (46´Schulz), Koníček

V utkání, se soupeřem z dolní poloviny tabulky, měli naši dorosteni většinou míč na svých kopačkách. Již v prvním poločase si vytvořili tříbrankový náskok, když úspěšnými střelci byli : 1:0 – Šnajdr, 2:0 a 3:0 – Jula Horváth. Soupeři se podařilo těsně před koncem první půli snížit na 1:3, tato branka ho povzbudila a v úvodních deseti minutách druhé půle měl převahu a měl i brankové příležitosti, které však obrana odvrátila. Jeho snahu otupil v 60.min Zdobinský, když z penalty zvýšil na 4:1 a v 65.min. Šnajdr zvýšil na 5:1. Pak naši kluci kontrolovali průběh utkání, ale v závěru se dopustili chyby a v 83.min. soupeř z penalty snížil na 5:2.

N E D Ě L E  1 2 . ř í j n a :

D O R O S T : AFK  S A D S K Á – Slovan  L Y S Á  1 : 3 (1:2)

Hráli: Müller – Poborský Jan, Špecht, Kadeřábek, Širc, Koníček, Kříž Jan, Zdobinský, Sajdl, Šnajdr, Veselý, střídali Laci a Cirkovský

Po dvou předchozích nevydařených zápasech tentokrát naši dorostenci zabrali a po bojovném výkonu zvítězili na hřišti soupeře. Vedení 0:1 zajistil Šnajdr, který využil a potrestal chybu domácí obrany. Domácí  vyrovnali na 1:1 z pokutového kopu, nařízeného za faul. Vedení 1:2 do konce první půle vrátil Zdobinský, rovněž z penalty. Úvodních dvacet minut druhého poločasu patřilo domácím, kteří se snažili o zvrat pro ně nepříznivého výsledku. Hra se pak vyrovnala a po pěkné individuální akci Veselého zvýšil na 1:3 Šnajdr. Do konce utkání si pak naši kluci výsledek pohlídali.

N E D Ě L E  5 . Ř Í J N A :

D O R O S T : TJ  L I B L I C E – Slovan  L Y S Á   1 : 0 (0:0)

Hráli: Zeman, Širc, Kříž Jan, Špecht, Poborský Jan, Kadeřábek, Müller, Schulz, Zdobinský, Koníček, Veselý, střídal Horváth Jula

Utkání bylo hrané většinou za naší převahy, která byla výraznější v prvním poločase. Útočné akce však končili před pokutovým územím domácích, kde je urostlí soupeřovi dorostenci dokázali likvidovat a míč včas odkopnout. Do dobrých brankových příležitosti se v této části hry dostali Veselý a Müller, ale nedokázali je gólem zakončit. Naše převaha pokračovala i ve druhém poločase a největší šanci nedal Schulz ze sólového úniku na domácí branku. Naopak domácí v 75.min. se ujali vedení 1:0, kdy využili nedorozumění v naši obraně. I přes náš nápor do konce utkání se klukům nepodařilo ani vyrovnat a domácí šťastné vítězství uhájili.

S o b o t a  2 7 . z á ř í :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – FC  V E L I M   0 : 6 (0:5)

Hráli: Špecht – Laci, Kadeřábek, Poborský Jan, Syrový Martin, Kříž Jan, Müller, Zdobinský, Veselý, Horváth Jula, Koníček, střídající: Churáček, Šnajdr a Cirkovský

Průběh zápasu nebyl tak jednoznačný, jak se zdálo dle výsledku. Se soupeřem, který má statut „mládežnické farmy sportovního centra mládeže“ ligového Kolína, (může v zápase postavit i některé jeho hráče), se jen nebránili, ale dokázali i ohrozit jeho branku. Rozdíl byl však v  proměňování brankových příležitostí a když se pak ještě dopouštěli hrubých chyb v obraně, hlavně v prvním poločase, které soupeř trestal brankami, skončil zápas našim debaklem!

N e d ě l e  2 1 . z á ř í :

D o r o s t : TJ Sokol  J E S T Ř Á B Í  L H O T A – Slovan  L Y S Á  1 : 2 (1:1)

Hráli : Müller – Poborský Jan, Špecht, Syrový, Širc, Kadeřábek, Kříž Jan, Zdobinský, Sajdl, Šnajdr, Schulz, střídali : Koníček a Laci

Zápas měl celkem vyrovnaný průběh, v němž jeho začátek patřil našim dorostencům. Hra se postupně vyrovnala a závěr patřil opět našim hráčům, kteří v něm dokázali vsítit i vítěznou branku a odvést si tři body. Sled branek : 0:1 – Šnajdr, 1:1, 1:2 – Šnajdr.

S O B O T A   1 3. Z á ř í :

D O R O S T : Slovan  L Y S Á  -FK  L I T O L  3 : 1 (0:1)

Hráli : Müller – Špecht, Kadeřábek, Poborský Jan, Syrový Martin, Kříž Jan, Schulz Martin, Zdobinský, Šnajdr , Horváth Jula, Horváth David, střídající: Širc, Laci, Cirkovský, Veselý Ondra

Dorostenecké „městské derby“ skončilo našim vítězstvím. V prvním poločase jsme měli mírně navrch, ale žádnou vážnější brankovou příležitost si nepřipravili. Soupeř se ujal vedení  0:1 v 8.min. kdy střela z větší vzdálenosti byla tečována a změnila směr do protipohybu brankáře. Ve druhém poločase naši kluci zlepšili kombinační hru a dokázali si připravit i několik slibných brankových příležitostí a využít je : 1:1 – Šnajdr, 2:1 – Syrový a 3:1 opět Šnajdr. Litol, která měla oporu v brankáři,  si připravila dvě slibné šance, které však zlikvidoval náš spolehlivý brankář Müller.

