Jaro 2016

S o b o t a  4 . června:

Ž á c i  starší: SK  B E N Á T K Y – Slovan  L Y S Á   9 : 2 (2:0)

Sestava: Procházka – Houžvička, Škrdla, Le Thuan Ahn, Furgulák, Šlingr David, Horvát Kuba, Horvát Patrik, Poborský Matyáš, Horvát Jan, Strnad

Domácím dokázali naši kluci odolávat v prvním poločase, který prohráli jen 2:0. Ve druhém poločase se domácí rozstříleli a přidali dalších sedm branek. Naše branky vstřelili : brankář Procházka z pokutového kopu snížil na 6:1 a poslední minutě zápasu Patrik Horvát uzavřel na 9:2.

N e d ě l e  2 9 . k v ě t n a :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á – FK  D O B R O V I C E   2 : 1 (0:0)

Sestava: Procházka – Houžvička, Novák, Le Thuan Ahn, Furgulák, Forejt Lukáš, Škrdla, Krutil, Pudil, Horvát Patrik, Forejt Matěj, střídali: Šlingr David, Strnad, Horvát Jan, Jareš

Průběh utkání byl vyrovnaný a jeho úroveň odpovídala postavení družstev ve spodní části tabulky. Branky padaly až v závěrečné desetiminutovce zápasu. Naši kluci se ujali vedení 1:0 v 60.min. brankou kapitána Škrdly, soupeř v 65.min. vyrovnal na 1:1 a vítězství 2:1 zajistil až v závěru utkání Furgulák.

N e d ě l e  1 5 . k v ě t n a :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á – SKP  MLADÁ  BOLESLAV  0 : 4 (0:1)

Sestava: Procházka – Houžvička, Novák, Le Thuan Ahn, Furgulák, Škrdla, Krutil, Pudil, Horvát Patrik, Horvát Jakub, Horvát Jan

Ani v dalším mistrovském utkání nedokázali naši kluci bodovat. Soupeři dokázali odolávat téměř celý první poločas a branku dostali až v jeho závěrečné minutě. Ve druhém poločase pak přidali hosté další branky v 43., 52. a 55.minutě a odvezli si 3 body za vítězství.

N e d ě l e  8. května :

Ž á c i  s t a r š í : SK  B Ě L Á  p.Bezd. – Slovan  L Y S Á   1 1 : 0 (5:0)

Sestava: Procházka – Novák, Houžvička, Le Thuan Ahn, Furgulák, Horvát Jakub, Horvát Patrik, Krutil, Horvát Jan, Šlingr David

K utkání se dostavilo a odjelo opět jen deset žáků a pro domácí tak byli snadnou kořistí. Podrobnosti k utkání nehlášeny.

N e d ě l e  1 . k v ě t n a :

Ž á c i  starší: Slovan  L Y S Á – TJ  S T R A K Y  1 : 3 (1:1)

Sestava: Procházka – Novák, Houžvička, Le Thuan Ahn, Furgulák, Forejt Lukáš, Horvát Jakub, Horvát Patrik, Krutil, Horvát Jan, Strnad

Naši žáci se k utkání nesešli v jedenácti hráčích a tak soupeř, který je beznadějně poslední získal první vítězství. Vedení 1:0 zajistil Jakub Horvát, ale pak už byl úspěšný jen soupeř. Další podrobnosti k utkání nehlášeny.

N e d ě l e  2 4 . d u b n a :

Ž á c i  starší : Slovan  V E L V A R Y – Slovan  L Y S Á   4 : 0 (2:0)

Sestava: Procházka – Novák, Škrdla, Houžvička, Furgulák – Forejt Lukáš, Horvát Kuba, Horvát Patrik, Krutil – Horvát Jan, Strnad

V dalším utkání, na soupeře z druhého místa, naši kluci nestačili a domácí zaslouženě vyhráli, když si branky rozdělili stejně na oba poločasy. Sled branek : 18.min. 1:0, 28.min. 2:0, 45.min. 3:0 a 46.min. 4:0. Bližší podrobnosti k průběhu utkání nehlášeny.

