S O B O T A   1 4 . č e r v n a :

Ž Á C I   MLADŠÍ :  Bohemia PODĚBRADY  -  Slovan  L Y S Á   4 : 6 (2:4)

Sestava: Pavlík - Forejt M., Tejnický, Hampl - Hlaváček, Kudrna J., Procházka F. - Drahorád
Střídali: Horváth V., Forejt L., Slebodník, Krutil

Mladší žáci dopadli výsledkově lépe než jejich starší kolegové. Herně utkání zvládli perfektně. Kombinovali, pohybovali se a bylo jich plné hřiště. A když se soupeři podařilo prosadit se až před naši bránu tak vše s přehledem vyřešil Roman Pavlík v naší bráně. Brzy jsme se ujali vedení 2:0 a soupeř nevěděl kam dřív a koho dřív bránit. Rychlá kombinační hra po křídlech dělala soupeři problémy a naši kluci se hnali za dalšími brankami. Soupeř se dočkal první  branky když snižoval na 1:4 a tak skončil i první poločas. Druhá půle pro nás začala stejně dobře jako první. Na klukách byla vidět chuť a odhodlání si zahrát a na hřišti nechávali maximum. Když už jsme vedli 5:2 tak se soupeř začal osmělovat a také přidal na tempu. Závěr utkání jsme si však pohlídali a byla z toho konečná výhra 6:4. Taktéž tady si kluci zaslouží dík a pochvalu za přístup k zápasu a předvedenou hru.

N E D Ě L E  8 . č e r v n a :

ŽÁCI  MLADŠÍ : Slovan  LYSÁ  -  FK  NERATOVICE/BYŠKOVICE  6 : 0 (3:0)

Hráli : Pavlík – Hampl, Hlaváček, Forejt Matěj, Procházka Robert, Matějíčka, Plac, Drahorád, Forejt Lukáš, Poborský Mates, Tejnický, Houžvička

Hodnocení trenéra: Zápas dvou stejných poločasů, musím pochválit kluky za bojovnost a odpovědnost. I přes neúprosné vedro jezdili nahoru i dolů. To, že má většina v nohách turnaj z předešlého dne, nebylo vůbec znát, spíše nám to pomohlo. Po včerejším tahu na turnaji ve změně rozestavení, jsme tak nastoupili a bylo vidět, že chlapcům to vyhovuje více. Celý zápas byl však vyrovnaný i když výsledek mohl být klidně i 10:6. První gól padl v 11.min. utekl Matějíčka a místo nahrávky před branku volil střelu z ostrého úhlu, brankář míč pouze vyrazil k němu a napodruhé už byl úspěšný – 1:0. V 16.min. po rozehrávce Pavlíka uprchl hostující obraně Houžvička a přesnou křížnou střelou zvýšil na 2:0. Na 3:0  zvýšili vlastní brankou hosté, když si těžký míč skvělým prvním dotekem zpracoval  Lukáš Forejt  a soupeř za něho akci zakončil. Po poločasové přestávce začal soupeř lehce tlačit, zodpovědná obrana i brankář Pavlík, však hostům skórovat nedovolili. Soupeřův tlak jsme využili k rychlým brejkům, po jednom z nich Drahorád zvýšil na 4:0. Postupně nám docházeli síly, ale chlapci posilněni stavem zápasu, jezdili co jim nohy stačili, každý chtěl na hřiště a nikdo nechtěl střídat. Když se v 46.min. Drahorád s Tejnickým prokombinovali až před bránu, byla z toho penalta, kterou faulovaný Tejnický proměnil – 5:0.Zápas se již dohrával, protože vedro si vybralo všechny síly, přesto Drahorád zvýšil na 6:0, po špatném odhadu obránce hostů.

