Jaro 2015

S o b o t a  3 0 . května :

Ž á c i  starší : FK  D O B R O V I C E – Slovan  L Y S Á   2 : 3  (2:3)

Sestava: Bláha – Procházka Fanda, Kára, Jisl, Churáček, Veselý, Drahorád, Forejt Lukáš, Matějíčka, Laci, Horváth David, střídali : Furgelák, Krutil

Kluci vstupovali do posledního jarního mistrovského utkání, že do něho dají maximum a již ve 3.min. dal po hezké akci David Horváth vedoucí gól. Soupeř však dokázal v 6.min. vyrovnat na 1:1. Utkání bylo vyrovnané s mnoha šancemi na obou stranách, přelévalo se z jedné strany na druhou, ve vysokém tempu. V 25.min. jsme se opět ujali vedení 1:2, autor branky Laci, ale domácí po chvíli opět vyrovnali na 2:2. Před koncem poločasu v 33.min. Veselý vrátil vedení na 2:3 a tímto stavem skončil první poločas. Druhý poločas začal ve stejném tempu, s mnoha šancemi na obou stranách. Kluci předváděli skvělou hru, když svými šancemi ohrožovali bránu soupeře a v zadních řadách poctivě odvraceli útoky domácích. Ke konci utkání jeden hráč soupeře neudržel nervy a nesportovně trefil míčem ležícího Davida Horvátha, který si to nenechal líbit a po vzájemné potyčce doporučil rozhodčí jejich vystřídání. Ve druhém poločase nepadl žádný gól a kluci svým výkonem udrželi výhru 2:3 . Tímto bych chtěl klukům, kteří v utkání hráli, poděkovat za předvedenou hru, kdy od golmana až po útok šlapali na jedničku.

Hodnotil Stejskal Václav, tréner

N e d ě l e  2 4 . května:

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á – SK  B A K O V   2 : 2  (0:1)

Sestava: Churáček – Procházka Fanda, Kára, Jisl, Krutil, Veselý, Drahorád, Procházka Robert, Matějíčka, Horváth David, Laci, střídali Forejt Lukáš a Furgalák

Utkání s dobrým soupeřem, který je na druhém místě tabulky, skončilo zaslouženou remizou. V prvním poločase měli hosté mírnou převahu, ze které získali vedení 0:1. Druhá půle byla již vyrovnanější a podařilo se nám vyrovnat na 1:1, soupeř však šel opět do vedení 1:2. Naši kluci si zvýšenou bojovností v závěru zápasu, v poslední minutě hry, vybojovali alespoň bod. Branky vstřelili Veselý a Horváth David, za soupeře  Vitmajer a Říha.

S O B O T A  1 6 . k v ě t n a :

Ž á c i  starší : SK  B E N Á T K Y – Slovan  L Y S Á   3 : 5 (1:3)

Sestava: Bláha – Procházka Fanda, Kára, Jisl, Churáček, Veselý, Drahorád, Houžvička, Matějíčka, Horváth David, Laci, střídali: Forejt Lukáš a Krutil

Kluci začali první poločas dobře, když už ve 2.min.  gólem Veselého vedli 0:1. Pak ale úplně přestali hrát a soupeř nás začal přehrávat. V 9.min. přišel faul brankáře Bláhy a domácí pokutový kop proměnili na 1:1. Celkem vyrovnaná hra s částečnou převahou soupeře, ale i s občasnými šancemi našich hráčů, které dokázali proměnit v 21.min Veselý 1:2 a v 25.min. Horváth David 1:3. Druhý poločas soupeř přidal a snažil se změnit výsledek. Z naší strany spousta chyb a laxní přístup ke hře, kdy jsme nechali domácí hrát a jen jsme koukali. I když z naší strany byla předvedena špatná hra, dokázali jsme i ve druhém poločase přidat dvě branky. V 48.min. zvýšil Drahorád na 1:4 a v 68.min. Laci na 3:5. Kluci by si měli uvědomit, že takovou hrou se proti silnějším soupeřům nedá vyhrát!

