Zápasy 2014-2015

Jaro 2015

Tým mladších žáků tvořili: L. Jirků, M. Poborský, Š. Hlaváček, J. Drahorád, O. Svašek, J. Kiselovič, T. A. Le, D. Šlingr, T. Syrový, M. Plac, P. Tejnický, M. Forejt, J. Lorko, V. Hampl, M. Chmelík, J. Horvát, M. Steiner.

FK SLOVAN LYSÁ N.L. mladší žáci - Vítězové Okresního přeboru mladších žáků Praha-Východ a Nymburk 2014-2015

Fotbalová lvíčata ze Slovanu Lysá po výhře ve skupině A okresního přeboru pro Prahu Východ a Nymburk, kde získala celkem 33 bodů za 11 výher a 3 prohry, s nejvyšším počtem vstřelených branek a celkovým skóre 94:32 se kvalifikovala do finále. Když v neděli 7. června nastoupila na půdě vítěze skupiny B a to týmu SK Úvaly. S nadšením a velkým očekáváním od finálového zápasu, jsme si byli vědomi, že soupeř bude velmi kvalitní, když ve skupině B zvítězil všechna utkání krom jedné prohry. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný, chlapci z Úval byli fyzicky vyspělejším týmem a tak pro nás utkání bylo ještě silově náročnější. Utkání jsme otevřeli velmi dobře, když jsme dokázali vytvořit několik brankových příležitostí a dostat se do vedení 0:2, když po jedné z našich kombinačních akcí zakončoval přesně Drahorád a druhý vstřelil Petr Tejnický z nařízeného pokutového kopu. Nicméně lehkovážné polevení soupeř potrestal ihned po rozehrávce a do poločasu tak stačil snížit na 1:2. Do druhého poločasu jsme si vytyčili jasný cíl a to přidat důraz v obranné hře. Úvod druhého poločase nám vyšel dokonale, kdy bezprostředně po odpískání druhé půlky a několika rychlých přihrávkách se v jasné příležitosti objevil Matyáš Plac a tváří v tvář brankáři byl nekompromisní a zvýšil tak na 1:3. Soupeř však zbraně nesložil a naopak přišel jeho drtivý nápor, sil ubývalo a přibývalo chyb v rozehrávce. Po nešťastném zákroku jednoho z našich obránců, byl nařízen pokutový kop, který domácí hráč proměnil a snížil na 2:3. Poté soupeř doslova ostřeloval naši branku ze všech pozic a když se dostal k jedné odražené střele dříve než náš obránce bylo srovnáno na 3:3. To už byl jasný impulz pro naše kluky, že takhle to nepůjde a do to konce zbývalo ještě více jak 14 minut. Deset z nich bylo znovu obrovsky vyrovnaných, když kluci ukázali charakter a velké odhodlání a z posledních sil bojovali co mohli. Když 4 minuty před koncem po našem rychlém výkopu potrestal zaváhání obrany domácích opět Plac chladnokrevnou přízemní střelou k tyči. Domácí lehce zpanikařili a nechali si od našich chlapců ve zbývajících 3 minutách nastřílet ještě další 3 branky o které se podělili dvakrát Drahorád a jednou Tejnický. Celkové skóre se tak po 60 minutách uzavřelo na výsledku 3:7 ve prospěch našich chlapců. Poděkování patří všem chlapcům, kteří celou sezónu poctivě odmakali. Tým ml. žáků sezóna 2014/2015: L. Jirků, M. Poborský, Š. Hlaváček, J. Drahorád, O. Svašek, J. Kiselovič, T. A. Le, D. Šlingr, T. Syrový, M. Plac, P. Tejnický, M. Forejt, J. Lorko, V. Hampl, M. Chmelík, J. Horvát, M. Steiner. Máme skvělý, kamarádský kolektiv, který příští sezónu neprojde velkou změnou, když větší část současného kádru má ještě jednu sezónu před sebou a tak optimisticky vyhlížím i sezónu nadcházející. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat chlapcům ze svědomitý a poctivý přístup k tréninkům. I když by to pro chlapce měla být především zábava, tak se v tréninkové jednotce najdou i méně oblíbené části, ale velmi důležité pro další herní rozvoj a jsem velice rád, že naši chlapci jsou i v tomto věku natolik vyspělí, aby toto byli schopni pochopit, chválí si spolupráci s týmem trenér Marek Šlingr. Samozřejmě velký dík a úcta patří trenérům a rodičům, bez nich a jejich práce by tohoto úspěchu nebylo možné dosáhnout, proto bychom za celý fotbalový klub TK Slovan Lysá nad Labem chtěli vyjádřit poděkování trenérům Marku Šlingrovi, Marku Poborskému a všem rodičům za podporu jak na zápasech, na turnajích, tak i za to, že si našli čas a byli schopni pomoci s dopravou.