N E D Ě L E   1 . č e r v n a :

Ž Á C I   MLADŠÍ : Spartak  P Ř Í B R A M  -  Slovan  L Y S Á   8 : 6 (4:3)

Hráli : Poborský Mates – Forjt Matěj, Forejt Lukáš, Zedníček, Horvát Václav, Procházka Fanda, Drahorád, Svatoš, Tejnický, Matějíčka

Hodnocení trenéra: Utkání dvou vyrovnaných soupeřů bylo hráno bojovně a útočně a dle toho dopadl i výsledek. Naši kluci hráli velmi dobře „dopředu“, ale  „dozadu“ to bylo slabší. Brankové „hody“ zahájil v 1.min. Fanda Procházka – 0:1, domácí však za chvíli výsledek obrátili na 2:1, Horvát po rohu vyrovnal na 2:2, domácí zvýšili až na 4:2, ale do poločasu Drahorád snížil na 4:3, druhý poločas zahájili lépe domácí a zvýšili vedení  až na 6:3, pak přišli opět ke slovu naši kluci a snížili Tejnický 6:4 a Drahorád 6:5, domácí pak opět přidali na 8:5, poslední branku utkání dal Tejnický a uzavřel na 8:6.

N E D Ě L E   2 5 . k v ě t n a :

Ž Á C I  MLADŠÍ  :  Slovan  L Y S Á  -  Tatran  S E D L Č A N Y   1 : 13 (0:8)

N E D Ě L E  1 8 . k v ě t n a :

Ž Á C I   MLADŠÍ : FK  B RA N DÝ S / B O L E S L A V  - Slovan  L Y S Á  2 : 4  (1:2)

Hráli: Pavlík – Hampl, Forejt Matěj, Kudrna, Drahorád, Hlaváček, Procházka Fanda a Pepa, Slebodník, Zedníček, Tejnický, Matějíčka, Houžvička

Mladší žáci nastoupili k utkání s jinou chutí, než jejich starší kamarádi v předchozím utkání a se snahou odčinit brankový „výprask“ z minulého utkání. Vydařil se jim začátek zápasu a po deseti minutách vedli 0:2, když branky vsítily Pepa Procházka – 0:1 a Fanda Procházka zvýšil na 0:2.  Potom naši kluci trochu polevili a převahu získali domácí, kterým se do poločasu podařilo snížit na 1:2. Druhý poločas byl herně vyrovnaný, domácím se nejprve podařilo vyrovnat na 2:2, ale díky zlepšenému našemu výkonu se podařilo vrátit vedení a i vítězství na naši stranu. Branky v této části zaznamenali Kudrna 2:3 a Pepa Procházka 2:4. Velkou zásluhu na vítězství má výborně chytající brankář Pavlík, který byl pro domácí těžko překonatelnou překážkou.

N E D Ě L E  1 1 . k v ě t n a :

Ž Á C I  MLADŠÍ : Slovan  L Y S Á – ČLU  B E R O U N  0 : 22 (0:8)

Hráli : Poborský Matyáš – Forejt  Matěl, Hampl, Drahorád, Hlaváček, Bíma, Procházka Fanda, Tejnický, Ciprián, Forejt Lukáš, Houžvička, Krutil, Matějíčka, Slebodník, Zedníček

Hodnocení trenéra: Při absenci golmana Pavlíka, nastoupil do branky brankář přípravky Poborský. Chlapci mu však v jeho nelehké úloze nepomohli! Zápas bych zhodnotil jedním slovem „chuť“ a ta na naši straně tentokrát opravdu nebyla. Klukům jakoby se nechtělo vůbec hrát a soupeř nás tvrdě potrestal! Doufám, že si z této porážky něco odneseme, oklepeme se a budeme lépe připravení n příští utkání.

