JARO 2017

S o b o t a  1 7 . června :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – Union  Č E L Á K O V I C E   3 : 4 (0:3)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Kára, Furgulák, Forejt, Havrun, Koníček, Rahman, Krejčík, Bodlák, Horvát Kuba

V posledním mistrovském utkání jsem věřil klukům, že ho v pohodě zvládnou a zvítězí. Před začátkem zápasu jsem však tomu přestával věřit. Několik dorostenců opět nedorazilo a tak jsme sotva poskládali jen jedenáctku a na střídání nebyl nikdo! První poločas byla z naší strany tragédie, někteří hráči nevěděli co a kde mají hrát, jako by byli poprvé na hřišti a tak si soupeř dělal, co chtěl. Běhání bez míče na kopačkách nás stálo hodně sil a když jsme balón získali, tak jsme ho hned odevzdali, naši špatnou přihrávkou. Druhý poločas se udělala změna v sestavě, kdy Jan Kříž se z role stopera posunul do středu zálohy a hra byla hned jiná. Snaha některých našich hráčů byla velká, ale našli se i tací, kteří dělali chyby. Určitě s tímto soupeřem byla možnost bodovat, ale předvedenou hrou, hlavně v první půli, jsme výhru darovali hostům. Někteří dorostenci si totiž myslí, že když si koupí drahé kopačky, tak hned budou umět hrát dobrý fotbal. Ale to je omyl, není to v tom, co mám na noze, ale co mám v noze! Takže jestli chceš něco dokázat, tak musíš pro to něco obětovat, tím myslím poctivě trénovat a trénovat! Ti hráči, kteří k utkání nepřišli, „podrazili“ nohy spoluhráčům tak i trenérovi, já osobně to možná skousnu, ale ti kluci kteří nastoupili a chtěli vyhrát, těch je mi líto, kvůli vám sobcům, vždyť kamarád kamaráda nepodrazí! Na závěr chci poděkovat klukům, kteří v dorostu končí: Míra Sajdl, David Koníček a kapitán Honza Kříž, těžko se bude hledat náhrada za tyto dorostence, protože dobrých a odpovědných hráčů je málo. Kluci ať se vám daří, tak dobře jako v dorostu. Já utřu slzu a poděkuju vám. Díky!!!

S o b o t a  1 0 . června :

D o r o s t : SK  M Ě S T E C   K R Á L O V É – Slovan  L Y S Á   2 : 8 (2:3)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Kára, ( 46´- Dráb), Furgulák, (46´-Havrun), Houžvička,(60´Matějíčka), Havlena, (46-´Bodlák), Krutil, Málek,(70-´Krejčík), Koníček, Rahman, Horváth David

Kluci vstupovali do utkání s tím, že soupeře dokáží přehrát a nebudou mít na hřišti tolik práce. První poločas ukázal, že zápas nebude jednoduchý, hra byla vyrovnaná a hrálo se v plném tempu z jedné strany na druhou. V prvním poločase bylo spoustu šancí na obou stranách, které si hráči vytvářeli. Poločas pro nás skončil dobře, protože do kabin jsme šli s vedením o jednu branku. Ve druhém poločase jsme na soupeře nastoupili s ještě větší chutí a z odhodláním tento zápas vyhrát. Domácí tým absolutně přestal hrát a nezvládal zápasové tempo a naši kluci v klidu navyšovali skóre. Zápas jsme s přehledem dotáhli do vítězného konce. Všichni naši kluci, kteří nastoupili do zápasu, jak v základu, tak i z lavičky, předvedli dobrou (skvělou) hru. Jako trenér jim nemám co vytknout a mohu jen děkovat, protože na takový fotbal se krásně kouká a samotné hráče může taková hra jen bavit. Klukům přeji více takových zápasů. Sled branek: 16.min.0:1 – Krutil, 20´- 1:1, 24.min. 1:2-Havlena, 32´- 2:2, 45.min. 2:3-Koníček, 24.min. 2:4-Horváth David, 57.min. 2:5-Rahman, 71.min. 2:6-Horváth David, 73.min. 2:7-Krutil, 85.min. 2:8 – Kříž.