Marek Šlingr
trenér ml. žáků

N e d ě l e :  7 . č e r v n a :

Ž á c i  mladší : SK  Ú V A L Y – Slovan  L Y S Á  3 : 7 (1:2)

Hráli: Jirků – Forejt Matěj, Hlaváček, Le Thuan Ahn, Drahorád, Lorko, Plac, Tejnický, Šlingr David, Kiselovič, Poborský Mates, Syrový Tomáš

Finálové utkání vítězů skupin A a B o přeborníka okresu Praha východ skončilo zaslouženým vítězstvím našich kluků. Ve vyrovnaném utkání velice dobré úrovně, dokázali naši zvítězit čtyřmi brankami v závěrečných pěti minutách hry. Sled branek: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 3:4 až 3:7. Blahopřejeme k vítězství a děkujeme trenérům Marku Šlingrovi za podzimní část a Marku Poborskému za jarní část soutěže, za čas a odvedenou práci s kluky!

S o b o t a  3 0 . května :

Ž á c i  mladší : TJ AERO  O D O L E N Á  V O D A – Slovan  L Y S Á  2 : 1 1 (0:4)

Hráli: Janků – Thuan li Ahn, Poborský Mates, Šlingr David, Lorko, Syrový Tomáš, Plac, Kiselovič, Tejnický, Svašek

V posledním jarním soutěžním utkání dokázali kluci na soupeřově hřišti vysoko zvítězit, když se o branky podělili Tejnický a Plac po 5 a Svašek 1.

N e d ě l e  2 4 . května:

Ž á c i  mladší : Slovan  L Y S Á – FC  L Í B E Z N I C E  8 : 0 (1:0)

Sestava: Jirků – Forejt Matěj, Le Juan Ahn, Šlingr David, Syrový Tomáš, Hlaváček, Drahorád, Poborský Mates, Kiselovič, Plac, Tejnický, Lorko, Svašek

Mladší žáci pokračovali ve výborných výkonech a dokázali opět vysoko zvítězit. První poločas dokázal soupeř ještě vzdorovat, ale druhý poločas již inkasoval jeden gól za druhým. Střeleckou mušku měl opět Tejnický, který dal čtyři góly a po dvou přidali Drahorád a Plac.

N e d ě l e  1 0 . k v ě t n a :

Ž á c i  mladší : Slovan  L Y S Á – TJ  S T R A K Y   5 : 1 (2:0)

Hráli: Jirků – Forejt Matěj, Le Thuan Anh, Hlaváček, Drahorád, Poborský Mates, Plac, Tejnický, Chmelík, Šlingr David, Syrový Tomáš, Kiselovič, Svašek

Proti vedoucímu celku skupiny sehráli naši kluci výborné utkání a nadělili mu potupného „bůra“. Hra byla vyrovnaná, zápas však byl pod naši kontrolou, pozorně se bránilo a soupeř se dostal ke střelbě na branku minimálně. Dařilo se nám zakončovat rychlé útočné akce a střelecký den měl Petr Tejnický, který dal čtyři góly. Nejzajímavější minuty utkání: 11.min. 1:0 Tejnický z penalty za faul, 19´-střelu Drahoráda likvidoval brankář, 23´- Tejnický těsně vedle, 24´-šance Strak, brankář vyrazil míč na tyč a roh, 29´-Tejnický 2:0, 40´- Tejnický těsně vedle branky, 48´- Tejnický 3:0, 50´ - Tejnický zakončil svůj střelecký koncert, 52´- 4:1 Hodač snížil, 54´- 5:1 – Drahorád.

S o b o t a  2 5 . d u b n a :

Ž á c i  mladší : AFK  N E H V I Z D Y – Slovan  L Y S Á   1:8 (0:4)

Hráli: Jirků – Poborský Mates, Le Thuan Ahn, Šlingr David, Syrový Tomáš, Kiselovič, Chmelík, Horvát, Plac, Hlaváček, Steiner

I v oslabené sestavě, ve které byli čtyři kluci ze starší přípravky, jsme měli trvalou převahu a vytvořili jsme si mnoho brankových příležitostí. Soupeř, který je na posledním místě tabulky, se jen zřídka dostával na naši polovinu hřiště, ale i tak dokázal vstřelit jeden gól.