N E D Ě L E  4 . k v ě t n a :

Ž Á C I  mladší :  Slovan  L Y S Á – FK  Ř Í Č A N Y   0 : 6 (0:0)

Sestava: Pavlík – Forejt Matěj, Hampl, Slebodník, Matějíčka, Tejnický, Drahorád, Procházka Fanda, Krutil, Zedníček, Forejt Lukáš, Bíma Tomáš, Hlaváček, Procházka Robert, Houžvička

Hodnocení trenéra: Hosté, kteří jsou v čele krajského přeboru, měli zápas od první minuty pod kontrolou. Snaha se našim chlapcům nedá upřít,ale až na pár rychlých výpadů jsme branku soupeře neohrozili. Veškerá naše snaha o kombinaci byla zmařena vysokým napadáním soupeře a naše nepřesnosti vedly v mnoha případech k velkým šancím soupeře, které ve větší míře zneškodnil brankář Pavlík, náš nejlepší hráč v utkání, jedním z dalších výborných výkonů. Musíme si ze zápasu něco odnést a poučit se ze hry jakou předvedl soupeř.

N E D Ě L E  2 7 . d u b n a :

Ž Á C I  MLADŠÍ : SK  R A K O V N Í K  -  Slovan  L Y S Á  3 : 1 (2:1)

Hráli : Pavlík – Procházka Pepa, Procházka Fanda, Kudrna, Drahorád, Krutil, Procházka Robert, Forejt Matěj, Zedníček, Forejt Lukáš, Hampl, Hlaváček, Matějíčka, Kolář, Slebodník

Do utkání vstoupili lépe domácí a od začátku měli navrch. Rychle si vypracovali dvoubrankové vedení a poté jakoby jejich tempo polevilo.  Toho využili naši kluci a začali se pomalu osmělovat. Výsledkem bylo snížení Drahoráda na 2:1, po pěkné kombinační akci. Tímto stavem skončil i poločas. Druhá půle byla již vyrovnanější, hra se přelévala nahoru dolu a šance se množili před oběma brankami. Soupeř se nás snažil přehrát kombinačně a my jsme hrozili z brejků. Domácí se však dočkali třetí branky a nám se již nepodařilo výsledek nijak korigovat.

N E D Ě L E 2 0 . d u b n a :

Ž Á C I m l a d š í :   Slovan L Y S Á - SK Z E L E N E Č 2 : 0 (1:0)

Hráli: Pavlík – Forejt Matěj,Hampl, Houžvička, Matějíčka, Tejnický, Procházka Fanda, Krutil, Zedníček, Forejt Lukáš, , Hlaváček, Drahorád, Procházka Robert, Kudrna, Horvát J.

Na zapas jsme byli tentokrát připraveni a už od první minuty jsme dávali soupeři znát, že odsud body nepoveze. Přestože 5 hráčů muselo nastoupit už za starší žáky na celý zápas, jako by nás to posílilo a tým ještě více zabral. Za soustavného tlaku na soupeřovu branku, jsme bohužel do ní míč nedokázali poslat, když šance postupně neproměnili Tejnický, Matějíčka, Drahorád a Houžvička. Tak nám pomohl soupeř, který si po centru Matějíčky z pravé strany srazil míč do vlastní sítě – 1 : 0. Soupeř hrozil z ojedinělých brajků, o které se naše obrana postarala. Druhý poločas byl ve stejném duchu, nicméně soupeř po jednom z úniků zahrozil. Brankář Pavlík zákrokem soupeře zastavil, avšak nedovoleným způsobem a musel být vystřídán. Místo něho šel do brány Drahorád a zhostil se tohoto úkolu velmi dobře, následný trestný kop zneškodnil a zbytek zápasu dochytal bez obdržené branky. Naši kluci, ještě více nabuzení po vystřídání Pavlíka, mu velmi pomohli. V závěru po krásné stahovačce skóroval Fanda Procházka, přízemní střelou k tyči zvýšil na 2:0. Vzápětí rozhodčí ukončil utkání. Jsem rád, že po mém návratu se vše vrátilo do zajetých kolejí a předvedli jsme velice pěkný výkon a zaslouženě se radovali z dosaženého vítězství.