S o b o t a  3 . č e r v n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – Slavoj  V R D Y  2 : 8 (1:5)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Kára, Havrun, Bodlák, Krutil, Málek, Koníček, Rahman, Horváth David, Krejčík,(68´Houžvička)

V horkém dni jsme na svém hřišti hostili tým, který drží 1.místo bez jediné porážky. Přesto, že nám chyběli někteří hráči ze základní sestavy a ta se musela pozměnit, tak se kluci soupeře nezalekli a sehráli celkem vyrovnané utkání, ve kterém jsme si vypracovali i spoustu šancí ke skórování, ale chybělo trošku štěstí v koncovce. Za to soupeři jsme spoustu šancí nabídli po zbytečných chybách a ty byly potrestány. V určitých momentech hry chybělo z naší strany trochu tvrdosti a často jsme soupeře jen stínovali, aby na něj „nesvítilo sluníčko“. Nemá cenu hodnotit některé hráče, protože každý moc dobře ví, kde dělá chyby a na čem by měl zapracovat. Ale přesto chci kluky pochválit, protože jestli hrál tým z 1.místa s předposledním, tak to kolikrát nebylo na hřišti znát. I když se prohrálo, tak kluci mohli odcházet se vztyčenou hlavou a dokázali, že se dá hrát i s týmem, který nepoznal porážku. Pro mě to jsou super kluci, kteří chtějí hrát fotbal a jdou do každého zápasu a ne „sraby“ co nepřijdou a předem to vzdají, protože přece s týmem, který je na 1.místě se nedá hrát.  Naše branky vstřelili: 26.min. Krutil snížil na 1:2 a v 65.min. David Horváth snižoval na 2:7.

S o b o t a  1 3 . května:

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – FK  Č E R V E N É  P E Č K Y   1 0 : 4 (5:1)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Kára, Houžvička, Furgulák, Krutil, Málek, Koníček, Farkaš, Horváth David, Krejčík, (53´- Havrun)

Kluci vstupovali do utkání konečně v plné sestavě a bylo to na hřišti znát předváděnou hrou. Ale byli i momenty, kdy jsme zbytečně drželi balon na našich kopačkách a nenahrávali si a potom byl důsledek ztráta míče. V zápase bylo těchto momentů dost, ale soupeř nás za to nedokázal moc potrestat. Ve druhém poločase bylo znát, že kluci zvolnili a soupeř si dokázal vypracovat více šancí, ale ani naši nezůstali pozadu a navyšovali náskok až do konce zápasu. Jinak zápas z naší strany byl odehrán velmi dobře. Sled branek: 16.min. 1:0 – Krejčík, 26.min. 2:0 – Krutil, 36.min. 3:0 – Farkaš, 38.min. 4:0 – Horváth David, 44.min. 4:1, 45.min. 5:1 – Farkaš, 48.min. 6:1 – Horváth David, 49.min. 7:1 – Krutil, 62.min. 8:1 – Koníček, 73.min. 8:2, 76.min. 8:3, 81.min. 8:4, 85.min. 9:4 – Horváth David, 86.min. 10:4 – Horváth David

S o b o t a  6 . k v ě t n a :

D o r o s t : Sokol  K O S T O M L A T Y  - Slovan  L Y S Á   1 9 : 0 (9:0)

Sestava: Havrun – Kříž Jan, Kára, Furgulák, Málek, Koníček, Krejčík, Jisl

Myslím si, že hodnotit toto utkání nemá smysl. Kluci nastoupili do zápasu v osmi hráčích a to ještě musel do brány hráč z pole a podle toho vypadá i výsledek utkání. Nemá cenu komentovat hráče, kteří nedorazili na zápas, protože s jejich myšlením by to stejně nepochopili. Klukům patří dík za to, že šli odehrát utkání i v tomto počtu, když předem věděli, že to bude hodně těžké uhrát dobrý výsledek. Kluci co chodí, tak jsou silný jak fysicky, ale hlavně psychicky, protože zvládat takové utkání, je hodně o psychice. Fotbalista a kamarád by se na zápas nevykašlal, protože fotbalista chce hrát fotbal a kamarád jde pomoc kamarádům!