N e d ě l e : 1 7 . d u b n a :

Ž Á C I  starší : Slovan  L Y S Á – Sokol  K L E C A N Y  0:8 (0:5)

Sestava: Procházka – Syrový, Novák, Le Thuan Ahn, Furgulák, Škrdla, Forejt Lukáš, Horvát Patrik, Křenek, Horvát Kuba, Ktutil, střídali: Horvát Jan a Strnad

Na vedoucí družstvo tabulky naši kluci nestačili. Je však třeba zohlednit skutečnost, že v soupeřově základní sestavě nastoupilo deset patnáctiletých kluků a další tři střídali a v našem družstvu bylo jen pět patnáctiletých a to je v této věkové kategorii znát. Dle toho i utkání probíhalo, když hosté měli trvalou převahu a vytvářeli si spoustu brankových příležitostí. Vedení 0:1 se ujali hned v 1.min. a v 22.min. to bylo 0:4 a do poločasu přidali ještě jeden gól. Druhý poločas již tolik branek nepadlo a i naši kluci měli šanci ke vstřelení čestné branky, avšak lobovaný míč, mířící do prázdné branky, stačil vracející se hráč odkopnout. I přes osm obdržených branek si zaslouží pochvalu brankář Procházka, který svými zákroky, zabránil ještě několika dalším gólům.

S o b o t a  9 . dubna :

Ž á c i  starší : SK  Z E L E N E Č – Slovan  L Y S Á   3 : 0 (2:0)

Sestava: Procházka – Škrdla, Novák, Le Thuan Ahn, Furgulák, Malár, Bureš, Krutil, Křenek, Horvát Jakub a Horvát Jan

Podrobnosti z průběhu utkání nehlášeny.

N e d ě l e  2 7 . b ř e z n a :

Ž Á C I  starší : Pšovka  M Ě L N Í K – Slovan  L Y S Á  - n e s e h r á n o

Utkání nebylo sehráno, neboť se na stadion dostavilo jen 8 žáků a tak k zápasu ani neodjeli …

Podzim 2015

N e d ě l e  1 . l i s t o p a d u :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á – SK  B E N Á T K Y  1 : 6  (0:3)

Sestava: Procházka Robert – Škrdla, Malár, Le Thuan Ahn, Strnad, Procházka Fanda, Bureš, Houžvička, Forejt Matěj, Horvát Kuba a Horvát Jan, střídali: Furgalák a Poborský Mates

Výsledek mluví za vše. Soupeř byl jak fyzicky tak i fotbalově lepší a naši kluci, za které opět muselo hrát několik mladších žáků, na něj nestačili i když snahu a bojovnost jim nelze upřít. Jedinou naši branku zaznamenal v 65.min. Bureš a snížil na 1:4, soupeř pak přidal ještě dva góly. Tímto utkáním skončila podzimní část žákovských soutěží.

S o b o t a  2 4 . ř í j n a :

Ž á c i  starší : SK  D O B R O V I C E – Slovan  L Y S Á  1 : 2 (0:2)

Sestava: Procházka Robet – Procházka Tomáš, Horvát Jan, Malár, Bureš, Houžvička, Furgalák, Strnad, Krutil, Forejt Lukáš

Naši kluci vstupovali do mistrovského utkání jen s deseti hráči, takže věděli, že musejí přidat na aktivitě a hrát s maximálním nasazením. První poločas probíhal v naši režii, chlapci svoji poctivou hrou soupeře přehrávali a vypracovali si řadu šancí, bohužel většina střel končila mimo branku i tak si kluci věřili a drali se dopředu. V 17.min. -0:1 skóre otevřel Michal Bureš. Domácí si dokázali vypracovat občasné šance, ale ty končili na připravené obraně a když přes ni prošli, tak dobrým výkonem střelecké pokusy likvidoval brankář Robert Procházka. Ve 30.min. Matěj Houžvička navýšil vedení na 0:2 a tak skončil i první poločas. Druhý poločas hráli kluci ve stejném tempu a od samého začátku si připravili další šance, kdy se rychlými útoky dostávali přes soupeřovu obranu, ale chybělo i trochu štěstí při zakončení. Soupeř naopak z minima šancí se trefil v 43.min. a snížil na 1:2. Pak si však kluci těsný výsledek již pohlídali až do konce zápasu a nemusel je tak mrzet neproměněný pokutový kop v 50.minutě a tak zápas skončil naši těsnou výhrou. Chlapci dokázali, že se dá vyhrát i když nejsou v plném počtu hráčů, chtějí však bojovat, poctivě bránit a všichni hrát ve prospěch týmu. Za předvedený výkon jim patří pochvala. Hodnotil Stejskal Václav, trenér