S O B O T A   1 2 . d u b n a :

Ž Á C I  mladší :  SK  M N I C H O V O  H R A D I Š T Ě  -  Slovan  L Y S Á   7 : 0 (1:0)

Hráli: Pavlík, (30´ Poborský Marek) – Hampl, Forejt Matěj, Slebodník, Zedníček, Hlaváček, Matějíčka, Tejnický, Krutil, Lorko

Domácí družstvo bylo po celé utkání výrazně lepší a naši kluci se jen bránili. První poločas skončil naši prohrou 1:0 hlavně zásluhou výborného výkonu brankáře Pavlíka, který ve druhé půli šel hrát stopera. Do branky nastoupil brankář přípravky Marek Poborský a soupeř toho využil.

N E D Ě L E   6 . d u b n a :

Ž Á C I mladší : Slovan L Y S Á - FK U H L Í Ř S K É J A N O V I C E 1 : 3 (1:1)

Sestava: Pavlík – Forejt Matěj, Hampl, Matějíčka, Houžvička, Procházka Fanda, Hlaváček, Cyprián, Drahorád, Slebodník, Zedníček, Forejt Lukáš, Tejnický, Bíma, Horvát

Rychle a bojovně hrané vyrovnané utkání a opět, jako je to v našich utkáních této kategorie většinou, zvítězila větší fysická vyspělost soupeře nad naší technickou hrou. Do vedení 0:1 šel soupeř krátce po zahájení utkání z penalty. Našim klukům se podařilo vyrovnat na 1:1, trefil se Matějíčka. Po většinu prvního poločasu jsme měli mírně navrch, však chybělo více střeleckých pokusů, soupeř útoky snadno odvracel. Druhý poločas byl již o něco vyrovnanější i když míč měli častěji naši kluci . Do vedení 1:2 však šli hosté po rohovém kopu. Snažili jsme se o vyrovnání, ale soupeř vzdoroval a naopak z jednoho protiútoku, jejich největší hráč , kterému někteří naši kluci byli sotva pod prsa, prošel od vlastní branky a zvýšil na 1:3 a rozhodl tak o vítězi utkání.

Sobota 29. března:

Ž Á C I   MLADŠÍ : FC  VE L I M – SLOVAN  L Y S Á  5 : 4 (3:3)

branky: Kudrna J., Procházka F., Hlaváček, Tejnický

Hráli : Pavlík- Forejt Matěj, Hampl, Hlaváček, Zedníček, Procházka Fanda, Procházka Pepa, Bíma, Horvát Václav, Drahorád, Slebodník, Forejt Lukáš, Tejnický, Krutil, Matějíčka, Kudrna Pepa, Houžvička

Hodnocení trenéra:

Vlažný začátek z naší strany byl potrestán dvěma góly v naší síti v prvních 10-ti minutách. Poté se obraz hry vyrovnal a byli jsme rovnocenným soupeřem. Když v polovině první půle, po rohovém kopu, snížil na 2:1 Fanda Procházka, byla najednou hra v naši režii. Zanedlouho, po kombinaci od naší branky, si navedl míč na střelu Kudrna a nekompromisně zakončil – 2:2. Soupeř se oklepal a pět minut před koncem první půle šel opět do vedení 3:2. To jim však nevydrželo dlouho, Drahorád vyslal skvělou přihrávkou Hlaváčka proti brankáři a ten přesnou střelou, z úhlu na přední tyč, srovnal na 3:3. Druhý poločas začal přesně jak ten první, obrovské nasazení a tvrdá hra obou týmů. Lehké zaváhání naši obrany v polovině druhé půle soupeř trestal přesnou ranou k tyči 4:3. Chlapci to nevzdali a ještě více přidali, soupeř tlak neustál a když Pepa Procházka našel ze strany před bránou volného Telnického, který nejdříve trefil břevno a poté uklidil míč do sítě 4:4. Koncovka zápasu byla vyrovnaná a šťastnější byl soupeř, který tři minuty před koncem vstřelil branku na 5:4, z bezprostřední blízkosti, opět  bych řekl, po nedůrazném přístupu obrany, která však odvedla velký kus práce v průběhu celého zápasu, proti výbornému soupeři. Navázali jsme na předchozí výkony a opět chválím výkon celého družstva.

