Turnaj Lysá 2014

Fotbalový turnaj v Lysé ovládli domácí hráči

Tradiční fotbalový turnaj přípravek „Mini-Cup“ se letos opět uskutečnil na stadionu Slovanu Lysá v neděli 22. června. Zúčastnili se ho hráči ročníku narození 2003 a mladší z celkem 8 týmů, kteří se utkali v turnajovém pavouku tak, že každý celek odehrál celkem 5 utkání.
Turnaj byl obsazen především týmy z okolí Lysé nad Labem – SS Ostrá, Polaban Nymburk, SK Městec Králové, SK Union Čelákovice („Modří“ a „Bílí“), a z Prahy dorazil TJ Sokol Řepy. Pořadatelský klub reprezentovaly rovněž dva týmy a to Slovan Lysá „Bílí“, který byl tvořen zejména hráči se zkušenostmi z krajského přeboru, a Slovan Lysá „Červení“, za který nastoupili fotbalisté hrající za Lysou okresní přebor přípravek.

Panovalo ideální fotbalové počasí, takže nic nebránilo tomu, aby diváci viděli spoustu kvalitních utkání, mnohdy napínavých až do samotného konce. Vrcholem turnaje pak bylo finálové klání, které nabídlo derby odvěkých rivalů Polabanu Nymburk a Slovanu Lysá „Bílí“. Ve vypjaté bitvě byly nakonec šťastnější domácí, zvítězili 3:2 a mohli tak slavit zisk poháru. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byl pohár pro nejlepšího střelce, který získal domácí M. Plac za 11 branek v pěti utkáních. Pochvalu rovněž zaslouží domácí „Červení“, kteří zvládli boj o konečné páté místo. Soupeřem jim byl celek Čelákovic, který v zápase vedl již 2:0, ale domácí borci nesložili zbraně, v poslední minutě srovnali výsledek a nakonec na penalty zvítězili.

Za Lyské týmy nastoupili:
„Bílí“ – Poborský M. M., Forejt M., Hampl V., Tejnický P., Zedníček J., Plac M. a Le T.
„Červení“ – Durdan J., Steinbach V., Steiner M., Bureš M., Kiselovič J., Šlingr D., Lorko J. a Chmelík M. 

Lyské branky na turnaji pak zaznamenali tito hráči – Plac M. 11, Tejnický P. 9, Hampl V. 4, Chmelík M. 3, Zedníček J., Steinbach V., Lorko J. a Kiselovič J. všichni po 2, Forejt M. a Bureš M. po 1.

Konečné pořadí turnaje Mini-Cup 2014:
1. TK Slovan Lysá „Bílí“

2. Polaban Nymburk

3. SK Union Čelákovice „Modří“

4. SK Městec Králové

5. TK Slovan Lysá „Červení“

6. SK Union Čelákovice „Bílí“

7. TJ Sokol Řepy

8. SS Ostrá

Nejlepší střelec: Matyáš Plac (Sl. Lysá „Bílí“) – 11 branek

Nejlepší hráč: Denis Pardo (Union Čelákovice „Bílí“)

Nejlepší brankář: Lukáš Borecký (SK Městec Králové)


Závěrem bychom rádi poděkovali všem, kdo se na turnaji podíleli, od rozhodčích, přes hráče, OFS Nymburk s jehož pomocí se podařilo turnaj uspořádat, až po rodiče, kteří vytvořili krásnou fotbalovou atmosféru a dětem nezapomenutelné zážitky. Zároveň věříme, že se turnaj líbil všem návštěvníkům a na dalším „Mini-Cupu“ se opět sejdeme v hojném počtu.

 

Trenéři mládeže TK Slovan Lysá n. L.

O. Poborský a M. Šlingr