Zápas zhodnotil trenér Václav Stejskal

N e d ě l e  1 0 . k v ě t n a :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á – Sokol  L I B I Š   3 : 1 (2:1)

Sestava: Bláha – Procházka Fanda, Kára, Houžvička, Churáček, Veselý, Drahorád, Forejt Lukáš, Matějíčka, Horváth David, Laci

Zápas sousedů v tabulce skončil po zásluze vítězstvím našich kluků. Po většinu utkání jsme měli navrch a připravili si i více  brankových příležitostí, míč létal buď těsně mimo soupeřovu branku a několikrát úspěšně zasáhl i jeho brankář. Libiš, jejíž hráči byli proti našim převážně fysicky vyspělejší, se k vážnějšímu ohrožení naši branky téměř nedostala. Vedení 1:0 zajistil ve 4.min. Drahorád. V 16´ nedal tutovku Veselý, překopl branku. 24.min. 2:0 Veselý z penalty, nařízené za faul na něho. 29.min. 2:1 soupeř využil zaváhání našeho brankáře. Ve druhém poločase v 43.min. 3:1 Drahorád po akci Veselého a další slibné šance již naši žáci nevyužili.

N e d ě l e  3 . k v ě t n a :

Ž á c i  starší : Slovan   L Y S Á – SKP  MLADÁ  BOLESLAV  3 : 0 (2:0)

Sestava: Bláha – Procházka Fanda, Kára, Jisl, Churáček, Veselý, Furgelák, Forejt Lukáš, Matějíčka, Horváth David, Šmíd, střídali: Krutil a Houžvička

Utkání sousedů v tabulce začali lépe naši žáci, již v 1.min. vedli 1:0 zásluhou Davida Horvátha. V další části utkání měli naši kluci míč častěji na svých kopačkách a tu si i udržovali po většinu zápasu. Střídali však fáze pohledných kombinačních akcí, s nic neřešícím odkopáváním míče. V 23.min. zvýšil David Horváth na 2:0 po samostatném úniku. I ve druhém poločase měli naši kluci několik šanci a v 46.min. zvýšil na 3:0 Veselý , po velkém sólu, když proběhl s míčem z vlastní poloviny hřiště. Z další samostatné akce v 63´ Veselý netrefil branku a utkání skončilo zaslouženou výhrou našich žáků.

S o b o t a  2 5 . d u b n a :

Ž á c i  starší : FK  M Ě L N Í K Pšovka – Slovan  L Y S Á   2 : 1 (1:1)

Sestava: Bláha – Procházka Fanda, Kára, Krutil, Churáček, Veselý, Drahorád, Horvát Pepa, Forejt Lukáš, Horváth David, Šmíd, střídal Zeman

Před zápasem jsme měli jen 10 hráčů, ostatní se omluvili nebo nepřišli a s tím by se šlo i do zápasu, což na psychice nepřidalo. Naštěstí pět minut před zahájením dorazil jedenáctý hráč a během utkání i další. První poločas se kluci snažili dát vedoucí branku a neinkasovat, ale v 10.min. nám soupeř dal gól. Zápas byl nadále vyrovnaný a v 30.min. Lukáš Forejt vyrovnal na 1:1, když se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval a tak skončil i první poločas.Do druhé půle se šlo s cílem dát góly, ale to se na hřišti nestalo. Spousta chyb dávala šance soupeři, aby změnil stav utkání, což se stalo v 49.min. – 2:1. Tahouni týmu, kteří měli vést ostatní kluky k vítězství táhli nesmyslně míč přes celé hřiště do pěti hráčů domácích, kde vše končilo. Místo zbytečných kliček, stačilo pár přihrávek, které by měly význam. Nebyla to týmová, ale sobecká hra a z naší strany tak bylo vytvořeno minimum šancí, ale zato maximum chyb! Střed hřiště ovládal soupeř a pak pohodlně procházel přes naši obranu. Toto utkání jsme si nezasloužili vyhrát, když celkový přístup a laxní výkon našich hráčů určitě nezůstane bez odezvy.