N E D Ě L E   2 3 . b ř e z n a :

Ž Á C I MLADŠÍ : Slovan L Y S Á – Povltavská fotbalová akademie 4 : 8 (0:4)

Hráli:: Pavlík – Hampl, Forejt Matěj, Houžvička, Zedníček, Hlaváček, Frahorád, Bíma,Forejt Lukáš, Slebodník, Šmíd, Procházka Fanda a Pepa, Tejnický, Matějíčka

Hodnocení trenéra: O výsledku se rozhodli v prvním poločase, který byl z naši strany lehce vlažný a neproměnili jsme několik brnkových příležitostí. Ve druhém poločase, po domluvě, se obraz hry zlepšil, v některých částech bych řekl i vyrovnal soupeři a postupně jsme korigovali i skóre. Když jsme se vždy přiblížili na dohled remizovému výsledku, soupeř vstřelil další branku. I přes vysokou prohru, musím hodnotit naši hru jako jednu z nejlepších a chválím vzrůstající formu i předvedenou hru. Sled našich branek: 1:4- Tejnický, 2:4 –Procházka Pepa , 3:5 – Procházka Pepa, 4:6 – Houžvička

Sobota 15. března:

Tatran Rako Rakovník - Slovan Lysá nad Labem   1:5 (0:5)

branky: Procházka F. 2, Bíma, Hlaváček, Drahorád
sestava: Pavlík - Forejt M., Hampl, Houžvička, Zedníček, Hlaváček, Drahorád, Bíma, střídali: Forejt L., Procházka J., Plac, Procházka F., Šmíd, Matějíčka, Slebodník.

Neděle 9. března:

FK Slovan Lysá - Polaban Nymburk 1:2 (0:1)

Podzim 2013

N e d ě l e  17 . l i s t o p a d u :

Ž á c i  mladší : Slovan  L Y S Á - Bohemia P O D Ě B R A D Y  2 : 3 (1:1)

Hráli: Pavlík- Houžvička, Hampl, Forejt Matěj, Pudil, Horvát, Procházka Fanda, Kudrna, Tejnický, Drahorád, Forejt Lukáš, Strnad, Slebodník, Kolář, Procházka Robert

Ve vyrovnaném družstev z konce tabulky, zvítězili těsně hosté, když byliúspěšnější v proměňování brankových příležitostí. Naši kluci si jich také několik připravili, ale úspěšně je zakončili jen Procházka Pepa vyrovnal na 1:1 a Drahorád srovnal na 2:2 a to bylo vše.

S o b o t a  9 . l i s t o p a d u :

Ž á c i  mladší : FK  N E R A T O V I C E – Slovan  L Y S Á  6 : 3 (4:2)

Hráli: Pavlík- Hampl, Forejt Matěj, Procházka Fanda, Drahorád, Slebodník, Tejnický, Kudrna Pepa, Krutil, Forejt Lukáš, Procházka Tomáš, Horvát, Šmíd, Kolář

Ve vyrovnaném utkání nevyšel našim klukům začátek zápasu, domácí se ve 3.min.ujali vedení 1:0 a v 5.min. zvýšili na 2:0, další branku na 3:0 přidali v 20.min. V 24.min. Drahorád snížil na 3:1 a v 25.min. Kudrna na 3:2, soupeř v 23.min.zvýšil na 4:2. Druhý poločas již ovládli hru domácí, byli lepší, ale střelecky se jim již tak nedařilo. Nejprve zvýšili na 5:2, Drahorád v 47.min. snížil na 5:3, ale poslední slovo měli Neratovice a zakončili na 6:3.