S o b o t a  1 0 . ř í j n a :

Ž á c i  starší: SKP  M L A D Á  B O L E S L A V – Slovan LYSÁ  8 : 0 (3:0)

Sestava : Procházka Robert – Le Thuan Ahn, Strnad, Forejt Lukáš, Furgulák, Procházka Tomáš, Procházka Fanda, Poborský Mates, Houžvička, Horvát Kuba, Horvát Jan

Do utkání jsme nastoupili oslabeni o čtyři hráče ze základní sestavy, takže půlku týmu tvořili kluci z mladších žáků. První poločas jsme ještě dokázali držet se soupeřem krok, kluci si dokázali připravit občas i nějakou šanci, ale neproměnili žádnou. Ve 20.min. musel ze zápasu pro zranění odstoupit Procházka a jelikož nebyl nikdo na střídání, tak jsme museli hrát v deseti. V prvním poločase jsme se soupeřem hráli ještě vyrovnané utkání i když jsme dostali tři branky. Druhý poločas se domácí dostávali často do šancí, které i proměňovali. Kluci i v deseti bojovali, ale stálo je to hodně sil, které pak konci chyběli a tak zápas skončil vysokým vítězstvím soupeře.

Hodnotil Václav Stejskal, trenér

N e d ě l e  4 .ř í j n a :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á  -  SK  B Ě L Á  pod Bezdězem  6 : 6 (5:1)

Sestava: Procházka Robert – Škrdla, Procházka Tomáš, Le Thuan Ahn, Malár, Lorko, (36´Strnad), Procházka Fanda, Bureš, Houžvička, Krutil, (36´Furgulák), Horvát Jan

Dobře rozehrané utkání, ve kterém naši kluci v závěru zbytečně ztratili vítězství. Prvním poločas byl hrán v režii našich kluků, kteří si zajistili dostatečný náskok. V poločase jsme vystřídali střelce branek a soupeře toho využil. Hned v úvodní minutě druhé půle snížil na 5:2 , naši kluci dokázali na tuto branku ještě odpovědět a zvýšili na 6:2 a zdálo se, že zápas dovedou do vítězného konce. Bohužel se tak nestalo, soupeř to nevzdal a dokázal vyrovnat i díky nedůrazu a chybám v naši obraně. Deset minut před konce snížila Bělá na 6:3, autor branky si pomohl nejprve faulem, rozhodčí nepískl. Na ukazateli časomíry svítila 70.minuta (což je konec zápasu) a brankový poměr 6:4. Rozhodčí však utkání stále neukončoval, hrálo se až do 74.min. a soupeř v té době vyrovnal na 6:6, až pak pískl konec zápasu! (Proč se nastavovalo ví jen pan rozhodčí!)

S o b o t a  2 6 . z á ř í :

Ž á c i  starší : S K  S T R A K Y – Slovan  L Y S Á   1 : 2 (0:2)

Sestava: Procházka Robert – Škrdla, Procházka Tomáš, Le Thuan Ahn, Malár, Forejt Lukáš, Procházka Fanda, Poborský Mates, Houžvička, Horvát Jan a Jakub,