S o b o t a  2 9 . d u b n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – TJ  L I T O L   3 : 0 (2:0)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Kára, Le Thuan Ahn, Furgulák, Rahman, Málek, Jisl, Koníček, Krejčík, Havrun, (87´- Horvát Jakub)

Kluci do městského derby vstupovali s chutí a bez zbytečné nervozity. Již od začátku utkání byla vidět převaha našich hráčů. Kluci hráli disciplinovaně a na svých posicích nevytvářeli zbytečné chyby, které by mohl soupeř trestat. Po celé utkání jsme si vytvářeli spoustu šancí a soupeř neměl skoro žádnou a když už něco dokázal, tak v naší brance stál dobře postavený Adam Bláha, který vše kryl a udržel čisté konto. Kluci s přehledem zvítězili 3:0 a to ještě nemohl hrát náš nejlepší střelec David Horváth. Našim dorostencům patří velký dík za odvedený výkon na hřišti. Hoši děkuji! Kluků z Litole mi je líto, že se jim nedaří, asi určitě cítí křivdu, protože před začátkem sezóny jim byli slibovány „hory-doly“, takže chyba nebude asi na jejich straně.

Sled branek: 25.min. 1:0 – Málek z penalty, nařízené za faul, 45.min. 2:0 – Kříž Jan , 71.min. 3:0 – Kříž Jan

N e d ě l e  2 3 . d u b n a :

D o r o s t : AFK  P E Č K Y – Slovan  L Y S Á   3 : 3 (1:3)

Sestava: Bláha – Kříž Jan,  Forejt Lukáš, Furgulák, Kára, Farkaš, Rahman, Málek, Koníček, Krutil, Horváth David,

Z horké pečené půdy dokázali dorostenci překvapivě přivést bod. Utkání, bylo od začátku vyhrocené a vše vyvrcholilo v 61.minutě, kdy po vzájemné strkanici byli vyloučeni Farkaš a Horváth David a jeden domácí hráč. Aby to nebylo málo ještě předtím dostal červenou kartu i Dráb, který byl jako náhradník na lavičce. Domácí měli po celý zápas převahu, našim klukům se však dařili rychlé brejky, které dokázali zakončit i brankami a tak v 36.minutě svítil na ukazateli stav 0:3. Naše góly postupně dali:

6.min. 0:1 – Farkaš, 34.min. 0: 2 – Farkaš, 36.min. 0:3 – Krutil za domácí snížil v 36.min. Richter na 1:3 a stejný hráč góly v 50 a 74.min. postupně vyrovnal na 3:3. Tento výsledek dokázali naši kluci i v devíti ubránit a patří jim za to poděkování.

S o b o t a  1 5 . dubna :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – TJ  K O U Ř I M   7 : 3 (4:1)

Sestava: Bláha – Dráb, Furgulák, Kára, Farkač, Kříž Jan, Horváth David, Bodlák, (84´Havrun), Rahman, Málek, Koníček

Po dobrém a bojovném výkonu dokázali naši kluci konečně zvítězit, když  průběh celého utkání dokázali kontrolovat. Sled branek: 6.min. 1:0 – Rahman, 7.min. 2:0 – Bodlák, 15.min.- 2:1, 33.min. 3:1- Farkaš, 42.min. 4:1- Horváth David, 48.min. 4:2, 56.min. 5:2 – Málek, 71.min. 5:3, 71.min. 5:3, 77.min. 6:3-Horváth David, 88.min. 7:3-Horváth David.