N e d ě l e   3 . listopadu :

Ž á c i  mladší : Slovan L Y S Á – Spartak  P Ř Í B R A M   3 : 3 (1:0)

Sestava: Pavlík – Hampl, Forejt Matěj, Procházka Fanda, Procházka Pepa, Kudrna, Houžvička, Drahorád-Kolář, Forejt Lukáš, Krutil, Zedníček, Šmíd, Horvát

Vyrovnaný zápas na mokrém hřišti se naši kluci snažili o kombinační hru, která se však dařila jen chvílemi. Velmi pomohla branka z úvodu utkání. Soupeř ve druhém poločase, po obdržené druhé brance zvýšil tlak a podařilo se mu výsledek obrátit na 2:3. Naštěstí Drahorád po samostatném úniku vyrovnal a získali jsme alespoň bod. Sled branek : 1.min. – 1:0 Procházka Pepa, 37.min. 2:0 – Procházka Pepa, 2:1, 2:2, 2:3, 58.min. 2:3 -  Drahorád.

N e d ě l e   27. ř í j n a :

Ž á c i  mladší : Tatran  S E D L Č A N Y  -  Slovan  L Y S Á  8 : 0 (3:0)

Hráli: Pavlík – Hampl, Forejt Matěj, Slebodník,Procházka Fanda, Matějíčka, Houžvička, Tejnický, Drahorád, Forejt Lukáš, Kolář Michal

Zasloužená výhra domácích, kteří byli fysicky zdatnější a  po celé utkání i fotbalově lepší. Od dvouciferné porážky nás zachránil výborným výkonem brankář Pavlík. Za stavu 3:0 neproměnil Tejnický pokutový kop.

S o b o t a  1 8 . ř í j n a :

Ž á c i   mladší : Slovan L Y S Á – FK  B R A N D Ý S   B O L E S L A V   3 : 1 (1:1)

Hráli : Pavlík – Houžvička, Hampl, Forejt Matěj, Tejnický, Šmíd, Pudil, Horvát Václav, Zedníček, Slebodník, Forejt Lukáš

Mladší žáci dokázali napodobit své starší kamarády a zvítězili stejným brankovým poměrem. V zápase měli mírně navrch hosté, kteří však dokázali brankáře Pavlíka překonat jen jednou a dvakrát trefili tyč jeho branky, naši kluci mířili do soupeřovy tyče jednou . Vedení 0:1 se ujal soupeř, do poločasu vyrovnal na 1:1 Fanda Procházka. Ve druhém poločase opět Fanda Procházka zajistil vedení 2:1 a v poslední minutě zvýšil na 3:1 Tejnický z pokutového kopu.

Tímto vítězstvím završili žáci nejúspěšnější podzimní víkend našeho klubu, kdy všechna družstva dokázala zvítězit!

N e d ě l e  1 3 . ř í j n a :

Ž á c i  mladší: Český lev Union  B E R O U N – Slovan  L Y S Á  6 : 2 (1:2)

Hráli:Pavlík- Hampl, Matejíčka, Houžvička, Slebodník, Zedníček, Tejnický, Procházka Fanda, Krutil

První poločas sehráli mladší žáci velmi dobře a to hlavně při bránění a z brejků dokázali i dvakrát poslat míč do domácí sítě zásluhou Tejnického. Fotbalovou lahůdkou byl jeho druhá branka, kdy obešel tři hráče a lobem překonal brankáře. Domácí o výrazném vítězství rozhodli v závěrečných deseti minutách, kdy již našim klukům docházeli síly, když vzhledem k nemocem bylo k disposici málo hráčů. Přesto si zaslouží za obětavý a bojovný výkon pochvalu.

