Turnaj Břeclav 2017

Turnaj partnerských měst Břeclav

Dne 18.5.2017 se naši hráči starší přípravky zúčastnili tradičního mezinárodního turnaje v Břeclavi.

Turnaje se zúčastnila 4 mužstva : FK AŠK Slavia Trnava (Slovensko), KS Beskyd Andrychòw (Polsko), TK Slovan Lysá nad Labem a domácí mužstvo MŠK Břeclav. Na tento turnaj naše mužstvo odjíždělo už ve středu 17.5.2017 a to z důvodu velké vzdálenosti, aby si kluci po dlouhé cestě odpočinuli, a nabrali síly na herní den. Ihned po příjezdu se nás ujal jeden z organizátorů turnaje, provedl nás areálem, ukázal zázemí a ubytování. Po zařízení všeho důležitého jsme odjeli do městského bazénu, kde jsme strávili hodinu a půl. Poté se odjelo zpět na stadion, kde jsme byli ubytovaní.

Druhý den ráno byl budíček nastaven na 6:40, od 7:00 nám byla podávána snídaně. Poté jsme se s chlapci odebrali na šatnu, kde jim byli uděleny poslední pokyny před samotným turnajem.

Turnaj se odehrával na celou polovinu hřiště s počtem hráčů 7 + 1, což bylo pro naše chlapce nezvyklé, jelikož se s tímto systémem setkali  poprvé. Doba hry byla 2 x 15 min. Systém hry byl každý s každým, a hráli se 2 kola.

V 8:30 byl výkop našeho prvního zápasu, soupeřem nám byl slovenský tým, FK AŠK Slavia Trnava, kluci do zápasu vlétli, a v polovině utkání si vypracovali náskok dvou branek. Po změně stran jsme přidali ještě 2 branky, na což soupeř reagoval jednou brankou a tak kluci brali hned po 1. utkání 3 body.

Ve druhém zápase se nám postavil tým z Polska (KS Beskid Andrychòw), který v předchozím zápase potrápil domácí Břeclav, když v polovině utkání vedl již 3:0, ale domácí stačili zápas uhrát do zasloužené remízy 3:3. Naši chlapci, uspokojeni první výhrou zaspali začátek a soupeř šel rychle do vedení 1:0, pak se naše hra zvedla a výsledkem toho byla vyrovnávací branka, a za stavu 1:1 skončila i první půle. Začátek druhé půle ale kluci opět zaspali, soupeř toho využil a vstřelil nám dvě rychlé branky, na které jsme stačili reagovat pouze 1x a tak jsme v druhém zápase odešli poraženi.

Ke třetímu zápasu kluci nastoupili proti domácí Břeclavi, v tomto zápase byla vidět zkušenost domácího týmu, který si výsledek nenechal ujít a i když kluci bojovali, odešli opět poraženi výsledkem 6:3.

Po těchto třech odehraných utkání byl chlapcům podáván oběd, a poté měli dostatečný čas na regeneraci. Důležité pro nás bylo, vyhledávat místa ve stínu, protože herní den bylo nebe bez mráčku a slunce pálilo obrovskou silou.

2. kolo

První zápas druhého kola nám byl opět soupeř ze Slovenska, kluci šli do zápasu s vidinou výborného umístění, a věděli, že jestli tento zápas vyhrají, umístí se na stupních vítězů. A tak k tomuto zápasu i přistoupili, o poločase jsme vedli už 3:0 a i podle toho, jak druhá polovina zápasu začala, to vypadalo, že zápas v klidu dohrajeme, protože hned po začátku jsme přidali čtvrtou branku. Soupeř pak začal více napadat a kluci uspokojeni vstřelením čtyř branek přestali být důrazní, čehož soupeř využil a vstřelil nám dvě rychlé branky, na víc se už ale nezmohl a tak kluci i podruhé slovenského soupeře porazili, a bylo jisté, že hůře než 3. skončit nemohou.

Druhý zápas proti Andrychòwu pro nás nezačal úplně nejlépe, hned po 3. minutách jsme obdrželi branku a pak dlouho dobývali polskou zeď, povedlo se to až po přestávce, kdy jsme naše šance začali proměňovat v branky a po závěrečném hvizdu se dostavilo skóre 4:1 pro nás.

V tuto chvíli by nám k druhému místu stačil pouze bod ze závěrečného zápasu proti domácím a to díky lepší vzájemné bilanci s polským týmem.

V posledním zápase už byla na klucích vidět únava a to, že hraní na celou polovinu hřiště v nich není ještě úplně tak zažité. Ale i tak dlouho odolávali útokům soupeře,který se dokázal prosadit těsně před koncem první půle. O přestávce jsme se snažili kluky ještě vyhecovat, povzbudit, uvolnit unavené svalstvo, i když jsme věděli, ze je to pro kluky opravdu těžké. Nicméně do druhé půle kluci opravdu vlétli a odměnou jim bylo rychlé vyrovnání. Poté hra byla vyrovnaná, ale ke konci bohužel síly došli dříve našemu mužstvu a tak soupeř 3x skóroval a odsunul nás na 3. místo.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jakub Horvát

Nejlepší střelec našemu hráči unikl pouze o kousek, když Marek Čejka na turnaji vstřelil 14 branek, bohužel k výhře této trofeje mu scházela jedna jediná  branka.

Účast na tomto turnaji byla pro kluky obrovským přínosem, a určitě získali hodně zkušeností, které, věřím, uplatní i v další době.

Chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům za prezentaci Lyského fotbalu a to jak na hřišti, tak i mimo něj. Dále bych chtěl poděkovat organizátorům tohoto turnaje za výbornou práci, a péči, s jakou se o nás starali. Všem členům představenstva Lyského fotbalu za zprostředkování naší účasti na tomto turnaji. A v neposlední řadě VŠEM členům realizačního týmu, kteří se tohoto turnaje s námi zúčastnili a bez kterých by to prostě nešlo.