S o b o t a   8 . d u b n a :

D o r o s t : SK  Ú V A L Y – Slovan  L Y S Á  4 : 2 ( 2:1)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Dráb, Furgulák, Kára, Rahman, Farkaš, Málek, Koníček, Horváth David

K zápasu se dostavilo jen deset dorostenců, kteří však statečně bojovali a uhráli i přijatelný výsledek. Sled branek: 5´- 1:0, 30´- 2:0, 34´ - 2:1 – Rahman, 50´- 3:1, 56´- 4:1 (vlastní), 83´- 4:2 Horváth David

S o b o t a  1 . dubna:

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – FC  V E L I M   2 : 1 0 (2:4)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Dráb, Furgulák, Havrun, Rahman, Málek, Koníček, Farkaš, Krutil, Horváth David

Zápas začali dorostenci dobře a v jeho úvodu a i v prvním poločase to na takovou katastrofu nevypadalo. Avšak ve druhé půli, když hosté zvýšili na 2:5 a naši mohli snížit na 3:5, se však míč odrazil od tyče do hřiště a dorážka letěla mimo branku, tak se zápas zlomil. Soupeř pak měl již trvalou herní převahu, naši kluci odpadli, záložníci ani útočníci nepomohli přetížené obraně a ani brankář neměl svůj den a proto zápas skončil zbytečným debaklem! Sled branek: 3.min. 0:1, 4.min.1:1- David Horváth , 18.min. 1:2, 19.min. 2:2- Krutil a pak už byl úspěšný jen soupeř, který dal branky v 25, 28, 49, 70, 76, 79, 83 a v 90.minutě uzavřel na deset gólů!

S O B O T A  2 5 . b ř e z n a :

D o r o s t : SK  Č E S K Ý  B R O D – Slovan  L Y S Á   2 5 : 0 (13:0)

Sestava: Dráb – Kříž Jan, Krejčík, Furgulák, Kára, Málek, Bodlák, Horváth David, ? , ? , ?

K zápasu se dostavilo jen osm hráčů, další dorostenci nepřišli a nechali své kamarády „na holičkách“ a utkání tak skončilo katastrofálním debaklem ! I tak je nutné klukům, kteří nastoupili poděkovat, že utkání dohráli. Ti, kteří nepřišli by si měli uvědomit, že tohle se kamarádům nedělá!

S o b o t a   1 8 . b ř e z n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – Viktorie  V E L K Ý   O S E K   2 : 2 (1:1)

Sestava: Bláha – Krejčík, (46´Dráb), Kříž Jan, Furgulák, (64´ Havrun), Čermák - Koníček, Rahman, Málek, Jisl- Bodlák, (72´ Forejt), Horváth David,

Sled branek: 11.min. 0:1, 19.min. 1:1 – Horváth David, 56.min. 2:1 – Kříž Jan, 86.min. 2:2

Kluci ve vyrovnaném utkání, na těžkém terénu, sahali po výhře, ale čtyři minuty před koncem soupeř vyrovnal a body se dělili. Klukům patří za snahu poděkování, i když na některých hráčích byla ke konci znát únava. Začátek sezóny je hratelně úplně někde jinde, jenom nám chybí kousek štěstí a brali bychom vždy plný počet bodů. Kluci mají můj obdiv a moji velkou podporu a víme, že se musíme podpořit sami mezi sebou, protože nikdo jiný nás nepodpoří. Kluci dík a budeme bojovat dál za sebe a pro naši partu.

N e d ě l e  1 2 . března:

D o r o s t : Sokol  J E S T Ř Á B Í   L H O T A – Slovan  L Y S Á   4 : 3 (0:2)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Chmelík, Furgulák, Kára, Horváth, Málek, Koníček, Bodlák, Havrun, Farkaš