S O B O T A  5 . Ř Í J N A :

Ž á c i  mladší : FK  Ř Í Č A N Y – Slovan  L Y S Á   8 : 0 (3:0)

Hráli: Pavlík- Hampl, Forejt Matěj, Matějíčka, Zedníček, Houžvička, Svatoš, Procházka Fanda, - Forejt Lukáš, Sledbodník, Kudrna Pepa, Horvát, Krutil, Kolář

Proti skvěle hrajícím domácím neměli naši kluci žádnou šanci.

N e d ě l e  2 9 . z á ř í :

Ž á c i   mladší : Slovan L Y S Á – SK  R A K O V N Í K 2 : 0 (1:0)

Hráli: Pavlík- Houžvička, Hampl, Forejt Matěj, Tejnický, Pudil, Bíma, Forejt Lukáš, Horvát, Slebodník, Svatoš, Zedníček

První vítězství  v bojovném utkání, kde našim patřil začátek a Tejnický zajistil vedení 1:0. Pak se hra vyrovnala, šance byli na obou stranách ,ale výborně chytající brankáři, na obou stranách, do konce poločasu míč do sítě nepustili. Obraz hry zůstal stejný i ve druhém poločase, ve kterém na 2:0 zvýšil Houžvička.

S o b o t a  2 1 . z á ř í :

Ž á c i   mladší : SK  Z E L E N E Č – Slovan  L Y S Á  3 : 2 (2:1)

Hráli: Pavlík- Hampl, Forejt Matěj, Houžvička, Matějička, Tejnický, Procházka Fanda, Drahorád, střídali: Forejt Lukáš, Šlingr David, Bouška, Slebodník

Ani mladší žáci nedokázali bodovat i když byli v utkání fotbalovější a snažili se o kombinační hru. Domácí vsadili na nakopávání míče a díky většímu důrazu i fysické převaze dokázali zvítězit. Sled branek: 1:0, 1:1 – Drahorád, 2:1, 2:2 – Houžvička, 3:2 – vlastní.

N e d ě l e  1 5 . z á ř í :

Ž á c i  mladší:  Slovan  L Y S Á – MNICHOVOHRADIŠTSKÝ SK  3 : 5 (2:2)

Hráli : Pavlík – Houžvička, Hampl, Forejt Matěj, Slebodník, Procházka Fanda, Tejnický, Forjt Lukáš, Drahorád, Horvát, Matějíček, Šmíd, Pudil, Procházka Robert

Rychlé a bojovné utkání s mnoha šancemi na obou stranách, rozhodli pro sebe hosté, kteří měli ve druhém poločase přesnější střelbu. Začátek zápasu patřil našim klukům a Houžvička zajistil vedení 1:0, soupeř vyrovnal na 1:1 a na 2:1 vrátil vedení Drahorád, těsně před koncem poločasu hosté vyrovnali na 2:2. Druhý poločas byl již brankově úspěšnější soupeř, který se ujal vedení 2:3, Matějíčka vyrovnal na 3:3 a to bylo z naši strany vše a hosté přidali ještě dva další góly.

S t ř e d a  1 1 . z á ř í :

Ž á c i  mladší : Slovan L Y S Á – Tatran  R A K O V N Í K   2 : 3 (1:1)

Hráli: Pavlík – Houžvička, Hampl, Forejt Matěj, Slebodník, Procházka Robert, Tejnický, Forejt Lukáš, Drahorád, Cyprián, Zedníček, Pudil, Horvát

Další těsná porážka ve vyrovnaném utkání, kde naši kluci opět doplatili na fysickou převahu soupeře, když herně byl zápas vyrovnaný a šance byly na obou stranách. Vedoucí branku na 1:0 dal Procházka Robert, soupeř těsně před koncem první půle vyrovnal na 1:1. Ve druhém poločase se hosté ujali vedení 1:2, Houžvička vyrovnal na 2:2, avšak soupeř po rohovém kopu dal na 2:3.