N E D Ě L E  1 9 . d u b n a :

Ž á c i  mladší : Slovan L Y S Á – FK  Ř Í Č A N Y  B   5 : 4 (2:2)

Hráli: Jirků – Kiselovič, Le Thuan Anh, Poborský Mates, Syrový Tomáš, Hlaváček, Drahorád, Šlingr David, Plac, Tejnický, Forejt Matěj

Zápas sousedů v tabulce, byl hrán z obou stran bojovně a měl vyrovnaný průběh. V prvním poločase měli více ze hry naši kluci a ve druhém soupeř. Střelecký den měl Kuba Drahorád, který vsítil 4 branky a další 2 měl na kontě  i z utkání starších žáků. Soupeř se ujal vedení 0:1, Tejnický hlavou po rohu srovnal na 1:1 , na 2:1 upravil Drahorád, hosté do poločasu srovnali na 2:2. Úvod druhého poločasu patřil soupeři, který se ujal vedení 2:4, Drahorád snížil na 3:4 a vyrovnal na 4:4. Vedení mohl zajistit Tejnický z penalty, ale trefil jen tyč branky a tak přišel ke slovu opět Drahorád a zajistil vítězství 5:4.

N E D Ě L E  1 2 . d u b n a :

Ž á c i  mladší : AFK  S A D S K Á – Slovan  L Y S Á  3 : 1 (1:1)

Hráli: Jirků – Šlingr David, Kiselovič, Syrový Tomáš, Hlaváček, Drahorád, Lorko, Tejnický, Le Thuan Anh, Forejt Matěj, Plac, Poborský Mates, Horvát Jan.

Vyrovnané utkání ve kterém domácí zvítězili, když z minima brankových příležitostí využili maximum. Naši branku vsítil Poborský Mates.

S T Ř E D A  8 . d u b n a :

Ž á c i  mladší: Slovan  L Y S Á – SKK  H O V O R Č O V I C E  6 : 3 (3:1)

Hráli: Jirků – Šlingr David, Kiselovič, Syrový Tomáš, Hlaváček, Drahorád, Lorko, Le Tuan Anh, Forejt Matěj, Plac, Poborský Mates, Horvát Jan, Tejnický

V prvním jarním mistrovském utkání dokázali naši kluci zaslouženě po dobrém výkonu zvítězit. Střelci branek:3- Tejnický , 2 – Plac, 1 - Drahorád

Podzim 2014

N E D Ě L E   2 . listopadu :

Ž á c i  mladší : Slovan  L Y S Á – Aero  O D O L E N Á  V O D A  12 : 3 (3:2)

Hráli: Jirků – Šlingr David, Kiselovič, Svašek, Syrový Tomáš, Hlaváček, Drahorád, Lorko, Le Thuan Anh, Hampl, Plac, Poborský Mates, Forejt Matěj, Tejnický, Horvát Jan

První poločas nabídl bojovný výkon, převážně ze strany soupeře, který byl důraznější jak v obraně, tak i v útoku. Přesto jsme i poločas dokázali vyhrát 3:2, když za nás skóroval 2x Drahorád a 1x Plac a Tejnický neproměnil pokutový kop. Spokojenost v kabině ale panovat nemohla, kluci hráli každý příliš na sebe, kombinace nám nevycházela a chyběla i větší chuť. Chlapci sami cítili, že tohle není z jejich strany dobrý výkon, v kabině se povzbudili a se vztyčenou hlavou vlétli do druhého poločasu. O motivaci nebyla nouze, skandující maminky i tatínkové, byli více než dostačujícím nabuzením. Druhý poločas hrál na hřišti úplně jiný tým, který svého soupeře k ničemu nepustil a sám mu nastřílel 9 branek, o které se postupně rozdělili: Tejnický – 4, Drahorád a Hampl po 2 , Plac – 1. Už druhé utkání v řadě, přistoupili kluci k prvnímu poločasu lehkovážně a tak mají do jarní části soutěže co zlepšovat.

S O B O T A  2 5 . ř í j n a :

Ž á c i  mladší : FC  L Í B E Z N I C E – Slovan  L Y S Á   0 : 1 5 (0:5)

Hráli: Jirků, (Poborský Mates) – Forejt Matěj, Šlingr David, Hlaváček, Plac, Hampl, Drahorád, Tejnický, Svašek,

Kiselovič, Syrový Tomáš, Lee Thuan-ahn

V utkání proti slabému soupeři s kterým si naši kluci hráli jako kočka s myši, dokázali dobře kombinovat a připravit si řadu střeleckých příležitostí a mnoho z nich ještě úspěšně nezakončit. Střelci branek: Hampl – 5, Plac– 3 , Drahorád, Hlaváček, Tejnický po 2, Jirků – 1.