V zahajovacím zápase jarní části soutěže sehráli naši dorostenci dobré utkání. Na soupeřově hřišti, který je uprostřed tabulky jsme sahali na remízu a v prvním poločase jsme i vedli. Bohužel domácí dokázali ve druhé půli nejen vyrovnat, ale v závěru strhnout i vítězství na svoji stranu. Našim klukům docházeli v závěru síly a trenér neměl koho prostřídat, když se jich k zápasu sešlo jen jedenáct. Stručně z průběhu utkání : 17.min. 0:1 – Bodlák zajistil vedení, v 33.min. stejný hráč zvýšil na 0:2. Ve druhém poločase domácí v 51.min. snížili na 1:2, 64.min. 1:3 – Horváth vrátil dvoubrankové vedení a pak byl úspěšný jen soupeř. V 76.min. snížil na 2:3 a hned v následující minutě vyrovnal na 3:3 a v samém závěru v 88.min. vstřelil vítěznou branku na 4:3. Našim klukům, kteří v zápase hráli, patří za odvedený bojovný výkon poděkování.

PODZIM 2016

S O B O T A  1 9 . listopadu :

D o r o s t : Union  Č E L Á K O V I C E  - Slovan  L Y S Á   3 : 5 (3:1)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Krejčík, Le Thuan, Furgulák, Koníček, Rahman, Sajdl, Havrun, Horváth David, Bodlák

Kluci nastupovali k poslednímu podzimnímu mistrovskému utkání ve stejné sestavě jako většinou do každého zápasu, když nebyl žádný hráč na střídání. V prvním poločase opět dělali chyby v obraně a soupeř je dokázal potrestat. Na špatném podmočeném hřišti a za vytrvalého deště se těžko tvořila kombinační hra. Do druhého poločasu jsme si řekli co je potřeba zlepšit a na co si dát pozor. A co se řeklo, tak se na hřišti plnilo, všude jsme byli dříve a ve všem jsme soupeře přehrávali. Obrana přitvrdila a neudělala žádnou chybu a útočníci konečně začali dávat branky. Hlavně bojovník David Horváth vstřelil čtyři branky a stejný počet mohl ještě přidat a to měl i možnost z pokutového kopu, který mu však gólman chytil. Když kluci budou hrát v každém zápase jako tento druhý poločas, tak věřím, že mohou na jaře většinu soupeřů z dolní části tabulky porazit. Sled branek : 10.min.- 1:0, 20.min.- 2:0, 30.min.- 2:1 David Horváth, 40.min.- 3:1,
60.min.- 3:2 David Horváth, 75.min.- 3:3 Bodlák, 79.min.- 3:4 David Horváth, 85.min.- 3:5 David Horváth.

Děkuji všem klukům za snahu, ochotu a vytrvalost, prostě za vše, ale převážně to platí pro jedenáct kluků, kteří pravidelně chodí na zápasy a tréninky.

S o b o t a  1 2 . listopadu :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á  - SK  M Ě S T E C  K R Á L O V É  4 : 7 (3:3)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Krejčík, Le Thuan, Furgolák, Rahman, Hotváth David, Málek, Koníček, Krutil, Čermák

Ani v dalším utkání nedokázali kluci uspět, i když opět chybělo málo. První poločas byl vyrovnaný se spoustou šancí na obou stranách a skončil remizou 3:3. Ve druhém poločase se nám nedařilo navázat na stejnou hru jako v první půli, za to soupeř hrál stejně. Naše obrana vytvářela chyby, které hosté trestali a navyšovali svůj náskok a naši hrou v obraně jsme jim darovali vítězství. V obraně chybělo více důrazu v osobních soubojích a při odkopu míče, když ho měli na noze, nedokázali ho dostat z našeho obranného pásma. I přesto patří klukům poděkovaní za snaživý výkon na hřišti až do konce zápasu. Sled branek: 4.min.- 0:1, 7.min.- 1:1 Krutil, 14.min.-1:2, 30.min.-2:2 Čermák, 33.min.-2:3, 45.min.3:3-Čermák, 57.min.-3:4, 64.min.3:5, 75.min.-3:6, 76.min.- 4:6 Kříž, 78.min.-4:7

N e d ě l e  6. listopadu :

D o r o s t : Slavoj  V R D Y – Slovan  L Y S Á   1 9 : 0 (9:0)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Krejčík, Furgulák, Rahman, Sajdl, Bodlák, Matějíčka, Krutil, Havrun

Proti domácím, kteří vedou skupinu a zatím neztratili ani bod, jsme neměli žádnou šanci. Je špatné, že k utkání přišlo opět jen deset hráčů, když někteří naši dorostenci nechají své spoluhráče na „holičkách“!