N E D Ě L E  7 .  z á ř í :

D O R O S T : Union  Č E L Á K O V I C E – Slovan  L Y S Á  7 : 2  (1:1)

Hráli : Müller – Poborský Jan, Špecht, Syrový Tomáš, Širc, Kadeřábek, Zdobinský, Šnajdr, Schulz, Horváth Jula a David, střídali : Laci a Cirkovský

První poločas byl ještě částečně vyrovnaný i když si domácí připravili více brankových příležitostí a ujali se vedení 1:0, Šnajdr však vyrovnal na 1:1 a tak skončil i poločas. Ve druhém poločase soupeř zvýšil na 2:1 a po proměněné penaltě na 3:1. Po této brance naši kluci odpadli a Čelákovice toho dokázali využít k výraznému vítězství. Z naší strany byl ještě jednou úspěšný Šnajdr, i když hrál se zraněním a snížil na 6:2, soupeř pak přidal ještě jeden gól. Z našeho družstva zaslouží uznání, za předvedený výkon, jen Špecht a Jula Horváth.

S O B O T A   3 0 . s r p n a :

D O R O S T : Slovan  L Y S Á  -  TJ  L I B I C E   4 : 3 (3:1)

Sestava: Müller – Špecht, Kadeřábek, (78´Churáčekj), Poborský Jan, Syrový Martin, (73´Laci),  KIříž Jan, Schulz, Koníček, Sajdl,(46 ´Horváth David), Šnajdr, Horváth Jula

Ve druhém soutěžním utkání se střetli s nováčkem soutěže, který předvedl dobrý a bojovný výkon  a zápas tak byl zajímavý až do posledního hvizdu rozhodčího. Naši začali utkání výborně a již ve 3.min. Jula Horváth zajistil vedení 1:0 a když v 8.min. Šnajdr zvýšil na 2:0, vypadalo to na snadný zápas. Opak byl však pravdou, soupeř se oklepal, snažil se dál o otevřenou hru a ve 20.min. snížil na 2:1 . Naši kluci sice měli míč častěji pod kontrolou, sehráli několik pěkných kombinací a připravili si i více brankových příležitostí, ale nevyužili je. Do poločasu se výsledek ještě měnil v 28.min. Šnajdr zvýšil na 3:1. V závěru první půle nedali „tutovky“ Kadeřábek a potom Jula Horváth obešel brankáře,ale trefil tyč a i v další šanci lobem přehodil brankáře i branku. V úvodu druhé půle, nedal gól střídající David Horváth, po samostatné akci.  V 60.min. Jula Horváth zvýšil na 4:1, ale ani tato branka však soupeře nesrazila a „zlobil“ dále. A když naši kluci pokračovali v zahazování dobrých brankových příležitostí, soupeř je z brejků trestal, za naše chyby! V 69.min.snížil na 4:2 a v 86.min. na 4:3 a utkání tak nečekaně zdramatizoval. V samém závěru pak nebyli  úspěšní Šnajdr a Jula Horváth, který  trefil břevno.

S O B O T A   2 3 . s r p n a :

D O R O S T : SK  M Ě S T E C   K R Á L O V É – Slovan  L Y S Á  1 : 2 (0:1)

Sestava: Müller – Poborský Jan, Kříž Jan, Syrový, Širc, Kadeřábek, Zdobinský, Šnajdr, Sajdl, (59´Laci), Horváth David, (82´Churáček), Veselý Ondra

Naše velmi mladé družstvo,kterému chybělo několik hráčů : Schulz Martin je po zranění, Špecht Pavel je na prázdninách a tří trucující Jula Horváth, Chaloupka a Zápotocký, které nahradili žáci, předvedlo solidní výkon a dokázalo vyhrát. Utkání jsme začali svižně a již v 2´ měl velmi dobrou šanci Veselý, leč nedokázal ji proměnit. V další části hry se v dobré posici objevili Šnajdr a Horváth, ale nedali. Asi od desáté minuty se hra vyrovnala a náš brankář musel řešit několik ošemetných situací. Poradil si i se třemi dobře zahranými rohy domácích. V 17´se dostal do úniku Veselý a s přehledem vstřelil branku 0:1. Pak se až do konce prvního poločasu hrál vyrovnaný zápas. Hned v úvodu druhé půle  krásnou střelou  z 30 m zvýšil na 0:2 Zdobinský, který je u nás na hostování z Krchleb. Po této brance jsme ovládli hru a vytvořili si čtyři vyložené šance, dvě Šnajdr a po jedné Veselý a Horváth, ale skore se nepodařilo zvýšit. Utkání tak bylo až do konce otevřené a domácím se podařilo pět minut před koncem snížit na 1:2. Závěr utkání jsme dobrou taktickou hrou vítězství udrželi. V zápase, ve kterém si všichni naši kluci zaslouží pochvalu za předvedený bojovný výkon, je třeba vyzdvihnout brankáře Müllera, který družstvo několikrát podržel. V obraně zahráli dobře již zkušení Syrový a Jan Kříž, v záloze Šnajdr a Sajdl. Poměrně slušně zahráli i Zdobinský a mladičký David Horváth. Samostatnou kapitolou byl super výkon Ondry Veselého, ten ač ještě žák táhl naše družstvo za vítězstvím a byl nejlepším hráčem na hřišti.