Kluci vstoupili do utkání s vůli zvítězit a když v 5.minutě vstřelil Jakub Škrdla, z přímého kopu první branku, začali soupeře přehrávat, vytvořili si několik šancí, které však končili střelami mimo branku domácích. V 17.minutě se po hezké kombinaci prosadil Jakub Horvát a navýšil vedení na 0:2 a tímto výsledkem skončil první poločas. Druhá půle opět začala naši převahou a i občasným útokem domácích žáků, měli jsme opět několik šancí, ale nedokázali je úspěšně proměnit. V 63.minutě zahrávali domácí pokutový kop, který proměnili a snížili na 1:2. Tento výsledek se již do konce utkání nezměnil. Naši žáci předvedli dobrou bojovnou hru, kdy se hrálo ve vysokém tempu, hlavně bych chtěl vyzdvihnout hráče z mladších žáků, kteří odvedli velmi dobrý výkon, věkový rozdíl nebyl vůbec znát. Za předvedenou hru,  bojovný a obětavý výkon patří celému družstvu velká pochvala.

Utkání zhodnotil Stejskal Václav, trenér

N e d ě l e  2 0 . z á ř í :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á – Slovan  V E L V A R Y  3 : 3 (1:2)

Sestava: Procházka Robert – Škrdla, Lorko, Le Thuan Ahn, Pudil, Bureš, Procházka Fanda, Forejt Lukáš, Houžvička, Krutil, Horvát Jan, střídali: Furgulák, Syrový Tomáš, Malár, Procházka Tomáš

V utkání, s dosud vedoucím družstvem, jsme nebyli horší a sehráli jsme vyrovnané utkání. Soupeř měl více ze hry v prvním poločase a v 10.min. se ujal vedení 0:1. Naši však hned v další minutě vyrovnali na 1:1, soupeř však ve 14.min. šel opět do vedení 1:2. Výsledek se do konce první půle nezměnil.  Ve druhém poločase měli naši kluci převahu a v 46.min. vyrovnali na 2:2 a několik dalších dobrých šancí nevyužili, když netrefili branku nebo je zlikvidoval dobře chytající brankář. Hosté ve druhém poločase hrozili rychlými brejky a naštěstí byli úspěšní jen v 40.min. kdy šli do vedení 2:3. Snaha našich kluků byla korunována úspěchem v 70.min. kdy vyrovnali z penalty na 3:3, když předtím jsme jednu penaltu neproměnili. Nerozhodný výsledek je spravedlivý.

S o b o t a  1 2 . z á ř í :

Ž á c i  starší : Sokol  K L E C A N Y – Slovan  L Y S Á   7 : 2 (5:0)

Sestava: Procházka Robert – Procházka Tomáš, Škrdla, Le Thuan Ahn, Strnad, Malár, Procházka Fanda, Krutil, Houžvička, Furgulák, Forejt Lukáš, střídal : Horvát Jan

Výsledek mluví za vše. Domácí družstvo bylo nejen fyzicky vyspělejší, ale i fotbalově po všech stránkách lepší a naši kluci na ně nestačili. O zaslouženém výrazném vítězství rozhodli Klecany v prvním poločase. Naše branky zaznamenali: 38.min. Tomáš Procházka  snížil na 5:1 a v 64.min. na konečných 7:2 upravil Krutil.

N e d ě l e  6 . z á ř í :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á – SK  Z E L E N E Č   9 : 1 (2:1)

Sestava: Procházka Robert – Škrdla, Procházka Fanda, Furgulák, Houžvička, Lorko, Forejt Lukáš, Pudil, Bureš, Horvát Jan, Horvát Jakub

V prvním poločase, který byl ještě vyrovnaný a soupeř se ujal i vedení 0:1. Naši žáci však ještě do konce poločasu výsledek obrátili na 2:1 a ve druhém poločase měli výraznou převahu a posílali do soupeřovy branky jeden míč za druhým a vysoko zvítězili.

S o b o t a  5 . z á ř í :

Ž á c i  starší : Slovan  L Y S Á  - Pšovka  M Ě L N Í K   1 : 3 (0:2)

Sestava: Procházka Robert – Škrdla, LeThuan Anh, Furgulák, Lorko, Forejt Lukáš, Procházka Fanda, Pudil, Bureš, Horvát Jan, Horvát Jakub

Odložené utkání, slabší úrovně, mělo celkem vyrovnaný průběh, avšak soupeř byl úspěšnější při proměňování brankových příležitostí. Naši branku vsítil Bureš.