P á t e k  2 8 . ř í j n a :

D o r o s t : FK  V E L K Ý  O S E K  - Slovan  L Y S Á   5 : 3 (3:2)

Sestava: Havrun – Kříž Jan, Krejčík, Matějíčka, Sajdl, Koníček, Málek, Krutil, Horváth David, Le Thuan, Furgulák

Utkání bylo vyrovnané a naši kluci sahali po prvním bodu, což se bohužel nepodařilo. Domácím vyšel začátek zápasu a již v 1.min. vedli 1:0 a ve 13.min.zvýšili na 2:0. Naši dorostenci to však nezabalili a v 30.min. David Horváth snížil na 2:1 a stejný hráč v 35.min. vyrovnal na 2:2. Domácím se však podařilo v 43.min. vrátit vedení – 3:2. Opět jsme nezachytili úvod druhé půle a soupeř v 48.min. zvýšil na 4:2. Ani tento stav kluky nesrazil a v 68.min. David Horváth snížil na 4:3 a snaha o další vyrovnání se nepovedla a naopak soupeř v 89.min. uzavřel na 5:3.

N e d ě l e  1 6 . ř í j n a :

D o r o s t : FK  Č E R V E N É  P E Č K Y – Slovan  L Y S Á   9 : 1 (3:0)

Sestava: Bláha – Krejčík, Le Thuan, Furgulák, Sajdl, Rahman, Koníček, Farkaš, Havrun, Krutil

K dalšímu zápasu jsme nastoupily jen v deseti hráčích a z tohoto kádru byli jed dva hráči, kteří hráli za náš dorost v předchozí sezóně. Zbytek jsou nováčkové, kteří často dělají chyby jak v osobních soubojích tak i rozehrávce. První poločas se fysicky zvládal, ale nebylo to jednoduché, protože jsme hráli bez útočníků a to zálohu spoustu sil. Soupeř měl míč převážně na svých kopačkách a naši kluci běhali bez něho. I druhý poločas měl stejný průběh jako první. Takto nejde zápasy hrát a těžko se to dá fysicky vydržet a dokud někteří dorostenci, kteří patří do základní sestavy, budou „kašlat“ na kamarády z týmu, těžko se to zlepší! Dorostencům, kteří hrají a na hřišti se snaží podat dobrý výkon, patří velký dík, i když je to pro ně těžké fysicky i psychicky a stále chodí jak k zápasům, tak i na tréninky a nenechají ostatní ve „štychu“. O průběhu utkání hovoří výsledek, naši jedinou branku dal v 89.min. Koníček.

S o b o t a  8 . ř í j n a :

D o r o s t : Slovan  - L Y S Á – Sokol  K O S T O M L A T Y  2 : 9 (1:4)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Krejčík, Le Thuan, Furgulák, Sajdl, Rahman, Koníček, Houžvička, Havrun, Bodlák

Ani v dalším utkání, se soupeřem ze dna tabulky naši dorostenci neuspěli. Výsledek je ovlivněn i skutečností, že od dvacáté minuty jsme hráli jen o deseti hráčích, když pro zranění musel odstoupit Honza Kříž a na střídačce nebyl žádný náhradník. Máme úzký hráčský kádr a při několika zraněních dorostenců není náhrada a naopak soupeř vystřídal pět hráčů! Zápas nezačal špatně, Kostomlaty se sice ujali vedení 0:1, avšak v 10.min. Bodlák vyrovnal na 1:1. Po odchodu Kříže kluci ještě chvíli odolávali, ale hosté v 31.min. šli do vedení na 1:2 a do poločasu zvýšili na 1:4 a ve druhém poločase přidali dalších pět gólů a v 87.min. Sajdl upravil výsledek na konečných 2:9.