Hodnotil Václav Stejskal, trenér

N E D Ě L E  1 9 . d u b n a :

Ž á c i  starší: Slovan  L Y S Á – SK  B Ě L Á  pod Bezdězem 9 : 1 (3:0)_

Sestava: Bláha – Procházka Fanda, Kára, Procházka Robert, Churáček, Veselý, Drahorád, (52´Forejt Lukáš),Horvát Jan, (59´Krutil), Matějíčka, (39´Houžvička), Horváth David, Šmíd

Utkání bylo hrané v režii našich kluků, kteří dosáhli dalšího výrazného vítězství. Soupeř však nebyl zase tak špatný, jak by napovídal výsledek, ale do brankových příležitostí se téměř nedostal. Našim klukům se dařilo dávat góly z rychlých útoku a samostatných úniků a to hlavně ve druhém poločase. Vedení 1:0 zajistil Veselý v 6.min, v 29.min. zvýšil David Horváth na 2:0, před koncem první půle v 34.min. 3:0- Drahorád. „Brankostroj“ ve druhém poločase rozjel v 41.min. Drahorád 4:0, 43.min.- 5:0 – David Horváth, 49.min. 6:0- Veselý z penalty, 51.min. 7:0-David Horváth, 56´- 7:1 po zaváhání brankáře, 58.min. 8:1 – vlastní po centru Horvátha  a 62.min. Veselý po samostatné akci.

S O B O T A  1 1 . d u b n a :

Ž á c i  starší : SK  M Š E N O – Slovan  L Y S Á   1 : 9 (1:3)

Sestava: Bláha – Jisl, Kára, Churáček, Procházka Fanda, Matějíčka, Veselý, Horváth David, Houžvička, Drahorád,  Šmíd,střídali: Forejt Lukáš a Krutil

Do zápasu šli kluci s chuti prolomit smůlu z dvou minulých proher, proto od začátku tlačili soupeře se snahou vstřelit co nejdříve branku. To se povedlo v 10.min. 0:1 Šmíd po pěkné kombinaci a ve 14.min. přidal na 0:2 David Horváth. Postupně jsme přebrali  režii utkání a domácí nepouštěli do žádné akce. Soupeř se nás snažil ohrozit dlouhými odkopy od branky, které se dostaly až za naši obranu a po jednom z nich v 16.min. snížil z přísné penalty na 1:2, když posoudil souboj Churáčka z domácím hráčem jako faul. Pak už tyto nákopy pokryla obrana a brankář. V 28.min. zvýšil Veselý na 1:3 a tak skončil i poločas. V poločasové přestávce v kabině kapitán družstva Veselý promluvil spoluhráčům do duše  a většina si to vzala k srdci a přidala. Druhý poločas jsme začali dobře a již tři minuty po jeho zahájení, v 38.min. zvýšil Drahorád na 1:4. Pak už se hrálo jen na soupeřovu branku, kterého jsme nepustili ani na naši polovinu. Kluci hráli výborně, uvědomili si , že fotbal je týmová hra a na hřišti jich hraje jedenáct a začala naše exebice, kdy padal jeden gól za druhým: 47.min. 1:5 Horváth David, 52.min. 1:6 Drahorád, 54.min. 1:7 Horváth  David, který zvýšil v 58.min. na 1:8 a v 63.min. Šmíd zakončil na 1:9. Utkání skončilo výrazným vítězstvím proto,že družstvo fungovalo jako tým a dobře hráli i ti, co jindy podávají poloviční výkon.

Utkání zhodnotil trenér Stejskal Václav

N E D Ě L E  2 9 . b ř e z n a :

Ž Á C I  starší : FC  L O B K O V I C E – SLOVAN  L Y S Á   3 : 0 (2:0)