N e d ě l e  8 . z á ř í :

Ž á c i  mladší : FK  U h l í ř s k é  J a n o v i c e – Slovan  L y s á  3 : 0 (1:0)

Sestava: Pavlík- Matějíčka, Forejt Matěj, Houžvička,Zedníček, Kudrna Josef, Procházka Fanda, Drahorád, střídali: Slebodník, Forejt Lukáš, Hampl, Procházka Robert, Krutil

Utkání mělo celkem vyrovnaný průběh, domácí však byli fysicky vyspělejší a to rozhodlo o jejich vítězství. Začátek zápasu a první šance byli na naši straně, když Procházka běžel sám na brankáře byl v pokutovém území zezadu strčen, ale rozhodčí penaltu nenařídil.Domácí šli do vedení 1:0 v 13.min. Ve druhém poločase sólo Drahoráda zastaveno sražením zezadu, rozhodčí opět penaltu nezapískal. Pak už naši kluci začali odpadávat a domácí dalšími dvěma góly rozhodli o své výhře.

S t ř e d a  4 . z á ř í :

Ž á c i  mladší : Povltavská fotbalová akademie – Slovan  L y s á  1 6 : 4 (4:0)

Sestava: Pavlík – Forejt Matěj, Hampl, Houžvička, Zedníček, Kudrna J., Procházka F., Drahorád, střidali: Forejt Lukáš, Slebodník, Horvát V., Krutil

Fysicky vyspělejší domácí družstvo přehrálo naše chlapce hlavně silově, fotbalově jsme na tom byli stejně. I přes vysokou prohru dobrý výkon našich chlapců.

N e d ě l e  1 . z á ř í :

Ž á c i  mladší : Slovan  L Y S Á – FC  V E L I M   0 : 3 (0:2)

Sestava:Pavlík, Forejt Matěj, Hampl, Zedníček, Slebodník, Kudrna, Houžvička, Procházka Fanda,Forejt Lukáš, Horvát Václav

Ani mladším žákům se utkání nevydařilo i když bylo herně vyrovnané, ale náš výkon byl slabší, než ve středu v Nymburce. Soupeř byl úspěšnější v proměňování brankových příležitostí, naši měli rovněž příležitosti a nedali ani pokutový kop. Sled branek: 2´- 0:1, 28´- 0:2, 53´- 0:3.

S t ř e d a  2 8 . s r p n a :

Ž á c i  mladší : Polaban  N Y M B U R K – Slovan  L Y S Á  3 : 3 (3:2)

Sestava: Pavlík – Hampl, Forejt Matěj- Matějíčka, Zedníček, Tejnický,- Ciprián, Drahorád, střídali: Forejt Lukáš, Kudrna, Houžvička, Slebodník, Horvát Václav

Velmi pohledné atraktivní utkání hrané za bouřlivé podpory rodičů obou celků.Začali jsme aktivně a již ve 4.min.jsme mohli jít do vedení, Tejnický před brankou netrefil centr od Cipriána.Obě družstva hrála pohledný kombinační fotbal. Do vedení šli domácí -8.min. 1:0 po dlouhém nákopu golmana. O 4 minuty později, soupeř zvýšil na 2:0, ale nás to nepoložilo, naopak nakoplo a domácí jsme zmáčkli . Pod velkým tlakem v 20.min. Drahorád snížil na 2:1. O dvě minuty později stejný hráč přihrál Cipriánovi a ten vyrovnal na 2:2. Soupeř se rychle vzpamatoval a nám ke konci poločasu docházely síly, což vyústilo v gól, když Pavlík první střelu vyrazil a dobíhající hráč zblízka dorazil na 3:2. Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný zápas. V 38.min. utekl Drahorád a přesně zakončil 3:3. Domácí se v závěrečných deseti minutách vrhli do útoku, měli několik brankových příležitostí, avšak naše poctivá obrana a zákroky brankáře Pavlíka udržely nerozhodný výsledek.Trenér je s bodem na hřišti velmi dobrého soupeře spokojen a doufá, že tým se bude takto presentovat i v další části soutěže.