N e d ě l e  2 . ř í j n a :

D o r o s t : FK  L I T O L  - Slovan  L Y S Á  2 : 0 (1:0)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Krejčík, Le Thuan, Matějíčka, Sajdl, (71´Bodlák), Rahman, Koníček, Málek, Havrun, (78´Krutil), Čermák, ( 54´Houžvička)

Kluci vstupovali do utkání, že chtějí získat plný počet bodů. Od začátku utkání bojovali a vytvářeli si spoustu šancí ke skórování. Hra byla v naši režii a na soupeřovu bránu jsme bušili a byla otázka času, kdy dokážeme skórovat. V prvním poločase jsme nedokázali vstřelit branku, za to soupeř potrestal slabší chvilku našeho golmana . Druhý poločas probíhal stejně jako první. Maximum šancí ke skórování, ale smůla, která se kluků drží, jim nedovolí skórovat. Domácí měli během utkání tři šance a dvě dokázali proměnit v 9.min. 1:0 a 69.min. 2:0, kdy u obou branek měl náš golman slabší chvilku. Je těžké vyhrát utkání, když nevstřelíme gól. Klukům není co vytknout, bojují, snaží se a vypracují si každé utkání více  šancí ke skórování než soupeř, ale nepromění je. Děkuji jim za odvedený výkon a moc si přeji, aby smůla zmizela a mohli se radovat z vítězství.

S t ř e d a  2 8 . z á ř í :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – Sokol  J E S T Ř Á B Í  L H O T A   1 : 7 (1:4)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Novotný, (41´-Havrun), Matějíčka, Málek, Sajdl, Rahman, Koníček, Horváth David, (82´-Furgulák), Houžvička, (46´Krejčík), Krutil, (53´- Čermák)

Ani v dalším mistrovském utkání naši dorostenci nedokázali získat body. Utkání bylo vyrovnané a z naší strany jsme soupeře přestříleli směrem na branku, ale většina našich střel končila vedle a soupeř dokázal téměř každou střelu proměnit v gól. Klukům se nedá odepřít snaha, ale chybí nám štěstí v zápasech, které vždy má soupeř. Pro naší smůlu se nám v utkání zranili dva hráči, kteří museli střídat a tým se tím oslabil. Přemíru naší snahy udělat něco s výsledkem utkání soupeř potrestal z brejků. Naši jedinou branku dal ve 14.min. David Horváth a vyrovnal na 1:1, ale to bylo vše. Snad kluci prolomí smůlu a za jejich snahu dokáží získat první body.

S o b o t a  2 4 . z á ř í :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – AFK  P E Č K Y   1 : 8 (0:7)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Matějíčka, Kára, Thuan, Sajdl, Koníček, Rahman, Horváth David, Furgulák, Čermák, (46´Krutil)

Naši branku dal v 67.min. David Horváth a snížil na 1:7, hodnocení utkání trenér nepředal.

N e d ě l e : 1 8 . z á ř í :

D o r o s t : TJ  K O U Ř I M – Slovan  L Y S Á  6: 2 (3:2)

Sestava: Bláha – Kříž Jan, Krejčík, Kéra, Thuan, (78´Furgulák), Sajdl, Rahman, Koníček, Málek, Horváth David, Krutil, (34´Čermák)