Sestava: Bláha – Procházka Fanda, Kára, Jisl, Hlaváček, Veselý, Drahorád, Šmíd, Matějíčka, Horváth David, Horváth Jan,

střídali: Houžvička a Krutil

Vyrovnaný zápas, s šancemi na obou stranách, kdy po hrubých chybách v naší obraně padly v prvním poločase dva góly. Ve druhé půli se kluci „zakousli“ do soupeře a snažili se změnit stav utkání. Pepa Kára, na postu stopera, ukázal tvrdost, (která mnohým chybí) a čistými střety odrážel občasné útoky domácích. Pak přišla opět chyba v obraně a padl třetí gól. Ke konci utkání naši dali síly do útoků a soupeře nepustili na svoji polovinu a dřeli až do konce. Do soubojů šli na tvrdo i za cenu riskování zranění a Jakub Drahorád zůstal po střetu s brankářem v bolestech na zemi, musel být odnesen ze hřiště. Jeho chuť do hry byla tak velká, že po chvíli opět vběhl na hřiště. K lepšímu výsledku nám chybělo štěstí a i absence několika hráčů v obraně, které skolila nemoc.

N E D Ě L E  2 2 . b ř e z n a :

Ž á c i  starší: Slovan  L Y S Á – FC  M Ě L N Í K   0 : 5 (0:2)

Sestava: Bláha – Churáček, Matějíčka, Kára, Jisl, Horváth David,Veselý, Procházka, Houžvička,Forejt, Drahorád, střídal Hlaváček

Za studeného počasí sehráli žáci, s vedoucím družstvem skupiny, nepříliš vydařené utkání. Našich klukůse dostavilo k utkání pouze dvanáct a na soupeře, který měl ve svém celku deset hráčů ročníku 2000, fyzicky nestačili. Ale i tak mohl být konečný výsledek přijatelnější, když jsme promarnili dva samostatné náběhy na brankáře a dokonce neproměnili ani penaltu! Uvidíme, jak budeme hrát se slabšími soupeři, s kterými se utkáme po třetím kole.

Podzim 2014

N E D Ě L E   2 . listopadu :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á  -  FK  D O B R O V I C E   1 : 1 (1:1)

Hráli : Bláha – Procházka Fanda, Kára, Forejt Matěj, Houžvička, Forejt Lukáš, Drahorád, Jisl, Matějíčka, Horváth David, Laci, střídající: Procházka Tomáš, Fortelík, Slebodník, Hlaváček, Procházka Robert

Soupeř, který je na posledním místě a neměl do tohoto utkání na svém kontě ani bod, překvapil. Jednak složením svého družstva, ve kterém je devět čtrnáctiletých kluků, kteří měří kolem 175-180 cm a to bylo ve hře znát. Naši kluci jsou převážně mladší a tak i menší a když do utkání nenastoupili dva stěžejní hráči Veselý a Churáček, kteří byli na školním  výletě, byl náš výkon slabý. Za nerozhodný výsledek můžeme být rádi, když soupeř řadu svých útoku zakončil nepřesnou střelbou a co letělo do branky likvidoval výborně chytající Bláha. Vedení  1:0 zajistil Houžvička v 18.min a soupeř za pět minut vyrovnal na 1:1. Ve druhém poločase měl převahu soupeř,ze které však gól nevytěžil a naše protiútoky končili buď ofsajdem nebo u obránců Dobrovic.

N E D Ě L E  2 6 . ř í j n a :

Ž á c i  starší : SK  B A K O V – Slovan  L Y S Á   3 : 5 (3:3)

Hráli: Bláha – Forejt Matěj, Kára, Jisl, Churáček, Matějíčka, Veselý Ondra, Procházka Fanda, Houžvička, Pavlík, Horváth David, střídali : Procházka Tomáš, Forejt Lukáš

Po disciplinovaném a zlepšeném výkonu dokázali naši žáci v utkání zvítězit, i když domácí měli více ze hry a vedli již 2:0. Vyrovnání na 2:2 zajistili Veselý a Horváth, který pak vsítil  i naši branku na 2:3. Domácí však vyrovnali na 3:3 a za tohoto stavu byla poločasová přestávka. Druhý poločas se nám střelecky vydařil a hned v úvodu Veselý po samostatné akci vrátil vedení na 3:4 a další branku na 3:5 přidal Horváth z penalty. Domácí se pak snažili o zvrat, měli herní převahu, ale s minimem brankových příležitosti a když dvakrát  úspěšně zasáhl brankář Bláha, tak se radovali z vítězství naši žáci.