N E D Ě L E  1 2 . ř í j n a :

Ž Á C I  MLADŠÍ : TJ  S T R A K Y – Slovan  L Y S Á  4 : 1 (1:1)

Hráli : Jirků – Forejt Matěj, Hampl, Šlingr David, Kiselovič, Syrový Tomáš, Lee Thuan An, Poborský Mates, Plac, Lorko, Svašek, Drahorád, Hlaváček, Tejnický, Horvát Jakub

Výsledek neodpovídá průběhu utkaní, když naši kluci zahráli velmi dobře, ale domácí měli neuvěřitelné štěstí, když se míč dvakrát odrazil od jejich brankové tyče a dvakrát od břevna. Naši kluci pak neproměnili ani pokutový kop. Jedinou branku dal Drahorád a vedli jsme 0:1, tím to však z naši strany skončilo.

N e d ě l e  2 8 . z á ř í :

Ž á c i  mladší : Slovan  L Y S Á – AFK  N E H V I Z D Y  10 : 0 (5:0)

Hráli: Jirků – Šlingr David, Syrový Tomáš, Hlaváček, Forejt Matěj, Tejnický ,Kiselovič, Drahorád, Hampl, Svašek, Poborský Matyáš, Plac

Zápas se hrál za stálé převahy našich kluků, kteří si góly rozdělily  přesně na oba poločasy. Soupeř se snažil vstřelit alespoň jednu branku, ale i přes několik šanci nebyl úspěšný. Sled branek : 1:0 – Drahorád, 2:0 a 3:0 – Tejnický, 4:0 – Plac, 5:0 – Tejnický, 6:0 – Plac, 7:0 – Drahorád, 8:0 – Plac, 9:0 – Tejnický, 10:0- Drahorád.

N e d ě l e  2 1 . z á ř í :

Ž á c i  mladší : FK  Ř Í Č A N Y  B – Slovan  L Y S Á  2 : 4 (1:3)

Hráli : Jirků – Forejt Matěj, Šlingr David, Hampl, Drahorád, Tejnický, Hlaváček, Plac, střídali Poborský Mates, Lorko, Thuan Ahn, Plac

Vyrovnané a bojovné utkání, proti fysicky vyspělejšímu soupeři, skončilo naši výhrou. Velmi dobrý výkon předvedl náš brankář Jirků. Sled branek: 0:1 – vlastní po centru Place před branku domácí hráč srazil míč do sítě, 0:2 – Drahorád, 1:2, 1:3 – Tejnický z přímého kopu, 1:4 – Tejnický po rohovém kopu, 2:4.

N E D Ě L E  1 4 . z á ř í :

Ž Á C I  mladší : Slovan  L Y S Á  -  AFK  S A D S K Á   7 : 5 (2:3)

Hráli: Jirků – Le Thuan An, Forejt Matěj, Šlingr David, Tejnický, Syrový Tomáš, Kiselovič, Drahorád, Lorko, Svašek, Hampl, Plac

Utkání vyrovnaných soupeřů mělo zajímavý průběh. Hrálo se oboustranně bojovně, rychle a  útočně a tomu odpovídá i počet vstřelených branek. Zápas se pro naše kluky nevyvíjel dobře a v úvodu druhého poločasu prohrávali 3:5, pak však přidali na bojovnosti a začalo se jim dařit i zakončování útoků a výsledek obrátili ve svůj prospěch. Sled branek : Sadská se ujal vedení 0:1, Drahorád srovnal na 1:1, hosté se opět ujali vedení 1:2, Svašek vyrovnal na 2:2, do konce prvního poločasu soupeř šel opět do vedení 2:3, naši kluci pak trefili tyč branky soupeře. V úvodu druhého poločasu 3:3 Plac úspěšně zakončil rychlý útok, pak se Sadská dvěma góly z větší vzdálenosti ujala vedení 3:5 a tím její úspěšná střelba skončila. Dále už posílali míč do sítě hostů jen naši žáci :  4:5 – Tejnický z penalty, 5:5 – opět Tejnicky, 6:5 – Drahorád a na 7:5 zakončil bombou Tomáš Syrový.

N E D Ě L E  7 .  z á ř í :

Ž Á C I  mladší : FC  H OV O R Č O V I C E – Slovan  L Y S Á   4 : 1 (1:0)

Hráli: Jirků – Forejt Matěj, Hampl, Kiselovič, Hlaváček, Drahorád, Lorko, Ploc, Šlingr David, Lee Thuan An, Syrový Tomáš, Svaček, Poborský Matyáš

Úvodní utkání okresního přeboru Praha – východ, skončilo vítězstvím domácích, kteří byli fyzicky vyspělejší a svoji výškovou převahu zúročili hlavně při zakončování rohových kopů, ze kterých dali tři góly. Domácí se ujali vedení 1:0 , když poslali do sítě odražený míč a tak skončil i poločas. V úvodu druhé půle naši kluci přidali a Lorko vyrovnal na 1:1, kdy dorazil do sítě pokus Drahoráda. Do konce bylo utkání vyrovnané, domácí však po rohových kopech přehlavičkovali naše kluky a zajistili si vítězství.