Naši kluci vlétli do utkání s vervou a chutí a na hřišti to bylo znát, když už v 10.min. jsme vedli 0:2, již ve 2.min. se trefil Krutil a v 10.min.zvýšil Málek. Avšak po vstřelených gólech jsme polevili a udělali chyby v obraně a soupeř toho využil a do konce prvního poločasu otočil výsledek na 3:2, brankami v 18, 41 a 43.minutě. Druhý poločas se hrál otevřený zápas z jedné strany na druhou a z naší strany bylo i více šancí, ale míč končil mimo branku nebo v rukách golmana. Naopak domácí dokázali z minima vytěžit maximum a přidali branky v 71, 72 a 82.minutě a utkání tako skončilo 6:2. I když naši dorostenci předvedli dobrý výkon, měli by si uvědomit, že zápas trvá devadesát minut a za jakéhokoliv stavu není vyhraný ani prohraný. Je jednoduché „ stáhnout ocas“ a odejít odejít ze hřiště poražen, ale umění je vyhecovat sebe a celý tým a na hřišti podat maximum za jakéhokoliv stavu.

S o b o t a  1 0 . z á ř í :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – SK  Ú V A L Y  0 : 4 (0:2)

Sestava : Vančík – Kára, Kříž Jan, Jisl, (46´ Čermák), Koníček ((74´Bláha) – Krejčík, Horváth David, (85´Furgulák), Sajdl, Rahman – Le Thuan, Matějíčka

Naši dorostenci sehráli zatím své nejlepší utkání a výsledek je pro ně docela krutý. Hosté byli v prvním poločase aktivnější a přesnější v kombinaci a navíc dokázali potrestat dvě zaváhání naši obrany. Do druhého poločasu nastoupili naši kluci s odhodláním pokusit se alespoň vyrovnat. Aktivita byla na naši straně, ale bohužel jsme nedokázali využít žádnou z několika slibných šancí. A tak přišel trest, v závěru utkání jsme se snažili o vstřelení alespoň čestného gólu, ale naopak jsme z rychlého protiútoku inkasovali. Čtvrtá branka v naší síti již plynula ze ztráty koncentrace v závěru zápasu. Sled branek: 7.min. 0:1, 30.min. 0:2, 84.min. 0:3 a 86.min. 0:4. Kluci zaslouží pochvalu za nasazení a snad se od tohoto slušného výkonu odrazí a podaří se jim v nejbližší době získat nějaké body.

N e d ě l e  4 . z á ř í :

D O R O S T :  FC  V E L I M – Slovan  L Y S Á   7 : 1 (4:1)

Sestava: Vančík – Kára, Kříž Jan, Le Thuan Ahn, Koníček (57´Bodlák) – Jisl, (46´Furgulák), Sajdl, Málek, Čermák – Horváth David, Bláha

Fysicky zdatnější a fotbalově vyspělejší domácí byli nad síly našich dorostenců. Soupeř vedl 2:0 hned v úvodu brankami ve 4 a 6.min. V 7.min. snížil Sajdl na 2:1 a to bylo z naši strany vše a domácí do poločasu zvýšili góly v 31 a 33.min. na 4:1. V úvodní minutě druhého poločasu běžel Koníček sám na domácího brankáře, který proti němu vyběhl mimo pokutové území, kde ho faulem zastavil a přitom i zranil, že musel odstoupit ze hry a rozhodčí zákrok ocenil jen žlutou kartou a přímým kopem, který jsme nevyužili. Domácí měli dále trvalou převahu a přidali další branky v 59, 62 a 76.minutě a výrazně zvítězili.

S o b o t a  2 7 . s r p n a :

D o r o s t : Slovan  L Y S Á – SK  Č E S K Ý  B R O D   1 : 7 (0:2)

Sestava: Procházka – Kára, Kříž Jan, Krejčík, Le Thuan Ahn (74´ Furgulák) – Čermák, Sajdl, (86´Krutil), Bláha, (65´Bodlák), Málek, Houžvička, (46´Horvát Patrik), Novotný

Dorostencům se vstup do nového soutěžního ročníku nevydařil, na soupeře nestačili i když nám chyběli někteří hráči.. Hosté byli po všech stránkách lepší a od ještě vyšší porážky nás několika dobrými zákroky zachránil brankář Procházka. Všechny branky vstřelili hosté, když si v 61.min. dali i vlastní gól, obránce přehodil vlastního vybíhajícího brankáře.