N E D Ě L E  1 9 . ř í j n a :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á – SK  B E N Á T K Y  4 : 2 (2:1)

Hráli : Bláha – Procházka Fanda, Kára, Forejt Matěj, Hlaváček, Veselý Ondra, Churáček, Jisl, Matějíčka, Drahorád, Horváth David, střídali : Krutil, Slebodník, Houžvička

Utkání „sousedů“ v tabulce skončilo po zásluze vítězstvím našich žáků, kteří si dokázali nejen připravit, ale i proměnit více brankových příležitostí než hosté. Vedení 2:0 zajistil v úvodu utkání Ondra Veselý. Soupeři se podařilo v 23.min.střelou pod břevno snížit na 2:1. V 26´se míč po zásahu brankáře soupeře odrazil od tyče do hřiště. Výsledek se měnil v 38.min. 3:1 Veselý zakončil samostatný únik. V 52 ´nařídil rozhodčí proti soupeři penaltu, kterou Veselý proměnil, ale ten branku neuznal pro vběhnutí našeho žáku do pokutového území a zopakované penalty trefil Veselý tyč. V 59.min. hosté z přímého kopu snížili na 3:2. V 63.min. 4:2 Drahorád po samostatné akci poslal míč do sítě soupeře a pojistil zasloužené vítězství.

S O B O T A  1 1 . ř í j n a :

Ž Á C I  STARŠÍ : Sokol  L I B I Š – Slovan  L Y S Á  2 : 1 (0:0)

Hráli: Churáček- Veselý, Kára, Procházka Robert, Forejt Matěj, Procházka Fanda, Horváth david, Laci, Matějíčka, Forejt Lukáš,Drahorád, střídali: Hlaváček, Krutil, Furgalák

Vyrovnané utkání slabší úrovně a bez brankových příležitostí obou družstev. Góly padali jen ze standardních situací. Domácí se ujali vedení 1:0 po rohovém kopu a naši vlastní brance. Na 1:1 vyrovnal Laci z přímého kopu a ze stejné situace vsítil soupeř vítěznou branku.

S O B O T A  4 . Ř Í J N A :

Ž Á C I  starší : SKP  M L A D Á  B O L E S L A V – Slovan  L Y S Á   1 : 1 (0:0)

Hráli : Bláha, Forejt Lukáš, Kára, Churáček, Matějíčka, Laci, Veselý, Horváth David, Procházka Robert a Fanda, Houžvička, střídali Krutil, Procházka Tomáš a Slebodník

Výsledek utkání neodpovídá průběhu zápasu, když po celou dobu hry měli naši žáci výraznou převahu, kterou však nedokázali brankově vyjádřit. Na straně soupeře stálo i štěstí, když se během zápasu míč odrazil pětkrát od jeho brankové konstrukce, třikrát v prvním a dvakrát ve druhém poločase. Domácí se po nepřímém kopu a dorážce ujali vedení 1:0 a pět minut před závěrečným hvizdem vyrovnal Tomáš Procházka, který vrátil do sítě míč odražený od tyče po střele Davida Horvátha.

N e d ě l e  2 8 . z á ř í :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á – FK Pšovka  M Ě L N Í K   3 : 2 (1:1)

Hráli: Bláha – Forejt Lukáš, Procházka Pepa, Churáček, Slebodník, Veselý, Procházka Fanda, Houžvička, Drahorád, Laci, střídající: Krutil

Po vysoké porážce v minulém kole v Bělé pod Bezdězem, se kluci vzpamatovali o dokázali těsně porazit soupeře z třetího místa v tabulce. Bojovně hrané utkání mělo vyrovnaný průběh a v průběžném vedení se střídali obě družstva. Sled branek : 0:1 , 1:1 – Veselý, před koncem prvního poločasu, 2:1 – Laci, 2:2 , 3:2 – David Horváth

N e d ě l e  2 1 . z á ř í :

Ž á c i  starší : SK  B Ě L Á  pod Bezdězem – Slovan  L Y S Á  9 : 0 (5:0)

Hráli : Slebodník – Forejt Lukáš a Matěj, Kára, Horváth David, Houžvička, Matějíčka, Procházka Fanda a Robert, Veselý, Kroutil

Jednostranná záležitost domácího celku. Na výsledku se částečně promítla skutečnost, že brankář Bláha se pro nemoc omluvil a do branky musel nastoupit hráč z pole. Jedinou naši šanci měl až v samém závěru Veselý, který běžel sám na brankáře, ale míč do sítě neposlal.

N E D Ě L E  1 4 . z á ř í :

Ž Á C I  starší : Slovan  L Y S Á – SK  M Š E N O  10 : 1 (4:1)

Hráli: Bláha – Procházka Fanda, Kára, Krutil, Houžvička, Veselý, Procházka Robert, Churáček, Matějíčka, Horváth David,  Laci střídali: Šmíd a Forejt Matěj

Utkání se slabším soupeřem skončilo dvouciferným vítězstvím,které mohlo být ještě vyšší pokut by naši kluci využili i další „tutovky“. Soupeř se před naši branku dostával méně často a branku téměř neohrozil. Vedení 1:0 zajistil v 7.min. Veselý a stejný hráč v následující minutě zvýšil na 2:0 střelou z 25 m , v 25´nezakončil brankou David Horváth sólo na brankáře, což napravil v 29.min. a zvýšil na 3:0 . Soupeř snížil v 31.min. z přímého kopu do „šibenice“, před koncem prvního poločasu v 33.min. zvýšil Houžvička na 4:1. Úvod druhého poločasu chvíli soupeř hru vyrovnal, ale bez ohrožení naši branky. Jeho choutky utnul v 44.min. Veselý a zvýšil na 5:1, další míč v soupeřově síti v 50´ nebyl za branku uznán pro ofsajd, 51.min. 6:1 trefil se Churáček, 54.min. 7:1 Veselý z penalty nařízené za faul, 56.min. 8:1 David Horváth a brankostroj zakončil Laci v 57.min.9:1 a v 68.min. 10:1. Kluci si tak trochu zlepšili pošramocené skóre.

S T Ř E D A  3 . z á ř í :

Ž Á C I  starší : FC  M Ě L N Í K – Slovan  L Y S Á   10:0 (5:0)

Hráli: Bláha – Churáček, Kára, Houžvička, Pavlík, Horváth David, Kroutil, Slebodník, Drahorád, Forejt Lukáš a Matěj

Proti domácím, kteří byli jak fyzicky tak i fotbalově vyspělejší, neměli naši kluci šanci a výsledek mluví za vše.

N E D Ě L E   3 1 . s r p n a :

Ž Á C I  starší : Slovan  L Y S Á – FC  L O B K O V I C E   1 : 5 (0:2)

Sestava: Pavlík – Veselý Ondra, Churáček, Forejt Lukáš, Kára, Horvát Václav, Horváth David, Houžvička, Matějíčka, Procházka Fanda, Laci , střídal Krutil

Úvodní  utkání  I.A třídy se klukům nevydařilo a vysoko prohráli. Ve vyrovnaném prvním poločase se do první šance dostal v 8´ Veselý, ale trefil jen brankáře. Soupeř byl úspěšnější a v 15.min. se ujal vedení 0:1. Vyrovnávací branku mohl  dát opět Veselý, ale míč se odrazil od tyče do hlavy brankáře a zpět do hřiště. Soupeř byl úspěšnější v 25.min. zvýšil na 0:2. Druhý poločas měli hosté již ve své režii a naši se většinou bránili, avšak měli i několik dobrých protiútoku, které však golem nezakončili. Soupeř zahrozil v 50´, míč se odrazil od spojnice tyče a břevna . V 51.min. přidal na 0:3, střelou z 35 m a v následující minutě to bylo 0:4. V 56.min. po samostatné akci Laci snížil na 1:4, další branku mohl zaznamenat David Horváth, ale ze sólového úniku poslal míč nad  branku. V poslední minutě ještě hosté z penalty zvýšili na 1:5.